• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Ősi csodák új rendszere

Ender

Tag
A kezdetek óta sok energiát tettem a bajnokságokba. Sok tp és sok tp-re váltható rúna jött be, amivel a csodáim egyre jobban fejlődtek. Ezt élveztem, hogy volt cél, volt eszköz. Nem tettem le csak annyi fegyvertárat, amire szükségem van, de inkább, amit bírtam, mert a 17 db is kevés ennyi bajnoki tartományhoz, ugyanis a végét meg kell venni, harcolni nincs időm. A tp-k gyűjtése most értelmetlenné vált, hiszen a bűbájtöredékek miatt megállnak a csodák. Miközben eddig az új event épületeinél sokan vadászták a tp-ket adó új épületeket. A fejlesztők érezték, hogy így mindenki mehet előrébb, ezzel tovább gerjesztették a tp-kre játszó játékosok egyre nagyobb létszámát, azon az áron is, hogy gyémántokkal fizettek ezért. Hát ezt most, az ezt gerjesztők vágták pofán. Át lehet tenni a hangsúlyt pl. a bűbájtöredékekre, de ez a módszer a marketingben mindig visszaütött. (Épp láttam, hogy 3000 bűbájtöredék 450 gyémánt.) Aki gondolja, szánjon rá pénzt, rendben is van ez. De az, hogy ipari mennyiségben beszerzendő bűbájtöredék kell, amit nem lehet sehogy beszerezni, az a játék kinyúvasztása. Sajnálom, ha ezt nem korrigálják.
 

Hjanos

Tag
Sziasztok! Köszönöm a fejlesztőknek!:mad: Szerintem a kis városokkal kiszurtak!( V.szint) :( pl. ahhoz ,hogy az aranyszakadékom 13. szintre fejlesszem 13000 bűbájtöredék és 13 kombikati kell!!! Honnan? a toronyból? nem vagyok egy harcmestere!o_O
 

Ferenc99

Erős harcos
Akárhogy is nézzük , jól megkapta mindenki , remélem most majd elgondolkodnak a játékosok , hogy milyen ez az Elvenar . Vajon szimpatikus az a játék ami a csodákra épül és egy picikét ilyen írányba módosították a csodafejlesztést ?
További jó játékot mindenkinek .
 

O521

Újonc
Két év alatt elépítettem egy stratégiát, hogy miket fejlesztek, de most meg akarnak motiválni, hogy mást preferáljak???? Hova tegyem az újabb ősi csodákat, mert ugyebár a legkevesebb a helyből van. Bontsak el rengeteg erőforrásba került régieket? Mi a garancia arra, hogy jövő héten meg pont nem azok lesznek a preferáltak? A reklámokat még valahogy lenyeltem (habár eddig nélkülük is megéltek). Most eladta a raktárban meglévő idézhetőket és egy fejlesztés mindet elvitte. Már csak fele akkora kedvel játszok mint tavaly.
 

O521

Újonc
Azta, mivel pont nincs rúnakörösöm, így meg se néztem, de igazad van - ez is akkora hátráltatás, innentől pár hónap alatt valószínűleg leáll mindenki a csodaépítésekkel, kivéve a végtelen gyémántosok...
Na meg a számításoknál ha figyelembe vennénk a barkácsolást is (én eddig minden töredéket ott elhasználtam) akkor a 26 év akár 260 is lehet, és így tovább. Felépítettem egy rendszert ami szerint játszottam, azt most jelentősen megrongálták (a játékkedvemmel együtt). Még nem adom fel, várom mi lesz a felháborodások eredménye. Legfeljebb én is kilépek ha letojnak minket.
 

Melkor

Tapasztalt építő
Sziasztok! Köszönöm a fejlesztőknek!:mad: Szerintem a kis városokkal kiszurtak!( V.szint) :( pl. ahhoz ,hogy az aranyszakadékom 13. szintre fejlesszem 13000 bűbájtöredék és 13 kombikati kell!!! Honnan? a toronyból? nem vagyok egy harcmestere!o_O
gyártsál sereget - elkezdtem oktatóvideót gyártani, hogy segítsem azokat akik még nem tudnak harcolni. Pár hónap és harcmester leszel ;)
 

Kira7

Veterán
Ez volt a nagy bejelentés:

"Az Ősi Csodák bónuszainak és költségeinek javítása
:humanthumbsup:

Azt szeretnénk, ha az Ősi Csodák tisztességes kihívás lenne mindenkinek, de különböző nyersanyagokat használnak, és nagyon nehéz, amikor egy új fejezet jön, majd sokkal könnyebb később. Ez megakadályozhat abban, hogy elhelyezz egy olyan Ősi Csodát, amit szeretnél. Hogy ezt kijavítsuk, és hogy állandó kihívást jelentsenek, megváltoztattuk a költségeiket. Mostantól Bűbájtöredékre, Kombinációs Katalizátorokra és Királyi Restaurációra lesz szükséged. Ez ismerősen fog hangzani a 21. fejezet játékosainak, mivel ezek ugyanolyan típusúak, mint az abban a fejezetben található Ősi Csodák költségei, de a tőletek kapott visszajelzések alapján megfeleztük őket (21. fejezetnél is)."

A discorton meg olvasom az angol chaten, hogy volt több szerver ahol a változással együtt meg jelentek az akciós ajánlatok hogy gyémántért vásárolj , kk-t kr-t törmeléket.....
 

Ferenc99

Erős harcos
Ugye az lett volna a legjobb ha kitalálták volna ezeket még mielőtt bármelyik szerver indult volna , így nem tudnánk háborogni , hogy nehezebb mert már letesztelve lenne a bétán csak hát akkor 10 év múlva indulna elvenar az éles szervereken .
 

Ferenc99

Erős harcos
Enar Követsége

Régi:
- felderítőnkénti mana jutalom a befejezett tartományok 460-szorosa
- törött szilánk 168 óránként (hetente) 7 db

Új:
- mana bajnoksági pontonként a Szükséges Kultúra 0.09 %-a
- törött szilánk 168 óránként (hetente) 7 db
Na de akkor most már megéri az enar követsége vagy nem ? Erre tudom , hogy röviden nem lehet válaszolni , de mégis kinek mi a véleménye ?
 

Calyr

Veterán
Na de akkor most már megéri az enar követsége vagy nem ? Erre tudom , hogy röviden nem lehet válaszolni , de mégis kinek mi a véleménye ?
Ez egy fogós kérdés.
Az Enar mana termelése elég extra lett - egy nagy városnál már első szinten adhat 200 manát bajnoki pontonként, az 5000 bajnoki ponttal 1 milla mana. Ugyanez maxos csodával 10 milla mana. Ha 10ezer a bajnoki pont, az 20 milla mana, ha extra bajnoki teljesítmény van (mondjuk top10, 15-20ezer feletti ponttal), az a 30-40 millával brutálisan sok mana lehet.
Innen nézve tök jó.

Másrészről viszont a mana elsősorban a csodák fejlesztéséhez kellett a játékban. Meg a toronyban alkudozni. Meg ha új fejezet jön.
Namármost új fejezet már csak évi 1 jön, a csodákhoz már nem kell mana - így lehet gyűjteni rengeteg manát, de minek?

Ezzel az átalakítással a mana is bekerült a közel inaktív, feleslegesen halmozható erőforrások közé - szép munka volt, Inno!
(ilyenkor szoktak jönni okos kiegészítések, hogy de pl. az Üstben is kellhet mana a hatás receptek szintjének növeléséhez! És valóban, pár ilyen húzással akár hetekre, hónapokra is ki lehet tolni azt az időt, ami után a mana ugyanígy tök feleslegessé válik)

Summa summárum: mana rengeteg helyről szerezhető, így önmagába csak azért szerintem ez a csoda jelen állás szerint nem éri meg. Illetve az esélyes, hogy a köv. fejezetre még nagyobb erőforrás szívatás lesz, mint az előzőnél, tehát akkor lehet majd kellhet - ez majd kiderül.
Ami biztos, hogy én addig nem gondolkodok benne, amíg a rúnaszilánk kérdéssel a fejlesztők nem kezdenek valamit - ott meg ez a mostani tizes határral így is elég nagy probléma, én nem kezdenék gyűjteni újabb korlátos erőforrásokat.
 

Melkor

Tapasztalt építő
Sziasztok! Köszönöm a fejlesztőknek!:mad: Szerintem a kis városokkal kiszurtak!( V.szint) :( pl. ahhoz ,hogy az aranyszakadékom 13. szintre fejlesszem 13000 bűbájtöredék és 13 kombikati kell!!! Honnan? a toronyból? nem vagyok egy harcmestere!o_O
Hali!

megvan a youtube csatorna, régóta terveztem, fent van pár oktató videó, ahogy a vágással végzek, úgy jön majd még...
nem tudom szabad-e linket betenni, bocsának ha nem... (ha nem akkor az Melkor és az Elvenar szavakra keresve meg lehet találni a csatornát.)

nyilván bakizgatok is, de remélem hogy elég segítség lesz a kezdéshez, pár hétig terveztem felvenni a harcaimat, majd jönnek még videók
szívesen fogadok építő kritikákat hogy még több tudást át lehessen adni.
 

Hjanos

Tag
Hali!

megvan a youtube csatorna, régóta terveztem, fent van pár oktató videó, ahogy a vágással végzek, úgy jön majd még...
nem tudom szabad-e linket betenni, bocsának ha nem... (ha nem akkor az Melkor és az Elvenar szavakra keresve meg lehet találni a csatornát.)

nyilván bakizgatok is, de remélem hogy elég segítség lesz a kezdéshez, pár hétig terveztem felvenni a harcaimat, majd jönnek még videók
szívesen fogadok építő kritikákat hogy még több tudást át lehessen adni.
Köszönöm!
 
Fent