• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Őszi Csillagjegyek

DeletedUser3513

Vendég
de azok akik azon panaszkodnak h nehéz az event vagy sokszor kapnak egymás után kellemetlen/hosszú küldetést de lehet haladni ha a városod balancolt
én most egy ilyen sorozatban vagyok benne:
- Felderítés (44óra) - techfa (már végeztem vele) - 15 víziópor (számomra felesleges 1-2 vízióporos nyereményeket nem barkácsolok)
- 5db szerszámosláda (24óra - a jól ballanszolt városomban 3 műhellyel kell egy napig megtermelnem az alapanyagot)
- Felderítés (lásd fent)
- 5 db szerszámosláda (lásd fent + most már második napja küzdök 3 műhellyel, mert 5-ben folyamatosan megy a szerszámosláda)

még van 10 óra, hogy kész legyenek a szerszámosládáim, a gyorsítóim fogytán és kezdek kifogyni az optimizmusból és az ötletekből is, hogy mit fogok csinálni, amikor teljesen lenulláztam a gyorsítóimat. Gyorsítók nékül egy ilyen feladatsorozat az event idejének majd a negyedét elviszi és mindezért 240 kulcsot kapok.

Most már mondhatom, hogy hetek óta agyalok a jobbító ötleteken, mert a macik szépek és hasznosak is. Utoljára az akadémia fejlesztésének grafikája tetszett nagyon, de ez most azt is felülmúlja. Anno írtam fórumra, hogy kaphatnánk-e egy kis akciót a varázslatos műhelykre, ma ezt is megkaptuk.

Szóval igen, vannak pozitívumok, de amikor rettegve várom, hogy 10 óra múlva milyen feladatot fogok kapni, az nem játék, az nem szórakozás ...
 

Mihaszna

Veterán
Azért így homloktól-bokáig betakarózva az ágyban.. csak szívom magamba a tudást.. Oh, taníts Mester! Mondjad még! ..
 

Deleted User - 204368

Vendég
Szóval igen, vannak pozitívumok, de amikor rettegve várom, hogy 10 óra múlva milyen feladatot fogok kapni, az nem játék, az nem szórakozás ...
de azt elfelejted h az event célja nem az h neked 3 macid legyen lvl 10es. sőt 2 db se legyen. kicsit durva lenne h ezeket meg tudnád szerezni mint pl a sellőknél is. azért megtolná a városokat túlon túl. azt látod h 3x kaptál 1 napos termelést de előtte hányszor kaptál olyat h termelj X egységet v használj fel Y tp-t? ezt is számba kéne venni mert csak a rosszra koncentráltok. én is kaptam 1 napos termelést utána kaptam 5 db 1 perc alatt teljesíthetőt. na bumm. itt is célja a játéknak az idő igényessé tegyék. persze h írtátok sokan h egymás után kaptak 3 egyforma küldit. ez számomra roppant különös h miként tudja ezt a rendszer kisorsolni nekik mert kicsi az esély erre.
 

Deleted User - 204368

Vendég
Azért így homloktól-bokáig betakarózva az ágyban.. csak szívom magamba a tudást.. Oh, taníts Mester! Mondjad még! ..
értem h a véleményem csak a saját városomra korlátozódik de leírtam h jogos a panaszkodásotok mert felborítja az eddigi város berendezkedéseket. nem akarok észt osztani nem akarom megszabni h csináld a városod tapasztaltabbak és gondolom jobb játékosok is vagytok. ez így van és nekem ezzel nincs is semmi bajom
 

DeletedUser3513

Vendég
de azt elfelejted h az event célja nem az h neked 3 macid legyen lvl 10es
Nem felejtettem el
a kitűzött cél: 1 db 10-es barnamedve és 1-1db 3-as jeges és panda volt - mert annyira cuki, hogy be kell látnod nem élhetek nélküle :rolleyes:

Azt se felejtettem el, hogy ez egy játék, de amikor 2+1+2+1 napig nem tudok eventezni, akkor persze van más dolgom is, de biztosan ez a fejlesztők célja, hogy mással töltsem el az időmet?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Deleted User - 204368

Vendég
de biztosan ez a fejlesztők célja, hogy mással töltsem el az időmet?
gondolom csinálhatnak egyszerűbb eventet is h "gyorsan" haladj. de ha nem akarják h túl sok macid legyne pénz nélkül egy megoldás lesz. irreálisan kevés kulcsot fog adni egy-egy küldetés. itt nehéz megfelelni de mondjuk ez egy jogos érv h a játék előtt legyél
 

DeletedUser3108

Vendég
mondtam neked h azért panaszkodni mert eltoltad a harc irányába a városod ami érthető és nincs manufaktúrád ami nem volt rossz döntés megértem h rosszul esik ez
Nézz rá a városomra. Nincs eltolva a harc irányába. (Zsoldostábort, és kiképzőpályát is a múlt héten húztam fel, mert a torony eszi az egységeket.)
Nem írnám le ismét, hogy mi is a problémánk, fentebb @Rikari tökéletesen levezette. Ha nem érted, úgyis feleslegesen magyaráznánk... :)
Legyen szép napod!
 

Deleted User - 204368

Vendég
Nézz rá a városomra. Nincs eltolva a harc irányába. (Zsoldostábort, és kiképzőpályát is a múlt héten húztam fel, mert a torony eszi az egységeket.)
Nem írnám le ismét, hogy mi is a problémánk, fentebb @Rikari tökéletesen levezette. Ha nem érted, úgyis feleslegesen magyaráznánk... :)
Legyen szép napod!
de én leírtam h az event messze nem tökéletes. a randomitást a feladat nehézségeket változtatni kéne. de még mindig használható az event és lehet benne lassan de maga biztosan haladni. és szerintem jó ha áldozatokat kell hozni olykor olykor mert a panda és a barna maci megéri
 

Deleted User - 204368

Vendég
ha belegondoltok összenézve a sellő eventben nyerhető eventes éületet pl az egyik macival vagy a főnixekkel ... nagyon nem m1 h meg van vagy nincs. én támogatom ezt h meg kell dolgozni ezekért az épületekért
 

Deleted User - 204368

Vendég
a másik h az ember mire használja el a gyorsítókat? a fejlődő játékosnak nyilván meg van h a fontos épületeket (főépület kaszárnya manuk egyéb) épületekre nyomja rá a gyorsítót. gondolom ha a városod elérte a maximális szintet mire használod el? ősi csoda fejlesztésére és egység termelésre (gondolom én) van 1 kiló egységed leülsz bajnokizni csinálsz 40 tartományt. "katt a tartományra harc berak 5 egységet autó harc- győzelem. katt kövi tartományra harc beraksz 5 egységet autóharc - győzelem". és mindezt 30-40 bajnoki tartományon keresztül. ennek pl fele annyi értelme sincs mert monotonná teszi a játékot. nyilván megkapod érte a jutalmat de itt is....
 

DeletedUser3513

Vendég
van 1 kiló egységed leülsz bajnokizni csinálsz 40 tartományt. "katt a tartományra harc berak 5 egységet autó harc- győzelem. katt kövi tartományra harc beraksz 5 egységet autóharc - győzelem". és mindezt 30-40 bajnoki tartományon keresztül. ennek pl fele annyi értelme sincs mert monotonná teszi a játékot.
Ezzel nagyon nem értek egyet - nem tudom szoktál-e a 20. tartomány felett bajnokizni, de ott már bizony az egységméret limitje miatt nem egy auto harc és katt a győzelem :D
Ráadásul az katonák fejlődésével egyre binyi-bonyibb, hogy mivel érdemes menni - szóval szerintem a bajnokizás cseppet sem monoton és a biztos nyeremény a ládákban nagyon megnyugtató tud lenni ;)

ui: tudom, hogy ez nem ebbe a topicba való, de nem tudom, hogyan kell átvinni egy választ az off topicba - szívesen veszem, ha valaki elmagyarázza
 

GreenKnight

Veterán
Akinek nincs gyorsítója, annak érdemes ma minél többet nyitnia. Nekem a ma reggeli termés 52db 14 órás gyorsító és mellé még egy rakás 8 és 2 órás is (18-as és 85-ös gömbból) és 4 macifej. Mindez 3.700 körüli kulcs beváltásából. Az eventből meg még van bő 2 hét hátra. Ráadásul ahogy nézem vasárnaponként lehet majd gyorsítókat nyerni.
 
nem hiszem el hogy a bétán nem jöttek rá hogy mindenkit felhúznak ezzel.ezt csak az tudja végig csinálni aki gyémántokkat vásárol vagy kulcs csomagokat.ez nagyon úgy néz ki a játék élvezetét veszik el mert a pénzre hajtanak.ez előtt sose érdekeltek a számítógépen játszkató játékok.még várok vele de hatovábbra is így folytatodnak más eventek is el kell gondolkodnom érdemes e időt és egészséget áldozni rá hogy .
 

bere007

Veterán
nem hiszem el hogy a bétán nem jöttek rá hogy mindenkit felhúznak ezzel

Dehogynem jöttek rá. Elég sok kritikát kapott ott is. Azért is nyúltak bele a feladatokba utólag, csak azzal nem számoltak, hogy így most még rosszabb lett a feladatsor. Nehezítettek a feladatokon és több, mint a felére vissza vették a nyerhető kulcsokat. Bevételt növel, de népszerűséget csökkent ez a döntés.
És egy valamit meg kell érteni. Ez nem egy nonprofit szervezet. Visszatért a régi világ. Ha haladni akarsz, fizess. Persze akinek van sok gyorsítója az még ki tudja azzal váltani, de egy idő után elfogy és akkor vissza az első felállásra. Fizess. Eddig az eventek nem arról szóltak, hogy a készletedet éld fel, hogy haladhass az eventtel. Eddig arról szólt, hogy szerezz készletet, hogy majd jobban haladhass a fejlődéssel. De ez van, ezt kaptuk.
 
Utoljára szerkesztve:
Akinek nincs gyorsítója, annak érdemes ma minél többet nyitnia. Nekem a ma reggeli termés 52db 14 órás gyorsító és mellé még egy rakás 8 és 2 órás is (18-as és 85-ös gömbból) és 4 macifej. Mindez 3.700 körüli kulcs beváltásából. Az eventből meg még van bő 2 hét hátra. Ráadásul ahogy nézem vasárnaponként lehet majd gyorsítókat nyerni.
honnan volt 3700 kulcs hozzá?
 

Rikari

Veterán
Meg vagyok győződve arról, hogy az itt fórumozók és azok is, akik nem írnak, csak olvasnak mindannyian megdolgoznak az aranykulcsokért. Senki nem beszél itt arról, hogy a semmiért akarna mindent. A Sellő eventet már messze nem kellene összehasonlítani a Zodiákussal, annyi minden változott azóta. Elkezdődött egy reformáció az eventjeink világában, amit üdvözlök. Arról a holtpontról valóban el kellett már mozdulni, hogy zombiépületekkel 3 nap alatt a feladatsorral készen vagyunk, (az Egemsnek köszönhetően, nagyjából mindent előre kiszámítva), aztán malmozunk és azt várjuk, hogy jöjjenek a napi feladatok. Ezzel saját magunkat szorítottuk korlátok közé. Lehet ettől jobb és kitartóbb feladatsort is csinálni. Ez a tendencia volt jellemző a Sellőre, ami újítással robbant be Elvenarba a végtelenített és kiszámíthatatlanabb-meglepetésekkel tarkított eventtel. Sokkal inkább a játékosok kezébe adta a lehetőséget azzal, hogy a feladatok nem futottak ki egy fix ponton. Ha azt vesszük ez a fejlődésben az első állomás. A hibák megmutatkoztak és a Zodiákus már egy ettől sokkal jobb szeretett volna lenni, de nagyot akart lépni ezzel a fejlesztő. Épületszinthez kötöttséggel nehezített, meghagyta a végtelenség lehetőségét. Később soknak találták a begyűjthető kulcsok számát és limitálták max. 80-ra. A randomizált feladatok generátora pedig elnagyoltan lett beállítva, és a hozzájuk kapcsolodó teljesítési lehetőségek nem lettek szinkronizálva az adott változásokhoz. A felborulás és az Elvenari társadalom elégedetlensége miatt, belenyúltak az eventbe és hamar visszavették a nyerhető kulcsok számát, a varázslatos műhelyek termelését ezzel együtt megduplázták. Ez már egy kapkodás, amit nem is értek. Miért nem lehetett kifuttatni ahogyan volt? Hagyni azt, ami ha nehezebb is de sikeresebbek lehetünk benne. A következő event már ettől átgondoltabb lesz, mert kiforrja addigra magát az az út, ami mosollyal játszó Elvenározókat eredményez. Valószínűleg sokkal kedvezőbben lesz bekalibrálva, mert elegendő idő áll majd rendelkezésre a bevezetésére. Minden modernizációnak van egy íve, ezt egyszerűen szükséges bejárni, akkor is ha menet közben ide-oda billegnek a hozamok és a veszteségek. A különböző nyelvű fórumok ontják magukból az eltérő szinteken játszók negatív és pozitív tapasztalatait. Ebből építkezik majd a következő eventünk és a hozzáadott belső statisztikákból. Eleinte nem volt semmilyen event, aztán sokáig csak gőgicséltünk a gyerekágyban egy a maihoz képest minimál feladatsorral, majd lassan felálltunk és már a járást próbálgatjuk, tehát nem csoda, hogy nem kezdünk el azonnal Spartatlont futni. A magyarjaink mekkorát odatettek ebben is a világnak. :cool:
 
Utoljára szerkesztve:
Fent