• Kedves olvasó,

    Ahhoz, hogy a fórumon zajló beszélgetésekben részt vehess, vagy saját témákat nyithass, szükséged van egy játékbeli felhasználói fiókra. REGISZTRÁLJ ITT!

segítség

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

karsaizozo

Újonc
Sziasztok!
Mi az az örök kereskedelmi ajánlat??? Már annyi mindent próbáltam, de mind zsákutca(((
Ha valaki tud segíteni, az jó lenne, köszönöm.
zozo
 

Deleted User - 373998

Vendég
Sziasztok!
Mi az az örök kereskedelmi ajánlat??? Már annyi mindent próbáltam, de mind zsákutca(((
Ha valaki tud segíteni, az jó lenne, köszönöm.
zozo
Szia!
Itt találod a Tekercs manufaktúrában.☻
 

Csatolmányok

  • tekercs.png
    tekercs.png
    291 KB · Megtekintések: 21

Burney

Felderítő
Sziasztok!
Próbáltam csatlakozni ehhez az új fórumos Discordhoz amire át akartok állni.
A mailcímem már hitelesítettem, de még mindig nem enged tovább, mert még a telefonszámom is hitelesíteni kell......még mit kell majd hitelesíteni??
feltételezem a nevem is átvariálta a program mert a mailcímben teljesen más név volt mint amit megadtam :(
 

Anerilin

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
Sziasztok.

Aki esetleg nehezebben boldogul a regisztrálással, annak hoztam egy képet, hogy miként teheti meg lépésről lépésre. (balról jobbra haladva)

Ne feledjétek, a (Simple által közzétett) Bejelentésben lévő link segítségével tudtok közvetlenül csatlakozni hozzánk.

- E-mai cím: Ajánlatos olyan levelező szolgáltatót választani - mint például a gmail.com -, ami megbízhatóan kezeli az üzeneteket.
- A születési dátum megadása kötelező, ellenben NEM jelenik meg az adatlapon!
- Előfordulhat, hogy telefonszámot is kér. Nyugodtan megadhatjátok, ez sem kerül megjelenítésre az adatlapon.

Regisztrálás.jpg

Várunk mindenkit sok szeretettel. :)

Elvenar csapat
 

kovigyu

Felderítő
Szia, se bejelentkezni, se regisztrálni nem tudok, mert állandóan hitelesíteni akar e-mail címmel, de akármilyen e-mail (gmail) címet adok meg, azt üzeni, hogy ez az email-cím már regisztrálva van.
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
És ha már minden sikerült akkor az első ablak arró szól hogy fizess valamiért.
A magam részéről töröltem
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
És ha már minden sikerült akkor az első ablak arró szól hogy fizess valamiért.
A magam részéről töröltem

Azért azt fontos megjegyezni, hogy a Discord csinálja ezt, legjobb tudomásom szerint először, amikor belépsz.
Itt meg tudod nézni, hogy mi az előnye annak, ha előfizetsz a plusz szolgáltatásukra az amúgy ingyenes alkalmazásban, kb. az összes alkalmazás ezt csinálja manapság monetizáció miatt. :)
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
Tudod mit mondorr a néger amikor szóltak neki, hogy ne ússzon a Nílusban, mert krokodílok vannak benne?
Azt monda: "már késő"
Ui.: Még ha így is van, ahogy írod, akkor is nagyon , nagyon, nagyon rossz pszihológia, így bevezetni egy alkalmazást.
Peace :)
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
Szerintem te már az elején eldöntötted, hogy ez neked nem lesz és nem lesz szimpatikus, így teljesen felesleges erről beszélni szerintem. Mindenki tiszteletben tartja a döntésed természetesen, de ettől függetlenül az összes mobilos alkalmazás, amely ingyenes evvel kezd a legtöbbször, szerintem nem ördögtől való, ha tudod, hogy mi a fizetős része az alkalmazásnak, ha van.
 

Nazaroff

Tapasztalt építő
"nem ördögtől való, ha tudod, hogy mi a fizetős része az alkalmazásnak, ha van"
Természetesen ez így van.
Csak néhány megjegyzés és befejeztem
- Dunát lehet rekeszteni ezekkel a "kommunikációs" alkalmazásokkal. Viber, Skype, WhatsApp,X, Instaggram, Meet, Telegram, és még sorolhatnám. Már rég rá kellet volna jönniük a fejlesztőknek, hogy nem ezek a jó kommunikációk eszközei.
- A másik, hogy mindegyiknek regisztráció kell (az adataink átadása), aztán dőlnek a spam-ek.
- Kia a f..ne tud ennyi jelszót, bejelentkezést kezelni.
- Értem én hogy munkát kell adni a programozóknak, de egy átlag embernek a nyújtott szolgáltatások tizede is sok.
És még fizessen is érte?
Ez az év vicce.
Ui.: Én informatikus vagyok és a munkaidőm 10 % arra megy el, hogy segítsek kikapcsolni a családnak a rájuk erőltetett szolgáltatásokat a Windowsos gépeiken és a telefonjaikban.
 

Anerilin

Fórum moderátor
Elvenar Csapat
Fórum moderátor
A Discord továbbra is egy ingyenesen használható platform. Kérlek ne állíts olyan valótlan dolgokat, amelyek megtévesztőek lehetnek a játékosok számára.

Hoztam egy képet azon játékosok számára, akik szeretnék látni, hogy hogyan jelenik meg a Profiljuk (vagy adalapjuk) mások számára:

- Nincs személyes adat (se telefonszám, se szüetési dátum, se egyéb olyan dolog, ami valóban személyes lenne)
- A Bemutatkozás rész kitőltése NEM kötelező, egyéni
- A Tagság kezdete: Minden játékosnál megjelenik
- Az Elevenar csapattagjai kivételével minden játékosnál csak a (saját) nemzetiség kerül megjelenítésre
- Jegyzet: Készíthetünk saját jegyzetet bármivel kapcsolatban. Más játékosok számára ezek az információk NEM jelnnek meg.

Profil.jpg

A témát ezennel mi is lezártnak tekintjük, köszönjük.
 

Simple

Community Manager
Elvenar Csapat
Community Manager
"nem ördögtől való, ha tudod, hogy mi a fizetős része az alkalmazásnak, ha van"
Természetesen ez így van.
Csak néhány megjegyzés és befejeztem
- Dunát lehet rekeszteni ezekkel a "kommunikációs" alkalmazásokkal. Viber, Skype, WhatsApp,X, Instaggram, Meet, Telegram, és még sorolhatnám. Már rég rá kellet volna jönniük a fejlesztőknek, hogy nem ezek a jó kommunikációk eszközei.
- A másik, hogy mindegyiknek regisztráció kell (az adataink átadása), aztán dőlnek a spam-ek.
- Kia a f..ne tud ennyi jelszót, bejelentkezést kezelni.
- Értem én hogy munkát kell adni a programozóknak, de egy átlag embernek a nyújtott szolgáltatások tizede is sok.
És még fizessen is érte?
Ez az év vicce.
Ui.: Én informatikus vagyok és a munkaidőm 10 % arra megy el, hogy segítsek kikapcsolni a családnak a rájuk erőltetett szolgáltatásokat a Windowsos gépeiken és a telefonjaikban.

- Dunát lehet rekeszteni ezekkel a "kommunikációs" alkalmazásokkal. Viber, Skype, WhatsApp,X, Instaggram, Meet, Telegram, és még sorolhatnám. Már rég rá kellet volna jönniük a fejlesztőknek, hogy nem ezek a jó kommunikációk eszközei.
Ez egy összetett kérdés, de ugyanúgy merül fel a kérdés, hogy miért nem csak egy autómárka van a világon? Nyílt piac, több lehetőséggel, a legtöbbször a hatalmas mammutvállalatok a saját platformjukat megcsinálja egy-egy extra szolgáltatással, ami megkülönbözteti őket a piacon.
A felsorolásod amúgyis hiányos, illetve nem is lehet őket összehasonlítani, hiszen a Skype pl. alapvetően üzleti felhasználásra indult, manapság a Teams már lecserélte.
Az X vagy Twitter amerikában a legnépszerűbb az ottani emberek használják nyílt kommunikációra, pl. politikus jelentenek be dolgokat.
Az Instagram fényképek és rövid videók megosztására alapul, illetve a Tiktokkal is megpróbálja felvenni a versenyt a rövid videós megoldásával.
A WhatsApp, Telegram és a Viber hasonlít a felsorolásban egymásra. A WhatsApp inkább nyugati kultúrában elterjedt üzeneteket küldő alkalmazás, a Viber itthon és a környékben terjedt el, ezek egymás ellenfelei. A Telegram egy új népszerű megoldás az end-to-end titkosítás miatt (vagyis, hogy az itteni üzenetek valóban titkosítva vannak) népszerű, általában lássuk a legtöbben valami olyanra használják, amit nem szeretnének, ha bárki is tudna, pl. korábban bunda botrányok lebeszéléséhez használták.

- A másik, hogy mindegyiknek regisztráció kell (az adataink átadása), aztán dőlnek a spam-ek.
Spam akkor "dől", ha elfogadod azt, hogy különböző emaileket küldhessenek neked, ezt be tudod állítani mindenhol, illetve le tudsz iratkozni, olyan nincs hogy nem lehet, ezt kötelező módon biztosítania kell. Regisztrációhoz a Discordon pl. semmi olyan adat nem kell, amivel bárki vissza tud élni, ezeket opcionálisan tudod megadni, ha szeretnéd.

- Kia a f..ne tud ennyi jelszót, bejelentkezést kezelni.
Jelszókezelő alkalmazás (pl. LastPass, de az Apple és a Google-nek is van sajátja), általában az "informatikusok" vagy olyan emberek akik értenek ezekhez a dolgokhoz ezt használják, így egy jelszót kell megjegyezni hozzájuk, illetve olyan komplexitásút tudnak megadni, amelyet nem tudnak feltörni, pl. 256 hosszúságút, speciális karakterekkel - FgBt!*^NnXuy%fExDS$adKcJ3LqFw6Foz#z7h@5*n#%3aqEVWfK8$JyXxkosh*8$XFpWct3xz6MGmjjfPn^Mn@bHiwtFKtUpdwT9%7bwXw6yq8DZ$pxRo7LapKZ5iED! => ezt 3 másodperc alatt generáltam ki az alkalmazással és mentette el nekem. (Plusz esetleg a munkához egy-kettőt, mert ott természetesen más jelszót használunk, amit nem tárolunk sehol.)

- Értem én hogy munkát kell adni a programozóknak, de egy átlag embernek a nyújtott szolgáltatások tizede is sok.
Nem teljesen értem mire gondolsz a fejlesztők az alkalmazást fejlesztik, egy szerver létrehozását bárki meg tudja tenni, itt ezt a közösséggel foglalkozó emberek tették meg (plusz a CM-ek és a moderátorok), akiknek ez a feladata, nem egy fejlesztő csinálta. Annyi programozót alkalmaz egy cég, amennyire szüksége van és amennyit fizetni tud. A mai gazdasági helyzetben jól látható, hogy hol mi ez a kapacitás, illetve, hogy vannak olyan helyek, ahol túl sok embert foglalkoztattak, így sajnos sokan el is vesztették a munkahelyüket.

És még fizessen is érte?
Nem kell érte fizetni, Anerilin felettem több állításodat is cáfolta, amelyek közül van amelyiket én is megismételtem.

Ui.: Én informatikus vagyok és a munkaidőm 10 % arra megy el, hogy segítsek kikapcsolni a családnak a rájuk erőltetett szolgáltatásokat a Windowsos gépeiken és a telefonjaikban.
Ezt nem teljesen értem hogyan jött ide, de rendben. (Manapság amúgyis már mindenki informatikus vagy valami informatikához nagyon közel álló szakmában dolgozik, ez semmihez sem érv. A mai fiatalabb generáció, aki a számítógépen nőtt fel, amúgyis a legtöbb idősebb generációt ilyenekben túlszárnyalja.)
+ Soha nem tudhatod, hogy a másiknak mi a végzettsége vagy mivel foglalkozik, nem-e a tiednél jelentősen magasabb és amúgysem ez határozza meg a tudást. ;)

Továbbra is azt mondom, amit feljebb is megjegyeztem, hogy ha valaki nem akar váltani akkor nem kell, de ne találjunk már mindenhol csomót. Természetesen nem mindenkinek tetszik, nem mindenkinek tetszik a Fórum sem. Az idő majd igazolja melyik volt a jobb megoldás, addig is mindenkit várunk, aki nyitott a Discord szerverünkre. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent