• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Őszi Csillagjegyek 2022

Hellblade

Újonc
Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni; az egyik városomban a területek felfedezésével előbbre tartok, mint a kutatásban (Tündéreknél tartok, de a találkozók lebonyolításához már orkokat kellene "termelnem"), ezért egyelőre nem tudok találkozókat teljesíteni és sajnos, egyelőre harcolni sem... ha elértem a 17. feladatot, akkor számomra gyakorlatilag véget ért a játék? :(
...gondolom, csak a felfedezett területeken belüli tárgyalás vagy harc számít...

Előre is köszönöm a segítségeteket!
Én szintén így jártam
Talán jó hír. Ha át tudtok lépni az Orkok korába, akkor az aranykulcsok költésekor, a három lehetőség közül található olyan is, ahol orkokat lehet nyerni. Igaz ez egy kis lehetőség, de talán sikerül. Sok sikert!
 
Utoljára szerkesztve:

BearLand

Újonc
Talán jó hír. Ha át tudtok lépni az Orkok korába, akkor az aranykulcsok költésekor, a három lehetőség közül található olyan is, ahol orkokat lehet nyerni. Igaz ez egy kis lehetőség, de talán sikerül. Sok sikert!
Köszönöm szépen! :) ...éppen ezen igyekszem... még reménykedem, hogy beleférek az időbe... ;)
 

Herannin

Erős harcos
Talán jó hír. Ha át tudtok lépni az Orkok korába, akkor az aranykulcsok költésekor, a három lehetőség közül található olyan is, ahol orkokat lehet nyerni. Igaz ez egy kis lehetőség, de talán sikerül. Sok sikert!
Azért ne felejtsétek el, hogy most a harcot elkerülhetitek ha vártok, de később ez nem lesz jobb ha normális sebességgel akartok fejlődni. Harc nélkül a játék eléggé korlátozottan játszható, mert az egyezkedés mind a tartományi, torony és bajnoki találkozókon magasabb szinteken nagyon drágák, nyersanyagból nem lehet nagyot alakítani, mert annyi manufaktúrának sose lesz hely.

A harc az egyik olyan része a játéknak, ahol ha érted a harcrendszert, rengeteg nyersanyagot tudsz megspórolni azzal, hogy a megfelelő egységeket állítod szembe a tartományi ellenfelekkel. Így sokkal kevesebb nyersanyag kell a találkozókhoz, míg az egyezkedéssel mindig fixen ki kell fizetni nyersiben a találkozó árát.
Emellett a harchoz rengetek jó segéd épület van (tűzfőnix +50% sebzés, ősi csodák a kiképzés növelésére és a sebzés és életerő növelésére).
Emellett a barkácsolható épületek között is ott vannak a +50% mágus és íjász sebzés bónuszosak és a +25% életerő növelők.

Termelés növeléshez elég kevés csoda van(hegyi csarnok, tárolás, felvilágosodás).
Igaz, hogy fenséges fabrikálás bűbájt lehet csodával erősíteni, de ha kevés szintet csinálsz a bajnokin, úgyse leszel tele ezzel a bűbájjal.

Ha csak átnézi valaki hogy mennyi a harcot és mennyi a nyersanyagtermelést segítő épület, csoda, akkor láthatja, hogy a játék a harc irányába van eltolva. Ezzel szemben lehet mást akarni, csak annak az lesz az ára, hogy 5-6 év alatt érsz a végére, nem pedig 2-3 év alatt.
Persze mindenki úgy játszik ahogy akar, ezek csak olyan tippek, amik könnyítik azok dolgát, akiket ezek a tartományos és egyéb nehézségek zavarnak.
 

Kira7

Veterán
Azért ne felejtsétek el, hogy most a harcot elkerülhetitek ha vártok, de később ez nem lesz jobb ha normális sebességgel akartok fejlődni. Harc nélkül a játék eléggé korlátozottan játszható, mert az egyezkedés mind a tartományi, torony és bajnoki találkozókon magasabb szinteken nagyon drágák, nyersanyagból nem lehet nagyot alakítani, mert annyi manufaktúrának sose lesz hely.

A harc az egyik olyan része a játéknak, ahol ha érted a harcrendszert, rengeteg nyersanyagot tudsz megspórolni azzal, hogy a megfelelő egységeket állítod szembe a tartományi ellenfelekkel. Így sokkal kevesebb nyersanyag kell a találkozókhoz, míg az egyezkedéssel mindig fixen ki kell fizetni nyersiben a találkozó árát.
Emellett a harchoz rengetek jó segéd épület van (tűzfőnix +50% sebzés, ősi csodák a kiképzés növelésére és a sebzés és életerő növelésére).
Emellett a barkácsolható épületek között is ott vannak a +50% mágus és íjász sebzés bónuszosak és a +25% életerő növelők.

Termelés növeléshez elég kevés csoda van(hegyi csarnok, tárolás, felvilágosodás).
Igaz, hogy fenséges fabrikálás bűbájt lehet csodával erősíteni, de ha kevés szintet csinálsz a bajnokin, úgyse leszel tele ezzel a bűbájjal.

Ha csak átnézi valaki hogy mennyi a harcot és mennyi a nyersanyagtermelést segítő épület, csoda, akkor láthatja, hogy a játék a harc irányába van eltolva. Ezzel szemben lehet mást akarni, csak annak az lesz az ára, hogy 5-6 év alatt érsz a végére, nem pedig 2-3 év alatt.
Persze mindenki úgy játszik ahogy akar, ezek csak olyan tippek, amik könnyítik azok dolgát, akiket ezek a tartományos és egyéb nehézségek zavarnak.
Szia!
Szép és jó amit leírtál, de náluk az az alapvető gond hogy elöl tartanak a tartományok felderítésénél. A tündéreknél, ha orkot kér a tartomány akkor az általában piros ( nagyon nehéz ) .Nem azért nem harcol mert nem akar, hanem mert harccal nem tudja teljesíteni.......akkor lenne esélye a harcnál talán, ha tele tenné a városát a barkácsban legyártható katonai segítség épületekkel vagy ha a toronyba sikerült több törppáncélost nyernie.
Én inkább azt tanácsolnám...tudom nem könnyű megállni.... tartományi felderítéseknél nem szabad annyira előre haladni nehéz (narancs sárga ) nehezebbet inkább ne kutasson ki inkább várjon.
Ugyan ez a gond meg van azoknál is akik elöl tartanak és több napba telik 1 tartomány felderítése, ott is ha nem készül előre több napig állhat egy helyben
Az eventnél meg választhatóként kéne betenni, mert ebből régebben is elég komoly gondok voltak sokaknak, ez szerintem a fejlesztők hibája hogy megint így hozták be és több ilyen feladatott is kér.
 
Utoljára szerkesztve:

zsivany

Erős harcos
Sziasztok! Lehet, nem vagyok elég olvasott, de arra még nem jöttem rá, hogy ha megetetem a szellemes modómedvét, akkor mire értendő az ön-termelőnövelés? A 3 szintem van meg, megetettem, de csak normál termelést mutat a választható nyersanyagnál (jelen esetben az obszidiánnál)
 

Herannin

Erős harcos
Sziasztok! Lehet, nem vagyok elég olvasott, de arra még nem jöttem rá, hogy ha megetetem a szellemes modómedvét, akkor mire értendő az ön-termelőnövelés? A 3 szintem van meg, megetettem, de csak normál termelést mutat a választható nyersanyagnál (jelen esetben az obszidiánnál)
Hát ahogy nő a szintje a pandának, úgy emelkedik a kisállat eledel hatásának az ereje is. Én most nézem, az 1. szintű mosómedve 1 db kisállat eledel hatására +5%-kal termel többet. Ez kb semmi. Ha majd 10. szintű lesz, akkor fog +200%-ot termelni etetéssel.
 

BearLand

Újonc
Szia!
Szép és jó amit leírtál, de náluk az az alapvető gond hogy elöl tartanak a tartományok felderítésénél. A tündéreknél, ha orkot kér a tartomány akkor az általában piros ( nagyon nehéz ) .Nem azért nem harcol mert nem akar, hanem mert harccal nem tudja teljesíteni.......akkor lenne esélye a harcnál talán, ha tele tenné a városát a barkácsban legyártható katonai segítség épületekkel vagy ha a toronyba sikerült több törppáncélost nyernie.
Én inkább azt tanácsolnám...tudom nem könnyű megállni.... tartományi felderítéseknél nem szabad annyira előre haladni nehéz (narancs sárga ) nehezebbet inkább ne kutasson ki inkább várjon.
Ugyan ez a gond meg van azoknál is akik elöl tartanak és több napba telik 1 tartomány felderítése, ott is ha nem készül előre több napig állhat egy helyben
Az eventnél meg választhatóként kéne betenni, mert ebből régebben is elég komoly gondok voltak sokaknak, ez szerintem a fejlesztők hibája hogy megint így hozták be és több ilyen feladatott is kér.
...igen, pontosan ez van most... ;)
 

SirSmithy

Veterán
...igen, pontosan ez van most... ;)
@Kira7 lehet, h már tudod…
Évekkel ezelőtt téma volt, h az eventek annyira bele hajszolják a játékosokat a “túl felfedezesbe”, h ez a szituáció az eventek jött simán létre jöhetnek.
Nos, a mostani eventek szerencsére már keverve kérnek akar torony, bajnoki vagy tartomány találkozót. Ezzel csökkentve a fentebb leírt hatást. De egy olyan játékosnak, aki keveset tornyozik vagy bajnokizik, annak csak a tartomány marad. Szóval a játék is ki tud szúrni a tapasztalatlan városokkal.
Megjegyzés: én már csak eventek alatt oldok meg tartományokat a nagy városban és a kis tesonal is. Kis teso elemental fejezetes, és így is 489 befejezett +19 felfedezett tartomanynal tart.
 

Deathfolk

Veterán
@Kira7 lehet, h már tudod…
Évekkel ezelőtt téma volt, h az eventek annyira bele hajszolják a játékosokat a “túl felfedezesbe”, h ez a szituáció az eventek jött simán létre jöhetnek.
Nos, a mostani eventek szerencsére már keverve kérnek akar torony, bajnoki vagy tartomány találkozót. Ezzel csökkentve a fentebb leírt hatást. De egy olyan játékosnak, aki keveset tornyozik vagy bajnokizik, annak csak a tartomány marad. Szóval a játék is ki tud szúrni a tapasztalatlan városokkal.
Megjegyzés: én már csak eventek alatt oldok meg tartományokat a nagy városban és a kis tesonal is. Kis teso elemental fejezetes, és így is 489 befejezett +19 felfedezett tartomanynal tart.
Igen régen ez nagy gond volt, de ezen azóta változtattak, az elmúlt 1 évbe akár nulla tartományi harccal is meg lehetett csinálni az eventeket, ez 100% mert én a kicsi városommal nem csináltam 1 tartományt se az elmúlt 1évben, mert azzal a várossal megálltam... De azért játszogatok, az eventeket mindig megcsinálom, pár nap alatt a lakatnál szoktam lenni és 1éve nem fedeztem fel tartományt és nem is harcoltam csak bajnoki és torony, de mindig volt alternatíva, gyűjts KK-t, vagy vízióport stb, most ha jól emlékszek a 17 és 37es feladatnál se volt alternatíva, muszáj volt tartományba csatázni :(

A nagy városomba pedig én is csak eventeken szoktam tartományt csinálni, de ott is csak néha mert inkább ott is az alternatív megoldást szoktam választani, ez miatt most jól meg is szívtam, mert ott már a 20. fejezetbe tartok és nem volt elég tartományom a kezdéshez 600 kellett, szerencsére volt annyi előre felderítve hogy letudtam gyors harcolni vagy 15 tartományt, viszont feladatnak meg kelleni fog a 620 tartomány ahhoz még mindig kéne 10db, nekem 3+ nap a felderítés, így ez 1 hónapba fog telni :( Jól kiszúrtam magammal azzal hogy totál elhanyagoltam a felderítést és a tartományi harcot, szóval ez se jó, de előre szaladni se!
 

Etia

Újonc
Sziasztok.
Sírok. A mai mágikus diótörőre gyúrtam. Ezer kulcsból egyet sem sikerült összeszednem. Két épület volt az eventben aminek értelme is volt számomra, ebből csak egyet sikerült szerezni.
Manára lenne szükségem kis területet elfoglaló épülettel. Ha van valami ötlet kérlek ne tartsátok magatokba :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

SirSmithy

Veterán
Sziasztok.
Sírok. A mai mágikus diótörőre gyúrtam. Ezer kulcsból egyet sem sikerült összeszednem. Két épület volt az eventben aminek értelme is volt számomra, ebből csak egyet sikerült szerezni.
Manára lenne szükségem kis területet elfoglaló épülettel. Ha van valami ötlet kérlek ne tartsátok magatokba :)
Nyiss majd később, amikor van elég kulcsod. Aztán frissítsd a napi díjat, amíg megkapod a Diótörőt. Aztán próbálkozz ameddig van kulcsod
 

Kira7

Veterán
Sziasztok.
Sírok. A mai mágikus diótörőre gyúrtam. Ezer kulcsból egyet sem sikerült összeszednem. Két épület volt az eventben aminek értelme is volt számomra, ebből csak egyet sikerült szerezni.
Manára lenne szükségem kis területet elfoglaló épülettel. Ha van valami ötlet kérlek ne tartsátok magatokba :)
Szia!
Amennyiben nem sikerül nyerned az eventen diótörőt, akkor a barkácsban tudsz gyártani manna fűrészmalom az 2X4-s helyen van nem sokkal kevesebbet ad mint a diótörő és ugyan úgy van korai begyűjtés.
@Kira7 lehet, h már tudod…
Évekkel ezelőtt téma volt, h az eventek annyira bele hajszolják a játékosokat a “túl felfedezesbe”, h ez a szituáció az eventek jött simán létre jöhetnek.
Nos, a mostani eventek szerencsére már keverve kérnek akar torony, bajnoki vagy tartomány találkozót. Ezzel csökkentve a fentebb leírt hatást. De egy olyan játékosnak, aki keveset tornyozik vagy bajnokizik, annak csak a tartomány marad. Szóval a játék is ki tud szúrni a tapasztalatlan városokkal.
Megjegyzés: én már csak eventek alatt oldok meg tartományokat a nagy városban és a kis tesonal is. Kis teso elemental fejezetes, és így is 489 befejezett +19 felfedezett tartomanynal tart.
A nagy városok igaz hogy ott több napba telik már a felderítés , de azok már elérték a tartományi bővítés max-ot, ott azért se fejezed be a tartományt, nincsen rá szükséged. Ott azért nagyobb a felderíthető tartományok száma is. Nálam most van 2 oldal befejezetlen tartomány az át tekintőbe, és még így is van 30 olyan felderíthető tartományom ami még mindig könnyű, úgy hogy a szükséges felett vagyok jóval, de ez lehetőség annál a játékosnál aki a tündéreknél tart nincsen meg. A kisebb városokat az is hajtja az eventen kívül hogy ott tud tartományi bővítés kapni. Egyre több event is van, így ha ilyen feladatokat megint vissza hozzák egyre több játékos lesz akivel így kifognak tolni.
 

Vyrus

Újonc
Sziasztok!

Szeretném kérdezni, hogy ez normál dolog, hogy zárolva van az esemény?
Kb másfél hónapja játszok, így erről nem sokat tudok, mert az előző eseménynél nem volt ilyen, viszont így haladni sem lehet.
:(

Köszönöm a választ!
elvenar_zarolt_kuldi.png
 
Fent