• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.45

Dizel1

Veterán
Az utólagos változtatásért nagyon mérges vagyok. Ahol csak tudtam, eddig le is írtam. A nyereményeimet azért választottam úgy ahogy választottam, mert a játékmenetemhez szükségem volt rájuk. Kedvesek nekem, és nem akarok megválni tőlük azért, mert a szabályok utólag megváltoztak valamiért, ami majd ezután lesz. Az új problémát kezeljük majd ezután! Nálam így volt egyensúly a városomban. Most én szabjam át?? Építse át a városát az, akinek eddig nem volt egyensúlyban, és jól jött az utólagos módosítás!
Kérem vissza az alapanyag termelésemet! Később meg majd lesz valami a varázsporral.
 

LestaR

Erős harcos
Ha tudnád mennyi játékos keres fel minket azzal, hogy az elutasítást megerősítő képernyőn is félrekattintott, és állítsuk vissza neki... ;)

Ez most komoly,( mert még viccnek is rossz :) ) akkor nagy bajban vagyunk... Nem csak a játék..hanem úgy általában.
(szerintem ls most nem akarok senkit megbántani, de nem kell agysebésznek lenni ehhez a játékhoz)

Mellé klikkel tovább pörgeti, ez a büntije.
Szerintem a többség azért tudja mi a jó neki így ezzel azoknak okozunk ínhüvelygyulladást, akik konkrét célból hajtják a küldiket.
De OK ha ez még így is van, a piacon lehetne azért változtatni én pont emiatt nem rakok ki kis ajánlatokat 1000-5000 mert sok felesleges klikkelés van, így maradnak a 100.000-200.000-es ajánlatok,aztán majd el viszi vki.
 

Dizel1

Veterán
De OK ha ez még így is van, a piacon lehetne azért változtatni én pont emiatt nem rakok ki kis ajánlatokat 1000-5000 mert sok felesleges klikkelés van, így maradnak a 100.000-200.000-es ajánlatok,aztán majd el viszi vki.
Anélkül, hogy szándékomban állna megbántani, válaszra késztettél. Úgy tűnik, hogy Te is azok közé a nagy játékosok közé tartozol, akik nem csak azt felejtették el, hogy valamikor elkezdték a játékot, de azt is, hogy a középmezőnyben is tartottak valamikor. Én is utálom a klikkeléseket. Sokkal jobb lenne legördülő menüből kiválasztani azt a visszatérő 3 feladatot, amiért körbe kell pörgetni a sort. (Ez itt most egy javaslat is volt egyben.)
DE! Amikor néha kirakok valami ajánlatot, akkor igenis kirakom 50-2000 -ig minden kerek tételben azért, hogy a kisebb játékosok is el tudják vinni, ha szükségük lenne rá. Pedig nekem is kényelmesebb lenne 5000-től nagyobb tételekben. Mint ahogy kereskedhettem volna felárral, ahogy sajnos többen is teszik, de soha nem tettem, annak ellenére, hogy elég sokáig játszottam csapaton kívül, mindenféle segítség nélkül. Ezt is méltánytalannak érzem a játékostársakra nézve éppúgy, mint a megközelíthetetlenül nagy tételű ajánlatokat.

Visszatérve az olvasottakra. Nem tudom, hogyan lehet, de az 1.45 -ből én semmit nem érzékeltem. Igaz, nem jelentkezem ki, csak frissítek, így nem tudom, mi volt a probléma a tudáspontokkal, de a pörgetős feladatsor pontosan ugyanolyan, mint volt. Pedig - mint írtam - lehetne akár legördülö menüs is. Viszont amiért eddig kiabáltam, újra megteszem.
Visszamenőleg megváltoztatni az épületek termelését botrányos, bármi is jön ezután. Én az alapanyag termelésért hajtottam rájuk. Kérem vissza!
 

Putyika

Veterán
Úgy tűnik, hogy Te is azok közé a nagy játékosok közé tartozol, akik nem csak azt felejtették el, hogy valamikor elkezdték a játékot, de azt is, hogy a középmezőnyben is tartottak valamikor.
Bár nem nekem szólt ez a megjegyzés, de akár rám is vonatkozhatna, ezért reagálásra késztetett! Ha rólam lenne szó, akkor azt mondanám, hogy nem felejtettem el.....még emlékszem arra, hogy sosem vártam el a nagyoktól, hogy ők tegyenek ki nekem kis ajánlatokat, hanem kitettem én a piacra az apró tételeket!
 

GreenKnight

Veterán
Bár nem nekem szólt ez a megjegyzés, de akár rám is vonatkozhatna, ezért reagálásra késztetett! Ha rólam lenne szó, akkor azt mondanám, hogy nem felejtettem el.....még emlékszem arra, hogy sosem vártam el a nagyoktól, hogy ők tegyenek ki nekem kis ajánlatokat, hanem kitettem én a piacra az apró tételeket!
Annál is inkább, mert a kicsik "hatótávolsága" korlátozott, tehát jórészt csak veszteségesen tudnak ajánlatokat elfogadni. Viszont a nagyoknak párszáz áru meg se kottyan.
 

Erica

Veterán
Anélkül, hogy szándékomban állna megbántani, válaszra késztettél. Úgy tűnik, hogy Te is azok közé a nagy játékosok közé tartozol, akik nem csak azt felejtették el, hogy valamikor elkezdték a játékot, de azt is, hogy a középmezőnyben is tartottak valamikor. Én is utálom a klikkeléseket. Sokkal jobb lenne legördülő menüből kiválasztani azt a visszatérő 3 feladatot, amiért körbe kell pörgetni a sort. (Ez itt most egy javaslat is volt egyben.)
DE! Amikor néha kirakok valami ajánlatot, akkor igenis kirakom 50-2000 -ig minden kerek tételben azért, hogy a kisebb játékosok is el tudják vinni, ha szükségük lenne rá. Pedig nekem is kényelmesebb lenne 5000-től nagyobb tételekben. Mint ahogy kereskedhettem volna felárral, ahogy sajnos többen is teszik, de soha nem tettem, annak ellenére, hogy elég sokáig játszottam csapaton kívül, mindenféle segítség nélkül. Ezt is méltánytalannak érzem a játékostársakra nézve éppúgy, mint a megközelíthetetlenül nagy tételű ajánlatokat.

Visszatérve az olvasottakra. Nem tudom, hogyan lehet, de az 1.45 -ből én semmit nem érzékeltem. Igaz, nem jelentkezem ki, csak frissítek, így nem tudom, mi volt a probléma a tudáspontokkal, de a pörgetős feladatsor pontosan ugyanolyan, mint volt. Pedig - mint írtam - lehetne akár legördülö menüs is. Viszont amiért eddig kiabáltam, újra megteszem.
Visszamenőleg megváltoztatni az épületek termelését botrányos, bármi is jön ezután. Én az alapanyag termelésért hajtottam rájuk. Kérem vissza!
.....én sem szeretnélek megbántani kedves Dízel,de ha a kicsi játékosok kirakják a 10db-os tételeiket,én előszeretettel megveszem akkor is,ha nulla csillagos.És @LestaR -nak igen is igaza van abban,hogy ha egy piacon elég sok a nagy város,ne aprózzuk már el a tételeket,hiszen nincs értelme ínhüvelygyulladást kapni.Máskülönben ha van áru kérdés csapaton vagy szomszédokon belül azt is le lehet beszélni.Senki nem felejtette el honnan jött,,,de már azt igen merre tart......
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser902

Vendég
Bár nem nekem szólt ez a megjegyzés, de akár rám is vonatkozhatna, ezért reagálásra késztetett! Ha rólam lenne szó, akkor azt mondanám, hogy nem felejtettem el.....még emlékszem arra, hogy sosem vártam el a nagyoktól, hogy ők tegyenek ki nekem kis ajánlatokat, hanem kitettem én a piacra az apró tételeket!

Néha rakok ki 1000-es tételeket,de inkább a 10E vagy afölötti az amit én kérek. :)
A kicsik ajánlatait elfogadom minden esetben, nem egyszer kaptam érte egy kedves "köszönöm"-öt, amire a válaszom, hogy szívesen máskor is bármikor..... nem Úr aki nem pazar..... :) :D
A környékemen, hála a költöztetés intézményének (ami nem volt ám mindig így!!! én aztán emlékszem rá :D :cool: ), tele vagyok kisebb szomszédokkal is. Kölcsönösen támogatjuk egymás csodáit és kereskedünk. :) Ha 100E-s ajánlat van kint, vagy 50E-s azt is elfogadom, ha korrekt. :)
De... nem fogok 100 db kicsi ajánlatot kitenni, mert akinek nem az kell amiből nekem sok van, sosem nyom rá, csak növelem az oldalak számát sokszor feleslegesen, ha viszont kér én szívesen adok neki 10-szer is 100 db-ot, ha van miből. :)
 

Dizel1

Veterán
.....én sem szeretnélek megbántani kedves Dízel,de ha a kicsi játékosok kirakják a 10db-os tételeiket,én előszeretettel megveszem akkor is,ha nulla csillagos.És @LestaR -nak igen is igaza van abban,hogy ha egy piacon elég sok a nagy város,ne aprózzuk már el a tételeket,hiszen nincs értelme ínhüvelygyulladást kapni.Máskülönben ha van áru kérdés csapaton vagy szomszédokon belül azt is le lehet beszélni.Senki nem felejtette el honnan jött,,,de már azt igen merre tart......
Nem bántottál meg. Bár az utolsó mondatodat nem értem. Ha azon kellett volna megbántódnom, akkor fejtsd ki! Amint írtam, ha ritkán kirakok ajánlatot, akkor felszabdalom, még ha egy kis fáradtságomba kerül is. És igen. Én is meg szoktam venni kicsiktől kis ajánlatokat, mert mint azt írtam, elég sokáig játszottam egyedül, igazi magányos farkasként. Nagyon nehéz volt. De mégsem tettem ki soha feláras ajánlatokat. Ezért azokat bojkottálom. És ebben nem értünk egyet (ezek szerint). Ha kell, szívesen kifejtem, hogy miért tiltakozik ellene a szervezetem.

Bár nem nekem szólt ez a megjegyzés, de akár rám is vonatkozhatna, ezért reagálásra késztetett! Ha rólam lenne szó, akkor azt mondanám, hogy nem felejtettem el.....még emlékszem arra, hogy sosem vártam el a nagyoktól, hogy ők tegyenek ki nekem kis ajánlatokat, hanem kitettem én a piacra az apró tételeket!
Én sem vártam el soha senkitől, hogy nekem tegyen ki ajánlatot. És itt most GeenKnight-ot idézem, aki szintén ellenem szólt: "Annál is inkább, mert a kicsik "hatótávolsága" korlátozott, tehát jórészt csak veszteségesen tudnak ajánlatokat elfogadni." Na pont ezért aprózok fel valamennyit az ajánlatomból, hogy ha valakin a közelemben tudok vele segíteni, akkor legyen! Legalább annyi legyen kinn felár nélkül. És itt most a kufáros felárra gondolok. Az egyéni felárat szívből elutasítom. Az szerintem nem ebbe a játékba való. Ide túl életszerű. És kezd elhatalmasodni.

Annál is inkább, mert a kicsik "hatótávolsága" korlátozott, tehát jórészt csak veszteségesen tudnak ajánlatokat elfogadni. Viszont a nagyoknak párszáz áru meg se kottyan.
Részben már megválaszoltam. Még annyit hozzáteszek, hogy az a pár száz már nekem sem számít, akárcsak nektek. Ettől függetlenül a feldarabolással kapcsolatos világnézetemet akkor sem fogom átlépni.
 

DeletedUser

Vendég
Bár nem nekem szólt ez a megjegyzés, de akár rám is vonatkozhatna, ezért reagálásra késztetett! Ha rólam lenne szó, akkor azt mondanám, hogy nem felejtettem el.....még emlékszem arra, hogy sosem vártam el a nagyoktól, hogy ők tegyenek ki nekem kis ajánlatokat, hanem kitettem én a piacra az apró tételeket!
Én sem vártam el sosem, mégis jólesett, ha tudtam vásárolni is a piacon (gyorsabb is), mintha mindent kértem csak. Én ezért feldarabolom mindig, de nem ésszerűtlen mértékben, 3-4-esével teszek ki 1000-est (ha nagyon kicsi tagunk van, kisebbet is néha), 5000-est, 10ezrest és efölött ha kell. Szomszédban is van pár kicsi, de főleg a tesók miatt (nálunk mondjuk vannak kicsik is). :)
 

LestaR

Erős harcos
Nem idéznék most senkitől (bár sokaktoktól lehetne). (nagyon OFF ebben a topikban és a gazda nem lesz lelkes). Sikerült egy "vitát" kirobbantanom, nem ez volt a cél.

Egyrészt nem vagyok túl sértődékeny és szívesen meghallom más szavát is.
Az az én hibám: nem írtam oda, hogy elfogadom a kicsik ajánlatát, azaz Ö olyat tesz ki, amilyet akar én meg rábökkök, hogy OK. Nyilván mindenki a saját méretében gondolkodik, és igen kb másféléve kicsi voltam (AKKOR kezdtem a játékot 2016 szeptember) és az én "xyz" ajánlataimat is elfogadták a nagyobbak, onnantól nem volt kérdés, hogy ha megtehetem akkor én is így cselekszem majd..
Másrészt azt akartam inkább szemléltetni, hogy mit csinálok a felesleges klikkelés ellen.
Harmadrészt nem én szeretném kitalálni mi kell a "kisebb" játékosoknak, azt Ők tudják és ehhez mérten pakolnak a piacra.
Negyedrészt a tesóságban, szinte mindig kiírtam, hogy a nagy ajánlataimat csak akkor vigyék ha TÉNYLEG kell... Kicsiket csak eventkor szoktam kirakni..

Nem mellesleg tőbb játékosnak is írtam, hogy ugyan elviszem az ajánlatát később is, de azért jó lenne, hogy ha kicsit növelné a mennyiséget, mint inkább a db számot, hogy ezt csinálták vagy sem nem tudom, ha kellett az áru akkor elvittem, ha nem ...

Köszönömöt én sem várok piacolásért senkitől.
Jó nyilván ha nagy adagot elvisz a tesó tőlem, akkor a chatfalat igénybe veszem..

Dizel1 Feladatsor reformmal egyetértek, a módszer azonban kérdéses.De ez megint OFF.

A visszamenőleges termelés nem egy szép dolog, de ez van. Ez ugyan nem éríntett, de nyilván engem sem érdekelt volna egy másik x. bónuszos termék, mert alapanyag inkább kell, a másikra meg ott a piac.
 

Dizel1

Veterán
Dizel1 Feladatsor reformmal egyetértek, a módszer azonban kérdéses.De ez megint OFF.
Érdekes vita volt ez, ahol szinte mindenben egyetértettünk, apró eltérésekkel. Ezt öröm volt tudomásul venni. És ha szóba került az ötletem, elismerve azt, akkor pár mondatot még szánok rá. A pörgetős feladatsorban a következő az elképzelésem:

A "bölcsek" által kiadott feladatok maradhatnának ugyanúgy a képükkel fémjelezve, legördülő menüben, ahogy ők is előkerülnének. Vagyis ikonra kurzor >> bölcsek jobbra kigördül >> bölcsekre kurzor >> általuk kiadott feladatsor legördül, abból szükség szerint választ.
Szerintem nem ördögtől való a gondolat. (Tőlem van.) A tervezők számára kisujjból kirázható, nekünk csukló porckorong kopást megspórol.
 

Tejinashi

Erős harcos
Sziasztok!

Biztos én vagyok tudatlan, de valamit nem értek. Amikor egy ajánlatot összeállítok, tehát beállítom hogy mit adok és mit kérek cserébe, megnyomom a Megerősítés gombot és utána megjelenik egy kis ablak, amin csak egy Ok gomb van. Ez az ablak elvileg tök fölösleges. Akkor lenne értelme, ha az OK gomb mellett lenne egy mégsem gomb. Így viszont nincs választási lehetőségem se, hogy mégis vissza akarom vonni az ajánlatot. Ha én lennék a fejlesztő, akkor tennék az OK gomb elé egy Mégsem gombot. Nekem úgy tűnik, hogy ennek a panelnek a fejlesztése félbemaradt, van egy elvarratlan része, amikor a felhasználó mégsem akarja megtenni az ajánlatot.
 
Utoljára szerkesztve:

Dizel1

Veterán
Sziasztok!

Biztos én vagyok tudatlan, de valamit nem értek. Amikor egy ajánlatot összeállítok, tehát beállítom hogy mit adok és mit kérek cserébe, megnyomom a Megerősítés gombot és utána megjelenik egy kis ablak, amin csak egy Ok gomb van. Ez az ablak elvileg tök fölösleges. Akkor lenne értelme, ha az OK gomb mellett lenne egy mégsem gomb. Így viszont nincs választási lehetőségem se, hogy mégis vissza akarom vonni az ajánlatot. Ha én lennék a fejlesztő, akkor tennék az OK gomb elé egy Mégsem gombot. Nekem úgy tűnik, hogy ennek a panelnek a fejlesztése félbemaradt, van egy elvarratlan része, amikor a felhasználó mégsem akarja megtenni az ajánlatot.
Valóban így van, és valóban elférne a "Mégse" gomb is. Szerintem csupán ellenőrzésnek szánták. Ha elszúrtad véletlenül, akkor egy mozdulattal vissza is tudod vonni, mert arra is van lehetőség. Úgy látom, hogy ettől az apróságtól sokkal nagyobb problémákért harcolunk eredménytelenül. Szerintem törődj bele, és ha véletlenül elszúrtad az ajánlatodat, akkor simán vond vissza!
 

Dizel1

Veterán
Még mindig a nyeremények megváltoztatásáról szólok. Az a burkolt magyarázat, hogy majd lesz valami változás a játékban, és akkor jó lesz nekünk, ha nem alapanyagot termelnek az épületeink, hanem (pl.) varázsport. És akkor majd jól nem borul meg a játék egyensúlya. Dehogynem! Ahogy elnézem, rajtam kívül mindenki túltermel. Én annyi löttyöt termelek, amennyi pont elég a továbbjutáshoz, meg még kijön belőle egy kis varázspor, és drágakő. Na most! Átszámoltam, hogy a telepített és a raktárban lévő, megváltoztatott szolgáltatású épületeim pont annyi varázsport tudnak termelni, mint amennyi löttyöt termelek. Ha ezt kihasználom, akkor nem kell varázsport sem vennem. Azzal nem borul meg a játék egyensúlya, hogy valakikre rárohad a varázspor? (És ezen az alapon gondolkozzunk, kalkuláljunk nagyban!)
 

LestaR

Erős harcos
Valóban így van, és valóban elférne a "Mégse" gomb is. Szerintem csupán ellenőrzésnek szánták. Ha elszúrtad véletlenül, akkor egy mozdulattal vissza is tudod vonni, mert arra is van lehetőség. Úgy látom, hogy ettől az apróságtól sokkal nagyobb problémákért harcolunk eredménytelenül. Szerintem törődj bele, és ha véletlenül elszúrtad az ajánlatodat, akkor simán vond vissza!
Nincs semmi értelme, annak a megerősítés gombnak.
Növeli az erőforrás igényt , meg az ínhűvelyes betegséget, meg az agyvizem emelkedését :).
 

DeletedUser3

Vendég
Ott a játék erősíti meg a játékost abban, hogy a küldetés teljesítve lett és a jutalmat megkaptad.

De egyébként maradjunk a témánál, ha lehet :)
 
Fent