• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

világtérkép kicsinyítése

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Siorna

Veterán
A harcrendszer változásával összefüggésben kiderült ugyebár, hogy nem jó nagyon előreszaladni a felfedezéssel, mert túl nagy ellenségosztagokkal találkozhat az Ember/Elf. Több helyről is az a jótanács hangzott el, hogy haladjunk szépen körkörösen, figyelve arra, hogy csak a következő szinthez éppen szükséges tartománymennyiség legyen felderítve. Namármost. Én még nagyon kicsike vagyok, de már én sem látom, hogy vajon körkörösen haladtam é, vagy valamerre elnyújtottam a gombócomat. Számolgatom szépen, É-K-D-Ny-i irányban a szomszédaim számát, de sokat segítene, ha le lehetne kicsinyíteni a térképnézetet, így vizuálisan megkönnyítve a szabályos gombócforma megtartását.
 

DeletedUser

Vendég
Ezen kívül a felfedezés költsége is segít eligazodni, egy körben ugyanaz a költség, kijjebb már jóval nagyobb. Hozzáteszem, hogy folyamatosan (talán naponta?) kicsit nő a költség, de mégis mindig látszik, hogy melyek sokkal olcsóbbak. Én egyébként fel szoktam írni a felfedezendő tartományokat, egészen körbe, így a papíron hamar látom, mennyi van még hátra melyik körben. :) (Kis koromban rajzolt térképem is volt szépen kiszínezve ;) )
 

zsivany

Erős harcos
Le lehet kicsinyíteni! A böngésződ (Chrome az ajánlott, jelenleg a Firefox a hibái miatt nem javallott) jobb felső sarkában van 3 pötty egymás alatt, arra kattintva a Nagyítás fülnél a - + gombokkal lehet nagyítani, kicsinyíteni.;)

Atya-gatya, ennek minden formája van, csak gombóc nem, úgy tűnik elindultam felfedezni az Északi és Déli sarkokat, én vagyok Amudsen utódja :D:D:D:D:D annál is inkább, mert amerre nézek, minden felé havas tájat látok :D:D:D
 

Corvo

Veterán
ctrl + egérgörgő előre hátra

Csak chromium motoros böngészőkben működik nekem. Chrome, Vivaldi, Comodo dragon
 

nlstemplar

Veterán
Ezen kívül a felfedezés költsége is segít eligazodni, egy körben ugyanaz a költség, kijjebb már jóval nagyobb. Hozzáteszem, hogy folyamatosan (talán naponta?) kicsit nő a költség, de mégis mindig látszik, hogy melyek sokkal olcsóbbak. Én egyébként fel szoktam írni a felfedezendő tartományokat, egészen körbe, így a papíron hamar látom, mennyi van még hátra melyik körben. :) (Kis koromban rajzolt térképem is volt szépen kiszínezve ;) )

Ennél jóval egyszerűbb, ha azt nézi mennyi ranglista pontot kapna a tartományban egy találkozó teljesítéséhez.
Az pont a tartomány és a városa közti távolsággal azonos.
 

DeletedUser

Vendég
Ennél jóval egyszerűbb, ha azt nézi mennyi ranglista pontot kapna a tartományban egy találkozó teljesítéséhez.
Az pont a tartomány és a városa közti távolsággal azonos.
Felderített tartományban ebből lehet látni, felderítés előtt viszont a költséget. Meg ugye számolgatni lehet a távolságot, de ott meg a hatszög alakra kell figyelni, szóval nem egyszerű. :)
 

Siorna

Veterán
Felderített tartományban ebből lehet látni, felderítés előtt viszont a költséget. Meg ugye számolgatni lehet a távolságot, de ott meg a hatszög alakra kell figyelni, szóval nem egyszerű. :)
Köszönöm Királynő!
Igen, erről van szó, hogy nem egyszerű. Nem mondtam, hogy lehetetlen, meg igen, tudok számolni, meg tudom huzigálni a kurzort, meg meg meg meg. De ha ezt lehetne egyszerűbben is, akkor miért ne? Tudok a patakparton mosni jó kis mángorlóval - van is itt a közelünkben egy patak -, de ha már feltalálták a mosógépet, akkor én inkább szeretném azt használni :)
Mindegy. Csak próbálkoztam :)
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser1637

Vendég
Tudok a patakparton mosni jó kis mángorlóval - van is itt a közelünkben egy patak -, de ha már feltalálták a mosógépet, akkor én inkább szeretném azt használni
Ez megoldható egyszerűbben is, és nem létfontosságú állandóan a térképen való elhelyezkedést figyelni, a felfedezés megfelelő irányvonalának eldöntése csak egy kis szelete a játéknak. :)Egy fontos dolgot nem árt figyelembe venni, amikor ötletet írtok, mégpedig a játszhatóságot! Lehet ötletelni, meg kellenek is a jó ötletek, csak figyelembe kell venni azt is, hogy ha mindenféle plusz extrával megtömködjük a játékot, előfordulhat, hogy a játszhatóságot befolyásolja! Ez is oka lehet annak, hogy nem minden ötlet kerül bevezetésre. ;)
 

DeletedUser902

Vendég
Ezen kívül a felfedezés költsége is segít eligazodni, egy körben ugyanaz a költség, kijjebb már jóval nagyobb. Hozzáteszem, hogy folyamatosan (talán naponta?) kicsit nő a költség, de mégis mindig látszik, hogy melyek sokkal olcsóbbak. Én egyébként fel szoktam írni a felfedezendő tartományokat, egészen körbe, így a papíron hamar látom, mennyi van még hátra melyik körben. :) (Kis koromban rajzolt térképem is volt szépen kiszínezve ;) )

Ezt nem értem. Hogy nő naponta a költség? :eek:
 

DeletedUser

Vendég
A harcrendszer változásával összefüggésben kiderült ugyebár, hogy nem jó nagyon előreszaladni a felfedezéssel, mert túl nagy ellenségosztagokkal találkozhat az Ember/Elf. Több helyről is az a jótanács hangzott el, hogy haladjunk szépen körkörösen, figyelve arra, hogy csak a következő szinthez éppen szükséges tartománymennyiség legyen felderítve. Namármost. Én még nagyon kicsike vagyok, de már én sem látom, hogy vajon körkörösen haladtam é, vagy valamerre elnyújtottam a gombócomat. Számolgatom szépen, É-K-D-Ny-i irányban a szomszédaim számát, de sokat segítene, ha le lehetne kicsinyíteni a térképnézetet, így vizuálisan megkönnyítve a szabályos gombócforma megtartását.
Támogatom!!! :)
 

DeletedUser

Vendég
Le lehet kicsinyíteni! A böngésződ (Chrome az ajánlott, jelenleg a Firefox a hibái miatt nem javallott) jobb felső sarkában van 3 pötty egymás alatt, arra kattintva a Nagyítás fülnél a - + gombokkal lehet nagyítani, kicsinyíteni.;)
Ez nagyon jó, hogy a Chrome-ban lehet kicsinyíteni. De mi van akkor, ha valaki nem azt használja? :(
 

nlstemplar

Veterán
Ezt nem értem. Hogy nő naponta a költség? :eek:
Nem naponta nő.
Ha felfedezel egy tartományt az megnöveli a többi még fel nem fedezet tartomány felfedezési költségét.
Illetve amikor távolabb jársz már a várostól és eleve nagyobbak a felfedezési költségek, akkor nem minden felfedezés növeli hanem csak minden x. után nő. (Hogy x mennyi azt nem derítettem ki. ) A növelés is variálódik itt már nem minden tartományé nő meg.
A pontos szabályokat majd valaki jobban hozzáértő talán megmondja. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent