• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Szomszédok látogatása

Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy titeket szoktak-e látogatni a világtérképbeli szomszédaitok? Mert nekem az a tapasztalatom, hogy ezeknek a szomszédoknak csak nagyon kis része látogat a világtérképen. Nekem pl. nagyon sok szomszédom van, de ennek csak nagyon kis töredéke (kb. 10-12) látogat rendszeresen. Én, amikor tehetem (szinte minden nap) végiglátogatom a testvériségem tagjait és a világtérképbeli szomszédaimat is. Ez a játék szabályaiból adódóan nekem is nagy segítség, mert aranyat, alapanyagot, árukat kapok minden egyes szomszédom meglátogatása alkalmával. Ezeket a dolgokat bárki megkaphatja, aki látogatja a szomszédait. Tehát nem csak a meglátogatottat segíted ezzel, hanem magadat is. Ennek ellenére én egyáltalán nem tapasztalom, hogy a szomszédaim nagy többsége akár egyszer-kétszer is meglátogatna engem. És ebben az a meglepő, hogy ha beleolvasok egy-két olyan testvériség szabályzatába, ahol ezek az emberek tagok, ott szinte minden esetben kötelező és a testvériségben maradás feltétele a testvériség tagjainak rendszeres látogatása. Tehát gondolom, hogy a saját testvériségének tagjait látogatják, mert ha nem így lenne, már régen kizárták volna őket a testvériségből. Ebből nekem az következik, hogy ezek a játékosok vagy lusták, vagy egyszerűen meg van nekik tiltva, hogy a testvériség tagjain kívül mást is látogassanak. Nektek mi a véleményetek erről?
 

DeletedUser3

Vendég
Szia @AnVi 7569,
Először is üdv a fórumon, érezd itt jól magad! :)
Személyes tapasztalatom, hogy engem is csak pár szomszéd látogat, de ennek több oka is van.
Egyrészt ugye csak olyan játékost tudsz meglátogatni, akit már felfedeztél. Lehet, hogy a szomszédaid egy része még nem ért el hozzád a térképen?
Másrészt lehet, hogy páran inaktívak. Sajnos ez a rendszer még nem tökéletes, de dolgozunk azon, hogy az inaktív játékosok törlésével az aktív játékosok egymás közelébe kerülhessenek. Erre azonban még várni kell.
Valamint az sem elhanyagolható, hogy bizony a szomszédolás időigényes, és nem mindenkinek van ideje arra, hogy minden szomszédot minden nap végiglátogasson.

Mindenesetre a téma érdekes, kíváncsiak vagyunk, többen hogy látjátok ezt a témát. :)
 

Siorna

Veterán
Már többször előkerült, többféle megoldási javaslattal - Hoshi a megmondhatója.
Én éppen tegnap jutottam arra, hogy talán nem is olyan nagy baj, hogy nincs olyan sok aktív szomszédom :D. Épp kifogytam az aranyból és körbejártam böcsülettel mindenkit, hogy töltsem a raktáramat. A 24 testvérrel és a sok-sok szomszéddal ez kb. 40 percet vett igénybe - és nekem még nincs is nagy szomszédságom! Ennyi időm biztosan nincs minden nap úgy, hogy mellette még játszani is szeretnék! Így aztán tulajdonképpen mostantól hálás vagyok, hogy csak 10-15 aktív szomszédom van, mert így lelkiismeretfurdalás nélkül hanyagolhatom a többieket. Szóval ezennel ünnepélyesen visszavontam minden a témában elhangzott pampogásomat, és minden a lehető legeslegjobban van ezen a létező legeslegjobb világon!
 

DeletedUser1842

Vendég
Helló! Jó játékot! :)
Ahogy "nősz" a térképen eljön egy pont, ahol már annyi szomszédod lesz, hogy egyszerűen nem fogod győzni a támogatást. Figyeld, hogy kik támogatnak vissza rendszeresen és inkább őket támogasd, meg az újakat (Őket akkor ha fejlődnek. Sok olyan "játékos" volt egy időben sajnos, akik elkezdték, elkezdték fejleszteni a főépületet, tisztítható kulturális épület zéró és ilyen formában abbahagyták. Tőlük még aranyat sem kapsz mert nincs mit tisztítani/motiválni. Figyeld a várost!). Sokan csak azokat támogatják, akik őket is ha inkább ezekre, a kezdőkre és a "nagyokra" (tündérkor legalább) specializálódsz sok időt megtakarítasz és az eltöltöttet azokra szánod, akik ezt vissza is adják és támogatod azokat, akik még csak most tapasztalják a játékot.
 

Hunlau

Tapasztalt építő
... és azt valahol lehet látni, hogy ki hol tart ("nagyok", "kezdők") anélkül, hogy behívnám a városát? Mert ha be kell menni a városába és megnézni a helyezését, akkor onnan 2 kattintás már csak a pacsi. Vagy marad az, hogy az értesítések között kattintok arra, aki meglátogatott?
Egyelőre még nagyon jól jön az alapanyag meg a többi, szóval én még mindenkire kattintgatok, de már kezd sok lenni a meló vele. Én meg játszani szeretnék, nem betanított munkát végezni.
 

DeletedUser1637

Vendég
... és azt valahol lehet látni, hogy ki hol tart ("nagyok", "kezdők") anélkül, hogy behívnám a városát?

Minden vendégfajból eredően van egyfajta előnézeti képe a városoknak. Ezt meg lehet szokni egy idő után, így azt látni lehet ez alapján, hogy már fejlettebb játékossal van-e dolgod. ;)
A vendégfaj nélküli városnál is van némi megkülönböztetés, a kezdőknek ritkás épületekből áll a város előnézeti képe. illetve a színük is különböző.
Például Elfeknél:
1. fejezetes
1.fjezet.png

2. fejezetes
2.fjezet.png

3. fejezetes
3.fjezet.png
 
Nekem jelenleg olyan a munkahelyem, hogy saját magam oszthatom be a munkaidőmet, ezért én talán tényleg előnyösebb helyzetben vagyok ezzel. Ezért is szoktam végiglátogatni a szomszédaimat, mert van rá időm, meg nem mellékesen az aranyért, alapanyagért, árukért, amiket a látogatások miatt kapok. Azt is tudom, hogy csak a felfedezett szomszédokat lehet (vissza)látogatni, de nekem van olyan szomszédom, aki még sohasem volt nálam, pedig közvetlenül mellettem van a városa. Ezért azt hiszem nem lenne nagy fáradtság neki időnként egy kicsit "szomszédolni". De mindegy, én ezentúl is látogatok, úgy, ahogy eddig. Csak érdekelt mások véleménye is, hogy ez úgy általában jellemző-e a játékra vagy csak azon a környéken van így, ahol én vagyok. Köszi a válaszokat! Jó játékot mindenkinek!
 

Siorna

Veterán
JAvaslom: írj neki, hogy jól jönne egy kis plusz alapanyag! Ha játékban van, akkor nem tudom elképzelni, hogy ne segítene! Ráadásul jó kis ismeretséget is lehet így kötni a szomszédokkal - kicsit személyesebb lesz a játék, ami - szerintem - fokozza az élményt. De persze kinek mi jön be...
 

Hunlau

Tapasztalt építő
Minden vendégfajból eredően van egyfajta előnézeti képe a városoknak. Ezt meg lehet szokni egy idő után, így azt látni lehet ez alapján, hogy már fejlettebb játékossal van-e dolgod. ;)
A vendégfaj nélküli városnál is van némi megkülönböztetés, a kezdőknek ritkás épületekből áll a város előnézeti képe. illetve a színük is különböző.
Köszi!
 

DeletedUser1432

Vendég
A közvetlen szomszédom egy "óriás" játékos (újként az volt). Sosem pacsizott vissza. Aztán úgy alakult, hogy bekerültem a Fekete Tulipán klánba és kiderült, hogy ő a főmufti. Kilépésem óta ismét nem támogat egyszer sem. Nekem jól jön az ingyen arany, így szoktam nála pacsizni, igaz kínosan ügyelek, hogy sose azt, amit kér :p
Az is igaz, hogy stabilan áll a fejlődésben, mint a gyomirtott kukorica. Kinek ez, kinek az jön be :D
 

DeletedUser1322

Vendég
Itt a legnagyobb gond szerintem az időhiány.Régebben nekem is járt a szám hogy mi az hogy nem lehet végiglátogatni minden szomszédot,dehogy nem lehet.Én rendszeresen látogattam mindenkit.Most jutottam el én is odáig hogy kezdem hanyagolni a szomszédaimat,csak azokat látogatom akik engem is látogatnak.Belépni egyesével mindenkihez,megkeresni a legnagyobb kultúrát adó épületet,vagy az építőket amit néha úgy dugdosnak mint a lopott biciklit.Mintha azt játszanák hogy ki bírja jobban eldugni.Nem hittem volna hogy valaha is ezt fogom mondani de egyszerűen elment tőle a kedvem.Túl sokan vannak már és nem tudok már erre időt szakítani vagy mondhatnám úgy is hogy nem akarok.Talán majd télen amikor több idő lesz.
Régebben született 1-2 ötlet hogy miként lehetne a látogatásokat úgymond felgyorsítani vagy megkönnyíteni,hogy minél többen látogassák a szomszédokat.Azóta sincs arról hír hogy lesz e ezen a téren változás.Gondolom van a fejlesztőknek fontosabb dolguk is ennél és ezeket az ötleteket az asztal alá söpörték.De bízok benne hogy lesz egy nagytakarítás amikor benyúlnak az asztal alá is,(nem csak körbe söprik azt);):D
További szép napot mindenkinek.Remélem jön egy kis frissítő zápor ebben a nagy melegben.bd41.gif
:D:D
 

DeletedUser2062

Vendég
Halihó! :)
Én viszonylag hamar túltettem magam rajta,hogy nem látogatnak vissza a szomszédok,-főleg a nagyok nem egyébként.-
Olyan kis rendes voltam,minden nap mentem és csináltam,kutattam az épületeket,néztem a wikit,hogy melyik épület,mennyit ad,az néha kicsinált,mikor egy nagy, az építőre kért és a szemeim kiugrottak,mire megtaláltam a bungalót,de akkor sem adtam fel.
De eljött a pillanat,amikor azt mondtam,hogy nem túráztatom magam feleslegesen. Szóval megyek a tesókhoz és ahhoz a néhány szomszihoz,akik vissza is jönnek,ha megyek. Ha nagyon kell arany,akkor azért körbeszaladok,de nem keresgélek,kattintok arra,ami a kezem alá esik. Viszont,vannak olyanok is,akiket még nem fedeztem fel és látogatnak,piacon is segítenek,innen is puszi nekik!
 

DeletedUser683

Vendég
Régebben én is hajtottam, törtem magam minden szomszéd meglátogatására, és mindenkibe próbáltam sulykolni, hogy ezt tegye. Én bevallom, amikor már ilyen sok felfedezett szomszéd van, baromi unalmas tud lenni, mindegyiken végigmenni. Nem is beszélve a ráfordított időről, amit megoszt az újfajta bajnoki is. Nem mintha nem jönne jól az arany, az mindenkinek jól jön, de unalmas és időigényes, ezért jó, ha 1 héten 1-2-szer végigmentem mindenkin, míg nem kaptam egy jó ötletet (amit bizonyára többen ismernek, de én addig nem ismertem). Az ötlet fele az egyik csoporttársamtól származik, a többire véletlenül jöttem rá. Kényelmesen elhelyezkedsz ( :D), majd a bal kezedből 1-1 ujjadat az E és a W billentyűkre teszed, a jobb kezedben az egér (bal kezeseknek nem Isten ellen való vétek a csere, ha technikailag kivitelezhető neki, de az X-faktor rajongóknak is szabad keresztbe tenniük a kezüket, bár szerintem kényelmetlen :D ) Sorban fent szoktam kezdeni, bal egérrel kattintok a városra, és szinte azonnal nyomom bal kézzel az E-t. Még be se tölti a játék a várost, már ott vannak a kezecskék, és hanyag mozdulattal az első közeli kezecskére nyomok, majd azonnal bal kézzel a W-re, amivel kilépek a városból, pont oda, ahol tartok. Gyakran be sem tölti a várost, mire kiléptem, és letámogattam. :D Jelentősen felgyorsul a támogatás így. Hozzáteszem, ezt a műveletsort megelőzi az értesítők alapján a nálam is támogató játékosok felkeresése, és normális, kérés szerinti támogatása, aki meg nem támogat vissza, az kapja azt, amit a legkönnyebben, és leggyorsabban elér az egérmutatóm. Ezáltal kímélem magam :D és gyors a támogatás. Bevallom, még így is noszogatnom kell magamat néha, de többnyire győznek az észérvek magam felett (legyőzöm magamat :D), és a heti 5-6 körbetámogatás megvan. Az ok, ami nagyon ösztönöz, hogy az, akitől az ötletet kaptam, szembesített azzal az árumennyiséggel, amit a világítótorony áldásos hatására meg tudok szerezni minden körbetámogatáskor, és ez nem kevés, mondhatni sok, nem is beszélve az aranyról, ami szintén igen sok, szinte sokk. :D
Annyit kérek, hogy ne írjátok, hogy tudtuk, ismertük a módszert, mert olyanok kedvéért írtam, akik nem, és hátha kedvet kapnak! ;)
( ja és C-vel visszatérsz a városodba, ha sürgősen indítanod kell, vagy lopják a sütőtököt. :D)
Szépeket, melegmentes hétvégét nektek! :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
A közvetlen szomszédom egy "óriás" játékos (újként az volt). Sosem pacsizott vissza. Aztán úgy alakult, hogy bekerültem a Fekete Tulipán klánba és kiderült, hogy ő a főmufti. Kilépésem óta ismét nem támogat egyszer sem. Nekem jól jön az ingyen arany, így szoktam nála pacsizni, igaz kínosan ügyelek, hogy sose azt, amit kér :p
Az is igaz, hogy stabilan áll a fejlődésben, mint a gyomirtott kukorica. Kinek ez, kinek az jön be :D
Ezért is gondoltam, hogy talán van olyan íratlan szabály bizonyos testvériségekben, hogy kizárólag csak a testvériségi tagokat látogathatják. Nehogy már valaki olyat is támogassanak, aki nem közülük való. (Pedig a látogatással nemcsak a másiknak segít, hanem ő is gyarapodik, ha mással nem, arannyal.) De hát ezek szerint ezeknek a játékosoknak annyira jól megy, hogy nincs szükségük ingyen aranyra, árura, alapanyagra. Ők tudják :)
 
Halihó! :)
Én viszonylag hamar túltettem magam rajta,hogy nem látogatnak vissza a szomszédok,-főleg a nagyok nem egyébként.-
Olyan kis rendes voltam,minden nap mentem és csináltam,kutattam az épületeket,néztem a wikit,hogy melyik épület,mennyit ad,az néha kicsinált,mikor egy nagy, az építőre kért és a szemeim kiugrottak,mire megtaláltam a bungalót,de akkor sem adtam fel.
De eljött a pillanat,amikor azt mondtam,hogy nem túráztatom magam feleslegesen. Szóval megyek a tesókhoz és ahhoz a néhány szomszihoz,akik vissza is jönnek,ha megyek. Ha nagyon kell arany,akkor azért körbeszaladok,de nem keresgélek,kattintok arra,ami a kezem alá esik. Viszont,vannak olyanok is,akiket még nem fedeztem fel és látogatnak,piacon is segítenek,innen is puszi nekik!

Keresgélni én sem keresgélek, főleg nem olyanoknál, akikről tudom, hogy nem látogatnak vissza. Főépület katt és már ott sem vagyok. Végül is mindegy, hogy mit látogatsz, a jutalom ugyanaz. :)
 

DeletedUser1322

Vendég
majd a bal kezedből 1-1 ujjadat az E és a W billentyűkre teszed, a jobb kezedben az egér.Sorban fent szokta kezdeni, bal egérrel kattintok a városra, és szinte azonnal nyomom bal kézzel az E-t. Még be se tölti a játék a várost, már ott vannak a kezecskék, és hanyag mozdulattal az első közeli kezecskére nyomok, majd azonnal bal kézzel a W-re, amivel kilépek a városból, pont oda, ahol tartok. Gyakran be sem tölti a várost, mire kiléptem, és letámogattam. :D Jelentősen felgyorsul a támogatás így.
Kipróbáltam.A közel egy órából lett fél óra:D:D
Nagyon szépen köszönöm hogy ezt megosztottad velünk:)
Az ok, ami nagyon ösztönöz, hogy az, akitől az ötletet kaptam, szembesített azzal az árumennyiséggel, amit a világítótorony áldásos hatására meg tudok szerezni minden körbetámogatáskor,
Na látod én erre nem is gondoltam;)
 

DeletedUser902

Vendég
A költöztetés lehetősége előtt alig voltak szomszédaim, így nekem külön öröm volt, hogy látogathatok akárkit is. :) Lelkesen jártam a szomszédaimat és csak mostanában fordult elő néha, hogy csak az értesítések alapján támogattam, mert a potya arany igen jól jön. Már elég drágák nekem a tartományi felfedezések. :)
Látom, hogy ki az aki játszik, de mégsem támogat vissza. :) Szomszédolás közben be szoktam kukkantani abba is, hogy ki milyen testvériségben van és néha csak ámulok a testvériségi követelményeken: egymás között kereskedés, csak egymás támogatása (ez utóbbira sajnos már nem emlékszem, hogy kinél találtam, mert csak vásárolt tőlem, de ha megtalálom bevágom ide nektek, ha kell :) ).
Egyrészről megértem ezeket a követelményeket, mert azért vagyunk egy csapat (testvériség) tagjai, hogy a társaink fejlődése legyen az első......
Másrészről nem értem meg, mert mindannyian egy nagy csapat részesei vagyunk (Elvenar).....
Nekem sosem jutna eszembe fukarkodni a segítségnyújtással, ha megtehetem, de sok más emberi tulajdonságot tekintve nem vagyunk egyformák és ez így van rendjén a világban. :)
 
Fent