• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Woodelvenstock

Vmadar

Felderítő
Ha a Napi exkluzívokat és a Nagydíjakat nem találom vonzónak, akkor én az egyéb ajándékokra hajtok: ősi tudás, gyorsító, pénzeső, váratlan ajándék.
Ezek is sokat lendíthetnek a játékon és "ingyen" vannak :)

Különbözőek vagyunk és mindenki másképp látja a dolgokat, de ez így van rendjén :) Van aki régebb óta játszik, van aki nem. Korábban nálam az event azt jelentette, hogy megszerezhetek olyan épületeket amiket a játékban nem és sokkal jobban járok velük.
A mostani eventben (az én egyéni és korábbi tapasztalataim alapján) viszont csak olyan épületek vannak amik adnak ezt-azt de gyakorlatilag semmire sem jók. Korábban csak az eventes épületekre mentem, és nagyon sok helyet spóroltam meg vele. Sajna erre a fejlesztők is rájöttek és lebutították őket és nem is tesznek be már ilyeneket.
Nem fogom MÉG ilyen könnyen feladni, amint sikerül az orkok mellet annyi helyet és lakosságot csinálni én is leteszek egy varázsaltos műhelyt, de jelenleg (nem úgy mint korábban) enélkül sajnos nem lehet haladni és létezni.
 

DeletedUser3700

Vendég
A mostani eventben (az én egyéni és korábbi tapasztalataim alapján) viszont csak olyan épületek vannak amik adnak ezt-azt de gyakorlatilag semmire sem jók.

Nem fogom MÉG ilyen könnyen feladni, amint sikerül az orkok mellet annyi helyet és lakosságot csinálni én is leteszek egy varázsaltos műhelyt, de jelenleg (nem úgy mint korábban) enélkül sajnos nem lehet haladni és létezni.

Egyetértek az épületekkel kapcsolatban és ezért jegyeztem meg, hogy vannak egyéb ajándékok is, amiért érdemes hajtani - főleg ha az ember minden TP-ot fel tud használni a Kutatáshoz.
Én nem használok varázslatos műhelyt, sőt a műhelyeim is alacsony szintűek, mégis mindig a kapott alapanyag egy részét a kufárnál kell elköltenem, hogy ne vesszen kárba. (itt jegyezném meg, hogy ez az acc.-om passzív; az egyedüli aktív acc.-om: eraskas) A haladásról pedig annyit, hogy a törpöket kb 40 nap alatt viszem végig (felderítőtől felderítőig) és nem akadtam el soha, így minden TP a Kutatásba ment, pedig már a végén járok :) És nem is a legoptimálisabb megoldást használtam. S mivel így a csodáimba TP-ot nem rakok, ezért is jönnek jól a TP áldás jutalmak pl. az event-ekből (is).
 

DeletedUser683

Vendég
Saját szemszögből nézve: már több feladatot segített megoldani az a tény, hogy van jónéhány tp töltő áldás a tarsolyomban. Ezek a Költs el x tudáspontot. Ezeknél korábban vagy vennem kellett (de ugye amúgy is több küldetés kér ilyet, illetve elég borsos az ára nálam már, így ha nincs elég aranyam, akkor azt próbálok szerezni, már ha tudok), vagy legjobb esetben a bajnokiból kivenni (de mi van, ha előtte pár küldivel ereklyeszerzést, és tp költést kért, és már nem maradt?), rosszabb esetben tartományból kellett szereznem (amiből amúgy is elég sok kell, és a felfedező már messzire megy, lassan ér haza), de most egyszerűen meg tudom oldani, csak rakok tp töltő áldást valamelyik csodába. ;)
Hozzászólásomat nem vitaindítónak szántam, csak számomra ismét jól jön a tp áldás (több szemszögből is), és ha netalán nem lenne, hát nyitok párat olyan ládából, aminél jó eséllyel bejön. Szóval, én köszönöm. :)

Nem fogom MÉG ilyen könnyen feladni, amint sikerül az orkok mellet annyi helyet és lakosságot csinálni én is leteszek egy varázsaltos műhelyt, de jelenleg (nem úgy mint korábban) enélkül sajnos nem lehet haladni és létezni.
Az Ork fejezet sajátossága a nagyobb alapanyagigény, később ez viszonylag kiegyenlítődik. Miért nem rakod le inkább a Jólét tornyát? Ha jól láttam, az nincs lent nálad. Nem foglal több helyet, mint egy műhely, de megfelelő összcsodaszint esetén alapszinten is a dupláját termeli, mint egy műhely. Nem von el kultúrát és lakost sem a városodtól, csak auto termelget, csak be kell szedni. Ráadásul eggyel nő az összcsodaszinted, így mindegyik csodád ereje egy kicsivel nő. ;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vmadar

Felderítő
Az Ork fejezet sajátossága a nagyobb alapanyagigény, később ez viszonylag kiegyenlítődik. Miért nem rakod le inkább a Jólét tornyát? Ha jól láttam, az nincs lent nálad. Nem foglal több helyet, mint egy műhely, de megfelelő összcsodaszint esetén alapszinten is a dupláját termeli, mint egy műhely. Nem von el kultúrát és lakost sem a városodtól, csak auto termelget, csak be kell szedni. Ráadásul eggyel nő az összcsodaszinted, így mindegyik csodád ereje egy kicsivel nő. ;)

Köszönöm a segítséget és örömmel olvasom, hogy később visszaáll az alapanyag igény, ugyanis itt tényleg alig győzöm :)
A jólét tornyán és a titkok kötetén is gondolkodtam, amint lesz annyi helyem, le fogom tenni valamelyiket.
 

DeletedUser683

Vendég
Törölhető bejegyzés.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Vendég
Kedves Hoshi!

Tőled érdeklődöm tisztelettel, mint leginkább illetékestől.
A kérdésem az lenne: Szándékosan vontátok el az esélyt a kisebb játékosoktól az event teljesítését illetően?
Szerintetek korrekt ez így, hogy a játékosok egy részének adtok lehetőséget, a másik részének meg nem? Akkor ne is csináljatok eventet, ha nem egyenlőek a lehetőségek...
Hol tud egy kicsi, 2-3 hónapja regisztrált játékos 14-16 ne adj ég még magasabb szintű épületet húzni?
Nem lehetne úgy meghirdetni az ilyen eventet csak középmezőnyös játékosoknak, a kicsik meg így jártak,nekik nem adunk esélyt sem?
Ez egyáltalán nem korrekt, határozottan tiltakozom. Mi több, diszkriminatív a kisebb játékosokkal szemben.

Eleve, SZÁNDÉKOSAN (nem kiabálás, csupán kiemelés) kizártátok őket az eventen való sikeres teljesítésből. Pedig tudtátok, a bétán sem bírták a kicsik teljesíteni a feladatsort, mivel elvettétek tőlük szándékosan az esélyt. Ez pedig valóban diszkriminatív. Esélyt sem kaphattak!
Ez amolyan jól megkeményítünk event, aki meg még nem elég nagy, így járt. :(
Szomorú.
Kérlek, közvetítsd véleményem a központ felé. Felháborító, és igazságtalan ez az event.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Wiccara

Veterán
Hol tud egy kicsi, 2-3 hónapja regisztrált játékos 14-16 ne adj ég még magasabb szintű épületet húzni?
Szia,
a kérdést nem hozzám intézted, nem is megválaszolni szeretném. Az Újvilágban a 3.fejlődési szakaszban vagyok, azt hiszem, ezt mondhatjuk elég kezdőnek, és kicsinek.
Az első két korban valóban nem lehet ezt megugrani, de valljuk meg, kell is némi előkészület és ismeret egy sikeres event teljesítéséhez. A 3. korban a főépület már fejleszthető 15-ös szintig. Én azt terveztem be ehhez a feladathoz. Elképzelhető, hogy nem fogom befejezni, de nem is érdekel a fődíj :)
Felvetésednek azért örülök, mert ( ahogyan a kívánt arany, alapanyag, sereg, stb mennyisége) a feladatok is lehetnének szintfüggők.
A nyereményeket is az éppen aktuális szinthez adják, a feladatoknak is illene ezekkel összhangban lenni.
Ebből a feladatból épp csak egy " vagy felderítés" hiányzott pl. :)
 

DeletedUser

Vendég
A kérdésem az lenne: Szándékosan vontátok el az esélyt a kisebb játékosoktól az event teljesítését illetően?
Szerintetek korrekt ez így, hogy a játékosok egy részének adtok lehetőséget, a másik részének meg nem? Akkor ne is csináljatok eventet, ha nem egyenlőek a lehetőségek...
Hol tud egy kicsi, 2-3 hónapja regisztrált játékos 14-16 ne adj ég még magasabb szintű épületet húzni?
Most jöttem fel a játék kezdete óta először a fórumra,tájékozódni,s rögtön azt olvasom, mi kicsik,nem oly rég játszó játszótársak nem fogjuk tudni végig vinni az eventet? A 2. fejezet közepén vagyok, örültem az eventnek,de így van értelme a ráfordított időnek?
A házaim 7-esre tudom felépíteni,a legjobb lakóházak kikutatása a következő fejezetben lesz majd.
Csak ácsingózhatom a folytatásra ezek után?
 

GreenKnight

Veterán
Kedves Mino!

Szerintem az event elején pont ezért kapsz a feladat teljesítésekért némi aranyat és alapanyagot. Mert ez a kicsiknek nagy segítség. Engem annyira a 20+M arany és 2+M alapanyag mellett nem igazán érdekel. Ellenben egy kicsin ez többet dobhat, mint egy épület, amit vagy le se tud tenni vagy 1-2 kor múlva amúgy is kukázni fog.
Másrészt az általad említett feladat (ha jól nézem) a 38. a sorban. Tehát aki akar az viszonylag sokáig el tud jutni és a jegyeit beváltani az általa kinézett nyereményre.
Azt pedig nem tudom, hogy ki és hol látta leírva, hogy az eventeket mindenkinek meg kell tudnia csinálni. Ehhez is kell egy bizonyos technikai felkészültség, fejlettség. Ugyanúgy, ahogy egy óvodás se jár egyetemre, mert a testi és szellemi fejlettsége még nincs azon a szinten.
Nincs itt semmi diszkrimináció. Van egy feladatsor, amit aki akar és tud megoldHAT. De senkinek nem kötelező!
 

DeletedUser

Vendég
Szia,
a kérdést nem hozzám intézted, nem is megválaszolni szeretném. Az Újvilágban a 3.fejlődési szakaszban vagyok, azt hiszem, ezt mondhatjuk elég kezdőnek, és kicsinek.
Az első két korban valóban nem lehet ezt megugrani, de valljuk meg, kell is némi előkészület és ismeret egy sikeres event teljesítéséhez. A 3. korban a főépület már fejleszthető 15-ös szintig. Én azt terveztem be ehhez a feladathoz. Elképzelhető, hogy nem fogom befejezni, de nem is érdekel a fődíj :)
Felvetésednek azért örülök, mert ( ahogyan a kívánt arany, alapanyag, sereg, stb mennyisége) a feladatok is lehetnének szintfüggők.
A nyereményeket is az éppen aktuális szinthez adják, a feladatoknak is illene ezekkel összhangban lenni.
Ebből a feladatból épp csak egy " vagy felderítés" hiányzott pl. :)
Most jöttem fel a játék kezdete óta először a fórumra,tájékozódni,s rögtön azt olvasom, mi kicsik,nem oly rég játszó játszótársak nem fogjuk tudni végig vinni az eventet? A 2. fejezet közepén vagyok, örültem az eventnek,de így van értelme a ráfordított időnek?
A házaim 7-esre tudom felépíteni,a legjobb lakóházak kikutatása a következő fejezetben lesz majd.
Csak ácsingózhatom a folytatásra ezek után?
38. feladat: Fejlessz egy épületet minimum 14. szintre. :( Ezek alapján nem, nem tudod befejezni. Sajnos nem csak te vagy így, nagyon sokan így jártak. :( Eddig mindig volt egy vagy lehetőség, ezt most kivették valami oknál fogva. A béta szerveren is volt ebből gond, már ott is volt reklamáció ez ügyben, de valahogy a fejlesztőket ez most nem érdekelte. Így elvették az esélyt a játékosok egy rétegétől. Eddig ilyenre nem volt példa, a kisebbek is tudtak haladni, mert volt választási lehetőség az ilyen magasabb szintű építések kérésekor. Most nincs. :(
Több feladat is van, ami építést kér, és nincs esély. Nem mindenki jutott még el a 3. fejezetig, így a főépet sem biztos, hogy tudja fejleszteni.
 

GreenKnight

Veterán
Érdekesek ezek a hozzászólások. Az egyik fele arról szól, hogy milyen gagyik a főnyeremények. A másik pedig, hogy nem lehet végigcsinálni. Nincs kedvetek egyeztetni egymással?
 

DeletedUser3

Vendég
A kérdésem az lenne: Szándékosan vontátok el az esélyt a kisebb játékosoktól az event teljesítését illetően?
Nem, nem szándékosan. Valamiért a VAGY utáni feladat kimaradt a játékból, ennek én sem tudom az okát. Sajnos a játékba a javítás már nem került be.

Ettől függetlenül @GreenKnight-al értek egyet ezzel kapcsolatban, viszont:

Ha valakinek problémát okozna ez a küldetés (tehát tényleg semmilyen épületet nem tud <ez nem egyenlő a nem akarral> fejleszteni), annak a support rendszeren keresztül találni fogunk valamiféle megoldást - ahogy ezt eddig is mindig tettük.
 

Dizel1

Veterán
Nem, nem szándékosan. Valamiért a VAGY utáni feladat kimaradt a játékból, ennek én sem tudom az okát. Sajnos a játékba a javítás már nem került be.
Pont most akartam GreenKnight-tal részben egyetérteni. Így már viszont nem értem, hogy a Bétán hogyhogy nem akadt fenn ez a hiba. Mert ahogy az előzeteseket olvasgattam - ha jól értettem - a nagyobb tételű nyeremények miatt nem volt kiadva egy ideig a feladatsor. Ami aztán a Bétás tapasztalatok miatt átértékelődött. Ez a probléma hogy a ördögbe nem tűnt fel senkinek?
 

DeletedUser3

Vendég
Fennakadt. A probléma azzal van, hogy a küldetéseket tartalmazó fájl addigra már le volt zárva, és a javítás nem került bele az éles verzióba.
 

Dizel1

Veterán
Érdekesek ezek a hozzászólások. Az egyik fele arról szól, hogy milyen gagyik a főnyeremények. A másik pedig, hogy nem lehet végigcsinálni. Nincs kedvetek egyeztetni egymással?
Összefoglalom: Gagyik a főnyeremények, és nem lehet végigcsinálni.
De rögtön hozzá is teszem, hogy nem gagyiznám le a nyereményeket, mert nekem azért nem ez a véleményem. Tény, hogy egyszerűbbek, mint eddig voltak. Az is tény, hogy kevesebb pontba kerülnek. Viszont a feladatsor feléhez érve egyre inkább az az érzésem, hogy valóban nem lehet őket megszerezni. Az épületegyüttes mindenképpen reménytelen. Ez tiszta matek. Ekkora szerencsefaktor nem létezik az adott számok mellett.
Én megtalálom a küldetésben a városomra nézve hasznos nyereményeket. Szerintem keresse meg mindenki a magáét!
 
Fent