• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Tudaspont vasarlasnal aru/arany mennyisegek ujraszamitasa

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser256

Vendég
Sziasztok!

Szerintem jot tenne a jateknak, ha a folyamatosan novekedo arak (arany es aru) ''elejereugratasahoz'' kapnank egy-egy lehetoseget a jatekban.
Mondjuk lehetne ilyen fejlesztest beszoritani: 4.-5. kor koze az arany (vagy a fejlett felderitokkel egyutt), az arusakat pedig ugy, hogy azutani korban, hogy az adott manufakturat (torpos stb...) 16-19. ig fejleszteni tudjuk.
Persze aki az aranyos dolgon mar tuljutott, annak automatikusan a fejlesztes utan megjelenne

Akar egy kis kavarashoz az is jo lenne, hogy az ujraszamitas utan pl. az arany 500=>750-esevel novekedne, az 1. bonusz 40=>60-asaval, a 2. 20=>30-asaval, a 3. 10=>15-osevel, igy az ujraszamolast igenylonek (mert persze nem lenne a fent leirt kotelezo) elegge el kellene gondolkodnia azon, hogy szeretne-e 'frissiteni'.

V.
 

Xenia

Veterán
Sziasztok!

Szerintem jot tenne a jateknak, ha a folyamatosan novekedo arak (arany es aru) ''elejereugratasahoz'' kapnank egy-egy lehetoseget a jatekban.
Mondjuk lehetne ilyen fejlesztest beszoritani: 4.-5. kor koze az arany (vagy a fejlett felderitokkel egyutt), az arusakat pedig ugy, hogy azutani korban, hogy az adott manufakturat (torpos stb...) 16-19. ig fejleszteni tudjuk.
Persze aki az aranyos dolgon mar tuljutott, annak automatikusan a fejlesztes utan megjelenne

Akar egy kis kavarashoz az is jo lenne, hogy az ujraszamitas utan pl. az arany 500=>750-esevel novekedne, az 1. bonusz 40=>60-asaval, a 2. 20=>30-asaval, a 3. 10=>15-osevel, igy az ujraszamolast igenylonek (mert persze nem lenne a fent leirt kotelezo) elegge el kellene gondolkodnia azon, hogy szeretne-e 'frissiteni'.

V.
Szia varga2002!
Én valahogy nem értem a dolgot, hogy miről is írsz. (lehet, hogy másoknak sokat mond, amiről írtál)
Először azt hittem, hogy az ékezetek hiánya miatt. Többször is átolvastam, amit írtál, de nekem még mindig nem tiszta, mire is gondoltál. :( Nálam valahogy a "szájbarágós" leírások könnyebben eljutnak a tudatomig. ;)
 

DeletedUser256

Vendég
Pelda:
Eloszor veszel 500 aranyert egy TP-t. ezutan ez az ar mar 1000 arany lesz, azutan 1500, 2000, 2500 es igy tovabb, mindig 500-zal no. Mondjuk 130 vasarlas utan 65500 aranyba kerul egy TP, es ezt az arat mar sokallja emberunk, es ugy gondolja, hogy ennel dragabban sose fog TP-t vasarolni, igy hat ha mar a megfelelo techet kifejlesztette, ujra tudja inditani a szamitast. (Egyik lehetosegben megint 500-asaval, masik szerint 750-esevel.) Igy hat megint 500, 1000, 1500, 2000..... vagy 750, 1500, 2250, 3000, 3750, 4500 stb...

A tobbi nagyjabol csak az, hogy milyen formaban lehetne bevezetni...
Ha meg vmit nem ertesz, Xenia, kerdezz batran ;)
 

DeletedUser

Vendég
Így már én is értem ... :D

Ellenben, én nem kutatáshoz kötném, hanem időhöz. Mondjuk két-három naponta csökkenne az utolsó értékkel.
Pl.: Valakinek az ingerküszöbe a 4500 arany. Elkezd vásárolni, majd megáll 4500-nál és többet nem vesz, mint a Te példádban. Kettő, vagy három nap múlva csökken az érték és már csak 4000-et kell fizetni. Ez az ingerküszöb alatt van és az illető kifizeti. Majd ismét vár két-három napot, stb., stb.
 

Xenia

Veterán
Pelda:
Eloszor veszel 500 aranyert egy TP-t. ezutan ez az ar mar 1000 arany lesz, azutan 1500, 2000, 2500 es igy tovabb, mindig 500-zal no. Mondjuk 130 vasarlas utan 65500 aranyba kerul egy TP, es ezt az arat mar sokallja emberunk, es ugy gondolja, hogy ennel dragabban sose fog TP-t vasarolni, igy hat ha mar a megfelelo techet kifejlesztette, ujra tudja inditani a szamitast. (Egyik lehetosegben megint 500-asaval, masik szerint 750-esevel.) Igy hat megint 500, 1000, 1500, 2000..... vagy 750, 1500, 2250, 3000, 3750, 4500 stb...

A tobbi nagyjabol csak az, hogy milyen formaban lehetne bevezetni...
Ha meg vmit nem ertesz, Xenia, kerdezz batran ;)
Szia varga2002!

Köszönöm, így már világos és tetszik is az ötlet;). Támogatom

Csak megemlítem, hogy most már lehet bónuszos áruért is tp-t (az én olvasatomban könyvet) vásárolni. Nem is értem, hogy miért tpnek hívják. :rolleyes:
Amikor először mondták nekem, hogy szerezzek tp-t. Azt sem tudtam, hogy mi fám terem a tp. Ekkor mondták, hogy a tp az a könyv, amit óránként kapok, valamint a tartományoknál a teljesítések után.
 

DeletedUser3

Vendég
Nem tudom, mennyire van ennek létjogosultsága.
A drágulás egyértelműen azért van bevezetve, hogy ne lehessen "ész nélkül" venni a pontokat, és seperc alatt végigérni a kutatási fán. A játék késői szakaszában (ha valaki megtalálta a megfelelő egyensúlyt a városában) már nem okoz problémát az arany mennyisége. Ha ekkor csökkenne a szükséges aranymennyiség mondjuk 500-1000 arannyal, nagyjából semmit nem jelentene. Visszaállítani az eredeti értéket pedig szintén nem jó, mert az olyannyira olcsóvá tenné a pontot, hogy az előrébb járó játékosok még nagyobb előnyre tennének szert.
A tudáspontokat nem azért lehet megvenni, mert az lenne az ajánlott módszer. Inkább azért, mert ha valakinek már csak egy pont kell egy technológiához, de nincs ideje várni egy órát, vagy nem tud egy találkozót sem letudni, az használhatja ezt a funkciót. Természetesen ez csak egy példa.

Egyelőre nem mondunk végső döntést a továbbításról, kíváncsiak vagyunk több véleményre is. :)
 

DeletedUser240

Vendég
Nálam a tp-k olyan ütemben gyűlnek, hogy az így jó, ha kell, veszek még hozzá. Jó a bónuszos áru lehetőség. :) Sokkal inkább probléma, hogy azt a mennyiségű alapanyagot összegyűjtsem, amit kér egy - egy rész, mert ezek sokszor egyformák, ha függőlegesen nézzük a kutatási fát. Most is úgy áll a dolog, hogy nem a tp-on múlik kettő kutatásom... :( ( lehet, hogy kellene még manufaktúrákat építenem a balansz miatt :rolleyes:)
 

DeletedUser60

Vendég
én is gondolkodtam már ezen szerintem a növekedés mértékét kellene csökkenteni egy összeg után
pl ha eléri a 200.000.- aranyat , utána már csak 100 arannyal növekedjen, ne 500-al !
 

DeletedUser256

Vendég
Nem tudom, mennyire van ennek létjogosultsága.
A drágulás egyértelműen azért van bevezetve, hogy ne lehessen "ész nélkül" venni a pontokat, és seperc alatt végigérni a kutatási fán. A játék késői szakaszában (ha valaki megtalálta a megfelelő egyensúlyt a városában) már nem okoz problémát az arany mennyisége. Ha ekkor csökkenne a szükséges aranymennyiség mondjuk 500-1000 arannyal, nagyjából semmit nem jelentene. Visszaállítani az eredeti értéket pedig szintén nem jó, mert az olyannyira olcsóvá tenné a pontot, hogy az előrébb járó játékosok még nagyobb előnyre tennének szert.
A tudáspontokat nem azért lehet megvenni, mert az lenne az ajánlott módszer. Inkább azért, mert ha valakinek már csak egy pont kell egy technológiához, de nincs ideje várni egy órát, vagy nem tud egy találkozót sem letudni, az használhatja ezt a funkciót. Természetesen ez csak egy példa.

Egyelőre nem mondunk végső döntést a továbbításról, kíváncsiak vagyunk több véleményre is. :)

Igazat adok Neked, de megis ugy gondolom, hogy legalabb egy -meg be nem jott- kornal, ahol mar azt a bizonyos 1 TP-t is alig tudod megvenni, megis talan jol jonne.
Meg azt a lehetoseget latom jonak, hogy olyan kutatas, amely 10 vasarlassal elobbre visz.
 

Vanek

Veterán
Na, én is ideértem. :)

Az egészről az a véleményem, hogy felesleges. A bétán a törpés részen belül 1 pontot sem vettem, mert egyszerűen a gránit- és a rézbányák olyan lassan működnek, hogy előbb jutok el a fejlesztés végére az óránkénti 1 ingyenessel is, mint hogy meglegyen a hozzá való nyersanyag - így pedig csak állok és várok. :)
De egy kicsit bővebben kifejtve: a játék (és a TP) vásárlás lényege, hogy amit most még hatalmas mennyiségnek gondolsz, és nem tudsz vele mit kezdeni, az később már 'átlagos' szintre fog csökkenni, hiszen azzal, hogy egyre előrébb jutsz, egyre több lesz a termelésed is. Vagyis amíg most 10000 arany bevételből nem szívesen fizet ki valaki 3000-et; addig később a 20000-30000-50000-100000 arany bevételből már a 10000 sem lesz elérhetetlennek tűnő. Vagyis pont ahogy fejlődsz, annyival fog kevesebbet érni az a mennyiségű arany-/alapanyag-/nyersanyagmennyiség, amit még maximumnak gondolsz (pont, mint a harcban is: amit most még nem tudsz megnyerni, kicsit később 1-2 csapatméret-növeléssel, vagy 1-2 csapattest fejlesztéssel más simán le tudsz majd gyűrni). Emellett a nyersanyaggal való TP vásárlás is olyan plusz, amit ki lehet használni (már akinek nem elég az a fejlődési sebesség, ami az óránkénti ingyenes mennyiségből adódna); így ha már jelenleg nem költenél rá több aranyat, akkor nyersanyagot még simán fizethetsz rá.
 

DeletedUser436

Vendég
Részemröl a gyakran TP-t vevök táborát képviselem (1 TP nálam már 546k arany, szóval nem 2-3 darabot vettem :oops:) és kénytelen voltam rájönni, hogy értelmetlen vásárolgatni (leszámítva 1-4 darabokat ha valami nagyon sürgös). Szerintem részben Vanek indoklása miatt, részben a rohanás értelmetlensége miatt szintén feleslegesnek tartanám ezt a módosítást. Föleg most, hogy már az áruval való vásárlás is lehetséges.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Ezért az írásomért lehet sokan meg fognak kövezni, de már eléggé régóta fogalmazódik bennem, és talán ide tartozik a leginkább.
Én nemigazán vagyok kibékülve ezzel az óránkénti 1 ingyen TP pontal, és a vásárlásával. Persze egyrészről jó, hogy van, másfelől viszont a játékosok nincsenek "rákényszerítve" arra, hogy kiismerjék a játékot. Olvastam itt nem egy levelet, hogy mennyire nehéz a játék, mert szinte megfizethetetlenek a tartományban az árak, és jóval több katona van a saját max seregünknél, így harcolni sem lehet. Meg lehet fizetni az árakat, le lehet győzni az ellenséges seregeket is, csak meg kell tanulni hogyan. De ha nincs termelés, nincs sereg, ez nem fog menni. A fejlődéshez marad az ingyen pontok, és esetleg a vásárlásuk. Látok a nagy térképen nem egy, nem kettő várost, amik már a 2. vagy akár a 3. korban vannak, de termelésük 0. Az, hogy mekkora területet derítettek fel, nem tudom, csak a kaszárnya, és fegyvertár szintjéből következtetek arra hogy nem lehet valami nagy. De mivel hónapok óta sem tűnik el, aktív, és az ingyen TP-nek köszönhetően lassacskán előrébb jut a tudásfán.
Szóval szerintem így is eléggé könnyen, ha nem is gyorsan lehet fejlődni, a játék ismerete nélkül is. Ezen méginkább könnyíteni szerintem felesleges.
 

DeletedUser

Vendég
30 ezer a következő TP ha venni akarnék. Nem sokat költöttem erre. Inkább elköltöm a kufárnál. Mindig van mit fejlesztenem, bár igaz, hogy a mindenkori helyezésem környékén lévő játékosok fejlettebbek mint én. A városom hozzájuk képest egy falu. Néha felsöpörve sincs...:D De mennyi ponttartalék van benne...
Kezdetben csak azért nem vettem, mert nem tudtam, hogy leheto_O azután azért mert nem ad pontot:confused:, végül rájöttem, hogy (nekem) nem kell.
Ettől persze lehet olcsóbb vagy drágább, néha jó venni egyet-egyet ha elmennék aludni, de a játéknak nem szerves része. Inkább felboríthatja a kiegyensúlyozottságot.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent