• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Az elbűvölő Bűbájok

DeletedUser379

Vendég
Dyane elég szépen összefoglaltad amit kb én is gondolok a játékról :)

...lehetnének kisebbek az épületek, termelhetnének többet a műhelyek és a manufaktúrák, csöröghetne több arany...az egységek képzése is lehetne gyorsabb...lehetnének a tárgyalások olcsóbbak a tartományokban, lehetne kevesebb és gyengébb ellenséges egység a harcokban(még jobb lenne ha féllábúak lennének), üthetne nagyobbat a baltásunk, haraphatna nagyobbat a kutyánk...picit kapkodhatnák jobban a felderítők a lábukat ha már ilyen horror áron dolgoznak...és még sorolhatnám az ötletek végtelen sorát :)
és hogy hol lenne a határ a könnyítések sorában? azt nehéz megjósolni....de mindegy is, mert ezeket a határokat nem mi játékosok szabjuk meg, hanem a készítők - és mi azok szerint játszunk.

az akadémiáról már az elején kiderült, hogy nem bontható, és határozott választ kaptunk rá, h nem is lesz az.
én nem építettem meg, csak élvezem a ládák adta bűbájok áldást - erről az jut eszembe, hogy lehet szerencsésebb lett volna a ládákat az akadémia előtt behozni.
akkor adott lett volna a lehetőség mindenkinek, hogy a nélkül próbálhassa ki a bűbájokat, hogy meg kellene építeni az akadémiát, amit később esetleg megbán...akinek bejött volna a láda adta bűbáj az építhetett volna akadémiát, akinek nem tetszik az meg nem.
talán kevesebb csalódás született volna.

de egy dolgot továbbra sem tartok elfogadhatónak: azok a játékosok akik nem szerezték meg a ládanyitáshoz szülséges mennyiségű tartományt - ezért nem léphetnek tovább - és nem rendelkeznek csodával sem - ezért nem adhatnak át pontokat - teljes mértékben elveszítik az óránként járó tudáspontokat.
ez nem más, mint a hátrányok indokolatlan halmozása.
 

DeletedUser955

Vendég
sera hozzászólásához fűzném, igen megoldja az alapanyagválságot, de milyen áron?
a játék lényege a pont, ha megépited az akadémiát buksz 5x5 területet (lebonthatatlanság miatt örökre), illetve nem ad pontot a varázsakadémia, mig ha felhúzol pár új műhelyet, az jelentősen növeli a pontszámodat, illetve az alapanyagtermelésedet is ( ráadásul az konstansan).

ennyit tennék hozzá, illetve ha lebontható lenne, meglehetne csinálni azt hogy teszemfel minden nap termelsz bűbájokat kb 2-3 hónapig, majd mikor úgy érzed sokáig kitart majd, akkor lebontod, és helyed is lesz megint, amire még legalább 1 műhelyet tudsz tenni, vagy más pontot érő cuccot.

dya, neked annyit üzennék, hogy ez nem a helyhiányról szól, hanem arról hogy pontot bukok azzal, ha megépítem( nem most, hanem a játék vésgő stádiumában, de mivel előregondolkodó típus vagyok (sajnálom, ilyen vagyok) nekem ez is szempont) , ha a hely korlátlan lenne, nem érdekelne hogy helyhiányban küszködök, szorítanék helyet neki, mert tudom, hogy később lesz helyem (pl ha a főépület aranytartalékára kapnánk egy végtelen számot, és annyi területet deríthetnénk fel amennyit csak akarunk, hiszen akkor az arany ezt nem korlátozná, ezáltal végtelen számú tartományt foglalhatnánk el ami végtelen tartományi bővítést eredményezne, persze mivel mindig nőnének a költségek mind tárgyalásban mind aranyban mind időben, ezért ez rendkívül lassú bővülést eredményezne, de nem kéne feltétlenül minden patchben újításokat hozni ahhoz hogy a játék élvezetesebb legyen rövidtávon, illetve mikor valaki a techfa végére ér, nem akarná egyből abbahagyni a játékot.) kb rögtön a törp korbalépés után.

Lehet hogy túl sokat akarok, de az utsó zárójeles felvetésem szerintem érdemel fejlesztői részről egy kis átgondolást, mert egyáltalán nem hülyeség.

előző felvetésemhez annyit tennék hozzá, tudom h már ne ma témába vág, de ha itt kezdtem nem írom már át.

programozó részről segítséget adnék annyiban: hogy csak 1 bónusz főépületszint kellene hozzá esetleg arra még egy design. illetve egy algoritmus ami a tartományok arany, idő és tárgyalási költségeit adja meg.
ez lehetne olyan, hogy minden +1 távolságkockára lévő tartomány az előzőnél legyen mondjuk a négyzetgyök(2) szöröse, ez kellő mértékben lassítja a haladást, de nem annyira drasztikusan még az elején.
illetve kell egy végtelen map, flashez nem értek de sztem megoldható abban is, hogy csak akkor töltse be a pálya azon részeit, ha épp rajta állunk(azt nézzük) majd a többit felejtse el ideiglenesen.
ez nagyban lassítja a kliensben a játékot, úgy hogy ez az 1 dolog van amit optimalizálni kellene, illetve hogy a ti szerveretek se fossa össze magát azért.
ehhez a részhez nem értek, de úgy érzem, programoztam egy ideig, logikám van hozzá, hogy ez nem egy lehetetlen dolog. csak akarat kérdése.

Ha ezt megcsinálnátok, akkor a techfán végigértek, illetve azon emberek akik az összes harcot is megcsinálták ami 5,7 millió aranyból még kijön, akkor nem hagyná ott instant a játékot.

illetve ha flashban mégsem megoldható az hogy vételen legyen a map, akkor javaslatként még azt tudom mondani, hogy legyen ugyanígy algoritmizálva hatványosan növekedő 1-1 épület fejlesztési kötltsége, viszont legyen sokkal több szint(ne végtelen, hogy a helyet kelljen is valamire használni, ne csak kultúráknak legyen)(és igy nem kell izmosabb szervergép sem, illetve nekünk sem kell majd atomerőmű a futtatáshoz). Így mára ennyi ötlet jutott eszembe, remélem Hoshi elolvassa ezeket és véleményezi is ;) jó éjt
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
a játék lényege a pont, ha megépited az akadémiát buksz 5x5 területet (lebonthatatlanság miatt örökre), illetve nem ad pontot a varázsakadémia
Milyen áron? Ezzel szintén nem tudok egyetérteni, és példának okáért szintén saját tapasztalatot hoznák fel. Belefutottam abba a buta hibába, hogy túl magasra húztam a manufaktúráimat. Vagyis több kalapács kellett így a termelésindításhoz, építkezéshez, katonákhoz stb. mint amennyit termelni tudtam volna. A ranglistán szépen le is csúsztam. Most ismét tudom fejleszteni a manufaktúrákat, hozza a pontokat, és a ranglistán való előrelépést, valamint, területezni, amiért ha jól tudom szintén jár pont.
 

DeletedUser955

Vendég
Milyen áron? Ezzel szintén nem tudok egyetérteni, és példának okáért szintén saját tapasztalatot hoznák fel. Belefutottam abba a buta hibába, hogy túl magasra húztam a manufaktúráimat. Vagyis több kalapács kellett így a termelésindításhoz, építkezéshez, katonákhoz stb. mint amennyit termelni tudtam volna. A ranglistán szépen le is csúsztam. Most ismét tudom fejleszteni a manufaktúrákat, hozza a pontokat, és a ranglistán való előrelépést, valamint, területezni, amiért ha jól tudom szintén jár pont.
hát erre csak annyit mondanék, hogy ez önhiba, ki kellett volna számolni mennyi az optimális szint amire még futja :D de mind1, nem azt akarom mondani hogy rossz dolog ez a bűbáj, szerintem is király, csak így hogy nem lebontható a korlátos hely miatt szerintem hátrány a végjátékban a megléte. Van aki ezt megérti van aki nem, ez már engem nem érdekel.
 

DeletedUser

Vendég
Egy percig sem állítottam, hogy nem az én hibám volt, hogy nem gondolkodtam előre.;) A játék meg fejlesztés alatt van, tehát hol is lesz a végjáték? Jelenleg a törpéknél, előtte az V. korszak végénél, remélhetőleg pár héten belül a tündéreknél, később ki tudja? Hogy a te szavaiddal éljek: van aki ezt megérti, van aki nem. A kaszárnya, kereskedő ugyanúgy nem bontható, de mivel azok kezdettől a játékban vannak így azok bonthatósága mellett nem ágálnak annyit. De szerintem itt zárjuk le. Én azét hoztam fel tőled idézeteket, mert te voltál az egyetlen aki épkézláb érvel is alátámasztotta miért kellene bonthatóvá tenni. Nem csak pusztán azért, mert éppenséggel nem az.
 

Vanek

Veterán
Pár dologgal kiegészíteném Sera gondolatait (már megint nem bírok magammal, pedig ...).

Egyrészt tényleg nem lesz (vagy csak nagyon-nagyon sokára, ha egyáltalán lesz) végjáték, mert folyamatosan fejlesztik, és adnak hozzá plusz tartalmakat, új fajokat és új technológiákat (ezekkel a már meglévő épületekhez új szinteket, fejlesztéseket); így azzal számolni, hogy mi lesz a végjátékban ... hát ... nagyon nem előrelátó dolog (hiszen a tündérek után következő fajt sem tudják még a fejlesztők sem).
Másrészt a játék lényege messze nem a szerezhető pontok számának maximalizálása (hiszen mint már korábban egy másik témában leírtam, nem is lehet összevetni egy 'ingyen' játszó játékost egy 'prémiumos' játékossal; mivel a pénzt használó jelentős előnyben van, amit nem lehet nem fizetőként beérni - így nem is lehet a pontokkal ilyen formában számolni; mert ha valaki nagyon sok pénzt beleöl a játékba, az simán bekerülhet nagyon gyorsan a ponttáblázat első részébe is).

A végtelen térképi területről és a dinamikus megjelenítésről: a szerveren sokkal inkább a játékosszám-korlát okoz gondot; így ezért nem is lesz végtelen térképi terület. A másik gondolathoz pedig: most is ez megy; mert hiszen ha arrébb mész a térképen, akkor láthatod, hogy dinamikusan tölti be az új részt is (vagyis nem egyből az egész térképet tölti be, hanem csak egy éppen látható részét). Persze, nem felejti el, hogy honnan jöttél, de ez így jó, mert ha kicsit visszamennél, akkor újra be kellene töltenie azt a részt is - így viszont az legalább egy ideig (illetve távolságig) megmarad.
 
Sziasztok!
Nem olvastam vissza, mert mérges vagyok :mad: ami nem illik egy tündérhez.
Most két olyan kötelező feladatot kaptam, ami csak egy nap múlva lesz teljesíthető. Addig bármit teljesítek, semmi jutalmat nem kapok érte.
Ez szerintem igazságtalan. :(
Az egyik feladat, hogy: Készíts Erőteljes Ellátás-t, a másik: Teljesíts három tartományt.
Mivel ma már többet teljesítettem, most csak kettőre van lehetőségem.
Tehát holnapig ha nem akarok bosszankodni jobb, ha kilépek a játékból.
Mi erről a véleményetek?
Fentiektől függetlenül vidám napot! :D
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Nem olvastam vissza, mert mérges vagyok :mad: ami nem illik egy tündérhez.
Most két olyan kötelező feladatot kaptam, ami csak egy nap múlva lesz teljesíthető. Addig bármit teljesítek, semmi jutalmat nem kapok érte.
Ez szerintem igazságtalan. :(
Az egyik feladat, hogy: Készíts Erőteljes Ellátás-t, a másik: Teljesíts három tartományt.
Mivel ma már többet teljesítettem, most csak kettőre van lehetőségem.
Tehát holnapig ha nem akarok bosszankodni jobb, ha kilépek a játékból.
Mi erről a véleményetek?
Fentiektől függetlenül vidám napot! :D
Szia!

Nem jelent meg az elutasítás lehetősége? Tudom: nem minden esetben jön, de ha nekem valami nagyon nem tetszik és ott a piros gomb, akkor bizony repül a feladat :)
 
Szia!


Nem jelent meg az elutasítás lehetősége? Tudom: nem minden esetben jön, de ha nekem valami nagyon nem tetszik és ott a piros gomb, akkor bizony repül a feladat :)

Szia!
Nem lehet elutasítani, mindkettő "Szükséges"-nek van írva :(
Szerintem ezt nem szabadna.
Sehol egy piros gomb
Nincs egy Modi a közelben?
 
Utoljára szerkesztve:

Vanek

Veterán
[...]Most két olyan kötelező feladatot kaptam, ami csak egy nap múlva lesz teljesíthető. Addig bármit teljesítek, semmi jutalmat nem kapok érte.
Ez szerintem igazságtalan. :(
[...]Tehát holnapig ha nem akarok bosszankodni jobb, ha kilépek a játékból.
Mi erről a véleményetek?
Fentiektől függetlenül vidám napot! :D

Elnézést, hogy csak most reagálok, de ...
SZERINTEM
nem igazságtalan. A küldetések rendszere nem azért van, hogy csak arra támaszkodjon valaki, hogy csak azt csinálja, ...., és hogy azért bosszankodjon, mert két hosszabb idejű feladatot kapott. A küldetések rendszere a játék színesítésére van (hogy bevezessenek a játék alapjaiba, hogy bemutassák a nem egészen triviális dolgok használatát, illetve hogy elmeséljenek egy történetet, ...., valamint hogy adjanak egy kis pluszt pár feladat teljesítéséért). Persze lehet úgy játszani, hogy csak a küldetésekre megy valaki, és folyton folyvást pörgeti (csak azt csinálja meg, amit pár perc alatt meg tud oldani; a többit elutasítja); de akkor nem kell reklamálni, ha néha-néha bejön valami elutasíthatatlan. Illetve ha küldetésben aranyat kérnek, akkor mellette simán lehet csinálni termékgyártást is, meg alapanyagtermelést, meg sok minden mást is - nem csak annyi a játék, hogy ott a küldi, és kész.

Vagyis ha ilyen hosszabb idejű küldik jönnek, és esetleg egyik sem elutasítható; akkor érdemes lehet szétnézni a játékban - hátha kicsit jobban kibővül a világ. Hátha ráérez valaki a játék többi eddig előle 'rejtett' dolgaira, szépségeire. Sokat segíthet a bosszankodás helyett. ;)
 

DeletedUser551

Vendég
1. Hol is működik hibásan? Én sehol nem láttam ilyent. Hoshi ugyan mondja, hogy a kultúros varázslattal lehetnek gondok, de én ezt nem tapasztaltam. Egyéb?
2. Hogyan is lett eddig ereklyéd? Na, pont ugyanúgy lesz ezután is. Foglalsz területeket (vagy vásárolsz), és lesz ereklyéd.
3. Se a csoda nem olyan, hogy hirtelen kellene nagy mennyiségű ereklye (pláne nem bónuszos), se a varázslatok nem olyanok, hogy hirtelen sok ereklyét elvinnének (hiszen a gyártás is 16/30 óra). (Szerk.: ezt leírta pont most előttem Sera is, de ha már én is leírtam, nem fogom innen kitörölni :) )
4. Mit gondoltál, mi lesz az ereklyével, ha bűbájt csinálsz belőle? Majd visszaalakul? Vagy jön egy jótündér, és hippsz-hoppsz csinál belőlük még többet? Vagy mi a fenét? Mert azzal, hogy elhasználod, azzal elhasználódik, vagyis a Te szavaiddal igen, 'elveszik' (pont, mint amikor a csodaépítésnél is felhasználod ezeket).
5. Már említettem, hogy ha bejön az 1.0-s frissítés (vélhetően jövő héten), akkor jönnek a 'jutalom'-ládák - ezt látni a márciusi InnoTV adásában is a fejlesztési fánál (igen, a kor elején az ott a bónusz ládikó, amit kinyitva lehet pár bűbájra szert tenni teljesen ingyen).

És elnézést azoktól, akiket a cinizmusom sérthet (magánban már kaptam ilyen jelzéseket), de ha egy felnőtt ember ennyire negatívan és ennyire ésszerűtlenül gondolkodik, akkor kibukik belőlem ez a fajta hozzáállási/reagálási stílus.
Csupán az 1. pontra reagálnék. Kutúra bűbáj nem működik.
Tegnapelőtt futottam épp bele, 24 kultúra kellett volna szint lépéshez, rádobtam 2 Szent Tűzre ami épp annyi...
Lett volna de nem jött össze.
 
Elnézést, hogy csak most reagálok, de ...
SZERINTEM
nem igazságtalan. A küldetések rendszere nem azért van, hogy csak arra támaszkodjon valaki, hogy csak azt csinálja, ...., és hogy azért bosszankodjon, mert két hosszabb idejű feladatot kapott. A küldetések rendszere a játék színesítésére van (hogy bevezessenek a játék alapjaiba, hogy bemutassák a nem egészen triviális dolgok használatát, illetve hogy elmeséljenek egy történetet, ...., valamint hogy adjanak egy kis pluszt pár feladat teljesítéséért). Persze lehet úgy játszani, hogy csak a küldetésekre megy valaki, és folyton folyvást pörgeti (csak azt csinálja meg, amit pár perc alatt meg tud oldani; a többit elutasítja); de akkor nem kell reklamálni, ha néha-néha bejön valami elutasíthatatlan. Illetve ha küldetésben aranyat kérnek, akkor mellette simán lehet csinálni termékgyártást is, meg alapanyagtermelést, meg sok minden mást is - nem csak annyi a játék, hogy ott a küldi, és kész.

Vagyis ha ilyen hosszabb idejű küldik jönnek, és esetleg egyik sem elutasítható; akkor érdemes lehet szétnézni a játékban - hátha kicsit jobban kibővül a világ. Hátha ráérez valaki a játék többi eddig előle 'rejtett' dolgaira, szépségeire. Sokat segíthet a bosszankodás helyett. ;)

Köszi Vanek a kioktatást, egész felvilágosodtam :p
Nem bosszankodom igazán, csak megjegyeztem. Van játék amit több mint öt éve játszom, ezzel is megvagyok és tudom, hogy mi miért van és mit lehet gyártani és mikor.
Még elég sok hiba van, de majd kiküszöbölik.
Feladatoknál - hogy legyen miről írj, bár ahogy látom Te mindenről és mindenhol írsz - azt kérik, hogy "Készíts 10 selyemgubót" , de közben 15-öt kérnek :D
Ritkán jövök a Fórumba, nem fordítok erre sok időt, de kedvességedre feltétlen reagálni akartam.
Jó játékot és tündéri csodás napot mindenkinek!
Üdvözlettel: Csillagbaba :)
 
Utoljára szerkesztve:

Vanek

Veterán
Csupán az 1. pontra reagálnék. Kutúra bűbáj nem működik.
Tegnapelőtt futottam épp bele, 24 kultúra kellett volna szint lépéshez, rádobtam 2 Szent Tűzre ami épp annyi...
Lett volna de nem jött össze.

Mert az a +5% nem úgy működik, ahogy Te gondolod. Nem az adott épület kultúrapontjához adódik a +5%; hanem ha az az épület támogatva van, akkor a kultúrabónuszod növekedik meg azzal az 5%-kal (kivétel, ha 100%-on áll; mert 100%-hoz nem jár a +5%; csak a 125-150-160-170%-os állapotokhoz).
 

Vanek

Veterán
Köszi Vanek a kioktatást, egész felvilágosodtam :p
Nem bosszankodom igazán, csak megjegyeztem. Van játék amit több mint öt éve játszom, ezzel is megvagyok és tudom, hogy mi miért van és mit lehet gyártani és mikor.
Még elég sok hiba van, de majd kiküszöbölik.
Feladatoknál - hogy legyen miről írj, bár ahogy látom Te mindenről és mindenhol írsz - azt kérik, hogy "Készíts 10 selyemgubót" , de közben 15-öt kérnek :D
Ritkán jövök a Fórumba, nem fordítok erre sok időt, de kedvességedre feltétlen reagálni akartam.
Jó játékot és tündéri csodás napot mindenkinek!
Üdvözlettel: Csillagbaba :)

Nem akarok erre reagálni semmit. Direkt ki volt írva ráadásul hatalmas betűkkel, hogy "SZERINTEM" (és direkt úgy írtam, hogy abban semmi kioktató nem volt). Ha valaki nem érti meg, azzal nem tudok mit tenni. Ha valaki nem akarja megérteni, akkor azzal meg nem is akarok mit tenni. Innentől mindenki azt gondol, amit akar. És úgy játszik, ahogy akar (bár ezt nem is kérdőjelezte meg eddig senki)... :)
 
Fent