• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Új Bajnoksági pontrendszer igazságtalanságai + megoldási javaslat

Legyen -e "megreformálva" a Bajnoksági pontrendszer?

  • Igen, támogatom, szeretném, ha visszaállítanák a korábbi, alacsonyabb díjazást a ranglista pontokban

    Szavazatok: 0 0,0%

  • Összes szavazó
    20
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser434

Vendég
Sziasztok! :)

Szeretném javasolni, és egyben szavazásra bocsájtani, az új Bajnoksági pontrendszer felülbírálatát, amely a kisebb játékosokra nézve - jelen állapotában - , hátrányos megkülönböztetéssel jár.

Indoklás:

A tegnapi napon már, parázs vita robbant ki a Fórumos Skype szobában ez ügyben, és Hoshi kérésére nyitom ezt a Topikot, hogy lehessen megvitatni, és az itt elhangzott vélemények alapján, továbbítani is a fejlesztők felé, az ügyben leírtakat!

A tényállás az, hogy a Bajnoksági pontrendszer ilyen drasztikus megváltoztatása, a most kezdő játékosokat sújtja leginkább!
Többünkben (név szerint: @mcpaul , @rEEbyzlEE , @Gromadan , @Macipiri , és még sokan mások) felmerült, hogy egyáltalán miért is ad a Bajnokság, ranglista pontokat is, miért nem lehet teljesen külön kezelni, hisz ez (a Bajnokságokon való részvétel) a játékban, ugyanúgy csak egy választható opció, mint pl. a harcos területszerzés, vagy a küldetések teljesítése, a játéknak NEM KÖTELEZŐ eleme!?!?!
Aki csak most kezdi a játékot, még nincs olyan fejlettségi szinten, mint Mi, "nagyobbak", akik a 6 hónapos, új (Tündérek) fajra való várakozás közben, azért tudtunk árut, és hadsereget gyűjteni, alapvetően hátrányból indul.
A Bajnokságok után szerzett ranglista pontok, behozhatatlan-; ledolgozhatatlan előnyt jelentenek annak, akik az elejétől részt vesznek valamennyi fordulóban, pláne, ha ott még "jól" is teljesítenek.
Ezek a pontok, a később becsatlakozó játékosok számára, már elérhetetlenek, hiszen a Bajnokságok hetente kerülnek megrendezésre, felborítva ezzel a játékegyensúlyt is.
Eddig, a ranglista pontok úgy működtek, hogy BÁRKI számára elérhetőek lettek, ha odaért a techfán, amit már más játékosok korábban teljesítettek. Minden egyes pont, "okos" építkezéssel, vagy nagyobb időráfordítással, szorgos terjeszkedéssel a térképen, esetleg nagyobb anyagi áldozattal, stb., de elérhető volt Mindenki számára.
Most viszont ezzel, hogy a Bajnokságok ranglista pontokat is adnak, a később becsatlakozók számára elérhetetlenné vállnak, a korábban lezajlott bajnokságokból származó ranglista pontok!
Már az előző pontozás sem volt túl "ésszerű", azonban mivel csak kevés pontot adott, ám legyen, de a jelenlegi megemelt díjazás a ranglista pontok tekintetében, valódi LEDOLGOZHATATLAN HÁTRÁNYT jelent, a később regisztrálók számára!

Javaslat:

Kezelje a rendszer, teljesen elkülönítve a Bajnoksági pontokat a ranglista pontoktól!
Ne legyenek "belekényszerítve" a játékosok a részvételbe, csupán azért, hogy ne kerüljenek miatta hátrányba! A Bajnokságoknak legyen egy külön ranglistája, akár kettős bontásban pl. "Legjobb harcos" (aki zömében harccal teljesíti a tartományokat), vagy "Legjobb alkusz" (aki zömében vásárlással teljesít) szerepelnének az eredmények, egyféle dicsőségfalként!

Szerkesztés: A javaslat, csak az egyéni meglátásom, és felvetésem a probléma megoldására, nem a fentebb felsorolt társaimmal közösen "alkottuk" meg.
Sőt, kifejezetten kérném, ha valakinek jobb ötlete, vagy bármilyen ötlete támad a probléma rendezésére, az írja ide le hozzászólásként! :)


Köszönöm a véleményeket, hozzászólásokat előre is!
Fontos lenne, mert azok alapján dől el, hogy továbbítva lesz -e a kérésünk a fejlesztők felé!

Legyen szép napotok! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser942

Vendég
Először a "meg Vagyok elégedve a jelenlegi rendszerrel."-re szavaztam, mert itt is azon a véleményen voltam/vagyok, hogy aki dolgozik, az bizony megérdemli a jutalmat és ha ez esetben a ranglista pont az extra jutalom, akkor kapja azt. A hátrányom így is ledolgozhatatlan pl. Feléd, mert nem tudok olyan gyorsan fejlődni, mint a fejlesztők haladnak, így valszeg soha nem foglak "elkapni" :) De nekem nem is szándékom.
Majd rájöttem, hogy igazából engem teljes mértékben hidegen hagy a ranglista, úgyhogy a leghelyesebb részemről a "tartózkodom" lenne, de az viszont nincs...így marad ez az opció("Nem, nem támogatom egyéb okokból") mert vissza nem tudom csinálni....:)
 

DeletedUser

Vendég
Én csak annyit szolok hozzá, hogy a bajnokság túl sok időt vesz el a valós életemből. Mivel nem tudom könnyen magamat fegyelmezni, abba kell hagynom a játékot.
 

Icebird

Felderítő
Egyrészt egyetértek azzal, hogy a bajnokságban való részvételnek ne legyen semmi köze a ranglista pontokhoz, másrészt valahogy jobban kellene balance-olni, mert egy szint után megfizethetetlen a bajnokságba önthető anyagmennyiség, így kénytelen az ember harcolni. Azt viszont hatékonyan csak manunálisan lehet, mert az automata harc elképesztő veszteségeket okoz. Ahogy Cacaoo is rámutatott, egyszerűen nevetségesen sok időt vesz el az ember életéből, ha valaki szeretne az élbolyba kerülni, így számomra ez az egész bajnokság dolog nem annyira jött be sajnos, annak ellenére, hogy lelkesen részt veszek benne.
 

Vanek

Veterán
Én már a bajnokságok bejövetelekor leírtam a véleményem, hogy mennyire igazságtalan a ranglistapontok adása (és nem csak a 'kicsik' szemszögéből, hanem általában mindenkiéből). Adtam megoldási javaslatot is: volt a harcosok szétszedése, de volt a ranglistapontok eltörlése is. Akkor (gondolom, mert még a többségnek új volt, és kevesen voltunk, akik a bétán már egy jó ideje benne voltunk jobban) kevesen voltak mellettem, de úgy tűnik, egyre többen veszik észre azt, amit ott leírtam. :)
 

DeletedUser

Vendég
Amúgy szerintem a későn kezdők nem a bajnokságok miatt vannak hátrányban, hanem mert későn kezdtek, és a a felderítő sebessége fix. Így kevesebb területük van. Ennyi. A bajnokságok meg pont segítenének nekik utolérni a korábban kezdőket. Pl én szeptemberben kezdtem, techfát rég megcsináltam, de az építőm nem csinál semmit, mert nincs hova építenem. Pont a bajnoksággal tudom utolérni, a korábban kezdőket, ha -rengeteg- időt fordítok rá. Sajnos ez a rengeteg idő nem áll rendelkezésre, így nem sokáig fogom tudni aktívan nyomni a bajnokságot. (Amúgy a korábban kezdők, itt is előnyben vannak, ha az eltelt idő alatt folyamatosan termelték a katonákat, mert egyszerűen régebb óta folyik náluk a kiképzés.)

Összefoglalva: A bajnokság pontjaival nem az a baj hogy behozhatatlan hátrányt generál, hanem túl sok idő.
 

Vanek

Veterán
Amúgy szerintem a későn kezdők nem a bajnokságok miatt vannak hátrányban, hanem mert későn kezdtek, és a a felderítő sebessége fix. Így kevesebb területük van. Ennyi. A bajnokságok meg pont segítenének nekik utolérni a korábban kezdőket. Pl én szeptemberben kezdtem, techfát rég megcsináltam, de az építőm nem csinál semmit, mert nincs hova építenem. Pont a bajnoksággal tudom utolérni, a korábban kezdőket, ha -rengeteg- időt fordítok rá. Sajnos ez a rengeteg idő nem áll rendelkezésre, így nem sokáig fogom tudni aktívan nyomni a bajnokságot. (Amúgy a korábban kezdők, itt is előnyben vannak, ha az eltelt idő alatt folyamatosan termelték a katonákat, mert egyszerűen régebb óta folyik náluk a kiképzés.)

Összefoglalva: A bajnokság pontjaival nem az a baj hogy behozhatatlan hátrányt generál, hanem túl sok idő.

Senki nem mondta, hogy a bajnokságok miatt vannak hátrányban; hanem csak azt, hogy a bajnokságok szabályai (és jutalmai) miatt vannak hátrányban. Mellesleg pont azt írták le Macipiri-ék is, amit Te is megemlítesz: hogy a több katona (meg több a nyersanyag) jelentős előny. És nem, nem fogsz tudni előrébb jutni, ha az előtted lévők is annyi időt ölnek bele, amennyit Te is; hiába írsz mást - sőt, még ők fognak tőled jobban elhúzni.
 

DeletedUser

Vendég
Egy kérdés: Az ellenfelek erőssége függ az én fejlettségemtől? Azaz amíg pl varázslónő/papnő III technológia nincs kikutatva, kaphatok ilyen ellenfelet? Mert ha, kaphatok az elég nagy játéktervezési hiba szerintem.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem a javítás nem a végső pontrendszer (ranglista pontok) megváltoztatásában van. (Én harc párti vagyok.)
Szerintem a megoldás:
- a mérföldkő rendszert kellene teljesen megszüntetni, ne legyen végső jutalom, ne függjek a szomszédoktól
- nem szabad ennyi időt elvenni a játékosoktól.
- max 3x (3 csillagig) lehessen harcolni
- túl sok az a tartomány ahol lehet harcolni, valahogy be kellene határolni a maximumát, pl minden másodikban lehessen​
 

DeletedUser

Vendég
hanem csak azt, hogy a bajnokságok szabályai (és jutalmai) miatt vannak hátrányban. Mellesleg pont azt írták le Macipiri-ék is, amit Te is megemlítesz: hogy a több katona (meg több a nyersanyag) jelentős előny.

- Itt konkrétan mely szabályra gondolsz?
Ha a mérföldkövekre, akkor egyetértek, meg kell szüntetni a mérföldkő rendszert.

- A több nyersanyag/katona átmegy pontszámba, először mindenkinek sok van, és "elégetik" az erőforrásaikat. Most biztos több katona/nyersanyag kell egy adott helyhez, mint majd 1 hónap múlva kelleni fog.
- A régebben indultaknak mindig vannak előnyei, én nem látok nagy különbséget a bajnokságból származó előny és a felderítőből származő elöny között. Ha szerinted van, légy szíves magyarázd el. Ezt más is megteheti mert tényleg nem értem, hogy a felderítő munkája miatti több terület mennyivel igazságosabb, mint a lefutott bajnokságokból származó pontszám. Gyémánttal bárki itt is, ott is. átveheti a vezetést.
Bár az igaz, hogy 10 db első hely hoz be 1 hét hátrányt ha a vetélytársad mindig a második. Az eredeti pontrendszerben 100 első hely hozott be egy hét hátrányt, így ez jobb.
 

DeletedUser379

Vendég
Már reggel elolvastam Maci írását, és mostanra azt hiszem fel is fogtam a dolgot:)

Arról van szó, hogy a bajnokságok miatt a kezdőknek esélyük sincs utolérni a régebben játszókat.....hát ez így ebben a formában szerintem nem felel meg a valóságnak.

A dolog szempontjából először is a gyémánthasználatot kiejthetjük mint ismeretlent. Azért tehetjük meg ezt, mert a gyémánt adta lehetőségek pillanatnyilag mindenkinek egyforma módon állnak rendelkezésre - persze aki előrébb van annak nagyobb effektív előnyökkel, aki hátrébb annak kisebbekkel.
Annak, hogy egy most induló utolérjen egy top játékost, egy nagyon fontos kritériuma lenne: nevezetesen, hogy a játék lassabban íródjon, mint ahogy azt egy szorgalmas és odaadó játékos képes végigjátszani.
A ponthátrány csökkentése ebben az "állásidőben" lehetséges.
Ez a feltétel jelenleg érvényes, ezzel nincs is baj.

A teljes utolérés lehetősége azonban már most sem adott a felderítők és a területszerzések miatt.
Mert terület szerezhető az után is, ha valaki végig ért a fán, vagyis állásidőben is tudja gyarapítani a pontjait.
Hogy ez a területszerzésből eredő nem behozható ponthátrány vajon arányaiban mekkora, azt nem tudom...talán 3- 5 %, lehet h több, de nem hiszem hogy jelentősen
Vagyis azonos gyémánthasználat - vagy nem használat - mellett, azonos intenzitással, gógyival és ráfordított idővel bajnokság nélkül sem hozható be a hátrány.
Ezt a hátrányt a bajnokság ranglistapontjai tovább növelik: igaz az, hogy az elmúlt körök adta pontokat nem lehet már megszerezni, és bajnokság által adott ranglistapont állásidőben is szerezhető, akárcsak a területszerzéssel kapott pontok.

Vagyis nem igaz az, hogy kizárólag a bajnokság miatt nem érhető utól az aki hamarabb kezdte, de igaz az, hogy tovább növeli a nem behozható hátrányt.
A fenti feltételeken belül "nem behozhatónak" nevezett hátrány úgy tud behozhatóvá válni, ha a a később kezdő játékos ügyesebb, jobban pörög, több időt vagy több pénzt tud a játékra fordítani mint az elől haladó.
Ezek az utóléréshez szükséges "extrák" a bajnokság miatt tényleg növekszenek.

Hogy elvárjuk-e egy játéktól, hogy adjon lehetőséget a teljes felzárkózásra az itt töltött játékidő különbségek ellenére is...hát ez már egy kicsit filozófiai kérdés.

Szerintem! :)
 

DeletedUser379

Vendég
hopp, de Maci azt mondta hülyeséget írtam, és igaza is van :)

mert a felderítések sem nyomhatók korlát mélkül, azoknak pedig a főépület kapacitása szab határt!

hát....akkor ezek szerint csak a fránya bajnoksági ranglistapontok nem behozhatók.
most én is itt tartok éppen a véleményemmel:)
 

DeletedUser

Vendég
a felderítések sem nyomhatók korlát mélkül, azoknak pedig a főépület kapacitása szab határt!

Láttál már olyan területet, aminek a a főépület határt szab? Ha a játékot annyira nem fejlesztik, hogy oda jutunk, szerintem mindenki abbahagyná...

Átgondolva, szerintem lehet, hogy változtatni kéne a bajnokság ranglistapontokra gyakorolt hatásán... Pl minden héten a bajnokságból származó pontjaid 5%-át elveszted... Ha sok van, sokat vesztesz, de még mindig sok marad. Viszont én nem támogatom az előző semmilyen pontrendszert, vagy hogy egyáltalán ne vegyék figyelembe.
 

DeletedUser845

Vendég
hopp, de Maci azt mondta hülyeséget írtam, és igaza is van :)

mert a felderítések sem nyomhatók korlát mélkül, azoknak pedig a főépület kapacitása szab határt!

hát....akkor ezek szerint csak a fránya bajnoksági ranglistapontok nem behozhatók.
most én is itt tartok éppen a véleményemmel:)

Ez az érv csak akkor működik, ha az a pillanat, amikor már nem nyomható több felderítés a főépület kapacitása miatt belátható időn belül bekövetkezik. Tényleg ez a helyzet, utánaszámolt ennek valaki? Ha az jön ki, hogy több év, akkor az alatt az idő alatt vélhetően kijön valami frissítés, ami tovább viszi a játékot (csökken a felderítés ideje/költsége, nő a főépület kapacitása), így a hátrány örökké megmarad már ilyen szempontból is a régen és újonnan kezdő játékos között. Egyáltalán létezik olyan játékos, aki nagyon régóta játszik és elérte azt a pontot, hogy már nem tud több tartomány felderíteni?
Az már biztos, hogy ahhoz, hogy például 500 tartományt teljesítsen valaki (ami a max. tartomány bővítést jelenti jelenleg a wiki szerint) több év kell.
Emellett természetesen igaz, hogy tovább növelik a hátrányt a bajnokságok; igaza van Saniminek abban, hogy ez komplikált kérdés, nem is megyek bele, mert nem tudok :D

A topichoz: összességében jó ötlet a bajnokságok bevezetése, mert így legalább van mit csinálni. A játék vége fele nem volt mit csinálni akármikor, az építések és felderítések nagyon hosszú ideig tartanak. Persze adott napokon most sem lehet mit csinálni ugyanúgy mint eddig, de már így is van előrelépés.
Nekem sem tetszik, hogy irdatlan mennyiséget kell "grindolni" ahhoz, hogy előkelő helyezést érjen el valaki, dehát a legtöbb MMO ilyen, ez van. Lehet kérni a tervezőket, hogy vegyék lejjebb a harcok/csillagok stb. számát, de nem tartom valószínűnek, hogy ezt az utat fogják választani. Mindenesetre pontosan azért, mert nagyon meg kell szenvedni az előkelő helyezésért jogos, hogy a befektetett munkának megfelelő súlyú jutalomban részesüljön az illető. Mi lehetne ilyen szintű jutalom? Nem nagyon jut eszembe semmi a bajnokság pontokon kívül. Ereklyék? Nem jó, mert a bajnokságok segítségével mindenki előbb utóbb megüti a max. bónuszt és felépíti a csodákat, nem fognak kelleni. Pénz/ nyersanyagok / sereg? Talán. Az is egy opció, hogy a bajnokság során megszerzett dolgok legyenek elegendő jutalmak. De akkor meg a bajnokságpont nem érne semmit és megint át kellene alakítani mindent. A ranglistapontok kettéválasztása jó ötlet lehet éppen ezért, habár nem bízok abban, hogy a tervezők belevágnának ilyenbe. Ezért sem tudok választani egyelőre, végig kell még ezt gondolni.
Egy biztos, az "álljon vissza minden az eggyel előtti verzióra" nem opció szerintem, 100 ranglistapont nevetségesen kevés jutalom volt ahhoz képest, hogy mennyi mindent kell beleölni a jó helyezés érdekében.
 

DeletedUser434

Vendég
Láttál már olyan területet, aminek a a főépület határt szab? Ha a játékot annyira nem fejlesztik, hogy oda jutunk, szerintem mindenki abbahagyná....
@Cacaoo drága! :)

Egy elég lesz, vagy mutizzak többet is (van még, "egypár" ilyenem)?!?! :p

8.1milla.jpg
(Ha nem látszana jól, akkor a Felderítési költség, 8.1 millió lenne, ami ugye, a Főépület jelenlegi felső limitje miatt, lehetetlen... :( )
 

Vanek

Veterán
Nekem is volt már a törpés végén olyan esetem, amikor egyrészt várni kellett az aranyra, másrészt elértem a kapacitás végét. Most jelenleg még nem jutottam el addig, de most éppen áttértem a körkörös felfedezésre, így most épp van még jópár felfedezni váró területem.
 

DeletedUser379

Vendég
Maci de ha így áll a dolog, mint ahogyan mondtad és mutattad is:
Elképzelek egy játékost, aki végig ér az aktuális fán, és eléri a felderíthetőség fent részletezett határát.
Ennek a playernek ezek után vajon nem egyetlen lehetősége a ranglista pont szerzésre a bajnokság?
Erről az oldalról nem vizsgálható a kérdés?
nem tudom, csak kérdezem.
 

DeletedUser1114

Vendég
Maci de ha így áll a dolog, mint ahogyan mondtad és mutattad is:
Elképzelek egy játékost, aki végig ér az aktuális fán, és eléri a felderíthetőség fent részletezett határát.
Ennek a playernek ezek után vajon nem egyetlen lehetősége a ranglista pont szerzésre a bajnokság?
Erről az oldalról nem vizsgálható a kérdés?
nem tudom, csak kérdezem.
Nem az egyetlen lehetőség a bajnokság, kérhet fióktörlést és kezdhet újat is mint én XD
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent