• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Tartományok felderítése

Landra

Tag
A játék nem a siettségről szól, nem is a gyors fejlődésről. De minnél magasabb szintre érünk annál nehezebben tudunk területeket szerezni. A kutatásfán fejezetenként egyre kevesebb kutatási tartmánybővítés van. A felderítések másfél napig tartanak (a jelenlegi szintemen), a gyémántért megszerezhető bővítések aránytalanul drágulnak. A hajszálnyival gyorsabb területszerzés érdekében lehetne mondjuk, legalább kettő felderítést végezni egyszerre.
 

nlstemplar

Veterán
Nem támogatom, átmeneti megoldás lenne csak, hisz a felderített majd megszerzett tartományokkal elérhető terület bővítés véges.
Csak hamarabb eljutnál oda, hogy területet a tartományok után nem fogsz kapni.
 

DeletedUser5984

Vendég
Nem támogatom, átmeneti megoldás lenne csak, hisz a felderített majd megszerzett tartományokkal elérhető terület bővítés véges.
Csak hamarabb eljutnál oda, hogy területet a tartományok után nem fogsz kapni.
Én elsősorban igyekszem ott fekderíteni ahol tudok ereklyéket szerezni a bónustos manufaktúráimhoz. DE ha ezek a felderített térkép két különböző pontján vannak, ztána jó darabig csak nézegetek. Csatlakozva az ekőttem szólóhoz, így hamarabb elfogynak a felderítéssel szerezhető terjeszkedések. Ez hátrány is tud lenni ha jönnek a vendégfajok akiknek plusz helyre lesz szükségük. :) Épp elég baj az is hogy fogynak a szomzédok amikor pacsizni kell, és csak egy pénzérme található a tartományon.
 

MesterAlma13

Erős harcos
A játék nem a siettségről szól, nem is a gyors fejlődésről. De minnél magasabb szintre érünk annál nehezebben tudunk területeket szerezni. A kutatásfán fejezetenként egyre kevesebb kutatási tartmánybővítés van. A felderítések másfél napig tartanak (a jelenlegi szintemen), a gyémántért megszerezhető bővítések aránytalanul drágulnak. A hajszálnyival gyorsabb területszerzés érdekében lehetne mondjuk, legalább kettő felderítést végezni egyszerre.
akár lehetne ilyen bűbáj a varázsakadémián is (pl. mesés felderítő) és azzal egyszerre két felderítőt tudnál küldeni egyszerre
 

Deleted User - 204368

Vendég
nem támogatom. maga a játéknak egy ritmusa. gyorsabban akarsz haladni? ott vannak a gyorsítók de az h mindent minél gyorsabban és könnyebben érj el anélkül h megdolgoznál érte... nem tetszik és nem is fog
 

Landra

Tag
nem támogatom. maga a játéknak egy ritmusa. gyorsabban akarsz haladni? ott vannak a gyorsítók de az h mindent minél gyorsabban és könnyebben érj el anélkül h megdolgoznál érte... nem tetszik és nem is fog
Szerintem az, hogy egyszerre 2 felderítő dolgozzon nem azt jelenti, hogy gyorsabban akarok haladni. És ha több felderített tartományom van 2 naponta, (később lehet, hogy 3-4 naponta) az nem teszi könnyebbé a játékot mert a tartományok feloldása, befejezése rengeteg alapanyagot, árut, katonát felemészt vagyis a több felderítésből nem adódik, hogy a tartományt teljesítem. Nekem a játék ritmusa megfelel de nem "régi" játékosként mégis szeretnék néha több felderített területet. Szeretnék 3-4 havonta legalább egy kockát feloldani amire sokszor nagy szükség van, főleg a vendégfajoknál. És szerintem még így is hosszú évekig tartana az össz terület megszerzése.
És hidd el, hogy megdolgozom a fejlődésért és a haladásért. Ha nem így lenne nem itt tartanék.
 

Putyika

Veterán
Szerintem az, hogy egyszerre 2 felderítő dolgozzon nem azt jelenti, hogy gyorsabban akarok haladni. És ha több felderített tartományom van 2 naponta, (később lehet, hogy 3-4 naponta) az nem teszi könnyebbé a játékot mert a tartományok feloldása, befejezése rengeteg alapanyagot, árut, katonát felemészt vagyis a több felderítésből nem adódik, hogy a tartományt teljesítem.
Akkor mi értelme lenne a 2 felderítőnek?
Szeretnék 3-4 havonta legalább egy kockát feloldani
1 bővítés mondjuk 10 tartomány, ha 2 nap 1 felderítés, akkor, ha jól számolom, 1 hónap alatt simán meg kellene lenned vele.
 

Deleted User - 204368

Vendég
@Landra én úgy tudom a felderíthető tartományok száma "végtelen". egy bizonyos tartomány számíg van értelme csinálni mert területet ad de utána max a szomszédok miatt lenne csak. miért kéne gyorsabban haladnod? miért jó az neked? bajnoki tartományok miatt?
 

DeletedUser4917

Vendég
Ez nem jó ötlet ,így is hamar felderíted majd az összes elérhető bővítést . Inkább vessz el a játékban hidd el tudom mit beszélek .
 

Landra

Tag
@Landra én úgy tudom a felderíthető tartományok száma "végtelen". egy bizonyos tartomány számíg van értelme csinálni mert területet ad de utána max a szomszédok miatt lenne csak. miért kéne gyorsabban haladnod? miért jó az neked? bajnoki tartományok miatt?
Nem a bajnoki miatt. Egyszerűen csak folyamatosan helyhiánnyal küszködöm. Vannak időszakok amikor mindent feláldozok egy kocka megszerzéséért csak azért, hogy ne toporogjak egy helyben és tudjam építeni a vendégfajok épületeit. Lehet valamit nem jól csinálok. Lehet, hogy fölösleges dolgokat tartok meg a városomban és azért nincs elegendő területem.
Mindegy. Csak egy ötlet volt. Ezek szerint rossz ötlet. Majd takarítok, hogy mindennek legyen helye.
 

Landra

Tag
Ez nem jó ötlet ,így is hamar felderíted majd az összes elérhető bővítést . Inkább vessz el a játékban hidd el tudom mit beszélek .
Köszi. Azt hiszem ebben a játékban én már rég elvesztem. Lehet csak picit sietteni szerettem volna a haladásomat. Nem szeretek stagnálni. De majd türelmesebb leszek. Mi az a pár év amíg megszerzek pár kockát. Addig meg fejlődök. Lassan de biztosan.
 

Landra

Tag
Akkor mi értelme lenne a 2 felderítőnek?

1 bővítés mondjuk 10 tartomány, ha 2 nap 1 felderítés, akkor, ha jól számolom, 1 hónap alatt simán meg kellene lenned vele.
Jól számolod. De vannak olyan időszakok amikor nincs egy felderített tartományom sem mert mindet megoldom, hogy kockát tudjak szerezni. És akkor az újabb kb. 10 tartomány felderítése nagyon hosszú időnek tűnik. Lehet tényleg csak türelmetlen voltam azért jutott ez az eszembe. Igyekszem máskor a helyhiányt másképpen megoldani.
Köszi a választ.
 

Wiccara

Veterán
Nem szeretek stagnálni
Szia,
megnéztem a városod ( Winyandor) szép és rendezett. Az egyetlen bökkenő talán a tündér koros apafa, ami már nem méltó egy sárkányhoz. A 4. koros kutak gondolom még nem jártak le(?).
Szépen haladsz, az elején mindenki inkább több helyet akar, mint megszorításokat a városában. :)
Rengeteg ilyen ötlet született , de pont a játék egyik kihívása a korlátozott hely! Ebből kifolyólag, bár megértelek, de nem támogatom.
 

Tejinashi

Erős harcos
Azt azért nem árt tudni, hogy egy bizonyos tartományi szám után már nem ad területet a tartomány felfedezése. Ettől függetlenül muszáj továbbra is felderítéseket csinálni, mivel az eventeknél sokszor van tartomány felderítés/befejezés feladatként, no meg az ereklyék miatt is szükséges, de újabb kockát már nem ad a felderítések után. Ezen a szinten már én például csak felfedezem a tartományokat, de nem teljesítem, mert az eventekre tartogatom. Akik már ilyen szinten vannak, azoknak már nem lenne szükségük két felderítőre és szerintem a kisebbeknek sem. Területet nem csak tartomány felfedezéssel lehet szerezni, hanem minden szint ad legalább egyet teljesen ingyen. Nem kell úgy rohanni, mert aztán nem lesz mit csinálnod, ha gyorsabban akarod teljesíteni a játék feladatait.
 

Landra

Tag
Szia,
megnéztem a városod ( Winyandor) szép és rendezett. Az egyetlen bökkenő talán a tündér koros apafa, ami már nem méltó egy sárkányhoz. A 4. koros kutak gondolom még nem jártak le(?).
Szépen haladsz, az elején mindenki inkább több helyet akar, mint megszorításokat a városában. :)
Rengeteg ilyen ötlet született , de pont a játék egyik kihívása a korlátozott hely! Ebből kifolyólag, bár megértelek, de nem támogatom.
Szia! Köszönöm a válaszodat. Már magam is átgondoltam a helyhiányt és tudatosult, hogy tisztogatnom kell a városomban. Valóban vannak korábbi fejezetekből maradt épületek. A baj velem van. Nagyon ragaszkodom némelyikhez csupán azért mert tetszik. De már látom, hogy ha helyet szeretnék a következő épületeknek meg kell válnom egy-két kedvenctől.
 
Utoljára szerkesztve:

Deleted User - 373998

Vendég
A játék nem a siettségről szól, nem is a gyors fejlődésről. De minnél magasabb szintre érünk annál nehezebben tudunk területeket szerezni. A kutatásfán fejezetenként egyre kevesebb kutatási tartmánybővítés van. A felderítések másfél napig tartanak (a jelenlegi szintemen), a gyémántért megszerezhető bővítések aránytalanul drágulnak. A hajszálnyival gyorsabb területszerzés érdekében lehetne mondjuk, legalább kettő felderítést végezni egyszerre.
Kedves @Landra
Köszönjük a figyelmes, és nagyon kedves ötleted, de mivel Elvenar földjén az egyik legfontosabb érték a terület, így sajnos azt nem ígérhetjük, hogy az ötleted valamikor is be lesz vezetve. Elvenar fejlődése nem a rohanásól szól, és pont ezért épült fel ez a nagyon szép városépítős játék ilyen stratégiára. Köszönöm megértésed.
Legyen szép hétvégéd.
 
Fent