• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Tudáspontok növelése

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

liliputy

Veterán
Két variáció is eszembe ötlött a tudáspontok növelésének lehetséges módjáról.

Mivel a játékban szinte a legnagyobb szerepe a tudáspontoknak van, célszerű lenne, ha ugyan úgy el lehetne bűbájolni, mint a hasonlóan fontos manufaktúrákat, szerszámokat, szomszédi segítséget. Természetesen itt is lennének szabályok, hogy pl. csak az alapban (10 óra) összegyűlt tp-kre lehetne alkalmazni, mondjuk ha összegyűlt 5 tp rátenni a bűbájt, és kapnánk 10 tp-t, amit azonnal fel kell használni, tehát nem tárolható tovább, nem lenne hatóidő. Egyéb esetekben, mint ami az ősi csoda segítéséért jár, vagy az inspiráló meditáció esetében nem lenne használható.
A bűbáj termelésére ráfordított idő megegyezne az inspiráló meditációéval és a növekedés mértéke mondjuk lehetne 100 %.

A másik lehetséges ötlet, ami felmerült bennem, hogy ugyan úgy limitálni kellene a tp-k értékhatárát, mint az arany-, ill. nyersanyagraktárakét. Mondjuk 1 tp megvásárlása nem lehetne több 1 millió aranynál. Ne legyen a határ a csillagos ég! Az árukat nem érintené, bár ha azokat is limitálnák, az sem lenne baj.

Ezeket a gondolatokat az utóbbi bajnoksági csavar hozta elő belőlem, mivel ez az új bajnokság elég sok tp-t kivett a zsebünkből, tehát valamelyik módszerrel lehetne ellensúlyozni az így elszenvedett veszteséget.
 

DeletedUser256

Vendég
Két variáció is eszembe ötlött a tudáspontok növelésének lehetséges módjáról.

Mivel a játékban szinte a legnagyobb szerepe a tudáspontoknak van, célszerű lenne, ha ugyan úgy el lehetne bűbájolni, mint a hasonlóan fontos manufaktúrákat, szerszámokat, szomszédi segítséget. Természetesen itt is lennének szabályok, hogy pl. csak az alapban (10 óra) összegyűlt tp-kre lehetne alkalmazni, mondjuk ha összegyűlt 5 tp rátenni a bűbájt, és kapnánk 10 tp-t, amit azonnal fel kell használni, tehát nem tárolható tovább, nem lenne hatóidő. Egyéb esetekben, mint ami az ősi csoda segítéséért jár, vagy az inspiráló meditáció esetében nem lenne használható.
A bűbáj termelésére ráfordított idő megegyezne az inspiráló meditációéval és a növekedés mértéke mondjuk lehetne 100 %.

A másik lehetséges ötlet, ami felmerült bennem, hogy ugyan úgy limitálni kellene a tp-k értékhatárát, mint az arany-, ill. nyersanyagraktárakét. Mondjuk 1 tp megvásárlása nem lehetne több 1 millió aranynál. Ne legyen a határ a csillagos ég! Az árukat nem érintené, bár ha azokat is limitálnák, az sem lenne baj.

Ezeket a gondolatokat az utóbbi bajnoksági csavar hozta elő belőlem, mivel ez az új bajnokság elég sok tp-t kivett a zsebünkből, tehát valamelyik módszerrel lehetne ellensúlyozni az így elszenvedett veszteséget.
Szia!
A bűbájt ellenzem, szerintem elég az inspiráló meditáció, más, értelmesebb dolgokra is lehene bűbájt alkalmazni.
A korlát bevezetése vagy nem bevezetése nekem mindegy, bár ez meg úgyis el lesz utasítva :(
 

DeletedUser296

Vendég
Nem támogatom, az okot az ötleted első mondatában le is írtad... Mivel a tudáspont az egyik legfontosabb dolog a játékban túlságosan leegyszerűsítené, ha könnyen hozzá lehetne jutni.... És szerintem is bőven elég, hogy az inspiráló meditációval többet lehet tárolni. Teljesen felesleges erre egy újabb bűbájt bevezetni!
 

DeletedUser

Vendég
Nekem tetszik ez a bűbájos ötlet. Mivel a bajnokságban nagyon megcsappant a jutalom TP-k száma, viszont a csodák fejlesztéséhez nagyon sok kell. És ezzel a módszerrel egyaránt élhet harcos és nem harcos játékos is. Én támogatom.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
ez az új bajnokság elég sok tp-t kivett a zsebünkből, tehát valamelyik módszerrel lehetne ellensúlyozni az így elszenvedett veszteséget.
Ez sem véletlenül lett így megtervezve... ezzel a változtatással megborult a játékegyensúly, vajon törekedni fognak a megfelelő játékegyensúlyra? :rolleyes:


Teljesen felesleges erre egy újabb bűbájt bevezetni!
És ha a már meglévő módosulna? Lehetne az élettartamát csökkenteni némileg, de a hatását meg kibővíteni.

Hová is rohanunk?;)
Az első helyről lekiabálni, hogy ne siessetek? Hát nem is tudom... :D
 

DeletedUser1637

Vendég
Ez az ötlet még kidolgozatlan is, már elnézést!
A kihívások sokaknak jók, és ha nem csak 1-2 tartományt vittél a bajnokiban, akkor láthatod, hogy 8-10 tartománynál már megjelentek az 5 tp-s tartományok is, és megsúgom, harmadik körnél is lesznek ilyenek!;)
 

Erica

Veterán
Moderálva! - Nem létező hozzászólás idézése. - @Gorduin
ééés Maradjunk a témánál,ha kérhetem.....;):D:D:eek::eek: és igen ujra ismétlem önmagam....hová is lenne ez a nagy sietség???Hiszen a TP-növelésével egyenes arányban nő a gyorsaság is.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

liliputy

Veterán
Igazán nem értem az ötlet ellenzőit, mert akár honnan nézem most sokkal kevesebb tp-hez lehet hozzájutni. Feltételezem a játékosok nagyobb hányada nem csinál meg 8-10 tartományt, ahogy én sem, (főleg ha nem bónuszos a bajnokság) mivel a szintek növekedésével minden nő (nyersanyag, vagy hadsereg) és ha minél magasabb szintre akar valaki jutni, akkor nem mindegy hogy 5-6 tartományt csinál, vagy 8-10 tartományt. És ugye mivel testvériségi bajnokságról van szó, mindenki igyekszik a magasabb szinteket elérni, hogy minél több ládát ki tudjunk nyitni.
Egyébként @Lordex Noa mellékelt linkjéből feketén-fehéren kiderül, hogy mennyivel kevesebb tp-hez jutunk az újfajta bajnoksággal.
És mint az ötlet elején kezdtem, pontosan a legfontosabb "építőelemből" vettek el ezzel az újítással.
Meg kell mondjam, hogy nem rohanok sehova, még ha akarnék sem tudnék, mivel minden új verzióval egy újabb fékpofa kerül a kerékre.



 

Amszeth

Erős harcos
Sziasztok!

A legutóbbi bajnokság végénél 45TP-t kaptunk, ha jól emlékszem, ami nem kevés. Valamint ahogy @Berea is mondta, a tp-s tartományoknál a csillagok számával nő a megnyerhető tp mennyisége is. Nem számoltam ki, de szerintem nem sokkal kaphatunk kevesebbet, mint az előző rendszerben, nekem elég jól jönnek a rúnaszilánkok és a törött rúnaszilánkok is.
Jelenleg 5 tartományt csinálok, a 4,5,6 után is rúnaszilánkot kapok vagy kapnék, ha tovább nyitnám a tartományokat.
Összegezve, szerintem nem olyan rossz a helyzet, hogy a TP termelést bármivel befolyásolni kellene.
A játékosok egy része, biztos járt már úgy, hogy a fejezetek fejlesztése során megakad, ha más nem a végén várva a következő fajra. Ilyenkor, elég sok „felesleges” tp termelődik, amiket pl. be lehet fektetni a csodák fejlesztésébe, ekkor megkapja mindenki a játékegyensúlyt és azt csinál a sok tp-vel amit akar.
Aki meg akar fogni minden tp-t, használjon, Inspiráló Meditációt azért van.:):):)
Én, nem támogatom az ötletet.
 

DeletedUser683

Vendég
Pedig de, sokkal
Akkó' vegyél, vagy vigyél több tartományt, hidd el érdemes, mert akkor több tp-hez lehet hozzájutni! :p:D A plusz bűbáj, rúnaszilánk, törött szilánk ezt ellensúlyozza szerintem, amikre sokkal nehezebb szert tenni! Legalább a szomszédolást kicsit serkenti a plusz arany iránti vágy. ;)
 

DeletedUser683

Vendég
Ne is próbálj engem meggyőzni ebben a témában! :D Csak a tényt írtam le, már nem harcolok, megy tovább az életem így is. :)
Ok, persze! Nem akarlak meggyőzni, úgyse tudnálak! :p:D De a pluszok jól jönnek mindenkinek, amik eddig csak ritkán, vagy egyáltalán nem voltak elérhetőek, és gyakorlatilag az a tény, hogy több tartomány után már több tp-t adnak, az azt serkenti, hogy akik eddig csak 1-2 tartományt vittek, vigyenek többet, és ezt a 4 találkozós tartományok idővel is segítik. :) De olyan nincsen, ami mindenkinek jó lenne, hisz ahányan vagyunk, annyiféleképp gondolkodunk. Remélem azért nem veszi el sokaknak a kedvét az új bajnoki rendszer, és később talán közülük is lesznek olyanok, akik találnak benne előnyt is! ;)
 

liliputy

Veterán
A játékosok egy része, biztos járt már úgy, hogy a fejezetek fejlesztése során megakad, ha más nem a végén várva a következő fajra. Ilyenkor, elég sok „felesleges” tp termelődik, amiket pl. be lehet fektetni a csodák fejlesztésébe, ekkor megkapja mindenki a játékegyensúlyt és azt csinál a sok tp-vel amit akar.
Akkor ezek szerint a játékegyensúly a fent említett játékosokra vonatkozik csak :(
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent