• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 0.33

DeletedUser244

Vendég
Ti szorosan "együtt vagytok" a fórumon, persze, hogy rosszul esik nektek egy kívülálló kritikája. Attól még igaz! Ha minden, a fórumot nem érdeklő játékos írna egy-egy sort, bizton állíthatom, hogy hasonlóakat írna.

Ha a "cég", nem törekszik a régi játékosok, a "példaképek" itt tartására, az egy kilépési lavinát indíthat el...

Akkor vagy totál antiszociális vagy, vagy még nem játszottál évekig efféle játékkal. Nagyon sokat számít, ha meghatározó játékosok tipliznek.
Az antiszociális nem itt kezdődik, számítógépnél! Hiszem, hogy ezt te is tudod!!!

Amit most írok, azt abszolút nem sértésnek szánom. Thordek kérlek ne vedd magadra, nem rólad szól, én csak a játékról írok!
Kedves Petya! Kinek meghatározó a játékos?
Kedves Macipiri! Kinek "példakép" a játékos?
Igen, a Genesys csapatnak, és nektek, akik a fórumon összekovácsolódtatok. Kinél? Annál a kb. 100 aktív tagnál (de lehet sokat is mondtam). A játékban 14ezren játszanak, akik talán még csak be sem regisztráltak ide! De jó, legyen belőle 10000 inaktív (viszont most tényleg nagyon sokat mondtam...). Akkor is ott van még 4000 játékos, aki magasról tesz arra, hogy ki lépett be- és ki! Tényleg ez van, akármilyen rosszul is esik nektek! Amúgy meg a "cég" német, és elsősorban a német, esetleg angol, illetve (gondolom) amerikai piacra számít. Ott meg ugyebár elenyésző lesz a számítógép lassúsága miatti probléma.. Az Innot nem fogja érdekelni, hogy néhány "példakép" a magyar szerverről kilépett, nekik ez semmi.. csepp a tengerben! Jönnek helyette újabbak és újabbak a magyar szerveren is! És igen, sajnos úgy tűnik nem a régi játékosok megtartása a cél, hanem az újak bevonzása. Ezen nem kell meglepődni, mindenhol így van/volt/lesz, amióta van reklám és média.. Az újak közül is lesz sok olyan, aki valós pénzt fog rááldozni. Nem is értem miért kell ezt olyan kiváltságosként kezelni, hogy a régiek....
Egyébként pedig, ki számít régi játékosnak? Ha a bétát nem vesszük figyelembe, akkor én is "régi" vagyok, mert kb. 1 hónappal a magyar megjelenése óta játszom, aktívan, és eszem ágában sincs kilépni egyelőre.. Ha kilépek, akkor az nem azért lesz, mert vki kilép, hanem mert megunom, és nem, nem leszek dühös, sem csalódott sem semmi.. Egyszerűen csak jobban érdekel az élet, mint a pixel! Apropó pixel..
Kedves m31oti! A pixelt ne nagyon keverjük már össze a való élettel, az autóval, a kenyérrel, a kiflivel és... amúgy semmivel! Biztosan tudom, hogy senki nem olyan bárgyú, hogy ne tudja Dyjahel miről beszélt... Kerüljük a cinizmust plz!!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser240

Vendég
köszi Tündérke már megoldódott Hoshi segített grafikát kellett állítanom a játékban mert a nagyobb gépeknél valahogy nem működik a magas beállítással a játék rendesen :)

Örülök, hogy sikerült!
Nálam maxra van húzva minden, és jól fut. Láttam, van akinél gond közben böngészni. Ezen a gépen nem okoz problémát. Ez az én elsőségem. :D
 

DeletedUser256

Vendég
Kinél? Annál a kb. 100 aktív tagnál (de lehet sokat is mondtam). A játékban 14ezren játszanak, akik talán még csak be sem regisztráltak ide! De jó, legyen belőle 10000 inaktív (viszont most tényleg nagyon sokat mondtam...). Akkor is ott van még 4000 játékos, aki magasról tesz arra, hogy ki lépett be- és ki!
Jelenleg 897 játékos van regisztrálva a fórumra.
Tőlem mindenképpen megkapod:)
Lájkért lájk... :D Ugye kapok én is?:oops:
 

DeletedUser

Vendég
Játszom, és a közvetlen játékostársaim azok, akik számítanak! Akik elégedetlenkednek, azok nem, mert miért kéne? Nem veszem magamra mások gondjait, főleg nem azokét, akik amúgy magasról tojnak rám! Amiért írtam mégis: Átéltem már több klán (itt testvériségnek nevezzük) széthullását a folyamatosan elégedetlenkedők miatt, mert rontják a játékmorált, és behúzzák magukkal a többit is! Itt ezt nem szeretném megtapasztalni!

Ezzel így nagyjából egyet is tudok érteni. De mi van akkor, ha egy olyan játékos válik elégedetlenné, aki számíthatott rád, és akire te is számítottál? Akivel évek óta együtt tolod, de nála a legújabb "fejlesztés"-sel betelt az a bizonyos pohár? Nem konkrétan erről a játékról beszélek, van itt vagy 4 napos tapasztalatom, de van olyan magyar fejlesztésű cucc, amit 5 éve tolok, és bizony van néhány arc, aki hiányzik, miután a törlést választotta. A parttalan elégedetlenkedéssel kapcsolatban teljes az egyetértésem, én is tapasztaltam ilyet, de továbbra is fenntartom, hogy a korábbi rossz tapasztalataidat vetítetted ki itt 1-2 tagra, akik (legalább is szerintem) inkább kritizáltak, mint elégedetlenkedtek.

Kedves Petya! Kinek meghatározó a játékos?

Általánosságban írtam meghatározó játékosokról, itt számomra senki sem az, mivel még el sem döntöttem, hogy érdekel-e hosszabb távon a játék. Azt viszont tudom, hogy vannak meghatározó játékosok, akiknek a véleménye sokat nyomhat a latban azoknál, akik annak tartják őket. Amúgy biztosan igazad van a német fejlesztőkkel kapcsolatban, és valószínűleg ezért nem is fogok sokáig itt nézelődni, ami nyilván nem lesz nekik veszteség ;-)

Jobban bejön a magyar fejlesztés, még ha az se mindig a szánk íze szerinti...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Ti szorosan "együtt vagytok" a fórumon, persze, hogy rosszul esik nektek egy kívülálló kritikája.
Vérzik a szívem, de nem tudok egyetérteni veled.

Alapból a meglátás rossz, a véleményem szerint. Nincs ÉN, TI, ŐK!
Csak MI vagyunk.
Plasztikusan úgy tudnám szemléltetni, hogy mi, akik a játékra regisztráltunk, azok egy klasszikus kikapcsolódást nyújtó karibi luxushajó-kirándulásra váltottunk jegyet. Mi, mindannyian. Élvezzük a napsütést, a kék tengert, madarakat, szigetvilágot, pálmafákat. Sétálunk a fedélzeten, ismerkedünk, stb. Egy társaság lassan összekovácsolódik a főfedélzet bárpultjánál és állandóan keresik egymás társaságát és ugyan itt tudnak beszélni a hajóút részleteiről a kapitánnyal (Hoshi kapitány! :D :D :D). A hajón lévők bármelyike odajöhet a csoporthoz (és a kapitányhoz), beszédbe elegyedhet bárkivel. Szépen telnek múlnak a napok. Szépen lassan tudatosodik mindenkiben, hogy a gyomorforgató hullámverés nem akar simulni. Az elvárt 24 órányi szikrázó napsütés nem akaródzik 1-2 óránál tovább megérkezni. Valahol mindenki érzi, de nem túl nagy a zúgolódás, mivel a hajó út és annak élménye friss és szinte egyedinek mondható. Mindazok mellett a kapitány imamalomszerűen kántálja, hogy várjunk, mert a hullámzás idővel alábbhagy és a szervezők rajta vannak, hogy a nap is süssön rendesen. A bárpultnál a társaság egyre jobban összemelegedik és már több időt töltenek ott, mint a hajóút szépségeit élveznék. Sőt, egyre többen jelzik, hogy hangos a gépház és büdös a kéményből kiáradó füst. A felszolgált étel sületlen, bár még ehető. A sétálófedélzeten egyre vastagabb a guano. Nomeg, ami a leg szomorúbb, hogy rengetegen kiugranak a hajóból, bár sokan érkeznek újak, akiknek magasabb az ingerküszöbük, vagy toleránsabbak a régi, megoldatlan problémákkal szemben. A kapitány sűrű időközönként bejelenti, ha a valami problémát meg oldottak. Valóban az étel javult, de sótlan továbbra is. Nem baj, mert sokan sótlanul szeretik az ételeket. A nap továbbra sem süt napi 24 órában, de már kétszer annyit, mint korábban. Van akinek ez tetszik, mivel nem szereti alapból a nagy meleget. A kémény továbbra is füstöl, de a bárpultnál ülőket figyelmeztetik az utasok közül páran, hogy nem látnak kivetnivalót abban, hogy ez a füst nem kormol és nekik az illata még tetszik is. Sőt figyelmeztetik is az elégedetlenkedőket, hogy a gépház zakatolása éppen megfelelő zenei aláfestést nyújt a hosszú csillagokkal teli éjszakában. Nos. Nem vagyunk kívülállók, sem azok, akik csak játszanak, sem azok, akik mellette fórumoznak is. Mindannyian élvezni szeretnénk a hajóutat, de egyre többen vagyunk, akiknek ez már nem élvezet.

Amúgy pedig M31oti kérdéseinek megválaszolása engem is érdekel. Nagyon szépen hangzó általánosítások voltak. Kíváncsi vagyok!
 

DeletedUser

Vendég
Kedves Sayenita!
Legfontosabb. Legalább akkora esélyt adj, mint amit én adtam. Elhittem, hogy senkit nem akarsz megsérteni, most hidd el én sem akarlak téged. Másképp látjuk a dolgokat, de részemről a maximális, játékostársi tisztelet, rózsafűzérét morzsolgatva..

Igen tudjuk, hogy Dyjahel miről beszélt. Konkrétan a semmiről, burkoltan a "gyűlöllekről". Mi baja nem tudom, nem is érdekes.
Nézd vannak akiket ez a fenti beszélgetés nem érdekel. Én a Te 4000-es számodat nagyon erős túlzásnak tartom, kb a felét tippelném. Legyen ebből 1980 ember aki nem szól hozzá a témához. Pontosan tudjuk, hogy nem éreznek velünk. Nem is érezhetnek, mert nincsenek abban a cipőben, az ő játékuk még tart. Ettől én nem haragszom erre az 1980 emberre.
Azt mondd meg nekem légykedves, ha már beszálltál a beszélgetésbe (és ezt többször több embertől, több helyen megkérdeztem, de választ senki sem adott) : Ha nekem (nekünk) van egy adott problémám, van egy felület ami erre jött létre és van 2000 játékos akinek irreleváns (egyelőre:D) akkor miért kell beleírogatni? Hogy : -Mit képzeltek, nincs igazatok!, Jó ez így! - Nem érted? Mi jó? Hogy nem tudunk játszani? Az miért jó azoknak akik szembe szállnak velünk? Ezt nem érti senki? Nem egy bugról beszélünk.
Nem tudunk játszani. Ehhez mit lehet hozzászólni? Semmit. Aki tud játszani boldog, mi pedig elfortyogunk magunkban. De ha bárki egy ilyen szituációban még ellenséges postokkal jön az egyszerűen híjján van az értelemnek vagy simán rosszindulatú.
Nos annak aki nem konstruktív a témában, aki lebetegez másokat, annak tőlem ilyen válasz dukál, (amelyet fenn adtam) ma holnap, később még rosszabb.
Az élet? Tényleg komolyan gondolod, hogy nem egyenlő szintű "betegség" a kiflivásárlás és a gyémánt vásárlás a játékban. Nos, minek mondanád szakszóval a sznobságot. Életminőségjavító intézkedés. Nincs szükség rá, mégis megvesszük, azért koppintasz az orromra a témában, mert a társadalom már elfogadta. De összekacsintunk még. Mikor egy nagyáruház kipakolásánál válogatom a kiflit, megígérem neked, hogy a kiflivásárló számolás közben felnéz. A kenyér vásárló nem. A kifli vásárlás sznobság, csak felkapod a fejed, mert beágyazódott társadalmi norma, a gyémánt vásárlás pedig nem. A kiflivásárlás ha tetszik ha nem, sznobság. Nevetséges, tudom. De az. És ettől az életérzéstől vagy ember, ettől halad a fajunk, ha halad. Azoktól akik többet akarnak. A maguk szintjén. (Pl ha itt dupla ennyien lennénk, akik hajlandóak kifizetni valamit, amit megvásároltak, :cool:akkor a játékok is jobbak lehetnének.) Attól a pillanattól tűnik el ez a titulus, mikor nem kapható kenyér vagy zsemle (ami ugye vizes, szemben a kiflivel, ami tejes) Nos én inkább hedonista vagyok mint puritán, megértem a kiflivásárlókat, én is csinálom.
Kedves Macipiri! Kinek "példakép" a játékos?
Igen, a Genesys csapatnak, és nektek, akik a fórumon összekovácsolódtatok. Kinél? Annál a kb. 100 aktív tagnál (de lehet sokat is mondtam).
Szerintem is sok a 100, de neked egyébként rosszabb lesz valami? Azok akiknek számít felszólalnak, akiknek nem számít azt mondják ránk,hogy milyen alapon szólalunk fel. De ilyet? Ha nekem sósabb akkor nincs igazam? Miért ne beszélhetnénk meg itt egy problémát ha csak 22-en vagyunk benne?
Mindegy, hogy szerinted bagatel az összeg (szerintem sem fognak csődbe menni) az látszik, hogy a hónapok óta húzódó témát nem követted. Nem is baj!! NOS , HOGY ÉRTSD? Azok az elején, (akiket mindenki előszeretettel tűz pellengérre), a pénzükért, NEM TÖBB JÁTÉKOT KÉRNEK MINT MÁS, CSAK UGYANANNYIT. Mikor más játszik ő is tudhasson. Ennyi. Mi van ezen elítélnivaló?
A post második részével egyetértek. Ne hozzanak létre ilyen felületeket és nem fogunk panaszkodni.

Tényleg annyit megkérdeznék, hogy ez rendben van így, neked aki semlegesnek mondod magad. Hogy idézel egy részt tőlem, ami szerinted nem helyes, az ellenoldalról pedig semmi: Nem haragszol ha nem hiszek a pártatlanságodban. Akkor hinném, ha legalább megemlítetted volna, hogy Dyjahel válasza itt-ott a józanész határát súrolja. Ehelyett : értjük mire gondol. Nos én nem értem. Magyarázd el légykedves, mire gondol Dyjahel.
Legfontosabb, hogy nem vitatkozni szeretnék másokkal, de ha vitába szállnak velem, akkor alátámaszható érvekkel tegyék, ez a tudjuk, gondoljuk és az összes amit kiemeltem Dyjaheltől komolytalan egy beszélgetéshez.

Sayenita még annyit, hogy a fórumon kialakult társaság önszerveződő. Bárki (Te is) köszönés nélkül be és ki léphet az ajtón, nincsenek kötelezettségek. Nincs senki benn vagy kinn.

Kedves Hoshi!

Örülök, hogy itt vagy, veled kellene beszélni. De a facebook nem kedvencem.
Kérlek csak magadnak.... Szerinted, ha elmennek a játékosok akkor miért, a tartalom vagy a bugok miatt. Sajnos ezt a kérdést feltettem már itt, ismét egy olyan amire nem kapok választ. Mindenkitől elnézést, mert a bugkibeszélőt, képmutató dolognak tartom, mivel részproblémák. Létjogosultsága van persze, de mégis... Elhiszi-e valaki, hogy ezeket nem látják. Én nem hiszem el.
Szerintem az igazi probléma a tartalom, nem a bugok. Az én véleményem szerint 0 vagy közeli azok aránya akik a hibák miatt hagyják abba. Ezért gondolom, hogy legalább itt domborodjon ki mi az igazi baj.
Nem kell ígérni a tartalmat. Egyszerűen legyen a játék része. Ha ígérni kell, ott fogunk tartani, hogy meg is kell majd köszönnünk. Meglepi lesz? Igen szerintem sincs bugmentes játék, de látod mit gondolok, nem is számít.
Soha nem sajnálom, a felszolgálót, a buszsofőrt, a péket, a rendszerprogramozót, az orvost, és engem se sajnáljon senki. A munka egy olyan dolog, aminek az elvégzésére szerződésünk van.Vagy tudjuk teljesíteni, vagy nem. Ha nem tudjuk, nem oda valók vagyunk, Ha tudjuk, alacsony volt a követelmény. Akkor meg kell nézni, mennyi a termelékenységünk és abból mennyit használt el az alkalmazónk. Ezért ne haragudj - az ők is emberek - kitételt értem , de nem tudom elfogadni. Ha kevesen vannak hozzanak több embert, tűzzenek ki elérhető célokat, szervezzék saját izlésük szerint a vállalkozásukat, de nekünk adják oda az ALAPJÁT annak, amiben nem különbözött volna a véleményünk, ha két évvel ezelőtt együtt ülünk egy asztalnál. Elhiszed, hogy egymást túlharsogva bizonygató embereket látsz, akik esküsznek, hogy a játék számukra ugyanaz, szent dolg, trattaaratta. Most nem kell kérdezned az elsőket tudod.
Ne értek veled egyet : Azt mondom inkább tartalom legyen mint javítgatások, mert most az van, se vége se hossza. Szerintem ha nem nyúlnának hozzá akkor sem lenne rosszabb.

Ha írhatok valamit, amiben biztos vagyok, neked a legrosszabb, legnehezebb. Én meg itt irogatok neked...ez sem játék.
----------------------------------------------------------------------------------------------------
Külön megkérek mindenkit, hogy aki beszáll a témába, kérem ne kiragadott gondolatfoszlányokat elemezgessen (mint én feljebb) hanem az egész gondolathoz adjon valami konstruktív szikrát.
 

DeletedUser244

Vendég
Jelenleg 897 játékos van regisztrálva a fórumra.
Lájkért lájk... :D Ugye kapok én is?:oops:
És mind a 897 játékos baromi aktív a fórumon, igaz???? Ugyanis erről beszéltem.. majd kicsattan a fórum, duzzadnak a topicoc a 897 játékostól................... Megkapod a lájkot nyugi, mindenkitől...

Sőt, egyre többen jelzik, hogy hangos a gépház és büdös a kéményből kiáradó füst.
Pontosan hányan, egyre többen? Olvass már vissza kérlek. Szinte csak ti vagytok, akik itt aktívan részt vesztek a fórumon... Ja, az a 897 fő, akikről varga2002 beszél.. Bocsánat..
Kedves csudribudri! Eléggé irónikusra sikerült. Én megértem a problémátokat, de azért nem a "veletek egyet nem értőket" kellene dobálni, kifigurázni és szapulni... mert nektek rossz a játék! Sajnálom, hogy a gépemen jól működik, és sajnálom, hogy nem érzékelem a bajokat olyan drasztikusan mint ahogy ti átélitek! És nem az étel sótlanságáról vagy holmi kormokról van szó aminek tetszik az illata.. Látod/látjátok ti magatokat kívülről?? Mint egy 5 éves hisztis.. többek között ez is az oka volt annak, hogy nem regisztráltam a fórumra olyan sokáig. Kellemes délutánt mindenkinek, én többet nem reagálok, ennyi is elég volt, és beleszólni is kár volt! Igaza volt a páromnak, csak magamnak csinálok vele kellemetlen perceket. Gyerekes hülyeség az egész ami itt folyik... :(:confused:
 

DeletedUser256

Vendég
Pontosan hányan, egyre többen? Olvass már vissza kérlek. Szinte csak ti vagytok, akik itt aktívan részt vesztek a fórumon... Ja, az a 897 fő, akikről varga2002 beszél.. Bocsánat..
Nem csak ide, a fóruma írnak hibaügyben, hanem sok testvériségben is sokat beszélnek erről, és van pár "küldönc", akik az egész csapatuk nevében beszélnek.
És mind a 897 játékos baromi aktív a fórumon, igaz????
Ezt meg nem mondtam egy szóval se.
 

DeletedUser244

Vendég
Nagyon nem értitek mi volt a gond úgy érzékelem. Én csak annyi tettem szóvá, hogy attól, hogy vki kilépett az elejéről, még nem fog kilépési lavinát elindítani, maximum az ismerős körökben.. kicsit drámai volt az a megfogalmazás, és csak lefektettem a tényeket, hogy igazság is legyen benne!
És kérlek.. az élet és a pixel.. hm.. tényleg egyforma, most hogy így mondod...
 

DeletedUser3

Vendég
@csudribudri - Nem hajóhoz hasonlítanám ezt az egészet. Vonathoz. Lehet luxusvonat, meg miegymás, de akkor is az. ;) A többi maradhat.
@m31oti - igazat is adok neked és kicsit nem is... Embere válogatja kinek mi a fontosabb. Máshol már említettem egy hasonlatot... veszek egy nyerget a döglött lovamra... Szép-szép, de minek? Ahhoz, hogy tartalom lehessen, stabil alap kell. Házépítést se a tetővel kezdjük. A süteménynek sem a krémje kerül helyre elsőként. Jelenleg ez a fontosabb. Egy működő ALAP. Ez nem azt jelenti, hogy nem lesznek új dolgok, nyilván lesznek. Nem is olyan sokára. De először fontosabbnak tartom (mind magánemberként, mind CM-ként), hogy egy működő alap legyen meg. Ez időbe kerül. Aláírom, sok idő. Frusztráló. Nekem is az (nem a folyamatos kérdezgetések miatt), engem is zavar, hogy valami mindig elromlik, de az én hatásköröm és képességeim addig terjednek, hogy jelzem az illetékeseknek. Elnézést kérek, már dolgozom rajta.

Nem kell ígérni a tartalmat. Egyszerűen legyen a játék része.
Ha ez úgy működne, hogy bekapcsolunk egy gombot, és máris minden szuperül megy, megtennénk. Én láttam a jelenlegi állapotát a következő újításoknak. Annyit megsúgok: nem akarnád így látni őket éles szerveren. Amíg nincsenek olyan állapotban, hogy azt mondjuk "Igen, működnek, az esetleg bennmaradt hibák pedig folyamatosan javítva lesznek" nem lesz behozva. Mert a legtöbbeket ez zavar. Nem csak itt, a magyar szerveren.

attól, hogy vki kilépett az elejéről, még nem fog kilépési lavinát elindítani
Ezt én is így gondolom. Ne értsetek félre, az hogy valaki első volt a ranglistán az egy szép eredmény, de ő egy a sok közül. Sokan ismernek másokat a játékból, ami miatt kötődnek hozzájuk, és jobban érinti őket a sikerük vagy épp az, ha kilépnek, de mások szemszögéből ugyanúgy játékos, mint más.

Azt hiszem válaszoltam mindenre, amire akartam, ha nem, szóljatok rám. ;)

Még valami: kicsit eltértünk magától a 0.33-tól.
Ha valaki arról szeretne beszélni, merre tart a játék, létrehozhat egy topikot neki a fórumon, az nem igazán ide kapcsolódik.
Szintén ha kilép valaki, nem a 0.33 érdeme...
Ha valami hiba előjött, azt a bugbejelentőben legyetek szívesek leírni (sokan nem szeretik, de csak azzal tudunk dolgozni)...
 

DeletedUser

Vendég
És kérlek.. az élet és a pixel.. hm.. tényleg egyforma, most hogy így mondod..
Kedvelem amit írtál, de lesz konkrétum is vagy csak a tudjuk mit jelent és a divatos szkepticizmus? Mert meggyőzhetnél hogy tévedek. Adnám is. De a fentieknél azért már láttunk jobbat...megint egy melléválasz.... tényleg annyi van már belőle.
Egyébként, szerintem sem lesz tömeges kilépés, ha néhányan elmennek nem fogja megérezni a szerver. Azért sem, mert a csalódáshullám nem most kezdődött. De nem is ez a cél. A cél a közös jó játék, az viszont nem fog megvalósulni.
Abban is igazad van, hogy ezek a játékok nem nekünk készülnek, de továbbra is az a kérdés, ha ez 20 embernek nem tetszik ne is tegyék szóvá. Nincs a részvételi szabályzatban. Viszont ez a részvételi szabályzat, néhány dologról nem tájékoztat.
Elkezdtünk beszélgetni, ha már megszólitottál, de a kérdésekre nem adsz választ. Nem tudod a válaszokat. Nem baj. Írd meg. Én sem tudom jó néhányra...rengetegre. Annyira nem érdekel? Akkor miért kezdtél bele?
Csak az elegánsan elsiklók, kiragadók,.....

Hoshi : Köszönöm a válaszodat.
A fórum történetének legszomorúbb mondata ott van a válaszodban. Egy része csupa nagy betűvel.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser244

Vendég
Kedvelem amit írtál, de lesz konkrétum is vagy csak a tudjuk mit jelent és a divatos szkepticizmus? Mert meggyőzhetnél hogy tévedek. Adnám is. De a fentieknél azért már láttunk jobbat...megint egy melléválasz.... tényleg annyi van már belőle.
Nem értelek, mire gondolsz?? Miről kellene, hogy meggyőzzelek??

.....de továbbra is az a kérdés, ha ez 20 embernek nem tetszik ne is tegyék szóvá. Nincs a részvételi szabályzatban. Viszont ez a részvételi szabályzat, néhány dologról ne tájékoztat.
Oké, rendben van. Senkit nem akartam megsérteni, nem is áll(t) szándékomban, de most már kimondom! Semmi gáz nincs azzal, hogyha szóvá teszitek, hogy nem kóser a játék nálatok, nektek is jogotok van a rendes játékélményhez. A gondom annyiban kimerült, ahogy Macipiri lekezelte az egészet, a "példaképpel", és a "kilépési lavinával"... kinyílt a bicska az ember zsebében, és nem, nem a tiétekben akik "ismerik" egymást... kicsit úgy érezhette az ember, hogy.. inkább hagyom, mert 1: ki sem tudom fejezni magam mit éreztem, 2: nem is akarom... csak annyit értetek, hogy nem értitek ti miért nem szólhatnátok, ha rossz a játékotok.. Mindenesetre én már lejártam. Tényleg totál kár volt beleszólni, holnapra már nem is emlékeztem volna mi történt.. :(
 

DeletedUser

Vendég
Ok, most megértettelek. Ezt írtam. Írj valamit amiből értjük. Pont a kiflis sztorira gondoltam, de jobb így. Az egyébként is parttalan, ki hogy látja. Évekig tarthatott volna.
Ha valami világos, érthető, nem vagyunk zsenik.
 

DeletedUser624

Vendég
(...)
Hibamentes szoftver nincs. Mindegy, hogy az 1 éves vagy több. Egyrészt nyilván ez adódik kódbeli hibából, amit tudunk javítani, és dolgozunk is rajta, másrészt adódik hardverek közötti eltérésből, amit próbálunk javítani, de nem mindig sikerül. Én magam nem vagyok programozó, de nem egy esetet láttam már, hogy egy adott hiba pl. csak és kizárólag Win XP alatt jött elő. Gondolom azért, mert ez a rendszer másként értelmez egy kódsort. Nem tudom, nem vagyok szakértő, ezt bevallom. De ezer és egy ilyen dolog van, ami X konfiguráción nem működik, a többin pedig igen. Ezt lehetetlenség tesztelni. Mindenkinek más gépe van már csak ha hardveresen nézzük, hát még ha a telepített programokat vesszük.

Hibamentes szoftver valóban nincs. Emlékszem egyszer volt egy hír arról, hogy tudósok hónapokon át azon vitáztak hogy egy egy (!) soros program minden körülmények között hibamentesen működik-e. Nem tudták megerősíteni... Na most egy programozó, programozási nyelvtől függően párezer soros programot lazán összehoz. Tehát akkor el lehet képzelni az (elméleti) hibamentességét... egy ilyen nagyobb projekt meg több tíz/száz ezer sor, és akkor nem számoltunk a külső (nem általunk megírt) függvénykönyvtárakról, amihez itt még belejön a komplett adobe flash player, a böngésző, illetve az operációs rendszer, ami a böngészőt futtatja. Összességében már akár milliós kódsorokról is beszélhetünk. Azt megerősítem, hogy oprendszerenként változó hogy milyen kód hogy fut le, persze ez csak azokra a kódokra igaz, amik valamilyen szinten kommunikálnak az operációs rendszerrel. Ráadásul magában a fejlesztőrendszerben is lehetnek hibák. Szóval eddig egyetértettem veled. A második felével viszont nem:

De ezer és egy ilyen dolog van, ami X konfiguráción nem működik, a többin pedig igen. Ezt lehetetlenség tesztelni.

Ennyire azért nem bonyolult a helyzet. Bugjelentésnél elég sok adatot elkértek, tehát kb. lehet tudni milyen az adott gép amin a hiba előjön. Tehát ha már megírásnál nem lett kipróbálva 10-20 féle konfigon a kód, az se olyan nagy baj, mert úgyis jelentik a felhasználók. Nagyobb cégek, főleg akik több játékot is fejlesztenek, komplett gépeket kellene fenntartsanak tesztelésre. Az XP-s példádra visszatérve (bár annyira nyírják az XP-t hogy iszonyat mindenféle trükkökkel, de már a Win7/8-at is) az oké, hogy az új gépekre már nincs XP-s alaplapi és egyéb driver, de nem csak új gépet lehet venni :) Ismerős nemrég vett kompletten és használtan 3ghz-es core 2 duo procis gépet pár tízezerért, és nem halt bele. Nekem egy hasonló gépen fut el ez a játék röhögve, egy 7e ft-ért használtan vett VGA-val. Szerintem ezek a pénzek nagyságrendileg a nyugati fejlesztők szemében fillérek. Főleg egy olyan cégnél, ahol nem egy, hanem tíz vagy még több játékot fejlesztenek, szerintem lazán megéri fenntartani egy szobát benne vagy 5-10 konfiggal, tesztelés céljából. Tulajdonképpen másképp nem is lehet ezt csinálni, mert egyébként hogyan lehetne letesztelni egy bejelentett hibát? És hogyan lehetne javítani, ha nem látom mi történik? A tesztelők bére amúgy alatta van a programozókének jócskán, szóval...

De hogy valami hasznosíthatót is írjak, akinek valami baja van egy böngésző alapú játékkal, az első körben ignorálja a telepített böngészőket, és rakjon fel portable verziót mondjuk Chrome és Firefox mindenféle kiegészítő és egyebek nélkül, és próbálja úgy a játékot. Így garantált hogy nem fog beleszólni semmilyen telepített kiegészítő, sem az a rengeteg egzotikus netről levadászott "gyorsító" beállítás, amiről meg is feledkeztünk 2 nappal azután hogy be lett állítva, mint ahogy arról is, hogy mit csinál. Sok embernek az a mániája hogy 100-200 vagy még több kiegészítőt pakol fel, aztán csodálkozik hogy lassú a gép. Meg átír mindent, aztán megy a panasz. Ezután ha még mindig gond van, lehet próbálgatni VGA drivereket, kezdve a frissebbekkel. Főleg amiatt, hogy a hardveres gyorsítás letilthatatlanná vált, amit én hibának tartok. A rezidens víruskeresők is szeretnek belekotyogni dolgokba...

Szerintem ezzel ki is veséztem ezt a témát, várom a következő verziót, amiben kijavítják a láthatatlan egységeket :) Most eszembe jut egy kép, amin van egy csontváz, ami elkezdett még életében várni valamire, csakhát...
 

DeletedUser3

Vendég
@Rovendor hozzászólásához annyit, hogy értelek, de az említett 5-10 konfig mennyire fedi le a teljes spektrumot? (Vedd figyelembe, hogy 4GB RAM és 4GB RAM között is van különbség...) erre értettem, amit mondtam. :)
 

Erica

Veterán
És mind a 897 játékos baromi aktív a fórumon, igaz???? Ugyanis erről beszéltem.. majd kicsattan a fórum, duzzadnak a topicoc a 897 játékostól................... Megkapod a lájkot nyugi, mindenkitől...


Pontosan hányan, egyre többen? Olvass már vissza kérlek. Szinte csak ti vagytok, akik itt aktívan részt vesztek a fórumon... Ja, az a 897 fő, akikről varga2002 beszél.. Bocsánat..
Kedves csudribudri! Eléggé irónikusra sikerült. Én megértem a problémátokat, de azért nem a "veletek egyet nem értőket" kellene dobálni, kifigurázni és szapulni... mert nektek rossz a játék! Sajnálom, hogy a gépemen jól működik, és sajnálom, hogy nem érzékelem a bajokat olyan drasztikusan mint ahogy ti átélitek! És nem az étel sótlanságáról vagy holmi kormokról van szó aminek tetszik az illata.. Látod/látjátok ti magatokat kívülről?? Mint egy 5 éves hisztis.. többek között ez is az oka volt annak, hogy nem regisztráltam a fórumra olyan sokáig. Kellemes délutánt mindenkinek, én többet nem reagálok, ennyi is elég volt, és beleszólni is kár volt! Igaza volt a páromnak, csak magamnak csinálok vele kellemetlen perceket. Gyerekes hülyeség az egész ami itt folyik... :(:confused:
Kedves Sayenita.
Nem szeretnék egy mondatot sem külön kiragadni a HSZ-ből,de a gyerekes hülyeségbe Te magad is bele tartozol,hiszen hosszan ecseteled sok Játékosnak,hogy mennyire összetartóan értenek egyet és mennyire egy húron pengetnek.Ezt a Topik még véletlen sem erről szól,hiszen a Moderátor címmel illette amikor is megnyitotta.Ennek ellenére hajtod a magad kis verzióját,holott meg kellene beszélni,hogy a játék hogyan is működik,mik a felmerülő hibák,és hogyan tudnák a Fejlesztők hatékonyabbá varázsolni, a mi segítségünkkel.Mert bármennyire is érdekes, kellünk hozzá.Kellenek a tapasztalataink,kellenek a visszajelzéseink.Kell,hogy leírjuk mennyire szuper,és azt is le kell,ha valami nem az elvárásnak megfelelően működik,hiszen akkor lesz tökéletes ha ezeket a hibákat együttesen küszöböljük ki.Ez a Fórum nem arról szól,hogy itt pár lelkes Játékos csak egymással beszélget,hiszen sok fejlesztési ötletet,,és tanácsokat is adunk más új Játékosoknak.Sok Játékos a Testvériségi tagok nevében is felszólal.,mert bizony van akinek nincs ideje még be sem kukkantani,de szivesen játszik.Nem hiszem,hogy negatív kritikákkal kellene méltatni bárkit is,aki itt leírja a maga kis véleményét akár negatív,vagy pozitív az.
Köszönöm,ha elolvastad.
Legyen Szép Estéd.
 

DeletedUser683

Vendég
Látom szépen szétszedtétek a mondataimat! Egy aprócska magyarázat a mondataimra:
rEEbyzlEE összeesküvés-elmélete, mint lehetőség, illetve Macipiri egyik hozzászólása, ami írásra késztetett! Ha nem jó valami a játékban, természetesen jelezzétek, ezért vannak erre felületek! Tehetnétek ezt úgy, hogy nem iróniákkal telepakolt hozzászólást írtok, és nem szeditek szét az ellenkezően vélekedők mondatait! Az írásomat igyekeztem elgondolkodtatóvá tenni, igaz a lényeg sajnos nem jutott el sokakhoz!
Nekem nincs nagy bajom a játékkal, hibák vannak, és én is örülnék, ha nem lennének, de tudok játszani.
Ha lesz valami, ami nagyon zavar, jelzem, ahol ezt kell.
Megvárom, amíg javítják. Ha továbbra sem javítják, és úgy érzem, hogy az Elvenar nem nyújt elég játékélményt, keresek másik játékot, ami kedvemre való, Mártírkodni nem fogok, követelőzni meg végképp nem. Nem fogom a programozókat degradálni, sem a játék kommunikációs menedzserét, sem senki mást, akiknek köszönhetően létrejött ez a játék, de még azokat sem, akik nem értenek valamiért egyet velem, amiért meguntam a játékot. Lelépek (pont)

Még nem zavar a gépház nagyon, és a füst sem olyan büdös, napot is látok időnként.
A legtöbben ingyen felszállhattak arra a bizonyos hajóra, megengedték nekik, és nem ígérték meg, hogy nem jöhet közbe egy vihar, ami picit ronthatja a hajóút élményét, de ezt a legtöbben tudták, hogy benne van a pakliban. Nem acsarkodnak...
Ha túl hangos lesz a gépház, és a kémény füstje is elviselhetetlen lesz, egy adandó alkalommal kiszállok a hajóból. A többieknek nem fogok farkast kiáltani El tudják dönteni, hogy maradnak-e. Felnőtt emberek...
És ha már ennyi cinizmus szövi át e felületet: Biztos forrásból tudom, hogy ettől az óvodás cirkusztól Hétfőn nem fog megdrágulni a kenyér!
Sajnálom, hogy nem tudnak néhányan játszani. Én, és még páran tudunk. Elhiszem, hogy nem tudtok rendesen játszani, és csak a fórumozás az, ami már időtöltést jelent nektek. Aki tud, várjon még egy kicsit, hátha lesz még tartalom, és kevesebb hiba! Aki nem tud, az döntsön szíve szerint, de hagyja békén azokat, akik még tudnak, és szeretnének játszani! Leginkább azzal, hogy nem állítják pellengérre a velük egyet nem értőket, azokat is, akik még tudnak játszani, és azokat is, akiknek köszönhetően játszhattak eddig egy szép, szórakoztató játékkal!
A maradóknak további jó játékot kívánok, és minél kevesebb hibát! A távozóknak azt kívánom, hogy találjanak egy másik jó játékot, és élvezzék, amíg lehet! :)
 
Fent