• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Ötletek játékfejlesztéshez :)

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser434

Vendég
Sziasztok! :)

Az elmúlt napokban történt beszélgetéseim, a sok negatív megnyilvánulás sarkalltak arra, hogy klaviatúrát ragadjak, és felvázoljak pár ötletet! :)
Több online játékot játszottam már az Elvenar előtt is, ami máshol működhet, gondolom itt is! Írom össze-vissza, ahogyan jön:

  1. Jó lenne ha "szezonális" küldetések kerülnének bevezetésre, amelyek az évnek adott időszakához kapcsolódnak (Halloween, Karácsony, Húsvét, de, lehetne akár évszakváltáshoz kötni is), és jutalmul valami ehhez kapcsolódó díj járna! :) Pl. most adott lenne valamilyen Karácsonyi küldi, amelynek lehetne a jutalma egy speciális épület, vagy kultúra, amely semmikor máskor nem lenne megszerezhető, csak ezen limitált időszakon (mondjuk 2 hét) belül. Mindenki hajtana érte, hogy Neki is legyen ilyenje, tehát plusz játékidőt jelentene! :)
  2. A szomszédi támogatások növelésére, lehetne bevezetni olyan küldiket, amelyek plusz jutalommal díjazzák a segítséget! :) Főleg egy kezdő karakternél lenne fontos, hogy időben "rá legyen szoktatva", vagy kényszerítve a szomszédok támogatására, így kialakulna a támogatási "kultúrája". pl. lenne olyan küldi, hogy: "Csökken a mágia városunkban, hogy újra növekedjék a varázslat, támogasd 3 szomszédod kultúráját", stb... Az összes felfedezett szomszéd napi végiglátogatása, ismételten csak növeli a játékidőt! (Én már csak tudom, minden nap ezt teszem! :))
  3. "Zsákbamacska" küldik bevezetése! :) Olyan küldetések, ahol nem lehet tudni előre a jutalmat, csak ha már teljesültek (Persze, nem "semmitérő" díjakért, hanem pl. nem bónuszos árut, vagy kisebb kultúrákat, stb. adna!), és nem mindig ugyanaz lenne a díj, hanem véletlenszerű! Ez nem a játékidőt, hanem az "élvezetet" növelné! :)
  4. Harcok "színesítésére" és ösztönzésére, lehetne olyat bevezetni, hogy ha "x"%-al nagyobb túlerővel megy szembe a játékos, és diadalt arat, akkor - a veszteségei pótlására - a legyőzött ellenfél, "legyilkolt" csapatának "x"%-a (mondjuk 1%-a) csatlakozik a saját csapatához! Mondjuk, ezt hívhatnánk hadifogoly ejtésnek is!
  5. De, hogy oda-vissza működjön, be lehetne vezetni a "szökés" intézményét is, pl. harc közben jönne egy üzenet, hogy: "A túlerő ármánykodásainak következtében, a 3 Gólem megszökött, és átállt az ellenséghez!" Így, ha már eleve "nyerő helyzetből" állítottuk is össze a csapatot, mert ez a tartomány "sima liba", akkor sem lehetünk benne biztosak, hogy nem fogják "lekenyerezni" a saját seregünket, így a harc kimenetele sem lesz "kiszámítható"! Újabb izgalmat vinne a játékba! :)
  6. Be lehetne vezetni, időlimites küldetéseket is, amelyekre adna a rendszer szintenként "x" terminust, amely alatt teljesíteni kell, ha nem sikerül, akkor az adott szint vagy gyémánttal kiváltható, vagy örökre elvész! Ezen küldetések olyan díjakért mennének szintén, amik más módon nem megszerezhetőek, és a techfa bizonyos részeihez kapcsolódnának! :) Pl. "Megérkeztél a harmadik fejezethez, itt már több mágiára van szükségünk! Építsd fel a varázslatok kútját városodban, mely növeli "x"%-al a kultúra bónuszod! 1-szint: Rakd le az alapkövet 48 óra alatt, ehhez segítségre van szükséged, ha 20 szomszédod támogatott, kapsz egy alapkövet. 2-szint: Fúrj mélyre, hogy elérd a forrást, erre 24 órád van. Mivel az acélcsákányok kopnak a kemény köveken, szerezz hozzá 1.000 acélt. 3.-szint: Ki kell rakjuk az oldalfalakat, ehhez több márványra van szükségünk, teljesíts 1 márvány tartomány, erre 48 órád van!" És így tovább... :)
  7. Lehessen rúnákat szerezni úgy küldikből, hogy a másoknak adott TP-k után, a saját megfelelő csodánkhoz kapjuk! Pl: "Elkészült a monostorod, gratulálunk, ám a testvéreid még segítségre szorulnak! Segítsd 4 testvériségi tagod monostorának építését 20 tudásponttal! Díj: 1 db. Katonai monostor rúnaszilánk!" :)
  8. A fel nem használt rúnaszilánkokat, vagy a nem bónuszos ereklyéket, fel lehetne használni "megvesztegetésre" a tartományi harcoknál! Mondjuk, vesztett helyzetben nem kellene "bedobni a fehér zászlót", hanem lenne alul egy gomb, hogy "megvesztegetés"! Erre nyomva kijönne egy ilyen üzenet: "Nagyuram, sajnos vesztésre állunk! De, egyik parancsnokunk megkereste a tolvajok vezérét, 6 varázspor ereklyéért beszüntetnék a harcot, és átadnák nekünk ezt a drágakő tartományt! Próbáljunk megegyezni velük, vagy mind itt halunk meg!"
  9. Heti egyszer, pár órán keresztül lenne egy "meglepetés" ajándék, amelyhez folyamatosan ébernek kellene lennie a játékosnak! Úgy képzelem el, hogy: mondjuk szerdán 1 órán keresztül, a városban bárhol feltűnhetne egy varázskondér, amire rákattintva díjat kapna a játékos (pl. nem bónuszos árút)! Ez szintén növelné a játékidőt! :)
Most hirtelen ennyi lenne, ha eszembe jut még valami, ide írom majd hozzászólásként! :)

Mindenkinek további szép napot! :)
 

DeletedUser256

Vendég
1. Jó lenne ha "szezonális" küldetések kerülnének bevezetésre, amelyek az évnek adott időszakához kapcsolódnak (Halloween, Karácsony, Húsvét, de, lehetne akár évszakváltáshoz kötni is), és jutalmul valami ehhez kapcsolódó díj járna! :) Pl. most adott lenne valamilyen Karácsonyi küldi, amelynek lehetne a jutalma egy speciális épület, vagy kultúra, amely semmikor máskor nem lenne megszerezhető, csak ezen limitált időszakon (mondjuk 2 hét) belül. Mindenki hajtana érte, hogy Neki is legyen ilyenje, tehát plusz játékidőt jelentene! :)
Ez a játék, mint mindannyian tudjuk, még a fejlesztése elején van, és ebben az időszakban inkább a hibajavjtás a fontos, illetve a techfa bővítése, az eventek ráérnek;) Különben biztos tervezik a fejlesztők, mivel az INNO legtöbb játékában van. (Főleg most, hogy már Te is felvetetted;)) Igen, jó lenne, több játékidőt adna stb., de csak ismételni tudom magam. :)
2. A szomszédi támogatások növelésére, lehetne bevezetni olyan küldiket, amelyek plusz jutalommal díjazzák a segítséget! :) Főleg egy kezdő karakternél lenne fontos, hogy időben "rá legyen szoktatva", vagy kényszerítve a szomszédok támogatására, így kialakulna a támogatási "kultúrája". pl. lenne olyan küldi, hogy: "Csökken a mágia városunkban, hogy újra növekedjék a varázslat, támogasd 3 szomszédod kultúráját", stb... Az összes felfedezett szomszéd napi végiglátogatása, ismételten csak növeli a játékidőt!
Abszolút jó ötletnek tartom, bár sztem inkább 6 szomszéd, mindegy mi, és elutasíthatatlan legyen. És a fegyvertár után jöjjön.
3. "Zsákbamacska" küldik bevezetése! :) Olyan küldetések, ahol nem lehet tudni előre a jutalmat, csak ha már teljesültek (Persze, nem "semmitérő" díjakért, hanem pl. nem bónuszos árut, vagy kisebb kultúrákat, stb. adna!), és nem mindig ugyanaz lenne a díj, hanem véletlenszerű! Ez nem a játékidőt, hanem az "élvezetet" növelné! :)
Jó ötlet! Alap a FoE! :)
4. Harcok "színesítésére" és ösztönzésére, lehetne olyat bevezetni, hogy ha "x"%-al nagyobb túlerővel megy szembe a játékos, és diadalt arat, akkor - a veszteségei pótlására - a legyőzött ellenfél, "legyilkolt" csapatának "x"%-a (mondjuk 1%-a) csatlakozik a saját csapatához! Mondjuk, ezt hívhatnánk hadifogoly ejtésnek is!
Ez így nekem nem tetszik, de a második feléből ki lehetne hozni valami jót!;)
:eek:
5. De, hogy oda-vissza működjön, be lehetne vezetni a "szökés" intézményét is, pl. harc közben jönne egy üzenet, hogy: "A túlerő ármánykodásainak következtében, a 3 Gólem megszökött, és átállt az ellenséghez!" Így, ha már eleve "nyerő helyzetből" állítottuk is össze a csapatot, mert ez a tartomány "sima liba", akkor sem lehetünk benne biztosak, hogy nem fogják "lekenyerezni" a saját seregünket, így a harc kimenetele sem lesz "kiszámítható"! Újabb izgalmat vinne a játékba! :)
:confused:Na neee! Amiért megdolgozunk, az a mienk! :cool: Bár benne lennék, ha harc végén a 3xosát adná vissza:p
6. Be lehetne vezetni, időlimites küldetéseket is, amelyekre adna a rendszer szintenként "x" terminust, amely alatt teljesíteni kell, ha nem sikerül, akkor az adott szint vagy gyémánttal kiváltható, vagy örökre elvész! Ezen küldetések olyan díjakért mennének szintén, amik más módon nem megszerezhetőek, és a techfa bizonyos részeihez kapcsolódnának! :) Pl. "Megérkeztél a harmadik fejezethez, itt már több mágiára van szükségünk! Építsd fel a varázslatok kútját városodban, mely növeli "x"%-al a kultúra bónuszod! 1-szint: Rakd le az alapkövet 48 óra alatt, ehhez segítségre van szükséged, ha 20 szomszédod támogatott, kapsz egy alapkövet. 2-szint: Fúrj mélyre, hogy elérd a forrást, erre 24 órád van. Mivel az acélcsákányok kopnak a kemény köveken, szerezz hozzá 1.000 acélt. 3.-szint: Ki kell rakjuk az oldalfalakat, ehhez több márványra van szükségünk, teljesíts 1 márvány tartomány, erre 48 órád van!" És így tovább... :)
Csak úgy sziporkázol;):p
7. Lehessen rúnákat szerezni úgy küldikből, hogy a másoknak adott TP-k után, a saját megfelelő csodánkhoz kapjuk! Pl: "Elkészült a monostorod, gratulálunk, ám a testvéreid még segítségre szorulnak! Segítsd 4 testvériségi tagod monostorának építését 20 tudásponttal! Díj: 1 db. Katonai monostor rúnaszilánk!" :)
Megint jó ötlet, de sztem a követelmény túl sok. Inkább 1 testvérét 15 ponttal, vagy egy egyéb emberét 30-cal. (aki nincs testvériségben, vagy kezdő testvériségben van)
8. A fel nem használt rúnaszilánkokat, vagy a nem bónuszos ereklyéket, fel lehetne használni "megvesztegetésre" a tartományi harcoknál! Mondjuk, vesztett helyzetben nem kellene "bedobni a fehér zászlót", hanem lenne alul egy gomb, hogy "megvesztegetés"! Erre nyomva kijönne egy ilyen üzenet: "Nagyuram, sajnos vesztésre állunk! De, egyik parancsnokunk megkereste a tolvajok vezérét, 6 varázspor ereklyéért beszüntetnék a harcot, és átadnák nekünk ezt a drágakő tartományt! Próbáljunk megegyezni velük, vagy mind itt halunk meg!"
Csak a 6. pontnál leírt gondolatomat tudom ismételni:p (bár a 6 ereklye kicsit túl sok, legyen inkább 1, max. 2; és nem tartomány, hanem találkozó.
Erről eszembe jutott egy új ötlet: lehessen szintén ereklyéért egész tartományt megvenni! Pl. Ezt a tartományt megvásárolhatod három 1. bónuszos, két-két 2. sz. nem bónuszos, és egy 3. sz., bónuszos ereklyéért.
Heti egyszer, pár órán keresztül lenne egy "meglepetés" ajándék, amelyhez folyamatosan ébernek kellene lennie a játékosnak! Úgy képzelem el, hogy: mondjuk szerdán 1 órán keresztül, a városban bárhol feltűnhetne egy varázskondér, amire rákattintva díjat kapna a játékos (pl. nem bónuszos árút)! Ez szintén növelné a játékidőt! :)
Jó ötlet, de lehetne mondjuk 5 gyémit szerezni belőle, vagy éppen ha 10 ilyet kinyitsz, kapsz egy különleges épületet!

Ez az én véleményem, nyugodtan vitába szállhattok velem:p, és várom/várjuk a többit ;)
Varga

Szerk+Utóirat:
Mindenkinek további szép napot! :)
Neked is! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Lehet valahogy sokszor kedvelni és támogatni a fenti témaindítót?
Mondjuk én mindjárt odaadnám, a tavaszig rendelkezésemre álló összeset.

Ha mégsem érünk célba, nagy tisztelettel felkérlek, hogy csinálj nekem egy játékot. Lehet fizetős.

Valaki nem ismeri? Bemutatom a Tűzrőlpattanás Feltalálóját, (akinél amazonok kuncsorognak a receptért.) az Offtopichercegnőt, a Bársonyos Tekintet Ne Tévesszen Meg Klubb Főinstruktorát. MACIPIRI. ....Mennyi gittet rágjak, hogy neved örökké nagybetűvel emlegesse Elvenar világa?

És tessék : ha feljön egy komoly téma Varga valahányezernek, :D szép kis hozzászólni valója támad. Mert itt kérem felébredt néhány gondolat.

Könnybe lábadtam, úgy nagyjából térdig.

Az ötletekről, jöhet az egész, azt sem bánom ha jogdíjas.
 

DeletedUser25

Vendég
Ez a játék, mint mindannyian tudjuk, még a fejlesztése elején van, és ebben az időszakban inkább a hibajavjtás a fontos, illetve a techfa bővítése, az eventek ráérnek
A techfa bővitése nagyon lassú folyamat... Az eventek megvalósítása meg nem: számtalanszor említésre került a FoE, az ottani eventek X küldetés szekvenciális teljesítéséből állnak. És lehet egy kereket pörgetni. Kétlem, hogy egy ilyen kidolgozása - miután a küldetések keretrendszere amúgy is adott, hónapokat ölelne fel. (ha van 3 kicsi meg egy nagy feladatom, előbb a 3 kicsit csinálom meg :) )
 

DeletedUser434

Vendég
10. Úgy is lehetne ösztönözni a szomszédok látogatását, hogy napjában egyszer, véletlenszerűen, valamelyik szomszédnál, lenne elrejtve mondjuk egy kincses ládikó, amelyben értékes díjat lehetne találni (pl. 2 db. első kategóriás, bónuszos ereklye)! :) A játékidő szintén nőne, mert alaposabban körül kellene nézni a szomszédoknál, hogy megtaláljuk az ajándékot! Ha másért nem is, ezért biztosan elindulnának a "kicsik" is támogatni! ;)

11. A kereskedelem fellendítéséhez, be lehetne vezetni a kereskedőnél a "határon túli ajánlatok" kapcsolót! Ezt mondjuk napi háromszor lehetne használni, és arra szolgálna, hogy - a mostani rendszerrel ellentétben - nem a 200 legközelebbi szomszéd ajánlatát tartalmazná, hanem a 200 legtávolabbiét! Ez, megoldást jelentene arra a problémára, hogy valamely árucikkből hiány van a testvériségen-; illetve a szomszédságon belül is, akkor lehessen más módon beszerezni, a távolabbi játékosoktól, így kiegyenlítettebbé válna a piac is! :)

12. Szintén a kereskedelmet segítené, és a játékban töltött időt növelné, ha napjában egyszer, egy órán keresztül, véletlenszerűen valaki megkapná a testvériségen belül, a "Kufársegéd" rangot, melyről a következő értesítés érkezne pl.: "Hellron Nagyuram! Ma igazán a szerencse kegyeltje Vagy! Mivel segítettél a Kufárnak cipelni-, és kipakolni a nehéz árukat a piacra, ezért jutalmul, egy órán keresztül, felár nélkül vásárolhatsz Tőle! Ma is érdemes volt jónak lenni!" :) Mivel az, hogy éppen ki, és mikor lesz Kufársegéd, teljesen kiszámíthatatlan, így a játékosok több időt töltenének el a játékban, hogy le ne maradjanak a lehetőségről!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser434

Vendég
Köszi Kedves Sera! :)

Ma ilyen "brainstorming" napom van.... :D:D:D

brainstorming.jpg

13. (Hogy hű maradjak e számhoz :D) Minden egyes péntek 13.-án, lehetne "Szerencseórát" tartani, amikor a szerveren lévő, összes aktív játékos közül, kisorsolnának 10-szer fejenként 100 gyémántot, teszem azt este 19 órakor, "csak úgy"! Nagyban növelné a játékkedvet! ;)

14. Minden hónap közepén lehetne, "Akciós napot" tartani, amikor a gyémántért vásárolható kultúrák kedvezményes ajánlatként megvásárolhatóak! Az ajánlat óránként változna, így aznap sokan lennének fent, ha nem akarnának lemaradni az "áhított kedvencről"! :)

15. Mivel sokan, akik már végigértek a techfán, panaszkodnak, hogy folyamatosan gyűlik csak az arany, és az alapanyag, de nincs mire fordítani, nem lehet felhasználni, a Főépület tárolási kapacitása pedig limites, ezért javasolnám, hogy ezen játékosok részére tegyék lehetővé a TP-k alapanyagért történő vásárlását! Így legalább azt a saját-; illetve mások csodáinak szintemelésére lehetne fordítani! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Köszönjük az ötleteket, rendesen meglepődtem, amikor láttam ezt a rengeteg szöveget. (Holnap még frissen, kipihenten átnyálazom, de első blikkre tetszenek. :))

Kis megjegyzés:

A techfa bővitése nagyon lassú folyamat... Az eventek megvalósítása meg nem: számtalanszor említésre került a FoE, az ottani eventek X küldetés szekvenciális teljesítéséből állnak. És lehet egy kereket pörgetni. Kétlem, hogy egy ilyen kidolgozása - miután a küldetések keretrendszere amúgy is adott, hónapokat ölelne fel. (ha van 3 kicsi meg egy nagy feladatom, előbb a 3 kicsit csinálom meg :) )
De, az eventek megvalósítása is hosszadalmas folyamat. Egyrészt kell találni egy alapot, milyen jellegű legyen az event (ne kopizzunk már mindent máshonnan), azt hogyan lehet megvalósítani, milyen új háttérelemek kellenek (mikor aktiválódik egy event, ha a nyeremény valami új épület vagy valami, akkor az mit adjon, balansz, grafika stb.) Szóval hosszú idő, de nem lehetetlen. 3 kicsi - 1 nagy feladat: attól függ, ha a nagy feladat a játék stabilabbá, használhatóbbá tétele, az szerintem nagyobb prioritással bír. ;) (Rossz hasonlat, de: Vettem egy nyerget a döglött lovamra. Szép-szép, de minek?)

Tehát ahogy fentebb is írták, elsődlegesen az volt a cél, hogy egy alap legyen meg, aztán ezt szép fokozatosan bővítették a fejlesztők. Ugye jöttek a testvériségek, majd az első vendégfaj, Ősi Csodák, aztán majd ki tudja mi jön még. (Jönnek még új dolgok, ezt garantálom. :))
 

DeletedUser434

Vendég
Köszönöm @Hoshi a "meghallgatást", de, ez még korán sem jelenti azt, hogy kifogytam volna az ötletekből! :p
Amint jön, a következő "Isteni szikra", írom ide továbbra is, folytatólagosan!!! :D
Ha csak egy része az ötleteimnek, bekerül a játékba valamilyen formában, már fokozódik a "játékélményem", és, szerintem nemcsak az Enyém... ;)

Szép estét! :)
 

DeletedUser240

Vendég
15. Mivel sokan, akik már végigértek a techfán, panaszkodnak, hogy folyamatosan gyűlik csak az arany, és az alapanyag, de nincs mire fordítani, nem lehet felhasználni, a Főépület tárolási kapacitása pedig limites, ezért javasolnám, hogy ezen játékosok részére tegyék lehetővé a TP-k alapanyagért, illetve aranyért történő vásárlását! Így legalább azt a saját-; illetve mások csodáinak szintemelésére lehetne fordítani! :)

Szeretem az ötleteket, amiket öszegyűjtöttél, és szeretem , hogy vetted a fáradtságot mind leírni. És bocsáss meg, de, Én nem tom, szerintem ez az egy már van. Nem? ( ha csak nekem van, akkor nem szóltam) Sőt, nekem meggyőződésem, hogy segítségadás közben is működik, mert próbáltam. ( Ha csak nem álmodtam. Vagy pillangó voltam..., vagy Dzsuang Dszhi... ) ;):)
 

DeletedUser434

Vendég
Szeretem az ötleteket, amiket öszegyűjtöttél, és szeretem , hogy vetted a fáradtságot mind leírni. És bocsáss meg, de, Én nem tom, szerintem ez az egy már van. Nem? ( ha csak nekem van, akkor nem szóltam) Sőt, nekem meggyőződésem, hogy segítségadás közben is működik, mert próbáltam. ( Ha csak nem álmodtam. Vagy pillangó voltam..., vagy Dzsuang Dszhi... ) ;):)

Húha, de most tényleg húha, nagyon elragadott a hév (vagy a villamos)!!! o_O Köszi Tündérke, az aranyért vásárlás tényleg van, és Mindenkinek, még Nekem is!!! :p Rögtön szerkesztem is, köszi az észrevételt!!! :)
 

DeletedUser434

Vendég
M31otiiiiiiiii......, ha sokszor offolod még a témát, esküszöm, hogy kettéharaplak, de hosszában... :D:D:D
(Aztán pedig, majd jól megnézhetem Magamat (Magadat), hogy mi maradt Belőled... :p)
/U.I. : Egy doboz, pájinkás kakajóval töltött csokibonbonért, elnézem Neked.... ezt is!!! :D:D/
 

DeletedUser

Vendég
Ok. Akkor komolyan.

Mielőtt végigmennék az ötleteken, el kell oszlatnom egy tévhitet, ha egyáltalán van aki nem érti. Akkor leszünk közelebb a valósághoz, ha azt gondoljuk, soha nem lesz több alapanyagunk, termékünk, vagy bármink a jutalomküldetések teljesítésével. Annyi lesz, mint amennyi most van. Az a különbség, hogy nem x helyről fogjuk megszerezni, hanem x + új lehetőségek. Nyilván alkalmanként kevesebbet, de a vége ugyanaz, csak többet játszottál érte. Több öröm. Én azért támogatom mégis ezeket az ötleteket, mert több időt szeretnék ezzel a játékkal tölteni. Hogy egészen közérthető legyek, nagyjából úgy képzeljétek, mintha a lakóépületet nem 15 hanem 20 szinten építenéd, de változatlan a végső befogadóképesség.

1.,- a szezonális küldiket ezer helyen láttuk már. Ne legyünk prűdek. Volt egy eredeti, a másik 999 azt lopta. Ha jobb tőle a játék, én nem szégyellném.
- speciális épület mint jutalom? Vagy továbbra is Harmónia kertje 40x? Nem kérdés.

2., - szomszédi támogatások. Alapból a történet részének kellene lennie, majd azután jöhetnének a rászoktató intézkedések.

3., - zsámkabacska.:D Holnap kezdeném.

4., - átálló egységek. Embereknél konvertálni, elfeknél varázsolni kell hozzá. Mit csinálok 18 átálló orkkal. Átváltom 7.3 kardhányóra?

5.,- áruló gólemek. Én most legyaktam az összeset. Nekem ne szökdössenek. Ellenkezik ezeknek a játékoknak a pszihológiájával. Akkor vesztesz, ha keveset kapsz, akkor nyersz, ha sokat. De mindig kapsz. Nyilván nem vonatkozik a háborús játékokra.

6.,- időlimited:D küldi. Ha azok is meg tudják csinálni, akiknek kevesebb idejük van, akkor jó ötlet.

7.,- rúnás izék. Nem tudok hozzászólni, magam vagyok egy csoda.:D Másféléim nincsenek.

8.,- megvesztegetés. Ebből doktoráltam. Már a szót is imádom, de az ötlet se kutja.

9.,- varázskondér. Ha a játék tudja mikor vagy jelen, lehet jó. Ellenkező esetben bünteti a kevesebb idővel rendelkezőket.

10.,- ez a 2. testvére.

11.,- piackattintgatós. Ez nagyon érdekes, az én agyam azt sugallja, hogy épp akkor leszek felétek, mikor Te felénk. Így megint nem csereberélünk.

12.,- felár nélküli vásárlás. Csak könnyítené a játékot. A csúf emlékű :D 0.30 bevezetése óta is vásárolok, igaz kevesebbet.

13.,- szerencse péntek. Évente ha kettő van...

14.,- akciós nap. Kivárnád a hónapot, más játékos csak akkor venne. Bevétel u.a. + sok munka. Bár tőlem mehetne.

Szóval nem minddel értek egyet, de van egy-két korszakalkotó. A többinél sem kell, hogy igazam legyen. Különben sem %-ra megy. 1 ötlet, ha bekerül egyszer és jobb lesz tőle mondjuk a II.-világ, már nem volt hiába. Bár többen sziporkáznának így.
 

DeletedUser434

Vendég
Off: @m31oti Neeeem tudod letörni az ambícióimat, bárhogy is próbálkozol... :p:p:p

ON!!! : Tudod, hisz mondtam már, Érted is - és Mindenkiért, akit kedvelek itt - ötletelgetek, csak, hogy maradjatok még...., sokáig!!!!!
 

DeletedUser

Vendég
Off:
Szilvi néni szerint egész héten az antiszociál mezemet hordtam és hét végére még egy igazi maxipesszimista melegítőt is vettem fel hozzá.
Nos ... ez az oka, hogy nem írtam eddig ide semmit.
Meg kell nézni, hogy hány geniálnál geniálabb ötlet érkezett és abból mennyi lett bevezetve (öt, de csak felirat szerint, amúgy a többi bent volt már a játékban, vagy nem a játékot éritette, vagy VulturSam ötletére lehet ráhúzni, hogy az a játékot éritette ...)

Már korábban is írtam, hogy a fejlesztő "csapat" működése hagy maga mögött kívánni valót. Az utóbbi időszak pedig megmutatta, hogy a projekt irányítás is százalékértékben az ecetre hasonlít.

(most felhúzom az antiszoc sapkámat is)
Ha az én irányításom alatt dolgoznának ezek a szakemberek, akkor már nem dolgoznának az én irányításom alatt!


On:
Megpróbáltam végig olvasni, de akárhányszor bele kezdtem, lejött a vörös köd a szemem elé. Természetesen nem miattad, vagy az ötleteid miatt, hanem a fentebb írtam miatt.

depi.jpg
 

DeletedUser256

Vendég
Hát nem igaz... Te sosem fogsz kifogyni az ötletekből:confused: :p No, akkor kezdem/folytatom:
10. Úgy is lehetne ösztönözni a szomszédok látogatását, hogy napjában egyszer, véletlenszerűen, valamelyik szomszédnál, lenne elrejtve mondjuk egy kincses ládikó, amelyben értékes díjat lehetne találni (pl. 2 db. első kategóriás, bónuszos ereklye)! :) A játékidő szintén nőne, mert alaposabban körül kellene nézni a szomszédoknál, hogy megtaláljuk az ajándékot! Ha másért nem is, ezért biztosan elindulnának a "kicsik" is támogatni! ;)
Én azt ajánlanám: lehessen eldugni ereklyéket/termékeket egy adott épületbe, és aki először támogatja, az kapja meg! Ez inkább a testvériségi életet élesztené fel, de szerintem ez fontosabb, mint a jószomszédi élet. Persze ez azt is buzdítaná, hogy hátha egy másik tesóságból el tudsz egyet-egyet csórni. :D
11. A kereskedelem fellendítéséhez, be lehetne vezetni a kereskedőnél a "határon túli ajánlatok" kapcsolót! Ezt mondjuk napi háromszor lehetne használni, és arra szolgálna, hogy - a mostani rendszerrel ellentétben - nem a 200 legközelebbi szomszéd ajánlatát tartalmazná, hanem a 200 legtávolabbiét! Ez, megoldást jelentene arra a problémára, hogy valamely árucikkből hiány van a testvériségen-; illetve a szomszédságon belül is, akkor lehessen más módon beszerezni, a távolabbi játékosoktól, így kiegyenlítettebbé válna a piac is! :)
Ez nekem ebben a formában nagyon nem tetszik:confused: Én azt tudnám elképzelni, hogy napi vagy heti x alkalommal felár nélkül vehetsz 200-on belüli, de fel nem fedezett játékosoktól is.
12. Szintén a kereskedelmet segítené, és a játékban töltött időt növelné, ha napjában egyszer, egy órán keresztül, véletlenszerűen valaki megkapná a testvériségen belül, a "Kufársegéd" rangot, melyről a következő értesítés érkezne pl.: "Hellron Nagyuram! Ma igazán a szerencse kegyeltje Vagy! Mivel segítettél a Kufárnak cipelni-, és kipakolni a nehéz árukat a piacra, ezért jutalmul, egy órán keresztül, felár nélkül vásárolhatsz Tőle! Ma is érdemes volt jónak lenni!" :) Mivel az, hogy éppen ki, és mikor lesz Kufársegéd, teljesen kiszámíthatatlan, így a játékosok több időt töltenének el a játékban, hogy le ne maradjanak a lehetőségről!
Nagyon tetszik, bár a szöveg 2. felét megváltoztatnám:confused: :D
13. (Hogy hű maradjak e számhoz :D) Minden egyes péntek 13.-án, lehetne "Szerencseórát" tartani, amikor a szerveren lévő, összes aktív játékos közül, kisorsolnának 10-szer fejenként 100 gyémántot, teszem azt este 19 órakor, "csak úgy"! Nagyban növelné a játékkedvet! ;)
Ez is tetszik, de ha már van, miért ilyen ritkán???:confused: :D:p
14. Minden hónap közepén lehetne, "Akciós napot" tartani, amikor a gyémántért vásárolható kultúrák kedvezményes ajánlatként megvásárolhatóak! Az ajánlat óránként változna, így aznap sokan lennének fent, ha nem akarnának lemaradni az "áhított kedvencről"! :)
Újra csak a... mittudoménhányadik pontban leírtakat tudom ismételni:rolleyes: (Avagy amit a sziporkázással való kapcsolatodról írtam:D)
15. Mivel sokan, akik már végigértek a techfán, panaszkodnak, hogy folyamatosan gyűlik csak az arany, és az alapanyag, de nincs mire fordítani, nem lehet felhasználni, a Főépület tárolási kapacitása pedig limites, ezért javasolnám, hogy ezen játékosok részére tegyék lehetővé a TP-k alapanyagért történő vásárlását! Így legalább azt a saját-; illetve mások csodáinak szintemelésére lehetne fordítani! :)
Hááát, szerintem épp elég lehetőség van mát TP szerzésre... Értem-értem, hogy nem az a fő cél, deee.... akkor is. Erre én más módot keresnék...
 

DeletedUser25

Vendég
Jó elfoglaltságot ad a fórum az ünnepekre...
Egyébként teljes mértékben osztom Csudri véleményét az ötleteléssel kapcsolatban. Az optimisták meg gondoljanak arra mennyi ötlettel rukkolt már ki a jónép a FoE-n is, pár kisebb bevezetésre is került - valamilyen formában :)
 

DeletedUser

Vendég
Olyan ez mint egy nagy közös archívum, azután ha itt nem kell, csokorba szedjük és eladjuk máshol.
Azt hiszem egyébként, nem dolgunk számolgatni az elveszett ötleteket. Jó időtöltés és csak ismételni tudom magam, a fórum van olyan jó mint a játék. Ha nem....
Ha nem kerül soha semmi bevezetésre, úgyis megunjuk.
Persze magamban veletek értek egyet, de még hűtögetem magam, hátha...
 

DeletedUser434

Vendég
Azért, mindent elkövettek, hogy elvegyétek a jókedvemet... , jelzem: sikerült! :(:(:(

Igen, tudom, "borzasztóan naiv" Vagyok, ahogy azt ma Thor is megmondta!!!!
Sajnos, ezt már nem "növöm el", ennyi idősen, már nem fogok/tudok túlságosan megváltozni...

Csak 20-an Vagyunk a testvériségemben, ha az az 5 ember, aki jelezte, hogy két héttől - 1 hónapig terjedő időintervallumon belül abbahagyja a játékot, elmegy, maradunk 15-en..., de minek?!?!?
Ha itt a Fórumon, az a 2 ember, aki még szintén jelezte, hogy nem csinálja ezt sokáig, elmegy, meg fog halni a Fórum, és - az Én személyes kedvencem - , az Off Topik is... :(:(:(:(

Csupán csak próbálkozom/próbálkoznék, hogy valami módon "bent tartsam" a játékban/fórumon azokat az embereket, akiket nagyon kedvelek.....
Ez (ötletelés), egy módja volt ennek, nem jött össze... :(:(:(
 

DeletedUser256

Vendég
Én úgy vagyok vele, hogy a játék (kicsit) jobb, de a fórum tovább élvezhető, mert a játékban a "szádba adják" a tartalmat, itt meg, ha az olvasgatást megunod, neyithatsz te is újat.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent