• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Új verzió: 0.26

DeletedUser60

Vendég
csökken az alapterület , mégpedig ugy hogy a lakoház 3x3 , emelés után meg 2x4
ez egy kocka csökkenést jelentene --ha nem kellene megint újra rendezni ezért a várost
 

Vanek

Veterán
[...]Egyébként a lakóház kivételével minden nagyobb lesz és nagyon sokkal több embert kér (márvány az elfeknél majdnem 3x annyit az utolsó 4 szinthez, mint elötte a 15-höz). Azt én sem igazán látom miért jó nekem 2x akkora helyen, 4x annyi emberrel 2x annyi terméket gyártani :-(

Most végignéztem mindent, és ez nem teljesen van így. A lakóház mindkét fajnál méretileg csökkenni fog; eddig igaz (igaz, vékonyodik, így át kell majd rendezni az egész várost). A többi épület viszont növekszik, de van ám kivétel is, és nem mindenhol olyan nagy a méretnövekedés. Vagyis...

Az átlag épületek egyik oldala fog növekedni egy mérettel (katonai épületek, műhelyek, ...) mindkét fajnál (mint eddig mindig a nagyobb fejlesztéseknél); ami viszont specifikus: a manufaktúrák. Az elfeknél ez jelentősebb méretnövekedéssel fog járni (mert alapból kis méretűek voltak az épületeik - így kevesebb nyersanyagot is tudtak termelni); ahogy néztem, az egyik oldal 2-vel fog növekedni mindhárom manufakúránál. Ellentétben az embereknél már más a helyzet, mert ott a manufaktúrák elég vegyesek lesznek. Az egyik (fa) átalakul (4x4 helyett 3x6 lesz); a másik (márvány) 'csak' megnő egy kicsit (4x3 helyett 5x3 lesz); a harmadik (vas) viszont még csökkenni is fog (4x4 helyett 3x5 lesz). Persze, ez még mindig messze van a beharangozóban ígért méretcsökkentéstől, de azért van, ahol az állítás igaz. :)
 

DeletedUser436

Vendég
Egy dolog csaknem teljesen biztos, hogy a márvány manufaktúráimat nem fogom fejleszteni. Ha a hely igényt nézem a 8 manufaktúra helyett lehet 14 ugyanannyi helyen. Ha az ember igényt nézzük akkor meg majdnem 24, miközben ugyanazt a termelést 16 manufaktúrával meg tudom tenni.
 

DeletedUser38

Vendég
Számolgattam én is.... Szerintem nem lesz érdemes felfejleszteni az épületeket, hacsak nem életbevágóan fontos, mert kész ráfizetés. Nagyot csalódtam a játékban. Az első naptól játszom, minden nap fent voltam, folyamatosan, 2 hete csak esténként ugyan, de 5 perces termeléssel, azelőtt egész nap folyamatosan ránéztem, tehát nem lazsáltam. Az is igaz, hogy egyetlen fillért sem költöttem rá és ezután pláne nem fogok, mert elment a kedvem az intenzív játéktól.
[moderálva] A személyeskedést kerüljük. - Hoshi -

További szép játékot Mindenkinek. Sajnos nem kívánhatom, hogy kellemeset, mert már nem lesz az. A Törpéket én is nagyon vártam - volna... Így elérhetetlen, hacsak valaki nem tart Vanek szintjén.
 

DeletedUser3

Vendég
A Törpök mindenki számára elérhetőek, mindössze a kutatási fa végére kell elérni. Ez így is lett megígérve, tehát nem meglepetés senkinek. Így bővítjük a történetet.

Sokan elfelejtitek, hogy az épületeknek nem csak a méreteik változnak, hanem a termelésük is.
Sajnálom, hogy sokatoknak nem tetszik az újítás. Íjátok le mi az, amin változtatnátok, és meglátjuk, mit tehetünk az ügy érdekében.
 

DeletedUser60

Vendég
ha javaslatot akarsz adok én
nem törp portál hanem törp akna , mert a törpök a mélyben élnek
ugyan ekkora alapterülettel lehetett volna egy barlangi várost létrehozni
esetleg mano akna mint alternativa, igy két barlangi város közül lehetett volna választani
lehetne új épület a portál, amivel nem testvériségi és nem felfedezett terület között lehetne kereskedni
ekkor mind két városban fel kell épiteni a portált
 

Xenia

Veterán
Sziasztok!
Őszintén megmondom, tegnap egy kicsit háborogtam az új verzió miatt.
Még most sem tetszik minden, de vannak benne jó dolgok is pl. azoknál a feladatoknál, aminél 1 nap alatt készülnek el a dolgok.
Pl. nekem van egy olyan feladatom, hogy "készíts egy mágusnaplót". A jutalom pedig 400-400 kristály és selyem. A tekercs manufaktúrával tudtam volna ugyan nem kevés tekercset készíteni, de az én kereskedőmnél senki nem ajánl sem kristályt, sem selymet, amiből elég sok kell a "legjobb lakóépületek" kiváltásához. Van ugyan selyem és kristály manufaktúrám , de minimális termeléssel.
Az is tetszik, hogy egy korábbi feladatomat, a "képezz ki 200 egységet" a felére (100) csökkentették. A 200-nak a kiképzéséért 40 ezer arany és 5 ezer kalapács ütötte volna a markomat, de ez idő hiánya miatt soha nem jött össze. Most a 100 egységet simán megcsinálom 10 ezer arany és 1.500 kalapácsért.
Száz szónak is egy a vége. Én most még úgy látom, hogy a fejlesztéssel jöttek jó és kevésbé jó dolgok is.
 

DeletedUser436

Vendég
Nekem mindegyik változtatás tetszik az elfeknél, egyedül az egyes szintü manufaktúráknál, márványos vagyok, a (majdnem) 2x akkora méret, 3x annyi ember, 2x akkora termelés helyett kellemesebb lenne ha a 4 új szint nem kérne 2x annyi embert, mint amennyivel a 15-ös szint dolgozik. Annyival ugyanis nem lesz magasabb a termelése, hogy ez megérje. :) Vagy kevesebb ember kelljen hozzá vagy legyen magasabb a termelés, ha lehetne...
 

DeletedUser200

Vendég
Sziasztok!

Én is hozzászólnék, némi akadály után, nem fogadta el a jelszavamat a rendszer, még zárolt is, újra be kellett állítanom a jelszavamat. A törpökhöz egyelőre nem tudok hozzászólni, nagyon távol vagyok tőlük. Írták itt többen, hogy néhány épületnek nő az alapterülete. Ez nem igazán tetszik, így is folyamatosan helyhiánnyal küzdök, emiatt kicsi a kultúrám, és nem tudok fejleszteni sem. Helyet lehetne a tartományok által szerezni, de a tárgyalás nagyon drága, kéne hozzá fejlesztés az épületeken, ami ugye nem megy a helyhiány miatt, a harc meg, ahogy írták már, irreális. Nem igazán korrekt, hogy tartok 96-os osztagméretnél, de a tartományi csapatok már 216-os méretűek. Egy vicc. Ha kisebb méretűek, akkor meg van belőlük nyolc. Fejlesztett gólemjei vannak a tartományoknak, meg fejlesztett treantjeik. Mégis hogy kerülnek már az ellenséghez az én harcosaim? Meg már kettes szintűek, mikor az enyémek csak egyesek? Ma is vesztettem harcot, kettő osztaga volt csak az ellennek, és mégis kinyírta az összes osztagomat, mivel 18 fős 2-es treantje, és 36 fős 2-es gólemje volt, nekem meg van 1-es gólemem, és a mérete csak 16, a treantjeim meg csak 8 fősek. És hol vannak még a fejlesztett gólemek nálam? Soká érek oda. Így aztán kevés a tp-m, mivel nem tudok egész nap itt dekkolni, hogy a tp-ket a fejlesztésekhez tegyem, a max. tíz tp meg nevetséges. Oké, hogy a találkozós tp nem számít oda, de mint már írtam, nem nagyon jön találkozós tp, szóval ennek nincs sok haszna, meg egyébként is, ha harcolok, akkor játékban vagyok, tehát látom, hogy sok a tp, elmegyek, és beteszem egy kutatásba. A limit megszüntetésnek így semmi értelme, akkor lenne értelme, ha az az óránkénti tp-re vonatkozna, még ha nem is eltörlik a limitet, de egy limit emelés jó lenne, annak lenne értelme. Picit segítettek a küldetések eddig, de már azok se. Én eddig csak talán 3-4 alkalommal csináltam olyat, hogy átpörgettem a küldetéseket, pedig már régóta játszom. De mit is gondolnak, miért ne lépjem át a harcolj és nyerj feladatot, ha egyszer nem tudom teljesíteni? Ne ismételjek egy feladatot? Akkor honnan legyen a jutalom, ha egyszer a feladatok nagy részét egész egyszerűen nem tudom megcsinálni? Ha nem teljesíthető az adott feladat, nem válik hasznomra, ha ott áll napokig, hetekig teljesítetlenül. Nem megy a harcolós feladat, nem megy a tárgyalásos feladat, mert nagyon drága, így nem megy a tartomány teljesítéses feladat, nincs terület, így nincs munkás, így nincs fejlesztés, így nem megy a fejlesztéses feladat, marad a szerezz árut meg aranyat feladat. Ha annak leviszik a jutalmát, akkor mi értelme az egésznek? Könnyű bevételszerzést emlegetnek, de nem az a lényege a küldetésnek, hogy bevételre tegyek szert? Ha gond, hogy átugrással egy feladatot ismétel valaki (vagy bevétel miatt, vagy tán azért, mert a többit nem tudja megcsinálni), akkor eleve miért tették átugorhatóvá a feladatokat? Vagy egyáltalán minek van akkor feladat, ha aztán elsajnálják a jutalmat? Nem tudom, érthető-e a gondom. És még egy dolog. Ha megy egy termelés egy épületben, nem lehet tudni, hogy mit termelek. Nem tudom én jegyzetelgetni, hogy mi a neve annak, amit éppen elindítok, szoktam 1 vagy 2 napos dolgot is termelni, főleg, mivel mostantól úgy dolgozom, hogy 24 órát egyben, nem vagyok játékban kb két napig, nem emlékszek én arra, hogy milyen nevűt indítottam. A küldetésnél pedig nevén nevezi, hogy mit termeljek. Ha már megy egy termelés, és közben jön a feladat, mégis honnan tudjam, hogy amit termelek, éppen olyan nevű, mint amit a feladat kér? Keresgéljem folyton a külső leírásoknál? Azt se tudom, ott megvan-e ott ez az info. Jó lenne, ha kijelezné az infonál a nevet, hogy mit termelek éppen, ha ráviszem az egeret, ne csak azt, hogy mennyi terméket termel. Mert ha nem az az áru megy, amit kér a feladat, akkor megyek tovább egy feladattal.
A tartományok jelzései nálam se látszanak. Remélem, gyorsabban javítják, mint a harc hibámat, amit állítólag elküldtek javításra, már több hete, azt is többször kellett kérni, mire megtették, de még mindig fennáll a hiba (alsó sorba belóg a menü, így nem navigálhatóak az alsó sorban az osztagaim, ami akadályozza a normális csatát, az én káromra, bár mostanság mindegy, mert nem nagyon nyerek, de attól még kéne javítani). Tán ezzel is foglalkozhatnának az újítások mellett/helyett, mert lehet, hogy nem érint másokat, de én is ugyanolyan játékos vagyok, mint a többiek, tán érdemelnék pici segítséget.
Nem pont ide tartozik, de egy dolog még jó lenne. Jelenleg ha beszedem a bevételt, akkor is engedi beszedni, ha a raktárba kevesebb fér, mint amennyit be lehetne szedni. Tehát a bevétel egy része elveszik. Ezt jó lenne javítani úgy, mint a besegítésnél, hogy kérdezzen rá, hogy biztos be akarom-e szedni. Mert oké, hogy rápillantok a raktárra, csakhogy az csak kerekített számot ír ki, nézegetni kell, hogy ott mennyi van pontosan, mennyi van az épületben pontosan, aztán számolgassak, hogy most pontosan elfér-e a raktárban, vagy nem fér el. Ha már a besegítésnél megoldható volt a felugró ablak, akkor itt is jó lenne. Azt nem tudom, hogy a nyersanyagnál is ugyanez van-e, ha igen, ott is kéne ilyen rákérdezés. Ezt jeleztem már régebben a supportnak, de mint látjuk, nem történt ez ügyben semmi.
Még egy dolog. Jó lenne, ha lenne egy raktár a dekoroknak. Igencsak nehéz rendezni a várost, többször volt már, hogy nem tudtam fejleszteni, mert az épület területe nőtt, és lett volna hely hozzá, de csak átrendezéssel tudtam volna a helyet biztosítani, de nem tudtam átrendezni, mert nem volt a pakoláshoz hely, így volt, hogy hetekre leállt a haladásom, míg plusz területet szereztem, pedig anélkül is haladhattam volna, ha megoldható lett volna az átrendezés. Mert az nagy luxus, hogy adogassam el a dekorokat, aztán vegyem meg újra, csak hogy a termelő épületeket odébb tudjam rakni, sok kiadás, foglalja az építőket. Mondhatnánk, hogy esetleg segíthette ezt a feladatismétlés sok játékosnál, de az ugye már nincs, szóval összébb kell húzni a nadrágszíjat. Egyszóval jó lenne, ha raktárba lehetne tenni a városba már kihelyezett dekorokat, és onnan bármikor újra kitenni őket (építő és építési idő nélkül, hiszen egyszer azt már megcsináltam), addig meg, ha netán a raktárba pakolással lejjebb menne a kultúra a minimumnál, szünetelne a termelés, ugyanúgy, mint mikor elveszem az út mellől az épületet, vagy legalább lehessen forgatni az épületeket és a dekorokat, már az is segítene kicsit.
Amúgy tetszik a játék, de a fentiekkel kéne kezdeni valamit, mert hangyányit macerás a játék jelenleg. Azt is remélem, hogy a teljesítmény javítás fog működni, mert elég sokszor belassult a játék mostanában, meg lefagyasztja a böngészőt.
Bocs, hogy ennyire sok lett, ritkán írok, és írták feljebb, hogy javaslatokat is lehet leírni, szóval most leírtam mindent egyszerre.
Jó játékot kívánok.
 

DeletedUser198

Vendég
Sziasztok!
Nem tudom, hogy az új verzió hibája-e, de nekem a privát belső üzenetszámlálóm:confused:o_O sem működik jól: valóságban csak egy új levelet kapok, de azt írja ki, hogy három új jött.....Keresgettem egy darabig a többi új üzenetet, de nem volt...azóta megkérdeztem az egyik tagunkat...neki 6 új levelet írt ki az én egyetlen levelemre......:eek:o_O
 

Vanek

Veterán
Erősen gondolkodtam, hogy válaszoljak-e voyage írására (tegnap este még úgy volt, hogy nem írok semmit), de most végül is itt vannak a betűk... :)

Tisztázzunk valamit: az, hogy max. 10 TP van, amit fel lehet használni az óránkénti ingyenesekből; hogy 'csak' annyi terület van, ahová lehet építkezni; és csak annyi területet tud valaki harccal (vagy vásárlással) megszerezni; az mind azért van, mert nem egy 'egyszerű' játékot akartak. Mert azt akarták, hogy aki építkezni akar, az gondolkodjon is el rajta, ne csak egyszerűen lerakjon, amit csak akar. Azt akarták, hogy aki harcol (vagy területet vesz), az legyen egyre nehezebb (így meg kell várni a seregméret növeléseket, a területi kiegészítéseket, a manufaktúrák fejlesztését, ...; vagy jobb stratégiát kelljen kidolgozni). Illetve azt akarták, hogy aki játszik, az tegye ezt rendszeresen - és aki naponta többször fellép azt 'jutalmazzák' a 10 TP felhasználásának lehetőségével (illetve a gyártásnál is ez van: ha az 1 órás termelést nézi valaki, akkor általában 2 darabbal nagyjából egálban van a 4 órással). Akinek pedig ez nem elég, és szeretne gyorsabb fejlődést, gyorsabb és több építést; ...; az pedig fizessen érte - hiszen pont ebből van a bevételük. Erősen korlátos a játék? Igen; hiszen egyrészt ezzel próbálják a játékosokat itt marasztalni (ne legyen 1 hét után megunható, mert csak a monoton lépéseket kell ismételgetni; hanem gondolkodni kelljen, hogyan lehetne kikerülni ezeket); másrészt ezekből jutnak bevételhez - így pedig nem hiszem, hogy ezeket a korlátokat ledöntenék akárhány ember is fog neki az írásnak, és kezdi el hosszan mesélni, hogy miért nem tud előrébb jutni. Pedig sokaknak sikerül ..... még pénz használata nélkül is...

Persze, a hibák, azok hibák, és mindenkit zavarnak - de szerintem nem direkt nem javítják azt, ami nincs még javítva. Vagy túl sok erőforrásba (idő/pénz/...) kerülne, vagy nem egyszerű megoldani azt (nem minden oldható meg 1 pillanat alatt - pláne, ha nem is tudják reprodukálni a hibát, így nem is tudják, mit kellene javítani). A küldetéseknél is lehetnek gondok, de a mostani módosítások is a visszajelzések alapján történtek. Megpróbálták ezeket úgy megcsinálni, hogy nekik se legyen rossz (vagyis ne legyen túl egyszerű túl sok nyersit szerezni belőlük); de a visszajelzéseknek is megfeleljen (ne kelljen annyit eldobni). Ezen kívül bőven van még fejleszteni való az egészen, és lehet adni az ötleteket (speciel nekem is tetszettek a napi vagy évszaki háttérbeli változás-kérések; bár tudom, hogy azokat nem fogják megcsinálni, mert nincs rá se idő, se energia); sőt, még kritikát is meg lehet fogalmazni, de jó lenne ezt nem azzal kezdeni, hogy "nem tudok építkezni" vagy "nem tudok harcolni"; mert ezek szándékos korlátok, amiken nem fognak változtatni (ezt meg jó lenne megérteni). Csak már úgy érzem, hogy egy rossz papagáj vagyok, aki sokadszor is kicsit másként próbálja eladni ugyanazt (leírni ugyanazt); de hiába írom le, mindig előjön ugyanaz a probléma (ezért is gondolkodtam, hogy reagáljak-e egyáltalán, vagy sem).
 

DeletedUser200

Vendég
Kedves Vanek!

Gondolkodtam azon, amit írtál. Az normális, hogy korlátok vannak, amik mondjuk nem a monotónia ellen vannak, hanem éppen előidézik a monotóniát, mivel a korlátok miatt nincs haladás, ugyanott topog az ember, na ez az, amit megunnak sokan. Nekem is többször volt már, hogy majdnem abbahagytam, mert dögunalom volt az egész, éppen a korlátok miatt, és elment a kedvem az egész játéktól, mert nincs olyan elem a játékban, ami mondjuk egy fejlesztésre várakozás közben kitöltené az időt. A korlátok a bevétel növelés miatt vannak, ez teljesen egyértelmű, amivel alapból nem lenne gond. De ha például a harcokat nézzük, sosem sikerült túl sok harcot nyernem, és ha végig gondolod, ha nem haladsz előre a korlátok miatt, akkor nem fognak a seregeid se erősödni, de az ellenfél meg fog, mert apránként tárgyalsz, tehát haladsz a térképen, szóval gondolkodni lehet ezen, de ettől még nem fogok győzni, lassan se. Kezdettől fogva erősebbek, és ahogy te erősödsz, ők a többszörösére erősödnek. Most megint bepróbálkoztam, és megint sikerült veszíteni. Persze ebben az is benne van, hogy véletlenül az esetek kb 80%-ában rám nézve hátrányos a terep, persze ez bizonyára nem szándékos, hogy ilyen nagy arányban szívatnak a csatatérrel. A gyártást a tp-vel nagyon nem hasonlítanám össze, mert ha gyártasz, mondjuk hosszabbat, akkor kapsz érte terméket, de a 10 tp-n túl meg semmit nem kapsz, még kevesebbet se, mint ahogy a gyártásnál van, én az egész tp rendszert átalakítanám, mert szerintem a jelenlegi nem jó. Attól, hogy valaki nem játszik itt fél napokat, még nem kéne tőle elvenni a tp lehetőségét, vagy aránytalan mértékben megnövelni mondjuk a harcnál az ellenfél erejét, miért nem igazodik az én szintemhez? Mi értelme a harcnak, ha az nem a stratégiáról szól, hanem arról, hogy ki az erősebb? Felvonultathatok öt csapatot kettő ellen, ha az ellen egy csapással kinyír egy teljes osztagot? Mire újra legyártom az egységeket, hogy aztán megint veszítsenek, sokba van, meg értelme nincs. Hol ebben így a stratégia? Mondjuk ha kapnék tp-t a gyártásért, már másképp nézne ki a dolog. Persze hozzáteszem, nem vagyok egy erőszakos típus, nem harcolgattam sose, de azért egy kissé tele a hócipőm a játéknak ezzel a részével. A tárgyalást is drágállom, egyszóval aránytalannak érzem a seregek erősödését és a tárgyalás árát a játékos állásához képest. Mintha ennek a kidolgozásánál csak azt vették volna figyelembe, hogy mennyire van távol a tartomány a várostól, és azt nem nézték, hogy a játékos egyébként milyen szinten áll. Nem a gyorsabb fejlődés a lényeg, hanem az, hogy a térképes dolgok nincsenek szerintem összhangban a városbeli történésekkel. Az, hogy meddig tart valamit megcsinálni, nem zavar, más játékkal is játszok, hosszú ideje, tudom, hogy ez így megy.
De azért hadd lehessen már ötletet adni, és ne az legyen már rá a válasz, hogy ha nem tetszik a jelenlegi, akkor nem kell játszani. Akkor miért kérnek ötleteket, ha aztán meg ez a válasz? Az építkezés meg nem mindenkinél van úgy, hogy csak lerak, én is átgondoltam, de hiába gondolom át, ha a következő fejlesztésnél újra át kell rendezni, illetve kéne, de nem lehet. Vagy gondolkodjak öt évre előre? Ha minden épület körül hagynék ki helyet, hogy majd fejlesztem, semminek se maradna hely. Ne mondjam, hogy legyen raktár, mert úgyse lesz? Akkor meg minek az áthelyezés funkció, ha nem lehet rendesen használni? Ne mondjam, hogy nem lehet harcolni, mert nem változtatnak rajta? Akkor minek van a harc funkció, ha nem lehet használni? Normálisan nem használható elemek vannak, így nem élvezhető a játék, ha csak felbosszant, vegyem tudomásul, és akkor még azt is nyeljem le, hogy egy hibát nem javítanak? Ha én ne keressek kifogást, hogy nem megy a harc (nem tudom, lehet, hogy talán én vagyok béna ebben), akkor a fejlesztők meg ne keressenek kifogást, hogy miért nem javítják a hibát. Vagy háromszor visszapasszolták a jelzésemet, hogy én állítgassam el az egész gépemet, csak hogy a játékhiba ne zavarjon, miközben a többi program meg nem használható az átállítgatások miatt, és ezt csak azért, hogy nekik ne kelljen foglalkozni a hibával. Miközben emiatt a hiba miatt is vesztettem már csatákat nem egyszer, mert volt olyan, hogy láttam esélyt győzni, aztán nem jött össze, mert miközben az ellen támadt, az én osztagaimat nem lehetett navigálni. Erre ne mondja nekem senki, hogy hát a hiba az hiba. A küldetésekkel meg én nem nagyon foglalkoztam eddig. De mégis miért ne ismételgessem ugyanazt a párat, ha egyszer csak azokat tudom teljesíteni? Ezért kapjak kevesebb jutalmat, csak mert nem tudok megcsinálni bizonyos feladatokat? Vagy csak később? Addig miért ne ugorjam át, és menjek át olyanra, amit meg tudok csinálni, vagy gyorsabban meg tudom csinálni? Nem mintha én olyan sokszor csináltam volna ilyet, de elvben azért nem mindegy.
Na jó, befejeztem, nem vagyok írogatós típus, csak nem szeretem, ha nyafogósnak gondolnak. Azt gondolom, hogy igenis mindenki leírhatja, ha baja van, és ne az legyen a válasz, hogy akkor nem kell játszani. Fontosnak tartom a kritikát, és főleg ha sokan írják ugyanazt a problémát, akkor az jelentheti azt is, hogy gond van az adott funkcióval.
Sziasztok, szép napot.
 

DeletedUser60

Vendég
szerintem a te problémád abbol adodik nincs időd a játékra
márpedig, minden böngésző alapú játék időigényes
jelenleg 97 tartománynál tartok, aminek a legalább az egyharmadát
tárgyalás uton szereztem meg
tehát ha tetszik ha nem megoldható nyilván nem egy nap alatt
ha nem tudod legyűrni az ellent harccal, akkor ott tárgyalni kell,
vagy megvárni mig előléptetik az adott egységeket
ez idő alatt lehet őket gyártani ezerrel, hogy utána bevethesd őket a fejlesztés után
de ha nincs időd a játékra, akkor ne várj csodát
én nem tudok, harcolni ,igy kénytelen vagyok automatát használni
idegesit hogy nem tudom leverni az ellent ?? mint atom
probáltam igy is ugy is , nekem nem ment
hát akkor tárgyaltam
tehát megoldható a probléma
egyik játékos testvérem, csak harcol, és sikerrel, a másik csak tárgyal , mert igy állitotta be a gazdaságát
de ha nincs időd akkor nincs miről beszélni !!
és még ha fáj is de kell hozzá egyfajta érzék a játékhoz , ami vagy megvan vagy nincs !
u.i.: irtam volna egy , illetve elkezdtem irni egy kezdőknek útmutatást de egy kedves játékostársunk miatt ugy döntöttem, nem folytatom tovább , mert ő jobban tudta.
ezzel semmi gond de innentől kezdve csak testvéreknek adok javaslatot , igy széles körben nem kerülnek terjesztésre olyan tippek amikkel gyorsabban lehet haladni .
nem mindent irnak ki a forumra , illetve nincs minden a wikipédiában .
nem beszélve arról ha én -mi tanácsot adnánk ti is gyorsabban fejlődnétek .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek

Veterán
Kedves voyage!

Atoumn most egész szépen leírta azon gondolatok egy részét, amit most még én is hozzátettem volna a korábbi írásomhoz. De még pár 'plusz':
- Igen, ha egy tartomány távolabb van, akkor több benne a védő; és igen, ha nem tudod őket legyőzni, akkor nem vagy elég fejlett hozzájuk (vagy az egységeid nem elég fejlettek, vagy a stratégiád nem elég jó (gyengébb csapatokkal is lehet győzni erősebb védőegységek felett, ha kihasználod az ellenfél gyengeségeit (milyen egységek ellen van hátrányban), illetve a saját erősségeid (az ellenfél ellen melyeknek van bónusza) - meg a harci terület előnyeit/hátrányait is a magad oldalára tudod fordítani)). Vagyis nem a játék 'hibája', hogy nem tudod legyőzni, hanem a tiéd mert Te akarsz túl sokat a fejlettségi szintedhez képest (és bár azt írod, hogy "Nem a gyorsabb fejlődés a lényeg,"; de ugyanakkor meg mégis emiatt írtad, amit írtál); tehát ha az ellenfelek túl erősek, akkor még fejlődnöd kell hozzájuk. A bétán én is úgy harcolok, hogy 1 nap egy területet (vagy szerencsével kettőt) kitakarítok, aztán 2 (-3-4-...) nap meg szedem össze a veszteségeimet - ez van, azok a seregek még nekem is túl fejlettek; így inkább kis lépésekben haladok.
(Mellesleg az első területek harcainál egyértelműen a játékos volt fölényben. Utána szépen nőtt a kihívás, és ha az ember (vagy elf) túl sokat harcol, akkor előbb lehet oda jutni, ahol már a védők lesznek fölényben, mert a játékosnak sok mindenféle egyéb fejlesztést meg kellene oldania, hogy tartani tudja velük a lépést. Ez viszont már 'lassítás'.)
- A TP az egy ingyenesen kapott dolog. Ha nem elég az, ami jön (mert nem tudsz annyit fellépni, és azt felhasználni), akkor még mindig ott a lehetőség, hogy aranyért (vagy akár valós forintokért) vegyen valaki többet (sőt, a bétán már termékekért is lehetett venni - bár most épp átalakítás miatt átmenetileg visszavonták ezt a frissítést, de rövidesen végleges formájában újra elérhető lesz). Ez egy szándékos korlát. Sőt, most megoldották, hogy ha valaki harcol, és véletlenül a 10 fölé menne a TP mennyisége, akkor nem fog elveszni a harccal (vagy vásárlással) szerzett pont, hanem annyit felhasználhat (10 fölött csak az 'ingyenesen' kapott TP-k nem fognak tovább számolódni). Most én is egyben 16 TP-t raktam be 2 terület harca után az aktuális fejlesztésbe; mert annyira belemerültem a harcba, hogy nem vettem észre, hogy 10-en túl vagyok. De mivel itt nem verseny van; így hátrányba sem tudsz kerülni azért, mert kevesebb lesz a felhasználható TP-d. Lassabban fogsz eljutni oda, ahová a többiek gyorsabban (és aminek a végén várhatóan a többiek unatkozni fognak, mert gyorsan elérik az éppen aktuális fejlesztési fa végét).
- Ha nem tudsz mit csinálni, és nincs elég helyed, akkor valamit nem jól építettél. Vagy túl sokat építettél valamiből (a túl sok manufaktúra, a túl sok ház vagy műhely, de a túl sok kultúrépület vagy rengeteg út is mind-mind ide tartozik, és még nem említettem a túl sok fegyvertárat), vagy nem egyenletesen építkeztél (nekem is volt már olyan, hogy 'elfogyott' az alapanyagom (mert a műhelyeket fejlesztem a legritkábban), és ezért pár napig nem is tudtam a manufaktúrákban gyártani illetve csapatokat besorozni, mert az alapanyagtermelésem arra ment el, hogy a műhelyeket emeljem magasabb szintre, hogy már bírja a manufaktúrák és a csaták igényeit). És igen, az épületek mérete nőni fog (illetve az arányaik is változni fognak) pont azért, hogy legyen kihívás; illetve hogy ne tudj előre 5 évre tervezni (bár mondjuk messze nincs a játék egyelőre ilyen hosszú), és folyamatosan legyen új és új kihívás.

Illetve még egy dolog: én nem azt írom, hogy ha valakinek jobbítási javaslata van, akkor azt ne írja le; hanem csak annyit, hogy bizonyos dolgoknál hiába fogja azt már a tizedik ember is leírni, akkor sem fogják megcsinálni.
(Pont ilyen eset volt például a nappali/éjszakai vagy évszakonkénti téma is; ahol az ötlet nekem is tetszett, de leírtam, hogy nem fogják megcsinálni, és azt is, hogy miért. Aztán nekem támadtak, hogy ki vagyok én, mert le merem szólni az ötletüket; holott nem az ötletet kritizáltam, csak leírtam, hogy mi a realitás, és hogy nem fogják megcsinálni. És most is ezt érzem. Nem az ötleteket kritizáltam; csak leírtam, hogy miért nem lesz ezen dolgokban érdemi változás. (Mellesleg pont egy élő példa a cég másik játéka, a Forge of Empires; ami az Elvenar szülőjének is tekinthető (nem fantasy a környezet, hanem történelmi korszakok az ihletői, illetve ott sokkal magasabb fontossági szinten van a harc (mert egymást is lehet támadni, illetve a termékeket ellopni) - ott is pont ugyanilyen korlátok vannak; és ott is a 'térképes' harchoz való előrejutáshoz előbb sok mindent fejleszteni kell.))
 

Vanek

Veterán
Még egy kis kiegészítés az előző írásomhoz: a harcok (területi vásárlások) azért is ilyen nehezek, mert a beépíthető terület korlátos. Nem számoltam utána, de most óriási hasszámokkal dolgozva egy vakpélda:
Adott egy 'telek', amire fel lehet rakni 7*7=49 db kisebb négyzetet (ami 4*4-es alapterületű). Ebből prémium vásárlásával lehet szerezni 15-öt, fejlesztési fából jön még 20, indulsz 3-mal, és a maradékot úgy kell beállítaniuk, hogy ne legyen több a 49-(15+20+3)=11-nél, mert különben gond van (nem tudnák a játékosok hová rakni a területeket; így jöhetnének a reklamációk). Így a csaták (illetve a nyert területek után kapott jutalom-négyzetek) úgy vannak beállítva, hogy ennél többet ne is lehessen szerezni; vagyis legyenek a határon lévő csaták egységei úgy megalkotva, hogy szinte lehetetlen legyen azon a szinten nyerni ellenük. Majd később természetesen, amikor jön a fejlesztési fa bővítése, akkor majd a telket is lehet növelni; a csapatméretet is, így pedig majd lehet tovább csatázni, hogy újabb beépíthető részeket kapj a megnövelt telekből (amire szükség is lesz, mert változnak/növekednek majd az épületek méretei is).
 

DeletedUser436

Vendég
Még egy kis kiegészítés az előző írásomhoz: a harcok (területi vásárlások) azért is ilyen nehezek, mert a beépíthető terület korlátos. Nem számoltam utána, de most óriási hasszámokkal dolgozva egy vakpélda:
Adott egy 'telek', amire fel lehet rakni 7*7=49 db kisebb négyzetet (ami 4*4-es alapterületű). Ebből prémium vásárlásával lehet szerezni 15-öt, fejlesztési fából jön még 20, indulsz 3-mal, és a maradékot úgy kell beállítaniuk, hogy ne legyen több a 49-(15+20+3)=11-nél, mert különben gond van (nem tudnák a játékosok hová rakni a területeket; így jöhetnének a reklamációk).
8x8 az eredeti méret, tehát 64 db 5x5-ös kocka és ebböl 4 db van adva induláskor ;) elvileg most a törpékkel lett 9x9, azaz 81 db a teljes méret
 

Tessaiga

Erős harcos
Nos pár dolog akkor mindenkinek.
A fentebb említett terület szerzési lehetőség pont így van. Annyi, hogy valószínű a főhadi által adott prémiumot kihúzhatjuk a korlátból. Azaz a nélkül is megszerezhetőek gyanítom. Persze meg is van az ára. A másik fele, hogy a főhadi arany tárolási kapacitása is korlátozza. Egyszerűen nem tud az ember felfedezni egy bizonyos szint után, mert nem lesz hozzá elég aranya. És ez az igazi, és végleges korlát. Ha mást nem, tetemes árukért bármi megvehető.

A TPkről annyit, hogy lassabban tud haladni, ha nincs itt. Ám, mint írta vanek, megveheti aranyért, gyémántért, és majd árukért is. De a gyémántot leszámítva, azért nem fél óra alatt lehet megszerezni tetemes mennyiséget. Ez direkt van, ne 2 nap alatt akarjon senki sem csodát. Ha milliárdos lennék, lehet csak a fejlesztők bosszantása miatt megvenném az egész techfát, és utána írogatnék ide, hogy mikor jön a fejlesztés. :D Ám akkor lehet pár embert fel tudnának venni. :D
A másik fele, hogy mennyire is tudsz itt lenni. Egy bizonyos szint után nem lesznek túl nagy különbségek, és ezért is jó, hogy csak 10 tp-t tudsz tárolni, az "ingyenesből". Ez is fokozza a különbségeket egy ideig. Egyébként megsúgom, létezik egy puffin nevű böngésző androidra. Azzal lehet játszani, mert támogatja a flasht. Azonban jelentősebb adatforgalmat generál, mert ha jól tudom, akkor a flash részét neten keresztül intézi. Így vagy wifin keresztül ajánlanám, vagy nagyon minimális használattal, csak a tp miatt, illetve van már olyan előfizetési lehetőség, ahol kb. 1 Mbit sávszélességet kapsz csupán, de adatmennyiségre nézve korlátlan.

Aztán. Írta, hogy a tárolható áru mennyiség is korlátozva lehet. Jó, ha mindenki tudja, hogy nincs korlát. Annyit tárolhatsz, amennyit akarsz. Csak az aranyra, és az alapanyagokra van korlát a főépület által.

A csatáknál, és még több helyen is, mint a térképen, és a városok látogatásánál vannak hibák, amik a mostani frissítéssel jöttek. Javítani fogják, nem kell aggódni! Van egyébként visszatérő is, mint a szellemharcosok. Az nálam tegnap egyszer előfordult.

A csatával kapcsolatosan, lehet tényleg nem vagy elég fejlett a harcokhoz. Ezt is írta vanek. Amit fentebb írtál, részemről nem tiszta, hogy ez tényleg így van. Olyan egységekről írtál, amiket, ha egymás ellen küldjük, még a gép által felére csökkentett darabszámmal is kiütött volna. Pont az említett védekezési, és támadási bónuszok miatt. Így javaslom, hogy ezt: https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/Útmutató-a-találkozókhoz.242/ olvasd el!
Plusz pár jó tanács a találkozókhoz. Egyrészt a nagy kezdeményező képességű egységekkel kell felállni elsőként. Elfeknél kardtáncos, vagy íjász. Mindkettőnek magasabb, mint a gép bármelyik egységének. Így te fogsz kezdeni. Mivel az egységek kezdeményező képessége határozza meg a sorrendet a körökön belül. Így megnézheted az akadályokat is. Aztán, ha megnézted, és kitaláltad a magad számára jó sorrendet is az egységeidnek, feladod, és újrakezded, a már jó felállással.
Másrészt, ha esélytelen egy csata, akkor nem kell megvárnod, míg teljesen lealáznak. Add fel. Plusz veszteség nem fog érni.
Aztán ott van a magadhoz csalogatásos technika. Persze nem mindig éri meg. Ám sok esetben kivitelezhető. Azaz első lépéseidnél, figyelembe véve a sorrendet, úgy "hátrálsz", hogy egy darab egységedet se érje el az ellen. Ő így maximálisan feléd vonul. Aztán te már a legtöbb egységeddel elérheted azonnal, és mire ő jön megint, már legyengítetten tud támadni.
És még valami, amit jó tudni. Ezt akkor tudtam meg, amikor 1 gép által irányított egység, (már egy egységet tartalmazó osztag) leütött 2 egységemet is. Pedig még az egy is necces lett volna, mivel nem volt akkora támadó ereje az életerő pontjaimhoz képest.
A megfejtés az volt, hogy Mikor támad egy osztag, akkor nem úgy számolódik a sebzésértéke, mint azt gondolnánk. A sebzés = az osztagban lévő egységek támadási értékének összegével + Az osztag támadási pontjainak 10%-ával.

Azaz, mondjuk egy egység 5-10 között támad, és 10-es vannak egy osztagban. Akkor 5-10-et sebezne, ha már csak egyedül van, viszont jön a teljes osztagra vetített 10%, ami 50-100 10%-a. Így 10-20 lesz a sebzés. Persze minél nagyobb az osztaglétszám, annál jelentősebb a plusz sebzés. Gyakorlatilag 20 fős osztagnál már 3x, 30 fősnél, már 4x annyi lenne, mint a szóló egységé.

És tényleg ajánlom az olvasmányt!

Ettől függetlenül a lovagokat gólemekkel kell intézni, kivéve, ha jók az akadályok elrendezése, akkor íjászokkal, akár null veszteséggel. Az ágyúsokat gólemekkel, mert úgy sem érünk oda a kardtáncosainkkal időben. Lovagoknak treantokkal nem szabad menni. Az íjászok is nagy kárt okoznak a treantoknak. A kutyák ellen a treantok jók, meg a többi gyalogos ellen is! Az íjászainkat érdemes velük befalaztatni, míg élnek a kutyák. Érdemes ilyenkor is a magunkhoz csalogatás, mert igaz sebeznek, de kapásból a visszaütéssel adunk egy jó kis veszteséget a kutyáknak, és utána mi jövünk. Egy bizonyos kutya létszám alatt úgy sem hal meg treantunk a nagy védekezési bónusza miatt.

Amíg a gép több egységünket is eléri, addig a nagyobb kezdeményezési értékkel rendelkezőket fogja ütni. Bár úgy vettem észre, hogy számít a távolság is, mert bizonyos esetben nem így tesz, ám akkor közelebb van hozzá az alacsonyabb kezdeményező képességgel rendelkező egységünk.

Szóval sok technika létezik, és sokat kell sakkozni, ám megéri, ha valaki használja. Minimális veszteségekkel lehet esélytelennek tűnő csatákat nyerni. Ha valamit elrontunk, még mindig feladhatjuk, és elölről kezdhetjük. Inkább, mint nagyobb veszteségeket szerezni. Ha meg nem megy, akkor pár napig nem kell harcolni. Fejleszteni kell, avagy még mindig ott a megvásárlás lehetősége. Sokan az ágyús egységekkel nem harcolnak, inkább megveszik, ha olcsóbb.

A boszi ellen, meg jók a gyalogosok, csak utolérhetetlen szinte, így oda is gólem kell. :)
Úgy vettem észre, hogy a legtöbb tartományi területre 2, esetleg 3 féle egységet viszek, mert mindig van olyan, amit olyan gyorsan kiirtanának, így nem érné meg. Persze varázslónőm még nincs. És a 3 féle egység is max az indulás miatt kell, hogy adott egységekkel a sorrend miatt oda tudjak állni, ahova kell.

Remélem segítettem! :)

Még egy kis kiegészítés:

Néha megéri a csata kellős közepén visszább vinni az egységeinket, és akár egy kis sebzést elviselni. Ennek oka az, hogy pl.: A gép íjászát ugyan elérnék, de csak egyetlen osztag gólemmel, amivel nem ölnénk meg. Erre ő a legtávolabb menne, és úgy lőné újra a következő körben, és mi megint csak egy osztaggal érnénk el. E helyett hátrálunk, és a következő körben akár az összes egységünkkel elérhetjük, mert ő támadni akar mindenféleképpen.

A másik eset, mikor megátkozzák egy egységünket. Ugyan vele is elérnénk egy gépi osztagot, de cserébe nagyot osztanának rá vissza. Inkább kis hátrálás, és nem lesz akkora veszteségünk. Majd a többi egységünk felfogja az ütést, ám jobb feltételekkel, így kisebb veszteségeket szenvedve.

És nagyon oda kell figyelni a sorrendre! Ha ezt nem tesszük, sokszor fogjuk azt tapasztalni, hogy a saját egységeinkkel akadályozzuk a saját egységeink mozgását, így "plusz" támadásoktól esünk el, és lényegesebben magasabb veszteségeket is fogunk elszenvedni.

Nekem még csak 84 az osztaglétszámom, de még mindig 150-200-as gépi osztagok mellett is ki tudok hozni 0 veszteséggel csatákat. Szóval jól kell megválasztani az egységeket, jól kell elhelyezni őket, és sakkozgatni, hogy ki, mikor jön, és hova éri meg a legjobban lépni.
Egyébként ennek a legegyszerűbb példája a csak gyalogosok, és kutyák ellen 5 treant. Max 1-veszteséggel, igen csak jó. :) Persze már itt is néha vissza kell vonultatni egy-egy treantot, hogy máikat támadjanak, így is csökkentve a veszteséget, avagy megkímélve magunkat teljesen.
 
Utoljára szerkesztve:

Tessaiga

Erős harcos
A Firefoxon játszóknak meg a bővítményeknél a flash beállításaiban a védett módot ki kell szedni, mivel védett módban kifagyasztja a böngészőt. Ez a flash hanyatlásának köszönhető. (Ahogy mobil eszközökre sincs már) Igaz így sebezhetőbbé válik a gépünk a leírás szerint. Így a játékra használjunk más böngészőt, bár nem hiszem, hogy ott kisebb biztonsági kockázattal játszanánk fagyás nélkül.

A térképen meg érdemes nem körkörösen haladni. Egyrészt a távolabb lévő tartományi területekért több pontot kapunk. A ranglistában így jobb lesz a helyezésünk. A Wikis leírással ellentétben nem a városokat kerülgetve nő az elérhető pontszám takarításonként, hanem toronyiránt.

Ettől függetlenül, a bónusz ereklyés tartományokat kell előnyben részesíteni, vagy az aktívabb, a játék lényegét értő játékosok felfedezését. (Bárkihez benézhetünk, gyorsan kiderül.) És itt jön egy érdekes dolog. Ha felderítünk egy tartományt, akkor a bónuszainkhoz hasonlóan, itt is a felderített tartománytól északra, dél-keletre, és dél-nyugatra lévő tartományokat derítjük fel egyben. Viszont, ha a felderített tartománytól bármelyik irányban város van, akkor azokat is felderítjük.

Ezt azért is tartom fontosnak, mert a városunktól számított távolság nem igazán befolyásolja a gépi seregeket, és az áruk mennyiségét, ha megvenni akarjuk. Az számít, hogy hányadikként fedezzük fel. Így arra is érdemes figyelni, hogy egy felderítéssel minél több szomszédos tartományt is felfedezzünk. Bár nem így szerepel a leírásban, de így tapasztalja mindenki.
 

DeletedUser60

Vendég
jelezném néhány küldinél kérdőjel van a teljesités helyén
magyarul nem irja ki melyik termelő egységben kell legyártani a terméket
10-20 városnál lefagy a pacsi, ma pedig lelötte a videokártyámat --kép nuku
a kurzor más épület ir ki látogatás esetén
üziknél iszonyatosan idegesitő a MA felirat minden irás között tegnap meg TEGNAP felirat
tegnap találtam egy millás területet
kezd drága lenni a pénzért vett tp -esetleg nem ártana csökkenteni a drágulás mértékét
pl nem 500 hanem csak 100 arannyal növelni
a lényeget lehagytam, ha az összes épitöd foglalt ugy jelzi tovább épitheted a maxos épületeket törpök nélkül is , amikor már van szabad épitőd, akkor fejlesztés jön elő már !!!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Fent