• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Nyári Sellők

DeletedUser3

Vendég
Ezen az alapon azt is láthatják, hogy te, mint főnök, állást foglalsz az egyik oldal mellett a másik ellenében, és akkor ebből ki lehet következtetni az itteni, "apróbetűs" szabályokat.
Nem foglalok állást senki mellett, sőt, a régi fórumozók lehet emlékeznek, sokáig nem értettünk egyet Green-el sokmindenben, ahogy neked is volt ilyen tapasztalatod.

1. Az, hogy hasznos ötleteket és problémamegoldásokat kapjatok (bevállalva azt is, hogy páran tök helytállóan rá fognak mutatni a játék meglévő hibáira, aránytalanságaira).
Mutassanak, ezért vagyunk. Mint ahogy azt számtalanszor leírtam, nem a negatív kritikával van a gond, hanem azzal, ha ez átmegy személyeskedésbe.

Na látod az ilyen TKSZ oltásaid miatt nem egyszerű veled kommunikálni - vagy eleve nem ér annyit. Valahogy a védjegyed a mások minősítésével megtámogatott kommunikáció - és ez is lehet eleve minden probléma forrása.

Egyébként szerintem semmi gond nincs azzal, ha te nem tudsz mások fejével gondolkodni - de akkor illene kicsit jobban becsülni, tisztelni azokat, akiknek ez alapból jobban megy.
Lehet, hogy velünk van a baj, de én pl a TKSZ részt egy feszültségoldó beszólásnak vettem (majd Green kijavít, ha mer), viszont a második résszel nem tudok egyetérteni.
Akármennyire is próbálja átérezni más játékosok helyzetét az ember, nem tudja. Lehet 5 városa különböző szinteken, nem lesz olyan, mintha csak egy lenne neki - nincs annyi ideje, hogy úgy foglalkozzon velük, mintha az lenne a "fő" városa. Épp ezért nem szerencsés azt állítani, hogy "de hát a kicsikre nem gondoltál" - persze hogy nem, hisz nem is tud. Nem emlékezhetsz pontosan, milyen volt neked 1-2-3 évvel ezelőtt, pláne ha hozzáveszed, azóta mennyit változott a játék. Azt tudja mindenki elmondani, neki milyen tapasztalatai és tippjei vannak.
Azért sem szerencsés egy (csapat) nagy játékosnak azt állítania, hogy "hát de a kicsiknek könnyebb/nehezebb", mert a kicsik vagy teljesen ellenkező dolgot állítanak, vagy mi mást látunk a statisztikánkban. Lényeg a lényeg: az elsőkézből kapott visszajelzés a fontos, nem a "szomszédnéni hentesének lányára" vagyunk kíváncsiak.

A netes kommunikáció átka, hogy nem látod mögötte az embert, és olyankor sokszor félreértés jön. De szerintem bármi tisztázható - csak jóindulat és akarat kérdése.
Igen, sajnos tény, hogy néha erről megfeledkezünk és csak a rosszat feltételezzük a másikról.
Ha a kommentjeimből bármi ilyen jött le, akkor tudjátok, nem ez volt a szándékom. A szándékom az volt, hogy az adott ötlet, javaslat, akármi miatt ne személyes támadások érjék a posztolókat.
Részemről @Calyr ezen gondolatával lezártam.
 

GreenKnight

Veterán
Én nem is akarok más fejével gondolkozni vagy a helyzetébe képzelni magam. És ez nem azért van, mert feszült vagyok vagy önző. Ehelyett leírom, hogy mit hogyan oldok meg. Ez lehet, hogy valakinek teljesen egyértelmű és lehet, hogy van akinek újdonság. Ha ennyire más fejével gondolkoztok, akkor ezt miért döntitek el helyettük? Vagy hogy úgy kérdezzem, én játszom rosszul?
Az egyértelműségről meg csak annyit, hogy nézd meg a fórumon, hányszor teszik fel a "Hol lehet vízióport gyártani?" kérdést. Nektek, nekem ez is tök egyértelmű, de mint látható elég sokaknak nem.
 

DeletedUser4917

Vendég
Sziasztok !

Szerintem a sellők paradicsoma tuti , hogy illegális :)

Itt egy matekfeladat .
Ha egy olyan városba ahol 4 márványmanufaktúra van 27 es szinten és a város már végzett az építmények korával és az illető csak napi 2x tudna 9 órás meg 1x vagy 2x tudna 3 órás termelést indítani és mondjuk a játékos kitörölné az összes márványmanufakturáját és ugyanoda letenne az illető 5 sellők paradicsoma épületet , abban az esetben a "szerencsétlen" játékos mennyire járna rosszul ?
Ezt biztos nehéz kiszámolni úgyhogy csak ideírtam , én "szerencsétlen" :)
 

DeletedUser3108

Vendég
Honnan van 5 Sellők Paradicsoma épületed? Úgy tudom, mindenki csak egyet kapott.
Nekem 2 van. A nagydíjak mennek körbe, ha kagylókat nyitogatsz, és Sellők paradicsomát is kaphatsz ismét. :)

Szerintem a sellők paradicsoma tuti , hogy illegális :)
Ezt kifejtenéd?
Lehet, hogy csak velem van baj, de ezt nem sikerült értelmeznem... :oops:

Ui: Bocs, @Hoshi, elfelejtettem egybeírni a két hozzászólásomat. Összevonnád? Köszi. :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3

Vendég
Honnan van 5 Sellők Paradicsoma épületed? Úgy tudom, mindenki csak egyet kapott.
Nagydíjak magasabb szinteken újraadják a Sellők paradicsomát, természetesen az ereklyéket is. 5-ről én sem tudok, de kettőt vagy épp hármat láttam már egy városban.
 

DeletedUser1766

Vendég
Jó ez a végtelenített sor, már fullos (lenne, ha letenném) a sellő, jön a második és még hol a vége? 37 kút a raktárban bruhahaha! :p
Amúgy sokmindent lehet bontani, a sok fölösleges vagy éppen kevésbé fontos dolgot is. Aki pörgeti a feladatokat és nyitogatja a kagylókat az rengeteg bontható dolgot is kap.
Azt az egyet sajnálom csak, hogy ilyen (számomra) használhatatlan épület a fődíj, de sebaj, majd legközelebb biztos jobb lesz. :)
 

DeletedUser4917

Vendég
Nagydíjak magasabb szinteken újraadják a Sellők paradicsomát, természetesen az ereklyéket is. 5-ről én sem tudok, de kettőt vagy épp hármat láttam már egy városban.

Csak van 5 , vagy nincs ?
Na mindegy szombatra már tudni fogom összejön e az 5 .

Ezt kifejtenéd?
Lehet, hogy csak velem van baj, de ezt nem sikerült értelmeznem... :oops:

Ui: Bocs, @Hoshi, elfelejtettem egybeírni a két hozzászólásomat. Összevonnád? Köszi. :)
Annyira jónak tartom ezt az épületet , hogy az már illegális . Az építmények korában 1 négyzeten többet termel mint egy alapvető árut termelő manu 27 es szintű , 1 négyzeten . Persze figyelembe vettem azt is a számolásnál , hogy amikor manut raksz le azt csak lakost és kultot meg alapanyagot adó épület segítségével tudod elhelyezni és működtetni :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tejinashi

Erős harcos
Annyira jónak tartom ezt az épületet , hogy az már illegális . Az építmények korában 1 négyzeten többet termel mint egy alapvető árut termelő manu 27 es szintű , 1 négyzeten . Persze figyelembe vettem azt is a számolásnál , hogy amikor manut raksz le azt csak lakost és kultot meg alapanyagot adó épület segítségével tudod elhelyezni és működtetni :)

Ezért mondta én is, hogy ez az épület jó, de lehurrogtak, hogy ez milyen kevés dolgot ad, pedig teljesen jó, hogy a márványból kevesebbet kell vennem, mert ez is termel sokat. Még csak 4-es szinten van, de 24 óra alatt többet termel, mint a manu 9 óra alatt.
 

Tejinashi

Erős harcos
Ez azért annyira nem nagy kunszt :D
Lehet, hogy Neked nem nagy kunszt, de nekem nem a márvány a bónuszos manufaktúrám, tehát nekem nagyon is kapóra jött egy ilyen épület, főleg, hogy mindháromból termel rendesen, 5-ös szinten immár 5330 márványt, 4920 acélt és 4910 fát és még felhúzom tizes szintre. Most képzeld el, akinek már három ilyenje van... Azt, hogy egy épület kinek jó és kinek nem, egyén függő, mindenki másképp látja.
 

Calyr

Veterán
Ebben a játékban matekkal minden tényszerűen bizonyítható.
Nálam a 27. szintű acél manu a 700 % ereklye bónusszal, és 96 %-os hegyi csarnokkal 4*5-ös területen 3.943 acélt ad 3 órás termeléssel, és 7.258-at 9 órással. Egy nap 1 kilenc órás, és 4-5 3 órás termelés szedhető be, ami összesen 23.030 vagy 26.973 acél. Bár én általában kimaxolom, az egyszerűség kedvéért számoljunk a 23.030-al.

A Sellős épület 4*4.-es területen, 10. szinten, az építők korban ad 8.460 márványt, 7.990 acélt, és 7.520 deszkát, azaz összesen 23.970 első szintű árut.
(de plusz még lehet megadja a hegyi csarnok %-ot is a bónusz T1-re, logika szerint így kellene, de ezt valakinek csekkolnia kell)

Ha 1:1 áru cserében gondolkodunk, ez így kb. egál, és a plusz bónuszok miatt az eventes épület felé billenhet a mérleg.
A fő különbség ott képződik, hogy a manu bűbájolható, az eventes épület nem.
Az egyszerűség kedvéért maradjunk csak az elvenari kereskedelmi központ bónuszánál (és hagyjuk ki a főnixeket). Az EKK nálam a fenséges fabrikálásból +65 %-ot ad. Ez a napi beszedésben egy manunál kb. 15.000 acél pluszt jelent. Hetente minimum egyszer csinálok első szintű áruból bűbájos kört, számoljunk ennyivel, és akkor nézzünk egy harminc napos hónapot összevetésképp.

Manu termelés: 37.999*4+23.030*26=730.776
Sellős épület: 30*23.970=719.100 első szintű áru + 30*3=90 TP

Nálam 8 első szintű manu van, de reálisan nézve 3-4 sellős épületnél többet nem nagyon lehet szerezni - szerintem a 3 is szép eredmény, de számoljunk 4-el, hogy közelebb legyen Ferenc69 példájához.

Különbségek:
- árutermelésben + 46.704 első szintű áru a manu javára (ezen a szinten ez kb. alig számít már)
- 4*4=16-al kevesebb hely (4*5 vs. 4*4) a sellős épület javára
- 4 manu felszabadításával 4*8.219, azaz mínusz 32.876 ranglista pont
- 4 manu felszabadításával 4*6.529, azaz 26.116 lakos visszaszerzése (ami így vagy másra felhasználható, vagy az ezt adó lakóépület törléssel terület szabadítható fel - ez már komoly előny lehet. A 33. szintű, 3*5-ös lakóépület 3.900 lakost ad, azaz 6 is törölhető belőle, ami 18*5-ös terület felszabadítással járhat, ez majdnem négy új bővítés - ez mindenképpen extra, ebben itt Ferenc69-nek bizony igaza van)
- sellős bónuszként 4*2.958, azaz kb. +12.000 lakos a sellős épület javára (ez további 3 lakóépület felszabadítást jelenthet, azaz 9*5.ös területet, amely így az előzővel garantáltan 5 új területbővítéssel érhet fel)
- a területfelszabadítás ára lakóépületenként -1.599 ranglista pont (azaz ebben a példában összesen 9*1.599=14.391 pont mínusz)
- sellős bónuszként 4*90=360 TP a sellős épület javára
- sellős bónuszként 4*5.950, azaz kb. +24.000 kultúra a sellős épület javára
- a 4 manu törlésével ennyivel kevesebb lehetőség manus termelésre eventekhez, kalandokhoz (bár a sellőssel nyert 16 helyre pont le lehet rakni 4 db 2*2-es első szintű manut, a 2*1-esek meg itt ismét duplán előnyben)

Innentől mindenki maga döntse el, hogy ez neki megéri-e vagy sem. Én arra jutottam, hogy "majdnem" - ha már csak egy kicsivel jobb lenne valamelyik paraméter, már sakkoznék is, de így még pont nem.
Csak összehasonlításképp: a karneváli szett (igaz, nagyobb területen, több kapcsolással, de több más bónusszal is) 3. szintű áruból ad napi 62.000-et. Na az már extra cucc, szerintem nem is nagyon várható olyasmi mostanában (és arra tippelnék, ezzel az extrával kicsit be is döntötte a piacot, el is tolódtak az arányok a keresztirányú kereskedelmekre).

Ezért sem értem a játék tervezőit - ha egymás mellé tesszük akár csak az idei, elérhető nyereményeket, olyan szórásuk van, hogy ihaj. Azaz igazából mintha ezek a patikamérlegen kiszámolt cuccok jelentenék a stabil átlagot, és a tűzfőnix szintű extrák a ritka kivételek.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser3

Vendég
Ezért sem értem a játék tervezőit - ha egymás mellé tesszük akár csak az idei, elérhető nyereményeket, olyan szórásuk van, hogy ihaj. Azaz igazából mintha ezek a patikamérlegen kiszámolt cuccok jelentenék a stabil átlagot, és a tűzfőnix szintű extrák a ritka kivételek.

Azt nem értem, hogy ezen mit nem lehet érteni.

Vannak a "patikamérlegen számolt" cuccok, amik pontos tervezés után olyanok, amilyenek, közelebb állnak a sima épületekhez, nem sokkal jobbak tőlük, és van egy-két elvétett épület, ami sokkal jobb, ami azért lett betéve, hogy "legyen miért teperni", ne mindig az legyen, hogy "de hát a manut könnyebb felhúzni és majdnem ugyanolyan jó".

Ha minden eventes épület nagyságrendekkel jobb lenne a normál épületeknél, akkor senki nem építene normál épületet, nem lenne mit fejleszteni, nem lenne mit bónuszolni a csodáknak, nem tudnál mire bűbájt használni, ergo eventen küldetést sem igazán tudnál csinálni, és így több eventes épületet nem is szerezhetnél.
 

Calyr

Veterán
Azt nem értem, hogy ezen mit nem lehet érteni.

Vannak a "patikamérlegen számolt" cuccok, amik pontos tervezés után olyanok, amilyenek, közelebb állnak a sima épületekhez, nem sokkal jobbak tőlük, és van egy-két elvétett épület, ami sokkal jobb, ami azért lett betéve, hogy "legyen miért teperni", ne mindig az legyen, hogy "de hát a manut könnyebb felhúzni és majdnem ugyanolyan jó".

Ha minden eventes épület nagyságrendekkel jobb lenne a normál épületeknél, akkor senki nem építene normál épületet, nem lenne mit fejleszteni, nem lenne mit bónuszolni a csodáknak, nem tudnál mire bűbájt használni, ergo eventen küldetést sem igazán tudnál csinálni, és így több eventes épületet nem is szerezhetnél.
Ez teljesen logikus okfejtés, eszembe nem jutna vitatni.
Viszont én itt arra gondoltam, hogy szerintem ez a játék alapvetően egy üzleti termék, amelynek okos pr marketinggel van ingyenes része, és emiatt sokan hajlamosak elfelejteni, hogy alapvetően mégiscsak az elsőből él. Azaz lényegileg a fő cél a játékélménnyel karöltve a bevételek lehetséges maximalizálása kellene legyen.

A nyeremény paraméterekben tapasztalható szórások arra utalnak, hogy a játék egyfajta útkereső fázisban van, a készítőknek nincs konkrét stratégiája (és hosszabb távra meghatározott üzleti tervei), vagy ha a patikamérlegesdi annak is tekinthető, akkor ehhez képest a többi nem stratégia, hanem egyedi próbálkozás/kivétel. Ez több olyan dolgot esetlegessé tesz, amely a biztonság/kiszámíthatóság pályájára állítva nagyobb népszerűséget, elégedettséget, ergo több bevételt jelentene.
De írok példát is, mert amikor eddig elvi dolgokról beszéltem, sosem ugyanarra gondoltunk. :)
Ha az épületekkel szerezhető előnyöket X-nek nevezzük, akkor az eventes cuccokra kis közelítéssel állhat az X+10 % értékmérő. Namármost ebben a megközelítésben egy Karnevál szett, vagy Tűzfőnix kb. X+200 % mértéket jelent - és lehet, hogy a számok nem stimmelnek, de a nagyságrend kb. ilyen.

Amiről én beszéltem, az az, hogy a kettő között létezne rengeteg jól hangzó, ámde kihasználatlan átmenet - és az általad írt végletek helyett szerintem jobb irány lenne ezekben az árnyaltságokban gondolkodni.
Például ha most jobban a Stonehenge fölé lőttök legalább a Tp viszonylatában (amiről ugye elég beszédes, hogy a Stonehenge esetében is utólag át lett kalibrálva), akkor azt meg lehetett volna oldani úgy, hogy még mindig nem mentek el egy tűzfőnix nagyságrendű (alapvető játékelemet, a teljes bajnoki ranglistát döntően befolyásoló) változtatásig, de egyet megint léptek előre (pl. ha napi 3 helyett 5 Tp-t adott volna, bizisten rástratolnék). És akkor ennek üzleti vetületeként mondjuk meg lehetett volna nézni, hogy hányan vesznek pl. város körüli beszedéskor plusz korallt adó épületet. Nyilván a statokat te látod, de én arra tippelnék, hogy ebben a formában messze nem hasít úgy ez a játékelem, mint amennyit még ki lehetne hozni belőle.
Vagy mondok másik példát (hentesnénis felhívásodra mellőzve azt a pár tucat, másik játékosét, akikkel amúgy beszélgettünk erről ;) ). Én átlagban kb. havi pár ezer forintot költök a játékra, mert ez így is bőven megérdemli. De költenék többet is - ha jobban látnám értelmét. És engem elsősorban nem az érdekelne, hogy vegyek fix pénzekért x brutál hatású izéket - számomra sokkal érdekesebbek lennének azok a dolgok, amelyek megteremthetnénk, hogy többet és jobban taktikázva több és jobb játékélményhez juthassak. De ezt megfogalmazhatom rpg szlengben is, remélem ennyi zsáner vonatkozás még belefér: a fix tápolás nem érdekel, a plusz játékélmény bármikor. És ahogy ezekről beszélgettem sokakkal, ezzel nagyon nem vagyok egyedül. :)
 
Utoljára szerkesztve:

bere007

Veterán
Innentől mindenki maga döntse el, hogy ez neki megéri-e vagy sem. Én arra jutottam, hogy "majdnem"

Ha nem bánod, akkor ehhez hozzátennék valamit. Ami lakos ezekhez kell, azok jóval több aranyat termelnek, mint amennyi a gyártáshoz kell. Ezt az aranyat el lehet költeni elég sok helyen, fejlesztés, kutatás, felderítés, kufár. Ha átáll valaki az ilyen épületekre, annak nem lesz ezekhez aranya és áldásokkal kell ezt kompenzálnia. Ami már megint bonyolítja a helyzetet. Így az összehasonlításba bele kellene tenni ezt is és csak akkor kapnánk teljes képet. És akkor az a majdnem az már inkább majdnem nem. :D

A magam helyzetéből kiindulva napi szinten 50e 1es árut veszek a kufártól a sok arany miatt. Így részben emiatt is van az, hogy 1es manura egyáltalán nincsen szükségem. Tehát napi szinten 2 kimaxolt sellő gyártása megvan úgy, hogy még csak 1x1es kockát sem vesz igénybe. Lakos túltengésem sincs, mivel a fegyvertárak zabálják. Ha ilyen összehasonlításban nézzük, akkor az egy nagy NEM. ;) És éppen ezért nem lehet egy épületre rámondani azt, hogy "már pedig az nagyon jó és hülye akinek nincs ilyen. Gyorsan bontsatok mindent, csináljatok 100 manut, 100 műhelyt és szerezzetek ebből minél többet..." A magam helyzetében hülye lennék letenni. Elhiszem, hogy vannak olyanok akiknek megéri letenni, mivel más stílusban játszanak. De azért a ló túlsó oldalára nem kellene átesni, hogy itt a fórum el van áztatva és örömtánc van járva. Ha valaki azt írja, hogy neki ez nem éri meg (főleg amikor olyanok írják, akik már több éve itt vannak és nagyjából képbe vannak a dolgokkal....), akkor az ténylegesen így van és mi nem csak kamuból mondjuk, mivel ténylegesen meg lehet nézni, hogy letettük-e, vagy sem. Nem csak a panaszkodás miatt írjuk, mint ahogy azt itt (szerintem) sokan gondolják, hanem ténylegesen így is gondoljuk és így is csináljuk, amit bárki meg is tud nézni bármikor.

Bár számomra az event már véget ért, de örülök, mivel sok kutat sikerült összeszednem, rengeteg tp áldást és még egyéb dolgokat. És most (legalábbis nálam) sokkal gyakrabban dobott a gép plusz korallokat. A fődíj, meg olyan, amilyen. A többi bőven kárpótol érte és a darálása meg nagyon jól fizet, tehát kárba nem vész. Rosszabbra számítottam az event beharangozója után, részben kellemes csalódás volt, csak még a feladatokon kell csiszolni , a manus továbbított ötletemet be kellene építeni szerintem és akkor még akár jó is lehet. :D
 

Bildiko

Felderítő
Nem vitatkozni akarok, de akkor álljanak itt a tények:
14-én 21:55-kor írtál, sajnos ilyenkor este már egyáltalán nem biztos, hogy elérhető bárki is a csapatból.
15-én reggel 9:11-kor kaptál választ, amiben leírtuk, hogy az utóbbi beszedésekből mennyi egységet kaptál (ellenőríztük, utánaszámoltunk, mind megvan).
Másnap, 16-án írtál vissza, 06:27-kor és 06:34-kor, hogy ismét nem látod az egységeket.
Még aznap 11:26-kor, átszámolások és többszörös átvizsgálás után kaptál választ, miszerint a probléma forrása az, hogy a kaszárnya nem egységszámot ír ki, hanem osztagokat, tehát ha az osztagméreted 100 és van 1000 egységed, akkor az 10 osztag, a kaszárnya 10-et fog kiírni.

Persze panasszal lehet élni bárkinek, de akkor azt légyszíves támaszd alá tényekkel, mert ez akárhogy számolom, picivel több másfél napnál, közel sincs a háromhoz.

Nincs gond azzal, hogy nem értesz valamit és kérdezel, azzal sincs különösebb gond, hogy nem tetszik esetleg a válasz, amit kapsz, de légyszíves, ha legközelebb panasszal szeretnél élni, azt vagy tedd meg privátban, vagy támaszd alá tényekkel és ne csak a levegőbe dobálózz.

Igen érdekes az, amit írtál. Hol lehet neked személyesen írni? Te miért nem ott írtál? Amikor kérdeztem a supportot, miért nem válaszolt? Már a másik világban is tudtak a kérdésemről, és ők is várták, mikor kapok választ, és mi az. Sajnálom, hogy nem tudom bizonyítani azt, hogy mikor érkezett meg a válasz. De nem akkor, amikor Te írtad, hanem másnap reggel.
Nem dobálózok, és mivel ilyenkor még gép előtt vagyok, reggel korán már gép előtt vagyok, így a választ, amit nagyon vártam, elolvastam volna. Persze veled nem lehet vitázni, hiszen TE vagy a főnök :D
De most tényleg, minek hazudnék, áruld már el? Nem kenyerem a hazugság, pont ezért válaszolok.
De az, amit Te művelsz, ahogy velem, és időként mással bánsz, mert véleményt írok,vagy írunk, az nem tetszik.
Persze, nem készült arról fotó, hogy mikor jelent meg a levél.... Hiszen miért kellene nekem, a játékosnak bizonygatnom. Szerintem még mindig én vagyok a játékos, nekem kellene időben segíteni, és nem megpróbálni leégetni.
 

DeletedUser4964

Vendég
Kedves Hoshi!

Úgy érzem, meg kell osztanom Veled a véleményem, mert tapasztalataim szerint, kifejezetten nagy gonddal követed a játékosok megnyilvánulásait.
Előre szólok érte, hogy nem fog tetszeni, de rettenetesen utálom az igazságtalanságot és, ha olyan emberek szava dönt fontos dolgokban, akik nem tudnak érdemben lefolytatni egy vitát, mert képtelenek fair eszközökkel játszani..

Először is: Rém kellemetlennek tartanám a helyedben, hogy Calyr, mint mezei játékos, sokkal tényszerűbb, összetettebb, körültekintőbb és pontosabb leírást tudott eddig adni bármiről, ami szóba került az event kapcsán, mint Te. Yahel, mint ahogyan azt korábban már jelezték, sokkal kitartóbban védte a játékosok érdekeit Nálad és a végsőkig kitartott, míg el nem üldözted..
Bere sokkal objektívebben közelítette meg a témát, mint Te. Annak ellenére is, hogy legutóbb épp azzal példálozott, hogy Ő a saját városában miért nem tette le a fődíjat.

Másodszor: Azt gondolom, az itt-ott ironikus és bicskanyitogató stílusod sokkal inkább a valódi természetedet tükrözik, mint mikor észreveszed Magadat és visszakozol, hogy de Te senkit nem akartál megbántani.
Azzal vádoltad Yahelt - aki lehet, hogy indulatosabbá vált néhány oldal értelmetlennek tűnő kommentharc után, mivel hiába írta le többször is a véleményét, itt mintha többen megbuktak volna értő olvasásból -, hogy "beleáll" olyasvalakibe, aki valójában egyébként eléggé egyértelműen beleállt szinte mindenkibe, akinek valami a sellők paradicsomában nem tetszett. Mert bezzeg ő olyan rettenetesen ügyes volt, hogy mindent meg tudott oldani egyedül és még segíteni se kellett..
Azt mondod, nem baj, ha valaki kinyilvánítja a negatív véleményét. Érdekes módon viszont csak a negatív hsz-okra válaszolgattál, Ferencnek nem mondtad pl., hogy örülünk az Inno-nál, hogy tetszik a fődíj, de lássuk be, voltak már ennél sokkal jobbak is... Mert TÉNYLEG lássuk be, hogy így igaz.
Vannak jó napi díjak. Én az áldásokért is nyitogatok. És egyet értek Berével, ezekért élvezetes az event. De a fődíj instant megy a kukába nyilvánvalóan.

Harmadszor: Azt mondod ne személyeskedjünk, de mégis ezt teszed. Nyilvánosan járatod le a játékosokat és nyugodtan mondhatjuk, hogy az ÜGYFELEKET. Mert bizony Öregem, itt mi vagyunk a VÁSÁRLÓK, a közönség, a vendégek stb. stb... És ehhez képest, Te megengeded magadnak azt a luxust, hogy sértegess olyan játékosokat, akikre sokan hallgatnak, mivel tapasztaltak és nagy városaik vannak. Szerintem nagyon veszélyes vizeken evezel, de Te tudod.

Elég valószínűnek tartom, hogy a hozzászólásom nem fog itt maradni, sőt annak is adok egy esélyt, hogy én is távozásra kényszerülök a fórumról. De azért, hogy ezt megírhattam, megérte.

Köszönöm a figyelmet!
 

DeletedUser3

Vendég
De most tényleg, minek hazudnék, áruld már el? Nem kenyerem a hazugság, pont ezért válaszolok.
Ezt én is kérdezhetném, miért hazudnék az időpontokról? Igen, vannak olyan esetek, amikor tovább tart egy jegyre válaszolni, de itt nem erről volt szó, és nagyon nem szeretem, ha valaki úgy akarja lejáratni a csapatunkat, hogy annak nincs valóságalapja. Egyébként ha megnyitod a jegyet, amit írtál, te is láthatod a pontos időket.

@mhajnalka91 - Szoktunk tévedni, mindannyian, hisz emberek vagyunk. Ettől függetlenül viszont tartom magam ahhoz, hogy az adott esetben nem én generáltam a vitát, hanem a már meglévő vitás helyzet javítása miatt tett hozzászólásom talán nem a legjobban lett megfogalmazva. Megesik, sajnos ez az internetes, írott kommunikáció hátránya.
Nem válaszolok mindenkinek - több okból sem: Egyszerűen nem tudok, valamint ha minden pozitív kommentre válaszolnék, hogy "köszi, örülünk," stb. akkor az megint visszásan venné ki magát, és újra szó érné a ház elejét, hogy "csak a pozitív kommentekkel foglalkoztok!" - csináltuk, tapasztaltuk.
Részemről, mint ahogy azt már írtam, lezártam, nem kívánok a továbbiakban ezzel foglalkozni.
 

DeletedUser4964

Vendég
Ettől függetlenül viszont tartom magam ahhoz, hogy az adott esetben nem én generáltam a vitát, hanem a már meglévő vitás helyzet javítása miatt tett hozzászólásom talán nem a legjobban lett megfogalmazva. Megesik, sajnos ez az internetes, írott kommunikáció hátránya.

Itt nem arról van szó, hogy vitát generáltál volna, hanem arról, hogy nem elcsitítottad a játékosokat, hanem tovább szítottad a tüzet.. Szarkasztikus voltál és tiszteletlen. Engem anyukám arra tanított, hogy nem illik így viselkedni, de ha elveszted a fejedet, tessék bocsánatot kérni. Yahelnek pedig kijár Tőled a bocsánatkérés..
Akkor majd lezárhatod.
 
Fent