• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Városátrendezés

DeletedUser4978

Vendég
Sokszor jutunk abba a belyzetbe hogy kevés a hely. Teleportálót annyit nem tudunk termelni hogy teljesen elég lenne. Főleg egy kaland elviszi. Tehát javaslatom hogy aki a 15 szintig eljut, kapphason egy olyan lehetőséget hogy a raktárba pakoljon, az utak kivételével. Az üres városba jobban átlátva egy uj gazdaságos várost kapnánk. Igy a nagyobb helyet igénylő kutatási épületek elférnének. A játék nem akadna meg. Gazdaságos sikeres város ujjáépülhetne.

Üdv. Catlen.
 

unseen

Veterán
Szia, sokadik verzióban hangzik el ugyanaz.
Sajnos nem kerestél rá itt a fórumon, mielőtt megírtad a javaslatodat. Az ilyen és ehhez hasonló városrendezéssel kapcsolatos ötletek el lettek/lesznek vetve, mert a játék alapját és az alapvető lényegét (városépítés és -tervezés) szűntetné meg. A várostervezéshez létezik segítség, pl. elvenarchitect.com (várostervező) valamint az, hogy a régi, már kevés kultúrát/embert/stb adó épületeket folyamatosan lecseréled. Mivel ez a játék alapvető lényege, ehhez a játékosnak kell alkalmazkodni, nem pedig fordítva. Kérj tanácsot itt a fórumon. Sokat vannak, akik szívesen segítenek optimalizálni a városkádat. Sajnos, ha a neked kedves és tetsző épületeket szeretnéd megtartani, meg fogsz akadni a fejlődésben. ;)
 

Rikari

Veterán
A témában unseen-ek igazat adva már több ötlet is felmerült (épületforgathatóság, területnövelés, városon belüli külön épület erre), de ezek valóban a játékot alapjaiban változtatják meg. Az építkezéseket azzal kell megoldani amink van. Régen teleport sem volt. Úgy törölgettük a jó kis épületeket a városainkban, mintha fizetnének érte, ha egy új fajt akartunk végigvinni a techfán.

Ma már nagy könnyítés ez a lehetőség is a teleportálók használatával. Emlékszem hogy sokszor napokig hezitáltam melyik épülettől váljak meg, melyek közt volt amit pénzért vásároltam és nem volt olcsó. A Torin Békáimért a mai napig sír a szívem...szerettem őket a látványosságuk és hasznosságuk miatt, de sajnos kellett a helyük mert eléggé sokat elfoglaltak, hát mentek a levesbe. Akkor még nem létezett teleport, csak az eladási gombot tudtuk nyomkodni. Eret vágtunk ahhoz, hogy magasabb szintet érjünk el.

Amennyiben még nagyobb könnyítést kapna az építkezés, elvesztené a játék az agyalós részét. Nem jelentene feladatot a megoldás megtalálása, hogy hogyan tegyük le pl. egy új faj termelő épületeit és portálját. Az ötleted lényegét teljes mértékben megértem és látom, hogy a könnyítő szándék vezérel, de ne tegyük annyira egyszerűvé a dolgunkat, hogy az már elveszítse a kihívás érzetét. Úgy szeretnék minden nap belépni Elvenarba, hogy az gondolkodóba ejtsen, variálásra kényszerítsen és ne engedje kihunyni bennem az érdeklődés szikráját. Ugye megértesz Catlen?
 

DeletedUser4978

Vendég
Szia Rikari. Megértem mindezt. ÉS nem is állandóra gondoltam ezt. De mi lenne ha 1x lenne rá esély. Nem kötelező alkalmazni. De ha már nagy vagy területileg, miért ne lehessen ezt is megéllni. A 15ik szinten van már temérdek épület, temérdek ut. Az is élvezettel tőltene el mint festés után. Mit hová rendezz. Legalább is a nök többsége életében hányszor átforgatjuk a házat az ujdonsághatás miatt. Vagy nem jól mondom? Igy csak bővitünk, lerakunk épületeket. Átrakjuk. De a város azmarad még ha fejleszted is. Gondoljatok bele. De a te válaszodat is értem. De ahányan vagyunk anyi féle. És ez igy van jól. Igy vagyunk szines játékos társaság. Köszi a hozzászólásod.
 

DeletedUser4978

Vendég
Szia, sokadik verzióban hangzik el ugyanaz.
Sajnos nem kerestél rá itt a fórumon, mielőtt megírtad a javaslatodat. Az ilyen és ehhez hasonló városrendezéssel kapcsolatos ötletek el lettek/lesznek vetve, mert a játék alapját és az alapvető lényegét (városépítés és -tervezés) szűntetné meg. A várostervezéshez létezik segítség, pl. elvenarchitect.com (várostervező) valamint az, hogy a régi, már kevés kultúrát/embert/stb adó épületeket folyamatosan lecseréled. Mivel ez a játék alapvető lényege, ehhez a játékosnak kell alkalmazkodni, nem pedig fordítva. Kérj tanácsot itt a fórumon. Sokat vannak, akik szívesen segítenek optimalizálni a városkádat. Sajnos, ha a neked kedves és tetsző épületeket szeretnéd megtartani, meg fogsz akadni a fejlődésben. ;)
Szia rákerestem. De próbáltam a suppotra hatni hogy jó lenne ez az egyszeri lehetőség. De ehez az kell hogy támogatás is kapjon az ötlet. Mert mi lenne ha az ide oda pakolás helyet egy full kitakaritás. Az eladás nem gond. Megteszem ha kell. Előbrevaló a fejlődés. Majd lesz jobb nagyobb. Megértem amit irsz. De ne legyen mindig egyhangú. Köszi a hozzászolásod.
 

DeletedUser5848

Vendég
Kedves Catlen ! :)
Kérlek ne haragudj hogy belekotyogok, de egyet kell értenem Rikarival. :) Tényleg sokszor felvetődött már ez a téma.
Hasonlóra gondoltál most az ideiglenes raktározás a FoE-ben ? Ismét a saját nevemben írok, a vita elkerülése végett.
Épp átléptem az orkokhoz de várok. Semmit sincs szívem kidobni, Sőt kegyhelyet építek az elesett egységeimnek.
Épp az adja a játék varázsát, hogy gép segítség nélkül kelljen kitalálnom hogy miként kezdjek hozzá.
Az eventeken lehet szerezni nagyon aranyos, szép, és hasznos épületeket, amik kiválthatják az a már lent lévő épületeket. :) Én is nyaggatom a supportot hogy tudjak Gravitációs hotelt szerezni. Vagyis esélyt rá. :) Sőt ötleteket is várok egy topikban egy új és exkluzív épület megálmodásához. Ahogy Calyr is talán hasonlót vár az Kaland megújulására készített ötletbörzétől. Nagyon szerencsés vagyok. Nekem már van lehetőségem a Toronyban teleportot szerezni. A Játékosok és a Fejlesztőcsapat teljes erőbedobással dolgozik hogy Elvenarban egyre több épület születhessen ami eltér a "szabvány" épületektől amit a kutatófán találhatunk. :) Az akadémián szinte mindent legyártok hogy fogyjon a töredék, és meglegyen a 100 víziópor, mert a nagy ládában sokszor nagyon értékes dolgok is vannak. Jelenleg több újragondolás is folyamatban van, hogy egyáltalán ne legyen egyhangú a játék. Én úgy érzem hogy a nem a "ráncfelvarrás" az elsődleges cél. Sőt a köszöbön áll a Druidák ideje is.
Én is azt a tanácsot kaptam rengeteg játékostól hogy a fejlődés érdekében ne rohanjak előre a korokban. S az ideiglenes raktározás, úgy érzem alapjaiban rengetné meg a játék alapjait.
De érzem hogy a segítő szándék vezérel. :)
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Kedves Catlen!

Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A többiek már kifejtették, miért volt ez már a korábbiakban is elutasítva. A teleport bűbáj sokkal hatékonyabb, főleg 15-ös szinten.
Egy nagyszerű lehetőség, hiszen amíg te csak egy szobát pakolnál ki azzal az egy kockával, teleporttal akár az egész lakást!
Ráadásul nem csak egyszeri alkalommal, hanem akár évszakonként ;)

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk bevezetni játékunkba, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 

Corvo

Veterán
Lenne hozzá egy alap, de már rákérdeztem régebben akkor is nemleges választ kaptam.
 

DeletedUser4978

Vendég
Nos köszönöm aki reagált. Tehát játszunk tovább. ÖTLET leszavazva ujra.
 

DeletedUser4978

Vendég
Kedves Catlen!

Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.

A többiek már kifejtették, miért volt ez már a korábbiakban is elutasítva. A teleport bűbáj sokkal hatékonyabb, főleg 15-ös szinten.
Egy nagyszerű lehetőség, hiszen amíg te csak egy szobát pakolnál ki azzal az egy kockával, teleporttal akár az egész lakást!
Ráadásul nem csak egyszeri alkalommal, hanem akár évszakonként ;)

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk bevezetni játékunkba, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
ÉN is sajnálom. De attól az élet nem áll meg. Főleg a mobil alkalmazás miatt is volt. Ezen nehezebben átlátható a rendezés. Tudom erre azt mondanák sokan ne játsz akkor. Amugy örülök minden ujitásnak. Csak ezután nem biztos hogy kezdeményezek bármit.
Catlen
 

DeletedUser5644

Vendég
Sokszor jutunk abba a belyzetbe hogy kevés a hely. Teleportálót annyit nem tudunk termelni hogy teljesen elég lenne. Főleg egy kaland elviszi. Tehát javaslatom hogy aki a 15 szintig eljut, kapphason egy olyan lehetőséget hogy a raktárba pakoljon, az utak kivételével. Az üres városba jobban átlátva egy uj gazdaságos várost kapnánk. Igy a nagyobb helyet igénylő kutatási épületek elférnének. A játék nem akadna meg. Gazdaságos sikeres város ujjáépülhetne.

Üdv. Catlen.
Támogatom Catlen javaslatát :)
 

Rikari

Veterán
Csak ezután nem biztos hogy kezdeményezek bármit.
Kedves Catlen!
Én mindenkit tisztelek és becsülök azért, ha gondolkodik a játékban és nem csak a robotikus nyomogatással van elfoglalva. Annak meg kifejezetten tudok örülni, ha a megfogalmazott ötlet megért arra, hogy tollat ragadjon valaki és a fórumon közzétegye az elgondolását. Attól, hogy ez elutasításra került ne szegje kedved, hiszen okosan gondolkodtál most is, csak olyan változtatást kezdeményeztél ami túl nagy falat volt. Biztos vagyok abban, ha ilyen szellemben játszol velünk, kipattan majd az a szikra is ami akár "lángra lobbanthatja" egész Elvenart. Ha nem hagyod a tüzet kialudni, jönnek még magvas gondolatok neked is a játék menete közben, amit kérlek ne felets el velünk is megosztani. Minden fórumozó ötlete, véleménye fontos a közösségünknek, ezért ne bánkódj, hogy most sikertelenség ért, hanem fejet fel és engedd szabadjára a gondolataidat, a tolladból pedig ne hagyd, hogy kifoggyon a tinta.
Barátsággal: Rikari
 

Deleted User - 373998

Vendég
Csak ezután nem biztos hogy kezdeményezek bármit.
Kedves @Catlen
Kérlek ne vegye kedved, ha nem a terv szerint halad az elképzelésed. Elvenar csodálatos világa már-már a felnőtteké, akik higgadtan, értékesen tudó gondolkodó emberek. Minden ötletelésnek szívből örülünk, de mi csak továbbítjuk a fejlesztők asztalára azt. Kérlek benneteket, ne a sérelem vezesse a klaviatúrátokat, hanem az, hogy Elvenar világát színesíteni tudjuk minden értékes gondolattal, ötlettel!
Köszönöm a megértéseteket!
További kellemes játékot, és Hétvégét kívánok!
 

DeletedUser4978

Vendég
N
Kedves @Catlen
Kérlek ne vegye kedved, ha nem a terv szerint halad az elképzelésed. Elvenar csodálatos világa már-már a felnőtteké, akik higgadtan, értékesen tudó gondolkodó emberek. Minden ötletelésnek szívből örülünk, de mi csak továbbítjuk a fejlesztők asztalára azt. Kérlek benneteket, ne a sérelem vezesse a klaviatúrátokat, hanem az, hogy Elvenar világát színesíteni tudjuk minden értékes gondolattal, ötlettel!
Köszönöm a megértéseteket!
További kellemes játékot, és Hétvégét kívánok!
Nem szegte a kedvem
Idáig nem fórumoztam ujonc vagyok benne. De ha mobilon nem ad be bármit ez tudom az én gondom. Csak egy kicsit hülyén is jött le h lerágott csontot dobtam fel. De sebaj, csak a support jobban láthatja amugy nem irtam vilna ha ők nem bátoritanak hogy hátha sikerül.
 

DeletedUser4978

Vendég
Kedves Catlen!
Én mindenkit tisztelek és becsülök azért, ha gondolkodik a játékban és nem csak a robotikus nyomogatással van elfoglalva. Annak meg kifejezetten tudok örülni, ha a megfogalmazott ötlet megért arra, hogy tollat ragadjon valaki és a fórumon közzétegye az elgondolását. Attól, hogy ez elutasításra került ne szegje kedved, hiszen okosan gondolkodtál most is, csak olyan változtatást kezdeményeztél ami túl nagy falat volt. Biztos vagyok abban, ha ilyen szellemben játszol velünk, kipattan majd az a szikra is ami akár "lángra lobbanthatja" egész Elvenart. Ha nem hagyod a tüzet kialudni, jönnek még magvas gondolatok neked is a játék menete közben, amit kérlek ne felets el velünk is megosztani. Minden fórumozó ötlete, véleménye fontos a közösségünknek, ezért ne bánkódj, hogy most sikertelenség ért, hanem fejet fel és engedd szabadjára a gondolataidat, a tolladból pedig ne hagyd, hogy kifoggyon a tinta.
Barátsággal: Rikari
Köszöm bátoritó szavaid. Igy lesz.
 

Tejinashi

Erős harcos
Az ilyen és ehhez hasonló városrendezéssel kapcsolatos ötletek el lettek/lesznek vetve, mert a játék alapját és az alapvető lényegét (városépítés és -tervezés) szűntetné meg. ;)

Ezzel nem értek egyet, van egy másik hasonló játéka az InnoGames-nek, ahol van ilyen lehetőség, pedig ott is ugyanez a játék lényege. A nevét szándékosan nem írom a játéknak, mert ez nem a reklám helye.
 
Fent