• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.143

Putyika

Veterán

DeletedUser519

Vendég
Én ezt már akkor olvastam, amikor a bétán bevezették és azóta várom, hogy végre ideérjen!
Azt hiszem, hogy nem értjük egymást, de elengedem a dolgot.
A lényeg, hogy nagyon örülök, hogy végre nem kap mindenki ingyen gyantát! :cool:
Én meg annak, hogy neked drága a platina, nekem meg annyi van, mint a szemét.
Viszont igazad van, abban hogy nem értjük egymást, és engedjük el.
További szép játékot, és kereskedést.
 

Deleted User - 373998

Vendég
Még annyi fáradságot sem vettél, hogy ezt elolvasd (https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/holdkőtár-újdonságok.4407/#post-105215), csak nyomod a trollkodást. Gratulálok!
Kedves @Glorious!
Nem hinném, hogy @Putyika trollkodna, nem szokása ilyet csinálni a Fórumon. Ha neki más a véleménye, azt tiszteletben kell tartani. Valószínű, hogy az információt is elolvasta, hiszen tudott róla. Kérlek fogalmazz finomabban, hogy senkit se sérts meg vele.
Köszönöm a megértésed.
 

Deathfolk

Veterán
Én nem értem azokat akiknek ez ekkora probléma, tény kényelmesebb volt ameddig gyantát kaptunk, de mint írtam korábban így se katasztrófa. Az hogy ép mi a nagyon értékes vagy értéktelen az időnként változik, volt hogy 1 éven át a bizmut kb semmit se ért, végtelen sok volt belőle a piacon, utóbbi fél-1 évben változott (bizmutos vagyok) de akkor is megoldottam... A titok hogy ne mások ajánlataira várjátok, úgy persze hogy soha nem lesz elég, én kb meg se nézem mi van kint a piacon, ki kell tenni kérést és 1 nappal előre kell gondolkozni, kinézi az ember mit akar majd kikutatni vagy fejleszteni, ahhoz mi kell, az este kiteszi az ajánlatait 3 csillagosan, én 3,5 éve kb mindent 3 csillaggal rakok ki, de ép hogy csak 3csillag legyen, vagyis pl hogy maradjunk a platina/gyanta párosnál így nézne ki 5000 platina 4950 gyantáért, így a lista elejére kerül, ebből annyit amennyi felesleg platina van, én ezt a 5000es tételt szeretem mert ezt az is eltudja vinni akinek kevés van, igaz így néha rakok ki 1 tonna ajánlatot, van hogy elérem a limitet annyit :) másnapra elfogják vinni és megvan az árú a fejlesztéshez, ennyi az egész... Ha meg az ember arra vár hogy legyen kint neki tetsző 1:1 es ajánlat, lehet eltelnek napok, hetek :D Ha maga tesz ki ajánlatot, kérést akkor max 2 nap, de többnyire fél nap alatt elmegy akkor is ha nem túl értékes...
 
Utoljára szerkesztve:

BLERO

Felderítő
egyetértek, nekem a kirakott ajánlatokat sokszor azonnal viszik, pedig a piac tele van hasonlókkal...
B.
 

Kira7

Veterán
A lényeg, hogy nagyon örülök, hogy végre nem kap mindenki ingyen gyantát! :cool:
Szia! Nem ingyen kaptam és más se! Ahhoz hogy legyen annyi gumifám ahhoz tornyoznom kellett amihez mindenkinek katonát vagy ha tárgyal árukat kell befektetni. A városomba biztosítani kellett helyet hozzá stb. Vannak még más eventes épületek amik szintén termelnek nem bónuszos érzőárukat azokhoz is teljesíteni kellett az eventet stb. Nem ingyen kapod, azért valamikor tenni kellett hogy legyen olyan épületed stb.

Én nem értem azokat akiknek ez ekkora probléma, tény kényelmesebb volt ameddig gyantát kaptunk, de mint írtam korábban így se katasztrófa.

Te se azért raktad le mert bónuszos árukat termelt, igen is probléma mert meg változtatja a játékodat, így meg ahogy meg csinálták még érdekesebb. Viszont úgy ahogy kivették a toronyból megnyerhető nyereményként ez is így fog maradni. Mivel jobbat nem tudsz tenni kénytelen vagy ehhez alkalmazkodni, más lehetőség nincs.
 

DeletedUser519

Vendég
így nézne ki 5000 platina 4950 gyantáért, így a lista elejére kerül, ebből annyit amennyi felesleg platina van,
Köszi szépen, hogy emlékeztettél rá, teljesen kiment a fejemből.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Putyika

Veterán
Szia! Nem ingyen kaptam és más se! Ahhoz hogy legyen annyi gumifám ahhoz tornyoznom kellett amihez mindenkinek katonát vagy ha tárgyal árukat kell befektetni. A városomba biztosítani kellett helyet hozzá stb. Vannak még más eventes épületek amik szintén termelnek nem bónuszos érzőárukat azokhoz is teljesíteni kellett az eventet stb. Nem ingyen kapod, azért valamikor tenni kellett hogy legyen olyan épületed stb.
Szia!

Az épületet nem ingyen kaptad, de az amit termel, az már ingyen van. Nem kell hozzá se mag, se semmi más.
igen is probléma mert meg változtatja a játékodat,
Kb. annyit változtat mindenki játékán, hogy ezután kicsit többet kell piacozni. ;)

Most mindenkinek a saját bónuszát adja és azt el kell cserélni a piacon. Őszintén mondom, hogy nem értem mi az a hatalmas probléma, ami olyan óriási változást jelent bárki játékában. Ha érző helyett normál árut vagy mondjuk cukorkát adna, akkor érteném ezt a nagy felháborodást.
 

Deathfolk

Veterán
Te se azért raktad le mert bónuszos árukat termelt
Én nem azért raktam le mert gyantát adott, én azért tettem le a gumifát mert a holdkőtár szett része, és a szettet meg azért raktam le mert ad katalizátort és töredéket, és elég jól adja a manát is, van letéve 9db komplett szett :) soha nem néztem mennyi gyantát adtak, nem érdekelt, most se tudom mit és mennyit adnak, a KK, töredék és mannán kívül, vagyis tudom hogy már holdkövet ad de hogy mennyit kapok a 9 szettből, vagy akár csak 1db-ból fogalmam nincs, a lényeg a 9 db katalizátor és a sok töredék, a többi csak bonusz :) Az érző árum 99%-át nem innen kapom hanem megtermelem és piacon cserélgetem.
 

Calyr

Veterán
Érző piacolásra mondok másik szempontot: jó kapcsolatokat kell kialakítani, akár így fórumon keresztül is, és úgy a piac is mindjárt más lesz. Én ha tudom, minden nap átnézem a piacot, és ha van ismerős név, lekattintom. Jópárszor kaptam ilyet kellemes meglepetésként vissza is. Ez ilyen "figyelünk egymásra" féleség, és jó látni, amikor külön megbeszélés nélkül is működik. :)

Egyébként én megértem, akik bosszankodnak a változás miatt, ezt elég buta fejlesztői elvnek látom, hogy mindent a bónuszosokra terhelnek rá. Pedig a bónusz +1 vagy +2 (=bónusz -1) nem csak a sok kicsi sokra megy elvvel segíthetné a gyűjtögetést, de érzetre is adhatna jobb élményt. Vagy ha már van olyan épület, amit lehet paraméterezni (kiválasztani, hogy mit adjon), innentől miért nem ezt a vonalat vitték tovább. De talán majd idővel.
 

Kira7

Veterán
Szia!

Az épületet nem ingyen kaptad, de az amit termel, az már ingyen van. Nem kell hozzá se mag, se semmi más.

Kb. annyit változtat mindenki játékán, hogy ezután kicsit többet kell piacozni. ;)

Most mindenkinek a saját bónuszát adja és azt el kell cserélni a piacon. Őszintén mondom, hogy nem értem mi az a hatalmas probléma, ami olyan óriási változást jelent bárki játékában. Ha érző helyett normál árut vagy mondjuk cukorkát adna, akkor érteném ezt a nagy felháborodást.
Szia!
Nem érted a lényeget..... ennyi erővel ugyan úgy megváltoztathatják az ünnepi májusfa , a hidegtüzes főnix platina termelését is a saját bónuszosra....nehogy már mindenkinek "ingyen" adjon platinát és még lehetne sorolni más épületeket is..... ezekre az épületekre sokan anno azért mentünk rá mert a kedves "hiénák" miatt próbáltuk legtöbbet kihozni belőle.
A másik ne gyertek nekem azzal hogy alá teszek 50-t és viszik minta cukrot mikor a piacon a kedves hiénák 10000-t >9000-ért meg hasonló ajánlatokkal tele szórják akkor 50-nel alatta sehol se vagy.

Ettől függetlenül nem dőlt össze a világ majd meg lesz oldva ahogy eddig is ;)
 

Putyika

Veterán
Nem érted a lényeget..... ennyi erővel ugyan úgy megváltoztathatják az ünnepi májusfa , a hidegtüzes főnix platina termelését is a saját bónuszosra....nehogy már mindenkinek "ingyen" adjon platinát és még lehetne sorolni más épületeket is
Az a hatalmas különbség, hogy az általad említett épületek nem mindenkinek platinát adnak, hanem a saját bónusz+1-et, tehát nem borítják fel különösebben az egyensúlyt.
A másik ne gyertek nekem azzal hogy alá teszek 50-t és viszik minta cukrot mikor a piacon a kedves hiénák 10000-t >9000-ért meg hasonló ajánlatokkal tele szórják akkor 50-nel alatta sehol se vagy.
Én nem szoktam alátenni, mindig 1/1-ben rakom ki a piacra és elszokták vinni, mondjuk én szerencsés is vagyok, mert szuper a tesóságom, de külsősök is veszik. De ezzel a változtatással nagy rá az esély, hogy úgyis eltűnnek a hiénák, mert nem lesz tele a piac gyantával, egyenlőbb lesz a termelés. A tekercs piac is elég gyorsan magához tért a változás után.
a bónusz +1 vagy +2 (=bónusz -1) nem csak a sok kicsi sokra megy elvvel segíthetné a gyűjtögetést, de érzetre is adhatna jobb élményt.
Erre írtam én, még a beszélgetés legelején, hogy nem tökéletes ez a megoldás, hogy mindenki a bónuszosát kapja. De azért jelentős előrelépés és nagy segítség a gyantásoknak, az évekig tartó szívás után.
 

Gin2

Újonc
Szia!Ehhez az egészhez csak annyit szeretnék hozzáfűzni,hogy ez az egész vita értelmetlen.Van akinek jól jön, de értelemszerűen van akinek nem. Szerintem mindenki a jelen állapothoz igazítva a játékát valósítsa meg hogy hogyan tovább.Kinek könnyebb,kinek nehezebb.A piac meg olyan amilyen.A valós életben sem különb miért is lenne itt más.
 

Gin2

Újonc
Hamarosan egy olyan újítás érkezik ami remélhetőleg nem osztja meg a játékosokat és mindenki egyformán örömmel veszi. Érdeklődéssel várom,hogyan is fog működni.
 

Tessaiga

Erős harcos
Nem látom itt a változásjegyzékben az új jutalmas dolgot. Tudja valaki hol találom meg? Valami kis leírás esetleg?
Előre is köszi!
 
Fent