• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Zsoldostábor

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Sziasztok!
Mint a neve is mutatja zsoldos, tehát a történelmen végigtekintve a zsoldosok mindig is pénzért működtek együtt a regnáló hatalommal. Szerintem sokaknak segítség lenne, ha alapanyagok helyett aranyért tudnánk kiképezni egységeket. Köszönöm, hogy elolvastad és támogatod!
 

Kira7

Veterán
Sziasztok!
Mint a neve is mutatja zsoldos, tehát a történelmen végigtekintve a zsoldosok mindig is pénzért működtek együtt a regnáló hatalommal. Szerintem sokaknak segítség lenne, ha alapanyagok helyett aranyért tudnánk kiképezni egységeket. Köszönöm, hogy elolvastad és támogatod!

Szia!
Amennyiben meg az elvenar történelmét nézzük akkor ott meg alapanyagért kaptad régen és most is az egységeket. Mindenkinek volt és van is rá lehetősége hogy úgy alakítsa , építse a városát meg gyűjtsön hozzá annyi áldást, bűbájt , hogy biztosítani tudja hozzá a szükséges alapanyagot. Lehet hogy most sokaknak ez könnyítés lenne, de ha pénzért lehetne kiképezni ugyan úgy lenne aki(k)nek meg az okozna gondot.

Egyébként meg a történelemben addig harcolt a zsoldos amíg fizetted a zsoldját utána lelépett ( vagy végig dúlta rabolta a városod ) .....itt az elvánárban egyszer kiképzed és addig marad míg meg el nem esik a harcban.
 

Erica

Veterán
Sziasztok!
Mint a neve is mutatja zsoldos, tehát a történelmen végigtekintve a zsoldosok mindig is pénzért működtek együtt a regnáló hatalommal. Szerintem sokaknak segítség lenne, ha alapanyagok helyett aranyért tudnánk kiképezni egységeket. Köszönöm, hogy elolvastad és támogatod!
Szia!
A városaink gazdaságát úgy kell alakítani, hogy mindenre is jusson alapanyag. Ha az alapanyag kevés, több műhely, esetleg óriáskerék....stb kell a városba. A zsoldostábor működése teljesen rendben van.
Ne haragudj, de ezt nem támogatom.
 

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Szia!
Amennyiben meg az elvenar történelmét nézzük akkor ott meg alapanyagért kaptad régen és most is az egységeket. Mindenkinek volt és van is rá lehetősége hogy úgy alakítsa , építse a városát meg gyűjtsön hozzá annyi áldást, bűbájt , hogy biztosítani tudja hozzá a szükséges alapanyagot. Lehet hogy most sokaknak ez könnyítés lenne, de ha pénzért lehetne kiképezni ugyan úgy lenne aki(k)nek meg az okozna gondot.

Egyébként meg a történelemben addig harcolt a zsoldos amíg fizetted a zsoldját utána lelépett ( vagy végig dúlta rabolta a városod ) .....itt az elvánárban egyszer kiképzed és addig marad míg meg el nem esik a harcban.

Az Elvenar történelmét tekintve sok mindenhez hozzányúltak a fejlesztők! Régen nem tudtad az épületeket raktárba rakni, más volt a bajnokság, nem volt torony stb....
Itt egyszer kiképzed és a következő hétvégét a fele nem éri meg............... Való világra fordítva: A zsoldját nem tudja elkölteni.
 
Utoljára szerkesztve:

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Szia!
A városaink gazdaságát úgy kell alakítani, hogy mindenre is jusson alapanyag. Ha az alapanyag kevés, több műhely, esetleg óriáskerék....stb kell a városba. A zsoldostábor működése teljesen rendben van.
Ne haragudj, de ezt nem támogatom.
Akkor viszont ki kellene venni a területkorlátot a felfedezett tartományoknál. 592 tartományom van felderítve. Nekem semmi alapbővítésre nincs lehetőségem, csak gyémántért tudnék területet venni, ami vetekszik lassan a való világ telek áraival. Ha nem támogatod, úgy:Legyen a Te hited szerint!
 

Wiccara

Veterán
ki kellene venni a területkorlátot a felfedezett tartományoknál.
Ez az egyik kihívása a játéknak; ezért Elvenar és nem fagolyó... számomra a nehézségek adják a játék értelmét, kihívását, mert megoldásokra sarkall, tervezésre késztet.
sokaknak segítség lenne, ha alapanyagok helyett aranyért tudnánk kiképezni egységeket.
Nem értek egyet, a városait mindenki úgy építette, hogy elegendő nyersanyagai legyenek. Ha ez most jelent gondot, hogy oldottad meg eddig?
Szerinted örömmel bontaná le és tervezné újra a városát az, aki alkalmazkodott a folyamatos alapanyag igényekhez?
Amint kihívás lesz majd az ork, a mana, a mag, az unurium mennyiség, akkor formáljuk át az igényt inkább, mert az egyszerűbb..?
Sajnálom, nagyon nem támogatom.
 

Prom3theusz

Tapasztalt építő
Ez az egyik kihívása a játéknak; ezért Elvenar és nem fagolyó... számomra a nehézségek adják a játék értelmét, kihívását, mert megoldásokra sarkall, tervezésre késztet.

Nem értek egyet, a városait mindenki úgy építette, hogy elegendő nyersanyagai legyenek. Ha ez most jelent gondot, hogy oldottad meg eddig?
Szerinted örömmel bontaná le és tervezné újra a városát az, aki alkalmazkodott a folyamatos alapanyag igényekhez?
Amint kihívás lesz majd az ork, a mana, a mag, az unurium mennyiség, akkor formáljuk át az igényt inkább, mert az egyszerűbb..?
Sajnálom, nagyon nem támogatom.
Megnéztem a Techfát. Még 3 városbővítést fog adni összesen. Megnéztem a hozzászólókat, sokkal nagyobb területük van mint nekem, tehát bevásárolták magukat a játékba. Egészségükre! Csak ne legyenek álszentek, hogy mit tegyen le az ember! Ha rózsaszín plüss nyulakat kértem volna egy szolid naplemente előtt ....... Hagyjuk.

A városait mindenki úgy formálta. Igen, nem nekem van bajom hanem másoknak. Valamikor ha visszapörgeted az időt akkor csak 1 egységet lehetett kiképezni, aztán jött be, hogy egy időben 3 egységet képezhetsz. Arányosan nem nőtt a műhelyek termelése.
 

Calyr

Veterán
Megnéztem a Techfát. Még 3 városbővítést fog adni összesen. Megnéztem a hozzászólókat, sokkal nagyobb területük van mint nekem, tehát bevásárolták magukat a játékba. Egészségükre! Csak ne legyenek álszentek, hogy mit tegyen le az ember! Ha rózsaszín plüss nyulakat kértem volna egy szolid naplemente előtt ....... Hagyjuk.

A városait mindenki úgy formálta. Igen, nem nekem van bajom hanem másoknak. Valamikor ha visszapörgeted az időt akkor csak 1 egységet lehetett kiképezni, aztán jött be, hogy egy időben 3 egységet képezhetsz. Arányosan nem nőtt a műhelyek termelése.
A műhelyek termelése magasabb szinten nagyot ugrott, különösen a varázsműhelyeké. Asszem a 15. korban jön a kategória váltás. Illetve később ami még változik, az a raktárak kapacitása, a korábban megszokottakhoz képest a 18. korban már brutális mértékű bővülés jön. A fejlesztők vélhetően ezekkel akarták kompenzálni azt, hogy már 3 épületben mehet az egység gyártás.
Illetve ami tény: 5-6 varázsműhely+EE bűbájjal kb. alig elkölthető mennyiségű alapanyag termelhető akár egy nap alatt is, a reggel nyolckor elkezdett beszedésekkel még este előtt lehet maxolni a raktárt (extra kult. bónusszal még előbb), szóval ez jó eséllyel pont ilyen arányokra van kalkulálva.

Mindezektől függetlenül nekem tetszik az ötleted: kreatív, vicces, és jobban is passzolna a háttérvilághoz. Illetve ami nagy előnye, hogy a játék aktuális végéhez közeledő játékosok számára amúgy totál passzív arany erőforrást újra hasznossá teheti.
Ezzel együtt egy ilyen átalakítás biztos megborítaná a mostanra kiszámolt egyensúlyt, ezért ez így szerintem biztos nem tud átmenni.
De érdemes lehet ebbe az irányba tovább ötletelni, lehet kijöhet még ebből valami új és többek által elfogadhatóbb is. :)
 

Kira7

Veterán
Megnéztem a hozzászólókat, sokkal nagyobb területük van mint nekem, tehát bevásárolták magukat a játékba. Egészségükre! Csak ne legyenek álszentek, hogy mit tegyen le az ember! Ha rózsaszín plüss nyulakat kértem volna egy szolid naplemente előtt ....... Hagyjuk.
Szia!
Amennyiben megnézted a városokat a "hozzászólóknak" akkor csak 1 érdekesség wiccarának mindkét világban akkora városa van mint neked 126 bővítés....ennyit az álszentekről.

A városaink gazdaságát úgy kell alakítani, hogy mindenre is jusson alapanyag.
Ez a lényeg mindegy hogy pénz vagy alapanyag kell, ha nem úgy alakítod a városodat akkor ugyan úgy hiányod lesz a pénzből is később mint az alapanyagból.........mi ebben az álszentesség?
 
Utoljára szerkesztve:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Kedves Prom3theusz!

Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
Sajnos a jelenlegi játékfunkció bevezetése jelenleg nincs tervben.
Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk bevezetni játékunkba, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.

További jó játékot kívánok,
Niraya
 
Fent