• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Átjáró a múltba

Herannin

Erős harcos
Hát így elsőre még nem kristálytiszta a helyes stratégia, de szerintem mindenképp jó, ha újításokkal kísérleteznek, mert a csak szerencse alapú megközelítés engem személy szerint nem annyira motivál. Viszont az ilyen kombinálgatás az ott tart a játék előtt és hát végülis maga a játék is egy nagy kombinálgatás.
Ez a 3x5ös lakosságadó épület ami van az eseményen, az tetszik.
 

Burney

Felderítő
Hát így elsőre még nem kristálytiszta a helyes stratégia, de szerintem mindenképp jó, ha újításokkal kísérleteznek, mert a csak szerencse alapú megközelítés engem személy szerint nem annyira motivál. Viszont az ilyen kombinálgatás az ott tart a játék előtt és hát végülis maga a játék is egy nagy kombinálgatás.
Ez a 3x5ös lakosságadó épület ami van az eseményen, az tetszik.
Nekem úgy tűnik így is nagyban függ a szerencsétől hogy összejön e egy 3-4 rubintot adó ajánlat.......
 

Herannin

Erős harcos
Hát elég hektikusnak tűnik az event. Most még nem fogtam neki, mert gondolkozok a jó stratégián.
Szerintem én azt fogom mérlegelni, hogy a 1 db piros kőért mennyit kell fizetni, illetve hogy az ajánlat dobhat-e joker kártyát, vagy sem és a napi fődíj dobás hány %.
Az ajánlatok ára a szükséges eszközök szintjeinek az összege.
Pl.: Most van ajánlat 1 pirosért 5ös figura, 5ös eszköz, 5ös kocka-->na ez nagyon drága, dobtam is a kukába. Van másik ajánlat 3 pirosért: 4es figura, 1es eszköz, 6os kocka-->ez nekem már jónak tűnik, főleg úgy, hogy 14% eséllyel 3 joker kártyát is adhat.

Egyébként jól látom? minden nap törlődik a tábla tartalma és új cuccokkal indul a nap a táblán?
 

Susanh

Erős harcos
Biztos sok időt és fejtörést okozott a fejlesztőknek egy új fajta eventet kitalálni,hogy változatos legyen.Le a kalappal a fejlesztők előtt,tényleg minden tiszteletem az övék,nekem ilyen biztos nem jutna eszembe..,pedig 3 órán àt szedtem a szilvát a ház előtt,ami dög unalmas volt…
De valahogy most nekem ez az event nem jön be. Sem a főnyeremény sem ez az új fajta metódusa az egésznek.
De sebaj, legközelebb hátha valami olyan lesz,ami jobban tetszik :)
 
Utoljára szerkesztve:

Rikari

Veterán
minden nap törlődik a tábla tartalma és új cuccokkal indul a nap a táblán?
Nem vettem ilyet észre, hogy törlődik bármi is. Te tudsz csak kukázni és ezzel változtatni a kívánságok összetételében. Képzeld csak el, hogy egész nap próbálod összehozni a legmagasabb értékű feladványt, és már közel jársz, erre másnap amikor jössz, minden más, veszett a munkád vele a kedved is. Lehet, hogy 2 napig is rakosgatom a figurákat, hogy a 4 drágakövet érő alsó feladványt megcsináljam....lenne is azonnali szívproblémám, ha ez eltűnne másnapra. :D
 

Herannin

Erős harcos
Nem vettem ilyet észre, hogy törlődik bármi is. Te tudsz csak kukázni és ezzel változtatni a kívánságok összetételében. Képzeld csak el, hogy egész nap próbálod összehozni a legmagasabb értékű feladványt, és már közel jársz, erre másnap amikor jössz, minden más, veszett a munkád vele a kedved is. Lehet, hogy 2 napig is rakosgatom a figurákat, hogy a 4 drágakövet érő alsó feladványt megcsináljam....lenne is azonnali szívproblémám, ha ez eltűnne másnapra. :D
Lehet csak én néztem be, de inkább rákérdeztem, mert én is szívrohamot kapnék ha tele tolnám a táblát és másnap meg menne a levesbe a fele.
 

Rikari

Veterán
Olyan mint a ládapörgetős csak előtte béna feladatokat kell megoldani ami időrabló , nem jön be , minek ez ?
Ferenc te vagy az ügyeletes Duli-Fuli? :)
Nézd, ha neked nem tetszik, akkor nem csinálod. Nem olyan, mint a ládapörgetős, ez egy kirakós típusú játék. Nem rohanós, kicsit jobban odafigyelős. Egy biztos, nem kötelező játszani vele, hiszen a játékon belül ez egy egyéni döntésen alapuló elfoglaltság, mint minden más Event.
Már többször észrevettem magunkon, (olykor engem is beleértve), hogy olyan nehezen alkalmazkodunk az új dolgokhoz, ha tennünk kell érte esetleg többet is mint eddig, de ne mondja nekem senki, amikor kirakta a legmagasabb pontszámú feladatot és ezzel elindult a haladás útján a drágakövekkel, hogy az nem okoz sikerélményt.
Próbáljuk már meglelni az apró örömeket is abban, amit éppen csinálunk a játékban. Ha állandóan azt figyeljük, hogy hogyan nem, akkor annak az egyáltalán nem lesz a vége. Aki kicsit is szórakozásként /időt hagyva magának/, tekint erre az Eventre és nem a gyors haszonszerzésre koncentrál állandóan, annak szerintem kellemesen mókás is lehet a párosítással kirakós stílus.
 

Ferenc99

Erős harcos
Ferenc te vagy az ügyeletes Duli-Fuli? :)
Nézd, ha neked nem tetszik, akkor nem csinálod. Nem olyan, mint a ládapörgetős, ez egy kirakós típusú játék. Nem rohanós, kicsit jobban odafigyelős. Egy biztos, nem kötelező játszani vele, hiszen a játékon belül ez egy egyéni döntésen alapuló elfoglaltság, mint minden más Event.
Már többször észrevettem magunkon, (olykor engem is beleértve), hogy olyan nehezen alkalmazkodunk az új dolgokhoz, ha tennünk kell érte esetleg többet is mint eddig, de ne mondja nekem senki, amikor kirakta a legmagasabb pontszámú feladatot és ezzel elindult a haladás útján a drágakövekkel, hogy az nem okoz sikerélményt.
Próbáljuk már meglelni az apró örömeket is abban, amit éppen csinálunk a játékban. Ha állandóan azt figyeljük, hogy hogyan nem, akkor annak az egyáltalán nem lesz a vége. Aki kicsit is szórakozásként /időt hagyva magának/, tekint erre az Eventre és nem a gyors haszonszerzésre koncentrál állandóan, annak szerintem kellemesen mókás is lehet a párosítással kirakós stílus.
Nem azt mondom , hogy nem jó , de a ládapöris az szép és könnyebb nyerni vele , ez olyan játszogatós , időigényes nem az a fajta amire szívesen költök gyémántot én legfőképpen így válogatok , a ládapörinél mehet a gyémi mert nem kell vele molyolni ha nem lenne gyémánt azt mondanám tök jó , de így ....
 

Rikari

Veterán
ez olyan játszogatós , időigényes
Pontosan ez benne a lényeg, és ezt te is jól megfogtad most, amit mindig bizonygatok.
Miután Elvenar egy játék, így abban természetes, hogy "játszogatós" elemek vannak. Gyere és lazíts te is, kapcsolj ki a mindennapok pörgéséből.
Ha elengeded magad, akkor eltereli a figyelmed, lefoglal és kizökkent. Tudok olyanról, hogy a játék és annak közösségi elemei átsegítettek már másokat gyászon, váláson, munkahely elvesztése okozta nehézségeken, enyhítette az emberi elszigeteltséget, oldotta a kifejezetten pszichét megviselő problémákat. Minden nap ad egy olyan elfoglaltságot és sikerélményt a rendszerességével, jutalmazásaival, más irányú feladatmegoldásaival, hogy addig is, amíg játékban vagy, feledtetni tudja azt, ami éppen emészti az embert.
Aki munkaként tekint a játékban eltöltött időre is, az nem látja és nem is élvezi azokat a pillanatokat amit Elvenar két kézzel nyújt felénk. Ki kell használni és élni kell ezzel a lehetőséggel. Minden emberben ott szunnyad az önfeledt játék utáni vágy, ami gyermekként teljesen természetes, csak idővel az ember ezt a tulajdonságát elnyomja magában. Ez egy kiváló (terápiás) tér arra, hogy a régen bezárt ajtót kinyissuk, kilépjünk a valóság oly sokszor zord világából, és ha csak rövid időre is, de újra gondtalanok lehessünk. Nem jó az, ha ott is problémákat gyártunk, ahol éppen annak az ellenkezőjével lehetne gazdálkodni.
Ha belegondolsz a játékban nincsenek megoldhatatlan, tehetetlen, végleges és megváltoztathatatlan helyzetek, azokat mindig mi gyártjuk az elégedetlenségeinkkel és türelmetlenségeinkkel. Nincsenek büntetések és olyan kudarcok, melyek szinte padlóra teszik az embert, csak akkor, ha nem a helyén kezeljük a játékot. Ha itt is mindig a hibákat keressük, azonnal "padlót fogunk" ha valami nem jön össze, vagy némileg több időt igényel a megoldás, akkor a szemléletváltás hiánya miatt, a saját szórakozási lehetőségünket vesszük el magunktól.
Minden rajtunk múlik, hogy mennyire tudunk benne elmerülni, mennyire tudjuk átadni magunkat a játék örömének, miközben a jó megoldásokat keressük a sikerességünk érdekében. Ebben sokat segít a fórumunk, a játékon belüli kapcsolataink és azok az ismeretségek, melyik itt kezdődtek, de már régen túlmutatnak azon, hogy szimplán csak közös a játékunk.
Sok esetben személyes talákozások jöttek létre, barátságok alakultak ki az idők folyamán, a játéknak köszönhetően. A magányosan élők és játszók társra, közösségre leltek, bővültek az emberi kapcsolataik. Az, hogy ezek a kapcsolatok tovább hogyan alakulnak, már a valóságban meghozott döntéseink határozzák meg, de egy biztos: Elvenarban kezdődtek. A kizökkenni, elvonulni vágyók pedig megtalálhatták itt a kikapcsolódás (arctalan) lehetőségét. Tehát mindenki megkaphatja magának azt, amire vágyik egy közösségi, virtuális játékon belül, ám hogy hogyan gazdálkodik a lehetőségeivel, az már kifejezetten az egyéni döntésein múlik.
Amiről írtam az sokkal mélyebb gondolatokat vonultat fel, mint az, hogy a jelenlegi Event mennyire szimpatikus a számodra, vagy mennyire nem. A szoba közepén játszó gyereknek is összedől időnként az általa épített vára, de átlendül rajta és szinte azonnal újra kezdi az építést. Nem morgolódik, nem kritizálja önmagát, nem hibáztatja az építőkockáit, hanem folytatja és nekirugaszkodik meg egyszer, ha van benne elegendő kitartás. Mint minden, ez is egy tanulási folyamat eredménye, viszont mire eljut egy olyan szintre, hogy egyedül várat épít, akkor már azt is tudja, hogy mindig van rizikó, az pedig egyformán magában hordozza az összeomlást és az új kezdetet is.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Én tényleg nem értem a fejlesztőket. Elég zajos visszhangja volt már a csiki-csuki event megoldásnak is, hogy túl nagy benne a véletlen szerepe, ami a sikerességet tekintve nagyon nem mindegy. Illetve pont abból vett el, ami régebben Elvenar lényege volt: hogy a játékos teljesítményen múlt sok minden.
Erre ezzel a mostanival készítenek egy olyan megoldást, ahol még nagyobb a szerencse jelentősége.
De rendben, ha ez az irány, állok elébe, várom azt a megoldást, amelyik még kisebb eséllyel engedi a játékosi ügyességet érvényesülni, és még inkább a mák/a gyémi faktor viheti előre, de cserébe legalább jó nyeremények is nyerhetők. :)
 

Wiccara

Veterán
Sziasztok,

kövezzetek meg, de nekem ez az újítás tetszik; konkrétan a fődíjak és a napidíjak egyáltalán nem mozgattak meg, azok miatt már régóta elengedtem az eventeket, tehát engem csak ez a kis "játék a játékban" rész dobott fel. Azt aláírom, hogy ezzel aztán célirányosan haladni ( akár fődíj akár napidíj céllal) nem lehet. Rég volt olyan, hogy bosszankodtam, hogy elfogyott a zsetonom :D
Az újdonság varázsa még hat, lehet, hogy a következő eventre már nem fog kitartani ;)
 

Herannin

Erős harcos
Én tényleg nem értem a fejlesztőket. Elég zajos visszhangja volt már a csiki-csuki event megoldásnak is, hogy túl nagy benne a véletlen szerepe, ami a sikerességet tekintve nagyon nem mindegy. Illetve pont abból vett el, ami régebben Elvenar lényege volt: hogy a játékos teljesítményen múlt sok minden.
Erre ezzel a mostanival készítenek egy olyan megoldást, ahol még nagyobb a szerencse jelentősége.
De rendben, ha ez az irány, állok elébe, várom azt a megoldást, amelyik még kisebb eséllyel engedi a játékosi ügyességet érvényesülni, és még inkább a mák/a gyémi faktor viheti előre, de cserébe legalább jó nyeremények is nyerhetők. :)
Sajnos elég egyértelmű, hogy a fejlesztők számára az, hogy az eventeken a jutalmak megszerezhetőségét ügyesség függővé tegyék, egész egyszerűen nem érdekük, mivel szerintem az ügyes/okos és emellett aktív játékosok száma elég kevés, viszont ennek az ellentéte nagy számban van jelen a játékban.
Nyilván fontos szempont a bevétel a játék készítői számára és a jogot erre szerintem senki nem is vitatja. Ebből következik persze az is, hogy úgy lehet több pénzt csinálni a játékkal, ha nem a teljesítménytől teszik függővé a nyereményeket, hanem a szerencsétől, mert így a nem épp kiemelkedően ügyes/okos játékosok (a nagy többség) is kapnak jutalmat, illetve kevéssel lesznek lemaradva a fontos cuccokról.
És itt a lényeg: ha csak kevéssel vannak lemaradva a 10es épületről, akkor könnyebben költenek egy kis pénzt hogy behozzák a hiányt.
Az aktív és okos játékosok, akik motiváltak, azoknak ha van tétje az eventnek, úgyis megveszik a hiányzót ha nem, akkor meg úgy sem.
Ebből kifolyólag még igazságosnak is tartom, hogy szerintem az eventeken megszerezhető dolgok kifejezetten gyengék lettek az elmúlt időszakban az ügyesebb játékosok számára, hiszen így előre látják, hogy nem érdemes komoly erőforrásokat befektetni az eventekbe, csak akkor ha épp nagy ritkán van valami jó cucc is. Persze ez csökkenti az ügyesebb játékosok motivációját, de úgysem belőlük élnek a tulajdonosok (kivéve 1-2 nagyon elvetemült top játékost, aki mindent is megvesz, de a nagy képben ők is csak kis halak).

Viszont az event mint minijáték szerintem jól sikerült, mert lehet rajta agyalni, illetve a szerencse faktor a nagyon nagy számú poharazás miatt azért sokkal kiegyenlítettebb lesz a nagy számok törvénye alapján. Kevesebb lesz a szélsőségesen szerencsés és a szélsőségesen peches.
 

Kira7

Veterán
Biztos sok időt és fejtörést okozott a fejlesztőknek egy új fajta eventet kitalálni,hogy változatos legyen.Le a kalappal a fejlesztők előtt,tényleg minden tiszteletem az övék,nekem ilyen biztos nem jutna eszembe..,pedig 3 órán àt szedtem a szilvát a ház előtt,ami dög unalmas volt…
Szia!
Túl bonyolult nem volt ez egésznek 1 nagyobb csecsemő vagy óvodás készség fejlesztő játék a logikai alapja. A felnőtteknek általában hasonlót számokkal szoktak csinálni kis kikapcsolódásra , találsz több hasonlót a neten, még nehezebbet is. Ezt emelték ide be az eventbe semmi ujjat nem találtak ki max. a jeleket :)
 
Fent