• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Törp páncél szintű árutermelő épület

Impossible

Újonc
1. Benyújtó játéktapasztalata
három városom van, egy Winyandoron ott ork kor végén járok, egy Arendyllen, ott ötödik fejezet elején járok, ezekben Impossible a player nevem, és egy bétán, ott Betassiblum vagyok. Na szóval, pl. én olyan szinten nem vagyok harcos, hogy Winyandoron NÉGY törp páncél áll a raktáramban, két ork korból, egy törpöktől, és 1 V. fej-ből való.

2. Az ötlet röviden
Bár az árusoknak több épületük van mint a harcosoknak, nekik ott van a törp páncélkészítő, ami a harcosoknak elég nagy előnyt jelent.
Az ötletem: csináljanak egy hasonló súlyú, árutermelést boostoló épületet.

3. Az ötlet háttere
Szerintem megvalósítható PC-n és mobilon is.
4. Előnyök
Azoknak, akik az árutermelést részesítik előnyben a harccal szemben.

5. Hátrányok
Senkit, legfeljebb a fejlesztőket.

6. Ötlet-variációk, ötlet fejlesztési lehetőségek
6.1
Lehetne +50% az árutermelésre, +50% az orktermelésre, -50% a gyártási időkre, +50 ereklye valamelyik bónuszos áruhoz, amelyikből a legkevesebb volt, +1 szint fejlesztés egy tetszőleges manufaktúrára (bizonyos korlátok között), érző/felemelkedett áruk nem bomlanak ideiglenesen, törppácélhoz hasonlóan 5 napra mind...
6.2
úgy gondoltam, nem váltaná le a törp páncélt, hanem a törp páncél helyett egy varázskötetet adna, amiből vagy törppáncélt lehet választani, vagy az új épületet. Esetleg úgy is lehetne, hogy ezekből az ötletekből több is megvalósításra kerül, és lehet közülük választani...
 

Erica

Veterán
1. Benyújtó játéktapasztalata
három városom van, egy Winyandoron ott ork kor végén járok, egy Arendyllen, ott ötödik fejezet elején járok, ezekben Impossible a player nevem, és egy bétán, ott Betassiblum vagyok. Na szóval, pl. én olyan szinten nem vagyok harcos, hogy Winyandoron NÉGY törp páncél áll a raktáramban, két ork korból, egy törpöktől, és 1 V. fej-ből való.

2. Az ötlet röviden
Bár az árusoknak több épületük van mint a harcosoknak, nekik ott van a törp páncélkészítő, ami a harcosoknak elég nagy előnyt jelent.
Az ötletem: csináljanak egy hasonló súlyú, árutermelést boostoló épületet.

3. Az ötlet háttere
Szerintem megvalósítható PC-n és mobilon is.
4. Előnyök
Azoknak, akik az árutermelést részesítik előnyben a harccal szemben.

5. Hátrányok
Senkit, legfeljebb a fejlesztőket.

6. Ötlet-variációk, ötlet fejlesztési lehetőségek
6.1
Lehetne +50% az árutermelésre, +50% az orktermelésre, -50% a gyártási időkre, +50 ereklye valamelyik bónuszos áruhoz, amelyikből a legkevesebb volt, +1 szint fejlesztés egy tetszőleges manufaktúrára (bizonyos korlátok között), érző/felemelkedett áruk nem bomlanak ideiglenesen, törppácélhoz hasonlóan 5 napra mind...
6.2
úgy gondoltam, nem váltaná le a törp páncélt, hanem a törp páncél helyett egy varázskötetet adna, amiből vagy törppáncélt lehet választani, vagy az új épületet. Esetleg úgy is lehetne, hogy ezekből az ötletekből több is megvalósításra kerül, és lehet közülük választani...
Szia!

Egy várost úgy érdemes felépíteni, hogy a tulaja tudja, hogy Harcos vagy Termelős típusú játékos. Ha Harcos, akkor természetesen imádják (-én is pedig nem szeretek annyira harcolni-) a Törp páncélkészítőt bár állna vagy 30 db a raktáramba. Ha Termelő akkor a Manuk tolják az árukat. Persze ehhez megfelelő mennyiségű Manufaktúrára van szükség, amit meg lehet tolni, hogy a Manuk jobban termeljenek pl: Fenséges fabrikálás bűbájjal a csirkék etetésével- Viharfőnix és Aranyfőnix, Acél-infűziós gomba, event alatt szórta a játék. A Csodákat se felejtsük el, mint pl: Hegyi csarnok, amitől a termelés igen csak megugrik, persze jó ha a csoda maxon van. Persze írhatnám reggelig, hogy a játékos figyeljen a csodákra, mit szeretne lerakni, mitől több a katonája vagy mitől nő meg a termelése. Ez a játék attól is szép, hogy gondolkodni is kell, nem csak pakolni össze-vissza.
Magát az Ötletet nem támogatnám, mert van lehetőség a Manufaktúrákból kihozni a maximumot.
 

B i l l K a p u

Erős harcos
Az ötletet jónak találom. Illetve inkább megértem a motivációt ami generálta. Azok akik csak egyezkednek, azok számára a harci motyók feleslegesek. Mégsem találom jó ötletnek, pont a törp páncéllal összekötni a dolgot, amihez a legnehezebb hozzájutni. Tény hogy sokat dob a harcon, de a torony vagy dobja vagy nem, álltalában vagy nem. Hogy az egyensúly meg van e a két tábor között, vagy sem, nem tudom megítélni. Szerinted nyilván nincs, gondolom ez motiválta az ötletet. De ha belegondolok fordított szempontból, akkor a harcosok, a fenséges fabrikálás helyet, kérjenek valami harci fokozót? Mivel mindenki a maga érdekét nézi, lehet egy ilyen ötlet megosztó. Jómagam azon harci kakasok közé tartozom, akik az árútermelésre is nagy hangsúlyt fektetnek. És nem érzem át ebből a szempontból a problémát.
 

Szerencse fia

Veterán
Szia Impossible!

Hasonlóan az előttem szólókhoz megértem a problémát, viszont úgy gondolom, hogy az árú termelést számos módon fel lehet turbózni.
A törp páncél pedig igen ritka kincs, s mivel jómagam harcos város vagyok nem támogatnám, hogy helyette bármi más legyen! Valamint azt sem szeretném, hogy egy árú termelést segítő épület kerüljön be a rendszerbe, ami még jobban rontaná az esélyt a törp páncélos megszerzésére.....
S mivel random, hogy ki mit kap a toronyból, így a púpomra sem hiányozna egy termelést segítő épület!!
Továbbá az a tapasztalatom, hogy a tornyozás csak harccal kifizetődő befektetés!
Minél nagyobb leszel annál több lesz az egyezkedés ára, s ezt pl. az asztrális főnix valamelyest enyhítheti, de hosszú távon nem opció!
Érdemes elgondolkodni a váltáson (harcos várossá alakulás) vagy a vegyes megoldáson pl. a torony első szintjéig segítők nélkül is el lehet jutni harccal ;)

Üdv.: Szeri
 

Impossible

Újonc
Úgy gondoltam, hogy törp páncél helyett egy varázskötetet adna, amiből lehetne választani vagy törppáncélt, tehát aki harcos, annak megmarad, vagy az új árus épületeket.
 

Szerencse fia

Veterán
Úgy gondoltam, hogy törp páncél helyett egy varázskötetet adna, amiből lehetne választani vagy törppáncélt, tehát aki harcos, annak megmarad, vagy az új árus épületeket.
Kedves Impossible!

Olvastam a variációkat is, de továbbra sem tartom jó ötletnek, hiszen a választható, felsorolt lehetőségek közül mindegyiket remekül fel lehet turbózni. Emiatt kár lenne ezt variálni, ill. hozzányúlni! Örülünk, hogy van a törp páncélos, még ha ritkán kapjuk is!
Továbbá szeretném hangsúlyozni, hogy a torony maxolása csak harccal éri meg, alkudozva teljes ráfizetés!
Az a tapasztalatom, hogy a toronymaxos csapatok száma nő, de még mindig kevés, pedig a torony maximális jutalmai igen jelentősen befolyásolják a városaink dinamikus fejlődését. Szerintem ha a játékosok felismerik, hogy érdemes a harcokat elsajátítani, akkor egy sokkal jobb, minőségi játékot játszhatnak!

Tippek a torony harcokhoz:
1. lépés: létre kell hozni egy fekete sereget (akinek van barna mackója - növeli a kiképezhető egységek számát - az etesse meg és gyorsítók segítségével hozzon létre nagy sereget! ) - barna mackó barkácsolható az akadémiában!
2. lépés: meg kell etetni a tűzfőnixet - az egységsebzési bónuszt növeli 50 %-al (akinek nincs az barkácsoljon az akadémiában mielőbb!)
3. lépés: le kell tenni a harcokat segítő épületeket mint pl. törp páncélos, szabadonengedett, felvilágosult, mágikus szorzó, stb... (az akadémiában lehet barkácsolni) Ha többet teszel le belőlük összeadódik a hatásuk!

Üdv.: Szeri :)
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
Továbbá szeretném hangsúlyozni, hogy a torony maxolása csak harccal éri meg, alkudozva teljes ráfizetés!
Szia kedves @Szerencse fia
Nálam meg csak tárgyalás jöhet szóba, hiszen tele vagyok manukkal, és inkább az árut költöm el rá, mint a katonákat. Szépen felsuhanok a tetejére, és beforgatom a kapott gyémántokat ha nem jó lett a tárgyalás .Ezért venni sem kell, hiszen egy jó csapat minden tesója felmegy a tetejére és péntek este jön a következő gyémánt, amit ujra bele tudok forgatni. Én erre sajnálom a katonákat, és időm sincs manuállal harcolni, nem beszélve arról, hogy idegbajt kapnék ha ezt kellene csinálnom.;):):)
 

Szerencse fia

Veterán
Szia kedves @Szerencse fia
Nálam meg csak tárgyalás jöhet szóba, hiszen tele vagyok manukkal, és inkább az árut költöm el rá, mint a katonákat. Szépen felsuhanok a tetejére, és beforgatom a kapott gyémántokat ha nem jó lett a tárgyalás .Ezért venni sem kell, hiszen egy jó csapat minden tesója felmegy a tetejére és péntek este jön a következő gyémánt, amit ujra bele tudok forgatni. Én erre sajnálom a katonákat, és időm sincs manuállal harcolni, nem beszélve arról, hogy idegbajt kapnék ha ezt kellene csinálnom.;):):)
Szia Erica!

Ez most meglepett! Teljesen meg voltam győződve arról, hogy harcos csajszi vagy! No de tévedni emberi dolog! ;) Mindenesetre Te előnyben vagy, mert egy jó csapatban ezt meg lehet csinálni! ;)
Azoknál viszont, ahol a csapat nagyon gyéren tornyozik ott nem hiszem, hogy kifizetődő...... Se így, se úgy..... ;)
No mindenesetre jómagam igyekeztem a figyelmet felhívni a megoldásokra ;)

Zárójelben még megjegyzem, hogy sima automata harccal megyek fel a toronyba, ami kb. 10-15 percet vesz igénybe. (Jó mentorom volt!!)
Csak akkor használom a manuális megoldást, ha a harc "megoldhatatlan" - ez olyankor fordul elő, amikor a gép akadályt helyez az egységeim elé - Konklúzió: 1 db gyémántot sem pazarolok el, s mivel mindkét világban játszom így heti 550 gyémánttal leszek gazdagabb. ;)

Üdv.: Szeri :)
 
Utoljára szerkesztve:

Erica

Veterán
Szia Erica!

Ez most meglepett! Teljesen meg voltam győződve arról, hogy harcos csajszi vagy! No de tévedni emberi dolog! ;) Mindenesetre Te előnyben vagy, mert egy jó csapatban ezt meg lehet csinálni! ;)
Azoknál viszont, ahol a csapat nagyon gyéren tornyozik ott nem hiszem, hogy kifizetődő...... Se így, se úgy..... ;)
No mindenesetre jómagam igyekeztem a figyelmet felhívni a megoldásokra ;)

Zárójelben még megjegyzem, hogy sima automata harccal megyek fel a toronyba, ami kb. 10-15 percet vesz igénybe. (Jó mentorom volt!!)
Csak akkor használom a manuális megoldást, ha a harc "megoldhatatlan" - ez olyankor fordul elő, amikor a gép akadályt helyez az egységeim elé - Konklúzió: 1 db gyémántot sem pazarolok el, s mivel mindkét világban játszom így heti 550 gyémánttal leszek gazdagabb. ;)

Üdv.: Szeri :)
Cuki vagy, igen automatán én is megcsinálom az első emeletet, de utána nem adok érte egy fél lábú döglött katonát se. Kell az a bajnokiba.:) De mivel elég sok a Manun, és nem tudok megválni tőlük mint Norman Bates az anyjától a Psycho-filmben, így termelnek mint az állat. Gyémánt meg jön innen onnan is.
Legyen drágám szép Napod!
 

Szerencse fia

Veterán
Cuki vagy, igen automatán én is megcsinálom az első emeletet, de utána nem adok érte egy fél lábú döglött katonát se. Kell az a bajnokiba.:) De mivel elég sok a Manun, és nem tudok megválni tőlük mint Norman Bates az anyjától a Psycho-filmben, így termelnek mint az állat. Gyémánt meg jön innen onnan is.
Legyen drágám szép Napod!
Okés, akkor ezt a témát csontig lerágtuk! :) Neked is szép napot Manuk Istennője! ;)démétér.jpg
 

DavidofBerg

Felderítő
Nem tudom támogatni az ötletet. Egyszerűen azért, m mind a harcosoknak, mind a termelőknek egy csomó lehetőségük van arra, h felturbózzák a termelést. Fentebb már írták, h hogyan.
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Sajnos a mostani játékfunkció módosítása jelenleg nincs tervben.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk bevezetni játékunkba, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.
 
Fent