• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Ősi csodák új rendszere

Calyr

Veterán
Sziasztok!

Azt hiszem, lehet abban valami karmikus, hogy a fórum kivezetését/a fórumozás végét én a magam részéről ilyen témával zárhatom le.
Bétás infók szerint nemsokára megjelenhet a játékban az ősi csodák újrakalibrálása.

Itt van a csodák listája tételesen, tényszerűen.
Az adatoknál mindenhová az elérhető maximumokat írom.
Mivel az átalakítás után mindegyik csoda 35. szintig mehet, ezt külön nem írom ki, hogy ez mindig ennyi.
Ha egy módosítás előnyös, akkor azt dőlt betűvel jelzem.
Ha hátrányos, akkor vastagítással.



Titkok Kötete

Régi:
- felderítőnkénti jutalom alapanyag kapacitás 46 %-a (10.102E)
- tp termelés 7/24 óra

Új:
- fő küldetésenként jutalom alapanyag kapacitás 24 %-a (5.280E)
- tp termelés 7/24 óra


Arany Szakadék

Régi:
- arany termelés 3 óránként az arany kapacitás 5.6 %-a (12.320E)
- plusz lakos a dolgozó lakosság 15 %-a (ez a bónusz a 30. szintnél megállt!)

Új:
- arany termelés 3 óránként az arany kapacitás 6 %-a (13.200E)
- plusz lakos a dolgozó lakosság 18 %-a


Végtelen Ásatás

Régi:
- ereklyék tartományonként +7
- alapanyag termelés 24 óránként, ami az alapanyag kapacitás 22.4 %-a (4.928E)

Új:
- ereklyék misztikus láda nyitásonként +14
- alapanyag termelés 24 óránként, ami az alapanyag kapacitás 24 %-a (5.280E)


Vihar Tűi

Régi:
- könnyű távolsági egység sebzés +40 %
- Kaszárnya egységek kiképzési gyorsítása +112 %

Új:
- könnyű távolsági egység sebzés +50 %
- Kaszárnya egységek kiképzési gyorsítása +120 %


Szentély/Katonai Monostor

Régi (30-nál megállt!):
- Összes egység életereje +30 %
- Plusz kultúra a Szükséges Kultúra 40 %-a

Új:
- Összes egység életereje +36 %
- Plusz kultúra az osztagméret 2000 %-a (ami 10.700-nál 214 E)


Nagy Harangtorony/Kristály Világítótorony

Régi:
- segítőládánkénti jutalom a befejezett tartományok 23-szorosa
- szomszédi segítség időtartama +200 % (30-nál megállt!)

Új:
- segítőládánkénti jutalom az osztagméret 240 %-a
- szomszédi segítség időtartama +240 %


Elfeledett Őrtorony

Régi:
- szomszédi segítségért kapható bónusz kultúra +92 %
- Plusz kultúra a Szükséges Kultúra 40 %-a (30-nál megállt!)

Új:
- szomszédi segítségért kapható bónusz kultúra +100 %
- Plusz kultúra az osztagméret 2000 %-a (ami 10.700-nál 214 E)


Magasságosok Trónja

Régi:
- további ranglista pontok az Ősi Csodák szintjeinek összegének 165-szerese
- Plusz kultúra az Ősi Csodák szintjeinek összegének 165-szerese

Új:
- további ranglista pontok az Ősi Csodák szintjeinek összegének 1.2-szerese szorozva a Főépület ranglista pontjával (/100)
- Plusz kultúra az Ősi Csodák szintjeinek összegének 0.12-szorosa szorozva a Főépület ranglista pontjával 1.2-szerese szorozva a Főépület ranglista pontjával/100


Törp Védőbástya

Régi:
- plusz kiképzési kapacitás az osztagméreted 172.5 %-a
- Kaszárnya könnyű közelharci egység termelés 3 óránként az osztagegység 172.5 %-a

Új:
- plusz kiképzési kapacitás az osztagméreted 180 %-a (ez a maxos 10.700-nál 19.260)
- Kaszárnya könnyű közelharci egység termelés 3 óránként az osztagegység 180 %-a (ez a maxos 10.700-nál 19.260)


Hegyi Csarnok

Régi:
- normál áru termelés +184 %
- plusz lakos a dolgozó lakosság 15 %-a (30-nál megállt!)

Új:
- normál áru termelés +240 %
- plusz lakos a dolgozó lakosság 18 %-a


Jólét Tornya

Régi:
- Erőteljes Ellátás bűbáj időtartama +112 % (21 óra 12 perc)
- Erőteljes Ellátás bűbáj hatása +112 %

Új:
- Erőteljes Ellátás bűbáj időtartama +120 % (22 óra)
- Erőteljes Ellátás bűbáj hatása +120 %


Virágzó Kereskedőcéh

Régi:
- csökkentett kereskedői díj 0 % (30-nál megállt!)
- kufár ajánlatai 500 % (30-nál megállt!)
- vendégportál termelése +46 %

Új:
- csökkentett kereskedői díj 5 %
- kufár ajánlatai 460 %
- vendégportál termelése +50 %


Hősök Kohója

Régi:
- ork termelés 24 óránként a befejezett tartományok 840 %-a
- nehéz közelharci egység sebzés +40 % (30-nál megállt!)

Új:
- ork termelés 24 óránként az osztagméret 120 %-a (ez a maxos 10.700-nál 12.480 ork)
- nehéz közelharci egység sebzés +50 %


Gombák Szentélye

Régi:
- kiképzési kapacitás bónusz a fegyvertárak összesített szintjeinek 46-szorosa
- Kaszárnya könnyű távolsági egység termelés 3 óránként az osztagegység 172.5 %-a

Új:
- plusz kiképzési kapacitás az osztagméreted 180 %-a (ez a maxos 10.700-nál 19.260)
- Kaszárnya könnyű távolsági egység termelés 3 óránként az osztagegység 180 %-a (ez a maxos 10.700-nál 19.260)



Enar Követsége

Régi:
- felderítőnkénti mana jutalom a befejezett tartományok 460-szorosa
- törött szilánk 168 óránként (hetente) 7 db

Új:
- mana bajnoksági pontonként a Szükséges Kultúra 0.09 %-a
- törött szilánk 168 óránként (hetente) 7 db


Repülő Akadémia

Régi:
- Kaszárnya mágus egység termelés 3 óránként az osztagegység 172.5 %-a
- Zsoldostábor egységek kiképzési gyorsítása +112 %

Új:
- Kaszárnya mágus egység termelés 3 óránként az osztagegység 180 %-a (ez a maxos 10.700-nál 4.815)
- Zsoldostábor egységek kiképzési gyorsítása +120 %

Sötét Anyag Labirintusa

Régi:
- mana bomlás 2 % (30-nál megállt!)
- mana termelés 3 óránként a befejezett tartományok 23-szorosa

Új:
- mana bomlás 1 %
- mana termelés 3 óránként az alapanyag kapacitás 0.6 %-a (ez a jelenlegi maxnál 132 E)
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
(folyt. köv.)


Sárkány-apátság

Régi:
- mágus egység sebzés +40 % (30-nál megállt!)
- bűbájhasználatonként mana, a befejezett tartományok 46-szorosa

Új:
- mágus egység sebzés +50 %
- bűbájhasználatonként mana, az osztagméret 240 %-a (ez 10.700-nál 25.680 mana)


Varangyok Temploma

Régi:
- nehéz távolsági egység sebzés +40 %
- Kaszárnya nehéz távolsági egység termelés 3 óránként az osztagegység 172.5 %-a

Új:
- nehéz távolsági egység sebzés +50 %
- Kaszárnya nehéz távolsági egység termelés 3 óránként az osztagegység 180 %-a (ez a maxos 10.700-nál 3.212)


Elvenari Kereskedelmi Központ

Régi:
- Fenséges Fabrikálás bűbáj időtartama +112 % (14 óra 33 perc)
- Fenséges Fabrikálás bűbáj hatása +56 %
- isteni mag termelés 12 óránként a Főépület szintjének 184-szerese

Új:
- Fenséges Fabrikálás bűbáj időtartama +120 % (15 óra 36 perc)
- Fenséges Fabrikálás bűbáj hatása +60 %
- isteni mag termelés 12 óránként az osztagméret 180 %-a (ez a maxos 10.700-nál 19.260)


Naplemente tornyok

Régi:
- segítőládánkénti isteni mag a főépület szintjének 138-szorosa
- isteni mag bomlás 2 % (30-nál megállt!)

Új:
- segítőládánkénti isteni mag az osztagméret 120 %-a (ez a maxos 10.700-nál 12.840)
- isteni mag bomlás 1 %


Győzelmi források

Régi:
- Könnyű közelharci egységek sebzése +40 %
- Kiképzőpálya egységek kiképzési gyorsítása +112 %

Új:
- Könnyű közelharci egységek sebzése +50 %
- Kiképzőpálya egységek kiképzési gyorsítása +120 %


Megtisztulás Piramisa

Régi:
- orkok után érző áru begyűjtési bónusz, az orkok 200 %-a
- Kaszárnya nehéz távolsági egység termelés 3 óránként az osztagegység 157.5 %-a

Új:
- orkok után érző áru begyűjtési bónusz, az orkok 180 %-a
- Kaszárnya nehéz távolsági egység termelés 3 óránként az osztagegység 180 %-a (ez a maxos 10.700-nál 3.212)


Jószomszédság Világítótornya

Régi:
- Mágikus Műveltség bűbáj időtartama +106 % (4 nap 2 óra)
- Mágikus Műveltség bűbáj hatása +7 %
- szomszédi segítség manatermelő bónusza az épületen +115 %

Új:
- Mágikus Műveltség bűbáj időtartama +120 % (4 nap 9 óra)
- Mágikus Műveltség bűbáj hatása +7 %
- szomszédi segítség manatermelő bónusza az épületen +120 %


D111- időugrás

Régi:
- érző áru termelés +184 %
- bajnoksági idő csökkentés -80 % (30-nál megállt!)

Új:
- érző áru termelés +240 %
- bajnoksági idő csökkentés -90 %


D222 - Simia Sapiens

Régi:
- érző áruk bomlása 2 % (30-nál megállt)
- egység termelési bónusz +46 %

Új:
- érző áruk bomlása 1 %
- egység termelési bónusz +50 %


Tárolás Örvénye

Régi:
- érző áru termelési bónusz +190 %
- vendégportál kapacitásának növelése +55 %

Új:
- érző áru termelési bónusz +240 %
- vendégportál kapacitásának növelése +50 %


Ifjúság Termálforrása

Régi:
- plusz lakos a lakóépületek lakosságára +22 %
- Plusz kultúra az Ősi Csodák szintjeinek összegének 165-szerese

Új:
- plusz lakos a lakóépületek lakosságára +24 %
- plusz kultúra az osztagméret 2000 %-a (ami 10.700-nál 214 E)


Toronykönyvtár

Régi:
- ranglista pontok torony kristályonként 17.5
- tp termelés 24 óránként 7 tp

Új:
- ranglista pontok torony kristályonként az osztagméret 1.2 %-a (ami 10.700-nál 129)
- tp termelés 24 óránként 7 tp


Bajnoksági Aréna

Régi:
- ranglista pontok bajnoksági ládánként 17.5
- Zsoldostábor könnyű közelharci egység termelés 3 óránként az osztagméret 172.5 %-a

Új:
- ranglista pontok bajnoksági ládánként az osztagméret 1.2 %-a (ami 10.700-nál 129)
- Zsoldostábor könnyű közelharci egység termelés 3 óránként az osztagméret 180 %-a (ami 10.700-nál 9630)


Sárkánynaszád

Régi:
- fő küldetésenkénti érő áru jutalom a befejezett tartományok 138-szorosa
- Barkácsolási misztikus láda nyitásonként 14 Kombináló Katalizátor

Új:
- fő küldetésenkénti érő áru jutalom az osztagméret 1000 %-a (ami 10.700-nál 107E)
- Barkácsolási misztikus láda nyitásonként 14 Kombináló Katalizátor


Szerencse Orákuluma

Régi:
- barkácsolásonkénti jutalom a befejezett tartományok 35-szerese
- királyi restauráció termelés 168 óránként 7 db

Új:
- barkácsolásonkénti jutalom az osztagméret 240 %-a (ami 10.700-nál 25.680)
- királyi restauráció termelés 168 óránként 7 db


Bajnokok Szentélye

Régi:
- Kiképzőpálya nehéz közelharci egység termelés 3 óránként az osztagegység 172.5 %-a
- orkok bajnoksági pontonként, a szorzó a szükséges kultúra 0.00184 %-a

Új:
- Kiképzőpálya nehéz közelharci egység termelés 3 óránként az osztagegység 180 %-a
- orkok bajnoksági pontonként, a szorzó a Szükséges Kultúra 0.0024 %-a


Szellemek Temploma

Régi:
- unurium toronyládánként a Szükséges Kultúra 1.1 %-a
- unurium event fizetőeszközönként a Szükséges Kultúra 0.55 %-a

Új:
- unurium toronyládánként a Szükséges Kultúra 1.2 %-a
- unurium event fizetőeszközönként a Szükséges Kultúra 0.6 %-a


Vallorián Pecséttorony

Régi:
- unurium bomlás 2 % (30-nál megállt!)
- unurium aranyért 0.172 %

Új:
- unurium bomlás 1 %
- unurium aranyért 0.5 %


Felvilágosodás Fája

Régi:
- felemelkedett áru bónusz +184 %
- Zsoldostábor könnyű távolsági egység termelés 3 óránként az osztagegység 172.5 %-a

Új:
- felemelkedett áru bónusz +240 %
- Zsoldostábor könnyű távolsági egység termelés 3 óránként az osztagegység 180 %-a (10.700-nál ez 19260)


Ősök Nyughelye

Régi:
- Kiképzőpálya mágus egység termelés 3 óránként az osztagegység 172.5 %-a
- felemelkedett áru bomlás 2 % (30-nál megállt!)

Új:
- Kiképzőpálya mágus egység termelés 3 óránként az osztagegység 180 %-a (10.700-nál ez 6.421)
- felemelkedett áru bomlás 1 %


Felderítők Fogadója

Régi:
- felderítési idő -65 %
- szomszédi segítség ládák 7 db

Új:
- felderítési idő -60 %
- szomszédi segítség ládák 7 db


Maman Le Pré Antikváriuma

Régi:
- isteni mag termelés az osztagméret 65 %-a
- felemelkedett áru Közösségi Munkáért 3250 %

Új:
- isteni mag termelés az osztagméret 60 %-a
- felemelkedett áru Közösségi Munkáért 3000 %


Vallorián Varázslóiskola

Régi:
- Zsoldostábor nehéz közelharci egység termelés 3 óránként az osztagegység 172.5 %-a
- Üst hozzávalók költség -65 %
- Bűbájkészítési idő Varázsakadémiában -65 %

Új:
- Zsoldostábor nehéz közelharci egység termelés 3 óránként az osztagegység 180 %-a (10.700-nál ez 6.421)
- Üst hozzávalók költség -60 %
- Bűbájkészítési idő Varázsakadémiában -60 %
 

Calyr

Veterán
És akkor pár gondolat melléjük.
A lista elsőre igazán impozánsnak tűnik, hiszen sok dőlt betűs plusszolás mellett alig pár vastagított nyírbálás van felsorolva.
Persze az ördög, mint az Innonál kb. mindig, itt is a részletekben rejlik.

A változtatásokról általánosságban elmondható, hogy
- régóta és sokat hangoztatott játékelemeket érint,
- részleteiben akár még az újfajta korlátozásaival együtt is előrelépésnek nevezhető megoldásokkal,
- de összességében mégis elég egyértelműnek tűnő irányokkal.

Összességében elmondható, hogy a csodák paraméteréből kikerült több olyan játékelem, ami jelen állás szerint a sok munkával végigvitt tervek ajándékát jelentették. A sok küzdés utáni, jól megérdemelt jutalmat! Például sehol nem lesz többet a befejezett tartományok után járó bónusz. A kultúra plusszolás mennyiségek visszanyírbálása brutális mértékű, egy nagy városnak helyből 1-2 millió kultúra mínuszt is jelenthet. A Gombák Szentélye csodából kikerül a fegyvertár szintek összegzése bónusz, ezzel e Törp Védőbástya íjászos másolata lett belőle. Több helyről kikerül az összesített csodaszintek adta bónusz.

Miért fontos ez?
Mert akinek nagy városa van, pontosan tudhatja, mennyi "büntetés" jár az új bajnoki rendszerben a fejlődésért. Ezeket a hátrányokat ezek az előnyök legalább valamennyire kompenzálták - és akkor így, az előnyök megszűnésével/visszanyírbálásával csak a hátrányok maradnak.
Azok, akik a játék meglévő lehetőségeinek kimaxolására építették fel a városukat, tervezhetnek újra.
A kultúra probléma szinte minden nagyobb várost érinteni fog - a nagyságrend lesz kédéses.
Mínuszos kultúránál nem lehet egységet termelni - tehát aki nem készül előre a változásokra, az kapásból így fog járni.
A fegyvertár halmozások értelme alaposan megkérdőjeleződhető - a legnagyobb előny, a kiképzési méret bónuszolása a Gombák Szentélye által megszűnik.

Ezek mellett mindenképp előrelépésnek nevezhető, hogy megszűntek a 31-35. szint közötti bónusz egyenetlenségek, már nem lesz 30. szintnél megálló bónusz, a számlálók mennek tovább. Ez esetleg arra is következtetni enged, hogy ez a rendszer így előkészítheti a 40. szintig bővítést.
Ami extra fontossá teheti ezt a kérdést, az az, mennyire lesz édes méreg, hogy pl. az Arany Szakadékot és a Hegyi Csarnokot most már érdemes lesz fejleszteni 31 fölé is a plusz lakos miatt - azaz emiatt mennyivel lesz nehezebb a bajnoki és torony játék.
A szentély 35-ig fejleszthetősége ugyanez: szinte minden harcoló városnak érdemes lehet ebbe belevágni, de az a jelenlegi tapasztalatok alapján jogos aggály lehet bárkinek, hogy ez akkor most segíteni vagy rontani fog a helyzeten. Az egységek sebzését bónuszoló csodákkal ugyanez a helyzet: a jelenlegi +40-ból lehet +50 % is - de akkor az több csoda maxolását kell jelentse, és így hirtelen +20 csodaszint az eddigi tapasztalatok szerint már alapos nehezítést jelent.

A végére hagytam a feketelevest: lehet senkinek nem kell aggódnia ezek miatt, mert lehet a csoda fejlesztések költségei is alaposan át lesznek szabva. Az új kor csodái már megmutatták, milyen az, amikor a katalizátor, bűbájtöredék, restauráció nagy mennyiséget igényel - ezek mindegyike önmagában erősen korlátoz, globális szintre emelve pedig vélhetően nagy hatékonysággal fogja megoldani a jelenlegi fejlesztők régi álmát, a még jobban belassított fejlődésmenetet.
 
Utoljára szerkesztve:

Csillagos

Tapasztalt építő
én azt látom, hogy próbálnak kedvet csinálni azokhoz a csodákhoz, amiket eddig a játékosok többsége nem preferált
 

Deathfolk

Veterán
Én azt látom hogy motiválni próbálják a régi játékosokat hogy hagyják abba a játékot...

A rendes varosom a bétás változtatásokkal kiszámolva mínusz 1,6 millió kultúrába lesz... és még a gyémántos kultúra épületek közt sincs semmi értelmes, bonthatom le a fél várost, fele vagy még kevesebb fegyvertáram lenne :( + a gombák szentélyét totálisan tönkre tették, nekem az jelenleg 55 ezer kiképzési bonuszt ad, az új verzió kb 14 ezret ha adni fog, mivel nekem nincs kifejlesztve minden osztagméret kutatás, mert azok csak nehezítik a tornyot... így barna maci is kevesebb pluszt fog adni mert nem lehet majd betárazni 2-3 napnyi termelést. Minden a rohadt osztagmérethez lesz kötve, így rá leszünk kényszerítve hogy kikutassuk mindet, pedig én nagyon nem akartam ezeket kikutatni. De még ha meg is lesz mindegyik osztagméret kutatás akkor is gagyi lesz a gombák a mostanihoz képest :(

Aztán mivel kevesebb fegyvertár így kevesebb ork, ami pedig azt is jelenti hogy a Piramis csoda kevesebb érzőt ad, ráadásul még azt is csökkentették, szóval duplán kevesebb érzőt fogok így szerezni :( Eddig 30-as szinten az orkok után 200%-ot adott, nekem ez a 1ik legfontosabb csodám, erre épül az érző termelésem, ez volt az első 30-as csodám :) Azóta hogy van én manuba egyáltalán nem is termeltem érzőt, vagy 2 éve nincs is érzőt termelő manum letéve, most pedig 160%-ot fog adni 30as szinten, és az új 35ös szinten is csak 180%-ot, vagyis még ha rá is húzok majd jó drágán CC meg KR és töredékkel +5 szintet, még akkor is kevesebbet fog adni mint jelenleg, és cserébe még a tornyon is nehezít majd 1 kicsit.
Én ezt a játékot pont azért szeretem / szerettem mert rengeteg féle stratégia működött, mindenki úgy alakította a városát olyan stratégiát választott amit kitalált, lehetett harcolni, termelni, vegyes várost csinálni, csodákat kombinálni, kimatekozni dolgokat, valahogy ez a játék ilyen szempontból sokkal jobb volt mit a hasonló más játékok. Itt lehetett gondolkozni tervezni. Most lényegébe ezeket elveszik, a kezdő játékosoknak kb lehetetlen lesz csodákat fejleszteni, vagy csak 2-3db lesz varosomként, és majd azokat húzzák, vagy sok alacsony szintű. Így kevesebb dolgot lehet kombinálni, aztán a nagyságrendekkel akár milliókkal kevesebb kultúra miatt megint csak rengeteg stratégiát el lehet felejteni, a fél városnak kultúra épületnek kell majd lennie... hely pocsékolás :(

Amúgy eleve a csodák nem érnek annyit hogy ennyi alapanyagot bele öntsön az ember, én már a 21. fejezet csodáit se raktam le mert sajnáltam rájuk a KR-t, erre most az összes csodához kelleni fognak :( Az egész gond a rohadt nehezítő képlettel kezdődik, nem lehet tudni mennyit is segít vagy nehezít 1 csoda, én már többször is össze hasonlítottam a tornyot más játékosokkal ugyanannál a pontnál hogy miket kér? És mivel nekem nincs minden kikutatva és nincs minden csoda letéve, így akikkel össze hasonlítottam nekik mindig sokkal több árút kért ugyanazon a ponton és sokkal nagyobb osztagméretekkel harcoltak, vagyis ha veszteség van akkor többet lehet veszíteni, amit több idő vissza termelni, így összességében alig adnak a csodák valami plust, és ezért kéne ilyen drágán fejlesztegeti őket? A nehezítő képletet úgy ahogy van el kéne végre törölni és a csodák hatását 100% -ba meg kéne hogy kapjuk, nem pedig torony nehezítéssel egybekötve.

Ha ezek a változások pláne a kultúra mínusz a jelenlegi béta formába fognak ide érkezni akkor én ha nem is abbahagyni, de a jövőben csak benézegetni fogok a játékba. De talán ez is a tervük, hogy a régi játékosokat elzavarják mert mi már csak teher vagyunk, nehéz és sok idő 1-1 új fejezetet csinálni, inkább az alap játékmenetet teszik nehezebbé hosszabbá.
 

Erica

Veterán
én azt látom, hogy próbálnak kedvet csinálni azokhoz a csodákhoz, amiket eddig a játékosok többsége nem preferált
Kedvet csinálni? Hiszen alig fognak érni valamit a csodák, csak a sok helyet foglalják majd és viszi a sok cuccot, nyersanyagot a fejlesztése. Nem tudom, és nem is akarom tudni, hogy melyik agyhalottnak pattant ki a kómája előtt ez a borzalmas "fejlesztés" de jó lenne az ilyen "munkatársakat" végleg elzavarni. Meeert hülye a játékhoz.
 

Calyr

Veterán
A kedv meghozás elsősorban az Enar Követsége csodára vonatkozhat, itt tényleg értelmesebb paramétert kapott, bár az eredetileg olyan béna volt a felderítésenkénti mana jutalommal, hogy annál bármi jobb.
Az új paramétere számokkal talán egyértelműbb lesz.
Első szinten a Szükséges Kultúra 0.009 %-a jár bajnoksági pontonként manában. Tehát ha ez a kultúra mondjuk 2 millió, akkor az 180 mana/bajnoksági pont. Azaz ha mondjuk valaki rendszeresen csinál 5000 pontot, akkor az 900ezer mana hetente - az első szintű csodával.
És ha ez a csoda maxos, 35. szintű, a mana bónusz már ennek a tízszerese, 9millió. Ha 10ezer pontos a bajnoki, akkor 18milla a mana bónusz.
Ez így azért már nem feltétlenül rossz, ezt én is elismerem.
Különösen annak fényében, hogy a Sárkány-apátság bűbáj bónusza alaposan vissza lesz nyírva (nálam kb. majd a fele érték jár).
 

Mihaszna

Veterán
A Virágzó Kereskedőnél a Csökkentett kereskedői díj "jó buli lesz". Nem elég, hogy ha valaki rákényszerül egy (vagy esetleg több) inkorrekt ajánlat elfogadására, mellette még pluszban kereskedői díjat is kell fizetni. Persze most is a haszonlesők járnak jól! Duplán ráfizetés. :mad: Gratulálok, bizonyára sok időt szánt rá valaki, hogy ezeket a dolgokat így összességében is kiszámolja. :)
 

Calyr

Veterán
A másik ilyen alaposan felplusszolt csoda a Sötét Anyag Labirintusa lesz. A jelenlegi gyér mana termelése alapos turbót kap: mivel az alapanyag kapacitáshoz kötik, a korok végén járó városoknak már első szinten 13.200 mana jár 3 óránként. Maxos csodával pedig ennek a tízszerese, 132ezer mana.
És mivel ekkor a bomlás is lemegy 1 %-ra, így már ennek a csodának is lett értelme.
 

Mihaszna

Veterán
A másik ilyen alaposan felplusszolt csoda a Sötét Anyag Labirintusa lesz. A jelenlegi gyér mana termelése alapos turbót kap: mivel az alapanyag kapacitáshoz kötik, a korok végén járó városoknak már első szinten 13.200 mana jár 3 óránként. Maxos csodával pedig ennek a tízszerese, 132ezer mana.
És mivel ekkor a bomlás is lemegy 1 %-ra, így már ennek a csodának is lett értelme.
Ez jól hangzik, mert most 32-es szinten van a csodám.
 

Calyr

Veterán
A Virágzó Kereskedőnél a Csökkentett kereskedői díj "jó buli lesz". Nem elég, hogy ha valaki rákényszerül egy (vagy esetleg több) inkorrekt ajánlat elfogadására, mellette még pluszban kereskedői díjat is kell fizetni. Persze most is a haszonlesők járnak jól! Duplán ráfizetés. :mad: Gratulálok, bizonyára sok időt szánt rá valaki, hogy ezeket a dolgokat így összességében is kiszámolja. :)
Ebben a témában erősen túlfeszítené a fórum szabályait az egyenes beszéd, ezért ehelyett erre én csak annyit mondanék, van valami mélységesen groteszk abban, hogy a szvasztika ősi jelét mélységesen megcsúfoló nép fejlesztői egy másik, a szóbeszéd szerint egy bizonyos üzleti hozzáállásáról hírhedt szokását is visszaemelte a játékba - azaz uzsora márpedig lesz és kész. :(
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
"Ezek mellett mindenképp előrelépésnek nevezhető, hogy megszűntek a 31-35. szint közötti bónusz egyenetlenségek, már nem lesz 30. szintnél megálló bónusz, a számlálók mennek tovább. Ez esetleg arra is következtetni enged, hogy ez a rendszer így előkészítheti a 40. szintig bővítést.
Ami extra fontossá teheti ezt a kérdést, az az, mennyire lesz édes méreg, hogy pl. az Arany Szakadékot és a Hegyi Csarnokot most már érdemes lesz fejleszteni 31 fölé is a plusz lakos miatt - azaz emiatt mennyivel lesz nehezebb a bajnoki és torony játék.
A szentély 35-ig fejleszthetősége ugyanez: szinte minden harcoló városnak érdemes lehet ebbe belevágni, de az a jelenlegi tapasztalatok alapján jogos aggály lehet bárkinek, hogy ez akkor most segíteni vagy rontani fog a helyzeten. Az egységek sebzését bónuszoló csodákkal ugyanez a helyzet: a jelenlegi +40-ból lehet +50 % is - de akkor az több csoda maxolását kell jelentse, és így hirtelen +20 csodaszint az eddigi tapasztalatok szerint már alapos nehezítést jelent."

Ehhez csak 1 pár gondolat hogy szerintem ez nem igen jelent előnyt:
Behozták a játékba a jólét és a közösségi munkát ebben a lakó épületek számítanak, az aranyszakadék, hegyi csarnok, ifjúság többek közt az segítette hogy ne kelljen annyi lakó épület, de most pl. hiába vannak ezek a bónuszok, ha nem teszel le annyi lakot akkor nem lesz úgy jóléted és közösségi munkád se ....ez eleve meg fogja kérdőjelezni hogy pl. az ifjúság ahol elvesznek a kultúrából is egyáltalán megéri e letenni.
A szentély /monostor az a 6% amit ad +ba szintén nem éri meg,eddig is kellett hozzá az egységfejlesztés vagy a törp páncélkészítő a ez is inkább a magas kultúra végett érte meg 30-s szinten most meg ezt vették el.
A kereskedő a 0 % kereskedői díj érte meg most meg ha tovább fejleszted akkor is 5% lesz vörös begónia mezővel többet fogsz érni mint hogy fejleszd tovább...megint helyzetbe kerülnek majd az "élősködök" . Az egység sebzéséhez is már gyártható mindegyikhez épület ami többel emeli a sebzést mint itt a tovább fejlesztés, kevesebb törmelékbe is fog kerülni. A D111 is hiába megy fel 90%-ra ahhoz is kell az etetés hogy 0 -egyen a várakozási idő. A bomlásoknál jelenthet valamit az a +1% , de ott is nagyon kérdéses hogy az a befektetés megéri-e a pluszt.
Nagyon megkérdőjelezhető hogy lesz-e benne bármi előrelépés....
 

Calyr

Veterán
Amit egyébként én a legjobban nem értek ebben az egészben, az az opcionális osztagméretekkel történő bohóckodások újabb és újabb köre.
Valamelyik szerencsétlen anno kitalálta, hogy pár osztagméret kikutatás legyen opcionális.
Top playerek meg rájöttek, hogy azt nem túl okos húzás kikutatni, mert csak nehezebb lesz tőle a játék, ezért eszük ágában nem volt kikutatni.

Erre a fejlesztők belekezdtek egy groteszk motivációs harcba, hogy hátha valamiképp mégis sikerül rávenni a játékosokat, hogy kutassák ki önként.
Erre először ugye az ment, hogy új bajnoki rendszerben nincs benne a képletben (ami igaz, de a harc akkor is nehezebb lesz tőle, szóval ez nem jött be).
Aztán megjelent az üst, ahol a receptek csakis akkor érthetők el, ha minden kutatás teljesítve van az adott korban - ezért aki ezután sem állt kötélnek, alig néhány receptje árválkodik a sorban. Hát ez sem jött be.
Most meg a legtöbb csoda bónusz változást azt jelenti, hogy kivettek minden lehetőséget a plusszolásra, hogy az egészet hozzábafták az osztagmérethez - tehát akinek az nem maxos, egy csomó bónusztól el fog esni.
Kedves és korrekt, tényleg.
Ja bocs, ezt nem ide...

Nem lenne egyszerűbb kötelezni mindenkit és kész, minek kellenek ezek az izék?
Ja, hogy akkor be kellene ismerni, hogy anno ezt elszabták... meg, hogy utána többször is.... de hát ilyen ez a popszakma, aki zenésznek áll, ne sírjon, ha a tömeg hangja épp nem maxos éljenzés.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Ami még jelentősen plusszolódik, az a ranglisás pontos csodák.
A maxos Magasságosok Trónja nálam most az 1000+ össz csodaszinttel 170E pontot ad.
Az új számítás szerint ez nekem majdnem hárommillió ranglista pontot érhet.
A Toronykönyvár és Bajnoksági Aréna ládák utáni ranglista pont bónuszolása is sokkal nagyobb lesz. Most 17.5 pont/láda mehet maxosan.
Az új rendszerben ez maxos osztagméretnél (mert persze ide is az kellett ám) 129 pont/láda is lehet.

Ezekre még azt lehetne mondani, hogy egész jó is lehetne (mínusz az osztagméretes broáf).
 

Kira7

Veterán
A másik ilyen alaposan felplusszolt csoda a Sötét Anyag Labirintusa lesz. A jelenlegi gyér mana termelése alapos turbót kap: mivel az alapanyag kapacitáshoz kötik, a korok végén járó városoknak már első szinten 13.200 mana jár 3 óránként. Maxos csodával pedig ennek a tízszerese, 132ezer mana.
És mivel ekkor a bomlás is lemegy 1 %-ra, így már ennek a csodának is lett értelme.
Szerintem ennek a csodának eddig is volt értelme a bomlás miatt, az utsó fejezeteknél mindegyiknél volt hatalmas manna igény ezzel a csodával már úgy mentem a fejezetnek hogy több 10 milliós raktár készletem volt , most is van közel 50 milla raktáron....így nem kell annyi varázslatot feleslegesen elkölteni.

A csodáknak ez a változtatása legjobban a fegyvertár városokkal fog kitolni, oda kell a magas kultúra, a piramissal és a szellemek templomával érző, unurium is rendben volt . Most ezeket igen csak megnehezítik majd nekik. Nálam pl. ez a kultúra elvétel annyit jelent eltűnik a mostani + kultúrám, de mínuszba nem megyek. Mivel nem tetszettek a fegyvertár városok és nem mentem el abba az irányba így kevesebb hátrányt fog jelenteni a változás.
 

Calyr

Veterán
Szerintem ennek a csodának eddig is volt értelme a bomlás miatt, az utsó fejezeteknél mindegyiknél volt hatalmas manna igény ezzel a csodával már úgy mentem a fejezetnek hogy több 10 milliós raktár készletem volt , most is van közel 50 milla raktáron....így nem kell annyi varázslatot feleslegesen elkölteni.

A csodáknak ez a változtatása legjobban a fegyvertár városokkal fog kitolni, oda kell a magas kultúra, a piramissal és a szellemek templomával érző, unurium is rendben volt . Most ezeket igen csak megnehezítik majd nekik. Nálam pl. ez a kultúra elvétel annyit jelent eltűnik a mostani + kultúrám, de mínuszba nem megyek. Mivel nem tetszettek a fegyvertár városok és nem mentem el abba az irányba így kevesebb hátrányt fog jelenteni a változás.
Ezek jó érvek. :) Én úgy értettem a SAL csoda értelmét, hogy anélkül is bőven meg lehetett lenni, azaz nem volt nélkülözhetetlen. Tény, hogy az utolsó pár fejezethez sok mana kellett, de nekem nem volt lenn ez a csodám (vagy csak letettem egyesre), és a mana így sem jelentett gondot.
Többen pont azért mérlegeltük, hogy érdemes-e maxra húzni, mert elég keveset adott: hiába ment le a bomlás 2 %-ra, csak kb. 17-8 ezer mana jött 3 óránként, az napi ötszöri begyűjtésel sem az a szám (a bomlással megspórolt manával együtt sem), amiért megérte volna 35-re húzni ezt a csodát.
De ebben az új rendszerben ez már teljesen más lesz.

A fegyvertár városokkal kapcsolatban teljesen igazad van, vélhetően az áll a változtatás mögött, hogy a sok fegyvertárral maxos Gombák Szentélyével úl nagy lett a kiképzési méret és így az erre adható Simia Sapiens+barna maci begyűjtési bónusz. Meg vélhetően arra sem gondoltak anno a fejlesztők, hogy a sok fegyvertárral maxos Megtisztulás Piramissal a teljes érző áru termelést ki lehet váltani.
Engem nem is az zavar ebben az egészben, hogy megszüntetnek aránytalan lehetőségeket - mert rendben, fő a Zegyensúly, tegyék, amit tenni kell. De ezekkel a változtatásokkal a kreatív részét is megölik a játéknak, azaz egyetlen úttá szűkül a leghatékonyabb szekció, egyen városok várhatók, éljen a Fagolyó 2.0, ami már rég nem Elvenar, csak a neve ugyanaz.
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
Ezek jó érvek. :) Én úgy értettem a SAL csoda értelmét, hogy anélkül is bőven meg lehetett lenni, azaz nem volt nélkülözhetetlen. Tény, hogy az utolsó pár fejezethez sok mana kellett, de nekem nem volt lenn ez a csodám (vagy csak letettem egyesre), és a mana így sem jelentett gondot.
Többen pont azért mérlegeltük, hogy érdemes-e maxra húzni, mert elég keveset adott: hiába ment le a bomlás 2 %-ra, csak kb. 17-8 ezer mana jött 3 óránként, az napi ötszöri begyűjtésel sem az a szám (a bomlással megspórolt manával együtt sem), amiért megérte volna 35-re húzni ezt a csodát.
De ebben az új rendszerben ez már teljesen más lesz.

A fegyvertár városokkal kapcsolatban teljesen igazad van, vélhetően az áll a változtatás mögött, hogy a sok fegyvertárral maxos Gombák Szentélyével úl nagy lett a kiképzési méret és így az erre adható Simia Sapiens+barna maci begyűjtési bónusz. Meg vélhetően arra sem gondoltak anno a fejlesztők, hogy a sok fegyvertárral maxos Megtisztulás Piramissal a teljes érző áru termelést ki lehet váltani.
Engem nem is az zavar ebben az egészben, hogy megszüntetnek aránytalan lehetőségeket - mert rendben, fő a Zegyensúly, tegyék, amit tenni kell. De ezekkel a változtatásokkal a kreatív részét is megölik a játéknak, azaz egyetlen úttá szűkül a leghatékonyabb szekció, egyen városok várhatók, éljen a Fagolyó 2.0, ami már rég nem Elvenar, csak a neve ugyanaz.
..akkor leszedünk pár fegyvertárat, és megy ki az érzőket termelő manu. A lényeg hogy haladjon, mert úgy látszik a"nagyokosfejlesztők" nem játszanak a játékkal, csak rábüfögnek valamire és elbaccák.
 

unseen

Veterán
Ez így minden, csak nem motiváló. A több évnyi elbaxott fejlesztést egy-egy újítással nem lehet kompenzálni "érdeksérülés nélkül". A fejlődést az új fajok esetén így visszafogni nem előremutató. Egyszerűbb lenne beismerni, hogy elfogytak a rókabőrök. Ettől nem lesz több bevétel, mert a régiek már régen eljutottak az optimalizációkkal, hogy a legkevesebb befektetéssel tolják a játékot, az újak viszont nem fognak ennyivel többet belerakni. Az új játékosok kb. soha nem fogják utolérni az aktív top játékosokat. A fejlesztők közül megvizsgálta már valaki, h mennyiből jön ki most egy kimaxolt városméret? 448.050 gyémi kell hozzá - lehet számolni. Az h kb. tényleg végképp egyformák lesznek a városok, milyen motivációt ad majd? Engem sem tudtak a mai napig rávenni h. kikutassam az összes egységfejlesztést, továbbra sem használom az üstöt (már csak dacból sem) és lám-lám nem látom hiányát. Amennyiben végképp ellehetetlenítik az egészet, akkor dobom az egész istenverte játékot. A célját nálam már régen elérte. Így ha hülyére szivatnak, -ahogy pl. a discord használatlanának kényszerítésével is-, akkor pont belef... k az egészbe. Nekem még vannak manuim, és jópofa épületegyütteseim és több, a számomra haszontalan csodát sem raktam le. Viszont jó ideje nem érkezik törp védő és a társai, így már a bajnokit is csak minimális befektetéssel viszem. Amúgy meg más játékkal is tudok időt eltölteni és arra pénzt költeni. Kár lenne érte, de jelenleg itt tartok. Megvárom a mi lesz ennek az eredménye és meglátom mi lesz ezzel a békával.
 

Kira7

Veterán
"A fegyvertár városokkal kapcsolatban teljesen igazad van, vélhetően az áll a változtatás mögött, hogy a sok fegyvertárral maxos Gombák Szentélyével úl nagy lett a kiképzési méret és így az erre adható Simia Sapiens+barna maci begyűjtési bónusz."

A D222 és a barna maci is független a fegyvertárak a gomba és védőbástya szint számától is. Egységnyi idő alatt ugyan annyi egységet tudsz kiképezni 10-20 fegyvertárral hiába emelkedik a kiképzési méret a kiképzés ideje is növekszik vele együtt. Ezekre azok a csodák hatnak csak amik a gyorsítják a termelést / Vihar, repülő, győzelmi / a kiképzési méretnek abban van jelentősége hogy amíg nem vagy fent addig legyen. folyamatosan termelés.
A sok fegyvertár a ranglista pontokhoz, a piramissal együtt az érzőárukra , és az unurium termeléshez kereskedőnél is meg a szellemek templomával hoz pluszba sokat.
 
Fent