• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 0.27

Xenia

Veterán
Szia Hoshi!

A küldetésrendszer átalakítás alatt van. Ennek következtében változtak a küldetések követelményei és jutalmai. Sajnálatos módon ez kimaradt a változásjegyzékből. Igen, tudom, késő bánat... A jövőben erre nagyobb figyelmet fogunk fordítani.
Azzal nem is lenne gond, hogy a küldetésrendszer átalakítás alatt van, na de ennyire lecsökkenteni, amikor az volt a hivatkozási alap 2 héttel ezelőtt, hogy a visszaélések elkerülése érdekében hozták ezt a döntést. A mostani változtatás után alig 12 % körüli, nem bónuszos áru jutalom maradt meg az eredetivel szemben. A dollár, amit adtak az elveszített nem bónuszos áruk helyett az igazából nem hiányzik csak az a 88 % körüli áru. :(

......
Úgy tűnik a játék stabilitása sokaknál romlott. Szeretnélek megkérni titeket, hogy a Support rendszerben egy jegyben (Technikai probléma) írjátok le a számítóhép adatait, hogy kivizsgálhassuk az esetet. Lehetséges, hogy hardverfüggő a dolog,.....
Szerintem sokan, köztük én is jobbára csak használom a technikát, de nem igazából vagyok tisztában a laptopom adataival.
Jó lenne, ha segítségként megadnád, hogy hol is találjuk azokat az adatokat, amiket a supportnak küldjünk.

No, ha minden igaz, akkor én talán rátaláltam és már el is küldtem a laptopom adatait.
 

Vanek

Veterán
Velem már előfordult, hogy olyan árút szerettem volna megvenni amit más már elhappolt az orrom elöl. Ilyenkor kapok egy rövid felvillanó üzenetet: Az árút valaki más már megvette előtted. Ha nem jelenik meg ez az üzenet, akkor valószínűleg te vetted meg a nyersanyagot.

Így van. Ezen kívül a 'gyors' változások akkor szoktak bekövetkezni, ha egy saját vétel után pár ajánlatra már nem lesz elég nyersanyagod - a piaci ajánlatok csak azért nem fognak frissülni, mert más megveszi őket (erre van a fentebb említett felugróablak). Az csak akkor frissül, ha vásárolsz, és változik a nyersanyagmennyiséged - ekkor mindig ellenőrzi, hogy mik azok, amiket már nem tudsz megvenni; vagy mik azok, amiket már meg tudsz (például: ha 2500 acélodból 1000-et elköltesz, akkor a 2000 acélos ajánlatok a lista legvégére ugranak - ugyanakkor ha közben eddig csak 10 fád volt, és most szereztél 1000-et (mert az acélt fára cserélted), akkor előre fognak ugrani azok az ajánlatok, amik 1010 alatti famennyiséggel viszont meg tudsz venni).
 

Tessaiga

Erős harcos
Igen, ezt tudom. De egyáltalán nincs olyan, amit ne tudnék elfogadni, már egy jó ideje. Persze van néha kivétel. Azt meg nem kívánom 5 ajánlat elfogadása után ellenőrizni, hogy x áru mennyisége nőtt, avagy csökkent. A másik fele, hogy az említett ablakot még nem láttam, viszont olykor leellenőrizve a dolgokat feltűnt, hogy nem kaptam semmit, persze levonásra sem került. De nem vitatkozom tovább, mert ehhez adott helyzet kell, és elég nehéz képernyőmentést csinálni az előtte, és utána állapotról. Szóval elfogadom a választ, majd meglátjuk, ha legközelebb lesz ilyen. Vagy feltűnik majd, vagy nem. Akár jól működik, akár nem.
 

Vanek

Veterán
[...]
Úgy tűnik a játék stabilitása sokaknál romlott. Szeretnélek megkérni titeket, hogy a Support rendszerben egy jegyben (Technikai probléma) írjátok le a számítóhép adatait, hogy kivizsgálhassuk az esetet. Lehetséges, hogy hardverfüggő a dolog, nálam egy középkategóriás laptopon és egy 10+ éves asztali számítógépen is javult a teljesítmény (mind Chrome, mind Firefox alatt). [...]

Nálam egészen tegnap estig nem volt vele gond; de tegnap este a már pár napja elérhető Chrome frissítést felraktam a gépemre, és onnantól az összes flash alapú játéknál előjött a probléma. Iszonyatosan belassult a játék, rettenetesen sokat 'késik', és alig használható (az elején még elmegy, de minél többet használom, annál inkább előjön). És mint említettem, nem csak itt jött elő (van egy másik cég játéka, ahol még sokkal rosszabb a helyzet, mert intenzívebben használja a flash-t). Ezután Firefox-ban megnéztem, és ott meg megy rendesen; így most kénytelen-kelletlen azon játszom. Vagyis lehet, hogy valahol a Chrome körül lesz a kutya elásva...
 

Tessaiga

Erős harcos
Hát a flashnek egyébként is leáldozóban van a csillaga, de mindegy.

Azonban most találkoztam több egynapos termelős küldivel is. Röviden: még 3 küldi, amit rögtön átugrok ezek után. Még mikor kb 10x ennyi nem bónuszos áru járt érte, és null arany, akkor is néha elgondolkodtam rajta. De most?! Aranyat kismillió helyről nagy mennyiségben lehet szerezni. Még, ha alapanyag lenne 50000 helyett 5000, akkor azt mondom, de a 10-10 nem bónuszos 3. szintű áru, az nevetséges jutalom. Az 50000 aranyat meg hagyjuk. (Lakóépületekkel max 1 óra; ha végigmegyek mások falvain, a többi küldi...) Mondanom sem kell 20-ad idő alatt többet szerzek, és egy darab 3-as szintű termelőépületemből, 3. szintű áruból pár perc alatt többet ontanék ki, ha lenne ilyen minimál idő. Ez megint a bosszantsuk egy kicsit a jó népet küldi, nem pedig kihívás. Komolyan, már rászoktam a "fejlessz tovább adott típusú épületet 6-os, vagy magasabb szintre" küldikre. Legalább van értelme, míg nem maxolom ki mind, vagy míg van helyem. Ezen kívül még maradt 3 tartomány foglalós küldi, ami az ígért csoda miatt egyelőre kuka. Sem kihívás, sem változatosság, sem semmi.

Mindegy. Ezennel befejeztem a hápogást, de nem tetszik, amit látok. Nem látom mögötte a célt, a gondolatot, vagy bármi józan ésszel felfogható dolgot. Miért jó ez bárkinek is?! Aztán meg csodálkoznak, hogy bizonyos dolgok nem váltják be a várt reményeket?! Ott a piac is. Azt mondják: kevesen használják. Nem is csodálom. Kommunikáció is kellene hozzá, ami nincs. Aztán én nem tudom milyen sugárban dolgozik az a piac, de sokszor tapasztalom, hogy ha ellátogatok valamelyikhez, és onnan megpróbálom magam megkeresni, hát nem 10, meg 20 tartományokra vannak tőlem, ha egyáltalán be tudom lőni, hogy tőlem merre van. Így meg az 50%-os felár marad. Köszönöm, akkor inkább várok. Ezek után nem is hápogok a többieknek, hogy csak a bónuszos árukat termeljék. Mert, ami hiánycikk, az 5 év múlva is az lesz.

Remélem, ismét nem bántottam meg senkit! Nem az volt a cél.
 

Vanek

Veterán
Hát a flashnek egyébként is leáldozóban van a csillaga, de mindegy.
[...]

Az lehet. Mindenki azzal jön, hogy a flash mennyire rossz, és mennyivel jobb a videolejátszásban a html5. Csak nem gondol bele senki, hogy a flash-t játékoknál használják nagyon sok helyen, és nem nagyon van alternatívájuk. Aztán bejelentette a Google is, hogy tiltani fogják; ugyanezt tette a Mozilla is - aztán itt maradnak a hoppon maradt játékosok, akik majd nem tudnak játszani (mert nem 1-2 nap, amíg a készítők átállnak flash-ről más technológiára a játékok kapcsán - ha egyáltalán megoldható).
(Egyébként ha ez a tiltás nem jönne el nagyon rövid időn belül; akkor ez a flash-nek leáldozóban duma pont olyan lenne, mint a többi hasonlónak (a PC-nek leáldozóban van a jövője; a PC-s játékok halottak; ...). Csakhogy a böngészőkészítők így akarják kiszorítani ezt a(z elavult) technológiát. De ez már erősen off.)
 

DeletedUser

Vendég
Narancsos-mascarpónés répatortát kell ennetek. :rolleyes: Főleg hajnalban! Ez a titok. ;)

Itt űlök, még a szemöldököm is tortás, :cool:viszont ma is kétszer néztem meg az intrót. Nekem tetszik...holnap torta nélkül is kipróbálom, de szerintem úgy is elmegy majd. Szívesen mellétek állnék, (komoly intrikus vagyok, szabadságharcos attitűdökkel) de nem akad a játék, nincsenek töltés vagy térkép hibák. A flash kopog mielőtt bejönne, a Chromot mintha neki találták volna ki. A játék ha itt vagyok megy, ha nem vagyok itt nem tudom. Lehet nézek valami jól fizető szerencsejátékot a hétre, ha ennyien panaszkodtok.Nem lassul, nem gyorsul, nem útálom a zoomolást. Mondjuk itt könnyű helyzetben vagyok, nem tudom mi az :(...talán egy sütési mód. Nem bánom, hogy kevesebb a küldetésekért járó bónusz, mindenkinek kevesebb lett. Amit bánok, hogy van ami benne maradt, de ezen a témán már túlestünk, értettem a történteket.;)
Az egyetlen dolog ahol kackiásan (mint egy bajusz) zászlót bontok mellettetek, az a tartalom. Nem mondom, hogy lehetne több, inkább azt mondom lehetne. o_O
Hoshitól előre elnézést kérek a következő mondatért (egyszer kirúg engem innen), ((és igaza lesz));)
Szóval az életben vannak olyan jelenetek, ahol stratégia lehet, hogy betesszük vagy nem tesszük be, de egy játékba elkélne egy picivel több választási lehetőség. :)
Én néha megnézem, hogy hányan csináltak a lista végéről legalább 50 pontot. Szépen növekszik a szám. A másik kiváló hírem, hogy láttam valakit egy nap kb 6000 pontot termelni. Na ez nem volt olcsó azt megígérem!:D:D Úgyhogy a jövő hét végéig biztosan maradunk és én is megspóroltam néhány gyémi árát. Természetesen ez csak haladék, az ünnepek után beköhögöm.:)
A lényeg, hogy lássuk az igyekezetet. Mindenki követ el hibákat, én is megszülettem.:D Nekem is van gyűjts 200 selymet küldim, a számláló meg 900-ig megy...:) de a játékot nem befolyásolja, inkább mosolygok ha odaérek.
Az Inno tv-ben ketten foglalkoznak a játékkal, lehet nincsenek is többen. Viccesnek hangzik, de nem annak szánom, nem tudjuk. Ha így van reméljük vasárnap is becammognak és lassan hibamentesre polírozzák a szerzeményüket.
Mindannyian szeretnénk és az én tortám sem tart örökké.
 

Tessaiga

Erős harcos
Az lehet. Mindenki azzal jön, hogy a flash mennyire rossz, és mennyivel jobb a videolejátszásban a html5. Csak nem gondol bele senki, hogy a flash-t játékoknál használják nagyon sok helyen, és nem nagyon van alternatívájuk. Aztán bejelentette a Google is, hogy tiltani fogják; ugyanezt tette a Mozilla is - aztán itt maradnak a hoppon maradt játékosok, akik majd nem tudnak játszani (mert nem 1-2 nap, amíg a készítők átállnak flash-ről más technológiára a játékok kapcsán - ha egyáltalán megoldható).
(Egyébként ha ez a tiltás nem jönne el nagyon rövid időn belül; akkor ez a flash-nek leáldozóban duma pont olyan lenne, mint a többi hasonlónak (a PC-nek leáldozóban van a jövője; a PC-s játékok halottak; ...). Csakhogy a böngészőkészítők így akarják kiszorítani ezt a(z elavult) technológiát. De ez már erősen off.)
Ha nem tíltogatnák a böngészők, és mobilon is még elérhető lenne, akkor nem mondtam volna ilyet. A Pc-s dolgot meg hagyjuk, mert valaki csak kitalálta. Semmiféle akadályról nem volt ott szó a játékokkal kapcsolatban. Mindössze reklám fogás volt, avagy statisztika, hogy a konzolon jobban mennek. Volt két alternatíva, és többen választották a másikat. De itt nincs alternatíva, és egyre kevésbé megy, egyre csökkenő eszközökön, sok-sok hibával, és védelmi résekkel. Ha nem lehetne látni a folyamatot, akkor nem írtam volna, de több jel is arra mutat, hogy elég korlátozott ideje van hátra. És maga az adobe vonta vissza a mobilos támogatást... Az okát nem tudom, és annyira nem is érdekel a téma, ám az nagy érvágás volt a felhasználóknak. Gondolom a cégnek is. Az nagy visszalépés volt sokaknak. És még inkább ezt látni. Folyamatosan zsugorodik.

És még egy gondolat. Tényleg csak régebbi emlékeimből táplálkozom. Action script-ben íródik tudtommal, azaz így hívják a nyelvet a flashez. Gondolom nem állhat túl messze a szerkezetét tekintve a mostani javascripttől. Persze sok mindent támogat, amit a "sima" scripttel nehéz lenne megvalósítani, de a HTML5-tel több külsős api bekerült, amikkel megvannak ezek a lehetőségek. A másik, hogy Javában is megvalósítható bármi, amivel nincs gond, folyamatosan fejlesztik, míg a flash egyre inkább le van maradva. Ritkulnak a javítások, és frissítések. Ezen kívül meg vannak még komolyabb alternatívák. Mint az egyik nagy 3D-s lövöldözös játékkészítő cég is áttette az egész motorját böngészőre. 3 nap kellett, hogy átírják. :D Mindegy. Ezt most úgy sem értik sokan. Linket meg nem tudok adni, mert nem most volt, mikor ezekről olvastam. A lényeg, hogy akár minimális átírással, át lehet állni más technológiákra, ha úgy érzik. Persze megfelelő utánajárást, és valószínű pár ezer eurót igényel, mind a technológia kereskedelmi használata, mind pedig az átírás.
 
Utoljára szerkesztve:

Tessaiga

Erős harcos
Végre egy pozitívumot is írhatok, bár lehet nem ennek a verziónak köszönhető, azért leírom.
Végre valahára figyelembe vette a helyzetemet a küldi, és ahogy elkészült az első 14-es műhelyem, a következő eldobható küldi az lett, hogy legyen belőle egy 15-ös. :) Ez 2 dolog miatt is külön öröm. Egyrészt, mert az általánossággal ellentétben normális honorárium is jár hozzá. Azaz 9600 alapanyagba kerül a 15-ös szint, és jutalom gyanánt 10000 alapanyagot kapok az arany mellett, amit nem is néztem, hogy mennyi, és túlzottan nem is izgat.

Mondjuk most megnéztem. 440 000-be kerül, és 40 000-et ad, de ezzel nincs gondom. Több ilyen küldit! ;)

A másik fele, hogy eldobható küldetésként kaptam, ami megint tetszik. No nem az eldobhatósága miatt. Hanem azért, mert így azonnal reagált a helyzetemre. És nem 80 küldivel később kérte, mint általában a főküldi, így nem volt késésben hozzám képest. Ténylegesen egy értelmes célt tudott elém állítani. Persze gazdagságom miatt nincs benne nagy kihívás (csak várnom kell még pár órát), ám még mindig ez tetszett eddig a legjobban. :)
 
Utoljára szerkesztve:
Fent