• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Őszi Csillagjegyek

Tejinashi

Erős harcos
Arra lennék kíváncsi, hogy a Jegesmedve milyen ritka nyersanyagokat ad és hogy a Panda milyen árukat termel? Tudja ezt valaki, akinek már van valamelyik a kettő közül?

A Pandát megtaláltam, ugyanazt adja, mint a Sellőparadicsom.
 
Utoljára szerkesztve:

Tyuri

Felderítő
aki akart tudott róla időben h ez az újítás bekerül. előnye van a bétának a fórumnak mert itt már 2 hete beszélünk erről és 2 hét alatt aki akart fel tudott készülni. szerintem teljesen rendben van ez az egész végre nincs ez a fölösleges 1es szintű épületek lepakolása a nagy semmiért h kitörölhessük őket. nekem tetszik az új módi

HAli,
Hát irigyellek....én egymás után kapom ( - ráadásul !!! párosával ?? ) a 9 órás műhelyeket , majd aztána a fedezz fel sztori 2x s ami hiányzott az az 1 napos....ha így folytatom és nem költök gyémántra vagy használom el az összes gyorsítómat, még akár 2. szintre is tudom fejleszteni a macimat....
A többi bosszantó apróságról már nem is beszélve.
De nem vagyunk egyformák....
 

Tyuri

Felderítő
Ez is kellemes :) de ha ilyen szemét módon dobálja a feladatokat akkor ez a event nekem lehet nem lesz hosszú életű... Nem tudom miért jó az ha elveszik az ember kedvét viszonylag már az elején...:(
HAli.
Teljesen egyet értek veled. Ez amit most Event címen csinálnak nevetséges és a játéktól veszi el az emberek kedvét...Kapkodva, tele hibával ---- meggondolatlan újításokkal.....azt hiszem nekem itt a vége.....
 

Tyuri

Felderítő
Több önbizalmat , nyugi jó volt nehogy elszomorodjatok :)
Szerintem még lehetett volna nehezebb . Őszi csillagjegyek szép lett , először jöhet a jegesmedve majd a barna :)
Komolyan mondom akármire készültem eddig nehézség szempontjából INNO eddig mindig alulmúlta önmagát , be kéne végre keményíteniük és egy tényleg nehéz eventet csinálni ami csak gyémánttal megy mint a régi szép időkben , mert van itt még férfi akinek ez kell !
Csak egy legény van talpon messzi e vidéken ?
"Kislányok" válaszára nem vagyok kiváncsi !

Hali.

Egyvalamiben értek egyet veled. -- lehet, hogy a játék szervezői is a gyémántok vásárlására hajtanak..... és az a cél, hogy csak azzal lehessen jó eredményt elérni.....Legyen neked szerencséd , de nem valószínű, hogy valaki attól FérFi, hogy tud pár ezer gyémántot venni.
 

bere007

Veterán
tartsátok tiszteletben a másik véleményét az eventtel és a feladatokkal, azok "fairségével" kapcsolatban. Mi is elfogadjuk, hogy nem tetszik nektek az esemény X vagy Y része, ezeket a visszajelzéseket természetesen továbbítjuk (talán nyomatékosabban is, mint eddig). De az, hogy frusztrált vagy az esemény miatt nem ok arra, hogy ezt a játékostársak sértegetésével vezesd le (legyen az akár burkolt, vagy nem burkolt, nyilvánosan itthagyott vagy utólag szerkesztett formában). Higyjétek el, senkinek nem könnyű most ez.

Ugyan ez igaz azokra, akik azt mondják, hogy tetszik ez az event. Sőt, még a stílusuk is sokkal nyersebb és lekezelőbb (eléggé látványosan, persze, ha nem akarjuk észre venni...). Az oké, hogy az ő véleményünk pozitívum és ezért más a csengése, de ne legyen már megint kettős mérce. Ezt címezd nekik is, ne csak nekünk, ha kérhetem. Az eventet már nem véleményezem, mivel amit akartam leírtam.


Ami ötletem lenne a módosításra, hogy a nagy épületeket bizonyos "büntetés" terhe mellett lehessen kiváltani kicsikkel. Pl a gyárts 3 szerszámosládát a szinteden feladatnak lehetne olyan, hogy gyárts 12db szerszámosládát alacsonyabb szintű műhelyben. Manunál ugyan úgy.

Előnye: Akkor vissza is lehet állítani a gyártások gyakoriságát, kevesebb lenne a felderítéses feladat. Aki gyárt, gyárthat ugyan úgy, mint itt, de akinek nincsen szüksége manukra és műhelyből is sokkal kevesebbel boldogul, vagy csak szimplán nem akar a nagy épültekben kínlódni ezekkel a feladatokkal neki legyen alternatíva. Ne legyen ránk kényszerítve olyan, amit nem szeretnénk csinálni. Persze aki emellett voksol annak sokkal több helyet kell szabadon hagyni és még úgy sem építhet tele mindent, mint eddig, hiszen sokkal többet fog kérni majd. De valamit valamiért. Legyen választási lehetőségünk.

Hátrány: nekem nem jut eszembe, de majd valaki biztos bedob párat
 

Vmadar

Felderítő
HAli,
Hát irigyellek....én egymás után kapom ( - ráadásul !!! párosával ?? ) a 9 órás műhelyeket , majd aztána a fedezz fel sztori 2x e nem vagyunk egyformák....

Sziasztok

Régi játékosként már régen szóltam hozzá a dolgokhoz :)
Nagyon tetszik az az event és bár egymás után 4-szer kaptam be a "tartomány, Technológia, víziópor" küldit. Szerencsére meg volt hagyva 2 tech fejlesztés és utána meg bejött a felfedezés. Most várom a 42 órás felfedezést, hogy túljussak rajta.
Mindenki panaszkodik ide-oda, de ahogyan korábban is hangoztattam azok az igazi régi jó nyeremények hiányoznak mint pldul a gömbtuskó ami miatt a fél városomat felszabadíthattam és volt helyem, nagyon sokat segített a fejlődésben..
Nagyon gagyik a nyeremények, amit akartam megszereztem (2 diófa ág és 1 aranymező a régi helyett), innentől meg esik úgy ahogy puffan :)
De soha ne azt nézzétek mit veszítetek, hanem azt, hogy ezzel mennyire vagytok előrébb (a jelenlegi nyereményekkel semennyire).
Ad valamit hozzá, elvonja a figyelmet és valamennyire kényszert éreztet az emberben, hogy minél többet szerezzenek... ami néha kevesebb.

Ha már itt tartunk de nem ide tartozik: a toronyt a testvériség abbahagyta a bajnokság és az event miatt: mi lenne ha naponta csökkenne a torony egységei száma mondjuk 10%-al? Aki nem tudta megcsinálni mert szemét (mint nekem is) összeállítást kapott, annak lenne esélye a következő napon. Végigvinni ugyanúgy nem tudná, de könnyebb lenne. Ha a vége is 5 nap múlva 50%-al könnyebb lenne akkor is durva szerintem. (nem kell leoltani, csak egyéni vélemény :) )
 

DeletedUser3

Vendég
Ugyan ez igaz azokra, akik azt mondják, hogy tetszik ez az event. Sőt, még a stílusuk is sokkal nyersebb és lekezelőbb (eléggé látványosan...). Az oké, hogy az ő véleményünk pozitívum és ezért más a csengése, de ne legyen már megint kettős mérce. Ezt címezd nekik is, ne csak nekünk, ha kérhetem. Az eventet már nem véleményezem, mivel amit akartam leírtam.
Természetesen mindenkire értettem a hozzászólást, nem csak az elégedetlenkedőkre. Nincs kettős mérce, csak épp a mondandómat így sikerült megfogalmazni. Ha megfigyeled, azt írtam, "mások véleményét", nem azt, hogy a "kritikát" vagy "elismerést".

Ha már itt tartunk de nem ide tartozik: a toronyt a testvériség abbahagyta a bajnokság és az event miatt: mi lenne ha naponta csökkenne a torony egységei száma mondjuk 10%-al? Aki nem tudta megcsinálni mert szemét (mint nekem is) összeállítást kapott, annak lenne esélye a következő napon. Végigvinni ugyanúgy nem tudná, de könnyebb lenne. Ha a vége is 5 nap múlva 50%-al könnyebb lenne akkor is durva szerintem. (nem kell leoltani, csak egyéni vélemény :) )
Bár off, de nem elvetendő, szívesen látnék róla ötletes témát, hogy lássuk a többiek mit gondolnak.
 

bere007

Veterán
Ha megfigyeled, azt írtam, "mások véleményét", nem azt, hogy a "kritikát" vagy "elismerést".

Én mást figyeltem meg, de akkor én kérek elnézést, hogy félre értettem ezt a kijelentésedet:

De az, hogy frusztrált vagy az esemény miatt nem ok arra, hogy ezt a játékostársak sértegetésével vezesd le

De én ezt annak értelmeztem, hogy attól, hogy frusztrált valaki az event miatt az nem jogosítja fel arra, hogy sértegesse azt, akinek tetszik.
 

Tyuri

Felderítő
Vajon miért van az, hogy néhányan úgy tesznek, mintha kötelező lenne az eventet csinálni és bosszankodnak, hogy abbahagyják a játékot? Én se csinálok meg minden eventet, néha egyet-kettőt kihagyok, hogy a város fejlesztésére is tudjak időt és anyagot szánni. És egyáltalán nem mérgelődök, ha egy eventet kihagyok valami miatt.Vélhetőleg ebben sem szedek össze annyi maci fejlesztőt, hogy legalább kettőt felhúzzak, szerintem egyet se fogok tudni felhúzni, de azért nem kezdek el senkit szidni és a játékot sem hagyom abba. :)

Hali.

Ebben teljesen igazad van, nem kötelező megcsinálni és felesleges mérgelődn
Sziasztok

Régi játékosként már régen szóltam hozzá a dolgokhoz :)
Nagyon tetszik az az event és bár egymás után 4-szer kaptam be a "tartomány, Technológia, víziópor" küldit. Szerencsére meg volt hagyva 2 tech fejlesztés és utána meg bejött a felfedezés. Most várom a 42 órás felfedezést, hogy túljussak rajta.
Mindenki panaszkodik ide-oda, de ahogyan korábban is hangoztattam azok az igazi régi jó nyeremények hiányoznak mint pldul a gömbtuskó ami miatt a fél városomat felszabadíthattam és volt helyem, nagyon sokat segített a fejlődésben..
Nagyon gagyik a nyeremények, amit akartam megszereztem (2 diófa ág és 1 aranymező a régi helyett), innentől meg esik úgy ahogy puffan :)
De soha ne azt nézzétek mit veszítetek, hanem azt, hogy ezzel mennyire vagytok előrébb (a jelenlegi nyereményekkel semennyire).
Ad valamit hozzá, elvonja a figyelmet és valamennyire kényszert éreztet az emberben, hogy minél többet szerezzenek... ami néha kevesebb.

Ha már itt tartunk de nem ide tartozik: a toronyt a testvériség abbahagyta a bajnokság és az event miatt: mi lenne ha naponta csökkenne a torony egységei száma mondjuk 10%-al? Aki nem tudta megcsinálni mert szemét (mint nekem is) összeállítást kapott, annak lenne esélye a következő napon. Végigvinni ugyanúgy nem tudná, de könnyebb lenne. Ha a vége is 5 nap múlva 50%-al könnyebb lenne akkor is durva szerintem. (nem kell leoltani, csak egyéni vélemény :) )

Hali.
Rávilágítottál egy lényeges dologra. A gömbtuskóra emlékszem, nagyon fájt a szívem amikor el kellett adnom....a Sellőből 1 sem tettem le...ebből sem valószínű, hogy fogok. lehet hogy az "" érétkesebb "" fődíjak jobban motiválnák a.játékosokat...
 

DeletedUser3317

Vendég
Oh, nekem még eszembe jutott valami. Nem lehet mellőzni a T1-es termelés kérésekor, hogy minimum az előző szinten álljon az épület? Mert biztosan össze tudok hozni még a legzsúfoltabb időmben is annyi helyet, hogy pár 3 meg 2 napos márványt folyamatosan termeljek primitív épülettel, és így nem szorulunk gyorsítókra sem.
 

DeletedUser1766

Vendég
Kicsit próbáljunk meg közösen a következő lépésre ugrani, ebben a segítségeteket kérem. Gyűjtsünk össze olyan visszajelzéseket, amikkel a hasonló problémák a jövőben kiküszöbölhetők. Mit értek ez alatt: A jövőben mi az, amit szívesebben látnátok a végtelenített, randomizált eseményektől? És most csak azért erről kérdezek, mert ez is egy ilyen event, most frissek az élmények és problémák, és most több helyről kapja az ívet a visszajelzést a fejlesztőcsapat.
Nocsak, azért csak kiderül, hogy nem mi vagyunk ilyen ostoba hőzöngő mindennel elégedetlenkedő szedett-vedett bagázs mert máshol is vannak gondok. Habár ennek ellenére még mindig jön az "ez jó így, mit kell háborogni" válasz unos untalan. Nem tudják elengedni, mint Floki a lábtörlőt. :D
Azon gondolkodtam, hogy lehetne egyszerre 3 feladatot megjeleníteni, hogy legalább a következő kettőt láthassuk.
Igen! Ez jó ötlet, úgy mint a nagydíjaknál amikor a kulcsokat (meg egyéb összegyűjtött tárgyakat) használjuk fel. Ott is látszódik, hogy mi lesz a következő kettő az aktuális után.
Ami ötletem lenne a módosításra, hogy a nagy épületeket bizonyos "büntetés" terhe mellett lehessen kiváltani kicsikkel. Pl a gyárts 3 szerszámosládát a szinteden feladatnak lehetne olyan, hogy gyárts 12db szerszámosládát alacsonyabb szintű műhelyben.
Picit továbbgondolva, úgy is lehetne, hogy választhatóvá tennék ezt, vagyis gyárts 3 szerszámost nagy műhelyekben VAGY X*3 szerszámost egyéb műhelyekben.

Továbbá amit többen is felvetettek már, az ismétlések ne következzenek be egymás után, sőt inkább 2 kihagyással lehessenek legfeljebb.

Biztos rengeteg hasznos ötletet kapnak a fejlesztők. Reméljük sikerül ezek egy részét beépíteni a következő eseményre mindannyiunk örömére. Köszönet érte! ;)
 

Mihaszna

Veterán
Úgy emlékszem, @Gyepmester ötlete volt anno, hogy napi 1-2 küldetést el lehessen utasítani, aztán erre jöttek mindenféle módosított javaslatok is. Esetleg ezen a megközelítésen is gondolkodjatok el, köszi.
Egy ilyen hosszú Event általában 4 hétig tart úgy, hogy belenyúlik a 4. hétbe is. Ha miden hétre jutna egy (db) ilyen lehetőség, szerintem mindenki beérné vele (ne legyünk telhetetlenek). De ha az Inno (jó értelemben) :) szőrszálhasogató, akkor 3 db ilyen lehetőséget is megköszönnének a játékosok. Az, hogy ezeket a lehetőségeket egybe kapnák e meg (oszd be magadnak), avagy külön (majd mi adagoljuk, hogy ne ess kísértésbe), az már csak részlet kérdése lenne. Először is el kellene fogadni a javaslatot. : ))
 

DeletedUser3513

Vendég
a nagy épületeket bizonyos "büntetés" terhe mellett lehessen kiváltani kicsikkel. Pl a gyárts 3 szerszámosládát a szinteden feladatnak lehetne olyan, hogy gyárts 12db szerszámosládát alacsonyabb szintű műhelyben. Manunál ugyan úgy.
Ezt maximálisan támogatom.
Ezeknek a nagy műhelyeknek, -manuknak az erőltetése szerintem több sebből is vérzik:
- a "rohanás"-t nem akadályozza meg, aki teheti gyorsít
- fennakadást okoz a jól beállított városban, hogy nem lehet a nagyműhelyekben, - manukban a megszokott ritmusban termelni, mert újra meg újra meg kell szakítani a termelést, vagy olyat kell betenni, ami pont nem célszerű az időbeosztásom miatt (én pl. lassan kifogyok az alapanyagból, pedig nemrégiben még a kufárnál vertem el a felesleget)
- olvastam olyan előnyéről, hogy így nem kell helyet szorítani a kisműhelyeknek. Nos, szerintem akinek nincs helye az úgyis kénytelen nagyműhelyben eventezni, akinek viszont van, mert két faj között van, vagy végzett a fajokkal, miért is ne tölthetné az idejét/helyét kisműhelyekkel
 

Calyr

Veterán
Hoshi, horgaszturarol írok telorol, ezúttal rövid leszek :) Gratula az extra nyitott hozzaallashoz, ezzel így sok minden sokkal könnyebb lehet. Az ötleted szuper. Nekem meg az jutott eszembe, ami talán könnyebben atmehet az Innonal, hogy a muhely/manu szint, terület és a feladathoz szükséges termelés kiadna egy olyan, aranyositott szorzatot, hogy pl. 34-es műhelyből egy termelés felér x számú első szintű műhely termeléssel. Vagy tán még jobb, ha a magasabb szintűvel egy kicsit hatékonyabb a megoldás, az jobban illene a játék szellemisegebe. És akkor az innentől játékosa donthet, nincs kényszer, csak kisebb és nagyobb jó. :)

Nekem egyébként nincs gondom a nehézséggel - nem örülök neki, de nem is lehetetlen. Inkább a nehezebb feladatok sűrűség a frusztráló, jó lett volna pár egyszerűbbel lazítani (pl. gyűjts aranyat, kisebb muhelyesek, szomszédi segítség, stb.). Ha lehetne 2-3 feladattal előre látni, az tényleg sokat segíthetne. Plusz ha legalább a nagyon nehéz feladatokra jönne némi ajándék gyorsító, az is teljesen más érzetet kelthetne.

Egyebkent a sok kritika mellett sajnos elsikkad, hogy a grafika csillagos ötös, mind a kulcsok, mind a többi háttér sokkal szebb, mint eddig bármikor.
 

sleeky41

Veterán
Nekem most lett elegem ebből az eventből :( pedig szeretem a kihívásokat de az hogy 1 feladat műhelyes aztán ereklye gyűjtés de olyn szinten, hogy 9 - 10 - 11 egymás után és kezdi előről :(:(:(:( már a raktáramba nincs semmi és még csak 3 ezer a kulcsok száma mikor lesz ebből több mint 10 ezer. Azt hiszem ez nagyon nagy mellélővés volt a fejlesztők részéről.
 
Fent