• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.46

DeletedUser

Vendég
"A Kereskedőben az ajánlatok sorrendje javult"
Csak szerintem lett, így sokkal rosszabb? :rolleyes:o_O
Nos, előre kerültek pl a 3 csillagos ajánlatok. Ez mondjuk jó. De nekem most egy 100 elixírért 1598 acélt kérő ajánlat került legelőre.... Igen, ez a piac szabályai szerint kedvező, de nem akarom én senki helyett megtermelni az első szintű igényeit..... Kár, hogy az ilyet rendszeresen kérők nem gondolnak ebbe bele....
Lehetne a sorrendben hátratenni a különböző szintek közötti ajánlatokat?
 

Putyika

Veterán
Nos, előre kerültek pl a 3 csillagos ajánlatok. Ez mondjuk jó.
Ez jó, de szerintem elég lett volna a 2 csillagnál rosszabbakat hátra sorolni!
Eddig, ha márványt akartam venni elég volt megnyitni, esetleg 1-2 oldalt megnézni....most mind a 20-at végig kell pörgetni! :confused:
Kár, hogy az ilyet rendszeresen kérők nem gondolnak ebbe bele....
Ez most valami új divat! Egy ideje nagyon sok az ilyen ajánlat....bár sokszor tényleg kedvező, de szinte sosem vásárolok olyat!
 

DeletedUser

Vendég
Eddig, ha márványt akartam venni elég volt megnyitni, esetleg 1-2 oldalt megnézni....most mind a 20-at végig kell pörgetni! :confused:
Már el is felejtettem én is, annyira nem használtam, de ilyenkor használatba kell venni újra az áruválasztó legördülő menüt.
Azt mondjuk nem értem, miért fontosabb a piaci sorrendben az áru mennyisége, mint a típusa.... o_O Sose úgy megyek a piacra, hogy szeretnék 10ezer valamit venni..... :eek:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Putyika

Veterán
használatba kell venni újra az áruválasztó legördülő menüt.
Úgy tűnik, hogy az lesz a megoldás! ;) Csak már kezdek belefáradni, hogy minden újítás csak ront a játékon, legalábbis számomra! :oops:
Azt mondjuk nem értem, miért fontosabb a piaci sorrendben az áru mennyisége, mint a típusa.... o_O Sose úgy megyek a piacra, hogy szeretnék 10ezer valamit venni..... :eek:
Nahát pont ezaz! Eddig egy csoportban voltak az egy fajta áruk, ami nem érdekelt azt gyorsan átpörgettem! Most meg figyelni kell végig, hogy mikor bukkan fel valami ami kellhet! Lehetett tudni, hogy miután mi következik....most meg tiszta káosz lett az egész! :(
 

DeletedUser1802

Vendég
Üdv! Az odáig rendben van, hogy előre kerültek a 3 csillagos ajánlatok a piacon, de tovább görgetvén a 2 csillagosakra elég mókás káosz alakul ki... Ez csak akkor lenne viccesebb, ha szét lennének szórva az adott játékos egyazon ajánlatai :D Esetleg nem lenne ésszerűbb, ha lehetne külön keresni 1-2-3 csillagos ajánlatokra?
 

DeletedUser1519

Vendég
Nos, előre kerültek pl a 3 csillagos ajánlatok. Ez mondjuk jó. De nekem most egy 100 elixírért 1598 acélt kérő ajánlat került legelőre.... Igen, ez a piac szabályai szerint kedvező, de nem akarom én senki helyett megtermelni az első szintű igényeit..... Kár, hogy az ilyet rendszeresen kérők nem gondolnak ebbe bele....
Lehetne a sorrendben hátratenni a különböző szintek közötti ajánlatokat?

Számomra az nem világos, hogy egyszerűen miért nem lehet megcsinálni azt, hogy lehessen szűrni csillagok szerint? Volt már erre ötlet, de azt lesöpörték az asztalról, pedig sokkal előrébb mutató lett volna, mint ez az öszvér megoldás...

Mintha az Innonál néha a logikát a sufniban tárolnák, mint használhatatlan kacatot... :(
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
A kereskedő eddig a következő sorrendben írta ki az ajánlatokat:
1 - elfogadhatóság
2 - ajánlott áru típusa - szokásos sorrend, ami a raktárban is látható
3 - súlyozott arány (Figyelembe veszi az árucikk típusát - 1. 2. vagy 3. szinthez tartozik) - csillagokkal jelölt
4 - áru mennyisége
5 - kért áru típusa - szokásos sorrend, ami a raktárban is látható

Ebben a rendszerben a sorrend mindig azokat az árucikkeket tette előre, amire szükséged lehet, nem pedig azokat az ajánlatokat, amik jó vételnek számítanak.

Az új rendszer a következő sorrend alapján dolgozik:
1 - elfogadhatóság
2 - súlyozott arány - (Figyelembe veszi az árucikk típusát - 1. 2. vagy 3. szinthez tartozik) - csillagokkal jelölt
3 - árucikk mennyisége - csökkenő sorrendben
4 - ajánlott áru típusa - szokásos sorrend, ami a raktárban is látható
5 - kért áru típusa - szokásos sorrend, ami a raktárban is látható
6 - ajánlat kora - régebbi ajánlatok elöl

Az új rendszerben a szűrőkkel lehet kiválasztani, milyen árucikkre van szükséged. A kereskedő pedig automatikusan a jobb ajánlatokat teszi előre. A rosszabb ajánlatok pedig így hátra kerülnek.

Számomra az nem világos, hogy egyszerűen miért nem lehet megcsinálni azt, hogy lehessen szűrni csillagok szerint?
Ha meg tudod nekem indokolni, hogy miért akarsz csillagokra szűrni, amikor eleve a 3 csillagos, legjobb ajánlatok kerülnek előre, akkor továbbítom ötletként egy ilyen szűrő bevezetését. Ha pedig nálad előrébb került egy 2 csillagos ajánlat, mint egy 3 csillagos, akkor kérlek, egy képernyőképpel együtt jelentsd be hibaként, ugyanis mint fentebb olvasható, eszerint rendezi a szűrt ajánlatokat a rendszer.
 

LestaR

Erős harcos
Csatlakoznék az előttem szólókhoz, eddig sem volt csúcs a piac, de ez a mostani határozottan rontott rajta.

Szerintem a XXXXXXXX --- Moderálva! Az említett játék egy másik cég játéka. Említése a fórumszabályzat értelmében reklámnak minősül. --- @Gorduin (kb 5-8 éve játszottam), mintha jobban belehetett volna állítani a piaci ajánlatokat.

Persze nyilván egy olyan rendszer jobb volna, ahol tetszés szerint egyszerbeállítva, ha kell akkor módosítás után új sorrendben jelennek meg az áruk, esetleg kizárhatnék játékosokat, ez csak egyéni álom.

A valóság talajára tévedve, lehet visszakéne állítani az előzőt + szűrővel << és nem jelennének meg az "eszement ajánlatok" - pl 1000 fa 1000 tekercsért - >> csak ha a szűrő beállítás jóváhagynám, nyilván ez azért kellene, hogy a kis játékosok ajánlatait elfogadhassam (tudom nem szerencsés javaslat).

Szóval lehetne ezt ragozni kinek, mi lenne jó, és mindenkinek akkor sem felene meg. Így marad az, ami kipattan a tervezők agyából, ami hát sok esetben nem túl szerencsés, de ezt már tapasztalhattuk..

Javaslom az aktív kampányolást, minden fórumozótól, hogy kapjuk vissza a régit, mert a mostani így egy kalap ....t nem ér. (moderáltam magamat) :)

:oops::oops: Hoshi vihetné magával, mint szeretet csomagot a kérésünket.

Szerintem egy új topikban megbeszélhetnének ki milyen piacra gondolt és akkor egy tényleg sokak által jóváhagyott tervezettel állhatnánk elő újra. Reformra fel...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser1121

Vendég
Miért kell egy bevált módszeren változtatni? Lehet magyarázni mindenfélével természetesen, a lényeg akkor is az, hogy úgy már megszoktuk, most meg lehet újra tanulni a piac kezelését. Nem ez volt a legégetőbb, ami sürgős megoldásra várt volna (nekem semmi bajom nem volt vele), ami energia, tudás és idő erre lett fordítva, nyugodtan mehetett volna akár az új faj megalkotásába. Én még ugyan nem tartok ott, de látom, hogy azért kapjuk mi többiek is dömpingben az eventeket és most a kalandot ennyire rövid szünetekkel, hogy akik már kivégezték a hobbitokat, ne unatkozzanak! Ettől függetlenül még mindig imádom a játékot és nem mostanában fogom abbahagyni, de egyre kevesebb logikát látok a fejlesztésekben. Kicsit kapkodós lett. Bocsi, ettől még - mint mondtam - imádom! :)
 

DeletedUser1519

Vendég
Ha meg tudod nekem indokolni, hogy miért akarsz csillagokra szűrni, amikor eleve a 3 csillagos, legjobb ajánlatok kerülnek előre, akkor továbbítom ötletként egy ilyen szűrő bevezetését. Ha pedig nálad előrébb került egy 2 csillagos ajánlat, mint egy 3 csillagos, akkor kérlek, egy képernyőképpel együtt jelentsd be hibaként, ugyanis mint fentebb olvasható, eszerint rendezi a szűrt ajánlatokat a rendszer.

Alapból azért szeretnék csillagokra szűrni, mert egyáltalán nem vagyok kíváncsi a nulla és egy csillagos ajánlatokra, azzal, hogy ezeket kiszűröm máris legalább egyharmaddal csökken a végignézendő lista, akinek meg ilyen aberrációi vannak, hogy ezekre is kíváncsi, hát legfeljebb nem használja - arról nem is szólva, hogyha ezt többen használnák, előbb-utóbb talán a piaci helyzet is elkezdene rendeződni afelé, hogy kevesebb pofátlan ajánlatot raknak ki. Az, hogy nem az áru az első rendezési pont a sorban szintén zavaró - igen a megszokás nagy úr, s az embereket feleslegesen kár kivágni a komfortzónájukból. Én pl. szerettem szépen végigpörgetni az egész piacot a szokott sorban s nem szűrögetni külön az egyes árukra, mert van hogy nem a szükség miatt piacolok, hanem egyszerűen a gyűjtés miatt. Nem tudom másnál hogy van, nálam pl. folyamatosan a varázspor- és deszkaajánlatokat pakolja be az első helyre, ami mivel a saját bónuszosom, annyira nem érdekel.

Egy másik kérdés, ami ugyan nem ide vág, de ha már Hoshival beszélgetek felteszem.. A már legalább féléves, sőt régebbi ötletek mikor lesznek elbírálva, hogy továbbításra kerülnek vagy a kukába?

Köszönet előre is a válaszért!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Alapból azért szeretnék csillagokra szűrni, mert egyáltalán nem vagyok kíváncsi a nulla és egy csillagos ajánlatokra
Tehát a javaslatod az, hogy kattintgatással lehessen látni a jobb ajánlatokat. Most a jó ajánlatok vannak a sor elején, és pont azoknak kedvez ez, mint te is, aki csak gyűjtögetni akar. Amint elérsz az 1 csillagos ajánlatokig, be is zárhatod a kereskedőt, hiszen már csak ezek lesznek ott, valamint azok, amiket nem tudsz elfogadni.

A már legalább féléves, sőt régebbi ötletek mikor lesznek elbírálva, hogy továbbításra kerülnek vagy a kukába?
A legrégebbi 3 hónapos, ha jól emlékszem, és hamarosan.
 

DeletedUser

Vendég
Én pl. szerettem szépen végigpörgetni az egész piacot a szokott sorban s nem szűrögetni külön az egyes árukra, mert van hogy nem a szükség miatt piacolok, hanem egyszerűen a gyűjtés miatt.
Én is így vagyok ezzel. És először nekem is zavaró volt de érdekes módon már meg is szoktam és már tetszik is. :p Már megint kilógok a sorból. ;)
Én olyan szűrőt szeretnék a piacra, ami a nem egyszintű ajánlatokat szűri ki, engem ezek zavarnak jobban, mint a csillagtalanok. Amik most már a sor végére is kerültek, ez tényleg jó! :)

azért kapjuk mi többiek is dömpingben az eventeket és most a kalandot ennyire rövid szünetekkel, hogy akik már kivégezték a hobbitokat, ne unatkozzanak!
Szerintem meg azért, h lehetőleg senki ne unatkozzon. :p
 

DeletedUser1519

Vendég
Tehát a javaslatod az, hogy kattintgatással lehessen látni a jobb ajánlatokat. Most a jó ajánlatok vannak a sor elején, és pont azoknak kedvez ez, mint te is, aki csak gyűjtögetni akar. Amint elérsz az 1 csillagos ajánlatokig, be is zárhatod a kereskedőt, hiszen már csak ezek lesznek ott, valamint azok, amiket nem tudsz elfogadni.

Igen ez a javaslatom, ugyanis így nem kéne külön szűrni az egyes árufajtákra, s normálisan egymás után következnének. Így egy szűrésből látnám az összes árufajtát (egy kattintás), úgy meg külön kell szűrnöm minden árufajtára (9 kattintás - ha már a kattintás számmal érveltél). Amúgy a válaszodból az is kitűnik, hogy nem cél a piac korrektebbé tétele...
S ha már piac: vajon tervezik-e az egyes árufajták közötti átváltási arány megváltoztatását? Mert a gyártás bekerülési értékéhez vett súlyozás egyre kevésbé működik. Az arany és az alapanyag értéke olyan szinten devalválódott a játékban, hogy nem fejezi ki az egyes árutípusok valódi értékét. Azonos fejlettségi szinten egy első kategóriás árut meg egy harmadik kategóriás árut gyártó manufaktúra is ugyanannyit termel ugyanannyi idő alatt (most tekintsünk el az ereklyék adta bónusz százaléktól, 700%-nál mindenképpen így van, a Hegyi csarnok meg minimálisan változtat ezen), tehát valahol röhejes, hogy mondjuk 1000 varázsporért 16000 deszkát kér valaki, vagyis annak az árumennyiségnek a megtermeléséhez 16x több első kategóriás manu kéne (ismétlem, az arany és az alapanyag olyan szinten túltermelt/túltermelhető a játékban, hogy jóformán értéktelen!) Ezt helyre billenthetné, ha az egyes kategóriákban a manufaktúrák többet termelnének, tehát pl. az 3. kategóriásak maradnának, a 2. kategóriásak ehhez képest 25%-kal többet termelnének, az 1. kategóriásak meg 50%-kal (ez most csak egy ötlet), a másik lehetőség, hogy legalább az átváltási arányokat lejjebb visszük mondjuk 1:2 és 1:4 arányhoz.. Mert a piac ahogy látom kezd afelé tendálni, hogy mindenki azt várja, hogy a drágábbik árufajtájából majd eltartatja magát a sok güzü rovására, aki mindent termel, de az árak miatt végül semmi sem marad neki.. Szóval összetett egy problémakör ez, s jó lenne foglalkozni vele!

A legrégebbi 3 hónapos, ha jól emlékszem, és hamarosan.

Mondjuk konkrétan az én Rúnaszilánkos ötletem augusztus 21-én lett beadva, s az nem 3 hónap, de pl. Kiralyno Kedvenc játékosaim ötlete is augusztus 5-i keltezésű... ;)
Nem kekeckedek, Hoshi, csak beszélgetek.. :)

Én is így vagyok ezzel. És először nekem is zavaró volt de érdekes módon már meg is szoktam és már tetszik is. :p Már megint kilógok a sorból. ;)

Nem, te nem a sorból lógsz ki, te igazodsz a legjobban... Tudod, Pangloss mester.. ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Azonos fejlettségi szinten
Erre alapozod a piacos felvetésed, de abban szerintem egyet tudunk érteni, hogy nem minden játékos azonos fejlettségi szintű. Sem ereklyékben, sem csodákban, sem időben.
Miért veszem ide az időt? Aki többet ül a játék előtt, az több aranyat és alapanyagot szerez, hiszen időben begyűjti, esetleg segíti a szomszédait. Így neki több az aranya, ami ahhoz vezet, hogy ő az árucikkeit relatíve olcsóbban (értsd: kevesebb munka befektetésével, hiszen több nyersanyaga van) termeli. Ezt leírtad te is. Ezt viszont szinte lehetetlen figyelembe venni egy kereskedelmi ajánlat létrehozásánál, hiszen hogy veszem bele pont ezt a legfontosabb emberi tényezőt? Hogy magyarázom, hogy a te ajánlatod 3 csillagos, az enyém meg csak 2, ha ugyan azt adjuk és kérjük? Az eladó vagy a vevő szempontjából nézem az ajánlat minőségét? Az eladónak került több erőfeszítésbe a termelés, vagy a vevőnek kedvezőbb lenne, ha maga csinálná meg a saját városában az árucikket? Itt nem lehet egy teljesen pontos és igazságos rendszert kiépíteni. És hogy erre is válaszoljak egyúttal:

Amúgy a válaszodból az is kitűnik, hogy nem cél a piac korrektebbé tétele...
A rendszer lehetővé teszi hogy bizonyos korlátok között bárki bármilyen ajánlatot kitegyen. Az, hogy valaki egy számodra kedvezőtlen ajánlatot tesz ki, az miért is a játékkészítők hibája? Persze, lehetne még inkább szűkíteni a határokat, de akkor az váltana ki hatalmas felháborodást.
Mivel a mostani változással pont hogy a korrekt ajánlatok kerülnek előrébb a listában, így pont az általad kérdőjelezett ajánlatok kerülnek háttérbe.
A korrektebb piac a játékosokon múlik. Én hiszek abban, hogy ha valaki inkorrekt ajánlatot lát, az nem veszi meg, és aki ezt kirakta, rá fog jönni, hogy nem éri meg.
Ha pedig megveszik, akkor bizony nem annyira inkorrekt, hiszen van aki megveszi, ahelyett, hogy ő maga tegyen ki egy jobb ajánlatot.

Azonos fejlettségi szinten egy első kategóriás árut meg egy harmadik kategóriás árut gyártó manufaktúra is ugyanannyit termel ugyanannyi idő alatt (most tekintsünk el az ereklyék adta bónusz százaléktól, 700%-nál mindenképpen így van, a Hegyi csarnok meg minimálisan változtat ezen)
Ez egyébként nem így van, direkt megnéztem neked:
23-as szintű márvány, kristály és elixír manufaktúráim 3 órás termelései mindenféle bónusz nélkül:
290 márvány, 334 kristály, 402 elixír
Tehát az ötleted alapján minden manufaktúra kb ugyanannyi árucikket termeljen? Ez miért lenne jó? Miért kellene egy értékesebb árucikknek ugyanannyiba kerülnie, mint egy értéktelenebbnek? (A végén leírom miért nem lenne jó)

lejjebb visszük mondjuk 1:2 és 1:4 arányhoz..
És ekkor látjuk majd a következő mondatot a fórumon:
"Röhejes, hogy mondjuk 1000 varázsporért 4000 deszkát kér valaki, vagyis annak az árumennyiségnek a megtermeléséhez 4x több első kategóriás manu kéne."

Persze, kisebb a szám, de itt alapból egy nagy ugrás van a kategóriák közt, ezt a 16-os szorzó jobban kifejezi.

Mert a piac ahogy látom kezd afelé tendálni, hogy mindenki azt várja, hogy a drágábbik árufajtájából majd eltartatja magát a sok güzü rovására, aki mindent termel, de az árak miatt végül semmi sem marad neki.. Szóval összetett egy problémakör ez, s jó lenne foglalkozni vele!
Rá fognak jönni, hogy emiatt a nagy átváltási arány miatt ez nem lesz megoldható, és vissza fogja építeni az első manufaktúrát, mert anélkül nem boldogul. Pláne majd az elementáloknál, ahol egy újabb első bónsuzos árucikkből kell majd termelni, amit szintén kereskedéssel a legcélszerűbb megszerezni. Az általad javasolt ötlet ezt még inkább élesítené, nem javítana a helyzeten.
Hidd el, foglalkoznak ezzel, és bármennyire is máshogy tűnik, át lett ez gondolva.

Nem vettem annak, és hidd el, én sem annak szánom. Mindössze van egy oldal amit te látsz, és van más, amit más lát. Ere próbálok rávilágítani. Nem azt mondtam, hogy nincs igazad, hanem azt, hogy ez annak csak egy szelete. ;)
 

DeletedUser3560

Vendég
Nekem csak annyi kérdésem lenne, hogy:
-mobilos verzión mikor lehet a szomszéd segítségnyújtásért cserébe megkapni a 3 meglepetés ládát. ami PC-n megy?
-mobilos verzióban mikor lehet bármit is kezdeni a csodákkal?
-mobilos verzión mikor lesz értelme a bűbájoknak?
-mobilos verzióra mikor kerül be a testvériség bajnoksága?
-lehetne e valami hasznosat kezdeni azokkal a rúnákkal, amik csak gyűlnek és a csodák meg vannak építve hozzá?

Egyenlőre ennyi.
Választ várnám, de nem biztos hogy lesz értelme.
 
Fent