• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Nyári Sellők

DeletedUser

Vendég
Kicsit béna a telom . Jobb oldalon az eventépület .
Nekem is kicsit béna, de a spoiler alatt azért látszik
aasalak.jpg

És ezzel be is fejeztem ezt az ökörséget. Feri, neked mindent elhiszek
 

DeletedUser4917

Vendég
Nekem is kicsit béna, de a spoiler alatt azért látszik
aasalak.jpg

És ezzel be is fejeztem ezt az ökörséget. Feri, neked mindent elhiszek
ÉN béna vagyok sajna , küldök még 1 képet és most minden Elvenaros segítségére szükségem van .
 

Hunlau

Tapasztalt építő
Úgy látom, rosszul tudom, hogy nincs vége a küldetéseknek, mert a képen látszik, hogy nincs több nyeremény.
Vagy én nem tudok jól valamit.

... és valaki írjon már valami értelmeset, mert beborulok az agyamba.
 

DeletedUser4917

Vendég
Úgy látom, rosszul tudom, hogy nincs vége a küldetéseknek, mert a képen látszik, hogy nincs több nyeremény.
Vagy én nem tudok jól valamit.

... és valaki írjon már valami értelmeset, mert beborulok az agyamba.
Azt figyeltem meg hogy azoknál az eventeknél ahol a nagydíj kitizelhető ott max 6db van , ilyen volt a főnixes is amire még én kérdeztem rá anno . Persze azért itt is Hoshi válasza kellene , mert én csak tippelek . Küldetések vannak még csak nagydíj nincs több .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Deathfolk

Veterán
Sziasztok! Írtam korábban az event elején, hogy nagyon nem teszik ez a event, így a vége felé kicsit máshogy látom már... túl sokat nem foglalkoztam vele mert az elején annyira mérges voltam erre a megoldásra, hogy nem is akartam csinálni... Helyem se volt rá , pont az erdei elfek vége felé tartottam, utolsó kockáig be voltam építve. Aztán mikor befejeztem és lebontottam az épületeiket lett helyem, gondoltam kicsit ránézek az eventre, kb 1,5 hetet foglalkoztam vele, aztán már jöttek a varázslós épületek így annyi helyem most már nincs, még 2 küldetést megcsinálok aztán abba is hagyom... De ez a idő alatt is simán meglett a 10 fejlesztő szobor, és kb 8-9000 korall, nem tudom pontosan mert elnyomtam őket erre-arra...A 64 esekből is megcsináltam már párat. Tegnap pedig teljesen lenulláztam a koraljaimat 30x1 órás gyorsítókra, de korábban szereztem 2 manna termelő épületet, és 4db 20% portál profitot, meg 3x20órás gyorsítókból is 1et. A napi díjakon kívül pedig összesen vagy 300 óra gyorsítót, 6db 33% os portál profitot, 2db óriáskereket, 2db kereskedelmi bástyát, meg minimum 100TP-t, és 1 tonna ősi tudást és 1 csomó apróságot, így ezek miatt nagyon is megérte ez a event és összességébe nem is volt rossz! :)

De ez a semmire se jó Sellők paradicsoma idegesít, mostani event az első hogy szereztem 10 fejlesztő ereklyét, erre pont ilyen gagyi az ajándék... Amúgy a korábbi 2 eventet bőven idő előtt befejeztem és mégse lett meg a 10db. Főnixből 8db, stonehengből meg csak 7... nem is értem ezekből hogy lehetett volna a 10db-ot megszerezni, hisz nem volt már több feladat, max szerencsével ha esetleg valakinek a nyitható cucc sok olyat adott amit ép gyűjteni kellett, most pl korallt, mondjuk most a 8-9000et elhasználva 1x kaptam 500 korallt és 1x 200at, szóval ebben nincs szerencsém, vagy max gyémánttal lehetett volna... :( Mondjuk azóta a főnix a kalandozáson nyert +2 ereklyével meglett a 10db, de nincs helyem kitenni... de mindenképpen ki fogom tenni, viszont fél évet kelett rá várnom hogy meglegyen a 10db, most meg könnyen meglett, csak hát semmi értelme nincs ennek a Sellők paradicsomának, de legalább majd ha bezúzom mind a 2db-ot amim van, meg a 10 ereklyét az 30 ezer bűbáj töredék, ami jó darabig elég lesz, így nézve ez a épület is jó valamira, jó sok töredékre :)

Kicsit vissza olvasgattam látom valakinek elvileg 5db is van kint 10 es szinten, ennek mi értelme? Most komolyan valaki árulja el miért is jó ezt kitenni? Miért éri meg, szerintem csak a helyet foglalja és semmi értelme, 5db nál az már rengeteg hely elpocsékolása.... lakost és kultúrát a méretéhez képest minimálist ad, ennél 3-4x több lakos+kultur épületek is voltak! Ad még némi árut, de azt nem is szoktam soha nézni, mert arra ott a piac, így az árút adó épületek eleve nem is érdekelnek... aztán ad még kevéske ősi tudást, ez a 1 dolog miatt használjak el 4x4 helyet? Vagy mit nem veszek észre, miért jó ezt kitenni?
 

DeletedUser4917

Vendég
Feladatok vannak még amivel lehet korallt szerezni és a korallokkal lehet nyitni kagylót ami ad a kagylóból valami ajándékot vagy a napi díjjat , de a fődíj elfogyott . 6 db sellők paradicsomát lehtett szerezni és 10 es szintre húzni .
 

DeletedUser3

Vendég
@Deathfolk - örülök, hogy adtál az eventnek egy esélyt, és így is megfogalmaztad a véleményed. Ha hiszed, ha nem, ez nagyon sokat számít a későbbi eventek tervezése, fejlesztése közben.
Azt viszont megkérdezhetem, miért érzed úgy, hogy a Sellők Paradicsoma egyáltalán nem éri meg? Mi az a része, ami nem tetszik rajta? Persze, nyilván többféle dolgot ad, és így mindből kevesebbet, de így 4x4-es területbe van bezsúfolva a lakosság, a termelés, a kultúra, nem kell külön nagy lakóépület, nagy manufaktúra és nagy kultúra ugyanahhoz a termeléshez. Ez ki lett fejtve korábban valahol ebben a topikban.

Persze azért itt is Hoshi válasza kellene , mert én csak tippelek
a nagydíjak sem végtelenek technikailag, valahol a százas nagságrendben megszűnik a lista, de ide halandó játékosok közül csak nagyon kevesen jutnak el. Ha valaki belefut, hogy elfogyna a nagydíj, annak az adott szerver support csapata tud segíteni.

Képek készítéséhez pedig egy segítség, a jövőre való tekintettel: https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/képernyőkép-készítése.39/
Én személy szerint az alternatív képlopó programot használom, nagyon egyszerű. :)
 

Tejinashi

Erős harcos
Most komolyan valaki árulja el miért is jó ezt kitenni? Miért éri meg, szerintem csak a helyet foglalja és semmi értelme, 5db nál az már rengeteg hely elpocsékolása.... lakost és kultúrát a méretéhez képest minimálist ad, ennél 3-4x több lakos+kultur épületek is voltak! Ad még némi árut, de azt nem is szoktam soha nézni, mert arra ott a piac, így az árút adó épületek eleve nem is érdekelnek... aztán ad még kevéske ősi tudást, ez a 1 dolog miatt használjak el 4x4 helyet? Vagy mit nem veszek észre, miért jó ezt kitenni?
Én már leírtam egyszer. Az rendben is van, hogy ott a piac, de mostanság érdekes módon például nincs eladó márvány, hiába van piac, ha egyszer senki nem akar márványt árulni. Persze meg lehet oldani, hogy én ajánlok vásárlásra márványt fáért. De ez egy kis biztonságot ad, hogy ha gyorsan kell, magam is tudok viszonylag elfogadható mennyiségben márványt/acélt/fát termelni anélkül, hogy lakosságot használnék el rá....
 

Deathfolk

Veterán
@Deathfolk - örülök, hogy adtál az eventnek egy esélyt, és így is megfogalmaztad a véleményed. Ha hiszed, ha nem, ez nagyon sokat számít a későbbi eventek tervezése, fejlesztése közben.
Azt viszont megkérdezhetem, miért érzed úgy, hogy a Sellők Paradicsoma egyáltalán nem éri meg? Mi az a része, ami nem tetszik rajta? Persze, nyilván többféle dolgot ad, és így mindből kevesebbet, de így 4x4-es területbe van bezsúfolva a lakosság, a termelés, a kultúra, nem kell külön nagy lakóépület, nagy manufaktúra és nagy kultúra ugyanahhoz a termeléshez. Ez ki lett fejtve korábban valahol ebben a topikban.

Az én szintemen Varázslok, a Sellők paradicsoma 10es szinten a következőket adná ha kiraknám
1326 lakós és 2652 kultúra 4x4 en ez semmi, 5x4en 3700/3700at ad pl a Venar kövei 3, vagy ott a kisebb 2es venar kövei, az 3x4es 2100/2100, de előtte a főnixes épületekből is volt 1 csomó jobb, igazából rengeteg korábbi nyeremény sokkal több lakós/kultúrát adott mint ez a sellők... Persze ezek mást nem adnak, de ami mást pedig ad a sellők az engem nem érint, számomra ezért értéktelen!

Az a más amit még adna az én szintemen a sellők paradicsoma
24 óránként 4140 márvány
24/h 3910 acél
24/h 3680 fa
24/h 3ősi tudás

Én 1 nap minden nehézség nélkül termelek minimum 70 Ezer fát, ebből simán piacon megoldom a többi 1es szintű alapanyagot, nem 24 óránként kerekítve ~4000et mint ahogy a sellők adna, hanem ha elosztom 3 felé a termelésem akkor mindegyikből kb 23 ezret szerzek 1 nap, és nincsenek is még a szintemhez képest maxra fejlesztve a manuk + akár még a fabrikálás bűbáj is ott van, ha nagyon akarnám akár napi 30 ezret is össze tudnék szedni mind a 3 alapvető árúból, nem pedig napi 4000et, vagyis totálisan felesleges ez a +4000. Nekem a 4x4 hely sokkal többet ér mint ez a kevéske + árú... egyedüli ami ér valamit az a 3db ősi tudás, de azért nem fogok elhasználni 4x4 helyet.
Én mindig minden nyeremény épületen azt nézem hogy mennyi lakóst és kultúrát adnak, legyen minél több. Ha már 1x szerzek 1 jót, annál rosszabbat soha nem fogok már kitenni, mert visszafelé nem fogok haladni... Kivéve ha ad sok mannát, vagy egyéb olyan dolgot amit nem tudok piacon megoldani, a piacos áruk egyszerűen nem érdekelnek, mert minek erre 1+ épület ha erre ott a piac... vagyis érdekelne ha pl a sellők nem ~4000et adna a szintemen hanem legalább 1,5-2x annyit amennyit 1 manú termel 1 nap, mert akkor tényleg kiválthatna 1et, akkor már erősen elgondolkoznék rajta, de még akkor is fennáll az a probléma, hogy most jó lenne, de 1-2 fejezettel később már a sima manú megint jóval többet termelne 1 nap, és az eventes épületet csak királyi restaurációval lehetne a későbbi szintemhez igazítani, hogy továbbra is megérje. A királyi r. viszont túlságosan is ritka és drága kincs, nem használnám erre el, így végül úgy is lebontanám mert elavulna... Szóval hosszú távon sehogy nem éri meg foglalkozni az ilyen eventes épületekkel amik alap árúkat adnak... De akár ha csak adna pl 2 naponta 5% portál profitot, vagy termelne mannát, később magokat, vagy adna hetente 1 királyi restaurációt :) stb akkor jó lenne, mert ezek értékesek, de az különféle áruk pláne ilyen kicsi menyiségben teljesen jelentéktelenek! A nagyon kicsi játékosoknak első pár fejezetben biztos segítség, de később szerintem nem éri meg erre helyet elhasználni. 1év 1 hónapja játszok, nekem soha nem volt árú problémám, alapanyag vagyis kalapács problémám volt többször is, de árú soha, 1x se!
 

DeletedUser4917

Vendég
Kösz a tippet ez már jobban néz ki remélem , már dolgoznak is a 6 - ok , meg mellette a sok krokodil azt hiszik , hogy gyógyfürdő , pedig holnapi vacsira párolom őket :)
 

Deathfolk

Veterán
Én már leírtam egyszer. Az rendben is van, hogy ott a piac, de mostanság érdekes módon például nincs eladó márvány, hiába van piac, ha egyszer senki nem akar márványt árulni. Persze meg lehet oldani, hogy én ajánlok vásárlásra márványt fáért. De ez egy kis biztonságot ad, hogy ha gyorsan kell, magam is tudok viszonylag elfogadható mennyiségben márványt/acélt/fát termelni anélkül, hogy lakosságot használnék el rá....

Igaz a piac mostanság katasztrófa, de nekem mindig is az volt, legalábbis testvériségembe mások mindig mondták miket árulnak az ő piacukon és én csak pislogok hogy hát ez igazságtalanság... :) De van hogy rajtuk keresztül megoldom, nekem viszont a 247 szomszédomból kb 10 aktív ha van, a fele kicsi és nálam picit előrébb járó, vagyis nagyobb csak 1, másoknak meg akár több fejezettel előttük járó szomszéd is van... én játék eleje óta alig tudok piacozni, állandóan teli van az ajánlataim száma, mindig teli pakolom 3-5000 es tételekben a 9 oldalt, és szép lassan azért elviszik... csak is 1:1 arányba cserélek, sőt csak is 3 csillaggal 3000:2950 és 5000:4950 ajánlatokat rakok ki, néha 10k:9k-t és mindig van minimum 2-300 ezer tartalékom mindenből, de van hogy fél milla is, csapatársaimnak akiknek meg jobb szomszédjaik vannak 1 milla felett van tartalék.... szóval még az én ritka rossz piacomon is felesleges az a napi +4000 árú amit a sellők adna...
 

DeletedUser4917

Vendég
https://prnt.sc/oxdzhc

Kifújtam , ennyi .
Még annyi , hogy hála a készítőknek az event sok mindent adott a Sellők paradicsomán kívül is , köszönet nekik :)
Még 1 gondolat Hoshi , én nem bánom ha még könnyítenek az eventeken , ez már így is parádés , de ha a sok siránkozás még fullosabbá teszi az eventeket akkor határ a csillagos ég .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
https://prnt.sc/oxdzhc

Kifújtam , ennyi .
Még annyi , hogy hála a készítőknek az event sok mindent adott a Sellők paradicsomán kívül is , köszönet nekik :)
Még 1 gondolat Hoshi , én nem bánom ha még könnyítenek az eventeken , ez már így is parádés , de ha a sok siránkozás még fullosabbá teszi az eventeket akkor határ a csillagos ég .
Ha (tegyük fel) igaz, hogy egy számunkra meg nem ismerhető szerveren te a 6. fődíjat húztad fullra, akkor azt gondolom megérdemled, hogy az Innogames kitüntessen az évezred donátora címmel. Hogy ennek mennyi a sport értéke, azt nem tudom felmérni.
Mondjuk így én is bujkálnék :D
 

DeletedUser4917

Vendég
Ha (tegyük fel) igaz, hogy egy számunkra meg nem ismerhető szerveren te a 6. fődíjat húztad fullra, akkor azt gondolom megérdemled, hogy az Innogames kitüntessen az évezred donátora címmel. Hogy ennek mennyi a sport értéke, azt nem tudom felmérni.
Mondjuk így én is bujkálnék :D
Engem tüntessenek ki ???
Mert elfogadtam az ajándék eventet ?
Nem nagyon értem mit akarsz mondani .
Ha arra célzol , hogy költöttem e rá , akkor figyu , akartam venni azt az épületet ami plusz 1 korallt ad , de nem vettem és pénzt se költöttem rá , kívánságkútból nyert gyémántot szántam rá , de nem kellett . Most büszke vagyok magamra , hogy így végigcsináltam , persze azért volt segítségem , a matek , az olyan szárnyakat adott miután kiszámoltam mit ér egy épület , hogy igencsak kreatívvá tett abban , hogy ilyen sikerem legyen .
Sajnálom , hogy mások nem látják át az értékét , de mindenki maga tudja :)
Meg senkinek se tűnt fel miért vagyok olyan lelkes a játék elejétől fogva , pedig mennyit célozgattam rá .
 

Calyr

Veterán
Elnézést mindenkitől, akire nem reagáltam - kicsit nekem is elegem lett pár vetületből.

Ha nem bánod, akkor ehhez hozzátennék valamit. Ami lakos ezekhez kell, azok jóval több aranyat termelnek, mint amennyi a gyártáshoz kell. Ezt az aranyat el lehet költeni elég sok helyen, fejlesztés, kutatás, felderítés, kufár. Ha átáll valaki az ilyen épületekre, annak nem lesz ezekhez aranya és áldásokkal kell ezt kompenzálnia. Ami már megint bonyolítja a helyzetet. Így az összehasonlításba bele kellene tenni ezt is és csak akkor kapnánk teljes képet. És akkor az a majdnem az már inkább majdnem nem. :D

Dehogy bánom, ez teljesen jó kiegészítés volt! Erre én nem is gondoltam.
Az az aranyból vett brutális mennyiségű első szintű cucc elsőre látásra elég durvának tűnt, de csekkoltam a virágzó kereskedőcéh csodádat, és így már mindent értek. :) 21. szint, +300 % kufár, - erre tényleg külön taktikát lehet alapozni (én anno ezt elcsesztem, csak hatosig vittem, később meg már nem láttam értelmét kompenzálni, de ha újrakezdeném a játékot, ezt biztos érdemes lenne mielőbb így kimaxolni).
 
Fent