• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.87

DeletedUser1802

Vendég
Minden eseményen szerzett épület. Tehát ami nem az építés menüből kerül megépítésre, hanem a raktárból.


Nem tapasztaltunk lassúságot, és nem is lett felénk jelezve, így ezt nem is tudjuk javítani. Néma gyereknek...

Hm, ez az átka, ha több városa is van az embernek, nem Gyepmesterrel jeleztem, hanem Ace Venturával 2019.08.01.-én... Még a hiba support felé jelzése előtt legyalultam és újratelepítettem a mobilappot, de nem javult meg, ezután írtam meg a gondomat-bajomat. Ezt a választ kaptam rá :
"Kedves Ace Ventura,

Köszönjük, hogy kapcsolatba léptél velünk.
Köszönjük a jelentést. Sajnos ez egy ismert hiba, a fejlesztők már dolgoznak rajta, hogy megoldják. Reméljük minél hamarabb sikerül megoldást találniuk rá.
Elnézést a kellemetlenségért, további jó játékot.

Üdvözlettel:
norlwinder
Wiki Moderátor "

Szóval nem vagyok néma gyerek : D De ezután már nem bízom a véletlenre és mindhárom városommal jelezni fogom, ha bajom van :D
Na mindegy, újratelepítettem az előbb az appot, kedden-szerdán kiderül volt-e értelme :)
 

DeletedUser3

Vendég
Azért ez egy több mint egy hónapos jelzés volt, ami legalább 2 verziófrissítést is jelent.

De ettől függetlenül tényleg nem kaptunk jelzést, rajtad kívül, és ha nálad mindhárom azonosítót érinti, más játékosokat pedig nem, akkor abból csak arra tudunk következtetni, hogy a probléma nem a játék oldalán van, hanem esetleg a készülékben. ;)
 

gilingalang

Veterán
Azért ez egy több mint egy hónapos jelzés volt, ami legalább 2 verziófrissítést is jelent.

De ettől függetlenül tényleg nem kaptunk jelzést, rajtad kívül, és ha nálad mindhárom azonosítót érinti, más játékosokat pedig nem, akkor abból csak arra tudunk következtetni, hogy a probléma nem a játék oldalán van, hanem esetleg a készülékben. ;)
Ha arról van szó, hogy mobilon az autoharcra kattintva sokkal hosszabban "gondolkodik" a csata eredményén a játék, azt én is tapasztalom már hetek óta (2 várossal is). A készülék problémát ezzel szerintem kizárhatjuk. Köszi, ha utánanéztek!
 

DeletedUser3

Vendég
Ha arról van szó, hogy mobilon az autoharcra kattintva sokkal hosszabban "gondolkodik" a csata eredményén a játék, azt én is tapasztalom már hetek óta (2 várossal is). A készülék problémát ezzel szerintem kizárhatjuk. Köszi, ha utánanéztek!
Gondolkozik, vagy megvárja, míg az animáció végigjátszásra kerül? Két külön dolog.
 

gilingalang

Veterán
Gondolkozik, vagy megvárja, míg az animáció végigjátszásra kerül? Két külön dolog.
Hátööö, ugyanaz az animáció megy (a kardocskák rezegnek), csak nem 1-2 másodpercig, mint korábban, hanem 5-10 másodpercig. Mintha hosszabb időbe telne most kikalkulálnia az autoharc végeredményét, de alapvetően csak ott áll a kép. Bocsi, ennél értelmesebben nem tudom leírni.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Hátööö, ugyanaz az animáció megy (a kardocskák rezegnek), csak nem 1-2 másodpercig, mint korábban, hanem 5-10 másodpercig. Mintha hosszabb időbe telne most kikalkulálnia az autoharc végeredményét, de alapvetően csak ott áll a kép. Bocsi, ennél értelmesebben nem tudom leírni.
én is harcolok mobilon nekem nincs gondom vele. pillanatok alatt végez az auto harc nem kell órákat szenvednem. itt is sanszos h nálad van a gond
 

DeletedUser1802

Vendég
Nos az augusztusi kalandig 1 másodpercig se tartott kábé az az idő ami eltelt az autoharc gombra kattintás és az harc vége- győzelem - megmaradt sereg képernyő között. Pontosan a fent említett kaland kezdetétől számítva ez az idő 5-10 másodpercre nőt, ahogy tanult kollégám gilingalang is irta... A mobilom nem egy gagyi darab 8 magos processzor ketyeg benne, 6 GB ram - 128 GB rom, az ára hatszámjegyű volt. Az összes többi applikációt ugyanolyan jól-gyorsan futtatja mint augusztus előtt. Szerintem nem a készülékkel lesz a baj. A support válasza is ezt támasztja alá. De , ha a tegnapi törlés-újratelepítés meghozza újra a gyors bajnoksági harcot akkor azt jelezni fogom szerdán :)
 

SirSmithy

Veterán
Nos az augusztusi kalandig 1 másodpercig se tartott kábé az az idő ami eltelt az autoharc gombra kattintás és az harc vége- győzelem - megmaradt sereg képernyő között. Pontosan a fent említett kaland kezdetétől számítva ez az idő 5-10 másodpercre nőt, ahogy tanult kollégám gilingalang is irta... A mobilom nem egy gagyi darab 8 magos processzor ketyeg benne, 6 GB ram - 128 GB rom, az ára hatszámjegyű volt. Az összes többi applikációt ugyanolyan jól-gyorsan futtatja mint augusztus előtt. Szerintem nem a készülékkel lesz a baj. A support válasza is ezt támasztja alá. De , ha a tegnapi törlés-újratelepítés meghozza újra a gyors bajnoksági harcot akkor azt jelezni fogom szerdán :)

Én is tapasztalom a meghosszabbodott “eredmény hirdetést”. Vagy direkt lett ilyen az animaciotol vagy valami bugos.
Őszintén szólva szerintem szükségtelen ez a fajta leporgetjuk a egység-számokat és rezgetjuk a kardokat csata után. Elég lenne az eredményt mutatni. Hasznos masodperceket nyernénk. (Csak azért, mert mobilon sokkal szebben lehet animálgatni, attól meg nem kell mindenhova betenni ezzel megölve a praktikussagot.)
 

DeletedUser4281

Vendég
Nos az augusztusi kalandig 1 másodpercig se tartott kábé az az idő ami eltelt az autoharc gombra kattintás és az harc vége- győzelem - megmaradt sereg képernyő között...

Ez én is megerősítem, nálam is elnyúlt az idő amíg az eredményre kell várni. A gyorsabb jobban tetszett. :)

Szerk.: a mobilom specifikációja ugyanez. :)
 

Calyr

Veterán
Én korábban azt írtam, hogy nincs lassulás, de a múlt heti bajnokinál már volt, pont ugyanúgy,a hogy többen írták. Mobilról minden csata után rezegnek a keresztbe tett kardok, mintha gondolkodna a rendszer/lassan számolná az eredményt. De ha ez csak animáció, érdemes lenne kivenni, mert 50 tartománynál 4 csatával számolva plusz 8 másodperc kb. fél órával nyújthatja el a dolgot.
 

DeletedUser1802

Vendég
Na igen, nem beszélve arról. hogy mindhárom várossal minimum 20 tartományt viszek, a két naggyal minimum 6x20, a kicsi 5x20. De van amikor 30-40-re is felpörög a hét... Szóval valóban nem kevés ideig kell nézni a csilingelő kardocskákat :(
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
ez jó eséllyel egy szándékos funkció, hiszen volt egy ilyen bejelentés 3 verzióval ezelőtt:
1.84 változás jegyzék...

Figyelem: A mobilverzió a böngészős verziótól külön kerül frissítésre.

  • A harcok összegzésének animációja egy érintéssel átugorható, így a bajnokságok gyorsabban játszhatóbbak lettek
emiatt én tapogatom is rendesen a képernyőt a csata végén (vegyes sikerrel - néha használ, néha nem; igaz én mobilról csak akkor bajnokizok, ha utazom, így sose tudom, hogy a helyi wifi a ludas vagy az app az ilyen anomáliákban)

csak azt nem értem, hogy miért van ez a zsigeri reakció, hogy "nincs is hiba", "nem jelezte senki", ha egyszer ismert a jelenség, sőt még "javítás" is készült hozzá :confused:
 

DeletedUser3

Vendég
csak azt nem értem, hogy miért van ez a zsigeri reakció, hogy "nincs is hiba", "nem jelezte senki", ha egyszer ismert a jelenség, sőt még "javítás" is készült hozzá :confused:

Talán azért, mert mi nem tapasztalunk hibát, illetve mások sem jelezték.
Igen, egy tapizással átugorható az animáció, ezt a bejelentés óta alapvető dolognak vesszük, gondoljuk, hogy más is tud róla, próbálja.

Megsúgom: az animáció azért van bent, mert a lejátszása alatt tölti le az app a csata eredményét. Ha lassú a kapcsolat, akkor viszont ez több időt vesz igénybe.

Igen, tudom, mindenkinek csúcsszuper internete van, kizárt, hogy pont akkor és pont ott kicsit belassuljon, ráadásul az összes azonosítóján, a többi 1000 másik játékosnak miért nem?
 

SirSmithy

Veterán
Talán azért, mert mi nem tapasztalunk hibát, illetve mások sem jelezték.
Igen, egy tapizással átugorható az animáció, ezt a bejelentés óta alapvető dolognak vesszük, gondoljuk, hogy más is tud róla, próbálja.

Megsúgom: az animáció azért van bent, mert a lejátszása alatt tölti le az app a csata eredményét. Ha lassú a kapcsolat, akkor viszont ez több időt vesz igénybe.

Igen, tudom, mindenkinek csúcsszuper internete van, kizárt, hogy pont akkor és pont ott kicsit belassuljon, ráadásul az összes azonosítóján, a többi 1000 másik játékosnak miért nem?
Koszi a választ! :)
Egy visszajelzés az animaciora... én tapogatom az animációt rendesen, de mintha nem akarna abba maradni. Nem tudom, h sikerült vagy nem. Lehetne tenni egy gombot, amire kattintva kapunk egy visszajelzést? Peldaul benyomodik? És az a neve “átugrás”?
 

DeletedUser3

Vendég
Koszi a választ! :)
Egy visszajelzés az animaciora... én tapogatom az animációt rendesen, de mintha nem akarna abba maradni. Nem tudom, h sikerült vagy nem. Lehetne tenni egy gombot, amire kattintva kapunk egy visszajelzést? Peldaul benyomodik? És az a neve “átugrás”?

Megnézem mit tehetünk, de mint mondtam, az animáció kettős szerepet tölt be: ha még tart az adatok töltése, legalább valami mozog, és nem úgy néz ki, mintha lefagyott volna. De természetesen a visszajelzést már továbbítottuk.
 

DeletedUser

Vendég
Akkor összegezve a dolgot:
Az animáció gyors volt, de lassú lett. Sokaknál.
Az animáció azért van, hogy "elfedje" a szerver számolási idejét. (Mondhatjuk ezt lassú netnek is)

Akkor következtetésem szerint a szerver túlterheltté vált az utóbbi időben. Szeretném jelezni a hibát :)

Ui.: van fake (lélektanilag nyugtató) animáció átugrása tapi lehetőség, ami olyan, mint a be nem kötött zöld-hívó a gyalogátkelőnél, hisz annak a gombnak a megnyomásával biztos nem lesz gyorsabb a net (sem a szerver) ;)
 

DeletedUser3

Vendég
Akkor következtetésem szerint a szerver túlterheltté vált az utóbbi időben. Szeretném jelezni a hibát :)
Természetesen megnéztük a szerveroldali dolgokat is, egyszerre többszáz csatát leszimulálva, számoltatva sem ugrik meg a válaszidő a szervertől, normál tartományban marad, így ezt is kizárhatjuk.

Szerintetek komolyan azért mondjuk, hogy nem találtunk a mi oldalunkon hibát, hogy viccesek legyünk?

Elmondtam, itt a probléma a felhasználói oldalon keresendő, ezen pedig mi nem tudunk segíteni.
 

DeletedUser4681

Vendég
Sziasztok!

Köszi az újdonságokat. Korábbi, más eventek épületei is várhatóak a későbbiekben a varázsakadémián? (pl. aratási event, woodelvenstock, stb.)
 

Putyika

Veterán
Megsúgom: az animáció azért van bent, mert a lejátszása alatt tölti le az app a csata eredményét. Ha lassú a kapcsolat, akkor viszont ez több időt vesz igénybe.
Amikor elérhető lett a bajnoki mobilon, egyáltalán nem volt animáció. Rákattintottam a csatára és már jött is az eredmény, pillanatok alatt lehetett végezni több 10 tartománnyal. Aztán jött ez a nagyon menő kard rezegtetés és az egységek szépen animált betöltése, amit elvileg el lehet léptetni, de igazából ez nem sokat ér. Azóta kicsivel sem gyorsabb telón bajnokizni, mint gépen.
Nem gondolom, hogy nálam lenne a hiba, mert nem cseréltem azóta sem telefont, sem netet!
 
Utoljára szerkesztve:
Fent