• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

testvériségi kereskedés

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Az ötlet jó is és rossz is egyszerre szerintem.
Jó, mert egy közös piac mindenképpen hasznos.
Rossz, mert ha valaki megnézi a városodat, a kereskedő helyén üres területet talál, aminek azért nincs értelme, mert nyilvánvaló, hogy ott szövker van.
Ezt a lehetőséget magába a szövetségi oldalba kellene inkább beépíteni. Persze ha erre gondoltál, egy szót sem szóltam : )
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem nagyon rossz ötlet. Beszűkíti a piacot. Inkább arra kell törekedni, hogy minél nagyobb területen tudjunk kereskedni.
 

DeletedUser

Vendég
Szerintem arra gondolt, hogy megegyezik egy testvériség-belivel, de egy "idegen" gyorsabban reagál és elviszi a haszon nélküli ajánlatot. Én is jártam már így.
én inkább ugy fogalmaztam volna,hogy:lehessen olyan kereskedést is kirakni amitcsak a tesvériségem lát.azért lenne ennek értelme,mert igy közvetlen lehetne a saját testvériség fejlődését-előre lépését segíteni.
 

Vanek

Veterán
Az ötlet jó: testvériségen belül hadd "húzhassuk" felfelé a kicsiket, külsősök ne vigyék már el a kedvezményes ajánlatokat...

Mondjuk ez a jelenlegi módszerekkel is megoldható lenne (tipp: a kereskedés lebeszélése után a 'kicsi' kiteszi az ajánlatát (ami mivel úgyis 'rossz', nem fogja elvinni senki), majd a nagy megveszi, és kész); de a testvériségen belüli kereskedés tényleg egyszerűsítené a dolgot.
 

DeletedUser38

Vendég
Mondjuk ez a jelenlegi módszerekkel is megoldható lenne (tipp: a kereskedés lebeszélése után a 'kicsi' kiteszi az ajánlatát (ami mivel úgyis 'rossz', nem fogja elvinni senki), majd a nagy megveszi, és kész); de a testvériségen belüli kereskedés tényleg egyszerűsítené a dolgot.
Nem csak kimondottan a kicsik segítése, hanem az egyenrangúak támogatás is fontos. Most pl. fa-hiány van nálunk. A piacon csillag nélkül van kitéve, tehát jóval magasabb áron a fa. Ha egy testvériségbeli megbeszélés szerint kiteszi, hogy segítse a többi testvért, lecsapnak rá és hoppon marad mindenki. Aki az ajánlatot tette azért, mert nyereség nélkül adta el, aki várta, az meg nem jut hozzá a testvériség lényege szerinti 1:1 arányban lévő (természetesen azonos értékű áruról van most szó) kereskedéshez.
Szerintem elsősorban a testvériség segítése a fontos, hiszen előbb-utóbb viszonzásként ő is kap olyat, amit nem termel kedvező áron.
 

DeletedUser

Vendég
Végül csak el fogtok oda jutni, amit szegény csacsi javasolt. Testvériségen belüli raktár. Azért, hogy ne az egy napos játékosok használják, lehet ponthatárhoz kötni, vagy beépíteni a techfába. Ezt úgy megoldani, hogy kb egy hónap játék után tudd megépíteni, kikutatni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser60

Vendég
megjegyezném, ha forditva rakod ki az árut akkor már oda tudod adni "drágábban "
azaz akinek adnád, az irja ki jo drágán azaz olcson a vételt és akkor már más nem tudja elvinni elöle
mert te fogadod el és nem neki kell --remélem nem irtam tul bonyolultan
 

Vanek

Veterán
megjegyezném, ha forditva rakod ki az árut akkor már oda tudod adni "drágábban "
azaz akinek adnád, az irja ki jo drágán azaz olcson a vételt és akkor már más nem tudja elvinni elöle
mert te fogadod el és nem neki kell --remélem nem irtam tul bonyolultan

Ezt mondtam én is. :)
Vagyis ha elvinnék külsősök az 5 acélért 10 márvány ajánlatot, akkor rakjanak ki 10 márványért 5 acél ajánlatot a másik oldalról, és minden meg van oldva. Csak erre azt írták, hogy ha kiraknak 10 acélért 10 márvány ajánlatot, akkor azt is elviszik. Erre viszont még mindig van megoldás: akkor kell kirakni, mikor egyből el tudják vinni, és más nem tud belenyúlni.
 

DeletedUser

Vendég
Sziasztok:)
Nem szeretnék több témát nyitni,ezért itt írnám le a gondolataim :)
Nagyon klassz ez a testvériség dolog,de nagyon kevés lehetőséget ad.Jó lenne ha KIVÁLTSÁG lehetne a tagok számára az,hogy egy testvériséghez tartoznak.Pl:egymás közti csere-bere akár aranyért vásárlás,vagy egy "testvériség központ,tér,épület"...stb közös fejlesztése.
Vetélkedés,harc másik testvériség ellen,összefogva..stb...
Bocsi ha rossz helyen és ross zkor szóltam :)
KÖSZÖNÖM ;)


puszi_1300621_3885.jpg
 

DeletedUser

Vendég
Ezt mondtam én is. :)
Vagyis ha elvinnék külsősök az 5 acélért 10 márvány ajánlatot, akkor rakjanak ki 10 márványért 5 acél ajánlatot a másik oldalról, és minden meg van oldva. Csak erre azt írták, hogy ha kiraknak 10 acélért 10 márvány ajánlatot, akkor azt is elviszik. Erre viszont még mindig van megoldás: akkor kell kirakni, mikor egyből el tudják vinni, és más nem tud belenyúlni.
Ez abban az esetben lenne megoldás,ha látnánk,hogy ki-mikor aktív.Tovább megyek:szívesen segítek testvériségen belül akár ráfizetéssel is,de nehéz (legalább is nekem )megjegyezni minden csapattag nevét,színnel,vagy egy plusz azonos karakterrel a neve mellett lehetne megjelölni a kereskedésnél
.
 

DeletedUser262

Vendég
Ez abban az esetben lenne megoldás,ha látnánk,hogy ki-mikor aktív.Tovább megyek:szívesen segítek testvériségen belül akár ráfizetéssel is,de nehéz (legalább is nekem )megjegyezni minden csapattag nevét,színnel,vagy egy plusz azonos karakterrel a neve mellett lehetne megjelölni a kereskedésnél
.
ha a kereskedésnél kipipálod a szűrőt akkor csak a csapat tagokat adja ki, a tagok aktivitás kijelzésével egyetértek
 

DeletedUser38

Vendég
Sziasztok:)
Nem szeretnék több témát nyitni,ezért itt írnám le a gondolataim :)
Nagyon klassz ez a testvériség dolog,de nagyon kevés lehetőséget ad.Jó lenne ha KIVÁLTSÁG lehetne a tagok számára az,hogy egy testvériséghez tartoznak.Pl:egymás közti csere-bere akár aranyért vásárlás,vagy egy "testvériség központ,tér,épület"...stb közös fejlesztése.
Vetélkedés,harc másik testvériség ellen,összefogva..stb...
Bocsi ha rossz helyen és ross zkor szóltam :)
KÖSZÖNÖM ;)


52 bővítmény megtekintése
Igen, ezt javasoltam régebben én is, hogy érdemes legyen egy testvériséghez tartozni, ill. kiváltság legyen bennmaradni. Jelenleg nincs tétje, bent vagy-e, legfeljebb a segítség, de az bizony néhol néha igen lanyha, ahogy olvasom, Nem panaszkodhatok 25 tagból 20 motiválja a társait. Sőt, a környékemről is kapok ilyen jellegű segítséget és szívesen viszonzom.
 

DeletedUser256

Vendég
Igen, jo lenne, ha kul. bonuszok lennenek meg a meglevokon kivul.

Bar majd biztos bejon nyeremenykent a versengessel... Majd.....
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent