• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 1.143

DeletedUser519

Vendég
Üdv.
Az utolsó frissítés után ma amikor a gumifáimat le akartam aratni, gyanta helyett platinát adott. Ez nagyon nem jó.
Napi 9740 gyantát termeltem velük, és ez a temelésem most mint odaveszett! Mivel a Törpacélmanufakturám a bónuszos ezért plussz platinára nincs szükségem. Most dobhatok ki 6 területnyi kis épületet az ablakon? A piacon ritkán van gyanta vagy nagyon dúrva áron, és a tech fa szerint még kb 2 millió gyantára lesz szükségem, de a napi 2000-rel, amit meg tudok termelni a gumifák nélkül ez 5-ször annyi időbe fog kerülni. Ez a frissítés teljesen tönkretette a fejlődési lehetőségeimet. (Gondolom most hirtelen csomóan abbahagyták a játékot. Nem tudok gratulálni az ilyen frissítésekhez, amik rontják a játékélményt.)
 

creatin

Erős harcos
Sajnos mindenféle előzetes bejelentés nélkül, sutyiban. Persze, ha előre tudjuk, akkor is megtörténik :). A Holdkőtárak fejlettségétől függően csak bónuszos normál vagy bónuszos érző árut adnak az eddigiek helyett. Gondolom igazságot szerettek volna tenni a holdkőtárak termelésében, ezért egységesítették a termelést. Végül is nincs ezzel semmi gond, csak a módszer elvtársak...
Emlékeztet a pár napja bekövetkezett mindenki költözik (akár akar, akár nem) programhoz.
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Én is tök véletlen vettem észre hogy valami nem okés, a gumifa már nem gyantát ad hanem a bonuszos terméket, (nekem holdkő) ami nem akkora katasztrófa mert hát át lehet a piacon cserélni, de eddig kényelmesebb volt hogy van ami eleve mást ad mint amit gyártok, így ennyivel is kevesebbet kellett piacolni. De igen a módszer, az ahogy ezt megváltoztatták hagy némi kívánnivalót maga után... Azért az ilyen már meglévő épületek módosítását igazán ki lehetne előre is írni, akár a hír harsonánál is a játékba hogy mindenki tudjon róla, de nem hogy ott hanem még itt a változások közt sincs megemlítve. Az ilyenek után lassan már félhetek hogy 1x majd arra lépek be hogy x-y eventes épületem kevesebb lakóst, kultúrát, magot vagy mannát ad, mert lecsökkentetik csak úgy szó nélkül... Szóval az ilyen szó nélküli lépések nem túl bizalomgerjesztőek :(
 

Mihaszna

Veterán
,, a Királyi Restauráció (korábban "Áldás") és a Kombináló Katalizátor (korábban "Bűbáj") mostantól "Barkácsolható nyersanyagok"-ként lesznek kezelve, mint a Tervrajzok és a Bűbájtöredékek"

Ez mit jelent pontosan? Befolyásol valamit a Varázsakadémiában, vagy csak megjelenítés szempontjából lettek mozgatva?
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
,, a Királyi Restauráció (korábban "Áldás") és a Kombináló Katalizátor (korábban "Bűbáj") mostantól "Barkácsolható nyersanyagok"-ként lesznek kezelve, mint a Tervrajzok és a Bűbájtöredékek"

Ez mit jelent pontosan? Befolyásol valamit a Varázsakadémiában, vagy csak megjelenítés szempontjából lettek mozgatva?

Nem változtat semmit, csupán máshol látható. :)
 

Mihaszna

Veterán
Az utolsó frissítés után ma amikor a gumifáimat le akartam aratni, gyanta helyett platinát adott.

Nekem most is gyantát termel (nem tudom mitől függ, hogy kinek mit ad). A Holdkőkapum viszont Ötvözetgombát termel (amiből egyébként is bónuszos vagyok), előtte meg (ha jól emlékszem :rolleyes:) Kozmikus Bizmutot termelt.. (ezt se értem)..

Gondolom most hirtelen csomóan abbahagyták a játékot

Sőt, szakszervezetet hoztak létre, és demonstrációt terveznek a Hősök terén.. :)
 

Deathfolk

Veterán
Nekem most is gyantát termel (nem tudom mitől függ, hogy kinek mit ad). A Holdkőkapum viszont Ötvözetgombát termel (amiből egyébként is bónuszos vagyok), előtte meg (ha jól emlékszem :rolleyes:) Kozmikus Bizmutot termelt.. (ezt se értem)..

Eddig mindenkinek ugyanazokat termelte, gyantát és bizmutot, most mindenkinek azt termeli ami a saját bonuszos érző áruja, neked az 1ik gondolom alapból a gyanta, így nálad továbbra is ezt gyártja, téged nem érint a változás mert ez a 1ik bonuszos terméked, a kapunál viszont neked is változott az eddigi bizmut a saját bonuszosodra.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Köszönjük a jelzéseteket!

A mai információk alapján, amelyeket kaptunk az alábbi változások történtek.
 

Putyika

Veterán
A piacon ritkán van gyanta vagy nagyon dúrva áron,
De szeretnék én abban a világban játszani. :D Azt írod, hogy a platina a bónuszosod, az a legnagyobb kincs, ha platinád van, mindent tudsz venni.
A gyanta a legértéktelenebb érző áru. Eddig mindenki kapott a szettből ingyen, akinek az a bónusza az pedig csak pislogott, hogy hogyan is szabadulhatna meg tőle.
Én örülök ennek a változásnak, bár nem érzem tökéletesnek. Jobb lenne ha +1-et vagy +2-t adna, de azért így is van némi remény, hogy esetleg rendeződik a piac és a hiénák végre eltűnnek.....
 

Abab

Újonc
Én örülök ennek a változásnak, bár nem érzem tökéletesnek. Jobb lenne ha +1-et vagy +2-t adna, de azért így is van némi remény, hogy esetleg rendeződik a piac és a hiénák végre eltűnnek.....

Sajnos a kereslet és a kínálat sohasem lesz egyelő és ez élteti a hiénát! :(
 

Gin2

Újonc
Először is köszönöm a gyors és hatékony választ a problémámra Simple.
Sajnos Én sem értek egyet a mostani változtatással mert engem is rosszul érintett. Bónuszos árut amúgy is termel a legtöbb játékos.Az egyéb áruk termelését segítette eddig ami most el lett véve.
 

Putyika

Veterán
Sajnos a kereslet és a kínálat sohasem lesz egyelő és ez élteti a hiénát! :(
Ez igaz. De így már nem kap mindenki eszméletlen mennyiségű gyantát ingyen és ez nagy segítség azoknak akiknek ez a bónusza. Akik most itt siránkoznak, hogy már nem kapják csakúgy a gyantát, azok mostantól kénytelenek lesznek azt a piacon beszerezni és ezzel kiegyensúlyozottabb lesz a kereslet-kínálat.
Az pedig, hogy így feleslegesek lettek ezek az épületek, nem igaz. Én "nyugalmi időkben" nem termelek érzőt, mégis mindig bőven van gyantám....csak eddig nem igazán tudtam vele mit kezdeni, mert nem kellett senkinek, mivel mindenki másnak is volt.
 

DeletedUser519

Vendég
De szeretnék én abban a világban játszani. :D Azt írod, hogy a platina a bónuszosod, az a legnagyobb kincs, ha platinád van, mindent tudsz venni.
A gyanta a legértéktelenebb érző áru. Eddig mindenki kapott a szettből ingyen, akinek az a bónusza az pedig csak pislogott, hogy hogyan is szabadulhatna meg tőle.
Én örülök ennek a változásnak, bár nem érzem tökéletesnek. Jobb lenne ha +1-et vagy +2-t adna, de azért így is van némi remény, hogy esetleg rendeződik a piac és a hiénák végre eltűnnek.....
Mindenkinek az a nagyobb kincs, ami nincs, és az "A gyanta a legértéktelenebb érző áru.", ami neked a bónuszos, ebből van a legtöbb, de a fejlődéshez idővel ebből is annyi kell, mint a többiből.
Tudod mit látok most itt a piacon? A legjobb ajánlat 25000 gyanta 27000 platináért, utána 20000 gyanta 30000 platináért, de az átlag 2-szeres áron van. Neked ha a gyanta a bónuszos, akkor fordítva van.
Eddig lehetet számítani arra, hogy a bónuszos mellett a hiányt is lehetet termelni, és most ezt vették el, nekem ez most a gyanta és a bizmut elvétele, amiket nem látok a kereskedőknél 1:1-ben sohasem. Ez nagyon lassítja a fejlődést, mivel most 2-3-szor annyi bónuszost kell termelni, hogy nyersanyagként és kereskedelmi áruként is legyen.
 

DeletedUser519

Vendég
Ez igaz. De így már nem kap mindenki eszméletlen mennyiségű gyantát ingyen és ez nagy segítség azoknak akiknek ez a bónusza. Akik most itt siránkoznak, hogy már nem kapják csakúgy a gyantát, azok mostantól kénytelenek lesznek azt a piacon beszerezni és ezzel kiegyensúlyozottabb lesz a kereslet-kínálat.
Az pedig, hogy így feleslegesek lettek ezek az épületek, nem igaz. Én "nyugalmi időkben" nem termelek érzőt, mégis mindig bőven van gyantám....csak eddig nem igazán tudtam vele mit kezdeni, mert nem kellett senkinek, mivel mindenki másnak is volt.
Ne menj kereskedőnek, mert nem való neked. Ha csökken az össztermelés, akkor a kereslet-kínálat kiegyensúlyozatlanabb lesz, nem fordítva. Csak hogy egyszerűsítsek neked: Ha a közép-amerikai országokban abbahagyják a banántermelést (onnan importálunk), és mostantól dohányt termelnek, akkor olcsóbb lesz a banán, vagy drágább Európában?
 

Putyika

Veterán
Tudod mit látok most itt a piacon? A legjobb ajánlat 25000 gyanta 27000 platináért, utána 20000 gyanta 30000 platináért, de az átlag 2-szeres áron van.
Nem tudom, hogy te hol játszol. Most direkt ránéztem mind a két magyar szerveren, és legalább 4 oldal 1/1 ajánlat van kint...és nem kicsik, hanem több10ezres tételek.
Eddig lehetet számítani arra, hogy a bónuszos mellett a hiányt is lehetet termelni, és most ezt vették el,
Kivéve a gyantásokat!
 

Putyika

Veterán
Ne menj kereskedőnek, mert nem való neked
Az a szakmám, de semmi gond! :D
Ha csökken az össztermelés, akkor a kereslet-kínálat kiegyensúlyozatlanabb lesz, nem fordítva.
Ne az össztermelést nézd, hanem az arányokat. Ha mindenki gyantát termel, akkor az értéktelen, viszont a platina és a holdkő veszett drága lesz.
Ha a közép-amerikai országokban abbahagyják a banántermelést (onnan importálunk), és mostantól dohányt termelnek, akkor olcsóbb lesz a banán, vagy drágább Európában?
Egyszerűsítek neked: akkor a dohány lesz olcsóbb, nem a banán. ;)
 
Fent