• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.46

DeletedUser1121

Vendég
Én még mindig tartom a véleményemet, miszerint a piac áttekinthetőbb volt a változtatás előtt. Nem okozott nagy problémát átfutni azt a 15-20, esetenként 30 oldalt, mivel a sorrend miatt tudtam, hol lassítsak és figyeljek jobban. Én Thanatos-szal ellentétben nem is elsősorban csak a gyűjtés miatt, bár azt is igyekszem tenni, azonban általában átveszem a kicsi ajánlatokat akkor is, ha nem bónuszosomat kéri, mert 2 oka lehet a kis (1-2 100-as, vagy kisebb) ajánlatoknak: 1. Mostanában kezdte az emberke (elfike :D) 2. feladatban van nekije. Mindkettőnél szívesen segítek, ha tehetem. Persze biztosan meg fogom szokni az új rendszert is, de nem tett boldogabbá, egyelőre több időbe telik végigjárnom, mint eddig. :)
 

DeletedUser1121

Vendég
Szerintem meg azért, h lehetőleg senki ne unatkozzon. :p[/QUOTE]
Én akkor sem unatkoznék itt, ha már a végére értem volna a hobbitoknak. Mindig találok tennivalót, hogy még szebb, még jobb lehessen a városkám :)

Bocsi, az első mondat Királynőtől származik, arra reagáltam, csak valamiért nem a szokásos módon (bekeretezve idézetként) jelenítette meg, de bizti én csesztem el valamit. :)
 

DeletedUser3

Vendég
Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy:
-mobilos verzión mikor lehet a szomszéd segítségnyújtásért cserébe megkapni a 3 meglepetés ládát. ami PC-n megy?
-mobilos verzióban mikor lehet bármit is kezdeni a csodákkal?
-mobilos verzión mikor lesz értelme a bűbájoknak?
-mobilos verzióra mikor kerül be a testvériség bajnoksága?
-lehetne e valami hasznosat kezdeni azokkal a rúnákkal, amik csak gyűlnek és a csodák meg vannak építve hozzá?

Egyenlőre ennyi.
Választ várnám, de nem biztos hogy lesz értelme.

Dolgozunk ezeken is. Bármilyen hihetetlen, nem egyszerű "csak úgy bepakolgatni" a már meglévő dolgokat sem a mobilos alkalmazásba.
A már megépített rcsodák rúnáival eddig is tudtál mit kezdeni, hiszen minden 5. szinten szükség lesz rájuk a fejlesztéshez.
 

DeletedUser3

Vendég
Nekem eddig nem nagyon volt gondom a piaccal, de azért ez a sorrend most engem is meglepett. Kicsit se értem ebben a logikát.

997 bővítmény megtekintése

Az új rendszer a következő sorrend alapján dolgozik:
1 - elfogadhatóság
2 - súlyozott arány - (Figyelembe veszi az árucikk típusát - 1. 2. vagy 3. szinthez tartozik) - csillagokkal jelölt
3 - árucikk mennyisége - csökkenő sorrendben
4 - ajánlott áru típusa - szokásos sorrend, ami a raktárban is látható
5 - kért áru típusa - szokásos sorrend, ami a raktárban is látható
6 - ajánlat kora - régebbi ajánlatok elöl

Vegyük sorra a lépéseket:
1 - elfogadhatóság: mind az, jöhet a következő lépés
2 - súlyozott arány: mind ugyanolyan arányú
3 - árucikk mennyisége: először az 5000 árut ajánló ajánlatok vannak, majd pedig a kisebbek. Ennek oka az, hogy a játékosok inkább a nagyobb ajánlatokat fogadják el először, és csak utána nézik, hogy "nincs-e kisebb". Természetesen ha túl nagy lenne az ajánlat, amit nem tud elfogadni, az az első pont értelmében kiesik
4 - ajánlott áru típusa: a raktárban is megtalálható sorrendben megy végig a játék az azonos méretű ajánlatokon. Ha neked feltétlenül drágakőre lenne szükséged, akkor érdemes a szűrőket használni. Az előző rendszerben erre nem volt szükség, ugyanis először szépen a márvány ajánlatokat tette ki a rendszer, a legjobbtól a legrosszabbig. Majd az acélt ugyanígy, és így tovább. Most a legjobb ajánlatokat teszi ki először, minden árucikkből, tehát többféle lehetőség közül tudsz választani.
A régi rendszerben így nem volt igazán szükség a szűrőkre, hiszen árucikk alapján sorba voltak pakolva a dolgok. Most, nem szűrő lett rakva a csillagokra, hanem ez az alap sorrendet meghatározó tulajdonság.
 

DeletedUser1121

Vendég
A régi rendszerben így nem volt igazán szükség a szűrőkre, hiszen árucikk alapján sorba voltak pakolva a dolgok. Most, nem szűrő lett rakva a csillagokra, hanem ez az alap sorrendet meghatározó tulajdonság.
Ez így pont úgy hangzik, mintha azért változtattak volna, hogy ha már megalkották a szűrőket, akkor használjuk is őket! :) (Mellesleg én eddig is használtam időnként!) :)
 

DeletedUser3

Vendég
Ez így pont úgy hangzik, mintha azért változtattak volna, hogy ha már megalkották a szűrőket, akkor használjuk is őket! :) (Mellesleg én eddig is használtam időnként!) :)
Igen, ezért, hogy ha már vannak, akkor legyen is értelmük, használhatóbbak legyenek.
 

DeletedUser1121

Vendég
Igen, ezért, hogy ha már vannak, akkor legyen is értelmük, használhatóbbak legyenek.
Értelmük eddig is volt, na de azért felborítani egy jól működő rendszert, hogy szükségesebb legyen egy már elkészült dolog? A szűrők eddig is hasznosak voltak, szerintem felesleges - sőt kifejezetten rossz - ötlet volt azért megvariálni egy jól és áttekinthetően működő piacot, hogy nélkülözhetetlenek is legyenek! De mint mondtam, majd megszokom ezt is, ilyen könnyen nem rettentenek el a szerelmetes játékomtól! :D
 

Dizel1

Veterán
A korrektebb piac a játékosokon múlik. Én hiszek abban, hogy ha valaki inkorrekt ajánlatot lát, az nem veszi meg, és aki ezt kirakta, rá fog jönni, hogy nem éri meg.
Ha pedig megveszik, akkor bizony nem annyira inkorrekt, hiszen van aki megveszi, ahelyett, hogy ő maga tegyen ki egy jobb ajánlatot.
A csillagos szűrésen szerintem is el lehetne gondolkozni. Én egy erős idegzetű gyerek vagyok, de a feláras ajánlatok rendszerint feldühítenek. Az új rendezés ebből a szempontból jó, bár ha szűrhetnénk, akkor még a helyet sem foglalnák a csillagtalanok. Viszont ha mégis lesz ebből a direkt szűrésből valami, akkor a szűrőnek különbséget kellene tenni a "felkiáltójel" és a valós ajánlat között, felár tekintetében.
Egyébként meg nem mindig, mindenből akarok vásárolni, ezért az áru szűrőt következetesen használom. (Ritkán nem.) Eddig tudtam, hogy több oldas szűrésnél lapozzak-e (még) vagy sem. Most kicsit káoszos lett. Talán a mostani rendezés még jobban igényelné a csillagos szűrést az átláthatóság érdekében. Ráadásul fordított működéssel. Vagyis nem kizárással, hanem megjelenítéssel.

3 - árucikk mennyisége: először az 5000 árut ajánló ajánlatok vannak, majd pedig a kisebbek. Ennek oka az, hogy a játékosok inkább a nagyobb ajánlatokat fogadják el először, és csak utána nézik, hogy "nincs-e kisebb".
Lehet, hogy én kakukktojás vagyok, de engem sokkal inkább az árúk fajtája érdekel vásárláskor, mint a mérete. Ha ritkán kiteszek árút a piacra, még fel is szabdalom, hogy a nálam kisebb játékosok tudjanak belőle venni a kereteik határán belül. Sőt, ha vannak darabolt ajánlatok, akkor azokat is fogyasztom a nagyobb tételek mellett. Tehát számomra ez a 3. pont nem indokolja a változtatást.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1519

Vendég
Aki többet ül a játék előtt, az több aranyat és alapanyagot szerez, hiszen időben begyűjti
Ez az alapanyagra igaz, ám az aranyra nem, utóbbinál ugyanis nem kell termelést indítani. Mivel egy bizonyos szint felett egy-egy lakóháznak a maximális kapacitása eléréséhez jóval több, mint fél nap kell, így az időtényező ebben az esetben minimálissá válik, hiszen mindegy, hogy valaki egész nap a játékban lóg, vagy naponta kétszer be tud nézni (az átlagjátékos legalább kétszer biztos, hogy benéz, a szignifikancia szinten kívül esők meg ez esetben nem relevánsak). S hiába szeded be az épületekről fél óránként az aranyat összeadva ugyanannyit szedsz be, mintha 12 óránként egyszer aratnád le.

Én hiszek abban, hogy ha valaki inkorrekt ajánlatot lát, az nem veszi meg
Én meg abban is hiszek, hogy aki nem kíváncsi ezekre az ajánlatokra, annak legyen lehetősége ezeket el is tüntetni a szeme elől, ha már van lehetőség ennek megvalósítására.

23-as szintű márvány, kristály és elixír manufaktúráim 3 órás termelései mindenféle bónusz nélkül:
290 márvány, 334 kristály, 402 elixír
Ebben az esetben - s valóban,mea culpa, utánanéztem én is - a helyzet még rosszabb.. Ugyanis éppen az első kategóriásak termelnek jóval kevesebbet, mint a felettük lévők, sőt az elméletileg legtöbbet érő 3. kategóriás árut előállítók a legtöbbet. Vagyis ez még inkább a piac ellen hat, hiszen a drága áruból lehet többet termelni és ezt próbálják egyre többen elsózni 1:16 meg 1:4-hez arányban olyan árukra, amiből alapból is kevesebbet lehet termelni ugyanannyi manuban.
Amúgy logikusan a való életben is, miből lehet dömpingben többet termelni bádogelefántból vagy Swarovski kristályból? ;)

Persze, kisebb a szám, de itt alapból egy nagy ugrás van a kategóriák közt, ezt a 16-os szorzó jobban kifejezi.
Semmivel sem fejez ki többet - hiszen s ez továbbra is fennáll az arany értéktelen.

Rá fognak jönni, hogy emiatt a nagy átváltási arány miatt ez nem lesz megoldható, és vissza fogja építeni az első manufaktúrát, mert anélkül nem boldogul. Pláne majd az elementáloknál, ahol egy újabb első bónsuzos árucikkből kell majd termelni, amit szintén kereskedéssel a legcélszerűbb megszerezni.
A próféta szóljon belőled - de majd meglátjuk!

Nem azt mondtam, hogy nincs igazad, hanem azt, hogy ez annak csak egy szelete. ;)
Elképzelhető, hogy esetleg te is csak egy-egy szeletet látsz? ;)

Barátsággal:
Than




.
 

DeletedUser2182

Vendég
Sziasztok! Nekem jobban tetszik eladáskor a pc-s változat ott tudom követni lépegetés nélkül, hogy hol is tartok pontosan az ajánlattal. A mostani verzóban 3x annyi idő feltenni az ajánlatokat, mint régebben. A vétellel semmi gondom nincs egyelőre bár nem tartanám rossznak ha be lehetne írni hogy mit szeretnék venni és miért, és csak azokat az ajánlatokat mutatná, mert akkor nem kellene százat átnézni . Köszi
 
Fent