• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

tartományok nehézségi szintje

DeletedUser4957

Vendég
Sziasztok!

Csütörtökön volt osztagméret növelésem és közepesek lettek a tartományok, mind a 24, illetve volt 2 könnyű is még. Azóta 2 városbővítést kutattam csak ki. Ma már ismét „nehéz” tartományok vesznek körül. Miért???

Ennyi idő alatt nem lehet ennyi tartományban harcolni/egyezkedni, legalábbis az én szintemen nem.
Már harmadszor fordul elő, hogy pár nap után nehezebbé válnak a tartományok.
Most nagyon figyeltem, még a Dryadot sem kutattam ki... És mégis megtörtént holott semmi olyan fejlődés nincs a fán ami ezt indokolná.

Mi befolyásolja a tartományok nehézségi szintjét a fán kívül? Mit csinálok rosszul?

Tudnátok segíteni? Már nagyon el vagyok keseredve.

Köszönöm a választ, előre is. Podagré

Az infók kimaradtak, pótolom:
A fán a IV. résznél tartok: a legjobb fegyvertár, Treant előléptetés, osztagnövelés, és 2 városbővítés lett idáig kikutatva. 15 tartomány (láda) kell még az V. szinthez.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

bere007

Veterán
Ma már ismét „nehéz” tartományok vesznek körül. Miért???

A tartományi nehézség a felderítési összegtől függ. Ahogy fedezed fel egyre drágább lesz és így egyre nehezebb. A nehézségi szintet az osztagméret növelés csökkenti, illetve ha még a felfedező elindítása előtt feloldod a fejlett felderítőt. Gondolom amióta átváltott közepesre azóta párat felfedeztél, így drágább lett, tehát nehezebb is, ezért hozza nehéznek azokat, amikor most fel tudsz deríteni. Ha majd megint oldasz fel osztagnövelést, akkor amit most felfedeztél nehéznek visszaugrik közepesre, vagy ha többet oldasz fel, akkor akár könnyűre is. De csak a harc lesz könnyebb, a kivásárlási összeg változatlan marad.
 

DeletedUser

Vendég
A tartományi nehézség a felderítési összegtől függ. Ahogy fedezed fel egyre drágább lesz és így egyre nehezebb.
Nekem eddig nem így tűnt.
Az összeggel a felderítési idő nő, de a nehézségnél nem vettem észre differenciát. A nehézségre a várostól való távolság hat.
Felderítettem a várostól azonos távolságú körben osztagméret növelés beiktatása nélkül 30+ tartományt (nem csináltam meg őket a kor végéig). A felderítési költség/idő folyamatosan nőtt, azonban a nehézség mindegyiknél könnyű maradt és a kivásárlási összegnél se tűnt fel növekedés.
 

DeletedUser3

Vendég
Pedig a nehézséget a költség határozza meg.
A nehézségi fokok (könnyű, közepes, nehéz stb.) nem adnak pontos szinteket, csak hozzávetőlegeseket. A játék az ellenfél összetételének és az egyezkedési árak számolásánál is a tartomány felfedezésének árát veszi figyelembe, ami minden felfedezés után nő, így minden nehezedik. Könnyű és könnyű tartomány közt is van kicsi különbség. A drágább nehezebb is, de még nem annyira, hogy a nehezebb kategóriába kerüljön.
 

DeletedUser

Vendég
@Hoshi köszi
Ezt nem veszi észre az, aki annyira nem rohan a tartományokkal, hogy épp csak befejezi a kötelező mennyiséget a korok végére :D
 
Fent