• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Testvériségi raktár

Madmax1

Újonc
Üdv!
Mit szólnátok hozzá , ha a saját raktáraitokban lévő felesleges áldásokat, épületek, stb. bele lehetne tenni a közösbe testvériségen belül egy nagy testvériségi raktárba , kincstárba. Rengeteg felesleges épület áldás idézés gyülemlik fel játék során, jó lenne ha ezeket nem csak eladni, lebontani tudnánk hanem hasznosan felhasználni.
Mindenkinek jó játékot Madmax1
 

Mihaszna

Veterán
Szia, Madmax.

Sajnos ez az ötlet/javaslat nem lesz megvalósítva. Millió képen lett feldobva, hogy ,,jó lenne", de sajnos vannak olyan tényezők, amik gátat szabnak eme "gonosz" elszabadulásának.

Az egyik ilyen ok, hogy az épület cserékkel nem járna jól senki. Egyrészt az erőviszonyok miatt. Értsd: Egy Törp korszakban szerzett events épülettel nem tudna mit kezdeni egy 18. fejezetben járó játékos. A titok, hogy eventezni kell vagy ha ezt valaki nem szereti, akkor Bajnokizni, és az ott megszerezhető Királyi Restaurációkból fejleszteni az épületet/épületeket.

Az áldásokkal az gond, hogy nagyon összefolynak. (mondjuk annak én is örülnék, ha jobban lenne rendszerezve). Értsd: A Fejlesztő ereklyék is ebbe a kategóriába tartoznak. Azt tuti, hogy sosenemfogod tudni elcserélni semmire (főleg, ha nincs meg a hozzátartozó épület), valamint önként és dalolva senki nem fogja neked (ingyen) odaadni, mert esetleg vár arra, hogy talánmajdegyszer újra lehetősége lesz felhasználni. Az olyanokat, mint például Pénzeső, Portál profit és társai, bármikor bárki megtudja szerezni. És ennek ez a normális menetrendje, hogy nem cserével, hanem megdolgozva érte.

UI: közös lónak... :)

Szép napot,
Mihaszna
 

Madmax1

Újonc
Szia, Madmax.

Sajnos ez az ötlet/javaslat nem lesz megvalósítva. Millió képen lett feldobva, hogy ,,jó lenne", de sajnos vannak olyan tényezők, amik gátat szabnak eme "gonosz" elszabadulásának.

Az egyik ilyen ok, hogy az épület cserékkel nem járna jól senki. Egyrészt az erőviszonyok miatt. Értsd: Egy Törp korszakban szerzett events épülettel nem tudna mit kezdeni egy 18. fejezetben járó játékos. A titok, hogy eventezni kell vagy ha ezt valaki nem szereti, akkor Bajnokizni, és az ott megszerezhető Királyi Restaurációkból fejleszteni az épületet/épületeket.

Az áldásokkal az gond, hogy nagyon összefolynak. (mondjuk annak én is örülnék, ha jobban lenne rendszerezve). Értsd: A Fejlesztő ereklyék is ebbe a kategóriába tartoznak. Azt tuti, hogy sosenemfogod tudni elcserélni semmire (főleg, ha nincs meg a hozzátartozó épület), valamint önként és dalolva senki nem fogja neked (ingyen) odaadni, mert esetleg vár arra, hogy talánmajdegyszer újra lehetősége lesz felhasználni. Az olyanokat, mint például Pénzeső, Portál profit és társai, bármikor bárki megtudja szerezni. És ennek ez a normális menetrendje, hogy nem cserével, hanem megdolgozva érte.

UI: közös lónak... :)

Szép napot,
Mihaszna

Szia!

Én nem írtam semmilyen cserét... A tudáspontot is mikor beleteszed egy testvér ősi csodájába önként teszed ... ha ezen a gondolatmeneten mennék végig akkor gyakorlatilag a testvériségre semmi szükség mindenki dolgozzon meg magának a dolgaiért egyedül... az hogy meg egy magasabb szinten levő épületet alacsonyabb szinten lévő játékos nem kaphatna meg mert nem tud vele mit kezdeni vagy fordítva az szerintem legyen a fejlesztők dolga, hogy hogyan oldják meg .
Persze részemről nem probléma, ha visszadobják ezt a kezdeményezést , de ha ezen témában ennek a sokrétű kérdéskörnek akár egyetlen eleme megvalósulna az már kicsit jobbá tenné a játékot és erőssebbé a közösségeket... szerintem

Szép napot neked is!
Madmax
 

Mihaszna

Veterán
Megpróbálom még egyszer, aztán elengedem a dolgot. :)

Én nem írtam semmilyen cserét.

Rengeteg felesleges épület áldás idézés gyülemlik fel játék során, jó lenne ha ezeket nem csak eladni, lebontani tudnánk hanem hasznosan felhasználni.

,,hasznosan felhasználni" : Fejtsd ki bővebben (szegről végről ugyan ott leszünk, ahol elindultunk)


A tudáspontot is mikor beleteszed egy testvér ősi csodájába önként teszed

A Tudáspontok semleges neműek. Kortól, nemtől, játékban való előrehaladástól függetlenül - az első Ősi Csoda kikutatásától számítva - bárki feltudja használni (a sajátját)

ha ezen a gondolatmeneten mennék végig akkor gyakorlatilag a testvériségre semmi szükség mindenki dolgozzon meg magának a dolgaiért egyedül.

Vannak csapatépítő tréning programok. Ott a jutalmak közösek, és mindenki ugyan azt kapja, se többet, se kevesebbet. Ha épületről van szó, akkor pedig mindenki a saját szintjének megfelelőt kapja.

az hogy meg egy magasabb szinten levő épületet alacsonyabb szinten lévő játékos nem kaphatna meg mert nem tud vele mit kezdeni vagy fordítva az szerintem legyen a fejlesztők dolga, hogy hogyan oldják meg .

Nem, ez nem így működik. Első sorban legyen a te problémád, hogy egyáltalán ki, hogyan áll hozzá az ötletedhez, hogy milyen fejlécet kap stb.. tudod, van egy algoritmusa ennek az egésznek. Nem kell átmenni követelőző stílusba. :)

ha ezen témában ennek a sokrétű kérdéskörnek akár egyetlen eleme megvalósulna az már kicsit jobbá tenné a játékot és erőssebbé a közösségeket... szerintem

Látod? Mindjárt másképp hangzik az építő jellegű megfogalmazás.
 

Rikari

Veterán
Üdv!
Mit szólnátok hozzá , ha a saját raktáraitokban lévő felesleges áldásokat, épületek, stb. bele lehetne tenni a közösbe testvériségen belül egy nagy testvériségi raktárba , kincstárba. Rengeteg felesleges épület áldás idézés gyülemlik fel játék során, jó lenne ha ezeket nem csak eladni, lebontani tudnánk hanem hasznosan felhasználni.
Az ötleted már sokszor felmerült, de minden esetben elutasítást kapott. Ajánlom figyelmedbe a linken elérhető beszélgetést korábbról: https://hu.forum.elvenar.com/index.php?threads/testvériség-raktár.180/. Nem lesz csapaton belüli közös raktár, amiből ki-be lehet pakolni a cuccot a tesóknak. Eddig minden ilyen és hasonló törekvés hamvába hullt. Nagyban befolyásolná a termeléseket, pl. Akadémiai gyártásokat az aktivitást és vitás helyzeteket teremthet.
 

Dizel1

Veterán
Túl azon, hogy már volt az ötletre próbálkozás, úgy érzem, lenne létjogosultsága. Fel nem használt épületekkel, és minden mással szügyig van a raktáram. Lebontani nincs értelme, mert a bűbájtöredékekből is falat tudok építeni. Igen, vannak szintbeli különbségi problémák, de szerintem ez könnyen áthidalható. Tegyük fel, hogy bekerülne a közös raktárba egy 10. szintű épület. Ha valaki kivenné, aki ezen a szinten, vagy fölötte tart a játékban, akkor az épület maradna ezen a szinten. Ha viszont alacsonyabb szintű városba kerülne, akkor visszaminősülne a város szintjére. És az esztelen csereberék elkerülése érdekében visszahelyezési tiltást lehetne tenni a kivett épületre. Vagyis ha kikerül onnan egy épület, az már nem kerülhetne vissza. Bár ez nem biztos, hogy jó ötlet. Viszont ha visszakerülhetne, akkor vagy vissza kellene nyernie a bekerülési szintjét, vagy ha azóta magasabb szintre lett fejlesztve, akkor megtarthatná azt. Minden más, raktárban lévő cuccért pedig dolgozzon meg mindenki! Vagy esetleg kölcsönzést lehetne rá elhelyezni. Vagyis ki lehetne venni, de ha termelődne belőle az igénylő játékosnál, akkor a automatikusan a közös raktárba kerülne vissza a törlesztés végéig. A fejleszthető épületek áldásaival nem tudom, mi lehetne. Vagy valami, vagy semmi.
 

Spectral

Újonc
Tök jó lenne egy újabb funkció, ami tovább fejleszti a testvériségen belüli csapatmunkát és újabb lehetőségeket ad egymás segítésére és az összedolgozásra. Ennek az ötletnek is vannak jó részei, de sajnos felvet egy nagy problémát, amire hirtelen nem jut eszembe megoldás. Mégpedig a visszaéléseket. Ha valahol nyílik egy kiskapu, akkor azt sokan ki fogják használni. Pl. ősi csoda tp behelyezés. Jópáran több faluval is pakolták be a tp-t a saját csodájukba. Ha jól tudom, ezt bétán orvosolták és hamarosan jön a megoldás a live szerverekre is.
Viszont ennél az ötletnél nem tudom, hogy hogyan lehetne kiküszöbölni olyasmit, hogy ha valaki több faluval barkácsol, eventezik, gyűjtöget, akkor az így megszerzett épületeket/áldásokat ne adhassa át könnyedén a saját fő falujának. Erre esetleg egy ötlet?
 

xanon

Újonc
Mondjuk kapunk egy közösségi raktárt telerakjuk pónikkal, titkok köteteivel, fagyott lángokkal, ott áll több százával és semmi nem történik vele. Lehetne olyan lehetőség, egy közösen fejleszthető épület a felesleges dolgokból ami valami értelmes dolgot adna a testvériségnek, vagy átlehetne konvertálni az épületeket valami másra. (tp, katalizátor, restauráció, ilyesmikre)
 

Mihaszna

Veterán
Mondjuk kapunk egy közösségi raktárt telerakjuk pónikkal, titkok köteteivel, fagyott lángokkal, ott áll több százával és semmi nem történik vele.

Ez több mint valószínű, hogy így lenne.

Lehetne olyan lehetőség, egy közösen fejleszthető épület a felesleges dolgokból ami valami értelmes dolgot adna a testvériségnek

Ezzel csak az a baj, hogy ahogy haladunk előre a játékban, lassan már annyi szabad hely sincs, hogy egy pónit letegyünk, nemhogy egy ilyen épületet.

Egyébként pedig jó gondolat lenne, és támogatnám is a javaslatot a fent leírtak ellenére is. :) . Lehetne egy fix épületméret (például 4X4), ami a Hullámok Diadala, vagy a(z) (soron következő) Eltemetett Város Fejleszthető épület mechanikájával működne. Lenne egy előre meghatározott alaptermelési lehetőség, amit minden játékos megkapna, illetve lenne még egy + funkciója, ami minden játékosnak az előrehaladástól függne. (ez egy előre meghatározott anyag, előre meghatározott értékekkel lenne beállítva, nyilván értékarányosan, mint ahogyan a fent említett épületek esetében is) De ez biztos nem fog megtörténni, pedig valamit jó lenne kezdeni a sok pónival és társaival. :)
 

Calyr

Veterán
Bár annak idején viccnek vetettem fel, egyre több értelmét látom annak, hogy elkezdjek egy Kacat Liga mellett kampányolni - ahol úgy lehetne nyerni, hogy kor arányosan kinek áll a legtöbb izé a raktárban. :D
 

Dizel1

Veterán
Mondjuk kapunk egy közösségi raktárt telerakjuk pónikkal, titkok köteteivel, fagyott lángokkal, ott áll több százával és semmi nem történik vele.

Senki nem mondta, hogy tele kell rakni a közös raktárt. Egyfajta átjáróként kell felfogni a raktárak között. És hogy az is legyen, be lehetne építeni limitet. Mondjuk 5 db épület, 10 db áldás, stb.
 

Pato Pal

Újonc
Támogatom.
A toronyból sok vari műhelyt és lakót nyertem raktáron van 5-6 felesleg ami jól jönne más tesónak. Viszont habár mindig a torony csúcsára megyek bűbáj töredékből jelentős hiányom van mid három városomban. 50000-nél sohasem volt és több viszont többször is elfogyott. Van olyan testvér kinek több mint 1 milliója van szívesen átadna ha lehetne. A lebontások nem sokat segítenek már többször is elfogytak az épületeim . Kivéve a fentebb említett vari műhelyeket és lakókat amiket sajnálok lebontani.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Sajnos az ötletet nem tudjuk továbbítani; bár már többször felmerült, a bevezetésére jelenleg nincs lehetőség.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk továbbítani, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent