• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Az elbűvölő Bűbájok

DeletedUser

Vendég
Nem tudom ki milyen iramban fejleszti a csodáját, de gondolom senkinél nem egy két nap alatt van meg a következő szint. Jelenleg én ott tartok, hogy az egyikhez 2 varázspor 1 drágakő ereklye kell, a másikhoz 1 varázspor ereklye 3 drágakő a következő szinthez, de még bőven kell mind a kettőbe tapasztalati pont. Ezt a mennyiséget félre lehet tenni, míg odáig nem jut az ember, hogy fejleszthesse a csodát. Ha meg hirtelen azon kapom magam, hogy hoppá mégiscsak kifogytam az ereklyékből, a csodát meg fejleszteni kéne, még mindig ott a lehetőség, hogy a tartományokból szerezzek. Ha nem is pár óra, mert ugye, fel is kell fedezni, ha esetleg nincsen előre épp olyan tartomány felfedezve, de max addig meg nem indítok bűbájokat, vagy olyat indítok, amihez nem az olyan típusú ereklyék kellenek, mint amit épp a csoda is kér.
 

Vanek

Veterán
Én azt kérdezném hogy akkor jelenleg hol is tart ez az egész. Most az a része hogy hibásan működik sokszor az most nem érdekel, mert ez nyilvánvaló.

Legutóbbi infóm az, hogy nem bónuszos ereklye feláldozásával elérhetem, hogy a termelésem rövid időre megugorjon. Ezzel az a gáz, hogy ha kiszórom ilyen ideiglenes előnyökre a nem bónuszos ereklyéket, akkor a rendkívül ereklye igényes csodákat ugyan miből fogom ugyan építeni? És főleg egy új játékos, aki megépíti mert ott van a fán már az eleje fele, és használja.

Tehát jól értem hogy ténylegesen elveszik az a nem bónuszos ereklye amit egy-egy bűbáj létrehozására elhasználok?

1. Hol is működik hibásan? Én sehol nem láttam ilyent. Hoshi ugyan mondja, hogy a kultúros varázslattal lehetnek gondok, de én ezt nem tapasztaltam. Egyéb?
2. Hogyan is lett eddig ereklyéd? Na, pont ugyanúgy lesz ezután is. Foglalsz területeket (vagy vásárolsz), és lesz ereklyéd.
3. Se a csoda nem olyan, hogy hirtelen kellene nagy mennyiségű ereklye (pláne nem bónuszos), se a varázslatok nem olyanok, hogy hirtelen sok ereklyét elvinnének (hiszen a gyártás is 16/30 óra). (Szerk.: ezt leírta pont most előttem Sera is, de ha már én is leírtam, nem fogom innen kitörölni :) )
4. Mit gondoltál, mi lesz az ereklyével, ha bűbájt csinálsz belőle? Majd visszaalakul? Vagy jön egy jótündér, és hippsz-hoppsz csinál belőlük még többet? Vagy mi a fenét? Mert azzal, hogy elhasználod, azzal elhasználódik, vagyis a Te szavaiddal igen, 'elveszik' (pont, mint amikor a csodaépítésnél is felhasználod ezeket).
5. Már említettem, hogy ha bejön az 1.0-s frissítés (vélhetően jövő héten), akkor jönnek a 'jutalom'-ládák - ezt látni a márciusi InnoTV adásában is a fejlesztési fánál (igen, a kor elején az ott a bónusz ládikó, amit kinyitva lehet pár bűbájra szert tenni teljesen ingyen).

És elnézést azoktól, akiket a cinizmusom sérthet (magánban már kaptam ilyen jelzéseket), de ha egy felnőtt ember ennyire negatívan és ennyire ésszerűtlenül gondolkodik, akkor kibukik belőlem ez a fajta hozzáállási/reagálási stílus.
 

DeletedUser938

Vendég
Hát igen valamit valamiért , eleinte én is háborogtam , de amennyi ereklyém van az a pár darab nem fog hiányozni , és pl mikor egyszerre több fejlesztés megy egy fajta mancsiból ,bizony nagy segítség egy manufaktúra bűbáj !!! Nekem bejön... :)
 

DeletedUser624

Vendég
1. Hol is működik hibásan? Én sehol nem láttam ilyent. Hoshi ugyan mondja, hogy a kultúros varázslattal lehetnek gondok, de én ezt nem tapasztaltam. Egyéb?

Itt írták a fórumban hogy gondok vannak vele, te magad is írod hogy te is olvastad, akkor mit nem fogsz fel ezen? Kötekedésszaga van a dolognak. Az hogy pont nálad hibátlanul működik, az engem egyáltalán nem érdekel. Nem kívánok hosszasan levelezni a supporttal feleslegesen, és szerintem ők sem akarják.

2. Hogyan is lett eddig ereklyéd? Na, pont ugyanúgy lesz ezután is. Foglalsz területeket (vagy vásárolsz), és lesz ereklyéd.

Én pont amiért nem olyan egyszerű beszerezni, az ember nem feltétlenül szórja el, hanem gondolkodik előtte, és kérdez. Főleg mert az a csöpp kis leírás itt az elején nem valami részletes. Aki nem szórja a pénzt a játékba, annak azért igencsak meg kel küzdeni mindenért, és érzi minden egyes megszerzett ereklye súlyát és értékét.

4. Mit gondoltál, mi lesz az ereklyével, ha bűbájt csinálsz belőle? Majd visszaalakul? Vagy jön egy jótündér, és hippsz-hoppsz csinál belőlük még többet? Vagy mi a fenét? Mert azzal, hogy elhasználod, azzal elhasználódik, vagyis a Te szavaiddal igen, 'elveszik' (pont, mint amikor a csodaépítésnél is felhasználod ezeket).

Ha építek egy csodát, akkor az ereklye elvész, mert mondjuk beépül valamilyen szinten. De itt nem épül belőle semmi, tehát használhatná magának az ereklyének az energiáját is, úgy, hogy a bűbáj készül, de az ereklye megmarad. Lásd: atomerőművek. Lehetne úgy, ha mondjuk ha másfajta bűbájt akarok gyártani, amihez másfajta ereklye kell, akkor kivételkor semmisül meg az ereklye automatikusan. Satöbbi. Ez egy mese, és hogy a meseíró mit talál ki, az rajta múlik.

És elnézést azoktól, akiket a cinizmusom sérthet (magánban már kaptam ilyen jelzéseket), de ha egy felnőtt ember ennyire negatívan és ennyire ésszerűtlenül gondolkodik, akkor kibukik belőlem ez a fajta hozzáállási/reagálási stílus.

Ha nincs fantáziád és logikád, akkor abból nem az következik, hogy a másik ésszerűtlenül gondolkodik.
 

Vanek

Veterán
(A hozzászólásodat normálisan nem lehet idézni; hiszen mind FF, mind Chrome alatt gond van a többszörös idézet többszörös válaszával. Nem tudom, nálam van-e csak hiba, vagy másnál is jelentkezik; mindenesetre most 'csak így' reagálok.)

1. Idézlek: "Most az a része hogy hibásan működik sokszor". Most direkt kiemeltem a lényeget, amire reagáltam. 1 hibáról tudni, ami nem mindenkinél jelentkezik, ezt is Hoshi írta le (illetve a szerverfrissítésnél volt még egy, ami egyszeri volt, és a szerverfrissítéshez kapcsolódik, nem a bűbájokhoz). És hogy én kötekednék? Leírtam, hogy a cinizmusomat milyen hozzászólásokra tartogatom (mellesleg ezt az veti fel, aki azzal kezdte a fórumpályafutását, hogy belekötött a régebbi játékosokba, mert Ő mindent jobban tud). Innentől szerintem többszörösen is nyelvtan egyes.

2. Szerinted én fizettem eddig? Direkt kiemeltem többször is, több témában is, hogy simán megy minden fizetés nélkül is, ha valaki a megfelelő stratégiát alkalmazza (bár már elgondolkodtam, hogy vegyek gyémántot, mert lassan úgy érzem, hogy ez a játék pár ezer forint támogatást megér). És aki nem jött eddig rá (miközben meg úgy festi le magát, mint aki mindent jól tud), hogy nem kell izgulni az ereklyék elfogyásától (leírtam, hogy miért), az valamit nagyon nem jól csinált (vagy iszonyatosan feledékeny). (Nem tudom, milyen tananyagban van ilyen, de az egyest azért itt is kiosztanám. :) )

4. Izé. Tudod, hogy működik az atomerőmű - nem részletesen, csak vázlatosan? Mert nem úgy tűnik (fizika egyes). Az atomerőműben is a fűtőelemek elhasználódnak (hiszen az izotópok lebomlanak, átalakulnak; így egy idő után már nem működnek az energialeadó képességeik, csak a sugárzók - ezért kell atomtemetőkbe vinni az elhasznált fűtőelemeket); vagyis ott sem marad meg a fűtőelem, hanem elhasználódik - így többé nem használható. Vagyis a játékra visszatérve: az ereklyéből készül a bűbáj; de akár készülhet az ereklye erejéből is. Vagyis készül belőle valami, hiszen azzá válik, átalakul (az meg, hogy most magát az ereklyét használod el, vagy az erejét a végeredmény szempontjából teljesen mindegy - többet nem tudod használni az ereklyét se így, se úgy).

+. Izé. Úgy érzem, nem nekem voltak értelmetlen kérdéseim, amikre simán 'logikusan', de akár 'fantáziával' is ne válaszolhatna bárki (és ne tettem volna ezt meg). Vagyis innentől a logika egyesed sem maradhat el. :)
 

DeletedUser3

Vendég
Vanek hozzászólásához még annyit hozzáfűznék (több helyen már leírtam, leírtuk), úton van egy olyan új funkció (decemberi epizódban említett dolog, ami eddig még nem lett részletezve), amivel több ereklyére lehet majd szert tenni.

Ereklye elhasználódik:
Igen, el. Az anyag nem vész el, csak átalakul. ;) De ez így van rendjén. A pékségbe sem megyek be, hogy kérem vissza a pénzem, mert megettem a kenyeret... Legalábbis a többség biztos nem...
 

DeletedUser436

Vendég
Nem tudom ki milyen iramban fejleszti a csodáját, de gondolom senkinél nem egy két nap alatt van meg a következő szint. Jelenleg én ott tartok, hogy az egyikhez 2 varázspor 1 drágakő ereklye kell, a másikhoz 1 varázspor ereklye 3 drágakő a következő szinthez, de még bőven kell mind a kettőbe tapasztalati pont. Ezt a mennyiséget félre lehet tenni, míg odáig nem jut az ember, hogy fejleszthesse a csodát. Ha meg hirtelen azon kapom magam, hogy hoppá mégiscsak kifogytam az ereklyékből, a csodát meg fejleszteni kéne, még mindig ott a lehetőség, hogy a tartományokból szerezzek. Ha nem is pár óra, mert ugye, fel is kell fedezni, ha esetleg nincsen előre épp olyan tartomány felfedezve, de max addig meg nem indítok bűbájokat, vagy olyat indítok, amihez nem az olyan típusú ereklyék kellenek, mint amit épp a csoda is kér.
Hát nálam már csúnyán látszik az ereklye elhasználódás. Törpe csarnok 10-es szint, Világítótorony 9-es szint, Védöbástya 8-as szint, Monostor 3-as szint ;) Mivel egy felfedezés 4700k és 2 nap felett van elég lassan pótlódnak az ereklyék, de túlélhetö :D
 

Tessaiga

Erős harcos
Igen. Erre nem gondoltak igazán. Avagy állítólag majd újra lehet csatázni, vagy valami ilyesmi a már teljesített találkozókon. Mivel a csodák nélkül is elfogy egy idő után, és nem lesz többé bónusz sem, viszont a torony nem bontható... Szóval az ereklyékből kell az utánpótlás, vagy szívás. :D
És tervezik is...
 

DeletedUser944

Vendég
Ez a varázsakadémia egy nagy átverés! Óriási helyet foglal és valójában nem jó semmire. És nem lehet lebontani?????
Ez több mint bosszantó!!!
 

DeletedUser955

Vendég
Üdv mindenkinek, egy felvetést szeretnék a fejlesztőknek, hátha ők is olvassák ezt.

Kissé bosszantó hogy bekerült a játékba egy olyan dolog ami mind az embereknek mind az elfeknek ugyanazt a bónuszt adja, mégis az egyiknél 4x5 helybe míg a másiknál 5x5 helybe kerül. (valamilyen szinten megértem hisz a főépülete az embereknek 6*7 es a 6*6ossal szemben, bár még akkor is az emberek házai törp stílustól előnyben vannak)
Ezt tovább nem részletezem, gondlom kompenzálni próbáltak, irgum burgum belefér.

Na de az hogy nem lehet lebontani az miért van? Ezt a játékot pontra játszák, mivel nem kerül sem kultúrpontba sem lakosba ezért egy árva pontot sem ad. A későbbiek folyamán pl ha valaki a top10 -ben versenyez már, akkor durván minusszal indul ha van ilyenje, garantáltan onnantól nincs is esélye az 1. helyre ( És valjuk be titkon mindenkiben motoszkál a gondolat, hogy milyen jó is lehet 1.nek lenni.)

Tehát a javaslatom az lenne, hogy ez legyen egy lebontható épület ileltve újraépíthető. Elvégre is minden megépítés 3*4 bónuszos ereklyébe kerül. Akkor aki többször szeretné megépíteni vessen magára, és arassa is le, hisz minden újraépítésnél bukik a termeléséből. Illetve ha egy ember megépíti és úgy gondolja nem volt az olyan jó ötlet, akkor ne legyen kötelező helyhiánnyal szenvednie egy olyan cucc miatt, amit a fejlesztők maguk is felhype-olnak azzal hogy ládikás ajándékokkal csábítják a jöttmenteket.

Remélem meghalgatásra kerül az "imám". De ha nem is, legalább elgondolkodnak rajta a fejlesztők, ha egyáltalán elolvassák.
Mindenesetre amíg nem lesz lebontható és újraépíthető addig nem építem meg.

u.i. a kaszárnyát is átcsinálhatnák lebontható és újraépíthetővé, hiszen van aki nem nagyon harcol, és több árút szeretne termelni a tárgyalásokhoz, de helyhiány miatt nincs rá lehetősége, úgyis napokat bukik azzal ha mégis realizálja hogy szüksége van rá és vissza ki akarja maxolni a kaszárnyát. Ugyanígy az ősi csodákat is, bár azt aki megépítette lehet már nem akarja lebontani, de azért demokrácia van, meg szabad akarat, ha ahhoz tartja kedve rombolhasson az ember.

Üdv, Ádám
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser296

Vendég
Itt, de szándékosan nem akartam hozzászólni a témához és az Ádám felvetéséhez:cool: Örök hadban állunk ezzel a bűbáj és varázsakadémia dologgal kapcsolatban:D Mert nekem tetszik, neki meg nem, sajnálja érte az 5x5-ös területet. De ezt is csak azért mert jelenleg terület hiányban szenved, (szerintem ha nem lenne ilyen jellegű gondja, akkor nem mérgelődne miatta:D). Amúgy meg, szerintem nincs olyan játékos, aki ne kínlódott volna a játéka során legalább egyszer a hely hiány miatt,(emiatt persze meg is értem a gondját) Viszont azt még mindig nem érti, hogy a játék folytatásához nem szükséges kikutatni az akadémiát, csinálja az ember amikor akarja, teszi le akkor amikor neki megfelelő, amikor van elég helye, amikor úgy érzi, hogy szüksége van rá, stb. A kaszárnyás megnyílvánulása sem tetszik, mert ilyen alapon akkor miért ne lenne lebontható a kereskedő, a főépület stb.(Hiszen nem biztos, hogy valaki folyton piacozik, akkor neki sincs szüksége állandóan a kereskedőre, csak foglalja nála a helyet...:) Ezek a játék alapjai, így van kitalálva, ezen ha akarunk ha nem, nem tudunk változtatni. Folyton számolgat, hogy melyik fajnál mi az előnyösebb és mi nem. Ez is butaság szerintem. Egyrészt azért, mert a játék kezdetén mi döntjük el, hogy melyik fajhoz akarunk tartozni, másrészt meg azért, mert bizonyos játékelemek egyik fajnál jobban megérik, mint a másiknál, és ez fordítva is így van(hiszen az elfeknek is van amiben előnyük van az emberekhez képest és az embereknek is az elfekkel szemben) A játék így kiegyenlített. Ezt nem érdemes számolgatni:D Jól van minden úgy, ahogy van;) Személy szerint, nekem tetszik az akadémia, a bűbájok is, és már alig várom a tündéreket, hogy legyen végre új kihívás. :p A játék, kisebb-nagyobb zavaró tényezőktől eltekintve nálam tökéletesen működik, olyan "tragikus hibák" , amelyekről itt a fórumon olvasok, nekem nem jelentkeztek....:D:p Számomra a játék azt adja, amit elvárok tőle, megfelelő kikapcsolódást, izgalmas kihívásokat, jó társaságot;) Kell- e ennél több?:) Elnézést kérek Hoshitól és a forumozóktól, ha a hozzászólásom egy része nem a témához kapcsolódik és ezzel valami fórum szabályt megszegtem, de úgy éreztem, hogy ezt már el kell mondanom, mert a sok panasztól, amit a fórumon olvasok néha lehidalok:D:p (és itt most nem feltétlenül az Ádám problémájára gondolok, csak úgy általánosságban mondom:D)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser256

Vendég
Személy szerint nekem is tetszenek a dolgok, azért írok új ötleteket, javaslatokat, azért továbbítom a panaszokat, mert megértem, hogy ez másoknak probléma, és szeretnék segíteni ennek megoldásában, nem azért, mert mintha nekem nem felelne meg így. (persze néha az utóbbi eset áll fenn, de ez ritkábban van :p) Csak a fejlesztők irányába néha "több panasz" kell elhangozzon ahhoz, hogy figyelembe vegyék...
[Alysha? :p]
 

DeletedUser296

Vendég
Csak a fejlesztők irányába néha "több panasz" kell elhangozzon ahhoz, hogy figyelembe vegyék...
Ebben igazat kell neked adjak, időnkét hosszú idő, míg egy ötlet megvalósításra kerül, vagy egy probléma megoldásra (és időnkét egy megoldás más jellegű problémákat hoz magával:D), de a fejlesztők is csak emberek. (És, mint tudjuk, minden amit ember tervez az előbb-utóbb tönkremegy, elromlik, hibásan működik stb... ) Mellesleg nyomás alatt még nehezebb jól teljesíteni:D Szóval én csak azt akartam mondani, hogy nem árt egy kis türelem mielőtt farkast kiáltunk, vagy világ rengető tragédiákról beszélünk:D:p
 

DeletedUser60

Vendég
nekem sem tetszik hogy nem lebontható !!!
milyen alapon köteleznek a megtartására , ha nem ohajtanám használni ???
ha előbb tudom hogy nem bontható, sajnos nem olvastam el eléggé , akkor nem épitettem volna meg .
helyhiány ide vagy oda
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem meg éppen, hogy helyet lehet spórolni a varázsakadémia használatával. Nekem például nem mindegy, hogy a műhelyeimben egy óra alatt 1450 db kalapácsot termelek, vagy 4350 db-ot 125% kultúra mellett. Sokkal egyszerűbb, mint felhúzni még + X mennyiségű műhelyet. Igaz, nem lehet folyamatosan bűbájozni, mert ugye hosszú az elkészítése, de nem is ülök non stop a gép előtt. Folyamatosan termelem a bűbájokat, és ha tudom, hogy van egy olyan napom, amikor több időt tudok a játékra fordítani, akkor használom a varázslatokat. Nálam a kalapács válságot teljesen megoldotta. Hosszú idő után, végre ismét tudok termelni az összes manufaktúrámban, és mellette folyamatosan tudom gyártani a katonákat ( ami maga után vonza a harcot, és területszerzést )+ építkezni. Ezek persze csak az én tapasztalataim.
 
Fent