• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Nincs tervben Térkép határa

Emilcc

Újonc
Sziasztok!
1. XVII. fejezetben járok.
2. Ha a térkép szélén található felderíthető tartomány nem kapcsolódhat aktív játékoshoz, a felderítés után azonnal váljon befejezetté.
3. Volt már olyan eset, hogy a 12 felderíthető tartományból felében nem volt szomszéd játékos! A térkép mozgatás során ez bárkivel megtörténhet.
4. A felderítés után, - ez arany és idő - , a befezéshez még anyagra illetve katonára is szükség van, miközben a szomszéd nem tud segítséget adni és
a piacra sincs lehetőség.
Mivel a felderítés költsége a felderíthető tartomány saját város távolságától függ, egy aszimmetrikus térképnél a felderítés költsége illetve nehézsége aránytalanul
megnőne. Ez így elkerülhető lenne.
A piac hiányát és a felderítés költségét a segítség nyújtáskor kapható arany részben kompenzálja.
5. Én hátrányát nem látom, programmozói feladatot ad.
 

Emilcc

Újonc
Az utóbbiban én sem hiszem, de a probléma marad.
Belegondolva a tartomány bővítésért is meg kell dolgozni, de a piaci helyzetet biztos rontja. A szélén élőket érinti leginkább, de bárki kerülhet ilyen helyzetbe mozgatás során.
 

Erica

Veterán
Sziasztok!
Miért váljon befejezetté ha meg se csinálod? 8 ereklye , 8 tp, 1 ősi csoda rúna, és kb:160 ranglistapont veszteség csak 1 tartomány. Persze számít a felderített tartományok összegsége is a további haladáshoz.
Csak ismételni tudom magam: aki nem játszik aktív a városa fejlettségével egyforma tesóságban, annak minden alkalommal nehézséget okoz majd a piac. Sok esetben ezt a város körüli "jószomszédok" se tudják orvosolni, főleg ha pl: sokan nem termelnek felemelkedett árut. Bárhol is vagy a térképen, nem az a lényeg, hogy millió szomszédod legyen, hanem az, hogy a tesók a kitett árut megvegyék, hiszen ez a csapat érdeke is, hogy fejlődj. Nem támogatom.
 

Kira7

Veterán
Sziasztok!
Nem tudom támogatni és az indokokkal se tudok egyetérteni és azt se tartom igaznak hogy nem érintene hátrányosan senkit se.
700 feletti felderített tartományom van , ebből egyetlen helyen sincsen üres, és így kb. 80-90 szomszédommal van kölcsönös pacsi. Van 1 nagy része akinek esélye sincsen velem pacsizni mert az ö térképe jóval kisebb az enyémtől. A felderíthető tartományaimnál is mindenhol van szomszédom , de ha felderítem a nagy része nem tud pacsizni velem mert nekik nem leszek a térképükön. A kereskedésnél meg inkább a normál áruknál jelent ez valamit, de ha pl. olyan helyen vagyok hogy csupa kis szomszéd van és még az is hozzá jön hogy azonos árukkal kereskedik akkor ugyan az van mint ha üres lenne.
A hátrányos is lenne , ha valakinek kell 1 tartomány mert pl. szükséges hozzá hogy új fejezetet tudjon kezdeni és pl. csak nehéz van és olyan szomszéddal aki kezdő annak meg kell dolgozni ezért a tartományért, a másiknak meg ugyan ez a helyzet, de üres a tartomány ott csak a felderítési költsége lenne és kész. A másik nekem is van sok befejezetlen tartományom , hogy ha kell eventhez máshoz tartományi feladat akkor tudjam teljesíteni, ha ez bejön és üres szomszéd helyen egyből teljesítve lesz több napos felderítésemmel hátrányba lehetek ez miatt más hoz .

A térképét meg mindenki maga alakítja ki a felderítéssekkel , én már évek óta zöldnél nehezebbet nem derítek fel. Most az összes tartományi bővítéshez 670 befejezett tartomány kell 700 fölött vagyok és még további több mint 30 tartományt deríthetek fel ami szintén zöld.
Értem a javaslatodat nekem is volt olyan hogy nehéz volt a felderítés vagy nem úgy ment a piacozás ezért alakítottam úgy ki a városomat a gazdaságát hogy ez ne legyen gond.
 
Utoljára szerkesztve:

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Kedves Emilcc!

Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot. Sajnos ennek a játékfunkcióak a bevezetése jelenleg nincs tervben.

Sajnáljuk, hogy a jelenlegi ötletet nem tudjuk bevezetni játékunkba, de kérjük ha bármilyen más javaslatotok lenne, osszátok meg velünk, örömmel olvasnánk őket.

További jó játékot kívánok,
Niraya
 

Emilcc

Újonc
Szerintem egyoldalún nézed. Szerencsés vagy nagy városod van sok tartománnyal és mindenhol találsz szomszédot. Ha nem aktív játékosok keverednének oda neked is csökkene a pacsizásod és a piac is kisebb lenne függetlenül attól milyen árut érint. Ez első sorban a térkép szélén lévő kisebb városokat érinti. Hátrányod nem származna belőle, mert ő is fizeti a feldrítést és időt szán rá, fejezettől függően.
De már lezárult, mert nincs tervben.
Sziasztok!
Nem tudom támogatni és az indokokkal se tudok egyetérteni és azt se tartom igaznak hogy nem érintene hátrányosan senkit se.
700 feletti felderített tartományom van , ebből egyetlen helyen sincsen üres, és így kb. 80-90 szomszédommal van kölcsönös pacsi. Van 1 nagy része akinek esélye sincsen velem pacsizni mert az ö térképe jóval kisebb az enyémtől. A felderíthető tartományaimnál is mindenhol van szomszédom , de ha felderítem a nagy része nem tud pacsizni velem mert nekik nem leszek a térképükön. A kereskedésnél meg inkább a normál áruknál jelent ez valamit, de ha pl. olyan helyen vagyok hogy csupa kis szomszéd van és még az is hozzá jön hogy azonos árukkal kereskedik akkor ugyan az van mint ha üres lenne.
A hátrányos is lenne , ha valakinek kell 1 tartomány mert pl. szükséges hozzá hogy új fejezetet tudjon kezdeni és pl. csak nehéz van és olyan szomszéddal aki kezdő annak meg kell dolgozni ezért a tartományért, a másiknak meg ugyan ez a helyzet, de üres a tartomány ott csak a felderítési költsége lenne és kész. A másik nekem is van sok befejezetlen tartományom , hogy ha kell eventhez máshoz tartományi feladat akkor tudjam teljesíteni, ha ez bejön és üres szomszéd helyen egyből teljesítve lesz több napos felderítésemmel hátrányba lehetek ez miatt más hoz .

A térképét meg mindenki maga alakítja ki a felderítéssekkel , én már évek óta zöldnél nehezebbet nem derítek fel. Most az összes tartományi bővítéshez 670 befejezett tartomány kell 700 fölött vagyok és még további több mint 30 tartományt deríthetek fel ami szintén zöld.
Értem a javaslatodat nekem is volt olyan hogy nehéz volt a felderítés vagy nem úgy ment a piacozás ezért alakítottam úgy ki a városomat a gazdaságát hogy ez ne legyen gond.
 

Kira7

Veterán
Szerintem egyoldalún nézed. Szerencsés vagy nagy városod van sok tartománnyal és mindenhol találsz szomszédot. Ha nem aktív játékosok keverednének oda neked is csökkene a pacsizásod és a piac is kisebb lenne függetlenül attól milyen árut érint. Ez első sorban a térkép szélén lévő kisebb városokat érinti. Hátrányod nem származna belőle, mert ő is fizeti a feldrítést és időt szán rá, fejezettől függően.
De már lezárult, mert nincs tervben.
Szia!
Így talán jobban érthető, hiába van mindenütt szomszédom , így is kevesebb mint az összes szomszédom 1/4-vel van kölcsönös pacsizás, többivel nincsen......ugyan az mintha üres lenne. A piacozáshoz meg csak annyi több mint 400 város ajánlatát látom normál árukban( érző és felemelkedettnél nem csak a szomszédaid ajánlatát látod ) és mégis nagy gondba lennék ha most kéne normál árukat begyűjtenem a piacról...kufártól több jön be mint a piacról....ez se igazán attól függ mennyi aktív város van a szomszédságodba.
 
Fent