• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Ticsi66 vígyázzatok vele !

Bett

Újonc
Többen jelezték hogy tisztességtelenül leveleket irogat a városok játékosainak a mágusok háta mögött hogy elcsalja a tagokat.Aki ki akar lépni úgy is megteszi de szerintem a meghívó küldése a becsületes út.
 

Mihaszna

Veterán
Többen jelezték hogy tisztességtelenül leveleket irogat a városok játékosainak a mágusok háta mögött hogy elcsalja a tagokat.Aki ki akar lépni úgy is megteszi de szerintem a meghívó küldése a becsületes út.
Szia, Bett.

Hogy őszinte legyek, az sem szebb dolog, ha valakit nyíltan minősítenek, még akkor sem, ha igaz a pletyka róla. Mindennek megvan a maga helye. Én is kaptam már nem egy ilyen levelet. Figyelmen kívül hagytam, ennyi. Ettől még nem lesz csaló senki se. Ez is az Elvenar körforgásának egy kisebb része :D

A megoldást pedig te magad is leírtad:
 

Putyika

Veterán
Hűha, micsoda hatalmas fenyegetést jelent Elvenar világára Ticsi66! :D Úgy érzem magam, mintha egy bulvárújság honlapján lennék...hangzatos cím és semmi tartalom. ;)
Elég sok kérdés merült fel bennem ezzel kapcsolatban. Miért tisztességtelen valakinek levelet írni?
Mi az, hogy a mágusok háta mögött? Bele kellene tenni a levelezésbe a mágusokat is és megkérdezni tőlük, hogy xy "lejöhet-e a játszótérre", mintha a szüleik lennének? Vagy először a mágusoknak írni és megkérdezni, hogy írhatok-e a játékosuknak levelet?
Eddigi ismereteim szerint meghívót csak olyan játékosnak lehet küldeni aki nincs testvériségben, tehát ez nem járható út, ha valakit át akar csábítani az ember. Ráadásul nem értem, ez miért lenne tisztességesebb?
Mielőtt félreértés lenne belőle és megköveznének, nem azt akarom mondani, hogy ez elismerést érdemlő viselkedés, de tisztességtelennek sem tartom. Ha valaki jól érzi magát ott ahol van akkor figyelmen kívül hagyja, talán picit hízelgő lesz neki, hogy érdeklődnek iránta, de nem fog vele komolyan foglalkozni. Ellenben aki váltáson gondolkodik, annak talán még jól is jöhet egy ilyen megkeresés.
 

Herannin

Erős harcos
Szerintem teljesen normális, ha valaki tagokat keres a tesóságába. Mivel elég belterjesek a szerverek, nem csoda ha más tesóságoktól csábítják el az embereket, hiszen nem hevernek parlagon az aktív emberek.
Amúgy, ha valaki jól érzi magát ott, ahol van, az nem fog elmenni. Ellenkező esetben meg jól jön ha van megkeresés. Szóval én nem látom, miért tisztességtelen ez.
Megértem, ha ez egy testvériségi vezetőnek rosszul esik, de érdemes elgondolkozni rajta, hogy milyen jó az a tesóság, ahonnan el lehet csábítani az embereket (csapatteljesítmény, hangulat, stb).
 

sleeky41

Veterán
Egy csapatnak azon is el kellene gondolkodnia, hogy az fair ha egy játékos csinál 10 ezer pontot a bajnokiba míg a többi csak 300 pont körül. Az előbb utóbb megunja és lépni fog, és ezt kellene inkább a csapatnak megoldani mi legyen a minimum pont csapaton belül a bajnokinál, és ne a másikat szidni érte ha eltudják vinni a játékosokat!

Hozzánk is maguktól nem egy játékos jött már, hogy a csapat nem úgy állt hozzá ha kérte kicsivel többet tegyenek már a bajnokiba, tehát nem mindig másnál kell keresni a kilépés okát. Jó tanács írj egy levelet ki min változtatna és lehet te magad fogsz meglepődni a válaszokon persze csak akkor ha aktív a csapat.

Egyébként eddig hozzánk 2 főmágus is jött már mert a csapatot éppen nem érdekelte amit kért tőlük, és így inkább ők váltak meg a csapattól.

Szívesen elolvasnám azért milyen nálatok a torony hányan mentek fel és meddig, van e minimum pont a bajnokinál vagy valaki akar 30 pontért vihet mindent, szóval milyen az élet nálatok?
 
Utoljára szerkesztve:

B i l l K a p u

Erős harcos
Mikor utoljára kerestek meg egy levél formájában, akkor udvariasan elutasítottam, és megkértem az illetőt, hogy a mi testvériségünkbe ne toborozzon. Nem mintha valószínűnek tartottam volna, hogy lelépnek. De az ördög nem alszik. :D Nehéz egy jó csapatott összehozni, egybe tartani. Az illető tudomásul vette korrekt módon. Kb ennyi ez , nem több.
 

Calyr

Veterán
Érdekes felvetések ezek. Jókat írtatok, akkor már lőjünk körbe mindent.
Alapvetően én is úgy gondolom, hogy ha valakinek valami nem kerek, akkor első körben a tesóságot kell megnézni, hogy biztos minden okés-e. Gyarló emberi világunk a játékban is fennen él, azaz sok mindenki szeret sok mindent megkapni, csak dolgoznia ne kelljen érte. :D Annál meg, hogy "valaki menne előre, a társai a nemteljesítésükkel rendre lehúzzák", nincs demotiválóbb átok. Ilyenkor igenis lépni kell, bármekkora hiszti is jön utána.
Viszont! Ha egy tesóságban jók a keretek, és ennek ellenére lépnek le tagok (pl. mert "átcsábították" őket), akkor ott valójában az lenne a fő tanulság, hogy összességében (!) az illetőért valójában nem kár. Sőt, legalább előbb kiderült ez, mint később. Ez sem szép tanulság, ellenben nehéz nála igazabbat mondani.
Ezzel együtt ez még mindig egy játék, ezért sosem értettem, miért kell a tagcseréből akkora ügyeket kreálni. Jó, az nyilván igaz, hogy nehéz jó tesóságot találni, még nehezebb összehozni, és még annál is nehezebb egyben tartani. Nade valahol ez is a játék kihívás része - és minden résztvevő számára. :)
 

Laci0212

Erős harcos
Szia, Bett.

Hogy őszinte legyek, az sem szebb dolog, ha valakit nyíltan minősítenek, még akkor sem, ha igaz a pletyka róla. Mindennek megvan a maga helye. Én is kaptam már nem egy ilyen levelet. Figyelmen kívül hagytam, ennyi. Ettől még nem lesz csaló senki se. Ez is az Elvenar körforgásának egy kisebb része :D

A megoldást pedig te magad is leírtad:
Nagyon helytálló Mihaszna!Idővel sokat tapasztal az ember!
Szerintem teljesen normális, ha valaki tagokat keres a tesóságába. Mivel elég belterjesek a szerverek, nem csoda ha más tesóságoktól csábítják el az embereket, hiszen nem hevernek parlagon az aktív emberek.
Amúgy, ha valaki jól érzi magát ott, ahol van, az nem fog elmenni. Ellenkező esetben meg jól jön ha van megkeresés. Szóval én nem látom, miért tisztességtelen ez.
Megértem, ha ez egy testvériségi vezetőnek rosszul esik, de érdemes elgondolkozni rajta, hogy milyen jó az a tesóság, ahonnan el lehet csábítani az embereket (csapatteljesítmény, hangulat, stb).
Szia!Egyetértek veled, én a minap' 2 évem "munkáját" félbehagyva,társultam egy tesósággal,ami úgy néz ki, hogy talán működni fog.Ám ahogy írtad,vezetőként ez súlyos dilemma.Bocs,az ugribugriktól ,de ezt a csoportot alapból nem szeretem.
A meghívás pedig odafigyeléssel jár,város áttekintése,elvensats,stb.Szóval a tagok keresése, nem egyszerű, néha elegedhetetlen,de néhány "emberke"valóban túlzásba esik, és még fenyegetőzik is.
 

Bett

Újonc
Sziasztok!Lehet küldeni levelet hogy az egész város olvashassa és megbeszélhese nem privát kipécizve a jobbnak itélt tagot hogy azzonnal lépjen mert többet kap.Lehetősége van mindenkinek nyilvánossan toborozni forumon,kerekasztalon.Szerencsére a csapattagunk is pont ezen huzta fel magát és jelezte a városnak.Sunyi dolodnak tartja és igaza is van.Mindenki tudja magától hogy mire van szüksége és mit akar elérni.Mi 25-en vagyunk mind olyan városból menekültünk ahol minden kötelező bármiáron,peddig csak egy nyugodt szórakoztató játékra vágyunk.Annyi időt és anyagott belefektetve amennyi ép jól esik.Nem zsákmányolunk ki senkit hogy az utolsoját is beletegye pl:toronyba lenullázva ezzel a fejlődéséhez való alapanyagát.Nálunk 1 szabály van NE kötekedj és érezd jól magad.Müködik!Tehát megkérem tisztelt Ticsi 66-ot hogy használja ki a lehetőséget és posztolja ki a hirdetését X város ennyi játékost keres .....feltételekkel!Mások is így tesznek.Még mi is így jöttünk össze.Szerintünk ez a becsületes módja illetve van lehetőség meghívókat küldeni.Felesleges nekiállni beetetni a játékost hogy ezt meg azt kap ha azonnal átlép.Játszunk már nyilt lapokkal!
 

Herannin

Erős harcos
Sziasztok!Lehet küldeni levelet hogy az egész város olvashassa és megbeszélhese nem privát kipécizve a jobbnak itélt tagot hogy azzonnal lépjen mert többet kap.Lehetősége van mindenkinek nyilvánossan toborozni forumon,kerekasztalon.Szerencsére a csapattagunk is pont ezen huzta fel magát és jelezte a városnak.Sunyi dolodnak tartja és igaza is van.Mindenki tudja magától hogy mire van szüksége és mit akar elérni.Mi 25-en vagyunk mind olyan városból menekültünk ahol minden kötelező bármiáron,peddig csak egy nyugodt szórakoztató játékra vágyunk.Annyi időt és anyagott belefektetve amennyi ép jól esik.Nem zsákmányolunk ki senkit hogy az utolsoját is beletegye pl:toronyba lenullázva ezzel a fejlődéséhez való alapanyagát.Nálunk 1 szabály van NE kötekedj és érezd jól magad.Müködik!Tehát megkérem tisztelt Ticsi 66-ot hogy használja ki a lehetőséget és posztolja ki a hirdetését X város ennyi játékost keres .....feltételekkel!Mások is így tesznek.Még mi is így jöttünk össze.Szerintünk ez a becsületes módja illetve van lehetőség meghívókat küldeni.Felesleges nekiállni beetetni a játékost hogy ezt meg azt kap ha azonnal átlép.Játszunk már nyilt lapokkal!
Ha kéretlen levelek küldését nem hagyja abba, akkor szóljatok a supportnak. De 1 levél után szerintem nem kellene felháborodni. Lehet neked ez nem normális hogy így keres valaki új tagokat, de én szerintem ez nem szabálytalan.
Ha azt ajánlata az, hogy maxos toronyból meg bajnokiból egy csomó jutalmat kap, az még nem tisztességtelen ajánlat (sőt lehet azon érdemes elgondolkozni, hogy miért nem maxolja egy tesóság a tornyot, hiszen a torony rengeteg máshol nem megszerezhető jutalmat, erőforrást ad).
 

Laci0212

Erős harcos
Sziasztok!Lehet küldeni levelet hogy az egész város olvashassa és megbeszélhese nem privát kipécizve a jobbnak itélt tagot hogy azzonnal lépjen mert többet kap.Lehetősége van mindenkinek nyilvánossan toborozni forumon,kerekasztalon.Szerencsére a csapattagunk is pont ezen huzta fel magát és jelezte a városnak.Sunyi dolodnak tartja és igaza is van.Mindenki tudja magától hogy mire van szüksége és mit akar elérni.Mi 25-en vagyunk mind olyan városból menekültünk ahol minden kötelező bármiáron,peddig csak egy nyugodt szórakoztató játékra vágyunk.Annyi időt és anyagott belefektetve amennyi ép jól esik.Nem zsákmányolunk ki senkit hogy az utolsoját is beletegye pl:toronyba lenullázva ezzel a fejlődéséhez való alapanyagát.Nálunk 1 szabály van NE kötekedj és érezd jól magad.Müködik!Tehát megkérem tisztelt Ticsi 66-ot hogy használja ki a lehetőséget és posztolja ki a hirdetését X város ennyi játékost keres .....feltételekkel!Mások is így tesznek.Még mi is így jöttünk össze.Szerintünk ez a becsületes módja illetve van lehetőség meghívókat küldeni.Felesleges nekiállni beetetni a játékost hogy ezt meg azt kap ha azonnal átlép.Játszunk már nyilt lapokkal!
Értem a felháborodásod miértjét,de ha nem sorozatos a felkérés a táncra, akkor...
Kicsi kéretlen tanács,tűzfőnix +barkács harci bónuszosok, és a tornyot simán viszed harccal.Miért is? Alapanyagért,mert a sereg gyártása nem kerül másba, esetleg a (sok)gyorsítóba.
 

Kira7

Veterán
Sziasztok!Lehet küldeni levelet hogy az egész város olvashassa és megbeszélhese nem privát kipécizve a jobbnak itélt tagot hogy azzonnal lépjen mert többet kap.Lehetősége van mindenkinek nyilvánossan toborozni forumon,kerekasztalon.Szerencsére a csapattagunk is pont ezen huzta fel magát és jelezte a városnak.Sunyi dolodnak tartja és igaza is van.Mindenki tudja magától hogy mire van szüksége és mit akar elérni.Mi 25-en vagyunk mind olyan városból menekültünk ahol minden kötelező bármiáron,peddig csak egy nyugodt szórakoztató játékra vágyunk.Annyi időt és anyagott belefektetve amennyi ép jól esik.Nem zsákmányolunk ki senkit hogy az utolsoját is beletegye pl:toronyba lenullázva ezzel a fejlődéséhez való alapanyagát.Nálunk 1 szabály van NE kötekedj és érezd jól magad.Müködik!Tehát megkérem tisztelt Ticsi 66-ot hogy használja ki a lehetőséget és posztolja ki a hirdetését X város ennyi játékost keres .....feltételekkel!Mások is így tesznek.Még mi is így jöttünk össze.Szerintünk ez a becsületes módja illetve van lehetőség meghívókat küldeni.Felesleges nekiállni beetetni a játékost hogy ezt meg azt kap ha azonnal átlép.Játszunk már nyilt lapokkal!
Szia!
Én ezzel az egésszel nem értek egyet. kerestek már meg mióta játszok hogy nem akarok-e a testvériségükhöz csatlakozni: tapasztalatom az hogy minden ilyen megkereső levél kulturált volt és mindenki el is fogadta kulturáltan a válaszomat. Én mindig úgy gondoltam és most is, ha megkeresnek privát levélben , az nem tartózik másra csak kettőnkre , sose gondoltam arra hogy ezt meg kéne osztanom a testvériséggel....főleg nem arra hogy a fórumra kiírjam. Nekem ez ugyan annyira tisztességtelennek tűnik.....nem vagyunk egyformák......
 

Calyr

Veterán
Sziasztok!Lehet küldeni levelet hogy az egész város olvashassa és megbeszélhese nem privát kipécizve a jobbnak itélt tagot hogy azzonnal lépjen mert többet kap.Lehetősége van mindenkinek nyilvánossan toborozni forumon,kerekasztalon.Szerencsére a csapattagunk is pont ezen huzta fel magát és jelezte a városnak.Sunyi dolodnak tartja és igaza is van.Mindenki tudja magától hogy mire van szüksége és mit akar elérni.Mi 25-en vagyunk mind olyan városból menekültünk ahol minden kötelező bármiáron,peddig csak egy nyugodt szórakoztató játékra vágyunk.Annyi időt és anyagott belefektetve amennyi ép jól esik.Nem zsákmányolunk ki senkit hogy az utolsoját is beletegye pl:toronyba lenullázva ezzel a fejlődéséhez való alapanyagát.Nálunk 1 szabály van NE kötekedj és érezd jól magad.Müködik!Tehát megkérem tisztelt Ticsi 66-ot hogy használja ki a lehetőséget és posztolja ki a hirdetését X város ennyi játékost keres .....feltételekkel!Mások is így tesznek.Még mi is így jöttünk össze.Szerintünk ez a becsületes módja illetve van lehetőség meghívókat küldeni.Felesleges nekiállni beetetni a játékost hogy ezt meg azt kap ha azonnal átlép.Játszunk már nyilt lapokkal!
Figyi, akkor kimondom én: ez alapján, ha van benned korrektség, így nyilvánosan elnézést kérsz ezért a lejárató kampányért!

Egy levelet küldeni, abban megkeresni valakit, az abszolút nem tisztességtelen. Többszörösen győzködni, pláne valótlanságokkal kecsegtetni valakit már nyilván nem az.
De mintha a beírásod alapján te is pontosan éreznéd, hogy a szövetségetek (nem város, ez a neve, a város az maga a játékos) "inkább a kényelmet részesíti előnyben a hatékonyság helyett" (egy mesterdiplomata veszett el bennem, igen ;) ), és pont ezért próbálod inkorrektnek beállítani ezt az egészet, hátha így jobban manipulálható a közeg. Hát nem.
Ez egy játék. Mindenkinek. Ha egy játékos valahol jobban megtalálhatja a helyét (többet kaphat, jobban fejlődhet, stb.), akkor el kell fogadni, hogy megy és kész. Annak az ég egy adta világon semmi értelme nincsen, hogy a nyilvánvalóan kényelmesre vett játékstílust megpróbáljátok erénynek beállítva leszólni az ennél többet akarókat. Persze bárki dönthet úgy, hogy így játszik - szíve joga. De az a helyzet, hogy bárki dönthet úgy is, hogy ez neki nem elég, és ennél többet akar - ez is bárkinek szíve joga.
Tök felesleges ezt "ki a jó és ki a goni" dolgokba csomagolni.
Mindezekkel együtt tiszta szívből kívánom, hogy a jó élmények és érzések domináljanak a játékotokban!
 

Szerencse fia

Veterán
Többen jelezték hogy tisztességtelenül leveleket irogat a városok játékosainak a mágusok háta mögött hogy elcsalja a tagokat.Aki ki akar lépni úgy is megteszi de szerintem a meghívó küldése a becsületes út.
Szia!

Legelőször is azzal kezdeném, hogy a jó játékosok nem állnak egy szál magukban a préri közepén, hanem csapatban játszanak. Ergo nem lehet nekik meghívót küldeni! Továbbá a levéltitok ilyen mértékű megsértése, hogy a fórumra hozod, kimeríti a tisztességtelen fogalmát!
A csapat arculatát pedig a főmágus alakítja, s ha nincs elvárás, akkor eredmények sem lesznek. S lehet bármennyire is szépíteni a dolgokat ahogyan Calyr is írta, de a tény tény marad, mely szerint azért csatlakozunk egy csapathoz, hogy valamit elérjünk és tudjunk élvezhetően játszani.....

Üdv.: Szeri
 

Stigaly

Tapasztalt építő
Szia Bett.

Amit most írni fogok, azt kérlek ne tekintsd támadásnak...nem az a célom vele. Csupán a gondolataimat, érzéseimet osztom meg veled a posztoddal kapcsolatban.

Egyszerű mezei, tenyeres-talpas játékosként én úgy érzem, hogyha van egy főmágus, aki ír nekem egy levelet, ami kulturált hangnemben van megfogalmazva, és az égegyadta világon semmilyen szabályzatot nem szeg meg, de amiben leírja, hogy szerinte illenék a csapatába, azt megtisztelőnek érezném. Először is úgy gondolnám, hogy igen...ez egy olyan főmágus, aki tesz azért, hogy jó legyen a csapata, és ezért részemről tiszteletet érdemelne... Másodszor pedig örülnék neki, hogy információt kapok arról, hogy milyen más lehetőségek állnak még rendelkezésemre. Az meg az én döntésem, hogy az ajánlatát elfogadom, avagy sem.Harmadrészben pedig büszke lennék arra, hogy a jelek szerint sikeres játékos vagyok, hiszen ha nem lennék az, nem kapnák ilyen megkeresést....Persze, ha az a levél durva hangvételű, akkor megtenném a szükséges lépéseket....De nem itt a fórumon...

Viszont azt nagyon nem érezném Elvenár szellemiségével összeegyeztethetőnek, hogyha ezzel az üzenettel kapcsolatban párbeszédbe bonyolódnék az aktuális vezetőmmel, és a VELEM történtek miatt, ő ezt az egészet kivinné egy nyilvános, több ezer ember által használt fórumra, mindezt úgy, hogy negatív színben tünteti fel a folyamatot elindító főmágust. Ettől úgy érezném, hogy a csapatom vezetője bizonytalan, fél, kapkod, és ez engem is bizonytalanná tenne.Illetve úgy érezném, hogy "anyáskodnak" felettem, ami őszintén szólva komoly ellenérzést váltana ki belőlem. Persze, ezek csupán az én érzéseim/gondolataim lennének egy ilyen esetben....De nem hinném, hogy egyedül vagyok velük...

Elhiszem, hogy remek vezető vagy, és azt is hogy nagyon jó a csapatod, és remélem, hogy sokáig, és nagyon lelkesen fogtok még együtt játszani, de neked meg azt kell elfogadnod, hogy ahány játékos, ahány csapat, ahány főmágus, annyi stílus. Egy ilyen egyszerű levél is, amit a csapattagod kapott, a játék részét képezi.

További szép, és vidám játékot kívánok neked, és a csapatodnak, nagy öleléssel: Stigaly
 
Fent