• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Nyári Sellők

Calyr

Veterán
Szép, csak elfelejted a csoda bónuszokat (szakadék, csarnok) ami bizony súlyos ezreket jelent a lakosok tekintetében. Azért a szándék becsülendő és jó kísérlet a számolásra, csak ez olyan mintha a vendégfajok anyag termelésénél kihagynád a méh bónuszt. :)
Amindenit, teljesen igazad van, nem is értem, hogy hagyhattam ezt ki - és akkor ez olyan nagyságrend, ami kb. dezintegrálja a "majdnem" minden betűjét.
Jó mentés volt, köszi! :)
 

DeletedUser4576

Vendég
oxqn2b
oxqn2b

http://prnt.sc/oxqn2b
egyébként meg telefonnal nézve el van írva, majd nézzetek rá:) itt meg kiírva sincs hogy mind meg lett szerezve:)

(sokat nem fórumozok, dúnsztom nincs hogy tegyem be a képet,:D

telefonnal vagy emulátorral: https://prnt.sc/oxrmm7
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4520

Vendég
Asszem még sose gyűjtöttem be ennyi napidíjat, szal jöhet még ilyen event :)
 

DeletedUser3869

Vendég
Azon senki se lepődjön meg, hogy az event fődíjak nem elég csábítóak-értékesek! Köszönhetjük annak a fejlesztésnek amit én is nagyon vártam, ez pedig a Királyi Restauráció amivel a számodra fontos nyeremény épületeket a saját fejlődési szintedre tudod felhúzni( így a következő fejezetben induló event nem hoz semmi érdekeset), ezt az IG jól benézte, mert a játék rovására megy:( Gondolom, már törölnék, csak még szerintem azt nem tudják, hogy hogyan adják be nekünk:) Amúgy az új kevésbé kiszámítható feladatsor nekem bejön, soha ennyi gyorsítót és egyéb vackot, napidíjat nem szedtem össze és a max fejlesztés is meg volt 10 nappal a vége előtt:)
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Azon senki se lepődjön meg, hogy az event fődíjak nem elég csábítóak-értékesek! Köszönhetjük annak a fejlesztésnek amit én is nagyon vártam, ez pedig a Királyi Restauráció amivel a számodra fontos nyeremény épületeket a saját fejlődési szintedre tudod felhúzni( így a következő fejezetben induló event nem hoz semmi érdekeset), ezt az IG jól benézte, mert a játék rovására megy:( Gondolom, már törölnék, csak még szerintem azt nem tudják, hogy hogyan adják be nekünk:) Amúgy az új kevésbé kiszámítható feladatsor nekem bejön, soha ennyi gyorsítót és egyéb vackot, napidíjat nem szedtem össze és a max fejlesztés is meg volt 10 nappal a vége előtt:)
Már bocs, de ez egy logikai bukfenc! A KR éppen attól értékes, hogy az új díjak rosszabb előny/kocka arányúak, mint a régi díjak. Ha az Immo ki akarná vezetni, vagy csak el akarná értékteleníteni, akkor jobb érték/kocka arányú díjakat hozna ki, mint ami korábban volt és akkor senki nem restaurálna, hanem rakná a régi helyére az újat.
Amúgy meg a KR bevezetése előtt volt egy jó éves időszak, amikor az egymást követő eseményeken pontosan azonos területű, azonos értékű díjakat adtak be, természetesen az eseményhez illeszkedő kinézettel. Ha bárki megnézi van 5-6 különböző eseményen nyerhető 3x3 kultis, ennyi vagy még több, 3x4 ill. 4x3 kulti+népes régi event épület, ami dekára annyit ad egy kockára. Ez szerintem az ideális megoldás volt: ha haladtál előre, akkor egyértelműen cserélted az aktuális nyereményt, a régi helyett (kvázi KR nélkül megvolt a "restauráció"), de ha már a végén jártál a tudás fának, akkor is inkább kidobtad a régit, hogy "villoghass" az új nyereménnyel.
Most meg mintha direkt szívatnák a saját rajzolóikat: a játékosnak el kell dönteni, hogy melyik ujját harapja: az új dizájnos épület érdekében mondjon le némi előnyről, vagy küldje direktbe a darálóba a nagy gonddal megrajzolt épületeket. Ezzel az erővel lehetnének egyszerű, egyszínű téglatestek is a nyeremények, azokkal legalább nem töltene sok időt a rajzoló. :(
 

DeletedUser3869

Vendég
Már bocs, de ez egy logikai bukfenc! A KR éppen attól értékes, hogy az új díjak rosszabb előny/kocka arányúak, mint a régi díjak. Ha az Immo ki akarná vezetni, vagy csak el akarná értékteleníteni, akkor jobb érték/kocka arányú díjakat hozna ki, mint ami korábban volt és akkor senki nem restaurálna, hanem rakná a régi helyére az újat.
Amúgy meg a KR bevezetése előtt volt egy jó éves időszak, amikor az egymást követő eseményeken pontosan azonos területű, azonos értékű díjakat adtak be, természetesen az eseményhez illeszkedő kinézettel. Ha bárki megnézi van 5-6 különböző eseményen nyerhető 3x3 kultis, ennyi vagy még több, 3x4 ill. 4x3 kulti+népes régi event épület, ami dekára annyit ad egy kockára. Ez szerintem az ideális megoldás volt: ha haladtál előre, akkor egyértelműen cserélted az aktuális nyereményt, a régi helyett (kvázi KR nélkül megvolt a "restauráció"), de ha már a végén jártál a tudás fának, akkor is inkább kidobtad a régit, hogy "villoghass" az új nyereménnyel.
Most meg mintha direkt szívatnák a saját rajzolóikat: a játékosnak el kell dönteni, hogy melyik ujját harapja: az új dizájnos épület érdekében mondjon le némi előnyről, vagy küldje direktbe a darálóba a nagy gonddal megrajzolt épületeket. Ezzel az erővel lehetnének egyszerű, egyszínű téglatestek is a nyeremények, azokkal legalább nem töltene sok időt a rajzoló. :(
Leírtad azt amiről én is beszélek, csak más szavakat használtál:) A lényeg a lényeg: a KR hazavágta az event fődíjakat( hogy miért is, had ne írjam le megint) Tehát a KR nem illik bele az Elvenar alapjai alkotta rendszerbe, így akkor benézték, nem?!
 

DeletedUser3

Vendég
Gondolom, már törölnék, csak még szerintem azt nem tudják, hogy hogyan adják be nekünk:)
Én ilyenről még nem hallottam, sőt. Ha nem akarták volna bevezetni, akkor nem lett volna bevezetve. A KR ha bármilyen hatással is volt az eventes épületekre, az az volt, hogy időtállóbbá tette őket, tehát amikor egy event alatt megszerzed őket, akkor nem azt érzed, hogy "hát de ez csak a következő fejezetig éri meg", hanem azt, hogy "oké, ez most meglett, honnan szerzek KR-t, hogy fejlesszem?". Ezt az események statisztikái is alátámasztják - mióta bevezetésre került a KR, a résztvevők száma és a nyeremények, játékban eltöltött idő, és sok minden más is pozitív irányba mozdult el.

az új díjak rosszabb előny/kocka arányúak, mint a régi díjak
Miért is? Miben mérjük az értéket? Lakosságban, kultúrában, termelésben, vagy másban?

Megsúgom, a Gamedesign csapat úgy dolgozik ezeken az épületeken, hogy mindegyikhez hozzárendelnek egy "érték" értéket. Legyen mondjuk egy új eseményen szerezhető épület ilyen értéke 1000. Eldöntik, hogy az épület csak lakost adjon. A lakosságnak van egy szorzója, legyen mondjuk 5. Mit kell megszorozni 5-tel, hogy 1000-t kapjunk? 200-at, így megvan, hogy 200 lakost fog adni.
Egy másik épület, amit ugyanezen az eseményen lehet szerezni, szintén 1000-es értékű. De ez adjon kultúrát ÉS lakosságot. A lakosság szorzója még mindig 5, a kultúrájé legyen 3. 3x + 5x = 1000 => x = 125; 125 lakost és 125 kultúrát fog adni az épület.
És ez így megy minden egyes eseménynél. Aztán a következő esemény tervezésénél megnézik, hogy az épületek 1000-es értékűek voltak, akkor a következő legyen mondjuk 1100, csak egy kicsivel értékesebb, hogy ne legyen túl nagy változás benne. Itt már az új lakosságos épület 220 lakost ad, a másik épület 138 lakost és kultúrát.
Természetesen ezt még bonyolítja az is, hogy több szintje van egy épületnek, így a fenti számítást minden szintre el kell végezni az értékek megállapításához.

Azt el tudom fogadni, hogy neked nem érik meg az újabb díjak, de az egyszerűen nem igaz, hogy az új díjak rosszabb érték/terület arányúak, hiszen tervezésük közben erre is nagy gondot fordítanak a tervezők.

A fenti számok természetesen nem pontosak, csak szemléltetés céljából használtam őket, hogy leírjam a tervezési folyamat nagyon leegyszerűsített vázát. A tényleges folyamat ettől sokkal bonyolultabb.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Azt el tudom fogadni, hogy neked nem érik meg az újabb díjak, de az egyszerűen nem igaz, hogy az új díjak rosszabb érték/terület arányúak, hiszen tervezésük közben erre is nagy gondot fordítanak a tervezők.
A probléma az, hogy kiragadtál egy mondatom a szövegemből és azt sarkítottad ki. Ez a stílus sajnos eléggé elharapódzik itt a fórumon, ezt Neked, mint moderátornak vissza kéne szorítani, nem pedig aktívan használni. Ez egy moderátorhoz méltatlan.
Én azt írtam, hogy volt egy viszonylag hosszú időszak, amikor stabilak voltak az érték/kocka számok, ami nagyon is ideális volt, de sajnos erről "leszoktak" a fejlesztők, újabban kisebb számokat látunk. És ennek tényszerűen utána lehet nézni:
Az egyszerűség kedvéért maradjunk a csak kultis épületeknél, abból is a 3x3 nagyságúnál a 14. fejezetben, hogy almát az almához hasonlítsuk. Ebből szinte minden eventen van egy a napi díjak között. Ilyen volt az apafa, a fagyott tó, a csillogó apafa, a burukbrak szerelmi hídja, az égő tojás és a kék fakarám, ami egytől egyig 9 700 kutid ad. Ezzel szemben a mostani strand bár és az előző esemény sárkány kocsija csak 9 400-t, a virágos kocsija pedig csak 9 200-t adott.
Ugyanígy volt egy sorozat 3x4-s és 4x3-s nép+kulti épület, ahol volt ez a trend (azonos lakost+ azonos kultit adtak), de megtört. És pár hasonló. Én ezekről beszéltem. Ebben semmi szubjektív nincs, nem kellenek szorzók, meg varázslás, a 9 400 kevesebb, mint a 9 700 - ennyi.
 

DeletedUser3

Vendég
A probléma az, hogy kiragadtál egy mondatom a szövegemből és azt sarkítottad ki.
Nem kiragadtam, idéztem, ugyanis pontatlan volt, nem vettél figyelembe mindent, ami nem gond, hisz honnan tudhatnád, hogy készül egy esemény. Ettől függetlenül a teljes kommentedet elolvastam.

Én azt írtam, hogy volt egy viszonylag hosszú időszak, amikor stabilak voltak az érték/kocka számok, ami nagyon is ideális volt, de sajnos erről "leszoktak"
Igen, volt egy időszak, amikor az eseményépületek fejlesztésének ötlete még fasorban sem volt, azonban később új irányt vett a fejlesztés, az esemény nem arról szólt többé, hogy ugyanazokat az értékeket más külsővel vértezzük fel, hanem arról, hogy egy-egy új esemény jobb és jobb értékű épületeket hozzon. (Játékosok által kért dologról van szó.) Emiatt volt szükség egy új irányzatra az épületek tervezésénél - ezt írtam le az előző kommentben.
Emiatt volt változás egyes épületek adataiban is: 1.54 - eseményépületek újradolgozása
Igen, a 9700 több, mint a 9400, viszont a 9700 többé nem beszerezhető, a 9400 igen.

Ez a stílus sajnos eléggé elharapódzik itt a fórumon
Igen, elég sok stílus kezd elharapózni a fórumon, pl az is, hogy a supportot zsigerből utálni kell, ha a munkáját végzi. Végülis ez az iskolákban is így megy, ha a gyerek kap egy intőt, akkor az a tanár hibája... Attól, hogy te nem látsz mindent, még lehetnek olyan dolgok, amik a másik igazát támasztják alá. Csak épp nem publikus részen kerül megvitatásra.
 

DeletedUser3317

Vendég
Nekem nemrég véget ért a mostani esemény, és mindent egybevetve szuper élmény volt, köszönöm! Borzasztóan élveztem ezt a gyöngygyűjtős megoldást, hogy ötletesen lettek kialakítva a nyeremények, hogy mindig váltogatta a nyerhető gyöngyök számát a rendszer, egyszerűen tetszett az egész úgy, ahogy volt. A díjak nagy része is nekem új volt, változatos, tényleg egy rakás megoldás kínált mindenféle szintű, beállítottságú városokhoz, szóval volt miből szemezgetni.
Nagyon szépen köszi ezt a szuper újítást, és bár nem túl régóta vagyok csak játékos, de ez volt a kedvencem.
Még azt a homokozót is topra fejleszthettem a minap, holott nem az volt elsődleges célom, mégis ment. ;)

Szeretnék kikövetelni egy csókdobós szmájlit, mert felháborító, hogy nincs lehetőségem nagyiszerű csókokkal behinteni a képernyőt értetek. xD Olyan igazi, habos-babos, pitbull módra nyáladzó szmájlira gondoltam...:oops:
 

DeletedUser4917

Vendég
Szeretnék kikövetelni egy csókdobós szmájlit, mert felháborító, hogy nincs lehetőségem nagyiszerű csókokkal behinteni a képernyőt értetek. xD Olyan igazi, habos-babos, pitbull módra nyáladzó szmájlira gondoltam...:oops:

Örülök , hogy rajtam kívül is van aki "eláztatja a fórumot " :D


Azt viszont megkérdezhetem, miért érzed úgy, hogy a Sellők Paradicsoma egyáltalán nem éri meg? Mi az a része, ami nem tetszik rajta? Persze, nyilván többféle dolgot ad, és így mindből kevesebbet, de így 4x4-es területbe van bezsúfolva a lakosság, a termelés, a kultúra, nem kell külön nagy lakóépület, nagy manufaktúra és nagy kultúra ugyanahhoz a termeléshez. Ez ki lett fejtve korábban valahol ebben a topikban.

Előfordulhat az , hogy a sellők épületét lakóépület helyére lerakva "kicsit" jobban jön ki az elf ?
1 lakóépület 24 óra alatt nem termel annyi aranyat amin vehet 3 tp t és vehet 23970 alapvető árut egy építmények korában lévő elf . Ja bocs , hogy 1 négyzettel több helyet foglal és nem ad annyi lakost mint egy lakóépület , akkor azt javaslom valami 1x1 es heyre azzal a lakossal kellene egy olyan épületet építeni ami a lakóóépület által termelt aranyból vásárolt tp ket és árukat kiegészíti annyira mint amennyit 1 sellős épület hoz . Kultúra a sellőknél plusz a lakóépületnél mínusz .
Néhányan biztos több sellős épületet szereztek mint egy .


Lehet , hogy nem pontos a számolás kedves Hoshi , de igazából a többieknek talán így szembetűnőbb miért "áztattam" a fórumot a lelkendezésemmel .
Ja nekem minden tetszik rajta .

Azt is megértem ha valakinek így sem jön be , nem vagyunk egyformák .
 

Tejinashi

Erős harcos
Előfordulhat az , hogy a sellők épületét lakóépület helyére lerakva "kicsit" jobban jön ki az elf ?
1 lakóépület 24 óra alatt nem termel annyi aranyat amin vehet 3 tp t és vehet 23970 alapvető árut egy építmények korában lévő elf . Ja bocs , hogy 1 négyzettel több helyet foglal és nem ad annyi lakost mint egy lakóépület , akkor azt javaslom valami 1x1 es heyre azzal a lakossal kellene egy olyan épületet építeni ami a lakóóépület által termelt aranyból vásárolt tp ket és árukat kiegészíti annyira mint amennyit 1 sellős épület hoz . Kultúra a sellőknél plusz a lakóépületnél mínusz .
Néhányan biztos több sellős épületet szereztek mint egy .


Lehet , hogy nem pontos a számolás kedves Hoshi , de igazából a többieknek talán így szembetűnőbb miért "áztattam" a fórumot a lelkendezésemmel .
Ja nekem minden tetszik rajta .

Azt is megértem ha valakinek így sem jön be , nem vagyunk egyformák .

Kifelejtettél valamit. A lakóépület csak egy bizonyos szintig fejleszthető és szintenként egyre nagyoibb lesz, míg a sellőparadicsom is tovább fejleszthető még a 10. szint után, viszont a mérete mindig ugyanakkora marad és nem kell azon törpengened, hogy hogy csinálj neki nagyobb helyet :)
 

DeletedUser4917

Vendég
Kifelejtettél valamit. A lakóépület csak egy bizonyos szintig fejleszthető és szintenként egyre nagyoibb lesz, míg a sellőparadicsom is tovább fejleszthető még a 10. szint után, viszont a mérete mindig ugyanakkora marad és nem kell azon törpengened, hogy hogy csinálj neki nagyobb helyet :)
Köszönöm :)
 

Deathfolk

Veterán
Sziasztok !

Szerintem a sellők paradicsoma tuti , hogy illegális :)

Itt egy matekfeladat .
Ha egy olyan városba ahol 4 márványmanufaktúra van 27 es szinten és a város már végzett az építmények korával és az illető csak napi 2x tudna 9 órás meg 1x vagy 2x tudna 3 órás termelést indítani és mondjuk a játékos kitörölné az összes márványmanufakturáját és ugyanoda letenne az illető 5 sellők paradicsoma épületet , abban az esetben a "szerencsétlen" játékos mennyire járna rosszul ?
Ezt biztos nehéz kiszámolni úgyhogy csak ideírtam , én "szerencsétlen" :)

Olvasgatom itt 1 ideje főleg tőled hogy a sellők paradicsoma milyen jó, de egész eddig nem értettem, és továbbra is tartom hogy számomra értéktelen, de most már legalább értem neked és egyeseknek miért éri meg... ezt a kommented valahogy eddig nem láttam, véletlen áttekerhettem rajta, valószinűleg akkor ép volt sok új ezért nem láttam... most hogy vége lett az eventnek valamiért vissza olvasgattam és most vettem észre :)

Te abból indulsz ki hogy 2x9 órás meg 1-2x3 óra termelés. Én napi 7x3 órát csinálok kb mindig, igaz így este marad 3óra üresjárat mert nem kelek fel ezért :) Így az én szintemen a varázslóknál 1db 23as szintű fa manú a gagyi 7es szintű hegyi csarnok (amit legszívesebben lebontanék, csak sajnálom a belerakott tp-t) bónuszával együtt napi 17 297 árút termel. 1 kockára lebontva pedig 960at (lefelé kerekítve hogy egész szám legyen) Ezzel szemben 1 sellők paradicsoma 10es szinten csak napi 11 730 at adna és 1 kockára szintén kerekítve pedig 733-at... Vagyis jelentősen rosszabb mint 1 rendes manú, persze ad embert meg kultúrát és tp-t, de nem sokat és eleve mit érek ezekkel ha a termelés sokkal kevesebb, így ezen a szinten nem éri meg a manut kiváltani sellőkkel. Arról nem is beszélve és ez a legfontosabb, hogy később ugye kellenek az érző áruk és ahoz kell a nagy manú... A sellők paradicsoma lehet hogy jó, lehet hogy később megéri azoknak akik már amúgy is kimaxolták a játékot mint pl neked, de kisebb játékosoknak szerintem nem éri meg, maximum kiegészítő árú bevételnek jó lehet ha ép van felesleges hely, de rendes manú kiváltására semmiképpen! Az építményeknél pedig úgy gondolom nincs túl sok játékos, de persze ez lehet nem így van, de pl a mi testvériségünkbe 21 főből kutatásilag én vagyok a legelőrébb, és a 253 szomszédom közül van kb 3 akik 1 hónappal előrébb vannak de szintén a varázslóknál, és van 1db aki a félszerzeteknél tart és ennyi, semmi nagyobb! Ezek alapján úgy gondolom nagyságrendekkel több az olyan játékos akiknek a sellők paradicsoma nem éri meg mint akiknek igen! De egyébként gratulálok a 6db-hoz, szép teljesítmény! Én az enyémeket viszont amint kelleni fog a bűbájtöredék bezúzom.... De mint írtam korábban a fődíjt (ha lehet így nevezni) leszámítva nagyon tetszett az event, 1 csomó jó dolgot szereztem .
 

Tejinashi

Erős harcos
Te abból indulsz ki hogy 2x9 órás meg 1-2x3 óra termelés. Én napi 7x3 órát csinálok kb mindig, igaz így este marad 3óra üresjárat mert nem kelek fel ezért :) Így az én szintemen a varázslóknál 1db 23as szintű fa manú a gagyi 7es szintű hegyi csarnok (amit legszívesebben lebontanék, csak sajnálom a belerakott tp-t) bónuszával együtt napi 17 297 árút termel. 1 kockára lebontva pedig 960at (lefelé kerekítve hogy egész szám legyen) Ezzel szemben 1 sellők paradicsoma 10es szinten csak napi 11 730 at adna és 1 kockára szintén kerekítve pedig 733-at... Vagyis jelentősen rosszabb mint 1 rendes manú, persze ad embert meg kultúrát és tp-t, de nem sokat és eleve mit érek ezekkel ha a termelés sokkal kevesebb, így ezen a szinten nem éri meg a manut kiváltani sellőkkel. Arról nem is beszélve és ez a legfontosabb, hogy később ugye kellenek az érző áruk és ahoz kell a nagy manú... A sellők paradicsoma lehet hogy jó, lehet hogy később megéri azoknak akik már amúgy is kimaxolták a játékot mint pl neked, de kisebb játékosoknak szerintem nem éri meg, maximum kiegészítő árú bevételnek jó lehet ha ép van felesleges hely, de rendes manú kiváltására semmiképpen! Az építményeknél pedig úgy gondolom nincs túl sok játékos, de persze ez lehet nem így van, de pl a mi testvériségünkbe 21 főből kutatásilag én vagyok a legelőrébb, és a 253 szomszédom közül van kb 3 akik 1 hónappal előrébb vannak de szintén a varázslóknál, és van 1db aki a félszerzeteknél tart és ennyi, semmi nagyobb! Ezek alapján úgy gondolom nagyságrendekkel több az olyan játékos akiknek a sellők paradicsoma nem éri meg mint akiknek igen! De egyébként gratulálok a 6db-hoz, szép teljesítmény! Én az enyémeket viszont amint kelleni fog a bűbájtöredék bezúzom.... De mint írtam korábban a fődíjt (ha lehet így nevezni) leszámítva nagyon tetszett az event, 1 csomó jó dolgot szereztem .

Szerintem nem jól közelítitek meg a dolgot. Az tényleg így van, hogy kevesebb árut ad, mint egy manu, DE. Ugyebár három árut ad és egy hármas Ősi tudást. Tehát valójában három manufaktúrát kéne felhúznod, hogy helyettesítsd az SP-t, mindegyiknek hely kell és ember, szerszám és egyéb a felhúzásához.
--------------------------------------------------------------------------------
1. példa:

Egy tizedik szinten lévő sellőparadicsom 24 óra alatt ad:
1. 2431 ember (33. szintű lakóépület ad 3900 embert 5x3 területen)
2. 4930 kultúra
3. 7380 márvány
4. 6970 acél
5. 6560 fa
6. 1 db ősi tudást 3 tudásponttal

Feladat:
Számoljuk ki, hogy ha ezt lakóépületekkel, műhelyekkel, manufaktúrákkal és kultúrát adó épületekkel akarjuk helyettesíteni, akkor mennyi helyre lenne szükség ezek felépítéséhez, hogy ezek a mennyiségek meglegyenek, nem beszélve az egyéb olyan épületekről, amik adják azokat a termékeket és szolgáltatásokat, amelyek ezen épületek felhúzásához kellenek. Ne felejtsd el, hogy a manuk építéséhez is ember kell, és még PLUSZBA kell 2431 ember. Ráadásul a manuk közül csak egy bónuszos van, a többi csak alapmenyiséget ad és csak 23. szintig, mert utána már csak a 3 és 9 órás termelései vannak.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser4917

Vendég
Olvasgatom itt 1 ideje főleg tőled hogy a sellők paradicsoma milyen jó, de egész eddig nem értettem, és továbbra is tartom hogy számomra értéktelen, de most már legalább értem neked és egyeseknek miért éri meg... ezt a kommented valahogy eddig nem láttam, véletlen áttekerhettem rajta, valószinűleg akkor ép volt sok új ezért nem láttam... most hogy vége lett az eventnek valamiért vissza olvasgattam és most vettem észre :)
Szia !
A helyzet az , hogy amikor kiszámoltam először 1 négyzetre mennyit hoz a sellők és kiszámoltam 1 négyzetre mennyit hoz egy márványmanu napi 8 indítással akkor még a hegyi csarnok bónusz hozzá volt adva a sellőkhöz és így verte a manut , igaz a bűbáj dolgot nem vettem figyelembe mert a játékstílusom mostanába a passzív írányba megy el és ehhez tökéletesen passzolt volna , hogy csak napi 1x aratok és így is többet hoz mint bűbáj nélkül a napi 8 indítás a manunál , de elvették a sellős épülettől a hegyi csarnok bónuszt .

Látom a későbbi írásomat nem olvastad mert akik olvasták azok azóta csendben vannak , leírom neked is .
Ha valaki mondjuk lakóépületet töröl és annak teszi a helyére akkor már jobban jön ki mint ha meghagyja a lakóépületet és annak az aranyából próbálja megszerezni a napi 3 tp t meg azt a tetemes mennyiségű alapvető árut , az aranyat amit meg a lakóépület adna 1 napra azt pár kattintással be lehet szerezni a szomszédoktól .
Szerintem ez nekd is egyértelmű .
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser4917

Vendég
Szerintem nem jól közelítitek meg a dolgot. Az tényleg így van, hogy kevesebb árut ad, mint egy manu, DE. Ugyebár három árut ad és egy hármas Ősi tudást. Tehát valójában három manufaktúrát kéne felhúznod, hogy helyettesítsd az SP-t, mindegyiknek hely kell és ember, szerszám és egyéb a felhúzásához.
--------------------------------------------------------------------------------
1. példa:

Egy tizedik szinten lévő sellőparadicsom 24 óra alatt ad:
1. 2431 ember (33. szintű lakóépület ad 3900 embert 5x3 területen)
2. 4930 kultúra
3. 7380 márvány
4. 6970 acél
5. 6560 fa
6. 1 db ősi tudást 3 tudásponttal

Feladat:
Számoljuk ki, hogy ha ezt lakóépületekkel, műhelyekkel, manufaktúrákkal és kultúrát adó épületekkel akarjuk helyettesíteni, akkor mennyi helyre lenne szükség ezek felépítéséhez, hogy ezek a mennyiségek meglegyenek, nem beszélve az egyéb olyan épületekről, amik adják azokat a termékeket és szolgáltatásokat, amelyek ezen épületek felhúzásához kellenek. Ne felejtsd el, hogy a manuk építéséhez is ember kell, és még PLUSZBA kell 2431 ember. Ráadásul a manuk közül csak egy bónuszos van, a többi csak alapmenyiséget ad és csak 23. szintig, mert utána már csak a 3 és 9 órás termelései vannak.
Szia !
Szerintem hagyd , nem valami nagy számoló művészek , mert nem tudják , hogy a hely az korlátozott a játékban .
 

DeletedUser3108

Vendég
A lakóépület csak egy bizonyos szintig fejleszthető és szintenként egyre nagyoibb lesz
Szia,
Ez nagyjából így van, viszont az Amuni lakóépületek 4x4 méretűek (elfeknél biztosan, embereknél nem tudom) míg az Építmények lakóépületei 5x3 méretűek. :)
 
Fent