• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

Lezárva Sereg összeállítás hibái, javaslat megoldásra

Mely részei tetszenek az ötletnek?

  • Szabadon legyen állítható az osztagok száma, de max 5 osztag lehessen!

    Szavazatok: 0 0,0%
  • Jó úgy ahogy van, ne legyen semmi változás!

    Szavazatok: 0 0,0%

  • Összes szavazó
    3

DeletedUser

Vendég
Sziasztok!

Kijött a 1.4 verzió, hozzányúltatok a sereg összeállítás képrnyőhöz, de nem igazán segített rajta. L Vannak, akik nem nagyon csatáznak, szerintem ezen segítene egy átláthatóbb, okosabb harci rendszer. Szeretnék építő kritikát írni, hátha valamit fel tudtok használni a játék élvezhetőbbé tételének érdekében.

Csapat összeállítás: Ehhez nyúltatok most hozzá, ezzel van a legtöbb gond is. Az osztag méret saját csapatnál még csak-csak jelent valamit, de az ellenfélnél semmit.
Osztagméret.jpg Osztagméret 2.jpg

Ellenfél osztag mérete helyett írjátok azt, hogy ellenséges csapaterő, és számoljátok ki úgy, hogy a jelenlegi ellenséges osztag méretet megszorozzátok az ellenfél csapatainak számával, majd elosztjátok 5-tel.

Ahogy betesszük a csapatokat, vízszintesen látjuk, de a taktikai képernyőn függőlegesen szerepelnek, és más sorrendben, mint ahogy berakjuk. Ez nehezíti a játékot.

Javaslat: Ne legyen ilyen képernyő, rögtön a harci képernyő jelenjen meg! Nyomjátok egy picit össze, hogy legyen hely felül. Ezt, ha egy egyszerű animációval teszitek, elég látványos lehet. Kirakjátok a harci képet, közepe fekete-fehér lesz, majd összemegy, és megjelennek a csapat kirakására használható gombok.
Harci javaslat.jpg

Az új csapat-összeállítón rögtön látszódna milyen sorrendben lépnek majd a csapatok, hol helyezkednek el a mezőkön.

Nem fix méretű 5 csapatot tudnál kitenni, hanem 1-9 csapatot, beállítva hogy melyik csapat hány fős. Az osztagméret átalakul felhasználható csapatméretté, ami az osztagméret ötszöröse. Példában a 252-es osztagméretből 1260-as felhasználható csapatméret lesz. Ezt a változást a tech fán is végig kellene vezetni.

Kiválasztod, melyik típusból akarsz kitenni, ekkor a gomb benyomódik, alul a harci sorban megjelenik a csapat ikonja alapértelmezett mennyiségű katonával. Ekkor a felül jobboldalt lévő gombokkal növelheted/csökkentheted a katonák számát. A”Felhasznált” tájékoztató adat folyamatosan változik, lássuk, mennyi katonát vethetünk még be.

Hozzáad: Aktuális egység hozzáadása. Ha 0 az aktuális osztagméret, akkor az aktuális mező kimarad, az összeállítás idejére egy piros x jelenik meg a mezőn.
Törlés: utolsó osztag törlése
Harc: Indul a harc az eddig kirakott csapatokkal.
Mégse: Visszavonulás.

A harc menete változatlan lenne.


Köszönöm, hogy elolvastad, kérlek, véleményezd, ha tetszik, ha nem.
 

peltar

Felderítő
Támogatom. A kötött osztagszám is sokszor korlátozó tényező, és az is elég zavaró, hogy a csatatér elhelyezkedéséről sincs semmi előzetes infó, ami alapján el lehetne helyezni a csapatokat. A teljesen logikátlan elhelyezési sorrendről már ne is beszéljünk.
 

Vanek

Veterán
Csak címszavakban pár gondolat...

Osztagméret: az ellenfélnél is pont azt jelenti, mint nálad - és a példáidnál maradva ez nagyon is jól látszik. Hogy az ellenfélnél hány osztag van, az meg egy másik kérdés. Pont azért csinálják, hogy eltérő osztagszámú és eltérő osztagméretű az ellenfél, hogy ne legyen annyira egysíkú a harc. Hogy miért nem az összes katonai létszámot adják meg? Mert valószínűleg így egyszerűbb nekik - de szerintem úgyis tök mindegy. Aki rendszeresen harcol, az úgyis tudja, hogy mi ellen mivel menjen, és mekkora az az ellenséges erő, amit még nagyjából le tud gyűrni; a harcot mellőzőknek meg úgyis olyan mindegy (egyrészt úgysem érdekli őket ez, másrészt nem biztos, hogy a legnehezebb szinten kellene elkezdeni a harc-tanulást).

Sorrend: le van írva, hogy milyen sorrend működik (akár a wikin is, akár itt a fórumban is beszéltünk már róla - de aki rendszeresen harcol, az úgyis észrevette a szabályosságot). Szerintem nem olyan bonyolult.

Csatatér elhelyezkedésének láthatósága: valaki már említett egy nagyon jó módszert rá. Vagyis ha valaki berak egy villámgyors egységet, és elkezdi a harcot, akkor mivel a kezdésnél úgyis ő lesz az első; így simán megvizsgálhatja a terepet. Aztán ha ez megtörtént, akkor visszavonul (mivel ő kezdett, így veszteség nélkül megteheti); és utána normálisan összeállítja a sereget. De vélhetően pont azért nem jelenítik meg előre, mert így is előnye van a támadónak; így pedig ezzel próbálnak kisebb nehezítéseket belerakni.

Új képernyő: tetszik, de biztos vagyok benne, hogy ez nem lesz megvalósítva (bár itt is tévednék :) ). Egyrészt túl sok meló; túl sok adatbázis-hozzáférés; túl nagy mértékű átírás; ... (például még mindig van olyan alkalom, amikor a harcmezőn 'szellemek' harcolnak; ha most folyton fel- meg lepakolja valaki a csapatokat, akkor szerintem ez több játékosnál is elő fog jönni; miközben még a harc el sem kezdődött). Hasonló eset az osztagméret helyett a seregméretre átállás. Ez szándékosan van így megcsinálva, hogy kelljen egy kis stratégia (gondolkodás is, meg így van egy felső korlát is) a harchoz; de ne legyen túl bonyolult (kezdők számára ez az új rendszer (hogy nem fix mennyiségű osztagod lehet) nemhogy egyszerűbb lenne, hanem bonyolultabbá tenné az egészet).
 

DeletedUser

Vendég
A leveled elejére reagálva: Tudom hogy működik itt a harc. Bár később kezdtem a játékot mint te, de valameddig eljutottam. Szerintem elég bonyolult, én ezt a rendszert teszem felelősé, hogy sokan nem vagy minimálisat harcolnak.



túl sok adatbázis-hozzáférés; túl nagy mértékű átírás; ... (például még mindig van olyan alkalom, amikor a harcmezőn 'szellemek' harcolnak;

Nagyon nem értem ezt a szöveget. Miért lenne ez több adatbázis-hozzáférés igényű, mint a jelenlegi gyakorlat? Szerintem kevesebb, de ezt nagyon nehéz külsősként megítélni. Te ismered a program felépítését?
 

DeletedUser39

Vendég
Szevsztok!

Cacaoo felvetése nekem tetszik, számomra felüdülés lenne ez a fajta átalakítás. Persze, h ennek a megvalósulási esélye Vanekhoz hasonlóan szerintem is minimális, de ez a topic nem is ezért született.
Mivel személy szerint én már eszemet nem tudom, h mikor harcoltam, ezért sztem +várnám a bajnokságok indulását és az ottani pár kör eltelte után mernék csak tényleges javaslatáradatba belekezdeni.
Amúgy vszeg, h ha több ilyen 5let/javaslat születnem, akk lenne több esély, h 1szer adaptálásra kerülne vmi játékosoldalról, szóval én csak támogatni tudom az ilyen kezdeményezéseket.
Természetesen jár a like és szívesen olvasnék hasonlókat.

rEE
 

DeletedUser434

Vendég
Én támogatom! :) Nem bonyolódna, inkább egyszerűsödne a harc! Most is "megnézzük" előre a terepet, így - ha látnánk előre - , csak egyszerűbb lenne, a felesleges (bedobok egy egységet, visszavonulok) lépések kimaradhatnának! :)
 

Vanek

Veterán
A leveled elejére reagálva: Tudom hogy működik itt a harc. Bár később kezdtem a játékot mint te, de valameddig eljutottam. Szerintem elég bonyolult, én ezt a rendszert teszem felelősé, hogy sokan nem vagy minimálisat harcolnak.
[...]
Nagyon nem értem ezt a szöveget. Miért lenne ez több adatbázis-hozzáférés igényű, mint a jelenlegi gyakorlat? Szerintem kevesebb, de ezt nagyon nehéz külsősként megítélni. Te ismered a program felépítését?

Ha több helyre lehet tenni többféle mennyiségű csapatot, akkor még bonyolultabb lesz. Ezt próbáltam átadni. :)

Ha a harci térképet megpróbálod behozni, akkor a játék tölt; ha a játéktérképet, akkor tölt. Ha átmész valakihez tölt. Nem azért tölt, mert olyan kedve van, hanem mert mindig másfajta adatbázisból másfajta adatokat szerez. A harci térképen például fixen ott vannak az egységek, és kész. Ezt előre megpróbálja betölteni, és többségében sikerül (ha nem, akkor jönnek a láthatatlan légió csapatai :D). Ha ezt megbolondítjuk még a seregkiválasztásos plusz dologgal (hogy akkor most mennyit lehet, és hova rakni, miközben elveszed-kirakod többször); a kiválasztás utáni térkép-visszanövő animációval (amit nem is biztos, hogy flash alatt meg lehet csinálni - pláne, mert a térkép elég statikusnak tűnik, amiből dinamikust csinálni sem egyszerű feladat); akkor lehet, hogy még közben is jönne a töltögetés.

Persze, mivel nem ismerem a kódot; így nem tudok biztosat mondani, csak tippelek. De majd meglátjuk, mi lesz a vége. Mint említettem: nekem tetszene az egész, csak nem hiszek benne, hogy megvalósítják (vagyis nem kell így támadásnak venni az előző hozzászólásomat sem). Ha a bétán most említett KP-s gombra is ennyit kellett várni, akkor szerinted egy ilyen teljesen átalakított dologra mennyit kellene (ha egyáltalán meg akarnák csinálni)?
 

DeletedUser

Vendég
Ha több helyre lehet tenni többféle mennyiségű csapatot, akkor még bonyolultabb lesz. Ezt próbáltam átadni. :)

Ha a harci térképet megpróbálod behozni, akkor a játék tölt; ha a játéktérképet, akkor tölt. Ha átmész valakihez tölt.
[...]
Mint említettem: nekem tetszene az egész, csak nem hiszek benne, hogy megvalósítják (vagyis nem kell így támadásnak venni az előző hozzászólásomat sem).
Én pont azért mondtam, hogy kevesebb művelet (adatbázis hozzáférés), mert nem kell benézni a harcmezőre. Szerintem ez fokozza a játék stabilitását.

Abban sajnos totál igazad van, hogy nem valószínű hogy csinálnak ilyen fejlesztést. :( Sajnos én abban se nagyon bízom, hogy az ötlet eljut döntéshozókig, hogy egyáltalán elgondolkodjanak rajta.
 

DeletedUser188

Vendég
...és még mennyivel szebb lehetne, ha a játékosok maguk választhatnák ki a teljes sereg méreten belül az osztag méretüket. Duplázva vagy felezve az osztagokat, sőt a játékos maga dönthetné el mikor melyik osztagjával "lép". Arról nem is beszélve ha szélre, vagy védett helyre kerülhetnének a távolsági egységek, és középre, vagy szabadon előrejutható helyre a közelharci támadó egységeik...
 

DeletedUser

Vendég
...és még mennyivel szebb lehetne, ha a játékosok maguk választhatnák ki a teljes sereg méreten belül az osztag méretüket. Duplázva vagy felezve az osztagokat, sőt a játékos maga dönthetné el mikor melyik osztagjával "lép". Arról nem is beszélve ha szélre, vagy védett helyre kerülhetnének a távolsági egységek, és középre, vagy szabadon előrejutható helyre a közelharci támadó egységeik...
Szia! Ez most szarkazmus? Nem érted mit javasoltam, vagy ennyire hülyeségnek tartod? :( Mert az általam leírt verzió mindent tud amit írtál. Kivéve, a lépések sorrendjének befolyásolását.
 

DeletedUser188

Vendég
Szia! Ez most szarkazmus? Nem érted mit javasoltam, vagy ennyire hülyeségnek tartod? :( Mert az általam leírt verzió mindent tud amit írtál. Kivéve, a lépések sorrendjének befolyásolását.
Nem szarkazmus, csak ez a jelenlegi harci motor nem a statégia csúcsa, ez tudott, és az is hogy ez inkább egy gazdasági stratégiai játék, és nem katonai stratégia. "Csak" egy városépítő játék, és ezt szeretjük benne. (Részemről - magánvélemény- ha egyetlen darab katona se lenne benne, csak vásárolni lehetne a tartományokat , ugyanúgy szeretném a játékot, mint seregesdivel.
 

DeletedUser436

Vendég
Nem támogatom, méghozzá egy roppant egyszerü ok miatt. Ahogy Baba is írta ez egy városépítö játék, amiben lehet harcolgatni is. A fejlesztök kapacitását inkább az új lényekre és további bövítésekre használják (mint pl a bajnokságok) mint arra, hogy egy kompletten új harci programot próbáljanak beépíteni a régi helyett.
Van épp elég olyan játék, ahol kiélheted a harcimacska vágyaidet. Ez nem az :p
 

DeletedUser

Vendég
[..] A fejlesztök kapacitását inkább az új lényekre és további bövítésekre használják (mint pl a bajnokságok) mint arra, hogy egy kompletten új harci programot próbáljanak beépíteni a régi helyett.
Van épp elég olyan játék, ahol kiélheted a harcimacska vágyaidet. Ez nem az :p
Nem értek veled egyet, mert szerintem ez harci játék is, sok harcos funkció van. De tettem egy plusz opciót a szavazáshoz. Így szerintem te is tudsz már szavazni.
 

DeletedUser436

Vendég
Nem akarok szavazni, mert én már úgy a 150. tartományomnál feladtam, hogy bizonyos tartományokban akárcsak megpróbáljak harcolni. :)
Ha pofozkodni akarok akkor azt megteszem a FoE-n :) Itt inkább gyártok többet ha már muszáj felfedezni :)
 

DeletedUser3

Vendég
Az ötlet elutasításra került.
Indok:
Egyrészt az osztagméret leírása egyértelmű. Az osztag mérete azt jelenti, mennyi 1-es súlyú egység fér el egy osztagban. Nagyobb súlyú egységből kevesebb.
A csapatok elhelyezése nem véletlenszerű, itt látható egy leírás.
Egységek számának beállíthatósága: Ez elvenné a lényegét az osztagméretnek, ugyanis fél/negyed stb. csapatokkal is lehetne harcolni. Ez nem cél.
1-9 csapat: a több csapat nagyban leegyszerűsítené a játék harci részét, túl könnyűek lennének a csaták.
 
Fent