• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Szomszédi segítségnyújtás szétoszthatósága a kívánt épületekre

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 23 85,2%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 4 14,8%

  • Összes szavazó
    27
  • A szavazás lezárult .

Herannin

Erős harcos
1. Benyújtó játéktapasztalata
2.5 év, 18. fejezet vége.

2. Az ötlet röviden
Ha egy játékos szomszédi segítségnyújtást ad, akkor nem ő választja meg az épületet, hanem csakis a játékost választhatja ki. Tehát nem kell 2-3 épületet választani, csak a játékosra rakja a segítségnyújtást-->ezáltal jelentősen gyorsul a segítségnyújtás menete is, mivel 2 kattintás helyett 1 kattintás lesz belőle.

Aki segítségnyújtást kap, az nem a egy épületére kapja a segítségnyújtást, hanem saját magának kap segítségnyújtás pontot (SP). Ezt a pontot aztán saját maga teheti rá a saját maga által kiválasztott kulturális épületére. Önmagában tehát akkor, amikor valaki segítségnyújtást kap, nem kapja meg egy épületére automatikusan, hanem van pl 8 órája (mint ahogy most a segítségnyújtás ideje), hogy saját maga elköltse egy épületére. A segítségnyújtás erejének hatása csak onnantól ketyeg (ez most 8 óra), amikor a pont kiosztásra került.

Ehhez látnia kell a játékosnak, hogy mennyi segítségnyújtás pontja van és mennyi ideje van elkölteni. A segítségnyújtás pontok nyomon követéséhhez létre kell hozni egy oszlopot a szomszédok menüben, vagy egy új oldalon, ahol látható, hogy melyik játékostól van segítségnyújtás pont és mennyi idő van még a pont kiosztásáig.

Aki pedig lusta elkölteni egyesével a pontokat, annak lenne egy központi gomb, amit megnyomva automatikusan kiosztásra kerülne a mostani felajánlási sorrendben az összes pontot. Illetve lehetne egy pipa ablak, amit ha kipipál, akkor neki mindig automatikusan történik a segítségnyújtás pontok kiosztása, neki nem kell saját magának kiosztania. Vagy épp fordítva: ahhoz hogy valaki szétoszthassa a pontokat saját maga, be kell legyen neki pipálva egy ablak, különben automatikusan szétosztásra kerül nála.

3. Az ötlet háttere
PC és mobil verzióra.

4. Előnyök
Kiknek lenne jó ez a fejlesztés? Hát aki szeretné eldönteni, hogy épp hova kéri a segítségnyújtást. Ha valakinek arany kell, akkor a főépületre rakja, ha valakinek építő gyorsítás, akkor az építők kunyhójára, ha valaki egy kiválasztott kulturális épületre (pl manatermelőre a jószomszédság tornya miatt), akkor arra.

5. Hátrányok
Mivel nem automatikus a segítségnyújtás, hanem a játékosnak el kell költenie a segítségnyújtás pontot, ezért előfordulhat, hogy valaki elfelejti elkölteni és lejár az ideje. Erre az esetre lenne egy pipa ablak, amit be bepipál a játékos, akkor neki a segítségnyújtás kapásakor a rendszer automatikusan leosztja a pontot a mostani sorrend szerint.

6. Ötlet-variációk, ötlet fejlesztési lehetőségek
Passz.
 

Csatolmányok

  • segítség.png
    segítség.png
    172,1 KB · Megtekintések: 17
Utoljára szerkesztve:

polgarmaercell

Erős harcos
Kedves @Herannin!
Nem támogatom az ötletet, mert nem látom értelmét.
Kifejtem bővebben:
Én biztosan vagy elfelejteném elkölteni a pontokat, vagyaz összeset rányomnám a kultira, de nekem legalábbis szükségem van segítségre a másik két helyen is. Nekem teljesen jó a mostani rendszer is. Továbbá elég sokat kène a fejlesztőknek ezzel dolgozni.
 

Herannin

Erős harcos
Kedves @Herannin!
Nem támogatom az ötletet, mert nem látom értelmét.
Kifejtem bővebben:
Én biztosan vagy elfelejteném elkölteni a pontokat, vagyaz összeset rányomnám a kultira, de nekem legalábbis szükségem van segítségre a másik két helyen is. Nekem teljesen jó a mostani rendszer is. Továbbá elég sokat kène a fejlesztőknek ezzel dolgozni.
Ha alapból automatikus elosztásra van állítva, akkor hiába felejtenéd el, akkor is elosztaná a rendszer. Szóval ha ennyi lenne a kifogás ez ellen, ez meg van oldva.
 

Calyr

Veterán
Ez egy érdekes ötlet. Elsőre furának tűnt, de jobban átnézve ez abszolút játékosbarát, és jól ki van találva. Az auto részével miden marad a régiben, de aki szeretne ezzel szöszölni, és hatékonyabban felhasználni, az csak nyerhet vele.
Szóval mint ötlet, szerintem jó és hasznos is (pl. manatermeléses bónusznövelés problémáját is tök jól megoldaná).
Az már más kérdés, hogy a fejlesztők akarják-e ezt ennyire átdolgozni, de rajtam ne múljon - támogatom!
 

Erica

Veterán
Szia!
Maga az ötlet nem rossz, sőt! Picit hátránynak érzem azt, hogy a kapott pacsikat nekem kell oda tennem ahová akarom. Erre sajnos nem mindenkinek van ideje. Viszont lehetne olyan funkció, hogy mehetne automatán és manuálba is, tehát ha bejelölöm, hogy hová szeretném a szomszédi segítséget, akkor oda is kapom automatán. Lássuk mit kezdenek vele a fejlesztők.
Támogatom!
 

Rikari

Veterán
Érdekes oldalát láttad meg a látogatások jutalmazási lehetőségének. A te verziód szerint aki látogat az semmiperc alatt letudja, akit látogatnak annak van vele inkább dolga, hogy hová helyezze el a kapott pacsit, és hogy időn belül maradjon. Te nagyobb szabadságot adsz és több munkát a meglátogatott város gazdájának, mint eddig valaha, és ez nekem, még akkor is ha szabadidőfüggő, tetszik. Aki tervezetten játszik és tudja melyik pacsizható épülettel jár jobban a városa, annak ez lenne a kánaán. Házilimonádé, jégkockával, automatizmussal és kis napernyővel. Élvezzük az életet, támogatom az ötleted. :cool:
 
Utoljára szerkesztve:

Csillagos

Tapasztalt építő
Az automatizmus megtartásának lehetősége fontos rész, azzal együtt támogatható. Nálam kb 100 pacsi jön egy nap, hogy ezt én nem osztogatom sehova, az biztos :D
 

Niraya

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Köszönjük szépen a játékunk fejlesztésével kapcsolatos javaslatot.
A jelenlegi ötletet szavazásra bocsájtottuk, annak érdekében, hogy megtudjuk mit gondoltok róla. Kérünk benneteket, hogy szavazzatok!
Köszönjük együttműködésetek!
 

Herannin

Erős harcos
Köszi szépen a pozitív visszajelzéseket, remélem ha ezt bevezetik a fejlesztők, akkor ezzel nagy mértékben lerövidül a pacsizás és megoldódik a Jószomszédság tornya probléma is sokak számára.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Mivel nem automatikus a segítségnyújtás, hanem a játékosnak el kell költenie a segítségnyújtás pontot, ezért előfordulhat, hogy valaki elfelejti elkölteni és lejár az ideje. Erre az esetre lenne egy pipa ablak, amit be bepipál a játékos, akkor neki a segítségnyújtás kapásakor a rendszer automatikusan leosztja a pontot a mostani sorrend szerint.
Ezt most hogy képzeljem el? Aki segít, annak ugyanígy, ahogy most, ki kell választania hova szeretne segítséget?
 

Herannin

Erős harcos
Ezt most hogy képzeljem el? Aki segít, annak ugyanígy, ahogy most, ki kell választania hova szeretne segítséget?
Ha valakinek segítséget nyújtasz, nem kell kiválasztanod egyetlen épületet sem, csak egy kattintás a játékosra. Ha a játékos a mostani rendszert szeretné használni, nem kell semmit átállítania, a rendszer az eddigi prioritások szerint (főépület, építők kunyhója, majd pedig a kulturális épületek) osztja ki neki a segítségnyújtást az épületekre.
Viszont ha egy játékos szeretné saját maga szétosztani a segítségnyújtásból kapott pontokat, akkor bekapcsolhatja ezt az opciót. A kapott segítségnyújtás ekkor nem automatikusan valamelyik kultúrális épületére kerül, hanem a játékos kap +1 segítségnyújtás pontot, amit aztán bizonyos időn belül manuálisan rárakhat bármelyik kultúrális épületére. A segítségnyújtás pontjait egy külön ablakban meg tudja nézni, mint ahogy van külön ablak a térképen a pacsizásra is, ahol minden szomszédod neve mellett ott van egy pacsi ikon.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Ha valakinek segítséget nyújtasz, nem kell kiválasztanod egyetlen épületet sem, csak egy kattintás a játékosra. Ha a játékos a mostani rendszert szeretné használni, nem kell semmit átállítania, a rendszer az eddigi prioritások szerint (főépület, építők kunyhója, majd pedig a kulturális épületek) osztja ki neki a segítségnyújtást az épületekre.
Viszont ha egy játékos szeretné saját maga szétosztani a segítségnyújtásból kapott pontokat, akkor bekapcsolhatja ezt az opciót. A kapott segítségnyújtás ekkor nem automatikusan valamelyik kultúrális épületére kerül, hanem a játékos kap +1 segítségnyújtás pontot, amit aztán bizonyos időn belül manuálisan rárakhat bármelyik kultúrális épületére. A segítségnyújtás pontjait egy külön ablakban meg tudja nézni, mint ahogy van külön ablak a térképen a pacsizásra is, ahol minden szomszédod neve mellett ott van egy pacsi ikon.
Aki szeretné, hagy ossza szét. Ha lehet kikapcsolni, és rövidebb lesz tőle a segítségnyújtás, támogatom.

Mégis milyen alapon osztja szét a rendszer? 33% esély mindegyikre?
 

Herannin

Erős harcos
Aki szeretné, hagy ossza szét. Ha lehet kikapcsolni, és rövidebb lesz tőle a segítségnyújtás, támogatom.

Mégis milyen alapon osztja szét a rendszer? 33% esély mindegyikre?
Legnagyobb kulturális pontú épülettől a legkisebb felé haladva osztja a rendszer. Most is így ajánlja fel őket.
 

polgarmaercell

Erős harcos
Ha most megnézed a segítségnyújtás ablakot, akkor főépület, építők kunyhúja, majd kultúrális épület a sorrend. Ez nem változna automatában sem.
A főépületet konkrétan végtelenszer lehet szóval ez úgy nézne ki, hogy csak oda kapom, vagy főép, építők, kulti, majd megint a főép. sorrendben?
 

Herannin

Erős harcos
A főépületet konkrétan végtelenszer lehet szóval ez úgy nézne ki, hogy csak oda kapom, vagy főép, építők, kulti, majd megint a főép. sorrendben?
Igen, ezt tisztázni kell majd, de alapvetően az a logikus, hogy a főépület csak akkor kapjon automatában újra pacsit, ha már minden más épület (építők, kultúrális) kapott segítséget.
 
Fent