• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Eventes eldobható feladatok

DeletedUser1802

Vendég
Jó lenne, ha az új rendszerű eventes random feladatsornál eldobhatók lennének a különböző feladatok még azon az áron is, hogy levonja azt az event-izé mennyiséget amit kapna a játékos, ha sikeresen teljesítené azt.
 

GreenKnight

Veterán
Nem támogatom. Pont azt vesztené el az event, amitől event. Nem lenne kihívás, azt csinálná meg mindenki amihez kedve van és felkészült rá.
Talán, ha a dupláját vagy tripláját vonná le, akkor lehetne elgondolkodni rajta.

Mondjuk ezt az érvelést aligha olvassa őszinte mosollyal, aki még ki sem kutatta, főleg nem építette fel a varázsakadémiát és 2 hétig nézi, hogy honnan is szerezzen 5 vizilóport
Azt ki és hol mondta, hogy az eventet mindenkinek végig kell tudnia csinálni? Az első eventemen én is nagyjából így voltam, ettől függetlenül örültem annak ami kaptam.
 

*HighlyEffective*

Erős harcos
Nem támogatom. Pont azt vesztené el az event, amitől event.
Miért van az, hogy ha Te vetsz fel egy változtatást (mint legutóbb, hogy ne kelljen elfogadni kötelezően a pacsiládát mobilon), az jót tenne mindenkinek és nem gond, hogy könnyebbé tenné egy eseményen a haladást, viszont ha más kezdeményez valamit, az "fagolyót akar csinálni a játékból" (lásd túltöltés/többes beszedés a tesó kalandban) vagy épp ki akarja herélni az esemény lelkét?!

Nem lenne kihívás, azt csinálná meg mindenki amihez kedve van és felkészült rá.
Egészen biztos vagy benne, hogy mindenki - de tényleg, kivétel nélkül mindenki, még Te is - úgy játszana, hogy miközben megcsinál 7 feladatot, addig eldob másik 7-t és a végén ott áll egy nagy nullával a kezében???
Nem vitatom, hogy lennének olyanok, akik szíre-szóra dobnák el az "emelj 2 épületet 14-s szint fölé", meg hasonlókat. Aztán meg sírnának, hogy már a 75 pontos feladatokat csinálják és még mindig nincs egy 5 gyöngyös ládára elegendő koralljuk. De ebből nem következik az, hogy kiveszik a kihívás az eventből. Épp ellenkezőleg, még összetettebb lenne a kihívás, hogy megtaláld az egyensúlyt, hogy melyik feladatra készülsz fel, melyiket csinálod meg csak akkor, amikor épp eléd kerül, és melyikre költesz korallt és utasítod el.
Ha pedig Te nem akarsz változtatni a mostani játék módszereden, akkor egyszerűen nem élsz az elutasítás lehetőségével, mert, hogy azt senki sem mondta, hogy az legyen kötelező. (Bár elvileg egy ilyen változtatás után, akár bedobhatnának egy olyan feladatot is, hogy "utasítsd el ezt a feladatot" - na, akkor bizony nagy bajban volnánk ;):cool::p )

Azt ki és hol mondta, hogy az eventet mindenkinek végig kell tudnia csinálni?
Azt csak Te tudod, hogy miért csinálsz úgy, mintha nem értenéd, de azért az elég nyilvánvaló, hogy óriási a különbség aközött, hogy gyakorlatilag valakitől el van véve az eventen haladás lehetősége, vagy nem jut el olyan szintre, mint egy másik játékos. Nagyon kíváncsi lennék, hogy mit szólnál ahhoz, ha nem lenne alternatívája az "oldj fel egy technológiát" feladatnak, aztán amikor reklamálnál, akkor Hoshi a Te válaszodat vágná a fejedhez: Azt ki és hol mondta, hogy az eventet mindenkinek végig kell tudnia csinálni?
 

GreenKnight

Veterán
Leírtam a véleményemet. Az, hogy ez Neked nem tetszik, az a Te problémád.

Voltam olyan helyzetben amikor a játékot elkezdtem, hogy az eventben csak pár feladatot tudtam megoldani. És képzeld el, hogy nem a fórumon reklamáltam, hanem örültem annak, amit kaptam. Tudomásul vettem, hogy nem állok olyan fejlettségi szinten, hogy végigcsináljam az adott eventet.

Volt olyan, hogy az "oldj fel egy technológiát" feladatnak nem volt alternatívája. Csakhogy akkor még nagyon kevesen vagy senki nem tartott a fajok végén. Aztán a fejlesztők változtattak, mert igény volt rá. Ha nem tudom megcsinálni, akkor vagy én nem jól gondolkodom vagy nem nekem szól az event.

A példádban pedig a varázsakadémia szerepel, aminek a hiánya alacsony fejlettséget vagy egyéni döntést jelent. (Bár nem értem, hogy varázsakadémia nélkül hogyan akar valaki haladni) Ezekhez a helyzetekhez nem hiszem, hogy a fejlesztőknek alkalmazkodni kéne. Szerintem épp elég a jogos és tömeget solgáló igények kielégítése.
 

Rikari

Veterán
Mondjuk ezt az érvelést aligha olvassa őszinte mosollyal, aki még ki sem kutatta, főleg nem építette fel a varázsakadémiát és 2 hétig nézi, hogy honnan is szerezzen 5 vizilóport ;)
Nagyon elvágólag látod ebben a témában a dolgokat. Értem ezelatt, a vagy mindenki-vagy senki elven halad a gondolkodásod. A játék azon alapul, hogy fejleszted a városodat, de nyilván azt valamikor el kell hozzá kezdeni és folyamatosan építeni. Azok akik a kezdők szintjén állnak csak részében tudnak még azokból a javakból csippenteni, amit a feladatmegoldós eventek kínálnak. Senki nem úgy kezdte, hogy azonnal minden képességet magáénak tudhatott. A cél az, hogy minél hamarabb elérjen a kisváros is arra a szintre, hogy hatékonyabban dolgozhasson egy event feladatrendszerében. Varázsakadémia nélkül már egy másik hozzászólásomban kifejtettem, hogy nem virágzik élet a városban, az egy sóval behintett föld marad. Mindenki kezdő volt valamikor, és ha visszaemlékszem, annak örültem ha egyáltalán bármit is tudtam teljesíteni a rám váró kihívásokból. Eszembe sem jutott, hogy elvárjam az egyenlőség elvén azt, hogy egy tőlem sokkal magasabb szinten játszók képességeivel megáldva vegyek részt egy eventben. Tudtam, ha kitartó vagyok, akkor mindig jobb is leszek és egyre több mindent meg tudok majd oldani. A végén pedig ha a kitartásom nem hagy alább, akkor oda is eljutok, hogy levigyek csont nélkül egy teljes eventet. Ez a fejlődés menetrendje, viszont ennek az állomásait nem lehet átugrálni, mint egy aszfaltra rajzolt sántaiskolában. Végig kell rajta menni, és a vele járó előnyöket felhasználni, a hátrányait pedig elviselni. Ahogyan egy eventen belül is minden egymás után érkező feladattal megbírkózni. Ha pedig nem megy, akkor ennyi volt. Most csak ennyit tudtam megcsinálni. Következő megméretésre már minden bizonnyal jobb leszek, mert több leszek mindenben, és a készségeim is fejlettebbek lesznek hozzá. Feltéve, ha időközben törődtem a fejlődésemmel. Ennek a lehetőségét kínálja a játék, (kötelezettségek nélkül) csak élni kell vele tudni.:)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser2182

Vendég
Én támogatom. Van az a helyzet, hogy elakad az ember pedig haladna tovább, Így csak gyűjtögetem a lehullott korallokat...Pedig szeretem az eventet.
 

Mihaszna

Veterán
Ennek az "Eldobható feladat" ötletnek kicsit ex Testvéri Kaland íze van, hogy bármikor cserélheted a feladatot. Nem sok értelme van, mert előbb-utóbb elfogynak a lehetőségek és felhalmozódnak az időigényes feladatok. Persze csak abban az esetben, ha azt vesszük alapul, hogy elutasítjuk, (ezzel) hátrébb soroljuk, és persze nincs a véletlen generálás..
 

Calyr

Veterán
Az ötletet támogatom.

Azt pedig ide kell vésnem, néha egészen elképesztő, ahogy páran elkezdenek más játékosokat leoltani "vélemény" címen - mintha ez itt ovi lenne, meg homokozó. Belegondolni sem merek, milyen élete lehet annak, aki a szabadidejét arra használja, hogy tételesen megírja, hogy neki mi miért jó, mit hogy csinál, és mindenki más le van ejtve. Az teljesen rendben van, ha valakinek nem tetszik ez az ötlet - nade miért fáj az egyeseknek, hogy ha neki mindegy, akkor inkább másnak se lehessen jó?
(de jó, most én is így megírtam ezt - megyek is elítélni magam :) )

A mostani eventben pl. többünk számára kiderült, hogy az új módi... hát hogy is mondjam, értelemszerűen tuti jó szándékkal kell átalakítva, de helyenként finoman szólva sem lett se előrelépő, se játékosbarát. És ha véges számú feladat van, és egy adott feladat elutasíthatóságával a játékos amúgy is pontokat veszít... ez pont ettől lenne korrekt, adott esetben megkerülhetetlen szívás helyett a játékos kezébe adni a döntést. Aki azt mondja, hogy ettől elveszne az event kihívása, az legyenszíves gondolja már végig érdemben, hogy itt voltaképpen mi kerül be, mi marad meg, és valójában saját döntéssel ki mit veszíthet el.
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Leírtam a véleményemet. Az, hogy ez Neked nem tetszik, az a Te problémád.

Voltam olyan helyzetben amikor a játékot elkezdtem, hogy az eventben csak pár feladatot tudtam megoldani. És képzeld el, hogy nem a fórumon reklamáltam, hanem örültem annak, amit kaptam. Tudomásul vettem, hogy nem állok olyan fejlettségi szinten, hogy végigcsináljam az adott eventet.

Volt olyan, hogy az "oldj fel egy technológiát" feladatnak nem volt alternatívája. Csakhogy akkor még nagyon kevesen vagy senki nem tartott a fajok végén. Aztán a fejlesztők változtattak, mert igény volt rá. Ha nem tudom megcsinálni, akkor vagy én nem jól gondolkodom vagy nem nekem szól az event.

A példádban pedig a varázsakadémia szerepel, aminek a hiánya alacsony fejlettséget vagy egyéni döntést jelent. (Bár nem értem, hogy varázsakadémia nélkül hogyan akar valaki haladni) Ezekhez a helyzetekhez nem hiszem, hogy a fejlesztőknek alkalmazkodni kéne. Szerintem épp elég a jogos és tömeget solgáló igények kielégítése.
Ha csak a példa a gondod, ezen ne múljon, nem csak a varázsakadémiás példa állhat ám...
Pár szemle a mostani eventből
- teljesíts két tartományt - sokadszorra
- szerezz ereklyét/teljesíts találkozókat - szombat esttől kedd hétig, azaz bajnoki szünetben
- fejlessz épületeket 14-16. szintre - többet, többször, zsinórban
- szerezz vízióport (7-et vagy felette még érdekesebb ez, mivel a receptsorsolás lutri - vagy lesz jó, vagy gyártasz hulladékokat - ez ám a stratégiai elem!)
- egy/két napos manus termelések egymás után...

És akkor válaszolj már egy kérdésre légyszi - ne vedd támadásnak, pusztán csak kíváncsi vagyok.
Téged pl. érdekel az, hogy a játékosok ténylegesen egyenlő, vagy legalább közel egyenlő esélyekkel mehessenek neki egy eventnek?
Mert a fenti ötlet speciel pont hogy a kiegyensúlyozás irányába mutatna ebben a kérdésben a jelenlegi helyzethez képest (ti. amikor az elvileg kiegyensúlyozott véletlengenerátor ritka peches leosztást ad, akkor ezzel lenne lehetőség továbblépni) - és akkor páran eddig valójában erre mondtatok nemet.
 

bere007

Veterán
Támogatom.
Nem túl gyakran, de párszor, amikor tényleg lehetetlen a helyzet és túl sokat kellene várni jó lenne ez. A levonás lehetne a feladatért kapható pont duplája, így azért nem lenne itt olyan sok pörgetés, mert elég sokat lehet bukni vele, főleg amikor már sok pontot adnak érte. Tehát csak az élne vele, aki már nagyon nem lát más lehetőséget.
Ha adna egy felderítést, alternatíva nélkül, akkor élnék is vele, mivel 4 nap 4 óra 1db felderítés. Ennyi gyorsítót nem akarok elhasználni, így egy kis bírság ellenében, de korrekt lenne. A ilyesfajta előretervezés hiánya mellett, ha nincsen szerencsénk akár napokig is várhatunk, hogy 1db feladatot meg tudjunk csinálni.
 

Mihaszna

Veterán
Aki támogatja: Ugye azt tudjátok, hogy ennek csak akkor lenne értelme, ha visszaállításra kerülne a régi rendszer, és (ismét) lenne konkrét feladatsor? Mert ez a "Végtelen, véletlen generálás" esetében nem működik, mivel ha elutasítod, akkor van rá esély (50-50%), hogy ugyan azt a feladatot kapod, amit 1-2 feladattal előbb elutasítottál. : ))
 

GreenKnight

Veterán
Aki támogatja: Ugye azt tudjátok, hogy ennek csak akkor lenne értelme, ha visszaállításra kerülne a régi rendszer, és (ismét) lenne konkrét feladatsor? Mert ez a "Végtelen, véletlen generálás" esetében nem működik, mivel ha elutasítod, akkor van rá esély (50-50%), hogy ugyan azt a feladatot kapod, amit 1-2 feladattal előbb elutasítottál. : ))
Előre ismert feladatsor esetében pedig még annyira se jogos, hiszen 1-2 héttel előre tudottak a feladatok, van idő felkészülni, tervezni, időzíteni. Ha van egyáltalán létjogosultsága, akkor szerintem pont a végtelenített feladatsornál.

Egyébként meg csak szólok, hogy gyakorlatilag tök mindegy, hogy mennyien támogatják vagy ellenzik, mert a fejlesztők fogják eldönteni, hogy lesz-e belőle valami vagy se. De lassan kezd tényleg fagolyó érzésem lenni. Az eddigi feladatokkal az volt a bajotok, hogy nem lehet megszerezni a nagydíjat és a melléknyereményeket is. Erre most kaptunk egy végtelenített feladatsort, aminek az esetében csak szorgalom, tervezés, szervezés kérdése, hogy mennyi korallt tudsz összeszedni és ennek megfelelően mit tudsz megnyerni. De ez se jó nektek, mert nem "eldobhatóak" egyes feladatok. Esetleg javasolni kéne az önmegoldó feladatsort?
 
Utoljára szerkesztve:

Calyr

Veterán
Erre most kaptunk egy végtelenített feladatsort, aminek az esetében csak szorgalom, tervezés, szervezés kérdése, hogy mennyi korallt tudsz összeszedni és ennek megfelelően mit tudsz megnyerni. De ez se jó nektek, mert nem "eldobhatóak" egyes feladatok. Esetleg javasolni kéne az önmegoldó feladatsort?
Azzal semmi gond, ha te elhiszed, hogy ez ténylegesen végtelenített feladatsor - mindenki olyan képet állít ki magáról, ami neki tetszik -, node ott azért állj már meg légyszi, hogy eztán még erkölcsi piedesztálra is akarsz állni vele. Bár ha az a cél, hogy mindenkinek jár egy mosoly...

Félreértés ne essék, lehet jó rendszer is ebből az új módiból, de azért ez most még több sebből, erősen vérzik. Persze azzal semmi baj nincs, ha valaki ennyire nem látja/érti ezt (no, kipróbáltam a módszered ;) ).
 

Calyr

Veterán
Aki támogatja: Ugye azt tudjátok, hogy ennek csak akkor lenne értelme, ha visszaállításra kerülne a régi rendszer, és (ismét) lenne konkrét feladatsor? Mert ez a "Végtelen, véletlen generálás" esetében nem működik, mivel ha elutasítod, akkor van rá esély (50-50%), hogy ugyan azt a feladatot kapod, amit 1-2 feladattal előbb elutasítottál. : ))
Erre több ponton is volt válasz fentebb. Pl. a nyitó ötlet is levonást említett.
Adott esetben, ha az elutasítás mínusszal is jár, összességében még úgy is jobban lehetne járni.
 

bere007

Veterán
Aki támogatja: Ugye azt tudjátok, hogy ennek csak akkor lenne értelme, ha visszaállításra kerülne a régi rendszer, és (ismét) lenne konkrét feladatsor? Mert ez a "Végtelen, véletlen generálás" esetében nem működik, mivel ha elutasítod, akkor van rá esély (50-50%), hogy ugyan azt a feladatot kapod, amit 1-2 feladattal előbb elutasítottál. : ))

Ez az 50-50% honnan jött ki? Gondolom úgy, mint ahogy a lottónál is ha 1 szelvényt adsz fel 50-50%. Vagy nyerek, vagy nem. Ennyire azért nem egyszerű a számítása. ;) De egy konkrét példa. Kért a feladat 4db 2napost. Azt megcsinálta, utána kapott 5-6 könnyű feladatokat és utána megint a 2 napost kérte. Már elkezdte gyártani, de még kellene hozzá 1 nap 20óra. Ilyenkor továbbpörgeti, megkapja a "bírságot" és kész. Tud haladni tovább. Majd ha esetleg 2 nap múlva kéri tőle, akkor már nem pörgeti tovább, mert addigra elkészült. Csak addig nem kellett a falat bámulnia, mivel elakadt, hanem tudta csinálni a többit. Így mindig tudott csinálni valamit, nem idegeskedett és nem unt bele.

Egyébként meg csak szólok, hogy gyakorlatilag tök mindegy, hogy mennyien támogatják vagy ellenzik, mert a fejlesztők fogják eldönteni, hogy lesz-e belőle valami vagy se.

Köszönjük szépen az infót. Ezt eddig itt nem tudta senki, sőt még csak nem is gondoltunk rá... :rolleyes:
Egyébként meg csak szólok, hogy ennek az az értelme, hogy vannak felhozva érvek ellene, mellette, több nézőpont alapján. Hoshi majd eldönti, hogy van-e értelme továbbítani vagy sem. Ennyi erővel ne írjunk semmit, mert úgysem mi döntjük el.
A logikád alapján nem értem, hogy Te miért írtál ide és miért ellenzed, ha gyakorlatilag úgyis mindegy? :D
 

Rikari

Veterán
Ez most az első ilyen módban futó (végtelenített) event. A visszajelzéseink alapján a jövőben, ha ilyen marad, akkor a feladatblokkok némi átalakításra szorulnak. Mind az ismétlődés, mind a beépített fékeket illetően. Én most ezt úgy kezelem, hogy tanuljuk éppen úgy, ahogyan a fejlesztő is. Mi az amit elvisz az aktív Elvenári társadalom, és mi az amit már nem. A külföldi fórumokon is akad bőven kritika, amihez már mi is hozzátettünk. Optimistán azt mondom, hogy ha nem is lesznek eldobható feladatok, de a következő eventet játékosbarát változtatással kapjuk meg. Nem lehet könnyű úgy összeállítani feladatsorokat, hogy az mindenkinek jó legyen, hiszen eltérő fejlettségi szinteken játszunk. A reagálásokból egyértelműen kidomborodik, hogy melyek azok a pontok, amik eltúlzottak és olyan mértékű megtorpanást eredményeznek, hogy a kedvét veszti tőle a játékos. Ez nem célja egy online játékot üzemeltető cégnek, így bízom abban, hogy ránk nézve kedvező átalakuláson megy át az új stílusú event feladatrendszere. Kevesebb méreggel, több örömmel és elfogadható lendülettel lehet majd benne haladni. Adjunk erre időt, magunknak és nekik is.
 
Fent