• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Továbbítva Szűrő, ahogy még nem volt (CSILLAGOK)

Támogatod a javaslatot?

  • Támogatom

    Szavazatok: 30 96,8%
  • Nem támogatom

    Szavazatok: 1 3,2%

  • Összes szavazó
    31
  • A szavazás lezárult .
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Dizel1

Veterán
Sziasztok!

Ahogy már egy ötleten belül írtunk róla, megpróbálkozom új ötletként is megjeleníteni a javaslatomat.
A piacolásba beépíthető, újfajta szűrőről van szó. Nem terhelné be a rendszert, nem lenne útban azoknak sem, akik nem használnák, és nem jelentene nagy munkát a fejlesztőknek a megvalósítás. Bizonyára mindenkinél előfordul a piacon, hogy beadunk egy szűrést egy árura, és várjuk rá a kínálatot, ahol végtelen mennyiségű ajánlat jelenik meg. A végtelen ajánlatban 32 oldal ugyanaz az áru, további 5 oldal pedig elszórtan, néhány másik fajta. Viszont ha az árura való szűrésre még rá lehetne szűrni a csillagos ajánlatokra, akkor még átláthatóbbá válna a kínálat, a nem kívánt ajánlatok kiejtésével. Ha például nem vagyok kíváncsi a kamu 3 csillagosokra, akkor kikapcsolnám a 3 csillagosokat. Vagy ha nem akarnám kerülgetni az 1 csillagosokat, és a csillagtalanokat, amikre soha nem kattintanék, akkor azokat kapcsolnám ki. Így sok "felesleges" oldal kiejthető lenne, és így akár az oldalak végére ugrás is értelmet nyerne.
Aki nem használná, az is támogathat. Köszönöm.
 

creatin

Erős harcos
Támogatom, csak gyorsan jussunk el a szavazásig, amíg az egyik nagy ellenző (ez a csillagos dolog régen elég nagy vitát generált) pihen ;)
 

Putyika

Veterán
A lelkesedésből ítélve ez egy jó ötlet, de nekem nem jött át. Nem igazán látom, hogy miért lenne ez olyan nagy segítség. Komolyan érdekelne, hogy kinek mi tetszett meg benne.
Ha kiakarod szűrni a kamu 3 csillagos ajánlatokat (én át szoktam lapozni), azzal a sima 3 csillagos is kiesik. Amikor kezdődnek az 1 csillagosok, akkor már nem nézem tovább és részemről megoldva a csillag kérdés.
Tudom, hogy sokkal kevesebb embert érint (és mindenkinek a saját problémája a fontos), de én nagyobb hasznát venném egy olyan szűrőnek, amivel a felemelkedett áruk közül ki lehetne választani a kalapos (még nem lejárt kereskedős) kéréseket.
Vagy amivel ki lehetne szűrni a keresztajánlatokat...ezt nemcsak a felemelkedettnél, hanem minden árutípusnál.
 

Dizel1

Veterán
A lelkesedésből ítélve ez egy jó ötlet, de nekem nem jött át. Nem igazán látom, hogy miért lenne ez olyan nagy segítség. Komolyan érdekelne, hogy kinek mi tetszett meg benne.
Ha kiakarod szűrni a kamu 3 csillagos ajánlatokat (én át szoktam lapozni), azzal a sima 3 csillagos is kiesik. Amikor kezdődnek az 1 csillagosok, akkor már nem nézem tovább és részemről megoldva a csillag kérdés.
Tudom, hogy sokkal kevesebb embert érint (és mindenkinek a saját problémája a fontos), de én nagyobb hasznát venném egy olyan szűrőnek, amivel a felemelkedett áruk közül ki lehetne választani a kalapos (még nem lejárt kereskedős) kéréseket.
Vagy amivel ki lehetne szűrni a keresztajánlatokat...ezt nemcsak a felemelkedettnél, hanem minden árutípusnál.
A kamu 3 csillagossal igazad van. Halkan jegyzem meg, hogy azt csak a választék növelése miatt írtam hozzá. Ellenben azt már fentebb kifejtettem, hogy pl 39 oldalból 31 "használható", amiből 5 oldal szétszórva más más áru, a többi egyforma. Az utolsó 7, vagyis 31-től pedig inkorrekt. Ha ezeket ki tudnám szűrni, akkor van értelme a végére ugrani, és onnan nézni visszafelé. Ettől valamivel átláthatóbbá válik a túl sok egyforma ajánlat. Ezt nem hiszem, hogy kétségbe tudod vonni.
Viszont a javaslatoddal most úgy jártál, mint én ezzel. Egy másik ötletnél írtam be, ahol elveszett. Ezért nyitottam rá újat egy kis ösztönzésre. Most én mondom neked, hogy nyiss a javaslatodra egy új ötletet! Azt meg én fogom támogatni.
 

Deathfolk

Veterán
Én se értem miért lenne jó a csillagos szűrés, pont ugyanolyan felesleges funkció lenne mint mobilon a díjmentes lehetőség, de ettől független nem ellenzem, nekem mindegy ha lenne max nem használnám, de tényleg nem értem mikor lenne ennek haszna, a mostani piaci szűrökkel kb bármi megvalósítható és majdnem tökéletesen működik, ami van kevés probléma az fölleg a felemelkedett áruknál van.

Na de valaki írja majd le részletesen miért kell a csillagos szűrés nagyon kíváncsi vagyok, leírom én hogy használom a piacot, gondolom itt lehet valami nagy eltérés hogy mások látnak értelmet a csillagokba.

Én célirányosan piacolok azóta hogy 3,5 éve elkezdtem a játékot, nem cserélgetek össze vissza, csak bonuszost a saját szintjén a 2 párjával és ennyi, az áru készletet pedig próbálom 1 szinten tartani, mármint hogy minden áruból kb egyforma mennyiség legyen mindig. Normál áruknál ez kb 2-3 naponta 1 piacolással megvan, de 90% ba én teszem ki a kéréseket 3 csillaggal és nem elhozok ez a titok. Normál árú el se bomlik nem baj ha sokáig ott van a piacon majd elviszik.
A kicsi városommal 5. fejezetbe tartok, 2-3 naponta piacolok rendezgetem a készletet ha valami nagyon elmozdult a közös értéktől akkor abból teszek ki kérést, áruból maxolom a tornyot, csinálom a bajnokit az összes tartományt ami felvan fedezve, ezen a szinten nem sok 13-16 db és minden árum 2-300 ezer környékén van ami 5. fejezetbe rengeteg, mivel itt csak pár ezreket kérnek a dolgok, a nagy városomról nem is beszélve 20milliók mindenből, ugyanúgy piacolok mind a 2 városommal, és még azt se mondhatom hogy jó bonuszaim vannak, mert deszka van bőven a piacon, tekercs 1éven át értéktelen volt, varázspor meg olyan mint a deszka, közepes, de ez is volt mikor hónapokig senkinek nem kellett, van hogy viszont kell, ez változik, de ép hogy 3csillaggal (itt tanult kifejezéssel, kamu 3csillaggal) előbb utóbb mindent elvisznek és nem nekem kell keresgélni. Holdkő most egész jól megy, de ez is volt mikor értéktelen volt, a platinásoknak a jó... bársony is azért elmegy de ez se a legjobb, bizmut értéktelen, de volt mikor még ennél is értéktelenebb volt...


De én nem is látok oldalakat ez az amit főleg nem értek, írjátok a 30 oldalakat de hol milyen esetben, csak akkor van annyi ha nem állítom be a jelenleg használható szűröket, de ezek azért vannak hogy használjuk őket. Fél perc alatt végig nézem mit adnának az én bonuszos termékeimért, az esetek 90%-ába kb semmit, ezért rakok ki én kérést és ennyi, de nézzük számszerűleg, 560 tartományom van a nagy városommal szóval azért sok szomszéd és ez a helyzet

Mit adnak most deszkáért, konkrétan 0 találat be se kell állítanom a szűröket mert nincs kint ajánlat...
Tekercsért selyem - 6db ajánlat mindegyik 2 csillagos
Tekercsért kristály - 3db ajánlat mind 2 csillagos
varázsporért elixír - 6db ajánlat mind 2 csillagos
varázspor drágakőért - 3db ajánlat mind 2 csillagos

Holdkő platináért - 2db ajánlat 1 csillagos
Holdkő gyantáért - 0db találat
Bársony obszidiánért -7db találat, 2db 2 csillag a többi 1
bársony tintáért - 1db találat 1csilagos
Bizmut szappanért - csoda 1 egész oldal, vagyis 8db ajánlat, 4db 2 csillagos, 4db 1es
Bizmut gombáért - 4db ajánlat mind 1 csillagos

És ezekkel le is fedtem az összes értelmes logikus variációt a bonuszos termékeimre, én 99%-ba csak ezeket a cseréket használom azóta hogy játszok, mind a 2 városomba bonuszt a 2 párjára, (mások a bonuszaim a 2 városba) és kb soha nem volt árú hiányom, csak érző és most felemelkedett, de érző is max 1 napig. De nem is kell minden nap mindet megnéznem csak ami nagyon lecsökkent, vagy ami ép kell a következő kutatás/fejlesztéshez.
De most megnéztem a nekem nem bonuszosokat is, kb ugyanez a helyzet, nem hogy 30 oldal de konkrétan az esetek többségébe még fél oldal sincs, minek hova ide a csillagos szűrés nemértem, a semmit tovább szűrni? De még ha valaki nem is állít be szűrőket, mondjuk nemértem miért nem, de nem állít be, akkor is előre fogja tenni a 3 csillagosokat aztán a 2eseket, ha ezek elfogytak nem kell tovább lépni, elég megnézni az első 2 oldalt. Szóval nem értem milyen helyzetbe adna pluszt a csillagos szűrés, de mondom én nem ellenzem, nem zavarna ha lenne csak kíváncsi vagyok miért lenne nektek jó?

Vannak szerintem is hiányoságok a piacon de teljesen más dolgok, azokat külön ötletbe ki fogom tenni, nem akarom ide keverni, meg úgy 2x hosszabb lenne ez a regény :)
 

Dizel1

Veterán
Én se értem miért lenne jó a csillagos szűrés, pont ugyanolyan felesleges funkció lenne mint mobilon a díjmentes lehetőség, de ettől független nem ellenzem, nekem mindegy ha lenne max nem használnám, de tényleg nem értem mikor lenne ennek haszna, a mostani piaci szűrökkel kb bármi megvalósítható és majdnem tökéletesen működik, ami van kevés probléma az fölleg a felemelkedett áruknál van.

Na de valaki írja majd le részletesen miért kell a csillagos szűrés nagyon kíváncsi vagyok, leírom én hogy használom a piacot, gondolom itt lehet valami nagy eltérés hogy mások látnak értelmet a csillagokba.

Én célirányosan piacolok azóta hogy 3,5 éve elkezdtem a játékot, nem cserélgetek össze vissza, csak bonuszost a saját szintjén a 2 párjával és ennyi, az áru készletet pedig próbálom 1 szinten tartani, mármint hogy minden áruból kb egyforma mennyiség legyen mindig. Normál áruknál ez kb 2-3 naponta 1 piacolással megvan, de 90% ba én teszem ki a kéréseket 3 csillaggal és nem elhozok ez a titok. Normál árú el se bomlik nem baj ha sokáig ott van a piacon majd elviszik.
A kicsi városommal 5. fejezetbe tartok, 2-3 naponta piacolok rendezgetem a készletet ha valami nagyon elmozdult a közös értéktől akkor abból teszek ki kérést, áruból maxolom a tornyot, csinálom a bajnokit az összes tartományt ami felvan fedezve, ezen a szinten nem sok 13-16 db és minden árum 2-300 ezer környékén van ami 5. fejezetbe rengeteg, mivel itt csak pár ezreket kérnek a dolgok, a nagy városomról nem is beszélve 20milliók mindenből, ugyanúgy piacolok mind a 2 városommal, és még azt se mondhatom hogy jó bonuszaim vannak, mert deszka van bőven a piacon, tekercs 1éven át értéktelen volt, varázspor meg olyan mint a deszka, közepes, de ez is volt mikor hónapokig senkinek nem kellett, van hogy viszont kell, ez változik, de ép hogy 3csillaggal (itt tanult kifejezéssel, kamu 3csillaggal) előbb utóbb mindent elvisznek és nem nekem kell keresgélni. Holdkő most egész jól megy, de ez is volt mikor értéktelen volt, a platinásoknak a jó... bársony is azért elmegy de ez se a legjobb, bizmut értéktelen, de volt mikor még ennél is értéktelenebb volt...


De én nem is látok oldalakat ez az amit főleg nem értek, írjátok a 30 oldalakat de hol milyen esetben, csak akkor van annyi ha nem állítom be a jelenleg használható szűröket, de ezek azért vannak hogy használjuk őket. Fél perc alatt végig nézem mit adnának az én bonuszos termékeimért, az esetek 90%-ába kb semmit, ezért rakok ki én kérést és ennyi, de nézzük számszerűleg, 560 tartományom van a nagy városommal szóval azért sok szomszéd és ez a helyzet

Mit adnak most deszkáért, konkrétan 0 találat be se kell állítanom a szűröket mert nincs kint ajánlat...
Tekercsért selyem - 6db ajánlat mindegyik 2 csillagos
Tekercsért kristály - 3db ajánlat mind 2 csillagos
varázsporért elixír - 6db ajánlat mind 2 csillagos
varázspor drágakőért - 3db ajánlat mind 2 csillagos

Holdkő platináért - 2db ajánlat 1 csillagos
Holdkő gyantáért - 0db találat
Bársony obszidiánért -7db találat, 2db 2 csillag a többi 1
bársony tintáért - 1db találat 1csilagos
Bizmut szappanért - csoda 1 egész oldal, vagyis 8db ajánlat, 4db 2 csillagos, 4db 1es
Bizmut gombáért - 4db ajánlat mind 1 csillagos

És ezekkel le is fedtem az összes értelmes logikus variációt a bonuszos termékeimre, én 99%-ba csak ezeket a cseréket használom azóta hogy játszok, mind a 2 városomba bonuszt a 2 párjára, (mások a bonuszaim a 2 városba) és kb soha nem volt árú hiányom, csak érző és most felemelkedett, de érző is max 1 napig. De nem is kell minden nap mindet megnéznem csak ami nagyon lecsökkent, vagy ami ép kell a következő kutatás/fejlesztéshez.
De most megnéztem a nekem nem bonuszosokat is, kb ugyanez a helyzet, nem hogy 30 oldal de konkrétan az esetek többségébe még fél oldal sincs, minek hova ide a csillagos szűrés nemértem, a semmit tovább szűrni? De még ha valaki nem is állít be szűrőket, mondjuk nemértem miért nem, de nem állít be, akkor is előre fogja tenni a 3 csillagosokat aztán a 2eseket, ha ezek elfogytak nem kell tovább lépni, elég megnézni az első 2 oldalt. Szóval nem értem milyen helyzetbe adna pluszt a csillagos szűrés, de mondom én nem ellenzem, nem zavarna ha lenne csak kíváncsi vagyok miért lenne nektek jó?

Vannak szerintem is hiányoságok a piacon de teljesen más dolgok, azokat külön ötletbe ki fogom tenni, nem akarom ide keverni, meg úgy 2x hosszabb lenne ez a regény :)
Akkor leírom még részletesebben. Csak nehogy úgy járjak, mint két éve, hogy addig magyaráztatták velem az írásomat, hogy a végén erőszakosnak minősítve kitiltottak.
Szóval én meg másképp piacolok. Mivel nálam egész nap megy a játék, így nem rakok ki ajánlatot, hanem csak vásárolok. Bejelölöm azt, amit adni akarok, és nézem, mit kaphatok érte. Nem szűrök rá egyenként a találatokra, mert majd a találatok alapján választok a kínálatból.
Például most, éjszaka a következő a helyzet:
Rákerestem Ötvözetgombára. Találat 26 oldal. Az első 5 oldal 3 csillagos. Ha erre rá tudnék szűrni, sokkal átláthatóbb lenne a mennyiségi- és az árukínálat is. Az utolsó 6 oldal inkorrekt ajánlat, amit még véletlenül sem választanék, tehát útban van. Nincs értelme a végére ugrani, mert mivel nem kívánatosak, így ez nem a "vége". És akkor marad 15 oldal a 2 csillagosokra. Hiába lapozok oda - vissza szűretlenül, teljesen kezelhetetlen a mennyiség miatt. A problémát tovább nagyítja, hogy az utolsó 6 nem kívánatos oldal tartalmaz széles árukínálatot, az összes többi pedig csak kétfélét. Tehát ha egyenként szűrnék, ahogy Te, akkor reggeltől estig szűrhetnék, és akkor is csak nem kívánatos találatokat látnék. A csillagos szűréssel viszont ezeket kiszűrve, átláthatóbbá válna az egész piac. És ez az állapot most éjszaka van így. Csúcsidőben láttam már 49 oldalt is.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent