• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Kibeszélő Az elbűvölő Bűbájok

Erica

Veterán
Sziasztok
Igen ez szuper jó,de az nem,hogy automatikusan a félig kész Fenséges Fabrikálás bűbájom törli ,és behelyezi saját magának a megjelenéskor az új nem kért Mágikus Műveltség bűbájt.Több mint egy napom ezért elveszett :mad::mad::mad::mad:nem beszélve az Ereklyékről.:mad::mad::mad:
Most akkor hogy is van ez??Valaki??
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser296

Vendég
Sziasztok
Igen ez szuper jó,de az nem,hogy automatikusan a félig kész Fenséges Fabrikálás bűbájom törli ,és behelyezi saját magának a megjelenéskor az új nem kért Mágikus Műveltség bűbájt.Több mint egy napom ezért elveszett :mad::mad::mad::mad:nem beszélve az Ereklyékről.:mad::mad::mad:
Most akkor hogy is van ez??Valaki??
Ezt sajnálattal hallom, nekem ilyet nem csinált, pedig én is épp egy másik bűbáj gyártása közben voltam:(
 

DeletedUser434

Vendég
Sziasztok
Igen ez szuper jó,de az nem,hogy automatikusan a félig kész Fenséges Fabrikálás bűbájom törli ,és behelyezi saját magának a megjelenéskor az új nem kért Mágikus Műveltség bűbájt.Több mint egy napom ezért elveszett :mad::mad::mad::mad:nem beszélve az Ereklyékről.:mad::mad::mad:
Most akkor hogy is van ez??Valaki??

Kedves Erika! :)

Velem ugyanez történt! Írj Te is, egy hibajegyet a Supportnak, és 10 percen belül javítják majd, ahogy Nálam is!! :)

Szép estét! :)
 

DeletedUser3

Vendég
Sziasztok
Igen ez szuper jó,de az nem,hogy automatikusan a félig kész Fenséges Fabrikálás bűbájom törli ,és behelyezi saját magának a megjelenéskor az új nem kért Mágikus Műveltség bűbájt.Több mint egy napom ezért elveszett :mad::mad::mad::mad:nem beszélve az Ereklyékről.:mad::mad::mad:
Most akkor hogy is van ez??Valaki??

Sajnos egy ilyen hiba fellépett a frissítés miatt. Kérlek, írj nekünk a supporton és intézkedünk. :)
 

DeletedUser60

Vendég
örülök neki hogy megemelték a bűbájok idejét , igy már érdemes használni öket, főleg az elején
bár a kultúra növelőt nem igazán értem , ott mintha két fajta értelemezés lenne a szövegkiirás és a jelzés között
kiirásban duplázás szerepel, a számszaki kiirásban 5% -k, a hatás viszont 2 napos
esetleg tudja valaki ténylegesen ?
 

DeletedUser3

Vendég
A duplázós szöveg sajnos az első fordításból maradt bent. A tényleges az 5%.
Működése:
Rárakod egy kulturális épületre, azon 2 napig marad. Ha ez az épület kap egy segítséget, akkor a kultúra bónusz szintje növekedik 5%-kal. Ha két épületre rakod és mindkettő segítve lesz, akkor 2x5%-kal nő a bónusz. DE! csak akkor érződik a hatás, ha 100% felett van a bónusz (nem tiszta felhő az ikon.)
Tehát a 125%-os termelésből lesz 130%, 150%-ból 155% és így tovább. Addig tart, amíg a segítség és a bűbáj is aktív egy ugyanazon az épületen.
És nyilván ahogyan a kultúra bónusz alapból, csak a lakóépületek és műhelyek termelésére van hatással ez a bónusz. Viszont az összesre. ;)
 

Vanek

Veterán
örülök neki hogy megemelték a bűbájok idejét , igy már érdemes használni öket, főleg az elején[...]

:)
Izé. A többesszám nem indokolt (már az "így megéri használni őket" résznél). A manufaktúrásat azért emelték meg 1 órával, hogy a 12 órás idejű (a 4*3-as és a 9+3-as kombináció is) gyártások is beleférjenek (mert különben nem sikerült volna). Ez speciel nekem tetszik, bár ettől még számomra nem használhatóbb. Vagyis tulajdonképpen szinte nem is változott. Az alapanyagosnál meg ugyan növelték a hatóidőt, de csökkentették a bónuszt is (ahogy korábban említettem: kisebb hatóidő-nagyobb bónusz vagy nagyobb hatóidő-kisebb bónusz). Vagyis amit nyertél a réven, azt elvesztetted a vámon. :)
 

DeletedUser3

Vendég
A duplázós szöveg sajnos az első fordításból maradt bent. A tényleges az 5%.
Működése:
Rárakod egy kulturális épületre, azon 2 napig marad. Ha ez az épület kap egy segítséget, akkor a kultúra bónusz szintje növekedik 5%-kal. Ha két épületre rakod és mindkettő segítve lesz, akkor 2x5%-kal nő a bónusz. DE! csak akkor érződik a hatás, ha 100% felett van a bónusz (nem tiszta felhő az ikon.)
Tehát a 125%-os termelésből lesz 130%, 150%-ból 155% és így tovább. Addig tart, amíg a segítség és a bűbáj is aktív egy ugyanazon az épületen.
És nyilván ahogyan a kultúra bónusz alapból, csak a lakóépületek és műhelyek termelésére van hatással ez a bónusz. Viszont az összesre. ;)

Sajnos pontosítanom kell. Ez lenne a szöveg, ha jól működne a bűbáj. Gondolom meglepő módon nem jól működik, így nem a teljes kultúra bónuszhoz adódik az 5%. Dolgozunk a javításon.
 

DeletedUser793

Vendég
Sziasztok!
Ez most akkor hogy működik???
Kikutattam az akadémiát és a Manufaktúra bűbájt. Csináltam is egyet, azaz csináltam volna, mert mire készlett szomszédi kézfogás lett belőle :(
És az akadémián visszazáródott a Manufaktúra bűbájos ikon :eek:
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Tessaiga

Erős harcos
Ha visszakapod az ereklyéket is egyúttal, akkor sejthető, hogy lesz jövőbeni más felhasználási lehetőség. Avagy, ha nagyjából azonos ereklyék kellenek a bűbájokhoz, akkor lecserélheted másikra, ha úgy érzed.

Mivel többeknek kínai, avagy homályos, hogy hogyan is érdemes használni a bűbájokat, ezért egy kis illusztrált magyarázatot írok hozzá. Nekem nincs bűbájos tornyom, így abból táplálkozom, amiket itt, illetve máshol olvastam róla. A manufaktúrákra tehető, akármilyen nevű bűbáj nem rég még 12 órán át hatott. Készítettem pár képet, íme az első:

bubaj.png

Minden egyes négyzet 1 órát takar. A manufaktúrákban a legkisebb, illetve a legjobban megérő gyártás 3 órás. Ezt jelképezik a zöldből pirosba forduló színátmenetek. (3 négyzet hosszúak, 3 órásak) Zöld a kezdet, és piros az aratásra megérett. A ciánkék szín pedig a bűbáj tartamát jelöli.
Látható, hogy a 4x3 óra pont belefér a 12 órába. Sajnos ez nem igaz, mert számolni kell az aratás, és a gyártás megkezdése közötti minimális idővel, ami miatt már nem fér bele 4 aratás. (akármennyire is gyorsak vagyunk) Így picit átrajzolva (fehér csíkok), látható is, hogy kicsúsztunk az időből.

bubaj2.png

Mivel a játék csak abban a pillanatban nézi a mindenféle bónuszainkat (Minden bónuszt! Nem csak ezt!), mikor aratunk, így megtehetjük, hogy előbb legyártunk valamit, majd aratása előtt, tesszük rá a bűbájt. Így látható, hogy belefér már 4 bónuszos aratás a 3 helyett, és még jobban kicsúsztunk az 5.-kel. Persze így már 3 óránk marad összesen az aratások, és a gyártások között, ami miatt nem gond, ha akár sok idő eltelik, egy elkészült gyártás után, mire learatjuk, és újat teszünk be a helyére. Ez látható lentebb.

bubaj3.png

Rájöttek, hogy akár csupán fél percen múlik, hogy egy következő aratás is beleférjen. (fránya fehér vonalak) Aztán megemelték 13 órára a bűbáj tartamát. Így igaz, hogy 1 órára csökkent az az idő, amíg üresben hagyhatjuk a megbűvölt manufaktúráinkat, de belefér az 5 aratás. (BŐVEN) :)

bubaj4.png

Ettől függetlenül érdemes időzíteni egy órát. :) Az egg timert (böngészős időzítő), vagy mit ajánlotta valaki nem rég. :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser624

Vendég
Én azt kérdezném hogy akkor jelenleg hol is tart ez az egész. Most az a része hogy hibásan működik sokszor az most nem érdekel, mert ez nyilvánvaló.

Legutóbbi infóm az, hogy nem bónuszos ereklye feláldozásával elérhetem, hogy a termelésem rövid időre megugorjon. Ezzel az a gáz, hogy ha kiszórom ilyen ideiglenes előnyökre a nem bónuszos ereklyéket, akkor a rendkívül ereklye igényes csodákat ugyan miből fogom ugyan építeni? És főleg egy új játékos, aki megépíti mert ott van a fán már az eleje fele, és használja.

Tehát jól értem hogy ténylegesen elveszik az a nem bónuszos ereklye amit egy-egy bűbáj létrehozására elhasználok?
 
Fent