• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Bevezetve 4az1ben csata/tárgyalás

gilingalang

Veterán
Még jó, hogy opcionális lenne.
Igen, ezt nem győzöm eléggé hangsúlyozni, már az eredetiben is ordítva írtam. :D
Nálunk is van olyan tesó, aki manuálban 0 veszteségre csatázik, nyilván nem feltétlenül ő fogja használni ezt a lehetőséget. Mindemellett a végső döntés úgyis a fejlesztőké lesz, hogy az összevont harc/tárgyalás ráfizetéses lesz-e vagy ugyanannyiból ki lehet majd hozni, mint külön-külön kattintgatva. Vaaaagy, tök mást találnak ki, de legalább foglalkoznak a kérdéssel, ha hagyjuk, hogy eljusson hozzájuk néhány ötlet, ami a bajnokság egyszerűsítéséért könyörög...
 
Azok számára, akik autocsatáznak minden bizonnyal igen előnyös lenne ez a funkció. Ahogy GG írta a "fejlécben" ők igen sokat kattintgatnak a majdhogynem állandó csatákkal, egyezkedésekkel.
Azonban, mint több hozzászólásomban már megemlítettem, itt is megjegyezném, hogy ezen játékok egyik fő célja a kellemes időtöltés. Ha nincs rá ideje az embernek, akkor egyáltalán miért csinálja? Igen, ez egy választható funkció lenne, de mint tudjuk, ha a svédasztal meg van terítve, akkor is eszünk róla, ha tudjuk, hogy attól elhízunk. Minden ember alapvetően olyan, hogy a könnyebb utat fogja választani akkor is, ha tudja hogy nem feltétlenül hasznos. Szerintem hosszútávon ez és az ehhez hasonló használati könnyítések sokat rontanának a játékélményen.
 

gilingalang

Veterán
ezen játékok egyik fő célja a kellemes időtöltés
Úgy tűnik, ebben másként működünk, nekem a kellemes időtöltést a tesókkal való chatelés és a játék azon elemei adják, amelyek kívánnak némi szellemi tevékenységet. Több ezer mechanikus kattintgatás nélkül nemhogy csökkenne a játék élménye számomra, hanem pont a minőségi időtöltésre lenne több esélyem. Például egyszerűsödött a műhelyek indítása is, az elvett a játékélményből? :D
 
Például egyszerűsödött a műhelyek indítása is, az elvett a játékélményből?
Szerintem igen. Legalábbis ami a Kalandot illeti. Alapból a városomban 10 darab fullos műhely van, amit a korlépésekkor igyekszem szinten tartani. Ezek esetében oly mindegy hogy kattintok 10-et, vagy az összes műhely funkciót használom. A kalandnál azonban a pörgés része volt az is, hogy végig kellett kattintgatni mind az 50-60 műhelyt. Gondolom aki lerak 100-120 műhelyt azt már az idegbaj kerülgeti, főleg ha törpöt csinál. De valamit valamiért. Lényeg a lényeg, hogy azóta amióta van ez a funkció, azóta kevesebbet foglalkozok a játékkal. nem sokkal, de mégis kevesebbet. És ha ehhez hozzávesszük azokat, akik kevésbé hatékonyan végzik a fejlődési céllal végzendő dolgokat, akkor azok még kevesebb időt szánnak rá. A sok kicsi sokra megy alapon, minden egyes hasonló könnyítés, gyorsítás a játékkal töltött idő rovására megy. És ne feledjük el, hogy az üzemeltetők számára nem csak a gyémántvásárlás jelent bevételt, hanem az oldal látogatottsága is percek, sőt lehet hogy másodpercek szintjén is.
Esetleg ha ez egy olyan funkció lenne, ami mondjuk az Elfektől jelenne meg a játékban, akkor azt mondom talán hasznos lehet, mivel onnantól már
bőven van mit csinálni a városban.
 

SirSmithy

Veterán
Szerintem igen. Legalábbis ami a Kalandot illeti. Alapból a városomban 10 darab fullos műhely van, amit a korlépésekkor igyekszem szinten tartani. Ezek esetében oly mindegy hogy kattintok 10-et, vagy az összes műhely funkciót használom. A kalandnál azonban a pörgés része volt az is, hogy végig kellett kattintgatni mind az 50-60 műhelyt. Gondolom aki lerak 100-120 műhelyt azt már az idegbaj kerülgeti, főleg ha törpöt csinál. De valamit valamiért. Lényeg a lényeg, hogy azóta amióta van ez a funkció, azóta kevesebbet foglalkozok a játékkal. nem sokkal, de mégis kevesebbet. És ha ehhez hozzávesszük azokat, akik kevésbé hatékonyan végzik a fejlődési céllal végzendő dolgokat, akkor azok még kevesebb időt szánnak rá. A sok kicsi sokra megy alapon, minden egyes hasonló könnyítés, gyorsítás a játékkal töltött idő rovására megy. És ne feledjük el, hogy az üzemeltetők számára nem csak a gyémántvásárlás jelent bevételt, hanem az oldal látogatottsága is percek, sőt lehet hogy másodpercek szintjén is.
Esetleg ha ez egy olyan funkció lenne, ami mondjuk az Elfektől jelenne meg a játékban, akkor azt mondom talán hasznos lehet, mivel onnantól már
bőven van mit csinálni a városban.

szerintem a chat-ben mától egyszerre csak egy betűt lehessen elküldeni! Illetve minden kattintást egy megerősítő ablakkal keljen jóváhagyni. DE! A jóváhagyást is kelljen jovahagyni!!!
 

Rikari

Veterán
Szerintem igen. Legalábbis ami a Kalandot illeti. Alapból a városomban 10 darab fullos műhely van, amit a korlépésekkor igyekszem szinten tartani. Ezek esetében oly mindegy hogy kattintok 10-et, vagy az összes műhely funkciót használom. A kalandnál azonban a pörgés része volt az is, hogy végig kellett kattintgatni mind az 50-60 műhelyt. Gondolom aki lerak 100-120 műhelyt azt már az idegbaj kerülgeti, főleg ha törpöt csinál. De valamit valamiért. Lényeg a lényeg, hogy azóta amióta van ez a funkció, azóta kevesebbet foglalkozok a játékkal. nem sokkal, de mégis kevesebbet. És ha ehhez hozzávesszük azokat, akik kevésbé hatékonyan végzik a fejlődési céllal végzendő dolgokat, akkor azok még kevesebb időt szánnak rá. A sok kicsi sokra megy alapon, minden egyes hasonló könnyítés, gyorsítás a játékkal töltött idő rovására megy. És ne feledjük el, hogy az üzemeltetők számára nem csak a gyémántvásárlás jelent bevételt, hanem az oldal látogatottsága is percek, sőt lehet hogy másodpercek szintjén is.
Esetleg ha ez egy olyan funkció lenne, ami mondjuk az Elfektől jelenne meg a játékban, akkor azt mondom talán hasznos lehet, mivel onnantól már
bőven van mit csinálni a városban.
Teljesen másként gondolkodunk, ami nem baj. Te egy visszafejlődési vonalat képviselsz, ami arra irányul, hogy mindenki minél több időt töltsön a játékban. Egyenként indítson minden termelést, még a gyorsgombokat is vegyék el és ne lehessen a műhelyeket sem egyszerre elindítani. Hát akkor tisztázzunk már valamit. Nem Elvenar ad nekem fizetést az itt töltött munkaidőmre, és a családomtól sem vagyok hajlandó elvenni még több időt csak azért, hogy itt nyomkodjam azt, amit egyébként sokkal egyszerűbben megtehetnék. A játékot nagyon szeretem ne érts félre, de mindennek van határa és ha már eljutottunk valamiben egy magasabb fokozatra, akkor ha lehet ne visszafelé lépkedjünk, hanem tovább előre. Eljön majd nálad is az az idő, amikor akkora lesz a városod, hogy menet közben észre sem veszed de a régi 1 órácska már semmire nem elég. Amikor átépítesz, amikor pakolászol, mert valamit akarsz, de ahhoz hely kell, amikor számolgatsz, hogy tudod elérni a következő szintet...és még sorolhatnám tovább. Aztán ha csapatban vagy akkor vannak testvéreid akikkel kapcsolatokat ápolsz, arra is szakítasz időt-már ha ez neked fontos. Egy jó kis csapatban ez az egyik legfontosabb amire figyel az ember. Kereskedsz rendszeresen, a piacot vizslatod, és pakolsz ki árúkat...szóval nem akarnék a fene nagy játékélményért újra az alapokon játszani. Ha kevesebb időt kell töltenem a technikai megoldásokkal, akkor több időm marad játszani, gondolkodni, tervezni és beszélgetni a csapattársaimmal, akik nekem fontosak. Nem látok abban semmi rosszat, ha ez a funkció megkönnyítené sokak játékát.
 

DeletedUser4732

Vendég
Ha sosem könnyítünk bizonyos dolgokon, akkor csak halmozódnak a teendők. Érthető, hogy az elején bőven van idő pár sátrat végig kattintgatni. De a játék folyamatosan hozza az újabb dolgokat (pl. torony), amik szintén jók, így a egyre több és több idő mindent elvégezni. Szerintem ilyenkor teljesen jó ötlet egy-egy régebbi feladat újragondolása. Ráadásul a városok erősödésével a bajnokságon is egyre több sátor teljesíthető. Míg régen mondjuk 20 sátrat kattintgattam végig, most már 40-et. A 20 még belefér, a 40 már nagyon-nagyon sok. :)
 
Úgy szeretem azokat, akik csak pár szót képesek elolvasni egy szövegből... Nem csoda, hogy az oktatást is könnyíteni kellett a kormány szerint.

"Esetleg ha ez egy olyan funkció lenne, ami mondjuk az Elfektől jelenne meg a játékban, akkor azt mondom talán hasznos lehet, mivel onnantól már
bőven van mit csinálni a városban. "
Ez a mondat a hozzászólásom végén épp arra vonatkozott, hogy azoknak el lehessen érni egy ilyen funkcót, amikor felgyülemlik a sok teendő a városában. A vendégfajok előtti korokban a városok túl kicsik ahhoz, hogy olyan sok legyen a teendő, hogy órákat töltsön el a gép előtt, vagy épp a mobilját nyomogatva. Az ezen korokon való túlhaladást követően viszont már elérhető lenne egy ilyen funkció, így Rikari mehet gyereket pelenkázni, vagy egyéb módon ellátni a családot, mások meg más dolgokat csinálni. De amúgy kérdem én, ha az embernek nincs ideje játszani, akkor minek játszik? Ez olyan , mint úgy ülni le enni az asztalhoz, hogy egy morzsával bepiszkolja a tányért. Ha nincs ideje enni, akkor nem áll neki előtte főzni. Vesz gyorskaját. A játék a kikapcsolódásra van kitalálva, nem arra, hogy minden mást a háttérbe szorítson. Döntse el az ember, hogy számára mi a fontos, és aszerint cselekedjen. A jelenlegi életvitelem szerint reggel indítok 9 órás termeléseket, délután 4 órásakat, éjszakára 9 órásat, és így tovább. De ha változna a munkahelyem, és mondjuk 12 órás műszakokra kényszerülnék, akkor vagy átállnék napi termelésekre, (de megjegyzem az érzőáruktól kezdve ez már külön problémákba ütközik) vagy abba hagynám a játékot. Ez van. De azért mert mi úgy döntöttünk, hogy félgőzzel csináljuk tovább, még nem kéne másokat is erre az útra terelni.
 

SirSmithy

Veterán
Úgy szeretem azokat, akik csak pár szót képesek elolvasni egy szövegből... Nem csoda, hogy az oktatást is könnyíteni kellett a kormány szerint.

"Esetleg ha ez egy olyan funkció lenne, ami mondjuk az Elfektől jelenne meg a játékban, akkor azt mondom talán hasznos lehet, mivel onnantól már
bőven van mit csinálni a városban. "
Ez a mondat a hozzászólásom végén épp arra vonatkozott, hogy azoknak el lehessen érni egy ilyen funkcót, amikor felgyülemlik a sok teendő a városában. A vendégfajok előtti korokban a városok túl kicsik ahhoz, hogy olyan sok legyen a teendő, hogy órákat töltsön el a gép előtt, vagy épp a mobilját nyomogatva. Az ezen korokon való túlhaladást követően viszont már elérhető lenne egy ilyen funkció, így Rikari mehet gyereket pelenkázni, vagy egyéb módon ellátni a családot, mások meg más dolgokat csinálni. De amúgy kérdem én, ha az embernek nincs ideje játszani, akkor minek játszik? Ez olyan , mint úgy ülni le enni az asztalhoz, hogy egy morzsával bepiszkolja a tányért. Ha nincs ideje enni, akkor nem áll neki előtte főzni. Vesz gyorskaját. A játék a kikapcsolódásra van kitalálva, nem arra, hogy minden mást a háttérbe szorítson. Döntse el az ember, hogy számára mi a fontos, és aszerint cselekedjen. A jelenlegi életvitelem szerint reggel indítok 9 órás termeléseket, délután 4 órásakat, éjszakára 9 órásat, és így tovább. De ha változna a munkahelyem, és mondjuk 12 órás műszakokra kényszerülnék, akkor vagy átállnék napi termelésekre, (de megjegyzem az érzőáruktól kezdve ez már külön problémákba ütközik) vagy abba hagynám a játékot. Ez van. De azért mert mi úgy döntöttünk, hogy félgőzzel csináljuk tovább, még nem kéne másokat is erre az útra terelni.
Hogy többet tudjunk játszani, ajánlom, h a chat-ben mától egyszerre csak egy betűt lehessen elküldeni! Illetve minden kattintást egy megerősítő ablakkal keljen jóváhagyni. DE! A jóváhagyást is kelljen jovahagyni!!!
 
Hogy többet tudjunk játszani, ajánlom, h a chat-ben mától egyszerre csak egy betűt lehessen elküldeni! Illetve minden kattintást egy megerősítő ablakkal keljen jóváhagyni. DE! A jóváhagyást is kelljen jovahagyni!!!
Ezt már írtad, és akkor is ilyen leleményesen megfogalmaztad. Ha értelmesen nem tudsz hozzászólni, akkor miért írod?
 

Wiccara

Veterán
Te egy visszafejlődési vonalat képviselsz,
Minden vélemény fontos, itt kiemelném, hogy igen kevesen ( 1 ) haladna visszafelé; ami teljesen megfér a nagy számok törvénye alapján.
Megértettük @Ladiszlausz , hogy mi a te álláspontod, mindössze nem értünk egyet.

értelmesen nem tudsz hozzászólni,
Kimerítted önnön kérdésed.

Szerintem ilyenkor teljesen jó ötlet egy-egy régebbi feladat újragondolása.
Kedves Zyraxa, nagyon jól kiemelted a lényeget; üdv az ötletfórumseregben ;)
W.
 

Vicacica1

Erős harcos
"Esetleg ha ez egy olyan funkció lenne, ami mondjuk az Elfektől jelenne meg a játékban, akkor azt mondom talán hasznos lehet, mivel onnantól már
bőven van mit csinálni a városban. "

Ha bekerül a játékba egy olyan elem ami könnyebbé tenné a játékot vajon miért kellene azt bárkitől is megvonni,miért nem használhatná azt mindenki,miért kellene elvenni a lehetőségét az alacsonyabb szinten lévő játékosoktól...
 

bere007

Veterán
Úgy szeretem azokat, akik csak pár szót képesek elolvasni egy szövegből... Nem csoda, hogy az oktatást is könnyíteni kellett a kormány szerint.

"Esetleg ha ez egy olyan funkció lenne, ami mondjuk az Elfektől jelenne meg a játékban, akkor azt mondom talán hasznos lehet, mivel onnantól már
bőven van mit csinálni a városban. "

Az értelmezéssel nem nálunk van a gond... A legelején le lett írva, hogy ez opcionális lenne. Az azt jelenti, hogy aki akarja használni, az használhassa, aki meg mottyogni akar, az meg nem használja és ennyi. Azt meg mindenki el tudja dönteni, hogy mit akar. Ezt a fajta diszkriminációt, amit javasolsz azt én meg ellenzem. Ennyi erővel a bajnokiban is hozhatnának olyan szabályt, hogy csak az maxolhatja ki a tartományokat, aki már x kort megcsinált, mert ott már nehéz a harc és a tornyot se vihessék végig mert az is nehéz. Milyen jogon döntené el bárki, hogy ez mitől lenne elérhető? Ugyan ez a javaslatodra. Miért pont onnan? Az új világba is van egy városom, ott még távol vagyok a vendégfajoktól, de nem érezném magam hátrányos helyzetbe, ha ez a változtatás rám is érvényes lenne. Nem venném zokon és nem lenne emiatt álmatlan éjszakám, hogy most megfosztottak sok jó kis kattintgatástól és ezzel rontottak a játékomon.

Amúgy meg ha már ennyire kioktatóba mentél át, akkor elárulok valamit. Olyan vendégfaj, hogy elfek, nincsenek. A legelején választhatsz, hogy ember, vagy elf. A vendégfaj az az erdei elf. Bár lehet, hogy ebből a 2 szóból csak az egyiket tudtad elolvasni és az lehet a baj. Nem csoda, hogy a kormány úgy érezte, hogy könnyíteni kell az oktatási rendszeren, hiszen ez csak 50%-os teljesítmény egy olyantól, aki azt hiszi, hogy 100%-os...


De azért mert mi úgy döntöttünk, hogy félgőzzel csináljuk tovább, még nem kéne másokat is erre az útra terelni.

Javaslom, hogy nézz utána az opcionális szó jelentésének. Ha egyszer már nem tanultad meg, akkor olvass utána. Mondjuk elhangzott magyarul is, hogy választható. De azt biztos nem tudtad elolvasni, mert nem volt benne abba a pár szóba, amit el tudtál olvasni...
 

gilingalang

Veterán
Köszönöm az értő hozzászólásokat! A 'több kattintás = jobb játékélmény' és a 'jobb volt a kaland is 50 ital egyenkénti beszedésével' érveket nem láttam jönni. :D
Maradjunk annyiban, hogy a haladó játékosok többnyire támogatnák az ötletet, a kezdőknek/keveset játszóknak a bajnokság egyszerűsítése természetesen nem kardinális kérdés, még ha opcionális lévén nem is venne el tőlük semmit. Ennek fényében majd a modik eldöntik, hogy a rengeteget játszó, sokat bajnokizó vagy a kevesebbet auto.harcoló játékosok visszajelzéseit veszik figyelembe a bajnokság fejlesztésével kapcsolatban.
 
Javaslom, hogy nézz utána az opcionális szó jelentésének. Ha egyszer már nem tanultad meg, akkor olvass utána. Mondjuk elhangzott magyarul is, hogy választható. De azt biztos nem tudtad elolvasni, mert nem volt benne abba a pár szóba, amit el tudtál olvasni...
Gratulálok a jellemedhez, gondolom nem volt gyerekszobád. Nincs jogod ahhoz, hogy kioktass bárkit is!
Egyébként meg írtam, hogy ha oda van téve csalinak a választás lehetősége a "fiatal" játékosok elé a svédasztalra, akkor igénybe is fogják venni. Épp ezért, bár a döntést rájuk bízzuk, mégis végeredményben elvesszük a szükségességet, hogy megküzdjenek a dolgokért, ahogy azt anno mi is tettük. Az, hogy időnként mérgelődtünk, az hogy meg kellett küzdenünk egyes dolgokért sokat nyomott a latba annak fényében, hogy még most is játszunk. Épp azért hoztok/hozunk fel újabb és újabb ötleteket, mert a rutinos kattintgatások miatt már másképp látjuk a dolgokat. Azok számára még mindig élvezetesek eme kényszerű megoldások. Az elfek kora egy hozzávetőleges gondolat volt, mivel nagyjából akkorra érünk el olyan városméretet ahol már rutinszerűen teszünk/veszünk a városban. Ez nem diszkrimináció. Egyébként pedig minden kor, minden szint, a kutatás minden eleme a te véleményed alapján ezek szerint a diszkrimináció kategóriájába esik. nem tudod letenni a Virágzó kereskedő céhet addig amíg fel nem oldottad, pedig igen hasznos lenne az a korai korokban lévőknek is a fejlődéshez. Biztos vagyok benne, hogy oka volt annak, hogy a készítők így oldották meg a dolgot. Ha lehetett volna választani, hogy már mondjuk a második szinten letehesd pl. ezt az ősi csodát, akkor le is tetted volna. De nem tetted le, mert nem volt rá módod. Ez sem más. Így maradok az eredeti véleményemnél, miszerint az ilyesfajta, megkötések nélküli funkciók összességében rontanak a játékélményen.
 

Wiccara

Veterán
Gratulálok a jellemedhez, gondolom nem volt gyerekszobád. Nincs jogod ahhoz, hogy kioktass bárkit is!
Ahogyan neked sincs. bere007 "javaslom" szóhasználata sem jogosít fel gyerekszobányi mélységekre.
Mindazonáltal, hogy ne offoljam a témát, és rávilágítsak egy másik nézőpontra: az általad említett "Virágzó Kereskedő " portál termelést növel...ennek mi értelme lenne a játék elején, amikor az első 5 korban még nincsenek vendégfajok? Bármilyen hihetetlen ezek nem nehezítések ( lehet vannak, akik még a levegővételt is annak vélik) hanem a játék logikusan felépített alapjai, mindent a maga idejében!
Abból kiindulva pedig, hogy az elején nehéz volt, ezért ne legyen sose könnyebb, már csak azért is szűklátókörűségre vall, mert emellett rengeteg új dolog is került a játékba, ami gondolom nincsenek kiiktatva nálad sem! Élvezed és használod az előnyeit a barkácsnak és a toronynak, pedig régen ezek se voltak! A haladás útja a bővítés mellett a modernizáció és hatékonyság; igenis legyen könnyebb, ha ezzel nagyobb élményt ad a játékosoknak, mert nem szamurájképző, hogy mazochista módon válasszuk a nehezebb utat egy olyan online játékban, ami a kikapcsolódásunkat szolgálná. Támogatok minden olyan javaslatot, ami növeli a játékélményt és segíti a játékosokat.

meg persze világbéke,
W.
 

bere007

Veterán
Gratulálok a jellemedhez, gondolom nem volt gyerekszobád. Nincs jogod ahhoz, hogy kioktass bárkit is!

Akár hiszed, akár nem, de volt. :D Amilyen az adj Isten, olyan a fogadj Isten.

Úgy szeretem azokat, akik csak pár szót képesek elolvasni egy szövegből... Nem csoda, hogy az oktatást is könnyíteni kellett a kormány szerint.

Erre a reakciódra milyen válaszra számítottál úgy mégis? Finoman leanalfabétáztál és lehülyéztél mindenkit és kioktattál bennünket... most visszakaptál egy ugyan olyan 'finom' választ. Én ha bunkó vagyok, akkor nem hisztizek ha én is olyan választ kapok rá, mivel tudom, hogy én is az voltam. Nem vagyok álszent... a mostani válaszodon sem kapom fel a vizet, mert egyszerűen nem érdekel az a része... :D

De a témával kapcsolatosra reagálnék, ha megengeded.
Ahogy Wiccara is írta, pont egy rossz példát hoztál fel erre. Ahol nincs vendégfaj, oda felesleges a portálnak a termelésnövelője. Sokkal fontosabb akkor a szakadék meg a csarnok, mint a darázs. De az, hogy némileg gyorsabban tudjon haladni ugyan annyi eltöltött idő alatt, az már a kisebb játékosoknak is fontos. Ha sok a vesztesége, akkor nem fogja ezt használni, de ennek a megtanulásához nem kell olyan sok idő, hogy addig kelljen várni. Van aki pár hét/hónap alatt ráérez és ha ténylegesen érdekli, akkor kérdez és utánajár a témának. Akit meg nem érdekel, vagy nem fogékony rá, neki meg úgyis mindegy, mert az eredi elfeknél sem fogja használni ha úgy ítéli meg, hogy ez neki így nem éri meg.
 
Akár hiszed, akár nem, de volt. :D Amilyen az adj Isten, olyan a fogadj Isten.



Erre a reakciódra milyen válaszra számítottál úgy mégis? Finoman leanalfabétáztál és lehülyéztél mindenkit és kioktattál bennünket... most visszakaptál egy ugyan olyan 'finom' választ. Én ha bunkó vagyok, akkor nem hisztizek ha én is olyan választ kapok rá, mivel tudom, hogy én is az voltam. Nem vagyok álszent... a mostani válaszodon sem kapom fel a vizet, mert egyszerűen nem érdekel az a része... :D

De a témával kapcsolatosra reagálnék, ha megengeded.
Ahogy Wiccara is írta, pont egy rossz példát hoztál fel erre. Ahol nincs vendégfaj, oda felesleges a portálnak a termelésnövelője. Sokkal fontosabb akkor a szakadék meg a csarnok, mint a darázs. De az, hogy némileg gyorsabban tudjon haladni ugyan annyi eltöltött idő alatt, az már a kisebb játékosoknak is fontos. Ha sok a vesztesége, akkor nem fogja ezt használni, de ennek a megtanulásához nem kell olyan sok idő, hogy addig kelljen várni. Van aki pár hét/hónap alatt ráérez és ha ténylegesen érdekli, akkor kérdez és utánajár a témának. Akit meg nem érdekel, vagy nem fogékony rá, neki meg úgyis mindegy, mert az eredi elfeknél sem fogja használni ha úgy ítéli meg, hogy ez neki így nem éri meg.
Az eredeti irományom általánosan szólt a legtöbb fórumozónak, mivel te a sokadik voltál azok között akik vagy csak egy részét olvasták el, vagy csak egy részét értették meg. És ezen okból akadtam ki kissé. De aztán írtad amit írtál, én meg arra reagáltam. Igazad van , nem érdemes ezen lovagolni.
A téma lényegét tekintve viszont úgy látom, hogy még mindig nem ment át a lényeg, de mivel nem tudom érthetőbben megfogalmazni, így inkább rátok hagyom. Tapasztalt és főleg harcos játékosokként másként ítélitek meg a dolgot, mint azok akik kevésbé harcolnak és/vagy nem elég tapasztaltak. Én aziránt fejeztem ki aggódásom, hogy azok számára akiknek a csatározás nyűg, szeretnének mihamarabb túlesni a kötelezőkönt. Viszont ebből kifolyólag hamarabb is végeznek mindennel ami a játékhoz köthető. Így nincs rá okuk hogy több időt töltsenek a játékkal, mint szükséges. Az a tapasztalatom, hogy minél kevesebb időt tölt valaki a játékkal (nem csak a harccal, hanem az egész komplett Elvenarral), annál inkább csappanni fog az érdeklődése iránta. Ez főleg az első időszakokban lévőkre érvényes. Nyílván olyan is van, akit pont azért veszít el az Elvenar a játékosai közül, mert ennyire aprólékos az egész, de rengeteg olyan ember van, aki a kihívásokat szereti. Mérgelődik rajta kicsit, de be akarja bizonyítani magának hogy igenis meg tudja csinálni ha másnak is megy. De ha pont azt vesszük ki az egészből, ami miatt rá van kényszerítve a küzdelemre, akkor eltűnik a hajtóerő. Ezért írtam azt, hogy esetlegesen legyen korhoz kötve ha bevezetésre kerül. Azok akik eljutottak már egy bizonyos korig, azok nyílván szeretik ezt a játékot minden apróságával együtt. De odáig el kellett jutni hogy megszeressék. Ezt ne vegyük el a "fiatal" játékosoktól sem. Ennyi volt a mondandóm. Ha ebből sem megy át a lényeg, akkor feladom. Lesz ami lesz.
 
Fent