• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Új Bajnoksági pontrendszer igazságtalanságai + megoldási javaslat

Legyen -e "megreformálva" a Bajnoksági pontrendszer?

  • Igen, támogatom, szeretném, ha visszaállítanák a korábbi, alacsonyabb díjazást a ranglista pontokban

    Szavazatok: 0 0,0%

  • Összes szavazó
    20
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Macipiri azért számításba kellene venni egy fontos dolgot is. Ami nem más mint az aktivitás és a pontrendszer. A régi rendszerben nem számított mennyire volt valaki aktív. Soha, de soha nem tudott előrejutni a ranglistán, csak nagy nehézségek árán az aki ha nem költött a játékba xy gyémántot! Itt azt értem hogy gyémántért nem oldom fel minden területet, így a nem tudok annyit épületet sem felépíteni így mindig le leszek maradva és megvan kötve a kezem hiába ölöm bele minden időmet a játékba. Jön egy új játékos aki több ezer gyémánttal simán le tud hagyni pár hónap alatt amíg én itt fél éve vagyok és küszködöm.
Ebben az új rendszerben ha minden héten végigviszem a versenyt akkor kapok legalább valamivel több pontot amivel közelebb kerülhetek azokhoz akiknek már ki van maxolva a városuk, de közben tény és való is hogy az új játékosok soha nem fogják így utolérni a nagyokat és hátrányban vannak, de így legalább lesz látszata annak hogy ha heteken át végigvisszük a versenyt és megkapjuk a pontokat.
 

Vanek

Veterán
Attól, hogy te aktívabb vagy, mint X, attól még ő több gyémántot vesz, így bár nem is harcol, de simán megveszi a területeket. Vagyis nem közeledsz hozzá, hanem ő távolodik tőled, és még csak időt sem pazarol rá, míg meg te egész nap itt unod már a fejed a 20. forduló 15. tartományának 4. csillagos harcánál, ami ugyanolyan, mint a többi.
 

DeletedUser1114

Vendég
A bajnokság, és egyáltalán a csaták, sőt az építkezés is lehetne külön pontozás alatt.
Több játékot végigjátszva, vagy csak simán játszva tapasztaltam a többféle pontozást.
Ezek a következők.

Építő ranglista: A legtöbb épületet építő játékos kapja az első helyezést.
Csata ranglista: A legsikeresebben többet csatázó játékos az első ( a vesztes csaták nem esnek pontozás alá)
Kereskedő ranglista: A legtöbbet piacoló játékosok pontozása
Termelő ranglista: a legtöbb nyersanyagot megtermelt játékosok pontozása (1-2-3-as nyersik)
Arany termelő: Aki a játékban a legtöbb aranyat gyüjtötte össze eddig lehet első
Segítő ranglista: A legjobban szomszédlátogató, támogatók ranglistája

Ezen rangsorok elnevezése természetesen lehet más, de a lényeg azt hiszem így is érthető

Tekintettel arra, hogy a játékban sok olyan elem van ami vagy nincs pontozás alatt - például a kultúr épületek, vagy a csodák, vagy hogy a csata önmagában nem kötelező eleme a játéknak, hisz a tartományokat meg is lehet venni indokolttá teszi a teljes pontrendszer megreformálását.

Továbbá a játékosok a jelenlegi felállásban szabadon megválaszthatják a játékstílusukat, mert laktanya nélkül is játszható a játék, így 1 katona nélkül is sikeresen építkezhetünk, kereskedhetünk, és hódíthatunk meg területeket, egyáltalán nem teszi indokolttá a bajnokság harci pontjainak beépítését a teljes pontozásba.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

sanyy01

Felderítő
Nem értem miért ez a rinyálás. Aki később kezdi a játékot az mindig is hátrányban lesz.. Ilyen elven ne lehessen gyémántért semmit se venni mert ugye Ők akik megtehetik mindig is jobban fejlődnek.Én nem engedhetem meg magamnak a gyémánthasználatot..még sem sikítozok hogy nem lehet utol érni azokat akik megtehetik.. szerintem jó hogy adnak ranglista pontokat is.. nekem legalább is jó.. És hát a játékot mindenki úgy játssza ahogy szeretné. Amúgy meg ha van pár 100 ezer forintod a játékra igen is jól utolérhetőek az elsők... mivel nekik már nem megy a nagy pontgyűjtés a területek megléte miatt.. Építkezésből se nagyon megyen a pont...
 

Vanek

Veterán
Nem értem miért ez a rinyálás. Aki később kezdi a játékot az mindig is hátrányban lesz.. Ilyen elven ne lehessen gyémántért semmit se venni mert ugye Ők akik megtehetik mindig is jobban fejlődnek.Én nem engedhetem meg magamnak a gyémánthasználatot..még sem sikítozok hogy nem lehet utol érni azokat akik megtehetik.. szerintem jó hogy adnak ranglista pontokat is.. nekem legalább is jó.. És hát a játékot mindenki úgy játssza ahogy szeretné. Amúgy meg ha van pár 100 ezer forintod a játékra igen is jól utolérhetőek az elsők... mivel nekik már nem megy a nagy pontgyűjtés a területek megléte miatt.. Építkezésből se nagyon megyen a pont...

Egy dolgot nem veszel figyelembe: ha az elsők is használják a pénzt, akkor annyi előnyük van, hogy már van sok seregük és sok nyersijük - vagyis egy bajnokságban 10 ezer forint ráköltéssel is megelőzik azt, aki 100ezret áldoz bele, hogy utolérje őket; így pedig ők fogják a több ranglistapontot is kapni (vagyis csak nőni fognak a különbségek). Vagyis ha egy futóversenyre vetítenénk a dolgot: a jelenlegi elsők azért elsők, mert már pénzt áldoztak rá - ezért pedig egy futóversenyben kapnak annyi előnyt, hogy nekik nem 100 métert kell futniuk, hanem csak 80-at; és még kaphatnak egy olyan cipőt is, amivel gyorsabban lehet futni. Vagyis ha nem állnak meg szelfit készíteni a verseny alatt, akkor meg is nyerik. :D
 

DeletedUser434

Vendég
Nem értem miért ez a rinyálás. Aki később kezdi a játékot az mindig is hátrányban lesz.. Ilyen elven ne lehessen gyémántért semmit se venni mert ugye Ők akik megtehetik mindig is jobban fejlődnek.Én nem engedhetem meg magamnak a gyémánthasználatot..még sem sikítozok hogy nem lehet utol érni azokat akik megtehetik.. szerintem jó hogy adnak ranglista pontokat is.. nekem legalább is jó.. És hát a játékot mindenki úgy játssza ahogy szeretné. Amúgy meg ha van pár 100 ezer forintod a játékra igen is jól utolérhetőek az elsők... mivel nekik már nem megy a nagy pontgyűjtés a területek megléte miatt.. Építkezésből se nagyon megyen a pont...
Kedves @sanyy01 !

Azért "rinyálunk", mert igazságtalannak tartjuk!!!
Igen, MI, akik igazán profitálnak ebből az igazságtalanságból, Mi állunk ki ellene...
Mert, azt azért leszögezhetjük, hogy Mi húzzuk ebből, a legnagyobb hasznot...
Igen, abban igazad van, hogy aki később kezdi a játékot, az hátrányból indul.
Viszont, minden ilyen hátrány eddig, ledolgozható volt: idővel a kezdők is eljutnak oda, ahol Mi tartunk, kikutatják-, feloldják majd, amiket Mi megtettünk, megépítik ugyanazokat az épületeket, meghódítanak ugyanakkora területet, ilyen formán, nem ér senkit hátrány abból, hogy később kezdte!!!
Sőt, ahogyan az Te is írod, aki befektet "x" összeget, az elég hamar lefaraghatja a hátrányát!
Csak arra kérlek, hogy ne légy "szemellenzős", Te most, a Saját szemszögedből nézed, de próbáld meg elképzelni a másik oldalról is, teszem azt, ha ma kezdenéd...
Hogy éreznéd Magad akkor, hogyha már az első napon azzal szembesülnél, hogy esélyed sincs ugyanazt elérni, amit a korábbi játékosoknak?!?!? Mert hiába minden igyekezeted, akár pénzed, de a korábbi Bajnokságokból kapott pontokat, már nem tudod megkapni...
Részt tudsz venni az újabb Bajnokságokon, tudsz pontot gyűjteni ezekből, csak utazni nem tudsz az időben, hogy megkaphasd azokat a pontokat, amiket a többi játékos már megszerzett, a korábbi Bajnokságokban...

Legyen szép hétvégéd! :)
 

DeletedUser1108

Vendég
Sziasztok

Látom elég megosztottak a látásmódok , egy dolgot azonban mindenképpen szem előtt kel tartania mindenkinek. Ez egy úgymond ingyenes játék ! De ha nem lennének új emberek , akik nem gyémántoznak veszettül hogy felzárkózzanak, miért érné meg üzemeltetni fejleszteni és egyáltalán foglalkozni a játékkal, fejlesztői oldalról. Ha esélyét sem látja egy most kezdő gyémántos játékos hogy valamit elérhet miért tenne bele bármilyen erőforrást?
A bajnokságok pontozása pont ezt veszi el , hiszen tolhat bele bármennyi pénzt sosem lesz lesz meg az a játékélménye hogy na ő most "valaki" ebben a játékban. Mire felér a kutatási fán a többiek már 20K ponttal előtte járnak, hiszen neki a nyersi, sereg a fejlődéshez kellett. elveszti az élményt amiért érdemes játszani.
Másik dolog, lehetséges hogy sokan ( nem akarok megbántani senkit) már a kezdetek óta játszanak, de nem dolgoznak, nem vezetnek háztartást, nem nevelnek gyereket, van idejük napi 12 órát játszani. De ők nem költenek a játékra !
A bajnoksági ranglista pontokkal viszont elhúznak nagyon is ! Ez eléggé demoralizáló.
A gyémántosok abbahagyják, nincs bevétel , nincs tartalom, GAME OVER!

Félreértés ne essék! Nem a gyémántos játékosok az istenek és nem működhetnek nekik mindent szabad elven, de egy egészséges balanszot valahol meg kellene tartani. Inkább új tartalmakat tegyenek a játékba amivel elválaszthatóak az alkalmi játékosok és a "kemény mag" .
 

sanyy01

Felderítő
Kedves @sanyy01 !

Azért "rinyálunk", mert igazságtalannak tartjuk!!!
Igen, MI, akik igazán profitálnak ebből az igazságtalanságból, Mi állunk ki ellene...
Mert, azt azért leszögezhetjük, hogy Mi húzzuk ebből, a legnagyobb hasznot...
Igen, abban igazad van, hogy aki később kezdi a játékot, az hátrányból indul.
Viszont, minden ilyen hátrány eddig, ledolgozható volt: idővel a kezdők is eljutnak oda, ahol Mi tartunk, kikutatják-, feloldják majd, amiket Mi megtettünk, megépítik ugyanazokat az épületeket, meghódítanak ugyanakkora területet, ilyen formán, nem ér senkit hátrány abból, hogy később kezdte!!!
Sőt, ahogyan az Te is írod, aki befektet "x" összeget, az elég hamar lefaraghatja a hátrányát!
Csak arra kérlek, hogy ne légy "szemellenzős", Te most, a Saját szemszögedből nézed, de próbáld meg elképzelni a másik oldalról is, teszem azt, ha ma kezdenéd...
Hogy éreznéd Magad akkor, hogyha már az első napon azzal szembesülnél, hogy esélyed sincs ugyanazt elérni, amit a korábbi játékosoknak?!?!? Mert hiába minden igyekezeted, akár pénzed, de a korábbi Bajnokságokból kapott pontokat, már nem tudod megkapni...
Részt tudsz venni az újabb Bajnokságokon, tudsz pontot gyűjteni ezekből, csak utazni nem tudsz az időben, hogy megkaphasd azokat a pontokat, amiket a többi játékos már megszerzett, a korábbi Bajnokságokban...

Legyen szép hétvégéd! :)
Egy dolgot nem veszel figyelembe: ha az elsők is használják a pénzt, akkor annyi előnyük van, hogy már van sok seregük és sok nyersijük - vagyis egy bajnokságban 10 ezer forint ráköltéssel is megelőzik azt, aki 100ezret áldoz bele, hogy utolérje őket; így pedig ők fogják a több ranglistapontot is kapni (vagyis csak nőni fognak a különbségek). Vagyis ha egy futóversenyre vetítenénk a dolgot: a jelenlegi elsők azért elsők, mert már pénzt áldoztak rá - ezért pedig egy futóversenyben kapnak annyi előnyt, hogy nekik nem 100 métert kell futniuk, hanem csak 80-at; és még kaphatnak egy olyan cipőt is, amivel gyorsabban lehet futni. Vagyis ha nem állnak meg szelfit készíteni a verseny alatt, akkor meg is nyerik. :D
 

sanyy01

Felderítő
Végül is ebben is van valami.De mivel akik elől járnak azok egy idő után ugye hely hiány miatt nem igazán tudnak csak bajnokságból pontot szerezni. másból nem... Most még majd a csodákból ugye ha azok is adnak pontokat. De mivel ebben a játékban minden megvehető pénzért.. így kellő tőke mellett mindenki utolérhető. Ha korlátlan pénz állna rendelkezésre egy új játékos kb egy hónap alatt az elsők között lehetne.. ez tuti.. Mert ugye sereget is lehet gyártani... végül is pénzért mindent meg lehet venni, ebben igazi ritkaság a játék.. Sok sok éve játszom netes játékokkal.. nem is vagyok siheder gyerek.. komoly felnőttként 45 évesen. De ennyire pénzes játékkal nem találkoztam ahol pénzért mindent meg tudsz venni. Persze mindenhol vannak pénzért előnyök de nem ennyi minden..
 

DeletedUser1068

Vendég
Végül is ebben is van valami.De mivel akik elől járnak azok egy idő után ugye hely hiány miatt nem igazán tudnak csak bajnokságból pontot szerezni. másból nem... Most még majd a csodákból ugye ha azok is adnak pontokat. De mivel ebben a játékban minden megvehető pénzért.. így kellő tőke mellett mindenki utolérhető. Ha korlátlan pénz állna rendelkezésre egy új játékos kb egy hónap alatt az elsők között lehetne.. ez tuti.. Mert ugye sereget is lehet gyártani... végül is pénzért mindent meg lehet venni, ebben igazi ritkaság a játék.. Sok sok éve játszom netes játékokkal.. nem is vagyok siheder gyerek.. komoly felnőttként 45 évesen. De ennyire pénzes játékkal nem találkoztam ahol pénzért mindent meg tudsz venni. Persze mindenhol vannak pénzért előnyök de nem ennyi minden..

Sziasztok!
Gondoltam hozzászólok én is, mint új játékos. Szerintem a bajnokság, ahogy Sanyy01 is megfogalmazta, elsősorban azoknak szán ittartó erőül és játékélményül, akik a topon vannak és kevés előremozdulási lehetőségük van. 1 hónapi játék után én most vettem részt az első bajnokságban, és nem, dehogy vártam a jó helyezést! Aki újonnan jött és arra számít, hogy valaki lesz, az még sose játszott stratégiai játékkal.

A pénzéhességen akadt azonban jobban meg a szemem, amivel nem értek egyet. Láttam én már valóban pénzéhes játékot, ahol ráadásul életben se tudtál maradni, még pénzzel sem, mert a régi játékosok kinyírják az újakat folyton (Grepolis). Na, az egy pénznyelő, hiszen mindegy mit áldozol rá, nincs esélyed. Itt ellenben van döntési lehetőség és igenis esély is. Ha nem akarsz, nem szánsz rá pénzt és sokat kell tamagocsiznod és várnod és várnod. Ha szánsz rá.... Akkor is, csak egy kicsit talán kevesebbet kell visszabontani, majd újraépíteni a fejlődéshez. Szerintem ez egy egész fair játék.

És mielőtt megköveztek, igen, vettem gyémántot, mivel a területből igyekszem a maximális rendelkezésre állót kihasználni, de hogy ezután szánok-e még rá sokat, azon gondolkozom erősen, mivel a területen kívül tényleg kevés értelme van bármire is gyémántot áldozni (addig amíg a full kulturális épületek ki nincsenek kutatva).

Ergo 1 hónap után én tökéletesen elégedett vagyok az 5000. helyezésemmel és 9,5k pontommal. Lesz az sokkal jobb is, ha nem adom fel. :) És nem érzem úgy, hogy ebben gátolva lennék.
 

DeletedUser3

Vendég
Nyo, akkor:
  • Az újabb játékosok le vannak maradva, kevesebb a pontjuk, mint a veteránoknak: Ezzel nincs probléma, a játék az előrehaladást díjazza, miért kellene egy 5 perce regisztrált játékosnak a top10-ben lennie?
  • Ez egy stratégiai játék, így a jobb stratégia (építésben, harcban, stb.) a fontos
  • A ranglista pontok nem adnak további előnyöket, éppen ezért sokaknak nem is fontos a minél nagyobb helyezés elérése
  • Akinek viszont fontos, annak tennie kell érte
  • Idővel a bajnoksági hátrány is behozható, csak ügyesen kell csinálni. (Pl. több egység képzése, vagy 1-2 bajnokság kihagyásával az erőforrások felhalmozása, majd egy bajnokságban ezek felhasználásával jobb eredményt lehet elérni... más módok is vannak, ez csak egy.)
Röviden: visszautasítva.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent