• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Városrendező

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Tessaiga

Erős harcos
Mobilrol néztem, de szerintem Adagamé nem jó. A válasza is csak 46, mivel 3*3 nála az építő, és 5 utat használt. Viszont Petur64- nek tökéletes a válasza. A zipesek válaszát nem néztem.
 

DeletedUser7

Vendég
mKj4ODU.png

A sorsolást a random.org nevű oldallal tesszük meg. A nyereményre jogosult játékosok a következő sorszámokat kapják:
  1. ferrari13
  2. Geordien
  3. GHermann
  4. Tessaiga
  5. Petur64
  6. Vanek
Az a játékos, akinek a számát kisorsoljuk, sajnos elesik a nyereménytől, de reméljük nem szegi kedvét, s a következő fordulóban is részt vesz.
Screen Shot 2015-09-15 at 7.22.41 PM.png
A nyertes játékosok: ferrari13, Gerodien, GHermann, Petur64, Vanek

masodik.png


Megadunk egy elf várost, melyben az összes utat és dekorációs épületet kitöröltük. A feladatotok a várost úgy kiegészíteni utakkal és kulturális épületekkel, hogy az a lehető legnagyobb kultúrát adja. Nem mozdíthattok el már meglévő épületeket, a Főépület, Építők Kunyhója, Barakk, Lakóházak és Műhelyek maradjanak ott ahol voltak. Minden épület melynek feltétele a főépülettel való kapcsolat, legyen összekötve! A legmagasabb kultúrát szomszédi (testvériségi) segítség nélkül kell elérni, így számoljatok. A feladatban a következő utakat és dekorációs épületeket használhatjátok:
  • Utak: Gyalogút
  • Dekorációs épületek: Ragyogó Jelzőtábla, Lila Virágú Fák, Repülő Hajó, Suttogó Fák Rejteke, Ősi rúnák, Narancsbogyós Fák
A következő két kép a jelenlegi állapotot mutatja, egyik az alaprajz, másik a játékban kialakult kép. Fontos hogy az épületek pontosan legyenek elhelyezve, a megoldásaitokat csak úgy tudjuk értékelni. (Amennyiben akarjátok, lehet eltérő tájolást is alkalmazni, de mindenképp figyeljetek a megfelelő állásra minden épületnél!)
masodik1.png

ANFp0w2.png
Beküldendő:
  • Az alkotott város 2D-s képe például excel vagy más táblázatkezelő segítségével, lehetőleg képformátumként feltöltve. Amennyiben ilyen nincs négyzethálós lapon, jól láthatóan lefényképezve! Játékon belül elkészített városokat elfogadunk, de a felhasznált nyersanyagot visszaadni nem fogjuk, a játékban plusz pontot nem eredményez.
  • A következő kérdésekre a válasz: Mennyi kulturális pontot ad az összes kulturális épület? Mekkora lesz a tényleges kulturális pont mennyisége, ha levonjuk az épületek igényeit? (A kérdésekre a választ kérjük a hozzászólásba is írjátok ki a könnyebb áttekinthetőség érdekében.)
Határidő: 2015.09.20 (vasárnap) 17:00

Nyeremények:
Az 5 legtöbb elérhető kultúrával rendelkező játékos 200 gyémántot kap fejenként.
 

Tessaiga

Erős harcos
Kérdés, hogy, számít-e a segítő kéz? Nem biztos, hogy befolyásolja az épületek elrendezését, de a kérdésre adott választ biztos. :)
 

DeletedUser

Vendég
Hacsak nem számoltam el, akkor a mellékelt tervben 1169 kultúrális pont van generálva, melyből az épületek "fogyasztása" után 968 marad.
elvenar_competition_2.png
 

Tessaiga

Erős harcos
verseny2.jpg
Ragyogó jelzőtábla - Kultúra: 21 | 21/mező | 1x1
Lila Virágú Fák - Kultúra: 67 | 22,3333/mező | 1x3
Repülő Hajó - Kultúra: 250 | 27,7777/mező | 3x3
Suttogó Fák Rejteke - Kultúra: 400 | 33,3333/mező | 4x3
Ősi Rúnák - Kultúra: 60 | 30/mező | 2x1
Narancsbogyós Fák - Kultúra: 92 | 30,6666/mező | 3x1

Műhely 3.
Lakosság: -32
Kultúra: - 7

Műhely 4.
Lakosság: -40
Kultúra: -14

Műhely 5.
Lakosság: -72
Kultúra: -35

Műhely 5.
Lakosság: -72
Kultúra: -35

Műhelyek összesen:
Lakosság: -216
Kultúra: -91

-----
Lakóépület 3.
Lakosság: +40
Kultúra: -7

Lakóépület 4.
Lakosság: +68
Kultúra: -19

Lakóépület 5.
Lakosság: +78
Kultúra: -30

Lakóépület 6.
Lakosság: +88
Kultúra: -36

Lakóépületek összesen:
Lakosság: +274
Kultúra: -92

-----
Kaszárnya 2.
Lakosság: -17
Kultúra: -10

-----
Főépület 2.
Lakosság: -34
Kultúra: -8

----------------
Összesen:
Lakosság: +7
Kultúra: -201


Felhasznált kulturális épületek:
2x Narancsbogyós Fák - 2x92=184
5x Ősi Rúnák - 5x60=300
1x Suttogó Fák Rejteke - 1x400=400
3x Lila Virágú Fák - 3x67=201
4x Ragyogó Jelzőtábla - 4x21=84

Összesen: 1169

Fennmaradó lakosság így: 7 és
Az összes szabad kultúra: 968
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

A Csatolt PDF tartalmazza a választ. Azt gondolom, hogy erre a feladatra több optimális válasz fog érkezni mint az elsőre.

Petur
 

Csatolmányok

  • Petur64_Feladat2.pdf
    61 KB · Megtekintések: 9

DeletedUser366

Vendég
A Második Feladat :
a válasz:

-összes kultúra : 1166

-épületek szüksége : 201

-mardt : 965

remélem jó lett:)
 

Csatolmányok

  • PIC_0007.JPG
    PIC_0007.JPG
    637,6 KB · Megtekintések: 11

DeletedUser

Vendég
Az összes kúltúrálus épület 1166 pontot eredményez.
A tényleges kúltúraérték: 965.
 

Csatolmányok

  • feladat2_adamantium01.jpg
    feladat2_adamantium01.jpg
    74,8 KB · Megtekintések: 4

DeletedUser69

Vendég
városterv2.jpg Sziasztok, az én számításom szerint 766 pontot ad az összes kult.épület és dekor, az épületek igénye 201, amelyet az összesből levonva a tényleges kultúrpontok mennyisége 565.
Köszönöm a játékot!

v_rosterv2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

ferrari13

Felderítő
verseny2.PNG

Mennyi kulturális pontot ad az összes kulturális épület? 1169
Mekkora lesz a tényleges kulturális pont mennyisége, ha levonjuk az épületek igényeit? 968
 

Vanek

Veterán
Az én verziómban...
- Mennyi kulturális pontot ad az összes kulturális épület?
1169
- Mekkora lesz a tényleges kulturális pont mennyisége, ha levonjuk az épületek igényeit?
968 (1169-201=968)
És a város képe:
 

DeletedUser364

Vendég
A kulturális épületek összesen 1109 kulturális pontot adnak. A tényleges kulturális pont mennyisége, ha levonjuk az épületek igényeit 908 kulturális pont lesz
.Képkivágás.PNG
 

DeletedUser285

Vendég
A felhelyezett kulturális épületek összesen 1226 kultúrát biztosítanak.
A meglévő épületek pedig összesen 201 kultúrát igényelnek.
Így 1025 tényleges kultúra marad.Varosrendezo2.jpg
 

DeletedUser376

Vendég
Üdv!
Épületekhez szükséges kultúra 201. Teljes létrehozható 1169. Szabad kultúra: 968.
 

Csatolmányok

  • varosrendezes_2.png
    varosrendezes_2.png
    99,8 KB · Megtekintések: 7

DeletedUser300

Vendég
Az első kérdésre a válasz, az összes kultúra pont: 1166
A második kérdésre nem tudom a választ sajnos!:( :(
Azért a képet elküldöm ha már elkészültem vele!
 

Csatolmányok

  • elvenar_2.jpg
    elvenar_2.jpg
    301,7 KB · Megtekintések: 3

DeletedUser7

Vendég
A második forduló lezárult, a megoldás alapjait, valamint a legjobb megfejtőket ebben a posztban találjátok meg. Eredményhirdetés megint a következő forduló kihírdetésekor lesz, mely sajnos ismét egy sorsolással fog megtörténni.

Megoldás:
  1. Először a város alsó felének elkészítésével kezdjük. A barakkokhoz, a 4. szintű műhelyhez, valamint a 3. szintű lakóházhoz vezető utak egyértelműek, ezzel pedig az összes lenti épület össze van kötve úttal.
  2. A 4*3-as területet, illetve a hozzájuk csatlakozó maradék területet a Suttogó fák rejtekével, Lila virágú fákkal, valamint ősi rúnákkal lehet a legjobban lefedni. Próbálkozni lehet más megfejtésekkel, de valószínűleg jobbat nem lehet elérni. Az épületek által elzárt 1*2 és 2*1 területek kitöltése egyértelmű (lásd ábra)
  3. A felső részen két alapjaiban különböző megoldást érdemes figyelni, ezek az 5. szintű műhely melleti útban térnek el, jobb, vagy bal oldalára rakjuk. Mindkettőhöz az általam legtökéletesebbnek ítélt megoldást láthatjátok a 3. illetve 4. ábrán, illetve az ezekhez tartozó kultúrális pont értékeket. A 3. ábrán levő 3 ponttal többet eredményez, így a helyes megfejtés is ehhez tartozik.
Amennyiben ennél részletesebb leírást szeretnétek kérni, jelezzétek, s vagy én, vagy valamelyik fórumos társatok biztos kifejti nektek a megoldást.
Screenshot 2015-09-20 16.59.58.png

Legjobb megfejtők:
  • GHermann
  • Tessaiga
  • Geordien
  • ferrari13
  • Vanek
  • Shaiya75
6GJyJyi.png
 

DeletedUser240

Vendég
Na, addig gondolkodtam, hogy végül elfelejtettem beküldeni a megoldásom. :mad::(
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent