• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Átjáró a múltba

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok!
Ahogy én látom: Kihívást kerestem az eddigi eventekben (nem igazán volt).
Most kaptunk egy lényegesen gondolkodtatóbbat,mert új.Viszont a szerencsefaktort nem tudják elengedni.
Végigolvastam mindenkinek a hozzászólását, úgy látom a többség ezen a véleményen van.Egyébként hamar rá lehetett érezni az "ízére", viszont a szerencsefaktorral nem igazán tudok kibékülni.
 

Rikari

Veterán
Minden Event a raktárkészleteid használatára és a rendszerességre irányul. Eszeveszett ügyességet nem igényel, kihívás sem igen van benne annak, aki már ismeri a játék mechanikáját (mit mivel hozzon össze minél hamarabb, mit hol talál a városában, ami nagyon hasznos lehet és milyen műveletet hogyan időzítsen). A már havi szinten beépülő Eventek, az addig eltelt idő alatt felhalmozott árukészletedre (tonyozz, bajnokizz, hódíts meg tartományokat), az időgyorsítóidra, a barkácsolás ösztönzésére és a rendszeres visszatérésedre (árútermelések, eszköztermelések) fókuszál.
Viszi amid van, és elveszi amit közben megszerzel.
Amit ad az nincsen arányban azzal, amit (ha minden befektetést beszámolsz) a sikeresség érdekében beleteszel, így én már nem is tekintek egyikre sem olyan szemmel, hogy a jutalmaim a megérős kategóriát verdesik. Persze azért kapsz ezt-azt, hogy ne kenődjél el teljesen, és ne hagyd abba. Jól ki van ez találva, hogy amennyire csak lehet mindig játékban, Eventközelben tartsanak.
Amit az Eventek "fű alatt" művelnek a teljesítési vágyainknak köszönhetően, az pusztán játékpszichológia (erre biztosan van szakemberük), mert ez az egész mozgatórugója.
Minden emberben van teljesítési vágy, egy bizonyos előttünk álló feladat elvégzésére, főleg ha az nem elérhetetlen a számunkra. A mókuskerékbe csak egyszer kell beleugrani, utána már visz a perdület, a gyűjtögetési láz, a feladatmegoldási kényszer. A nem oly régen bevezett ligás jutalmakkal is csak erre erősítettek rá, hogy igyekezz mindig pozícióban maradni. Régebben ilyen nem volt, de a versengési hajlamot, egészen a gyémántos vásárlásokig lehet ezzel már fokozni.
Ha játékfejlesztői szemmel nézem, akkor jól megfogták a lényeget, ha játékosszemmel, akkor ez is egy finomhangolt átejtés. Mondjuk ez engem nem zavar különösképpen, (hagyom magam, hogy megvezessenek), mert nélküle olyan unalmas lenne az élet itt Elvenarban. Ráadásul olyan területeket is megmozgat időnként nálam, melyeket teljesen elhanyagolnék egy szimpla játékmenetben.
 
Utoljára szerkesztve:

polgarmaercell

Erős harcos
Sziasztok,

kövezzetek meg, de nekem ez az újítás tetszik; konkrétan a fődíjak és a napidíjak egyáltalán nem mozgattak meg, azok miatt már régóta elengedtem az eventeket, tehát engem csak ez a kis "játék a játékban" rész dobott fel. Azt aláírom, hogy ezzel aztán célirányosan haladni ( akár fődíj akár napidíj céllal) nem lehet. Rég volt olyan, hogy bosszankodtam, hogy elfogyott a zsetonom :D
Az újdonság varázsa még hat, lehet, hogy a következő eventre már nem fog kitartani ;)
Egyetértek @Wiccara-val! Nekem ez a játszogatós bejön. Egyedül a szerencsefaktor a nem túl jó, de azt is kompenzálták (valamennyire) a 4 zsetonos árakkal :D Még a “szerezz nagy mennyiségű érmét” része sem tetszik annyira a 900E+ arannyal.
 
Utoljára szerkesztve:

Kira7

Veterán
Egyetértek @Wiccara-val! Nekem ez a játszogatós bejön. Egyedül a szerencsefaktor a nem túl jó, de azt is kompenzálták (valamennyire) a 4 zsetonos árakkal :D
Szerintem ezzel a 4 zsetonos árakkal nem kompenzáltak semmit. Nem tudom ti hogy vagytok vele én eddig ahogy figyelgettem a befektetett törp zsetonokkal ugyan ott állok mint mikor a különböző pont számú ládákat stb. nyitogattam. Pl azt is figyeltem eddig hogy egy 3-4 pontoshoz mire kidobja úgy a jeleket hogy össze jön addig elhasználok olyan 50-70 pont körüli zsetont előző eventnél az ládára kivetítve volt 71-78....128 nagyon nincsen különbség. Amennyivel esetleg hamarabb ki jön annyival kevesebb zsetonokat kapok a feladatokért vagy kezdő ajándéknak :D jól ki van ez találva.

Már 1 jó ideje benne van az eventekben ahhoz hogy megnyerd az összes szintet vagy teljes szettet nagy mértékben függ a szerencsétől vagy a befektetett gyémántok számától :) ez az event is ilyen. Így viszont majd benne lesz a testvériségi kalandba vagy idővel a toronyba és így még sokaknak érdemes lesz rá hajtani ( a többségnek így nem lesz teljes az event nyereménye ) ezen az úton haladnak már jó ideje mindegy hogy ládás, ködös erdős stb. vagy ép ilyen mint most ez.
 

Rikari

Veterán
Szerintem ezzel a 4 zsetonos árakkal nem kompenzáltak semmit.
A Bétán 5 zsetonos gyűjtéssel kezdtük el ezt az Eventet, ám hamar kiderült, hogy ez a szám elég nagy torzulást eredményezett a haladás kárára. Menet közben a Bétás elégedetlenkedések nyomására csökkentették le 4 zsetonra, így ez már sokkal tűrhetőbb lett, majd ezt vezették át éles szerverekre.
 

Herannin

Erős harcos
Minden Event a raktárkészleteid használatára és a rendszerességre irányul. Eszeveszett ügyességet nem igényel, kihívás sem igen van benne annak, aki már ismeri a játék mechanikáját (mit mivel hozzon össze minél hamarabb, mit hol talál a városában, ami nagyon hasznos lehet és milyen műveletet hogyan időzítsen). A már havi szinten beépülő Eventek, az addig eltelt idő alatt felhalmozott árukészletedre (tonyozz, bajnokizz, hódíts meg tartományokat), az időgyorsítóidra, a barkácsolás ösztönzésére és a rendszeres visszatérésedre (árútermelések, eszköztermelések) fókuszál.
Viszi amid van, és elveszi amit közben megszerzel.
Amit ad az nincsen arányban azzal, amit (ha minden befektetést beszámolsz) a sikeresség érdekében beleteszel, így én már nem is tekintek egyikre sem olyan szemmel, hogy a jutalmaim a megérős kategóriát verdesik. Persze azért kapsz ezt-azt, hogy ne kenődjél el teljesen, és ne hagyd abba. Jól ki van ez találva, hogy amennyire csak lehet mindig játékban, Eventközelben tartsanak.
Amit az Eventek "fű alatt" művelnek a teljesítési vágyainknak köszönhetően, az pusztán játékpszichológia (erre biztosan van szakemberük), mert ez az egész mozgatórugója.
Minden emberben van teljesítési vágy, egy bizonyos előttünk álló feladat elvégzésére, főleg ha az nem elérhetetlen a számunkra. A mókuskerékbe csak egyszer kell beleugrani, utána már visz a perdület, a gyűjtögetési láz, a feladatmegoldási kényszer. A nem oly régen bevezett ligás jutalmakkal is csak erre erősítettek rá, hogy igyekezz mindig pozícióban maradni. Régebben ilyen nem volt, de a versengési hajlamot, egészen a gyémántos vásárlásokig lehet ezzel már fokozni.
Ha játékfejlesztői szemmel nézem, akkor jól megfogták a lényeget, ha játékosszemmel, akkor ez is egy finomhangolt átejtés. Mondjuk ez engem nem zavar különösképpen, (hagyom magam, hogy megvezessenek), mert nélküle olyan unalmas lenne az élet itt Elvenarban. Ráadásul olyan területeket is megmozgat időnként nálam, melyeket teljesen elhanyagolnék egy szimpla játékmenetben.
Hát nem tudom, én szinte semmit nem költök eventeken, mégis végig lehet érni. Már úgy 5-7 nappal a vége előtt ott toporog az ember. Bár én elég tudatosan figyelek rá, hogy ne költsek, meg nekem nincs is általában sok értékes dolog az eventen :(
 

polgarmaercell

Erős harcos
Szerintem ezzel a 4 zsetonos árakkal nem kompenzáltak semmit. Nem tudom ti hogy vagytok vele én eddig ahogy figyelgettem a befektetett törp zsetonokkal ugyan ott állok mint mikor a különböző pont számú ládákat stb. nyitogattam. Pl azt is figyeltem eddig hogy egy 3-4 pontoshoz mire kidobja úgy a jeleket hogy össze jön addig elhasználok olyan 50-70 pont körüli zsetont előző eventnél az ládára kivetítve volt 71-78....128 nagyon nincsen különbség. Amennyivel esetleg hamarabb ki jön annyival kevesebb zsetonokat kapok a feladatokért vagy kezdő ajándéknak :D jól ki van ez találva.

Már 1 jó ideje benne van az eventekben ahhoz hogy megnyerd az összes szintet vagy teljes szettet nagy mértékben függ a szerencsétől vagy a befektetett gyémántok számától :) ez az event is ilyen. Így viszont majd benne lesz a testvériségi kalandba vagy idővel a toronyba és így még sokaknak érdemes lesz rá hajtani ( a többségnek így nem lesz teljes az event nyereménye ) ezen az úton haladnak már jó ideje mindegy hogy ládás, ködös erdős stb. vagy ép ilyen mint most ez.
sokmindenki mondta:
Ide mindenki képzelje be a fenti hozzászóláshoz hasonló üzeneteket.
Én amúgy se költök sokat az eventekre, főleg nem gyèmántot :gyémánt:. Szerintem valamit kapsz az eseményen, és az nem rossz. Az a kevés gyorsító meg 3 órás termelés, amit berakok a 9 órás helyett, hamar visszajön.

polgarmaercell
 
Utoljára szerkesztve:

Laci0212

Erős harcos
Hát nem tudom, én szinte semmit nem költök eventeken, mégis végig lehet érni. Már úgy 5-7 nappal a vége előtt ott toporog az ember. Bár én elég tudatosan figyelek rá, hogy ne költsek, meg nekem nincs is általában sok értékes dolog az eventen :(
Simán végig lehet érni,2 napja már lakatol...
 
Sziasztok,

kövezzetek meg, de nekem ez az újítás tetszik; konkrétan a fődíjak és a napidíjak egyáltalán nem mozgattak meg, azok miatt már régóta elengedtem az eventeket, tehát engem csak ez a kis "játék a játékban" rész dobott fel. Azt aláírom, hogy ezzel aztán célirányosan haladni ( akár fődíj akár napidíj céllal) nem lehet. Rég volt olyan, hogy bosszankodtam, hogy elfogyott a zsetonom :D
Az újdonság varázsa még hat, lehet, hogy a következő eventre már nem fog kitartani ;)
Egyetértek!
Játszani, szórakozni tökéletes! Aki meg gyémántért játszik és soknak találja az NE költsön rá! Ezt én "csak" egy játéknak tekintem. Sohasem pályáztam a gyémánttal elérhető holmikra - bővítésen kívül nem igazán költöttem másra. ;)
Nekem is tetszik ez a játék a játékban verzió!:)
Sokkal szórakoztatóbb, mint bármelyik eddigi event!:cool:
 

Ferenc99

Erős harcos
Nekem főleg az nem tetszik benne ha napi díjjra megyek rá akkor nem érdemes gyémántot költeni rá mert nem biztos , hogy ki tudom pörgetni túl hosszú idő , így az ilyen típusú eventekre nem érdemes gyémántot költeni , azért írom ide a fórumra , hogy minden játékost figyelmeztessek !
 

Laci0212

Erős harcos
Nekem főleg az nem tetszik benne ha napi díjjra megyek rá akkor nem érdemes gyémántot költeni rá mert nem biztos , hogy ki tudom pörgetni túl hosszú idő , így az ilyen típusú eventekre nem érdemes gyémántot költeni , azért írom ide a fórumra , hogy minden játékost figyelmeztessek !
Teljesen igazad van,ez olyan játszogatós'event lett,mintha kaszinóba mennél.Remélem nem irány-útmutatásnak csinálták!
 

Deathfolk

Veterán
Bár leírtam már 1x a véleményem még mikor el se kezdődött ez a event, akkor megkaptam hogy miért szólom le ha még nem is láttam, csak a béta fórumon olvasottak alapján miért mondok bármit is, na most hogy kipróbáltam még rosszabb a véleményem! :)

Ez a mechanika borzalom, időrabló óvodás szintű feladatok és nyugdíjasoknak való... és meg ne sértődjön ezen senki, nem lenéző értelembe mondom ezt! Azért íróm az óvodást mert kb az a szint összehúzogatni a figurákat... a nyugdíjast meg azért mert nekik van erre idejük... Nem hiszem hogy egy 20-40 éves akinek van 1 csomó dolga, a játék csak 1 kis kikapcsolódás a pár perc szabadidejébe ezzel fog szenvedni hogy fél-1 órán át rakosgatja a figurákat hogy kapjon valami semmit nem érő ajándékot... ráadásul így már dupla szerencsefaktoros lett az egész miközben már az 1et is igazságtalannak tartottam, évek óta írogatom hogy ebbe a játékba az egész eventes mechanika igazságtalan mert nem a játékos tudását díjazza hanem szerencsén múlik, erre fel most csinálnak 1 eventet ahol már dupla szerencsén múlik :mad: 1x hogy milyen figurát kapunk és mennyit kell összerakosgatni, aztán 2x hogy ha megvan a kellő figura akkor meg-e adja a napidíjat vagy nem... szerintem ez már felháborító szint, bár talán még mindig jobb mint az itt a piros hol a piros mechanika, bár ott legalább nem kell ennyi időt rászánni, nem kell óvodás szintű gagyi minijátékkal játszani, így nézve kb ugyanolyan rossz mind a 2 féle event... Még mindig a sima nyitogatós megoldás a legjobb, bár az is igazságtalan a szerencse miatt, pláne hogy valamikor az egész event alatt nem dob be plusz aktuális fizetőeszközt, másnak meg bead mondjuk 1000 pontot is, na az hatalmas igazságtalanság, pláne hogy ligák is vannak, totál elveszi az ember kedvét ha semmi + fizetőeszközt nem nyer, közbe mindenhol olvassa hogy mások meg 1000+ pontot nyernek, úgy persze hogy megvan az arany liga...

De a feladatsor se jó, ezt mi se mutatja jobban mint hogy engem most nem érdekel ez a event és mégis elértem már a lakatot, simán csak azzal hogy naponta csinálom a megszokott dolgaimat... (vagyis semmi plusz erőfeszítést nem kell a feladatsor érdekébe csinálnom) máskor mikor kicsit is érdekel, 3 nap alatt megszoktam csinálni... Aztán lehet várni a napi 1 feladatokra, nagyon nem jó ez így, nem kéne korlátozás, régen voltak erre próbálkozások vagy 3-4 féle feladatsor rendszert is próbálgattak, végül ennél a legrosszabb megoldásnál maradtak :( Ennél még az eredeti verzió is sokkal jobb volt, anno hagyták az embert a saját tempójába végig csinálni, ha 5 nap alatt akkor 5 nap alatt és kész számára vége volt, ez most is lehetne inkább így, mint hogy azt a rohadt lakatot kelljen nézegetni 2hétig... De volt 2 féle végtelenített megoldás is, azok sokkal jobbak voltak, volt 1x a sima végtelenített feladatsor, bár ez talán kicsit könnyű volt mivel lehetett rá készülni. De volt 1 olyan verzió is kb 3éve hogy végtelenített véletlen feladatsor, vagyis pontosabban blokkok voltak 5-6db féle variáció és azokból adhatott be bármilyen feladatot, na szerintem eddig az volt a legjobb megoldás, ott a játékos akaratától függött hogy mennyi feladatot akart megcsinálni, hogy meddig jut el, nem volt korlát, de könnyű se volt... Én anno a játék harmadénál ha tartottam, szóval pici voltam és mégis tudtam csinálni 27db ereklyét, szóval még azt se lehet mondani hogy ez a rendszer a nagyoknak kedvezne, mindenkinek pont ugyanannyi esélye volt sokáig eljutni akkor ha rendesen foglakozott vele, ja és persze akkor még lehetett gyorsítókat is szerezni az eventen. Az is jó lenne ha legalább azokat visszahoznák, legalább lenne valami értelmes is az ilyen eventeken mint ami most is van, ha másért nem legalább a gyorsítókért csinálnák akiknek amúgy nem tetszik az egész...
 

Mihaszna

Veterán
De a feladatsor se jó, ezt mi se mutatja jobban mint hogy engem most nem érdekel ez a event és mégis elértem már a lakatot, simán csak azzal hogy naponta csinálom a megszokott dolgaimat

Azért azt kicsit nehezen hiszem el, hogy a többszörös TP vásárlás, a 3 és 9 órás manufaktúrás termelések, valamint a Bűbájtöredékek "gyártása" beletartozik a napi rituális szertartásodba. :)

Az a baj (szerintem), hogy sokan már úgy tekintenek az eventekre, mintha egy "új faj" lenne: Minél hamarabb a végére érni, befejezni és inkább várni a "végtelenségig", hogy ha véletlenül valami új dolog venné kezdetét, akkor azt le ne késsük. Ezért van az, hogy sok játékos - köztük én is -, már az első néhány nap után zárolva van. Nincs olyan, hogy jó játékmechanizmus, mert mindegyik a szerencsétől függ. Ha most például a ládapörgető verzió lenne és 0(null) + "bigyót" nyernék, akkor szidnám, hogy mekkora egy rossz rendszer, mert semmi nem ad. Legközelebb meg ha megint az volna és sokat nyernék, akkor meg áldanám és imába foglalnám a nevét az illetően, aki kitalálta. Olyanok vagyunk mint a Napraforgó.. arra hajlunk, amerről több napfényt kapunk. ;) Tessék szépen örülni minden apróságnak, mert - ahogy Rikari is írta -, minden jó valamire. Ha másra nem, elrettentő példának. :)

,,Ha csak jó lenne, honnan tudnánk, hogy az jó? Azért kell a rossz, hogy legyen összehasonlítási alapunk." /Ara Rauch/
 

Herannin

Erős harcos
Sziasztok!
Ahogy én látom: Kihívást kerestem az eddigi eventekben (nem igazán volt).
Most kaptunk egy lényegesen gondolkodtatóbbat,mert új.Viszont a szerencsefaktort nem tudják elengedni.
Végigolvastam mindenkinek a hozzászólását, úgy látom a többség ezen a véleményen van.Egyébként hamar rá lehetett érezni az "ízére", viszont a szerencsefaktorral nem igazán tudok kibékülni.
Tudod, az hogy itt a fórumon mit mond a többség, nem igazán számít akkor, ha az üzemeltetők azt látják, hogy a játékosok nagy része meg veszi a gyémántot hogy megszerezze a cuccokat. Fórumozni kevesen járnak, valójában itt a fejlesztéssel kapcsolatos ötleteket zsebelik be, amivel helyettük dolgozunk. Játszani sokkal többen játszanak és a játékosok döntéseit nem látjuk. Becsülni persze tudjuk a döntéseiket ha a mai társadalmat jól leíró fogyasztói modelleket alkalmazzuk rájuk.
 

Kira7

Veterán
Bár leírtam már 1x a véleményem még mikor el se kezdődött ez a event, akkor megkaptam hogy miért szólom le ha még nem is láttam, csak a béta fórumon olvasottak alapján miért mondok bármit is, na most hogy kipróbáltam még rosszabb a véleményem! :)

Ez a mechanika borzalom, időrabló óvodás szintű feladatok és nyugdíjasoknak való... és meg ne sértődjön ezen senki, nem lenéző értelembe mondom ezt! Azért íróm az óvodást mert kb az a szint összehúzogatni a figurákat... a nyugdíjast meg azért mert nekik van erre idejük... Nem hiszem hogy egy 20-40 éves akinek van 1 csomó dolga, a játék csak 1 kis kikapcsolódás a pár perc szabadidejébe ezzel fog szenvedni hogy fél-1 órán át rakosgatja a figurákat hogy kapjon valami semmit nem érő ajándékot... ráadásul így már dupla szerencsefaktoros lett az egész miközben már az 1et is igazságtalannak tartottam, évek óta írogatom hogy ebbe a játékba az egész eventes mechanika igazságtalan mert nem a játékos tudását díjazza hanem szerencsén múlik, erre fel most csinálnak 1 eventet ahol már dupla szerencsén múlik :mad: 1x hogy milyen figurát kapunk és mennyit kell összerakosgatni, aztán 2x hogy ha megvan a kellő figura akkor meg-e adja a napidíjat vagy nem... szerintem ez már felháborító szint, bár talán még mindig jobb mint az itt a piros hol a piros mechanika, bár ott legalább nem kell ennyi időt rászánni, nem kell óvodás szintű gagyi minijátékkal játszani, így nézve kb ugyanolyan rossz mind a 2 féle event... Még mindig a sima nyitogatós megoldás a legjobb, bár az is igazságtalan a szerencse miatt, pláne hogy valamikor az egész event alatt nem dob be plusz aktuális fizetőeszközt, másnak meg bead mondjuk 1000 pontot is, na az hatalmas igazságtalanság, pláne hogy ligák is vannak, totál elveszi az ember kedvét ha semmi + fizetőeszközt nem nyer, közbe mindenhol olvassa hogy mások meg 1000+ pontot nyernek, úgy persze hogy megvan az arany liga...

De a feladatsor se jó, ezt mi se mutatja jobban mint hogy engem most nem érdekel ez a event és mégis elértem már a lakatot, simán csak azzal hogy naponta csinálom a megszokott dolgaimat... (vagyis semmi plusz erőfeszítést nem kell a feladatsor érdekébe csinálnom) máskor mikor kicsit is érdekel, 3 nap alatt megszoktam csinálni... Aztán lehet várni a napi 1 feladatokra, nagyon nem jó ez így, nem kéne korlátozás, régen voltak erre próbálkozások vagy 3-4 féle feladatsor rendszert is próbálgattak, végül ennél a legrosszabb megoldásnál maradtak :( Ennél még az eredeti verzió is sokkal jobb volt, anno hagyták az embert a saját tempójába végig csinálni, ha 5 nap alatt akkor 5 nap alatt és kész számára vége volt, ez most is lehetne inkább így, mint hogy azt a rohadt lakatot kelljen nézegetni 2hétig... De volt 2 féle végtelenített megoldás is, azok sokkal jobbak voltak, volt 1x a sima végtelenített feladatsor, bár ez talán kicsit könnyű volt mivel lehetett rá készülni. De volt 1 olyan verzió is kb 3éve hogy végtelenített véletlen feladatsor, vagyis pontosabban blokkok voltak 5-6db féle variáció és azokból adhatott be bármilyen feladatot, na szerintem eddig az volt a legjobb megoldás, ott a játékos akaratától függött hogy mennyi feladatot akart megcsinálni, hogy meddig jut el, nem volt korlát, de könnyű se volt... Én anno a játék harmadénál ha tartottam, szóval pici voltam és mégis tudtam csinálni 27db ereklyét, szóval még azt se lehet mondani hogy ez a rendszer a nagyoknak kedvezne, mindenkinek pont ugyanannyi esélye volt sokáig eljutni akkor ha rendesen foglakozott vele, ja és persze akkor még lehetett gyorsítókat is szerezni az eventen. Az is jó lenne ha legalább azokat visszahoznák, legalább lenne valami értelmes is az ilyen eventeken mint ami most is van, ha másért nem legalább a gyorsítókért csinálnák akiknek amúgy nem tetszik az egész...
Szia!
Azért van 1 kis ellentmondás a hozzá szólásodba. az elején hibáztatod ezt az eventet hogy nyugdíjasoknak, "idő milliomosoknak" van erre ideje, a végén meg a végtelenített feladat sort tartod jónak...azzal is az jár jól aki "idő milliomos" vagy nyugdíjas , ha van rá kapacitása tud rá sok időt szánni :) .Egyébként mikor a végtelenített feladat sor volt akkor meg az volt a gond hogy egyeseknek nagyobb esélye van akár több fődíjat nyerni mint a többségnek....azzal is volt gond.

Nyár van , szabadságolás, kirándulás, strand idő stb. ez 1 olyan event hogy kényelmesen meg tudod csinálni viszont ha van más kellemes elfoglaltságod és nem erre költöd a drága idődet akkor se vesztesz nagyon semmit.....ha így nézed ez se rosszabb a többinél ;)
 

Rikari

Veterán
Az Eventek mindig pozitívan teljesülő szerencsefaktora, hogy még szerencse, hogy nem kötelező velük játszani, (ahogy Elvenarral sem). :p
Visszagondolva, még soha olyan event nem volt, ami mindenkinek tetszett volna. Van amiben nagyon béna vagyok (kitakargatós), van amivel egészen jól boldogulok. A mostani event nekem szimpatikus és ha dedós, ha nem, én kedvelem. :cool:
Bármit is csinálsz, ha nincsen elegendő időd a játékra, akkor hátrányban vagy ahhoz képest, aki sok időt tud vele tölteni, de ez így van jól. Aki sokat van játékban, az többet is tesz a haladásáért. Ezt a faktort, hogy ne fanyalogjak állandóan, én mindig magamhoz mérem. Ennyi időm volt rá, ennyire futotta, így elégedett is vagyok magammal, miután mindent megtettem annak érdekében, hogy kihasználjam a játékra szánt időmet, kihoztam amit lehet a pillanatból. Régen rossz, ha másokhoz viszonyítom magam, miután ahány játékos, annyi a körülmény is.
Nem lehet az egyediségünket egymással összemosni, és úgy tekinteni mindenre, hogy ha neki jobban megy, akkor nekem miért nem? A különböző lehetőségeink (idő-kapacitás-volumenek) és a randomitás (gyémihasználatot nem beszámolva) eleve nem teszi ezt lehetővé. Én mindig mindennel játszom, ami a játékban adódik, de miért is ne tenném ezt, hiszen ezért lépek be. :ember:
A lényeg abban rejlik, hogy amikor játszom, akkor igyekszem minél hatékonyabb lenni abban a helyzetben, amikor részt vettem Elvenar sok szálon futó világában (Torony-Bajnokság-Event-Fajok-Ősi csodák fejlesztése-Tartományi hódítások-Kalandok-Gyártósoros miniküldetés-Testvériségi kapcsolatok ápolása... etc.). Ha valami miatt csalódás ér, akkor még mindig ott a lehetőség előttem, miután "holnap is van nap". ;)
Engem ez a szemlélet mindig átsegített a nehézségeken, csalódottságon, még a szerencsén alapuló fityisz helyzeteken is. Amiről nem tehetek, az nem szabad, hogy a kedvemet szegje, mert nem is rajtam múlott. :)
 
Utoljára szerkesztve:

Deathfolk

Veterán
Azért azt kicsit nehezen hiszem el, hogy a többszörös TP vásárlás, a 3 és 9 órás manufaktúrás termelések, valamint a Bűbájtöredékek "gyártása" beletartozik a napi rituális szertartásodba. :)

Az a baj (szerintem), hogy sokan már úgy tekintenek az eventekre, mintha egy "új faj" lenne: Minél hamarabb a végére érni, befejezni és inkább várni a "végtelenségig", hogy ha véletlenül valami új dolog venné kezdetét, akkor azt le ne késsük. Ezért van az, hogy sok játékos - köztük én is -, már az első néhány nap után zárolva van. Nincs olyan, hogy jó játékmechanizmus, mert mindegyik a szerencsétől függ. Ha most például a ládapörgető verzió lenne és 0(null) + "bigyót" nyernék, akkor szidnám, hogy mekkora egy rossz rendszer, mert semmi nem ad. Legközelebb meg ha megint az volna és sokat nyernék, akkor meg áldanám és imába foglalnám a nevét az illetően, aki kitalálta. Olyanok vagyunk mint a Napraforgó.. arra hajlunk, amerről több napfényt kapunk. ;) Tessék szépen örülni minden apróságnak, mert - ahogy Rikari is írta -, minden jó valamire. Ha másra nem, elrettentő példának. :)

,,Ha csak jó lenne, honnan tudnánk, hogy az jó? Azért kell a rossz, hogy legyen összehasonlítási alapunk." /Ara Rauch/
Egyedül a TP vásárlás ami "már" nem tartozik a napi rutinomba, de régebben ha megtelt az arany kapacitásom akkor mindig TP-t vettem, aztán mikor elérte a TP ára a 2,5 milliót, erről leszoktam :) De igazából még most se telik semmiből aranyat venni, ha ezt kéri, igaz nem napi rutin de pár másodperc megcsinálni bármennyit is kér, 160 millás kapacitásból még így is tudok venni 64db-ot és van annyi arany töltő tekercs a raktárba hogy még az áremelkedést is beleszámolva kb 6000 TP-t tudnék venni, szóval ez a TP vásárlás feladat olyan mintha nem is lenne, ez nem + feladat, ez 1 kattintás....
3-9 órás termelés szerintem mindenkinek napi rutin, a kérdés csak hogy ki hány db manúba termel, amúgy ilyen feladatokból nem is volt sok csak az elején, aztán inkább mennyiséget kért, az pedig gyakran úgy is megvan hogy nem is manúból gyűjtöm be hanem eventes épületekből, vagy holdkőtárból, aztán azt veszem észre hogy megvan 1 olyan feladat hogy "gyárts tiszteséges mennyiségű ..... árut" aztán hozzá se értem még a manukhoz de kész van :D Igaz nekem az eddigi összes eventes épület kint van, kb 25db de most nem számolom meg, van több amiből 2is lent van...
bűbájtöredékek, van 9db holdkőtár szettem, azokból napi 4725 bűbájtöredék jön be, így az ilyen feladatok is megvannak, nem kell az akadémián külön bezúznom ezért semmit se, de amúgy az se lenne gond, kb mint a TP vásárlás, van vagy 200+ épületem a raktárba ami nem kell, semmibe nem tart +töredéket szereznem.
Van még a víziópor szerzés feladat, én napi átlagba 6-9 barkácsolást csinálok, de néha akár 10 felett is ha jókat ad be, ezért is húztam 30as szintre az orákulumot is, mert én eleve rengeteget barkácsolok és így kapok utána érző árut is, ha meg összejön a 100 pont akkor a ládából akár gyémánt is eshet, bár sajnos ennek az esélyét már nagyon lekorlátozták, de ettől független én nonstop barkácsolok erre nyomom el a gyorsítóim 1 részét, így ezek a feladatok se okoznak nehézséget, amit kér vízióport az nekem azonnal, vagy max 6 óra alatt megvan.

Az eddig felsorolt feladatok olyanok hogy vagy azonnal megtudom csinálni pár kattintással amit nem tartok +az event miatti erőfeszítésnek, igaz alapból nem csinálnám de 1 kattintás nem feladat, vagy pedig olyan kérés a manuk esetén amik pár óra alatt megvannak. Ami már tényleges lassító tényező a feladatsorba az a ereklyék gyűjtése, vagy pedig a tartományok, bajnoki, torony kérése, de ha ép bajnoki van akkor ezek se gondok mert abból amúgy is megvan. A gond vagyis várakozás akkor van ha ép megcsináltam a szokásos 31 bajnoki tartományom, a toronyba ép 1 kapunál vagyok és a térképen pedig ez miatt nem vagyok hajlandó sima tartományt csinálni, na akkor várni kell a következő kör bajnokira, ami nálam 8óra, vagy ha hétvége van akkor keddig kell várni, az ereklyékre szintén, bár addig simán össze jön a barkácsból is, ott is lehet ereklyéket szerezni. Viszont a legtöbb feladatnak van alternatív kérése, lehet választani 2 lehetőségből, én kb mindig tudtam úgy választani hogy nem került sok várakozásba, max 1-2x volt hogy bajnokira kellett várnom. Csak annyit csinálok máshogy ez a event maitt hogy mikor belépek a városba nem húzom be azonnal az összes termelést, hanem előbb elolvasom a feladatot és úgy gyűjtöm be ami kell, aztán adta a következő feladatot ahhoz megint leszedtem amit kért, és így tovább, persze erre lehetne mondani hogy mégis foglalkoztam az eventel, de szerintem ez a minimális odafigyelés ami napi kb +2percet jelent ahhoz képest mintha ép nem lenne event, nem jelent plusz foglakozást.

Amikor olyan event van ami érdekel, akkor fogom a feladatsort ami mindig elérhető előre (a mostaniba egyáltalán bele se olvastam annyira nem érdekelt) aztán csinálok gyártási tervet a feladatsor alapján, lerakok előre + manukat, műhelyeket amikbe előre legyártom a feladatokhoz a kéréseket, a bajnokiba nem csinálom meg azonnal a szokásos 31 tartományom csak is annyit amit ép kérni fognak a feladatok ereklyéket, ezt is előre eltervezem így 1kör bajnokiból kb minden ilyen feladat kifér a lakatig, ha nem akkor etetem a jeges medvét is amit amúgy nem szoktam. A tornyot se csinálom meg azonnal hanem otthagyom a feladatok miatt, aztán 2-3. nap a termeléseket sorendbe begyűjtöm és ott is vagyok a lakatnál :) Az eventes épületeket, szetteket nem akkor gyűjtöm be mikor kész vannak hanem azokat is a terv szerint, így van hogy ott állnak készen mondjuk órákat mert még 6 feladattal korábban vagyok, de terv miatt tudom hogy 1óra múlva kelleni fognak stb na ilyen az ha megtörőm a napi rutinom és foglalkozok az eventtel, ezek közül most semmit se csináltam, még a feladatsort se olvastam el előre. Csak a napi feladatot olvastam el belépésnél és ahhoz gyűjtöttem be ami kellett, gyorsító használta nélkül, kivéve a barkácsnál, de ott nekem a napi 15-20 óra gyorsító elhasználása az napi rutin :) Így 8 nap alatt értem el a lakatot, mikor foglalkozok vele akkor 3 nap alatt szoktam :D Viszont most így ebbe belegondolva 1 valamire tényleg jó volt ez a event, hogy rájöjjek hogy igazából totál felesleges tervet készítenem és dolgozni vele, mert anélkül is gyorsan megvan :)
 

polgarmaercell

Erős harcos
Pontosítanám a fentebb kifejtett véleményet. Az csak első benyomás volt. Az event menete tetszik nekem, a szerencsefaktor annyira nem (pl.: amikor d3 kell egy csomót kell várnom, ha nem az kell, egyből kijön.) Jutalmak szempontjából egyáltalán nem éri meg. A nagydíjaknál nem tartok előkelő helyen, és sok épületet sem szereztem. Ha a fejlesztők ezt szeretnék csinálni a többi eventtel, gratula nekik. (Hogy pontosan mihez...)
 
Fent