• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Toronnyal kapcsolatos észrevétel

  • Témaindító Törölt tag 4432
  • Kezdés ideje

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

A jelenleg tartó tornyozásaim során mindkét játékvilágban azt tapasztalom, hogy jelentősen megcsappant a megnyerhető extra ládák száma! :( Mi ennek az oka?
Továbbá jelezném, hogy ez nem egyéni megfigyelés, tapasztalat, hanem csapatszinten mindkét világban jelezték a játékosok!
Érdeklődve várom a választ az illetékesektől!

Tisztelettel és köszönettel: Szeri :)
 

Rikari

Veterán
Folytatnám és még hozzá is fűznék néhány észrevételt Szeri bejegyzéséhez. A torony meghódítása aránytalan a befektetett nyersanyagok, seregek viszonylatában a menet közben %-os arányban megszerezhető jutalmakkal. Ha még a randomitást is hozzávesszük, akkor de pláne. Javasolnám hogy a jutalomládák fixen legyenek elhelyezve, több ponton mint eddig, és csökkentsék le a szerencsén múló ajándékok számát úgy, hogy mindenképpen megérje azt a toronyban játszó játékosnak elérni. Ebben látok olyan jellegű ösztönzést, hogy a jól kitalált játékelem több játékost foglalkoztasson, az eddigiektől többen használják ki a lehetőséget. Miután minden jutalom a szerencsére van kihegyezve, ráadásul ez is telepakolva olyan apróságokkal, mint töredék-katalizátor-alacsony idejű gyorsítók-mananövény és gumifa, amiből egy mindig tornyozó már lassan ültetvényt tehetne le, ez elveszi azok kedvét is, akik eddig próbálkoztak. Kevesebb de hasznosabb jutalmakat kellene a ládákban elhelyezni, melyekből mindegyiknél azt érzi a játékos, hogy megérte eddig eljutnia és a következő ládáig is hajlandó lesz tovább befektetni a városa készleteiből. Ha egymás után azzal találkozik valaki (és gondolom sokan vagyunk így), hogy már megint nem kaptam semmi értelmeset, akkor a kedv alábbhagy, a Torony hiába kínálja magát, árván marad és ez a játékot üzemeltetőnek sem mindegy. Ezen a téren valahogyan egyensúlyt kellene teremteni, és garantáltan olyan nyereménnyel meglepni a résztvevőket, hogy az biztosítsa a jövőben is azt a játékélményt, amiért a Tornyot egyáltalán beemelték a játékba. Ha nincsen sikerélmény, elvész az érdeklődés.
 

Deathfolk

Veterán
Sziasztok, még ennek a topik nyitása elöt tírtam 1 másikba, de akkor most ide is bemásolom, talán itt hamarább ír rá valaki valamit... :)

Az normális hogy a toronyba 1,5 hónapja csak is kizárolag gyémántot kapok minden olyan ládából ahol van rá lehetőség? Mert én már kicsit unom... Főleg hogy nekem pont nem kell gyémánt, mert vettem 1 csomót... :D Szóval nekem a gyémánt a legértéktelenebb az ajándékok közül... 100x jobban kéne bármelyik épület a lehetséges nyeremények közül. De szó szerint mindig csak gyémántot kapok... közben 1ik ismerős meg már az 5. varázslatos lakóépületet kapja egymás után... de a csapatársaim is kapnak mindenfélét csak én kapok az egész testvériségbe állandóan gyémántot, már a chatbe is ez a téma, mennek a fogadások, hogy mit kapok majd, de előbb is rányomtam és természetesen megint gyémánt :( persze sokan meg irigyelnek... De én ezekkel a 45-70db-okkal igazából nem is érek semmit, mert rengeteget vásároltam és vettem vagy 10+ területet gyémántért, így a következő már túl drága, annyit nem ér... és ahoz meg kevés is ez amiket a toronyba nyerek, szóval pont nem jó ez nekem kb semmire.... Ráadásul az aki az 5. varázslatos épületet nyeri csak azóta játszik a toronyba hogy csapatjáték lett, én pedig azóta csinálom hogy létezik a torony és a 3 szint elejéig mindig megcsináltam, néha végig is... mégse kaptam még soha 1db varázslatos épületet se dzsinnt... és extra ládákat is alig kapok, van hogy 1 szinten egyáltalán nem, régem biztos hogy sokkal többet kaptam. Viszont régebben elég sok kereskedelmi állomást nyertem és holdkőtár szett darabokat, van is kitéve 2db szett.
Azt szeretném kérdezni hogy esetleg ezért nem kapok már ilyeneket se, mert van belőle a városomba? vagy simán csak szerencsétlen sorozatom van már 1,5 hónapja....
 
Sziasztok!

Nem szeretném az előttem szólókat ismételni. De nálam is az utóbbi időben elfogytak a jutalomládák. A simákból is legtöbbször töredékek kerülnek elő. Pedig már van belőle 200K. Tudom, hogy a torony szerencsejáték, de azért néha hagyni kellene nyerni is. Ha nem lenne a testvériségi jutalom a végén, rá se néznék.
Csak ennyit szerettem volna elmondani.
 

MasterArf

Újonc
Sziasztok!

Egyetértek az előttem szólókkal..Sajnos a torony velem sem kegyes, rengeteg árut, alapanyagot, katonát "pazarlok el" a semmiért, mivel lényegében csak bűbájtöredéket vagy portálprofitot nyerek.. Ahogy Rikari is említette: "A torony meghódítása aránytalan a befektetett nyersanyagok, seregek viszonylatában a menet közben %-os arányban megszerezhető jutalmakkal. " Remélem lesz valami változás, mert így eléggé kedvtelenül tornyozok..
 

Calyr

Veterán
Sziasztok!
Egyetértek, ezek nekem sem véletlennek, hanem bevezetett, de nem kommunikált változtatásoknak tűnnek. Egyszerűen túl sok véletlen lenne rá ennyi példa, nem logikus. És a szándékos változtatást az is valószínűsíti, ami pl. az eventes jutalmak csökkentésével történt (ahogy pl. egyértelműen csökkentették a megnyerhető gyorsítók típusait és nagyságrendjét).


Ezzel együtt szerintem még mindig menthető lenne az egész, sőt, akár szuperbe is fordulhatna ez a játékelem, ha az Inno a véletlen szerepét kiváltaná azzal, hogy a játékosok kezébe ad döntési lehetőségeket. Ez sokkal jobban illene a játék szellemiségéhez.
Pl. a véletlenszerű jutalomládákból megszerezhető véletlenszerű jutalmak helyett minden jutalom kapna egy fix pont értéket, és az egyes torony csatázásokkal gyűjtött (és már nyilvántartott) pont értékekből meg lehetne őket venni. És akkor a játékos dönt, hogy mondjuk 100 pontért kell neki 50 gyémánt, vagy 200-ért valamilyen áldás, portálprofit, vagy harcol és gyűjt 5000-ért egy törp páncélkészítőre. Rengeteg bosszankodás és "nem érte meg" élmény kiváltható lenne ezzel.
Persze a kiegyensúlyozás kérdése így is megkerülhetetlen lenne, sőt, a kisebb játékosoknak akár még könnyíteni is lehetne a dolgot- akkor még nagyobb lehetne ennek az elfogadottsága.
De azt is lehetne mérlegelni, hogy az így megnyert csaták pontjai adjanak ranglista pontokat is - és akkor mindjárt többeket érdekelhetne ez az egész,
Vagy lehetne választható opció a gyűjtött pontból bevásárlás kevesebb, de biztosabb ajándékért, vagy maradjon a kockázatosabb, mostani random elv, de nagyobb nyereményekért (pl. varázsos épületek).

Kis nyitottsággal és ügyeskedéssel szerintem akár még külön kiegyensúlyozó elem is lehetne ez a játékban, ez csakis a tervezőkön múlik.
 
Utoljára szerkesztve:

Member

Újonc
Helló! Teljesen egyet értek a fentiekkel. A torony nem megérős... jóformán csak töredéket, meg gyorsítót dobál, ritkán gyémántot... előző tornyot úgy toltam szinte a csúcsig hogy 1 plusz ládát sem adott, egy épületet nem dobott semmi ... Csak a rengeteg anyagot, katonát bele öli az ember és megtérülés szinte 0. csak a csoportos nyeremény miatt éri meg valamennyire.. de az sem sok... :/
 

Deleted User - 204368

Vendég
hát én nem értek egyet.... mióta bevezették a testvériségi jutalmakat a legmegérősebb dolog a világon :) nem beszélve arról h varázslatos lakóépületeket is lehet nyerni amiket nem szerezhetsz meg szinte sehonnan csak pénzből
 

DeletedUser

Vendég
hát én nem értek egyet.... mióta bevezették a testvériségi jutalmakat a legmegérősebb dolog a világon :) nem beszélve arról h varázslatos lakóépületeket is lehet nyerni amiket nem szerezhetsz meg szinte sehonnan csak pénzből
 

DeletedUser

Vendég
Szia Red!
Azt senki sem vitatta, hogy a testvériségi jutalmak miatt megéri a toronyban történő részvétel, játék! Valamint, ha elolvastad volna a téma nyitó szövegét, akkor ezt a kommentet nem teszed közzé!
 

Deleted User - 204368

Vendég
Szia Red!
Azt senki sem vitatta, hogy a testvériségi jutalmak miatt megéri a toronyban történő részvétel, játék! Valamint, ha elolvastad volna a téma nyitó szövegét, akkor ezt a kommentet nem teszed közzé!
nem igazán a te posztodra reagáltam hanem a többiek kommentjére. ha ők megírhatják azt h nem megérős akkor miért ne írhatnám meg h megérős?
 

DeletedUser

Vendég
Ebben igazad van! Elnézést, hogy szóvá tettem!
Tisztelettel: Szeri :)
 

MasterArf

Újonc
Kedves RED1!

Természetesen megérős lenne a torony, ha és itt a HA... Amennyiben nem bűbájtöredéket és egy darabos gyorsítókat dobálna, mert ezekért elkezdeni sem érdemes. Bűbájtöredéket bontásból szerzek - nem kell hozzá torony; gyorsítót, portálprofitot barkácsolhatok akadémián - nem kell hozzá torony, amit csak és kizárólag toronyból lehetne megszerezni azt nem ad vagy legalább is ritkán...És mindezt milyen áron?! Mert sajnos az ember készleteit, katonáit igencsak megcsappantja a torony.. :/ Mindemellett a megnyerhető extra ládák is olyan dolgokat dobálnak, amiről nem tudom eldönteni, hogy szánalmas vagy vicc kategória, mivel azok sem azokat adják, amit csak toronyból lehet beszerezni, hisz a % rá, hogy megnyerd nagyon csekély....
 
Utoljára szerkesztve:

Mihaszna

Veterán
Alapjába véve (az Egyezkedést illetően) egy orosz rulett a játék. Én most értem el azt s szintet, hogy ha egyezkedek, nem veszem észre a torony végén összesített mínuszokat. Hozzáteszem, én csak az első szint tetejéig megyek. A többi számomra.. hogy is mondjam.. na igen.. az már nem éri meg. :) Amit meg kapok, annak örülök. Ha adnak fogadd el... Varázsakadémián főleg Ősi TP-ket, és Inspiráló Meditációt szoktam kovácsolni, amit ugye a toronyban nem lehet nyerni, meg ha kidobja a kocka, akkor a 14 vagy 20 órás gyorsítót, ami szintén nem lehet a toronyban megszerezni (ha jól tudom). Ellentétben a gyorsítókkal, ami mindég jól jön, és a Varázsakadémián "fizetni kell érte". Persze a toronyban is fizetek így vagy úgy, de nem tudom melyik a jobb. Néhány alapanyag vagy katonai egység, vagy a KK. Csupán nézőpont kérdése a dolog. Ami pedig az értékesebb díjakat illeti, nos.. a nyerőgép se arról szólt, hogy sokszor, több alkalommal beadja. Nem de bár? :)
 

MasterArf

Újonc
Én sajnos észreveszem a mínuszokat... :/ És nem mindig tudok örülni annak, amit adnak, mert azért lényegében fizetek vagy harccal vagy egyezkedés útján.
Azzal egyetértek, hogy a gyorsítók jól jönnek, sosem árt, ha van belőle, viszont most is 1db 5 órás gyorsítóra sokat "fizettem", amit viszont ha így nézünk, nem éri meg...Persze az értékes díjak sem attól lesznek értékesek, hogy állandóan dobálja őket a gép, nyilván kevés eséllyel lehet őket megnyerni, ezzel tisztában vagyok, de azért az sem fair, hogy valaki már a sokadik extra jutalmat nyeri, más meg semmi ilyesmit nem kap..Amilyen jó dolog az, hogy kiszámíthatatlan az amit nyersz (mindig van benne izgalom, hogy vajon mit ad a láda) olyan rossz is, hisz 10.-re megnyerni ugyanazt nem buli... (Tapasztalatból mondom)..
 

DeletedUser4917

Vendég
Megéri a torony különben nem csinálnátok , csak mindenki húzza a száját mert miért ne .
 

Deleted User - 204368

Vendég
Kedves RED1!

Természetesen megérős lenne a torony, ha és itt a HA... Amennyiben nem bűbájtöredéket és egy darabos gyorsítókat dobálna, mert ezekért elkezdeni sem érdemes. Bűbájtöredéket bontásból szerzek - nem kell hozzá torony; gyorsítót, portálprofitot barkácsolhatok akadémián - nem kell hozzá torony, amit csak és kizárólag toronyból lehetne megszerezni azt nem ad vagy legalább is ritkán...És mindezt milyen áron?! Mert sajnos az ember készleteit, katonáit igencsak megcsappantja a torony.. :/ Mindemellett a megnyerhető extra ládák is olyan dolgokat dobálnak, amiről nem tudom eldönteni, hogy szánalmas vagy vicc kategória, mivel azok sem azokat adják, amit csak toronyból lehet beszerezni, hisz a % rá, hogy megnyerd nagyon csekély....
nem igazán értem a problémád. aki csapatban játszik annak nagyon de nagyon megéri. ha csak a 2. szintig teljesít a csapat akkor heti 18x5ó gyorsító, 12 katalizátor, 125 gyémánt 20% portál áldás. ehhez jön még hozzá az egyéni torony jutalmak + a bonusz ládák. lehet kis szinten gondok lehetnek vele nem tudom.... de egy bizonyos szint felett ez szinte a legnyereségesebb játék elem. mégha minden gyorsító elmegy az egységek/árú pótlására akkor is renegetg bonusz dolgot kapsz
 

Dizel1

Veterán
Sziasztok, még ennek a topik nyitása elöt tírtam 1 másikba, de akkor most ide is bemásolom, talán itt hamarább ír rá valaki valamit... :)

Az normális hogy a toronyba 1,5 hónapja csak is kizárolag gyémántot kapok minden olyan ládából ahol van rá lehetőség? Mert én már kicsit unom... Főleg hogy nekem pont nem kell gyémánt, mert vettem 1 csomót... :D Szóval nekem a gyémánt a legértéktelenebb az ajándékok közül... 100x jobban kéne bármelyik épület a lehetséges nyeremények közül. De szó szerint mindig csak gyémántot kapok... közben 1ik ismerős meg már az 5. varázslatos lakóépületet kapja egymás után... de a csapatársaim is kapnak mindenfélét csak én kapok az egész testvériségbe állandóan gyémántot, már a chatbe is ez a téma, mennek a fogadások, hogy mit kapok majd, de előbb is rányomtam és természetesen megint gyémánt :( persze sokan meg irigyelnek... De én ezekkel a 45-70db-okkal igazából nem is érek semmit, mert rengeteget vásároltam és vettem vagy 10+ területet gyémántért, így a következő már túl drága, annyit nem ér... és ahoz meg kevés is ez amiket a toronyba nyerek, szóval pont nem jó ez nekem kb semmire.... Ráadásul az aki az 5. varázslatos épületet nyeri csak azóta játszik a toronyba hogy csapatjáték lett, én pedig azóta csinálom hogy létezik a torony és a 3 szint elejéig mindig megcsináltam, néha végig is... mégse kaptam még soha 1db varázslatos épületet se dzsinnt... és extra ládákat is alig kapok, van hogy 1 szinten egyáltalán nem, régem biztos hogy sokkal többet kaptam. Viszont régebben elég sok kereskedelmi állomást nyertem és holdkőtár szett darabokat, van is kitéve 2db szett.
Azt szeretném kérdezni hogy esetleg ezért nem kapok már ilyeneket se, mert van belőle a városomba? vagy simán csak szerencsétlen sorozatom van már 1,5 hónapja....
Azt hiszem, hogy a gyémántok ellen nem kellene harcot nyitni. Nem tudom, mennyi gyémántja lehet annak, aki vásárol, de azt tudom, hogy ha én össze tudtam játszani 8820 gyémántot úgy, hogy 1 darabot sem vettem, akkor az már nem rossz. Főleg úgy nem, hogy ebben a pillanatban 15000 Ft-ba kerül 8000 gyémánt. Gyűjtögessetek ti is, hogy ne kelljen annyit megvenni! Ne pedig töröltessétek a gyémánt nyerést, mert már bevásároltatok belőle! Van a toronynak elég más baja. Harcoljatok azok kijavításáért! Ugyanez érvényes a varázslatos épületekre is!
 
Fent