• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő A három gleccseróriás

DeletedUser1737

Vendég
Tudja valaki a bétáról, hogy lesz esetleg"ma" olyan hogy vehetünk akciósan fagyott kulcsot? Befejeztem már egy hete az eventet de sajna ma 4 nyitás után sem tudtam megszerezni a 4-ik elemet az együtteshez. Szar a helyzet mert nagyon szeretném...ezért áldoznék is.
 

DeletedUser2842

Vendég
Kedves Elfek és Emberek,

Itt lehet beszélgetni az 1.44-es verzióról.

Üdvözlettel,
Az Elvenar csapata
"Tisztelt" elvenar csapat! Az hogy megoldott számotokra, hogy közel egy havi odafigyelés és munka után nem adja ki 10 ,90 kulcsos rákérdezésre a napi épületet, ami megkoronázása lett volna az épület együttesnek, amit oly nagyon favorizáltatok! Egy fillért sem ér meg többet az egész, és meg sem próbáljátok a "szerencsére" fogni a mai digitalizált világban.
Boldogabb újévet kívánok......
 

DeletedUser3

Vendég
Kedves @Erector,

Először is, kérlek, legközelebb a megfelelő témába írd a bejegyzésed.

Másodsorban: Nagyon sokan félreértik a ládák működését.
10 db 90 kulcsos láda nyitása nem azt jelenti, hogy az alap 13%-os esélyt tízszerezed meg. (Mellékesen jegyezném meg, hogy amúgy 5 ilyen ládát nyitottál ma, de ez tényleg lényegtelen.) Az esélyek egy ládára vonatkoznak, azokat nem lehet összeadni. Nem változnak és nincsenek egymásra hatással.

Ezt körülbelül úgy lehet elképzelni, hogy van egy 100 oldalú dobókocka, 1-től 100-ig számozott oldalakkal. Mellette van egy lista, amit a játék ismer (és mi is, hiszen láthatjuk, melyik nyereményhez hány szám tartozik, ez a nyerési esély százaléka), és minden számhoz tartozik egy nyeremény. A 90-es ládánál a napi nyereményhez 13 szám tartozik. Dobsz egyet a kockával, kapsz egy számot, a játék összeveti a dobott számot a listával, és odaadja amit nyertél. Majd utána dobhatsz egy újat, de ettől a kocka nem fog megváltozni. A játék pedig a különböző befizetett kulcsmennyiségekhez tartozó listával veti össze a dobott számokat.

Ennél egyszerűbben szerintem nem lehet elmagyarázni hogy működik ez a dolog.

A logika, miszerint ha több ládát nyitok, azzal nő az esélyem (és itt azt vegyük, hogy nyitok 4 db 140-es ládát, amiben a napi díj esélye 25%, tehát 4x25% = 100%) alapból hibás, hiszen nem csak a napi díj esélye kellene hogy nőjön, hanem a többié is. Ez viszont ahhoz vezetne, hogy ha egymás után két ládát nyitok, akkor a másodikban már több nyereménynek kell lennie. Ez nyilvánvalóan nem működhet így.
 

Tejinashi

Erős harcos
Sikerült a négy összetartozóból hármat megszereznem (azt nem tudom, hogy a negyedikre lesz-e esélyem, mert az még december elején volt...).
Viszont e három épületet egymás mellé tettem és kiderült, hogy csak akkor működik kettes szinten, ha mind a három érintkezik egymással (magyarul, ha csak sorba teszem őket, akkor csak a középső ad kettes szinten, a másik kettő csak egyes szinten ad). Ez azt jelenti, hogy ha a negyedik épület is meglenne, akkor nem lehetne úgy összerakni, hogy mind a négy maximumon működjön? De lehet, hogy én tévedek, mivel nem tudom kipróbálni, így csak törpengtem ezen... Ha valakinek megvan mind a négy, akkor meg tudná nézni, hogy mind a négy maximumon ad-e?
 

GreenKnight

Veterán
Akkor ez félig-meddig így átverés...
Meddig akarjátok ezt a gumicsontot rágni? @Hoshi is elismerte, hogy nem rakható ki a maximális termelés, ha mind a 4 épületből csak egyet szerzel. Azt is leírta, hogy ha a 2 kisebb épületből még szerzel egyet-egyet, akkor elérheted, hogy az összes épületed a maximális 3. szintű jutalmat adja. Ha pedig csak a 4 épületed van, akkor is letehető úgy, hogy a két nagy a maximális 3-as szintű termelést produkálja, a 2 kisebb pedig a 2-es szintet.
Azért azon a reklamálók is elgondolkodhatnának, hogy érdemes-e akkora problémát csinálni, ha a 2 kisebb épületnél napi 1.175 (azaz egyezeregyszázhetvenöt) mana és 52 (azaz ötvenkettő) ork termelésétől elesnek... Ezek a XI. szint (félszerzet) adatai, ahol ha ez valakinek problémát okoz, akkor nézzen körül kicsit a saját háza táján, mert gondok vannak.
 

DeletedUser3

Vendég
Egyrészt kétféleképpen lehet felfogni a dolgot.
Sokan úgy gondolták, hogy 3 "szintje" van ezeknek az épületeknek és mindegyik elérhető, ha az összes szetdarabot megszerzitek.
Erre lehetne mondani, hogy ha végiggondolja valaki, akkor egyből rájön, hogy nem igaz, hiszen 4 darab négyszöget sehogy nem lehet letenni, hogy mindegyik mindegyikkel érintkezzen.

Én pl ezt játékosként pont nem így fogtam fel.
Minden épületnek van 2 "szintje" amit elérhetek, ha minden szetdarabot leteszek, plusz a pakolgatással kiválaszthatom, melyik épületnek akarok még több bónuszt adni.

Mindazonáltal elismerem, hogy megtévesztő lehetett a beharangozás, erre a jövőben több figyelmet fogunk fordítani.

Azért azon a reklamálók is elgondolkodhatnának, hogy érdemes-e akkora problémát csinálni, ha a 2 kisebb épületnél napi 1.175 (azaz egyezeregyszázhetvenöt) mana és 52 (azaz ötvenkettő) ork termelésétől elesnek... Ezek a XI. szint (félszerzet) adatai, ahol ha ez valakinek problémát okoz, akkor nézzen körül kicsit a saját háza táján, mert gondok vannak.
Ezzel viszont teljes mértékben egyet tudok érteni...
 

Tyuri

Felderítő
Sziasztok.

Boldog Új Évet

Végigolvastam - na nem mindet -az utóbbi hozzászólásokat s abban maximálisan egyetértek Hoshival, hogy megtévesztő volt a beharangozás. KB 1 óráig rakosgattam, mire rájöttem hogy nem minden bónusz aktiválható. Előbb kellet volna fórumot olvasnom..........ja.
Szerintem ez volt az oka egy kis csalódásnak.
Egy gondolatot fűznék hozzá - s ha már elhangzott bocsi - ez a játék stratégiai építő játék s számomra pont ez teszi nagyszerűvé, hogy eldönthetem - szabadon - hogy a felkínált utak közül melyiket választom. Napi bónuszok, fődíjak stb....és mint az életben itt is kell egy kis szerencse..
Sőt játszható úgy is , hogy nem kell pénzt költenem az előrehaladáshoz, harcolnom sem kell ha nem akarok....nekem ez tökéletes, csak gratulálni tudok a készítőknek, nagyon szeretem ezt a játékot.
De hát nem vagyunk egyformák.

Kívánok mindenkinek további jó és örömteli játékot.
 

cilli

Tag
Köszönjük a lovacskát, aranyos, és egy kedves gesztus volt. És igen, ki lehet rakni, hogy mind 3 bónusz megjelenjen. csak kicsit tologatni kellett. Mondjuk irdatlan helyet vesz el és olyan lukak maradnak, amit nem könnyű betölteni, de valamit valamiért :)
 

DeletedUser902

Vendég
Kb. 5 perce begyűjtöttem a harmadik fődíjat is, ráadásul az utolsó feladatot csak estefelé fogom megcsinálni. :D
Maradt még 683 db kulcsom és a mai (manát termelő) jégtemplomból is lett egy. :)
Még sosem sikerült úgy megcsinálnom egy eventet, hogy mind a három díjat megszerezhessem! :D
Az a nagy harci igazság, hogy kis odafigyeléssel és pár feladatnál előre tervezéssel elég könnyedén meg lehetett csinálni az egészet. :)
Holnap az áldásokra és utána (a fa mániámnak köszönhetően) a Cukorbotok Apafájára is bőven marad még kulcsocska..... a dupla koronás napra már nincs is szükségem a fődíjakhoz! :D
Nagyon örülök minden nyereményemnek, már csak helyet kell csinálnom, hogy letehessem az épületegyüttest, egyszer..... talán.... valamikor lesz is ennyi szabad kockám, bár külön-külön is nagyon hasznosak lesznek! :D
 

cilli

Tag
Először is kellemes ünnepeket, mindenkinek jó pihenést! :)

Volt itt kérdés, hogy miért van az épületeknek 3 bónusza, ha úgysem lehet mindegyiknél mindet feloldani. Ez igaz, mindegyiknél nem lehet feloldani, ha mindből csak egy van. Viszont ha két kisebb méretű épületből van esetleg 1-1 plusz, akkor egy ilyet kilehet rakni:
xdeXfiZST46llXAzFI63Qg.png
Itt mindegyik épület adja az összes bónuszát, illetve a két plusz épület a szélén 2-2 bónuszt. Persze ez nagyobb területet kíván, de természetesen megoldható.

Arra a kérdésre, hogy ha egy együttesben ugyanaz az épület többször vesz részt:
Mindegyiket csak egyszer fogja számolni a többi épület. Tehát a fenti képen a 4x3-as épülethez 2 db 2x3-as épület kapcsolódik. Ezt egynek fogja számolni a játék. Viszont a 2 db 2x3-as mindegyike be fogja számolni magának azt a 4x3-as, amelyiken osztozkodnak.

A tooltipekkel pedig csak óvatosan: A számláló sáv csak az alap termelést mutatja, viszont a bónuszt a begyűjtéskor ellenőrzi a játék. Ekkor, külön számoló sáv nélkül írja jóvá a bónuszokat. (Aki erre bizonyítékot szeretne: gyűjtsétek be egyedül az együttes épületeit. A buborékok ki fogják írni, mi került jóváírásra.)



Így sajnos nem rakható ki, mivel az ork örvény nem 4x2-es hanem 2x4-es, plusz ezen a rajzon pont hogy nem különbözőkkel van a belső kapcsolat, a két szélső hosszú csak 2-es bónuszt fog adni, helyet kell cserélnie valamelyiknek vagy alul vagy felül, de a formája nem ilyen sehogy sem. De össze lehet rakni valóban, csak nem így :)

például így: http://prntscr.com/hwd9hf


vagy így ( amelyikben x van, az mind a 3 bónuszt kiadja), bocsi kicsit sűrűn vannak másokkal, de talán kivehető: http://prntscr.com/hwdcro
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser

Vendég
Nagyon köszönöm a készítőknek és minden résztvevőnek ezt az eventet. Klassz volt az újdonság is (jó sokat beszélgettünk is róla ;) ). Voltak jó épületek is, bár ez a grafika most nekem nem annyira jött be.
Én a 15. napon elpocsékoltam a kulcsaimat, de ez az én türelmetlenségem volt, máskor jobban csinálom, ígérem. ;)
Jó volt a táblázatot is csinálni, örülök, hogy hasznos volt sokatoknak. :rolleyes:
 

ElfSusa

Erős harcos
Sziasztok!
Megvártam a kérdésemmel a frissítés kihirdetését, illetve egyszer már feltettem korábban, hogy a bétán az épületegyüttes termelése a kisebbek miatt korrigálásra került. Ott a szökőkút és az orkörvény harmadik bónuszos manufaktúrás anyagot ad alapanyag helyett. Mi miért nem kaphatjuk ezt meg? Leginkább hoshi válaszára számítok.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!
Megvártam a kérdésemmel a frissítés kihirdetését, illetve egyszer már feltettem korábban, hogy a bétán az épületegyüttes termelése a kisebbek miatt korrigálásra került. Ott a szökőkút és az orkörvény harmadik bónuszos manufaktúrás anyagot ad alapanyag helyett. Mi miért nem kaphatjuk ezt meg? Leginkább hoshi válaszára számítok.
Ott is az 1.45-ös verzióra lett ez. Gondolom, csak kimaradt a leírásból.
 

GreenKnight

Veterán
Sziasztok!
Megvártam a kérdésemmel a frissítés kihirdetését, illetve egyszer már feltettem korábban, hogy a bétán az épületegyüttes termelése a kisebbek miatt korrigálásra került. Ott a szökőkút és az orkörvény harmadik bónuszos manufaktúrás anyagot ad alapanyag helyett. Mi miért nem kaphatjuk ezt meg? Leginkább hoshi válaszára számítok.
Én a bétán a szökőkútból is és az orkörvényből is csak alapanyagot (kalapács) kapok.
 
Fent