• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Szomszédi segítség

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Vendég
Minden bizonnyal Ti is szembesültetek azzal az érzéssel, amikor a szomszédi segítség az építőmesternél landolt, amikor tízegynéhány kitakarítandó épület várta a szomszédokat.
Meglátásom szerint egy beállítási lehetőség nagyban csökkentené ezt az agyvérzést szülő állapotot.
Ez pedig úgy működhetne, hogy egy előugróablakban, prioritást lehet beállítani, hova érkezzen a segítség. Példának okáért: Ha tele van az államkassza arannyal, de minden kulturális épület takarításra vár és az építőmesterek is foglalkoznának valamivel, akkor a prioritások a következő beállításra tehetők.
1. Kulturnövelés
2. Építés
3. Arany
Az ilyen beállítás esetén, amikor megérkezik a szomszéd, a szomszédi segítség nyomógomb megnyomására csak a legmagasabb prioritáshoz tartozó épületek felett jelenik meg a jelzőikon. Majd, ha elfogytak az épületek, akkor a második beállított épületek felett, majd a harmadik.
 

Vanek

Veterán
Az a baj ezzel az ötlettel, hogy ehhez át kellene strukturálni az egész segítségi rendszert illetve a maszkolásos megoldást, amit felvetettél biztosan nem fogják bevezetni (nagyon nem egyszerű a megvalósítása sem, de egyéb okokat is fel lehetne sorolni ellene). Ugyanis jelenleg nem a kapó dönt arról, hogy milyen segítséget kap, hanem az adó azzal, hogy arra az adott épületre adja a segítséget, amire Ő akarja (hiszen Ő segít -> Ő dönt, mit segít).

Ha egy automata rendszer lenne (mint a FoE-ben már van, hogy rákattint valaki egy "Támogatás" gombra; és bizonyos prioritások mellett a játék dönt a segítség mikéntjéről), akkor lehetne egy a fentihez hasonló felvetés (hogy be lehessen állítani, az automata segítség mit vegyen előre). Csak mivel ott sem vezetik ezt be, így nem hiszem, hogy itt megtennék (már ha bevezetnék az automata segítő rendszert, hiszen az előfeltétel lenne ehhez az ötlethez).
 

DeletedUser

Vendég
Értem, ... vagy is nem (maszkolásosmiafene? :D ). De elfogadom.

Akkor marad az agyvérzés és a városom nevének megváltoztatása.
Mostantól a városom neve: Kulturát légyszi! THX! :)

:D
 

Vanek

Veterán
A maszkolás egy informatikai fogalom. Nagyjából arról szól, mint a rejtjeles írásoknál a sablon/minta (van egy sok betűs 'alap' szöveg, és a maszkot/sablont/mintát erre rátéve a lyukokon átlátszó betűket összeolvasva lehet kiolvasni a rejtjeles üzenetet); csak itt a számítógépes adatbázison hajtják végre a 'sablon'-t, ami alapján kiválasztanák azt az épületet, amit a segítőnek lehetne segíteni. Például: az egyik sablon lenne a kultúrépületeké, a másik az építőé a harmadik a főépületé - és figyelni kellene, hogy melyik sablon milyen sorrendben használható; illetve hogy az adott sablon 'üres'-e, vagy sem. Ráadásul a legtöbb játékos a főépületet nem a legvégére tenné fontossági sorrendben; de mivel a főépületbe mindig lehet pénzt rakni, így nem is lehetne továbblépni a főépületen (láttam már olyan sorrendet, hogy 1. főép, 2. ép, 3. kult - ha pedig ez alapján tenné mindenki, akkor a főépületen kívül semmi nem lenne látogatva).
 

DeletedUser

Vendég
Ezen 1 picit én is gondolkodtam.. :)
Szerintem ide
0000084984_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ahova lehetne irni hogy mit szeretnél.. v amit akarsz... :)
Sokkal jobb lenne mint a falu nevet nézni mindig, és váltogatni... Én igazábol nem is szoktam nézni.. xd Ráadásul 1 csomószor amikor más falujában vagyok akkor is az enyémet irja ki.
 

DeletedUser

Vendég
Ahova lehetne irni hogy mit szeretnél.. v amit akarsz... :)
Sokkal jobb lenne mint a falu nevet nézni mindig, és váltogatni...

Nos! Ez egy nagyon jó ötlet és kevésbé automatizálná a játékot.
Úgy tudnám elképzelni, hogy amikor valaki ráklikkel a Szomszédi segítség gombra, akkor jelenjen meg az általunk beírt kívánalom.
Meglátásom szerint a "maszkolásban" sem okoz gondot, mivel most is történik változás a klikkelés után. Megjelennek a "puszipacsi" ikonok az épületek felett. Ezekkel az ikonokkal együtt megjelenhetne egy figyelmet felkeltő üzenet, mondjuk a városnév alatt.

Nos! Ez egy nagyon jó ötlet és kevésbé automatizálná a játékot.
Úgy tudnám elképzelni, hogy amikor valaki ráklikkel a Szomszédi segítség gombra, akkor jelenjen meg az általunk beírt kívánalom.
Meglátásom szerint a "maszkolásban" sem okoz gondot, mivel most is történik változás a klikkelés után. Megjelennek a "puszipacsi" ikonok az épületek felett. Ezekkel az ikonokkal együtt megjelenhetne egy figyelmet felkeltő üzenet, mondjuk a városnév alatt.

Mivel ez szinte új ötletnek számít, ezért nem kell egy új témát nyitni?
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser17

Vendég
Mivel ez szinte új ötletnek számít, ezért nem kell egy új témát nyitni?
Úgy gondolom, hogy a téma címéhez passzol a hozzászólás. Egy ötletet még tovább lehet fejleszteni a hozzászólások alapján, amiből látszik, hogy a többi játékos hogyan tudja/tudná elképzelni a dolgot a játékban.
 

DeletedUser262

Vendég
sziasztok :)
szeretnék érdeklődni mitől függ az hogy egyik szomszédnál aranyat kapok míg a másiknál a segítségért aranyat+alapanyagot is ?

köszönöm már tárgytalan megtaláltam vikin :) :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent