• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Ősi csodák új rendszere

Calyr

Veterán
"A fegyvertár városokkal kapcsolatban teljesen igazad van, vélhetően az áll a változtatás mögött, hogy a sok fegyvertárral maxos Gombák Szentélyével úl nagy lett a kiképzési méret és így az erre adható Simia Sapiens+barna maci begyűjtési bónusz."

A D222 és a barna maci is független a fegyvertárak a gomba és védőbástya szint számától is. Egységnyi idő alatt ugyan annyi egységet tudsz kiképezni 10-20 fegyvertárral hiába emelkedik a kiképzési méret a kiképzés ideje is növekszik vele együtt. Ezekre azok a csodák hatnak csak amik a gyorsítják a termelést / Vihar, repülő, győzelmi / a kiképzési méretnek abban van jelentősége hogy amíg nem vagy fent addig legyen. folyamatosan termelés.
A sok fegyvertár a ranglista pontokhoz, a piramissal együtt az érzőárukra , és az unurium termeléshez kereskedőnél is meg a szellemek templomával hoz pluszba sokat.
Ari, hogy próbálsz kijavítani, de amit írtál, nem helytálló. :) Teljesen összekeversz dolgokat.
Az SS csoda és a barna maci nem hat a kiképzési osztagméretre, ebben teljesen igazad van - de ilyet nem is írtam.
Nézz utána, mit jelent a begyűjtési bónusz (régebben így hívták, most a játékban egységtermelési bónusz a neve - felteszem, nem véletlenül változott, így könnyebb félreérteni, hogy pontosan mit jelent).

(Egy példa: ha 10.000 a kiképzési osztagméreted, akkor a maxos SS +46 %-ot ad a begyűjtése, az etetett barna maci meg +50 %-ot, azaz 10.000 egység kiképzésével 19.600 egységet gyűjtesz be.)
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
Ari, hogy próbálsz kijavítani, de amit írtál, nem helytálló. :) Teljesen összekeversz dolgokat.
Az SS csoda és a barna maci nem hat a kiképzési osztagméretre, ebben teljesen igazad van - de ilyet nem is írtam.
Nézz utána, mit jelent a begyűjtési bónusz (régebben így hívták, most a játékban egységtermelési bónusz a neve - felteszem, nem véletlenül változott, így könnyebb félreérteni, hogy pontosan mit jelent).

(Egy példa: ha 10.000 a kiképzési osztagméreted, akkor a maxos SS +46 %-ot ad a begyűjtése, az etetett barna maci meg +50 %-ot, azaz 10.000 egység kiképzésével 19.600 egységet gyűjtesz be.)
Kicsit te érted félre az egészet......
Maradjunk a pl.-nál van 10 fegyvertárad és így lesz a kiképzési méreted 10000 akkor begyűjtési bónuszod így 9600 ezt kiképezi 5 óra alatt
ha ugyan itt van csak 5 fegyvertárad akkor a kiképzési méreted lesz 5000 a begyűjtési bónuszod 4800 , de ezt 2,5 óra alatt képezi ki, 5 óra alatt mint az elsőnél így 2 termelést tudok megcsinálni akkor meg a begyűjtési bónusz 2X4800 =9600 . adott idő alatt ugyan annyi lesz így.
Amennyiben van annyi teleportod próbáld ki és látod hogy így van.
Lényeg hiába van D222 mellett kétszer annyi fegyvertárad nem lesz több az összes bónusz begyűjtésed , folyamatos kiképzés mellett attól akinek fele annyi fegyvertára van és szintén folyamatosan kiképez. A barna macinál a 12 óra alatt ugyan ez a helyzet.
 

Putyika

Veterán
Lényeg hiába van D222 mellett kétszer annyi fegyvertárad nem lesz több az összes bónusz begyűjtésed , folyamatos kiképzés mellett attól akinek fele annyi fegyvertára van és szintén folyamatosan kiképez. A barna macinál a 12 óra alatt ugyan ez a helyzet.
Folyamatos kiképzést emlegetsz egyfolytában. De elfelejted az első begyűjtést a maci etetéskor. Akkor egyáltalán nem mindegy, hogy mekkora a kiképzési méret.
 

Calyr

Veterán
Köszi Putyika, így már értem, hol értette félre és mit hagytam ki. :)

Kira:
Ha a kiképzési osztagméreted 150ezer, amelyben 100ezer a Gombák Szentélye miatti fegyvertár bónusz (és csakis a csoda miatti bónusz), akkor arra az SS 46 %+barna maci 50 % bónusz 96ezer +egység. Az első begyűjtést jól időzítve számoljunk csak 4 slottal, az a három harci épületre +1.440ezer egység, az maxos osztagmérettel is 100+ osztag, kisebbel meg sokkal több. És ha van Ludibria Ventis vagy több barna maci, még sokkal több...
Na ez lesz megszüntetve azzal, hogy a Törp Védőhöz hasonlatosan a Gomba bónusz már csak +10.000 osztagméretet ad. Az a tizede, osztagszámban a különbség brutális.
 

Kira7

Veterán
Folyamatos kiképzést emlegetsz egyfolytában. De elfelejted az első begyűjtést a maci etetéskor. Akkor egyáltalán nem mindegy, hogy mekkora a kiképzési méret.
Szia! Ebben teljesen igazad van, de ez csak az első begyűjtésre vonatkozik a macinál, mert ott tudsz nagyobb készletet felhalmozni így a begyűjtés előtt. Ezt nem is vitattam és nem is írtam egy szóval se, de a 12 óra alatt már nem tudsz semmivel se többet begyűjteni. Calyr nem ezt írta az ő megfogalmazásból úgy jött le hogy végig több, én erre írtam...ezért is írtam a folyamatos kiképzést.

 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Jönnek a rendes szerverekre is ezek a .... változások...

"Az EN szervereken január 16-tól, az összes többi szerveren január 18-tól lesz elérhető. Mobilon ugyanezen a héten lesz elérhető az új verzió."
 

Caldo

Újonc
"További változások
A múlt pénteken bétán bevezetett kezdeti változtatásokat követően, az 1.191-es frissítésben az Ősi Csodák fejlesztések megjelenésével minden olyan épület, amelyet nem a technológiai fán keresztül lehet feloldani, és nem is fejlődő épület, képes lesz kombinációs katalizátorokat vagy királyi restaurációkat adni, amikor eladod a városodban.

Ezekből az nyersanyagokból általában 1 és 3 között kapsz, az épület méretétől függően. A nyersanyag típusa attól függ, hogy mennyi erőfeszítésre van szükség az adott épület megszerzéséhez. Például a barkácsolásból vagy események napi jutalmaként kapott épületeknél kombinációs katalizátorokat, a testvériségi kalandok jutalmainál, illetve a Dzsinnél és a Törp Páncélkészítőnél a toronyból királyi restaurációkat kapszhatsz.

Ily módon további módja lesz annak, hogy az új rendszerben az Ősi Csodák fejlesztéséhez szükséges nyersanyagok egy részét közvetlenül a városodban már nem szükséges épületekből szerezd meg."
 

Deathfolk

Veterán
Magasságosok Trónja

Régi:
- további ranglista pontok az Ősi Csodák szintjeinek összegének 165-szerese
- Plusz kultúra az Ősi Csodák szintjeinek összegének 165-szerese

Új:
- további ranglista pontok az Ősi Csodák szintjeinek összegének 1.2-szerese szorozva a Főépület ranglista pontjával (/100)
- Plusz kultúra az Ősi Csodák szintjeinek összegének 0.12-szorosa szorozva a Főépület ranglista pontjával 1.2-szerese szorozva a Főépület ranglista pontjával/100

Mi az a főépület ranglista pont? :) Szóval hogy tudom kiszámolni a városomra vetítve mennyit adna a 30-as Trón? Néztem a béta városomba is a trónt (nincs megépítve) csak a leírást néztem de nem jövők rá hogy számolóik ki az adott kultúra. Kíváncsi lennék mennyit kapnék vele , mert ha sokat akkor lehet még most lerakom :)
 

Deathfolk

Veterán
Szerintem erre gondolt a költő. :) Ha nem, akkor elnézést a tévedésért.
Á ezt észre se vettem, meg itt nekem lefele kell görgetni és csak akkor lasztik. De valószínűleg ez lesz az, de így se tudom kiszámolni, mert nem azt adja ha vissza számolom mint amit a bétán ír a csoda, na mind1...
 

Calyr

Veterán
Á ezt észre se vettem, meg itt nekem lefele kell görgetni és csak akkor lasztik. De valószínűleg ez lesz az, de így se tudom kiszámolni, mert nem azt adja ha vissza számolom mint amit a bétán ír a csoda, na mind1...
A főépület ranglista pont (ami a jelenlegi maxis, 47. szintűnél 238ezer) század részét kell megszorozni az összesített csodaszinttel és még a trón csoda bónuszával (ami maxos trónnál 1.2).
 

unseen

Veterán
Szép munka volt, -1,92millió kulti :D Mit vár az Inno? Mi fog történni? Megy a rakiba egy vödör fegyvertár. Igen? Ééééés? Ez most mit ad a játékhoz? Mi volt a cél??
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Szép munka volt, -1,92millió kulti :D Mit vár az Inno? Mi fog történni? Megy a rakiba egy vödör fegyvertár. Igen? Ééééés? Ez most mit ad a játékhoz? Mi volt a cél??
Gondolom az volt a cél hogy ne legyenek ilyen fegyvertár városok... nekem "csak" mínusz 550k a kulti :D Bár kisebb is a városom, még ha el is rakom a fele fegyvertárat az se megoldás, nincsenek igazán jó kultúra épületek, nem tudom pótolni, vagy tényleg a város felét kultival kéne tele rakni? És akkor azt kéne nézegetnem, közbe nem termelek semmit, akkor mi lesz az élvezet a játékba?

Ráadásul a Piramist is kinyírták ezzel, főleg hogy eleve kevesebb érzőt is ad orkok után, tegnap még 200%-ot kaptam 30as szinten, most úgy hogy éjjel még gyors felhúztam a 31es szintet, hogy ne ma kelljen drágábban, így is csak 168% érzőt ad orkok után, és akkor még szedjem is le a fegyvertárak nagy részét... nevetséges mennyiségű érzőt fog adni a piramis, szóval ezt a érző szerzési stratégiát is tönkretették...
 

Melkor

Tapasztalt építő
Lássuk mit jelent ez egy játékosnak akinek kb 160e ranglista pontja van:
Nem csupa fegyvertár, de kultúra mínuszba ment - húznád az elfeledett őrtornyot 29-30 szintre? - 1e kultúrát adna pluszban és 30e töredékbe kerül, ami 3 heti torony úgy hogy felmászol a tetejére. Egységgyártás lelassult, tehát valószínűleg nem fogja tudni visszatermelni az elveszett seregeket, amit a toronyban veszít. "Nagy segítség" hogy majd 30. szint felett is adnak a csodák %-ot, tekintve hogy nem fog eljutni oda sose, jó esetben havonta 2 szintet húzhat majd egy csodán, így legyen kedv azokhoz a csodákhoz amit eddig nem tettél le, ügye? Azért a kereskedelmi központ nem ad többet naponta 1 db 1:1-es átváltást max szinten sem. (2 hetente egy csodaszint az évi 25? - jó, magas szinttel számolok, de kb évente egy max két csodát tudnál 0ról maxra húzni?) Persze mondhatjuk azt hogy bontsuk le az áldásokat meg event épületeket a raktárban, de azok végesek. Eddig sem volt gyors a játék, de ha a bűbájtöredék szerzést nem lehet gyorsítani, innentől a csodaépítés szépen leépül. Nagy karaktereknek van tartaléka bűbájtöredékből, meg régen több eventes épületet esett ki, de a kisebb karakterek innentől kényszerpályán vannak. A barkácsolást el is lehet felejteni, nem lesz rá keret...

kiöntötték a gyereket a fürdővízzel, kb ez az érzésem.

ui: lássunk egy extrém esetet, kis játékos, haladgat a korral, de időnként a korfa megakad, mert ügye rendesen termeli a dolgokat. Ok, pakolja a csodáit, de ha betelnek és nincs töredék építeni? Akkor mi van. osztogatja ész nélkül másnak a tpket?

számolgatások:
39 féle csoda van - tegyük fel hogy mégse 2 hetente hanem heti 1 szintet tud építeni hosszú átlagban - 26 év felhúzni az összes csodát ha valakinek esetleg ez lenne a célja...
0-35 szintig 630e töredék kell egy csodához - maxos torony nekem kevesebb mint 15e-t adott, de számoljunk azzal mint fő töredékforrás: 42 hét egy csoda anyagszükséglete...
így a heti 1 szint építéshez 18e töredék kell, ez azért az eventes épüleletekkel meglehet, de ha felszorzom kettővel akkor 13 évig másszál tornyot maxon és még valahonnan szerezz 2x annyi töredéket...

Kiszámolta ezt valaki fent a fejlesztőknél, business analystoknál? mert sztem csak hasraütött valaki és úgy jöttek ki az építési igények
 

Calyr

Veterán
Nem a bűbájtöredék lesz a legnagyobb fékező erő, hanem a királyi restauráció. Az minden ötödik csodaszinten, a rúnakörösnél van, de ötösével nő - azaz egy csoda maxolásához kell belőle 141 db. Az meg ritka extra degecz húzás volt a kicsiknek, hogy már az első csodaszinthez is kell belőle egy... de ezzel a rúnatöréses módszernek is odavágtak.
 

Melkor

Tapasztalt építő
Nem a bűbájtöredék lesz a legnagyobb fékező erő, hanem a királyi restauráció. Az minden ötödik csodaszinten, a rúnakörösnél van, de ötösével nő - azaz egy csoda maxolásához kell belőle 141 db. Az meg ritka extra degecz húzás volt a kicsiknek, hogy már az első csodaszinthez is kell belőle egy... de ezzel a rúnatöréses módszernek is odavágtak.
Azta, mivel pont nincs rúnakörösöm, így meg se néztem, de igazad van - ez is akkora hátráltatás, innentől pár hónap alatt valószínűleg leáll mindenki a csodaépítésekkel, kivéve a végtelen gyémántosok...
 

Melkor

Tapasztalt építő
...és megint azok jártak jól akik push-olással feltolták az összes csodájukat. Hát én ezektől elvenném a pontokat, hogy dolgozzanak meg ugyan úgy mint a többi.
tegyük hozzá hogy a végtelen gyémántosok miatt játszhatunk ingyen...
engem nem zavar ha előnyhöz jut aki fizet, de elrontani a játékosok több mint 90%nak a játékát, az már zavar
 

Calyr

Veterán
tegyük hozzá hogy a végtelen gyémántosok miatt játszhatunk ingyen...
engem nem zavar ha előnyhöz jut aki fizet, de elrontani a játékosok több mint 90%nak a játékát, az már zavar
Azzal egyetértek, hogy aki költ, az jusson előnyhöz, az teljesen rendben van, azért fizet.
De a pusholók közül azok a legdurvábbak, akik költenek is sokat, meg csalnak is... :(
 
Fent